ml® "Zeevogels" het kampioenschap waard Egmondia" vierde luisterrijk feest met d g monden li I/V oensdag 30 mei wordt Egmond aan Zee schoon gemaakt Onderwatersportvereniging "Egmond" O.S.V.E. Hoog water an onroerend goed of bedrijf contact 23 MEI 1979 NUMMER 1403 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Volgende week woensdag wordt in Egmond aan Zee grote schoon maak gehouden. Dan gaan 's morgens tientallen kinderen onder leiding van hun onderwijzers de weg op, gewapend met bezem, prikstok en iandere werktuigen, om elk plekje van afval te ontdoen. Als we de vele tientallen verhalen van de kinderen doorlezen, die zij op school gemaakt hebben, dan ontdek je dat ze beter van milieubehoud door drongen zijn dan menig volwassene. De kinderen doen in allerlei be woordingen een beroep op hun oudere dorpsgenoten, om het vuil van het trottoir en stoep te verwijderen. Niet op hopen maar in de goot te vegen, zodat de veegmachine het gemakkelijk op kan ruimen. Par keer bewust, d.w.z. haal uw auto weg Om half elf gaan ze de weg op, nadat hun onderwijzers nog eens verteld hebben over milieuzaken. Om pl.m. 11.45 uur keren ze weer naar hun scholen terug, alwaar ze een verfrissing aangeboden krijgen. On7 dertussen zal Gemeentewerken het werk voortzetten. Aan de ingang van het dorp wordt een groot bord ge plaatst waarop staat: "Egmond aan Zee, houd het schoon". Hieronder laten we enkele ontboe zemingen volgen, gepikt uit hun op stellen. We hebben er niets aan ver anderd, ook hun spelling is gehand haafd. De uitdrukkingen laten aan duidelijkheid niets te wensen over terwijl er tussen de jeugdige schrij vers ook nog humoristen schuilgaan. Leest u maar. Hoe kinderen er over denken Poep niet op de stoep (telt alleen voor uw hond), dan maak een meneer er foto's van, zijn naam is Cor Mooy. Als de mensen zo door gaan, wordt het een grote troep. Ik denk dat de mensen over een paar jaar verstandiger worden. Ze proberen hun eigen tuintje schoon te houden, maar de straat, oh, die is toch niet van ons, daar zal het wel mogen, dus hup. Als we niét gauw opruimen, is heel Egmond een heel vies dorp. Er zou ijgenlijk een wet moetten komen. Voor poepen op de stoep! Het is een troep van jewelste. Als Egmond op is geknapt sal de Burgemeester erg blij zijn. Maar je libbt ook watervervui ling, daar is ook wel iets aan te doen: doe niet te veel biotex in de wasmachine, ga niet teveel naar de w.c., plas niet meer in zee. In de bio-industrie worden nog gekkere dingen gedaan. 100 kip pen op een stok van zes meter, biggen met ze 10(en) in een klein hok, soms vraag is me af, waar gaat de wereld heen Dood met verontreiniging! Begraaf geen (etens)resten onder het zand, met de vloed komt het toch weer boven en dan spoelt het mee met de zee en dan er ook vissen dood aan. (Zo eenvoudig ligt dat!). De professors moeten ook filter voor deauto-rook verzinnen. En als je op die bananenschillen valt, dan kun je lelijk vallen. De kinderen moeten dat oprui men. Sommigen vinden dat niet leuk. Laat dat patat staan, eet ijs. Laat leg(g)en de jam, er zit kan kerverwekkende kleurstof in. En hetstaat er niet op. En een mens wil toch weten wat er op zijn bord komt te leggen. Op strand trap je in het glas of in spijkers, er is altijd wel weer ywat waar je intrapt (moet dat nou?). Maar mensen niet alleen derp is smerig hoor. Kijk maar goed bui ten derp om je heen. Stomme mensen zijn we. De visboer op de markt die gooit* het op de grond en dat begint verschrikkelijk te stinken (lucht verontreiniging zogezegt). Want zo wordt heel Egmond ver pest. Dus mensen al zie je een poepje leggen op straat raap hem op en doe hem in een zak of koop een drollevanger Als je een plastic zakje weggooit, dan kun je het na 500 jaar weer terug vinden, want plastic ver teert niet En als je karton weggooit en je komt over 500 jaar terug, dan kun je het karton niet meer vinden. Op 30 mei wordt alles verschoont voor jou en mij. Laat iedereen dit gaan doen. Dan geeft de Bur gemeester (iedereen) je een zoen. Naar aanleiding van een bericht in "Wij vernemen is gebleken dat er in de Egmonden grote be langstelling bestaat voor de onder watersport. Tijdens de trainingsuren van de afgelopen twee weken was de belangstelling zo groot dat wij moesten besluiten tot een ledenstop vor dit seizoen. Voor die liefhebbers welke dit jaar niet meer mee kunnen doen, zal een wachtlijst worden aangelegd. Dit houdt in dat volgend seizoen (janu ari 1980) deze personen als eerste in aanmerking komen. Als men zich op de wachtlijst laat plaatsen, wordt men wel lid van de vereniging doch betaald dan slechts een klein deel van de contributie. Belangstellenden kunnen zich tijdens de trainingsuren dus nog steeds opgeven als lid. I.v.m. Hemelvaartsdag zal deze week de trainingsavond vallen op vrijdag van 21.30 tot 22.30 uur. An dere weken is de training op don derdagavond 21.30 tot 2? 30 uur. Op dinsdag 29 mei 1979, c^fcO.OO uur, wordt er in hotel "Zeezi^nt" aan de Boulevard te Egmond aan Zee, een oprichtingsvergadering gehouden. Hierbij zal een film worden ver toond over de duiksport Degenen welke zich op de wacHi^jt hebben laten plaatsen zijn dan uiteraard ook welkom. Gesproken zal worden over de bedoeling van de vereniging, trai ningen, toekomstplannen, samenwer king met omliggende verenigingen, contributie en aansluiting bij de Ne derlandse Onderwatersport Bond (N.O.B.). RESTAURANT ITALIANO tyELLA I^OSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". Zeevogels heeft het gehaald, al kwam daar dan een beetje hul» bij van collega Egmondia. Het eerste is kampioen, ondanks de nederlaag tegen Hollandia T, dat sportief om de punten streed. De 1-2 uitslag had eigenlijk andersom moeten zijn, maar helaas, in de laatste minuten moest Zeevogels deze wedstrijd verliezen. Spanning, een en al spanning en daardoor komt er wat onbeheerstheid bij, die niemand wil, maar fok niet te onderdrukken is. Gelukkig dat Egmondia in een wedstrijd, die de verhoudingen goed weergaf, gelijk speelde en daardoor zichzelf de kans zag ontnomen, die j w.iter toch nagenoeg ongrijpbaar was. Maar Egmondia gunt Zeevogels het kampioenschap, dat bleek ook 's avonds, toen een aantal Egmondia- ïeden even langs kwamen wippen, om hun broeders in de sport te com plimenteren. En dat werd bijzonder op prijs gesteld. Op zaterdag 2 juni zal dit kampi oenschap tijdens een officiële recep tie nog eens duidelijk worden onder streept, dat staat vast. En de belang stelling zal zeker zo groot zijn als tijdens de rondrit door het dorp, na afloop van de wedstrijd, toen het hele elftal met escorte in de paarde- tram was gezeten, die overigens m-.'- een tractor voortbewogen werd. Maar dat kon de vreugde niet onder drukken. Zeevogels, gefeliciteerd II Egmondia beslaat al weer veertig jaar en enkele dagen. Het jubi leumfeest is achter de rug en bestuur en leden kunnen terugzien op een geslaagd feest, dat goed voorbereid door de cvenementencommis- sie, geboekstaafd zal worden in de analen van een vereniging, die eens van start ging met een "op hoop van zegen". Welnu, die hoop is bewaarheid, de zegen was er af en toe en de velen die de receptie bezochten, konden waarnemen, dat dit Egmondia springlevend is, dat de bal er goed rolt maar dat het daar niet alleen om gaat. "Hebt uw naaste lief", zou aanvoerder Joop Koopman van het eerste elftal zeggen en ook daaraan wordt in deze vereniging veel aandacht besteed. Johannes Koelink, de grote afwezige Vele sprekers kwamen met hun felicitaties op de nu al gedenkwaar dige avond van vrijdag de 18e mei. In hun woorden klonk steeds weer de naam van wijlen Johannes Koe link op. de man die zeer veel voor de vereniging heeft betekend. Hij was bestuurder, scheidsrechter, trai ner en adviseur en zij die met hem hebben samengewerkt, roemden de ze avond zijn kwaliteiten. Oud-voorzitter mr. J. J. Spit, die zelf 12 jaar het roer in handen had, zei: "Ik kende geen spelregels maar die man wist alles". De heer Spit dook uitgebreid terug in zijn her inneringen. Hij was voorzitter ge worden tijdens een vergadering, waarbij hij zelf niet aanwezig was. "Dat is helemaal niets voor mij" had hij gezegd, "ik ben niet eens iid". Het antwoord was: "Dan wordt je maar lid en je neemt de hamer en voor de rest betekent het niks". En dat is hij aan de weet gekomen. "Uren kan ik er over praten" zei hij. waarbij hij o.a. ook de namen noem de van Jaap Mul en meester Ban- nink, die hij in het "Contact" ge mist had. (Gaarne hier wél genoemd madV we weten niet alles. Redaktie). Zijn woorden besloot hij met ver schillende geschenken. "Houdt wethouder financiën in ere" Dat zijn woorden van burgemees ter Kingma, die zelf nooit heeft ge voetbald maar er wel mal van is. "Ik ben bereid om er een raadsver gadering voor te verzetten" zei hij. Hij deelde mee dat er een gesprek heelt plaatsgevonden met de erven Six i.v.m. de uitbreiding van de sportakkommodatie en dat was bij zonder hoopvol Ook liet hij zich woorden ontval len over eer. aan te leggen lichtin stallatie, waarop in de loop van de avond door diverse sprekers werd ingehaakt, zodat de aanwezige wet houder Guus Damstra met de hand op de portemonnee moest zitten, hoewel wij sterk de indruk hebben, dat hij hem binnenkort toch zal moeten openen. "Het gaat om de jeugd" zei burgemeester Kingma, "er zijn geen jeugdproblemen, het probleem ligt bij ons zelf." De heer Spaans van de KNVB. die zei. veel lief en leed met Egmondia te hebben mogen delen, onderstreep te de woorden van Kingma nog eens dik en kwam alvast aandragen met twee KNVB-vlaggen, waarmee de akkommodatie weer iets meer werd geclompeteerd. Ceremoniemeester Jan Zwart had nog een heel lijstje sprekers, waar onder oud-voorzitter Arie Visser, die terug ging naar de tijd, waarin voor de vierde keer een poging werd ge daan om een voetbalvereniging op te richten. "U kunt zich tot op de avond van heden presenteren als een vereniging, die veertig jaar lang de jeugd van de straat hield" zei hij. "Met een "op hoop van zegen" ging het Egmondia-schip te water, nu veertig jaar geleden" vervolgde hij en met diezelfde wens beëindigde hij zijn speech, die hij onderstreepte met een bijdrage ter completering van de geluidsinstallatie. Mede-oprichter Cor Blok dook op rijm de geschiedenis in, waarna hij een ingelijste foto overhandigde van het eerste kampiocnselftal. Ook op rijm bracht mevrouw Visser hulde namens de dames van de kantine. Zij ging daarbij in op de kritiek, die er soms is, "maar de beste stuurlui staan aan wal", voor ons-doet Eg mondia het goed, anders had zij geen veertig jaar bestaan" zei ze. Buurtgenoot Zeevogels bij monde van Cees Baay, denkt nog met vreug de terug aan de ontmoeting met Eg mondia, die na afloop de beste kan tine-omzet opleverde. Hij schonk een bal, waarbij hij de hoop uitsprak, die zondag weer terug te krijgen, doelend op het ophanden zijnde kam pioenschap van Zeevogels. De heer Zwarthof van het NW roemde het werk van Egmondia in het belang van de jeugd, waarbij hij vooral ook de internationale uitwis selingen als bijzonder waardevol aan stipte. Zo ook liet ook de heer Velt- man zich uit van Victoria Obdam, die wenste dat Egmondia veel doel punten zou maken met de door hem geschonken bal en daarbij Victoria zou ontzien. Voorzitter Henk Beukers van St. \delbert sprak zijn grote waarde ring uit voor de samenwerking tus sen de drie Egmondse voetbalver enigingen. „*t Is goed om een goede vriend te hebben" zei hij, "die zijn begin had op grondgebied van Eg- mond-Binnen". De onderlinge sa menwerking zag hij vooral met het oog op de toekomst, "warit" zei hij, 'u kwam vele moeilijkheden tebo- ven, maar u weet, de geschiedenis herhaalt zich en dan hebben we el kaar hard nodig". Aanvoerder Joop Koopman had gehoopt het kampioenschap aan te kunnen bieden maar alles gelijk ging niet. Daarom gaf hij nu een envelop pe met inhoud "om volgend jaar met het kampioenschap aan te komen". De heer Arendse kwam met een welgevulde verbandkist aandragen namens de supportersvereniging, ter wijl hij de twee dugouts, die op het veld zijn verrezen, namens zijn zoon aanbood, die niet aanwezig kon zijn. Mamens Kolping Boys bood de heer Van Baar zijn gelukwensen aan, die zelf vanaf de oprichting reeds veer tig jaar voorzitter is van deze ver eniging. Ook oud-trainer Van Lier gaf van zijn belangstelling blijk. Het was voor voorzitter Joop Dek ker een moeilijke opgave, om zoveel onverwachte indrukken te verwer ken. Zijn dankbaarheid bracht hij in enkele woorden naar voren, waarbü hij vooral de jeugd betrok, die aan het begin van de avond met 11 shirts was aan komen dragen. Bouwen op de jeugd is bouwen aan de toekomst. \a afloop hief Dries Zwart spontaan het Egmondia-lied aan, dat ooit eens is geschreven door pastoor van Zan ten van de o.k. kerk. Vond u het vandaag heter dan gister Morgen zi|n we nog beter dan vandaag [ondanks dat het niet beter kant woensdag 23 1.4214.19 donderdag 24 2.39—15.00 vrijdag 25 3.18—15.46 zaterdag 26 4.03—16.31 zondag 27 4.45—17.11 maandag 28 5.24—17.49 (spring-tij) dinsdag 29 6.02—18.26 woensdag 30 6.40—19.04 donderdag 31 7.18—19.41 GHeeft u vragen over verkoop, koop. huur of verhuur Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend, I MAIinAAOnil Dl/ Marshallstraat 55 *55"(02206) 2249 1 L/Ll LI lYIAKtLAAKUIJ DV Egmond aan Zee Postbus 71

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1