met de egmonden mm "Lamoraal van Egmont" brengt reeds 75 jaar muziek in Egmond Egmond aan Zee moet schoon 1® Cees Lute kreeg zilver Wachtmeester Nannes geridderd Hoog water A.M.ZENTVELD Jan Hopman onderscheiden Ir K. Vervelde officier contact 3 MEI 1979 NUMMER 1400 Uitgave: Drukkerij Belleman »B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Advertentie-tarief 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Volkomen verrast door een uitge breid gezelschap onder aanvoering van burgemeester Kingma, werd Cees Lute tussen zyn repeterende ■'Eensgezindheid"-collega's wegge roepen, "omdat hy vals speelde", zei de burgemeester, "maar dat is maa{ een geintje". En dat was het dan ook, want even daarna kon Cees Lute, na aanhoord te hebben hoe groot zyn verdiensten voor "Eensgezindheid" zyn, o.a. veer tig jaar lid en reeds meer dan 25 jaar penningmeester, wat onthutst naar zijn ridderorde te kyken, die hem werd opgespeld in het bijzijn van zyn vrouw en twee dochters en het hele corps. Ook mevr. Kingma was erby aanwezig, evenals wethou der Damstra en echtgenote. De de corering werd even daarna in het café op passende wyze door het ge hele corps gevierd. duinen had. Het 75-jarige "Lamoraal van Egmont" jubileert. Driekwart eeuw brengt het corps muziek in de Egmonden. Keer op keer is het present om de bevolking feestelijke sfeer te brengen en telkens weer is het corps er ook, wanneer het met zijn muziek de sfeer ondersteunt bij herdenkingsplech tigheden. Het is een corps dat optreedt bij uitersten, het is ook een corps dat optreedt tussendoor. "Lamoraal is er bij en hoort er bij, net zo van zelfsprekend als de slotkapel van het roemruchte Slot in de Hoef thuis hoort, als de vuurtoren te Egmond aan Zee bestaansrecht heeft en de abdij te Egmond-Binnen reeds eeuwen geschiedenis schrijft. "Lamoraal van Egmont" van vroeger, op deze plaat verenigd met de schutterij, die haar banen in dr'i duinen had. Historische foto- en dia tentoonstelling Op zaterdag 5 en zondag 6^%ei wordt er in het dorpshuis een histo rische foto- en dia-tentoonstelling gehouden, die tot stand kwam door de enthousiaste medewerking van Jan Lute, amateurhistoricus en Jos Hof. Beiden zyn bezield van alles wat oud-Egmond is. In aanwezigheid van vele collega's kreeg wachtmeester P. C. Nannes de orde van Oranje Nassau in zilver opgespeld door mevrouw M. Zwaan, hoofdofficier jeugdzaken. Sinds 1 maart 1957 is de heer Nannes in de Egmonden werkzaam en per 1 juli 1978 is hy postcommandant van Eg mond. De heer Nannes heeft in de Eg monden veel werk verzet, speciaal omdat er sprake is van zeer veel' toerisme, terwyl "de soms aparte autochtone bevolking" zoals mevr. Zwaan zich uitdrukte, "ook voor extra werk zorgt". By dit alles heeft de heer Nannes een groot incasse ringsvermogen terwyl zyn collegia liteit zeer hoog staat aangeschreven. Redenen genoeg om hem de hoge on derscheiding op te spelden. Jubileumconcert Dit "Lamoraal" van de Egmonden viert zaterdag 5 mei a.s. feest, zijn 75e verjaardag. Tijdens een receptie in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef, die daar van 15.00-17.00 uur wordt gehouden, zullen velen aan wezig zijn, om aandacht te schenken aan dit jubileum, dat van grote be tekenis is. 's Avonds om 20.00 uur is er een feestelijke muziekavond. Het corps zal dan optreden o.l.v. Frans Alle man, de man die zelf op een steen worp afstand van het dorpshuis op groeide in het kleermakerijtje, dat daar 100 jaar geleden gevestigd werd. Toen 25 jaar daarna het corps werd opgericht door meester Schellekes en postdirecteur Schild, toen kwam de naam Alleman er meteen in voor, om er nagenoeg niet meer uit te ver dwijnen. Die avond zal ook de drumband, waarmee het corps in de loop der jaren werd uitgebreid, optreden on der leiding van Piet Oorthuis en Rita Belleman. Daarna zal de natio nale brassband o.l.v. Meindert Boe kei extra dimensie geven aan dit muzikale gebeuren, dat ongetwijfeld zeer veel muziekliefhebbers zal trek ken. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Men wordt dringend verzocht tijdig aanwezig te zijn. Met hun materiaal geven zij de leefwereld weer van graaf Lamoraal van Egmont en van de muziekvere niging die dezelfde naam draagt. Tij dens de tentoonstelling zullen er dia's vertoond worden die eveneens de sfeer benadrukken van het feestelijk gebeuren rond dit 75-jarig jubileum. De tentoonstelling is toegankelijk v. 13.30 tot 18.00 uur op beide dagen. Dit weekend vormt een hoogte punt in de jubileumviering van "La moraal van Egmont", dat niet alleen te Egmond aan de Hoef maar ook in de beide andere Egmonden een klankrijke naam heeft op te houden. Bestuur van Lamoraal en alle mede werkers, van harte gefeliciteerd. Mo ge het u gegeven zijn, om alle Eg- monders nog lang van uw muziek te laten genieten. Onder het motto "Egmond aan Zee moet schoon" zal op woensdag 30 mei een grote milieudag worden ge houden, waaraan alle scholen mee werken, inclusief Gemeentewerken en alle inwoners. Ook de Egmondse kindertehuizen worden er bij inge schakeld. Uitgegaan is van de ge dachte om de jeugd zoveel mogelyk van de waarde van een schoon milieu te overtuigen. "De beste manier is om ze ipee te laten werken aan een leefbaar mi lieu" zeggen de organisatoren, "ter wijl ze gelijk ervaren hoeveel werk er verzet moet worden om alles schoon te houden". Daarom zullen de straten, plantsoenen, pleinen en ste gen op die dag door honderden kin deren onderhanden worden geno men, terwijl Gemeentewerken zorgt voor technische assistentie en in structie. Van de inwoners wordt gevraagd Polaroid bij BAKKER BRILMODE Egmond aan Zee om stoepen en trottoirs te reinigen terwijl alle autobestuurders worden verzocht hun auto "bewust" te par keren, zodat de veegmachine overal bij kan komen. De ondernemersver eniging "Eendracht" zorgt langs de weg voor de verfrissingen, hier en daar zullen kraampjes worden opge steld. De kinderen kunnen over het hele gebeuren opstellen en rijmpjes ma ken, waarvan de beste in het "Con tact" worden opgenomen, met een foto van de schrijver of schrijfster. Op de scholen zal veel aandacht aan het milieu worden besteed, zodat de kinderen meer overtuigd raken var het nut van een schone omgeving. woensdag 2 7.45—20.10 donderdag 3 8.31—21.03 vrijdag 4 9.30—22.07 zaterdag 5 10.39—23.20 zondag 6 11.55—12.20 (dood-tij) maandag 7 0.33—13.06 dinsdag 8 1.35—14.01 woensdag 9 2.21—14.42 donderdag 10 2.58—15.18 RESTAURANT ITALIANO Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezel lig uit eten in een sfeervolle omgeving". Sportbriilen bij BAKKER BRILMODE Egmond aan Zee yOOQVBLIQ TuivGEReePsaMP iüxMZAoeu TWMPLMTjeS BLOEMS1ERKUNST j Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 j Egmond-Binnen Dinsdags gesloten Terwyl zyn familie en het bestuur van de Rabobank getuigen waren, decoreerde burgemeester Kingma Jan Hopman met de gouden ridder orde voor zyn verdiensten, die hy zich gedurende vele jaren had ver worven als raadslid, wethouder en voorzitter van de bank, terwyl hy zich ondertussen nog wist in te span nen als koordirigent en voor het in terkerkelijk charitatief centrum. Bloemen waren er voor zyn echt genote. Jaap Hopman Jzn. sprak over het idealisme van zyn vader. "Als je dat hebt" zei hy, dan kan je dat niet voor éen ding hebben, dan ben je idealist voor vele dingen". "Ik was van mening dat je je niet alleen voor je gezin moest inzetten maar ook voor de gemeenschap" zei Jan Hopman. "Myn vrouw heeft zich nooit verzet, behalve die ene keer dat ik weer wethouder werd". Maar ook dat is goed afgelopen. Te Egmond aan Zee ontving Ir K. Vervelde de versierselen van het officierschap verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Burgemeester Kingma noemde een groot scala van verdiensten op, die hem naast zyn verdiensten op het gebied van de graanhandel, deze onderscheiding waardig maakten. De heer Vervelde heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt als bestuur der van vele organisaties, zodat velen konden profiteren van zyn inzet op cultureel en maatschappelijk terrein. De hoge onderscheiding werd hem thuis uitgereikt in aanwezigheid van zyn vrouw en kinderen.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1