met de egmonden mm I® Kampioen Zeevogels trok veel belangstelling Egmond was schoon KORT NIEUWS Redders gehuldigd Cinema 1000 donderdag special I van onroerend goed of bedrijf 1 U L IU MAKELAARDIJ BV Egnjond aan Zee Postbus 71 STEM DONDERDAG 7 JUNI WD/EUROPESE LIBERAAL DEMOCRATEN LIBERAAL: ^/GEWOON JEZELF KUNNEN ZIJN contact Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 7 JUNI 1979 NUMMER 1405 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Ondanks de hoge zomertemperaturen, die alleen vroegen om een verkoelend plekje onder een bladerrijke boom, waren velen naar de Zeevogels-cantine gekomen, om bestuur en spelers van Zeevogels te huldigen met het behaalde kampioenschap. Een ijverig feestcomité had het zo geregeld, dat de feestelijke stemming er spoedig in zat. Trouwens, feestvieren kunnen ze bij Zeevogels en daar komt bij, dat er ook aardig met de bal wordt omgegaan, want het behalen van de top onderstreept dat duidelijk. Zo dachten ook de vele bezoekers van deze receptie erover, want zij lieten hun felicitaties in veel gevallen gepaard gaan van een bal, en daar weet Zeevogels raad mee. De score van deze middag was twaalf stuks en daarmee kom je een eind weg in de derde klasse, waarnaar het eerste is gepromoveerd. Burgemeester Kingma, die met wethou der Damstra de gemeente vertegen woordigde zei, teruggrijpend naar de laatste wedstrijd, dat het koude zweet hem uitbrak, toen Zeevogels van Tuit- jenhorn verloor. Dankzij echter grote vriend Egmondia, werden ze die bewus te middag toch kampioen. Hij vond Zeevogels een zeer waardevolle vereni ging waarom hij met overtuiging kon zeggen: "Als jullie me nodig hebben, dan ben ik er". Van U: heer Brinkman van de KNVB mochten alle spelers plus begeleiding en verzorging een gouden KNVB-speld in ontvangst nemen. Voorzitter Joop Dek ker van Egmondia zei, dat het kam pioenschap van Zeevogels van harte gegund was. Als beste vriend en buur •rond Uj het jammer r-^id te moeten verliezen aan de derde klasse, maar Egmondia hoopte daar gauw bij te horen. Natuurlijk was ook Henk Beukers van Adelbert op het appel. Uit zijn woorden klonk de vruchtbare samenwerking die de drie Egmondse voetbalclubs onder ling hebben. De felicitaties bracht hij over van de hele Adelbertfamilie en ook hij hoopte dat toch binnenkort weer de echte Egmondse derby's gespeeld moch ten worden. De heer J. Hopman, voorzitter van de Rabobank, kwam met 15 gloednieuwe trainingspakken aandragen, die met een geweldig applaus in ontvangst werden genomen. Cees Breed, voorzitter van de Zeevogel- jeugd, begeleidde zijn felicitaties met 33 kaarsen, waarop het kampioenschap en de promotie werd weergegeven. Ook namens de plaatselijke ondernemers bracht hij Zeevogels hulde. De originele en persoonlijke geste viel bijzonder goed in de smaak. Oudvoorzitter Kees Belleman keek bij dit kampioenschap terug naar het punt, toen men de cantine, waarin dit feest nu plaatsvond, opbouwde. Zijn hulde aan bestuur en spelers betrof tevens alle medewerkers "omdat alleen samenwer king iets vermag op te bouwen" zoals hij zei. Ceremoniemeester Cees Baay, die met zijn medewerkers Lida Beers en Gerard Vermeeren deze middag de scepter zwaaide, leidde nog verschillende spre kers in, w o. Ben Wittebrood van de bridgeclub, de heer Dijkers van AFC, Leo Ranzijn van het zaterdagmiddag voetbal, die aanbood dat de trainer mocht putten uit "onze selectie". Aan voerder Menno Mors dankte in zijn enthousiasme iedereen die het woord had gevoerd. Tenslotte waren al di>. lovende woorden voor rijn elftal be stemd. Dit meeleven zou voorzitter Jan Sprenke'ing sprakeloos gemaakt hebben, ware het niet dat hij daar helemaal niet mee zit. De voorzitter dankte ^pedaal ook de trainer Ilias Illopoulos, die met mense lijkheid en leiderschap het tot dit resultaat had gebracht. In zijn dank betrok hij ook zijn medebestuursleden en de feestcommissie voor hun inzet, 'j Tallozen waren vertegenwoordigd, o.a. ^eer R^der van White en Sprenkelingboys, van HSV, rpingboys en o.a. de supp.vereniging ri Voktoria Obdam. Vele bloemstukken gaven nog meer k'eur aan deze zomerse bijeenkomst, .waarop geheel Zeevogels met vreugde ken terugzien. Vorige week hebben tientallen kinderen van de lagere scholen hun best gedaan om Egmond aan Zee schoon te maken. Zij werden daar bij krachtig geholpen door gemeentewerken. Aan het begin van het dorp werd een bord geplaatst met de tekst: „Egmond is schoon" „Houdt Egmond schoon". Maar die onder ste regel was al gauw verdwenen. Wellicht dacht men tijden de Pinksterdagen dat schoonhouden niet nodig was. Het resul taat was er dan ook naar. Aan hei einde van eerste Pinksterdag lag het Pompplein bezaaid met lege bierblikjes, fris drankblikjes. kartonnen verpakkingen en pa tatzakjes. Een onvoorstelbare beestenboel, waarvan we een foto namen op tweede Pink sterdag 's-morgens om half acht. Sinds het Pompplein een andere vorm heeft gekregen, over df „schoonheid" waarvan we sterk van mening kunnen verschillen, nodigt het in ie der geval uit, om er te gaan zitten. Het lijkt af en toe op de Dam in Amsterdam, waar de gemeentelijke reiniging ook dagelijks de boel schoon moet spuiten. Welnu, gemeentewerken Egmond kon op de tweede Pinksterdag 's-morgens ook aan het werk, om de troep op te ruimen. Misschien is het een oplossing om er nog tien vuilnis bakken neer te zetten hoewel de mensheid hardleers blijft. wij vernemen DAT de Pinksterdrukte weer voor geweldige verkeersopstoppingen zorgde. In Egmond aan Zee was het benauwd vol. Het grote aantal auto's was niet meer normaal te parkeren en het gevolg was, dat vooral de doorgangen aan de Bou levard totaal afgesloten waren. Bussen liepen vast en moesten soms honderden meters achteruit om weer los te komen. Het ver schijnsel kampeerauto neemt ook toe. Deze blijven verschillende da gen en nachten op één plekje staan en wat zij soms achterlaten zou in de serie "hondepoepverhalen" geen slecht figuur slaan. Nog een nieuw verschijnsel: Op het duin met het uitzichtplateau aan de Boulevard stonden tenten. Mooier plekje kan je je haast niet voor stellen. Maar zo dacht de politie er niet over. De kampeerders kre gen enige tijd om hun boeltje op te ruimen en toen dat niet gebeurd was, kwam de politie terug en trok de haringen uit de grond en het hele boeltje lag plat; DAT het verkeer langs de Voorstraat en de Hoeverweg ook weer veel vertraging opliep, 't Is niet alleen voor de inzittenden een hard ge lag maar ook voor de inwoners van Egmond aan Zee, die urenlang zitten opgescheept met giftige dam pen van de duizenden draaiende motoren. En er wordt al jarenlang gedokterd aan de aanleg van een tweede weg, die .maar niet wil ko men, dankzij de bezwaren van hen die er geen last van hebben DAT Cees Baay, voorloper van voet balvereniging Zeevogels, een nach telijk potje tafeltennis aanging op een uitdaging van Chef Peters, die er een serie tassen opzette voor het eerste elftal, als Cees zou win nen. Naar verluidt won hij en daarmee ook de tassen. Een andere lezing wil, dat hij verloor maar niet tegen zijn verlies kon, zodat hij de tassen toch kreeg. De waarheid zal wel in het midden liggen maar de tassen komen er. En daar ging het om; DAT door de kampeervereniging Van Sepyk" op het Zuiderstrand te Egmond aan Zee vijf gazen afvalbakken zijn gemaakt waarin de mensen hun vuilniszakken kun- deponeren. Tweemaal in de week komt Martin Gul langs om de bak ken te legen. Het gevolgjs, dat er niet overal meer vuilniszakken zwerven en het ziet er veel scho ner uit; Vond u het vandaag beter dan gister Morgen ri|n we nog beter dan vandaag (ondanks dat het niet beter kanl DAT op maandag 11 juni een ge meenteraadsvergadering wordt ge houden die om 20.00 uür begint in het o.k. verenigingsgebouw aan de Julianastraat te Egmond aan Zee. Op deze avond zal een nieuwe wet houder worden gekozen. Voor zo ver ons bekend zal Gemeentebe langen de heer W. Gravemaker kandidaat stellen. Van de PvdA is nog niets bekend. Het CDA zal de heer Luitjes naar voren schuiven, om de vakature van de CDA-wet- houder mevrouw E. M. Jaspars te vervullen. Tijdens deze vergade ring zal de heer N. Valkering als raadslid worden beëdigd. Voor het overige verwijzen wij naar de raadsagenda, opgenomen op gina 2; DAT deze week ae Draderie in Eg mond aan Zee weer is begonnen. Ondanks dat oud-schipper Hendrik Visser de grote afwezige was tijdens de receptie van de Kon. Noord- en Zuidhollandse Reddingsmaatschappij is hem de bronzen draagm'edaille toege kend. Die eer viel ook Gerrit v.d. Pol te beurt, die zich als trekker driver 40 jaar lang voor het reddingswerk heeft inge zet. De medailles worden te zijnertijd uitgereikt, aangezien directeur Chr. v.d. Zweep wel op de hoogte was van de jubilea maar niet van het afscheid van deze twee. Karei Wijker deelde met zijn 25-jarig jubileum eveneens in de hulde, hij kreeg een stropdas en de beide dames een puzzel. Natuurlijk waren er ook bloemen, terwijl het beeldje van redder met drenkeling een symbolisch en waardevol geschenk was. De heer J. Knevel overhandigde namens de leden van het plaatselijk reddingsstation aan beide jubilarissen een oorkonde. Bo vendien ontving Gerrit v.d. Pol van het plaatselijk station een scheepsbarome- ter en Karei Wijker een houten stuurrad met koper bewerkt. Het leek niet op. te kunnen tijdens deze avond, waarbij velen aanwezig waren. Chr. v.d. Zweep schetstse de verdiensten van de gehul- digden. In de periode van Hendrik Visser werden 88 drenkelingen gered. Gerrit v.d. Pol werkte mee aan 32 akties, waarbij 93 geredden en Karei Wijker aan 29 met 79 geredden. Het lag dan ook voor de hand, dat de aftredend voorzitter van de plaatselijke commissie, oud burgemeester Bakker, niets dan lof had voor het reddingsstation Egmond aan Zee. Het voorzitterschap gaf hij deze avond over aan zijn opvolger, burgemeester Kingma, die zei dat deze taak "een kolfje naar zijn hand was". Alvorens het officiële gedeelte werd besloten, brachten Gerrit v.d. Pol en Karei Wijker allen dank voor de hulde die hun ten deel was gevallen, waarna Cees Blaauboer van de wipperploeg de wens uitsprak, dat het station Egmond aan Zee van zijn nieuwe voorzitter veel steun zou mogen ondervinden. Deze avond werd met een bijzonder goede stemming voortgezet, waarvoor de mees ten alle tijd namen. Oud commissielid Heere feliciteert mevrouw A. v.d. Pol. Haar man legt net een cadeautje weg. RESTAURANT ITALIANO Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. .Gezellig uit eten in een Sfeervolle omgeving". Elke woensdagavond zal weer een groot aantal stand langs de straten zijn opgesteld, waarop de meest uiteenlopende artikelen te koop zullen worden aangeboden. Het aantal inschrijvingen is zeer groot en zoals elk jaar kon niet iedereen een plaatsje krijgen. Voor het eerst in de 12-jarige geschiedenis van de braderie zal dit jaar geen verlichting boven de Voorstraat branden. Het bestuur van de 'Een dracht' heeft dit besloten met het oog op de energiebesparing, ter wijl de verlichting ook minder nodig is als gevolg van de zomer tijd; DAT de bejaarden van Egmond aan Zee het bejaarden comité bijzon der dankbaar zijn voor de prach tige uitgaansdag, die zij hebben genoten. Een van de reizigsters vroeg ons dit mede te delen, wat wij bij deze gaarne doen; DAT de heer N. B. Bleeker, voor heen beheerder van de Midden- standsbank te Egmond aan Zee, benoemd is tot sectorchef geld bedrijf van de regio Alkmaar. De klanten van de NMB Egmond aan Zee worden in de gelegenheid ge steld afscheid van hem te nemen tijdens een receptie, die zal worden gehouden op 13 juni van 15.30 tot 17.30 uur in "Het Parkhotel", Bree- laan 19 te Bergen. De nieuwe be heerder van het kantoor te Egmond aan Zee is de heer H. T. van den Herik; DAT het Egmonds Gemengd koor op zondag 10 juni medewerking zal verlenen aan de kerkdienst in het Centraal Ziekenhuis te Alk maar. Deze dienst wordt ook in het St. Elisabeth-ziekenhuis uit gezonden. Er worden liederen van Schubert en Bach uitgevoerd. Voorgangers zijn pater P. Chapel en ds. S. Euverman. Aanvang 17.45 uur; DAT de heer Pé Sneeboer te Egmond aan Zee geslaagd is voor het vak diploma ongediertebestrijding. Aan dit eerste landelijk afgenomen examen namen 49 kandidaten deel waarvan er 40 slaagden. De diplo ma's werden te Bilthoven uitge reikt door minister Ginjaar van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, onder auspiciën waarvan de op leiding werd ontwikkeld. Specia listen op het gebied van reinigings diensten en milieuhygiëne namen aan het examen deel. Aan die on derdelen is bij de opleiding zeer veel aandacht besteed. Onze feli citaties; DAT de lUst van de nieuwe boeken over de maand mei is uitgekomen en ter inzage ligt in de bibliotheek te Egmond aan de Hoef. 'NOÜS IRONS TOUS AU PARADIS' een aanstekelijke komedie. Vier vrienden op middelbare leef tijd zijn belast en beladen met amou reuze perikelen in huwelijks- en buitenechtelijk verband. De één ver denkt zijn vrouw van ontrouw en bespioneert haar, de ander verbergt zijn belangstelling voor het manne lijk geslacht niet langer en heeft tenslotte trouwplannen met een ou dere vrouw, de derde probeert zijn overheersende moeder van zich af te schudden en de vierde heeft een nieuwe vriendin, die na vier kinde ren ook haar echtgenoot meebrengt. Het "kwartet" uit een eerste succes volle film terug in een vervolg, dat nog amusanter is. Dat al het ko misch gedoe zelden ontspoort, is te danken aan het weloverwogen scé nario, waardoor ondanks de klucht situaties, de vrienden puur mense lijke types blijven. Een aanstekelijke komedie van de Franse regisseur Yves Robert. f Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur y I npfn M Al/Tl AADnil DU Marshallstraat 55 Tff (02206) 2249 van Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend. J Word lid van dc WD. Bel 070-614121, of schrijf naar Antwoordnummer 1877,2500 WB Den Haag.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1