'<£*l Apeldoorn supermarkt gaat dicht Café St. Adelbert krijgt nieuwe exploitant Ook in Egmond aan de Hoef een sluiting De Kapberg 40 EGMONDERS Hoog water "Cinema 1000" donderdagspecial ECHTE BAKKER EGMOND AAN ZEE GERARD BOSMAN TEL.1448 Politie-varia Wat is er de afgelopen tijd gebeurd Doosje T.V.-hapjes van 4.85 voor 4.10 Echt Fries Roggebrood per stuk 1.25 in eigen bakkerij vervaardigd naar het recept van opa Bosman "CONTACT MET DE EGMONDEN" 3 19 API3IL 1979 NUMMER 1398 dat hebben veel klanten naar waarde weten te schatten. Zijn produkten trekken bok om de kwa liteit veel liefhebbers en dat vooral is het, waarop Theo zijn aandacht laat gaan. Succes met dit initia tief; DAT galerie De Kapberg te Egmond aan de Hoef na geruime tijd ge sloten geweest te zijn, op zaterdag Gau-rii Egmond x dHoef X l V j.1. weer is geopend. Meer dan 40 Egmonders tonen daar hun werk stukken, w.o. beroepsmensen als (vervolg van voorpagina) DAT er op 30 mei te Egmond aan Zee een milieudag wordt gehouden op initiatief van ondernemersvereni ging "Eendracht" in samenwerking met de scholen, terwijl de dienst gemeentewerken zijn hele techni sche werkkracht daarbij beschik baar stelt. In het lesprogramma van alle scholen zal veel aandacht besteed worden aan een schoon milieu en alles wat leeft in de natuur. Volgende week zal hier over meer geschreven worden; DAT de voetbalvereniging Egmondia op vrijdag 20 april een grote kla- verjasdrive organiseert in de kan tine op het veld, aanvang 20.15 uur. Er is ook een grote verloting. De advertentie in dit blad vertelt er meer over; DAT Theo Harms vorige week z(jn snackbar "De Duinvoet" t.o. be jaardcentrum "Torenduin" heeft opengesteld. Zijn produkten von den hun weg naar vele klanten, die het alleszins konden waarde ren, dat dit punt weer de aandacht op zich vestigt. Het hoekje is er weer levendiger door geworden en Bob Denneboom en Marian de Glopper en een groot aantal ama teurs, o.a. uit de tekenschool van Cees Broersen. Er is ook werk te koop, maar er zijn amateurs die dat niet graag doen. De eerste tentoonstelling is van 15 april tot en met 28 april en u kunt er een bezoek brengen van woensdag tot en met zondag van 12.30 tot 17.00 uur. Adres: Slotweg 17. Op zater dag 29 april zal er een tweede ten toonstelling worden geopend, die duurt tot 9 mei; DAT de botenvereniging "De Werf" te Egmond aan Zee op vrijdag 20 april om 20.00 uur een algemene ledenvergadering houdt in het o.k. verenigingsgebouw aan de Juliana- straat; DAT op zondag 22 april 'n feestelijke eucharistieviering zal plaatsvinden in de r.k. kerk te Egmond aan Zee, aanvang 9.30 uur. De dienst wordt opgeluisterd door het gemengd koor met begeleiding van koper blazers van "Lamoraal van Eg- mont". Die Deutsche Messe van Franz Schubert zal in dit samen spel worden uitgevoerd. woensdag 18 6.38—19.06 dond erdag 19 7.30—20.10 vrijdag 20 8.38—21.24 zaterdag 21 10.04—22.53 zondag 22 11.33—12.00 (dood-tij) maandag 23 12.12—12.39 dinsdag 24 1.0913.34 woensdag 25 1.58—14.32 donderdag 26 2.43—15.05 "DESPAIR", een van de meest ver zorgde films van Fassbinder. Fassbinder is zonder twijfel één van de meest veelzijdige regisseurs van het moment. "Despair", door de kenner nog net geen meesterwerk genoemd, heeft een uitgewogen mise- en-scène en een hooggestemde, su- perbeschaafde acteursregie. Daarbij een perfekte cameravoering van Mi- chael Ballhaus met wie Rainer Wer- ner Fassbinder eerder werkte in o.a. "Chinesische Roulette". "Despair" valt onder het genre psychologische thriller, met in de hoofdrol Dirk Bo- garde. RIJKSPOLITIE EGMOND Voorstraat 81, Egmond a. Zee, geopend 09.00 tot 18.00 uur, te lefoon 1439 of 2192, b.g.g. of na 18.00 uur tel. 072-116444, dit is de meldkamer die uw bericht doorgeeft aan de surveilleren de politie-auto. Nogmaals wijzen we erop dat de kaarten voor opgave van gasten ge meubileerd verhuur op tijd (binnen 24 uur) moeten worden ingeleverd op het politiebureau, waarbij erop moet worden toegezien dat het in vullen volledig gebeurt, dus met naam en adres van de verhuurder. Over enkele weken zal café "St. Adelbert" aan de St. Albertsweg te Egmond-Binnen van exploitant verwisselen. Cor Beers en zijn vrouw Ria houden het vpor gezien en dragen de zaak over aan Cees Mooij, die momenteel nog snackbar "De Vlinder" exploiteert. Deze zaak staat nu te koop. Cor Beers zal zijn oude vak weer opvatten. Vroeger was hij o.a. werkzaam in het kabel-leggen, waarin de naam Beers een be kende klank heeft door het bedrijf van zijn broer, met wie hij samen gaat werken. Cees Mooij, bij nagenoeg alle Egmond-Binners geen on bekende, ziet de toekomst van hem en café "St. Adelbert" hoopvol tegemoet en hoopt het bekende plekje voor de vele gasten van dit café, dat op 'n historisch plekje een even historische naam draagt, een goede klank te laten behouden. Na vele jaren op het hoekje van de Abdijlaan en De Krijt te Eg mond-Binnen zijn levensmiddelenzaak te hebben gedreven, gaat de heer Apeldoorn er definitief een punt achter zetten. Met ingang van 29 april blijven de deuren van deze winkel gesloten en daarmee is een einde gekomen aan een van origine zuivelbedrijf dat later uitgroeide tot zelfbediening. Het is een zware belissing geweest, ondanks dat er veel meer uren gewerkt moest worden dan een huidige werkweek telt. Maar met veel moeite was er een stuk brood te verdienen en daarmee was de heer Apeldoorn tevreden totdat hij plotseling geconsta teerd werd met een nieuw verschijnsel in het dorp, namenlijk een be zorger, die met gemeentelijke toestemming, zoals hij zegt, een belang rijk deel van zijn broodwinning opeiste. Het negatieve was, dat de om zet niet meer toereikend is om de kosten boven water te brengen, zodat het moeilijke besluit tot sluiting genomen moest worden. 25 maart tot 14 april: Nu het zomerseizoen voor de deur staat, willen wjj u op de volgende punten wijzen Het is verboden in het tijdvak van 1 april tot en met 30 september van ieder jaar als geleider of bestuurder van een rij-, trek- of muildier op het strand te rijden of zich daar te be vinden; honden op het strand te doen of te laten lopen of verblijven. Verder is het gehele jaar verboden op het strand te rijden of zich daar te bevinden als bestuurder van een motor voertuig; als bestuurder van een bromfiets; als bestuurder/eigenaar van een fiets. Van deze verboden kan ontheffing worden verleend door B en W van Egmond. Ook is het verboden op het strand een vaartuig te brengen of te heb ben dat niet uitsluitend wordt ge bezigd voor de zeevisserij. Ook hier van kan door B en W van Egmond ontheffing worden verleend. Op voorgaande verboden zal scherp ge controleerd worden door de politie. Bij de Hydra-bar werd een brom fiets gestolen, die later werd terug gevonden. Enige onderdelen waren van eigenaar verwisseld. Auto's wa ren ook weer het lijdend voorwerp. Een auto werd bekrast, terwijl van twee auto's onderdelen werden ge stolen. De gehele auto meenemen ge beurde in een viertal gevallen. Te Egmond-Binnen werd een Honda meegenomen en liet men een zojuist in Heiloo gestolen Renault achter (zeker merk voorkeur). Te Egmond aan Zee werd een Daimler Benz ge stolen welke nog niet is achterhaald. Ook werd in de nachtelijke uren een Simca gestolen. Een getuige gaf dit door aan de meldkamer waarna door de politie een achtervolging werd ingesteld. Bij Bakkum ging de auto de kant in en nam de bestuurder de benen. Deze kon helaas niet worden achterhaald. Bij onderzoek bleek dat de onbekende ook had getracht een BMW te stelen, doch dat dit niet ge lukt was. Aanrijdingen zijn ook weer sche ring en inslag. Veel materiele schade was het gevolg. Noemenswaardig zijn een aanrijding te Egmond-Bin nen waar een fietser licht gewond raakte toen hij onzacht in aanraking kwam met een auto. Twee auto's raakten total loss bij een aanrijding bij Rinnegom. Een linksafslaande auto vergat vrije doorgang te verle nen aan een tegemoetkomende auto. Een aanrijding, waarna de veroor zaker doorreed vond plaats te Eg mond aan Zee. Het kenteken van de auto werd door getuigen aan de po litie doorgegeven, waarna de eig bestuurder kon worden aangehouden. Er werd alcoholgebruik geconsta teerd wat een bloedproef noodza kelijk maakte. Verder werd een twee tal bestuurders in de afgelopen pe riode een rijverbod opgelegd omdat alcoholgebruik werd vastgesteld. Bij 'n Vurig vak als dat van uw Echte Bakker.... Het ijzer buigen als het heet is; de geduldige paardehoef beslaan. Wanneer hebt voor het laatst het getinkel gehoord van hamer op aambeeld en de schroeilucht opgesnoven?.... De brave smid is weg uit het stadsbeeld. Als een van de laatsten der ambachtslieden houdt uw Echte Bakker het vuur dagelijks brandend. Sinds mensenheugenis kennen we in Egmond aan de Hoef melk- en zuivelhandel De Goede, een zaak die later eveneens uitgroeide tot een zelfbediening, onder de naam De Goede Hocvermarkt. Ook deze zaak gaat sluiten. Zaterdag 28 april zullen de deuren voor de laatste keer openstaan om de klanten te ontvangen, daarna is het over. En dat is voor Cees en Truus de Goede een stap die niet meevalt. "Je weet eigenlijk nooit wanneer je het goed doe" zegt Truus, "maar we wisten dat we een besluit moesten nemen". "Je stelt het telkens weer uit, je weegt de voor en tegen tegen elkaar af, maar steeds kwam maar weer om de hoek kijken, dat je door zo'n zaak totaal geleefd wordt, je bent er dag en nacht mee bezig en uiteindelijk begon dat de gezondheid van ons beiden te beïnvloeden". Tenslotte werd het moeilijke besluit genomen "en dan voel je jezelf meteen een vreemde in je eigen zaak" zegt Truus, "maar ook dat went." Ruim 19 jaar geleden nam Cees de melkzaak van zijn vader, Piet de Goede, over. Truus zag het ook helemaal zitten en onder hun beider leiding groeide de zaak uit tot een bekende levensmiddelenwinkel, waar vele huismoeders allerlei leeftocht uit de rekken haalden. Met veel enthousiasme werd de zaak aangepakt, totdat beiden een gevoelige tik kregen te incasseren, toen Cees ineens wegens gezondheidsredenen af moest haken. Sindsdien werd het er niet gemakkelijker op maar met veel inspanning werd de winkel draaiende gehouden totdat het besluit moest vallen, wat beiden al zolang hadden uitgesteld, een be sluit dat, hoe moeilijk ook, voor beider gezondheid beter zou zijn. Over ongeveer een maand zal op dit punt door de heer Vervoort een zaak begonnen worden in vrijetijdskleding. De heer Vervoort ziet hier wel perspectief in en hoopt tezijnertijd zijn nieuwe zaak aan het pu bliek voor te stellen. Daarover zullen we dan ook berichten. een ander geval bleek teveel alcohol te zijn genuttigd, waarna een bloed proef volgde. Deze bestuurder zal zich te zijner tijd moeten verant woorden. Bij een snelheidscontrole te Eg mond aan de Hoef bleek dat 13 be stuurders zich niet aan de voorge schreven snelheden hadden gehou den. Een verplichte bijdrage in 's rijkskas was het gevolg. Met het mooie weer komen ook de badgasten, waarbij het vertrouwde beeld van veel auto's, files e.d. weer gesigna leerd werd. Door de politie moest in vele gevallen verkeersregelend wor den opgetreden. Inbraken kwamen ook ter kennis van de politie, ondermeer werd in gebroken in de sporthal te Egmond aan Zee, waar vanuit het restaurant de gehele geluidsapparatuur ver dween. Bij een inbraak te Egmond aan de Hoef verdween een hoeveel heid geld. De dader kwam binnen door 't openmaken van het zeer een voudige slot van de achterdeur. Ga bij uzelf eens na hoe eenvoudig het slot van uw keukendeur of achter deur is. Laat het vervangen. Uw slotenspecialist kan u hierover van advies dienen. Aanhangwagens zijn ook een gewild artikel. In de afge lopen periode verdwenen er twee. Een zevental fietsen veranderden van eigenaar. Zet de fietsen toch op slot. Het wordt zo vaak vergeten. Als u gaat zwemmen of sporten, geef dan uw waardevolle voorwerpen af aan de kassa. Nog steeds nemen mensen hun sieraden of portemon nee mee naar de kleedkamer, om bij terugkomst tot de ontdekking te ko men dat e.e.a. verdwenen is. Geef geen gelegenheid. Uit Egmond-Binnen kreeg de po litie verschillende klachten over de crossende jeugd. Door de gemeente is daar achter de kerk een terrein beschikbaar gesteld. Daarbij werden verschillende eisen gesteld. Er mag gecrosst worden op maandag, woens dag en vrijdag van 16.00 tot 18.00 uur. Daarbij moeten de crossbrommers aan de volgende eisen voldoen: een goede geluiddempende uitlaat, zij moeten verzekerd zijn en de brom mer moet in goede staat van onder houd verkeren. Indien niet aan deze voorwaarden wordt voldaan loopt men de kans dat de bromfiets inge nomen wordt door de politie of erger, dat de gemeente de vergunning tot het crossen intrekt. Dus crossers, jullie hebben het heft in eigen han den. Denk aan de omwonenden.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 3