met de egmonden Wethouder Amerika heeft het ook bekeken F mm Zomerfeesten in Egmond aan de Hoef Egmond-Binnen gaat weer op z'n kop staan Autobedrijf "Kennemerland" verkoopt auto's V/ _J<ORTNIEUWJ^J wij vernemen Wij houden ons straatje schoon. Doet u het ook Bij ons grote korting op "Wolf' Tuin gereedschap A.M.ZENTVELD contact Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 13 JUNI 1979 NUMMER 1406 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman' Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Nog even en burgemeester Kingma zit alleen. Hij is vol goede moed naar Egmond gekomen, om daar met een raad en college te werken aan dat ene Egmond, waarin men zoveel goeds zag. Maar ook Harry Amerika zag dat maandagavond helemaal niet meer. Er moest een nieuwe wethouder komen na het aftreden van wethouder Jaspars. Na dat de partijen achter de schermen de gang van zaken hadden beke ken, werd eerst door het CDA en de PvdA het vertrouwen in elkaar opgezegd. Nu schoof het CDA raadslid Luitjes naar voren om het college aan te vullen en de PvdA nodigde Gemeentebelangen uit om (ook een kandidaat te stellen. Die kwam er echter niet en de enige kandidaat was Luitjes. De tijdbom onder de stoel van Harry Amerika stond dus op scherp. De stemming volgde en Gemeente belangen zowel als het CDA stemde Luitjes terwijl de PvdA blanco stem de. Dat kan ook niet anders. De bom ontplofte. "U zult my op deze plaats niet meer terugzien" zei Harry Ame rika en zich tot Bob v.d. Ende wen dend: "En een bloemetje van deze raad is niet nodig". J. Kingma burgemeester Burgemeester Kingma had het laat ste woord: "Ik kan alleen nog dit zeggen: u hebt gezegd het belang van deze gemeente te dienen. Ge beurt dit? Ik moet zeggen: neen", waarmee hy uitdrukking gaf aan zijn gevoel beslist geen waardering op te kunnen brengen voor de gang van zaken in de raad van Egmond. étÊ* Ing. C. J. LUITJES (CDA) Vóór de stemming vroeg de PvdA aan Gemeentebelangen de heer Gra- vemaker kandidaat te stellen, de PvdA zou dat steunen. Bob v.d. Ende verklaarde echter niet afhankelijk te willen zijn van de grootste partij en deelde mee Luitjes te steunen. Daar vóór had Groot (CDA) reeds "zijn verbazing uitgesproken, dat een an dere collegepartner (de PvdA) het CDA niet zou steunen in haar kan didaatstelling. "Onze wethouder is opgestapt" zei hij, 't is logisch dat wij een wet houder leveren". "De PvdA heeft zich duidelijk uitgesproken: niet sa men met het CDA in een college, we nemen dan ook aan dat de wethouder van de PvdA daaruit zijn conclusies trekt", vervolgde hij, wetend dat Ge meentebelangen Luitjes zou steunen. "Als de PvdA zich niet houdt aan wat zij gezegd heeft, dan komen wij in de volgende vergadering met een motie", aldus Groot. Maar dat was niet meer nodig, Harry Amerika trok meteen zijn conclusie en zei het col lege vaarwel. Zwemmen voor vier klassen Het was het naspel van een ver gadering die zeer luidruchtig begon. Want de jeugd van Egmond voelde zich benadeeld, omdat het college het plan had, slechts twee klassen van elke school gratis te laten zwem men. En voor het eerst in de ge schiedenis van de Egmondse politiek stonden er tientallen kinderen voor de raadszaal te demonstreren voor hun eigen belangen. Een krachtig "wij willen zwemmen, wij willen zwemmen" weerklonk door de Julianastraat en hun wens zetten zij voor de vergadering kracht bij tot in de raadszaal. Burgemeester Kingma moest het roerige volkje eerst het zwijgen opleggen, alvorens te kunnen beginnen. Maar hun aktie had succes want de vroede vaderen zullen gedacht hebben: "Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Het is vier klassen geworden, wel iswaar met een ouderbijdrage van 35,maar daartegen bleek blij kens een enquête van het sporhal- bestuur geen bezwaar te zijn. De PvdA stelde voor: drie klassen gra tis laten zwemmen, zonder bijdrage dus. Aanvankelijk zei mevrouw Zwart, dat de PvdA het collegevoorstel zou steunen. Nu echter bleek dat de ou ders anders wilden, bracht zij het compromis-voorstel. Dit zou de ge meente 88.000,gaan kosten, ofwel 20.000,meer dan in de begroting opgenomen. Zij voorzag dan ook een belastingverhoging. De WD wilde "met moeite" tot drie klassen gaan maar met een ouderbijdrage van 35,Gemeentebelangen en CDA stelden, dat duidelijk bleek, dat de ouders bereid waren mee te be talen. Zij brachten het voorstel: vier klassen laten zwemmen met ouderbijdrage. Wethouder Damstra legde uit, waarop het collegevoorstel stoelde. Het was gebleken, dat het zwemmen geen taak en ook geen kostendeel van de overheid was. Bovendien wilde het college de kosten van de ouders in Egmond-Binnen die meer betaalden vanwege de buskosten, nu gelijk stellen met de kosten van de ouders van de andere Egmonden. Er was een regeling in Egmond aan Zee: 6 klassen zwemmen plus 30, ouderbijdrage, voor Egmond-Binnen 4 klassen plus 48,50 bijdrage. Het gemeentebestuur meende nu het zwemonderricht voor de eerste twee klassen gratis te laten geschie den. De andere vier klassen zouden Kijkt u daar van op? Verwonder u echter nergens meer over want menigeen valt van de ene verbazing in de ander. Natuurlijk verkoopt "Kennemerland" auto's en dat doen ze al jaren. Geen nieuws dus. Wat is het dan wel? Let op, u zoekt misschien een lekker autootje, een wagen waarmee je kunt lezen en schrijven, die altijd voor u klaar staat7 overal goed voor is, die u biedt wat u ervan verlangt, het altijd doet, kortom een auto die u kunt vertrouwen en voor niet teveel geld, een occasion dus, waarvan u opaan kunt. Het mag een Simca zijn, een Ford, Opel, Toyota, Fiat, VW, het doet er niet toe, als ie maar goed is. Dan wordt het tijd om even met "Kennemerland" te gaan praten, een bedrijf in uw eigen omgeving, vertrouwd dus, want dat is beslist noodzakelijk als u niet nieuw wilt kopen. "Kennemerland" is een Bovag-bedrijf met Bovag-garantie, voor rustig rij- en vakantie- plezier. Bel maar even 1979 of ga even langs op Wilhelminastraat 71. Aad Baltus vertelt u er alles over, want hij groeide zogezegd tussen de auto's op. 't Is zijn leven en daar spot hij niet mee. (Advertentie) H. Th. J. AMERIKA (PvdA^ dus geen schoolzwemmen meer krij gen. Het sporthalbestuur heeft een enquête onder de ouders gehouden, waaruit bleek, dat het overgrote deel van de ouders alle klassen wil laten zwemmen met een ouderbijdrage. Onder invloed hiervan en ook door de demonstratie die door ouders en kinderen vóór aanvang van de ver gadering werd gehouden, kwamen nu de tussenvoorstellen. Er was ech ter nog een schorsing nodig om het college de gelegenheid te geven een nader standpunt te bepalen. En dat kwam ais volgt: De meerderheid wilde meegaan met het CDA- en Ge meentebelangen voorstel: 4 klassen met ouderbijdrage van 35,en de minderheid met het PvdA-voorstel 3 klassen gratis zonder ouderbijdra ge. Het eerste won het met 9 tegen 5 stemmen. De Noordlob De raad koos voor 540 woningen in de Noordlob. Het was het college voorstel waarin de meeste financiële ruimte zat. De onderverdeling is: 256 woningwetwoningen, 153 prem' ko ningen en 131 vrije sectorwon £?n. Mevrouw Zwart (PvdA) kwam met een alternatieve berekening. Zij wilde het collegevoorstel niet van tafel vegen maar vroeg de bereke ning nog eens door te nemen. Mis schien zou de "super gouden rand" niet nodig zijn, zodat er in plaats van 256 woningwetwoningen 312 mo gelijk werden. "De woningbehoefte maakt het noodzakelijk zo snel en zo goedkoop mogelijk te bouwen" zei zü en zy verzocht de overwegingen van PvdA in de discussie met GS te betrekken. Piet Bakker verklaarde dat zijn fraktie akkoord ging met het voor stel, maar zag wel graag een wat grotere bebouwingsdichtheid. Ook het CDA verklaarde zich bij monde van Groot akkoord. Wij geven de voorkeur aan woningen waarvan de lasten zo laag mogelijk zijn "en dat hoeven niet persé woningwetwo ningen te zijn" zei hij. Oud van de WD zei het ook een goed plan te vinden en vond dat de keuzemogelijkheid tussen huur- en koopwoning aanwezig dient te zijn. Hij heeft moeite met de aanvangs datum van de bouw in 1984, met het oog op de grote woningbehoefte. Tussen hem en Harry Amerika ont stond nog een steekspel over het deskundigenrapport, dat de PvdA volgens Oud aanvocht. "We geven daar tonnen voor uit" zei hij, "we moeten zo snel mogelijk bouwen. Burgemeester Kingma tenslotte We kunnen lang praten maar we zijn het er over eens, dat er een grote behoefte bestaat. Als er bij GS mo gelijkheden bestaan voor meer so ciale woningbouw, dan pakken we die, van mijn part met een platina randje, als er maar betaalbare wo ningen komen". Luilaantje/Doelen Zonder bezwaar nam de raad een voorbereidingsbesluit om het de heer H. Admiraal te Egmond-Binnen mo gelijk te maken om op zijn grond, gelegen aan het Luilaantje/Doelen, zijn bedrijfsruimte uit te kunnen breiden. lS« S s ODXSA JJgp, Wij, wiUèr^'Wi' De jeugd was duidelijk en burgemeest?r Kingma bleek het eens van hun kant. DAT op donderdag 14 juni a.s., 's- avonds om 19.00 uur een extra raadsvergadering zal plaatsvinden in het gemeentehuis te Egmond aan de Hoef naar aanleiding van het aftreden van wethouder Harry Amerika. Tijdens deze openbare raadsvergadering zal een nieuwe wethouder worden gekozen; DAT de commissie Openbare Werken woensdag 13 juni (vandaag) om 19.30 uur vergadert in het gemeen tehuis. Daarvan is wethouder A- merika voorzitter. Aangezien hij maandagavond zijn wethouders zetel heeft verlaten, is het de vraag of hij deze vergadering voorzit. Er wordt in ieder geval gesproken over de groenvoorziening rond het scholencomplex te Egmond-Binnen en de bouw van een urnenmuur op de begraafplaats te Egmond aan Zee; DAT de commissie Financiën op don derdag 14 juni vergadert, ook om 19.30 uur en eveneens in het ge meentehuis; DAT er een Egmonds comité voor woningzoekenden is opgericht. Het doel is, daadwerkelijk op te ko men voor de belangen van de woningzoekenden. De eerste akti- viteiten zijn er reeds geweest. Er is een brief aan het gemeentebe stuur gericht, waarin gevraagd werd om betaalbare woningen voor eigen inwoners en om maatregelen te nemen tegen willekeur en uit buiting, die zomerhuiseigenaren uitoefenen op permanente bewo ners. Binnenkort hopen wij er na der op in te gaan; DAT de VYV Egmond aan Zee hier mede nogmaals de leden verzoekt hun vrije kamers en zomerhuizen door te geven aan het kantoor; DAT het NVV een algemene leden vergadering houdt op maandag 18 juni a.s., 's avonds om 20.00 uur in het o.k. verenigingsgebouw te Egmond aan Zee. Een belangrijk punt van bespreking is het samen gaan van het NW en het NKV in de Egmonden; DAT op donderdag 14 juni, morgen, een film wordt gedraaid in de "Kooperen Visch" aan de Voor straat 125 te Egmond aan Zee. Henk Sterk heeft voor een groot deel zelf de opnamen gemaakt van zijn reis naar Argentinië voor de wereldkampioenschappen voetbal. In het vliegtuig maakte hij o.a. vele reisindrukken en er zijn op namen van het bezoek aan de prs. van Curacau. Tevens wordt de powerliftdemonstratie, die on- De slotruine zal de sfeervolle omgeving zijn van een zonnig zomer feest voor alle kinderen van Egmond aan de Hoef. Dit feest vindt plaats op zaterdag 23 juni van 10.00 tot 12.00 uur. Voor de kinderen van 4-7 jaar worden spelletjes gehouden in drie grote tenten, 's Mid dags zet het feest zich voort, wanneer van 14.00 tot 17.00 uur voor kinderen van 8 jaar en ouder een groot kinderspel wordt gehouden in en om de ruine en door het dorp, waarna er een geweldige traktatie volgt, die nu nog een verrassing blijft. De deelname is gratis voor alle kinderenI Drie Egmondse korpsen in Zomeravondconcert Van 20.00 tot 22.00 uur zal op de ruines een zomeravondconcert plaats vinden door drie Egmondse korpsen, t.w. Lamoraal van Egmont, drum band Van Speyk en drumband Eens gezindheid. Na dit concert zullen de drie korpsen zich opstellen voor een gezamenlijke rondgang door het dorp, waarna een gezellig slot volgt in Het Rode Hert. Jeugdbelangen, de organisator van deze zomerfeesten, stelt zich voor er een bijzondere gebeurtenis van te maken en nodigt hierbij alle Egmon- ders uit om te luisteren en te kijken en mee te genieten. De Stichting Jeugdbelangen bestaat 5 jaar en me de omdat de gemeente Egmond bijna een jaar bestaat, wordt deze dag de bevolking aangeboden. Publ. ond.ver. Eendracht (R-39) Op 3, 4 en 5 augustus staat Egmond-Binnen weer op z'n kop. Tra ditioneel wordt het ondertussen, want het is nu al de vijfde keer, dat men er weer bijzonder veel aan gaat doen. George Weijers is er dagelijks mee bezig om alles weer rond te krijgen en hij krijgt het rond, dat heeft de ervaring wel geleerd. Het weekend wat hij voor ogen heeft, en zijn mede-organisatoren, staat bol van aktiviteiten. Er komt ook een oude ambachtenmarkt, waar men kan aantreffen een manden-vlechter, koperslager, klompenmaker, houtdraaier, tingieter, silhouettenknipper, een glazenier, een weefster, glasblazer, pottenbak- ster, Fiadelopenschilder, portrettekenaar, houtsnijder, terwijl ook een drukk een poffertjesbakker en een kaarsenmaker niet op het appèl ontbreken. Er komt een wielerronde voor twee leeftijdsgroepen, van 13-14 jaar en van 1J j* jaar. Er wordt een esta fette-! ^Tathon hardlopen gehouden, waaraan vier groepen meedoen, ter wijl elke groep een vrouwelijke deelnemer heeft. Het is een soort nachtfakkelestafette, terwijl het hele parcours in een feeëriek schijnsel zal staan van honderden fakkels. Ook de paardenrace komt weer aan de Herenweg, de Boerenkapel werkt mee en aan de Abdijlaan zien we weer een zeepkistenrace, waarbij 'n clown de jeugd extra zal vermaken. Het zal weer bedrijvig worden in Egmond-Binnen en deelnemers aan de verschillende wedstrijden kunnen zich nu reeds opgeven, of liever ge zegd, het is nu al gewenst om dat te doen en dat kan o.a. bij Nico v.d. Molen, Luilaantje 20, tel 1425, voor de marathon en het wielrennen. Deelnemers worden verwacht uit de Drie Egmonden. Wanneer er Egmondse oude am bachtslieden zijn, dan kunnen zij zich opgeven bij George Weijers, te lefoon 3260. Voor de diverse onder delen worden zeer mooie prijzen be schikbaar gesteld door de onderne mers van Egmond-Binnen. langs in het verenigingsgebouw plaatsvond, een dankbaar filmon derwerp. Ook het optreden van Herman Brood in 'Het Rode Hert' werd verfilmd, 't Is allemaal te zien in de "Kooperen Visch"; DAT dit seizoen waarschijnlijk weer de ronde van Egmond gereden worden. Organisator Henk Sterk heeft diverse kontakten gelegd en de besprekingen vorderen zo, dat over het doorgaan ervan optimisme bestaat. Binnenkort hopen we hierover nadere mededelingen te doen; DAT van de zaalvoetbalvereniging De Teddy's een beker is gestolen. Hij stond in de prijzenkast in het restaurant van de sporthal. Voor de Teddy's is het een kostbare tro fee, dat node wordt gemist. Voor hem of haar die het ontvreemd heeft, betekent het niets. De Ted dy's hopen maar dat het weer te rugkomt, misschien zonder dat be kend wordt wie het ontvreemd heeft; DAT op de badmintonvereniging De Hanebalken nog steeds jeugd in de leeftijd van 8-18 jaar vanuit de Egmonden geplaatst kan worden. In het verenigingsnieuws staat meer informatie te lezen; DAT aan de Horeca-vakschool te Amsterdam slaagden voor het di ploma kok-kelner Pieter Glas, Wim Mooy en Abner Dekker; DAT dinsdag 12 juni de bazar van de Hervormde damesvereniging werd geopend in Het Gebouw aan de Trompstraat. De openingstijden zijn: dinsdag 12 juni van 8-10 uur, woensdagmiddag van 3-5 uur at- trakties voor de kinderen en van 8-10 uur rad van avontuur; don derdag van 3-5 uur en 's avonds grote verloting; DAT het Egmonds Gemengd Koor te Egmond aan Zee donderdag avond niet repeteert in Het Ge bouw (wegens bazar) maar in de Trompschool. De leden worden verzocht dit aan elkaar door te geven; DAT wy in een bericht over het af scheid van de heer N. B. Bleeker en zijn benoeming tot sektorchef geldbedrijf van de regio Alkmaar vervolg pagina 8 Je blijft er naar kijken en zo denken velen er over. De hele dag door trekt het zwanengezin op het Burg. Eymaplein veel belangstel ling. 't Is ook geen alledaags tafereel om zo'n natuurverschijnsel mid den in een dorp aan te treffen. RESTAURANT ITALIANO Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". VcnA ^Oodekdaq Vpf BLOEMSIERKUNST Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen Dinsdags gesloten I

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1