7.50 29.90 7.50 5.- 10.- 20.- 25.- Trees en Jos van der Voort openden hun zaak Spontaan optreden van "De Derpertjes" KORT NIEUWS Kathinka Lannoy wint romanprijs Wrang Ier Jacks Knalprijs Hoeslakens alle kleuren 11.50 Dekbedovertrekken eike 2e °vertrek 6 stuks Draion dekens 1 persoons Donsovertrekken Badlakens Washandjes Theedoeken 5 voor 10.- 4 voor 10.- 3 voor 10.- Hoeslakens Cgoedkoper Geprolongeerd -j gzf\ Rage gymschoenen Glitterprint origineel T.-Shirt Micky Mouse Super Menn 104 t.m. 164 1 Pink Panter i Tuinpakken in denim en kamvas alle maten van klein tot groot Spijkerbroeken Zwembroeken en Bikini's Rood en Kobalt S mode van nu ...voor uM m HERENWEG 207 EGMOND AAN DE HOEF TELEFOON 3997 l "contact met de egmonden" 23 mei 1979 nummer 1403 M— In büzonder korte tijd heeft de Hoevermarkt te Egmond aan de Hoef een grote verandering ondergaan. Van levensmiddelenzaak werd het een winkel met een uitgebreid as sortiment vrüetydskleding en van vele artikelen, die bjj die vr^je tyd alleen maar nuttig kunnen zjjn. Trees en Jos van der Voort lieten hun kinderen een doek wegtrekken, dat voor de naam was gespannen, die boven aan de t oorgevel was aan gebracht. De kle:.ne kinderhandjes hadden daar wel enige moeite mee, want hun vader had het doek wel wat grondig bevestigd, net zo gron dig als hij deze zaak heeft aange pakt, niet stuk te krijgen. De belangstelling voor deze ope ning was ook zeer groot en sinds de opening hebben velen deze winkel kunnen vinden. In de rekken is een groot assortiment ondergebracht, dat aan de klanten alle kans van slagen biedt. En Jos v.d. Voort zal er wel voor zorgen, dat die mogelijkheden steeds aanwezig zijn. Vrijdagavond 18 mei kon een vol o.k. verenigingsgebouw genieten van het ongedwongen spel van het jeugd koor "De Derpertjes". Vooral de allerkleinsten van dit koor lieten duidelijk merken geen enkel pro bleem te hebben met wat wij noe men "plankenkoorts". Hoewel vermomd met kleurige hoedjes en maskertjes, bleven zij gewoon zichzelf, waarbij zij zelf re- gie-aanwijzigingen gaven en souf fleerden. "Jan Klaassen in Speel - goedland" werd mede daardoor en door de frisse liedjes een amusant schouwspel voor jong en oud. Na de pauze enkele korte sketchjes waarin de al iets oudere 'Derpertjes' hun talent ten tonele voerden. Het slot "Met Catootje naar de markt" was verrassend. De kleintjes zongen als het ware de "Solisten" voor het voetlicht. De dominee, wafelvrouw, toverheks, lichtmatroos, barones, kastelein, dikke meid en oude heer, zij waren er allemaal en yzorgden voor grote hilariteit. Dat na afloop van dit "feest" Truus van der Steen en Janneke Groen (dé fundamenten van dit koor) door hun "Derpertjes" in de bloemetjes werden gezet was zeer terecht. Zo ook het applaus van de velen die naar deze "kindervreugd" kwamen kijken. "Kijken naar kinderen" doet een mens goed, dat bewezen "onze Derpertjes". Jaap Eeltink wij vernemen DAT zaterdag a.s. weer het succes stuk "Oliver" door de Egmondse theatergroep "Horizon" voor he: voetlicht gebracht wordt, enwel in "De Blinkerd" te Schoorl. Deze kostelijke musical zal ongetwijfeld ook daar veel belangstelling trek ken. Egmonders, die nog niet de kans kregen, het stuk mee te ma ken, kunnen dit alsnog doen. Men leze de advertentie in dit blad'; DAT de heer J. de Kraaier van de Boulevard Ir. de Vassy te Egmond aan Zee aan de ANWB een brief gestuurd heeft, waarin hij pleit voor de aanleg van een fietspad van Egmond aan Zee naar Bergen aan Zee, door het duingebied. Zoals bekend is het noodzakelijk om eerst via de drukke Herenweg te fietsen, alvorens het fietspad te bereiken bij gasterij 't Woud. De ANWB schreef hem terug, dat deze situatie niet alleen bekend was, maar dat er mede naar aanleiding van zijn brief bij Provinciale Wa terstaat op was aangedrongen spe ciale aandacht aan de fietspadver binding in dat gebied te besteden. Het antwoord zal binnenkort ook worden meegedeeld. Vermeld kan nog worden, dat er een ontwerp- fietspadenplan gereed ligt, waarin het fietspad naar Bergen aan Zee is opgenomen. Na intensieve be studering hebben we er echter niet uit op kunnen maken, hoe lang de uitvoering op zich laat wachten. Wel komt er een hoorzitting over dit en andere fietspaden te Hei- loo in het Open Huis, op 18 juni a.s., aanvang 20.00 uur; DAT handbalvereniging Egmond '74 voor haar jeugdleden een kien- avond houdt in het o.k. vereni gingsgebouw. De avond vindt plaats op 25 mei, aanvang 19.15 uur; DAT er op maandag 28 mei a.s. een raadsvergadering plaatsvindt in dopshuis "De Schulp" te Egmond- Binnen, aanvang 20.00 uur. Naast een negental punten die aanvragen van scholen betreffen en enkele andere hamerstukken, zal ook de verbouwing van het Dorus Rij kersplein te Egmond aan Zee aan de orde zijn, alwaar 15 bejaarden- woningen worden gebouwd. Hier aan is een zeer lange voorberei dingstijd voorafgegaan. De totale bouwsom bedraagt 1.214.837, Met het plan is ingestemd door de staatssecretaris van Volkshuis vesting, zodat de gemeente de fi nanciering met het rijk^can rege len, waarna binnenk: de ver gunning wordt afgegeven. Ook zal gesproken worden over de zomer- afsluiting van de Voorstraat. Het college stelt voor van 18 juni tot 13 augustus, hoewel in de com missie ruimtelijke ordening een voorstel werd gedaan van de zijde van Piet Bakker om in juni alleen gedurende de weekends af te slui ten en van 1 juli to 11 augustus totaal. Het college ziet hier tech nische bezwaren in; DAT er weer verkiezingsborden in de gemeente ter aanplakking van de reklame voor de verkiezing van het Europees parlement. We vra gen ons af, of de politieke partijen zich daar wel zo intensief mee be zig houden, want vijf dagen na plaatsing zagen we nog geen enkel affiche; DAT de hoofdstrandafgang op maan dag 28 mei a.s. is gesloten en totaal ontmanteld wordt. Er wordt dan vanuit zee een grote telefoonkabel doorgetrokken, die vanaf een schip op ongeveer 650 meter uit de kust naar de vaste wal zal worden ge lanceerd. De kabel wordt 2,5 meter diep in het strand gegraven. Op het Pompplein staan zware machi nes, die de armdikke kabel met een gewicht van 80 kg. per meter de wal op trekken tot op het Pomp plein. In het strand zal de kabel in een zigzagvorm worden gelegd om spanningen op te kunnen vang- gen. De kabel brengt een nieuwe verbinding tot stand tussen Enge land en Europa om automatisch telefoonverkeer mogelijk te maken. Aan de overkant van de Noordzee is men te Lowenstoff begonnen met afzinken. De kabel rust op de zeebodem en ligt alleen voor de kust van Egmond ingegraven. Langs de weg, door derp en de Hoef is men met de werkzaam heden gereed; DAT in galerie "De Kapberg" na eerst Egmondse amateurs te heb ben gebracht, nu een expositie draait van vier professionele kun stenaars, t.w. Pim Leefsma, Lies Verdenius, Ronald Noorman en Gerrit Marinus. De expositie is te bezichtigen van woensdag t.m. zondag van 12.30 tot 17 .00 uur en duurt tot en met 6 juni. DAT Karin Zwart, werkzaam bij dames- en herenkapsalon Herman Pronk te Egmond aan Zee vorige week slaagde voor het 'bedienden'- diploma dameskapster. Wegens ziekte heeft zij gedurende vijf maanden de schoolopleiding niet kunnen volgen. Daarom is deze prestatie vermeldenswaard; DAT het NKV afdeling "De Egmon- den" op maandag 28 mei a.s. om 20.30 uur vergadert in het dorps huis te Egmond aan de Hoef. Er zal verslag gedaan worden van de gesprekken, die gevoerd zijn met het NVV "De Egmonden" over de fusering van beide organisaties, terwijl de agenda tevens de be= sluitvorming in deze ter sprake brengt. Zij die graag een schrif telijk verslag van de gesprekken met het NVV willen inzien, kunnen dit aanvragen bij C. P. Scholten, St. Albertsweg 20, tel. 3477; DAT "Hart voor Egmond" dinsdag avond 29 mei zijn maandelijkse kerngroepavond heeft (19.30 u., Juli- anaweg 25, Egmond a.d. Hoef). Op de agenda staan het fietspaden plan en wat verder ter tafel komt. Iedereen is welkom; DAT al ruim 200 gezinnen hun en- quete-formulier betreffende het. schoolzwemmen hebben ingestuurd. Het stichtingsbestuur van Sport centrum Egmond leidt hieruit af, dat het schoolzwemmen weldege lijk leeft in de Egmonden en dat men er geen bezwaar tegen heeft daarvoor wat over te hebben; DAT de directeur van de VVV Zand- voort, oud-Egmonder Theo Hil- bers, ook de KRO-uitzending van uit Egmond aan Zee volgde, waar bij hij genoot van de bekende Eg mondse beelden, die overigens wel in de minderheid waren t.o.v. de gehele uitzending. Blij verrast was hij, toen de regie het toepasselijk vond, om vanuit Egmond aan Zee het lied 'We gaan naar Zandvoort' de ether in te sturen Aardig voor hem hoewel er uit de matige uitzending geen enkel hoogtepunt was te halen. Het beste was nog het decor van de "De Oude Clip per" en het optreden van "Lamo raal van Egmont", maar dat zal wel chauvinisme zijn; DAT veel ouders zich problemen kunnen maken over het verder studeren van hun kind. Welke school en welk soort onderwijs is het beste? Welnu, wanneer u niet zeker bent, dan kan Egmond ook gebruik maken van de "Onder- wijswinkel" te Alkmaar, Hof van Sonoy, tel. 072-152385 of 613427 en, 115140. Het advies kost niets. U kunt er ook 's avonds heen op dinsdag en donderdag van 19.00 - 21.00 uur; DAJ de AVO-kollekte te Egmond aan Zee het mooie bedrag van 1963,opbracht, waarvoor de organisatie de gevers en mede werkers zeer dankbaar is; DAT teruggestuurde kaartjes van de ballonwedstrijd, die in Egmond aan Zee werd gehouden, ingele verd kunen worden bij mevrouw Stam, Schoolstraat 6. Er zijn al 1 fnkele kaartjes binnen; De Egmondse schrijfster, Kathinka Lannoy, heeft de "Romanprijs" ge wonnen met de inzending van haar manuscript "Roofvissen" onder het pseudoniem "Amahl". De prijs zal haar worden uitgereikt in juni door de Nederlandse Bocitenclub. Het is de tweede keer dat zij deze prijs in ontvangst mag nemen. In 1967 was zij ook de uitverkorene. Het is bij de N.B.C. nog nooit ge beurd, dat een inzender voor de 2e keer een eerste prijs won. Dit zegt dus veel over de kwaliteiten van de Egmondse Kathinka Lannoy. Een manuscript voor een boek moet aan bepaalde regels voldoen. Het is o.a. aan een vastgestelde omvang gebonden, het moet geschikt zijn voor een groot lezerspubliek terwijl het onder pseudoniem moet worden ingezonden. En zo hebben 90 inzen ders dat gedaan Haar nieuwe boek "Roofvissen" zal haar door de N.B.C. in een bijzondere uitvoe ring worden aangeboden. Onze ge lukwensen. 1 DAT Egmonders worden uitgenodigd mee te doen aan een demonstratie tegen de kernenergie, waarvan de toename velen verontrust. De de monstratie waaraan men vanuit Egmond deelneemt is die te Gas- selte (Dr.). Men wil een bus laten rijden vanuit Alkmaar, maar daar voor is het beslist noodzakelijk zich vóór 26 mei op te geven. Als u deze dag eraan wilt besteden, neemt u dan kontakt op met Carol en Marijke Boll, tel. 3543. De kos ten bedragen slechts 15, DAT Frvans Verhoogt, oud-inwoner van Egmond-Binnen op donderdag 10 juni de dag herdenkt, dat hij 25 jaar geleden tot priester werd gewijd. Hij is als rector werkzaam in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Alkmaar, alwaar hij op die dag van 13.00-14.00 uur receptie houdt Wanneer inwoners van Egmond-* Binnen hierover nader geïnfor meerd willen worden, dan kunnen zij zich verstaan met de familie Vehoogt ter plaatse of met Wim en Tiny Verhoogt, Baansingel 122, tel. 072-129015 te Alkmaar; DAT aanvoerder Menno Mors en speler Jan Ranzijn van Zeevogels, nadat hun club kampioen was ge worden, een bloemetje kwamen brengen bij Henk Gouda, de man die vroeger letterlijk en figuurlijk de spil was, waarom zeer veel draaide. Henk kan al jaren niet meer lopen en moet elke Zeevo gelswedstrijd helaas missen. Maar altijd na afloop belt Jan Ranzijn hem op, om de uitslag mee te de len, terwijl hij dan in de de loop van de week even langs gaat om verslag uit te brengen. Lazen wij niet ergens, dat een voetbalvereni ging er niet alleen was om te voet ballen Deze praktijk onder streept dat nog eens; DAT Astrid Suurbeek en Tine Zwaan (tenniskampioene) woensdag 30 mei een demonstratie tennis zul len geven op het tenniscentrum "Wimmenum". Zie volgende week de advertentie in dit blad. JOS GAAT DOOR Terlenka 1 persoons 80x190 Te kusten te keur 1 persoons, 2 persoons en litsjumeaux goedkoper zakdoeken lekker donker, neem mee Op tijd gered uit de brand bij TETEM Daarom nu halve prijzen De grootste sortering van heel Noord-Holland van klein tot heel groot al vanaf gewoon goed, lekker dik 5 VOOT d,o°x De allerbeste D.D.D.D.D alle maten en kleuren elke 2e fi grote herenmaten Moeders, 't hoeft niet duur Laat dochter daar maar een knoop inleggen Ons steengoeie Baretta T.-Shirt f .OU Zoek maar uit wij rammen door Voor de jeugd Het wordt een hete zomer (volgens de heer Pelleboer) spijker- en rib-broeken alle maten, ook Geopend maandag-'s middags, en dinsdag t.m. zaterdag van 8.30-12.30 en 13.30 tot 17.30 uur. los uan der Voort

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 3