met de egmonden Plan Slot II Rinnegom wil ook graag riolering li mm van onroerend goed of bedrijf IDE CO MAKELAARDIJ BV Egmond aan Zee Postbus 71 ^ORTNIEUW^J Anders bekeken 'Nomaden-concert' Hoog water Enige moeite doen om schoon schip te maken, is best de moeite waard Jongerenkoor-festival 1979 te Egmond aan de Hoef contact 20 JUNI 1979 NUMMER 1407 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef' Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink rwï" nm i* r- Een rustiek damhekje, een slootje en een stuk weiland, waarop in de verte een bouwkeet, daarachter de openbare lagere school 'Boswaid' en links op de achtergrond enkele hui/en van plan Slot I. Op dit stuk terrein zal eens Slot II verrijzen, althans, dat ligt in de bedoeling. Wordt er over bouwplannen dikwijls lang en moeizaam gepraat, dit plan is daarvan wel een schoolvoorbeeld. In de achter ons liggende maanden zijn er vele gesprekken over gevoerd, die slechts een ver volg waren van de ontwikkelingen gedurende de achter liggende jaren. Voor dit gebied zijn verschillende plannen op tafel gekomen en daar weer van verdwenen. Zeer moeizaam zijn de onderhandelingen verlopen en politiek geharrewar was ervan het gevolg. Je zou ook kunnen zeg gen. dat de problemen het gevolg zijn van hel politiek geharrewar. Een eerder plan, waarover over eenstemming was bereikt, werd door GS afgekeurd. Het gevolg was, dat Coplan het geheel verkocht aan een andere bouwgigant, Wilma genaamd. Vervolgens werd met GS overlegd hoe het dan wel moest en aan de hand van die uitgangspunten zijn er nu onderhandelingen gaande met Wilma. De resultaten daarvan moe ten nog op tafel komen en in de raad worden besproken, waarna het plan weer ter goedkeuring naar GS gaat. Meegedeeld werd, dat de onder handelingen met Wilma voortvarend verlopen, zodat er iets meer optimis me is. Of de politiek moet weer roet in het eten gooien „want", werd ons door dezelfde woordvoerder ge zegd: „Soms lijkt het wel' alsof er een vloek op Slot II rust". Burge meester Bakker zou tijdens de laat ste raadsvergadering zeggen: "We hope and pray dat in september de eerste spade de grond ingaat". De tijd zal leren of zijn verwachting uitkomt. Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur Dan belt u ons toch even I Uiteraard geheel vrijblijvend wij vernemen DAT er maandagavond 18 juni j.1. een informatie-avond plaatsvond over het Provinciaal Fietspaden plan in Noord-Holland, waarbij ook de aanleg van een fietspad van Egmond aan Zee naar Bergen aan Zee ter sprake kwam door het noordelijk duingebied. De avond vond plaats in 't Open Huis te Heiloo. Zoals meer bekend ge maakt, gaat het om de aanleg van 390 km fietspad door Noord-Hol land in een aaneen gesloten net. Tot 10 september kan iedereen die op- of aanmerkingen heeft deze sturen aan het Provinciehuis, Dreef 3 te Haarlem, waar het plan ook ter visie ligt, evenals in het ge meentehuis en in de plaatselijke bibliotheken, zoals ons werd mee gedeeld van het bureau voorlich ting van de provincie Noord-Hol land; DAT de profwielerronde te Egmond aan Zee vrijwel vast staat. Het spektakel zal plaatsvinden op de 31e juli. De bekende horecaman Henk Sterk maakt zich er sterk voor. Naar verluidt, ziet hij het houden van popconcerten niet zo er«» meer zitten maar hij wil toch andere aktiviteiten en dat ziet hij Het politieke spel heeft in Egmond een dieptepunt be reikt. Enkele weken terug schreven we nog dat in Eg mond zo graag politiek ge speeld wordt, want dat is zó mooi. Maar ondertussen wordt vergeten om iets op te bouwen in het belang van de gemeen schap, waarvoor elk raadslid geroepen is, zonder enig eigen belang en zonder partijbelang, mèt inzet van zyn of haar to tale persoon en met één doel voor ogen: het belang van de gemeente Egmond in zijn to taliteit en dat van elke Eg- mondsc burger te dienen. Wordt hierop niet de eed afgelegd of de belofte uitge sproken? Er kwam sinds de eenwording nog een zeer ern stige afspraak by: Men zou gezamenlijk gaan bouwen aan dat ene Egmond, zonder voor opgesteld partijprogramma en op een strikte onderlinge ver trouwensbasis. DAT WAS DE AFSPRAAK! En wat is er van terecht ge komen Niets Integendeel, een en al wantrouwen onder mijnt elk slaagvaardig beleid. De raad van Egmond ziet niet, dat de burgers, waarvoor zy zich heeft in te zetten, met steeds minder achting de raadsverrichtingen gadeslaan. De raad ziet het niet, wil het niet zien of is niet by machte om het te zien. Ixmter en alleen door politiek gehar rewar wordt er niets bereikt. Politiek mag landelyk een must zyn, in een kleine woon gemeenschap als Egmond is, kan dat niet en zeker niet als dat ten koste gaat van hon derden burgers, die een dak boven hun hoofd moeten mis sen. Ik hou van Egmond, maar door de raadsprestaties kan je je er diep voor schamen. G. A. Belleman RESTAURANT ITAUANO ELLA OSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". Het repertoire voor deze dag ge kozen, zal niet zuiver religieus zijn, zodat ieder koor de kans krijgt ook andere liederen dan de gebruikelijke ten gehore te brengen en daarmee het publiek te amuseren. De toegang is gratis en de zaal is vanaf 12.45 uur doorlopend geopend. We hopen, dat het voor iedereen een gezellige en in muzikaal opzicht vruchtbare middag zal worden. Tot ziens op 24 juni a.s. in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. trofeeën terwijl een "dikkebanden- race" wordt gehouden tussen ho reca mensen. Wij hebben vernomen dat zij daarvoor nu reeds trainen. De wedstrijden zullen tussendoor opgeluisterd worden door trom- pettercorpsen. Over het parcours en tijden van aanvang zullen bin nenkort meerdere mededelingen volgen; De reddingsbrigade van Egmond aan Zee heeft zijn nieuwe boot de "8539" te water gelaten. Deze boot is speciaal ontworpen voor het redden van drenkelingen bij 'n minder mooie zee. Burgemeester King- ma liet de kurk van de champagnefles springen en met Piet Kager, voorzitter van de E.R.B., bracht hij de eerste toost uit. Burgemeester Kingma zei trots te zijn op zo'n ploeg mensen, die de mens kan red den. "Deze boot hebt u absoluut nodig", aldus de burgemeester. Voorzitter Piet Kager nodigde burgemeester Kingma en de beide wethouders, de heren Damstra en Luitjes uit om op de prachtige spiegelgladde zee de boot uit te proberen. woensdag 20 1.50—13.00 donderdag 21 2.00—14.55 vrijdag 22 3.18—15.48 zaterdag 23 4.03—16.31 zondag 24 4.46—17.13 maandag 25 5.26—17.53 dinsdag 26 6.03—18.29 woensdag 27 6.40—19.08 donderdag 28 7.17—19.39 Publ. ond.ver. Eendracht (R-39) In de Egmonden zijn nog steeds gebieden, die niet op de riolering zijn aangesloten. De bewoners van Rinnegom, het prachtige stukje landelijk gebied tussen Egmond aan de Hoef en Egmond-Binnen, zijn ook nog steeds van deze vanzelfsprekende voorziening verstoken en dat zit ze niet lekker. En zeker niet, nu er sprake is van aansluiting op het rioleringsnet van het sportcentrum "Hogedijk". De bewoners bestrijden het nut daarvan zeker niet, maar vragen zich in gemoede af, hoe het mogelijk is, dat een sportcentrum voorrang kan verkrijgen boven een gebied, dat al jaren lang sukkelt met de gevolgen van het ontbreken van een goede riolering. Rinnegom is een bewoond gebied, waaraan naar hun gevoel te weinig aandacht is besteed. Nu het sport complex "Hogedijk" er is, wordt er gesproken over aansluiting daarvan op de langs het complex lopende hoofdpersleiding, terwijl daarbij te gelijk gedacht wordt over aanslui- tig van Rinnegom in de toekomst. Terecht vindt men dat een achter stelling. In de commissie Openbare Werken voelde men dat ook wel zo, maar men zit nog steeds tegen de kosten aan te hikken van de ver binding naar de persleiding over een afstand van pl.m. 700 meter. Het heeft echter alle aandacht, mede on der druk van de brief van de be woners van Rinnegom. De jeugdherberg "Klein Rinne gom" is de grootste "vervuiljs^, zo als in de gesprekken werd^fpzegd maar heeft ook de beste voorziening. En die vervuiling moet dan goed worden verstaan. Daar waar meer mensen zijn, horen de algemene voorzieningen gelijke tred te houden met die toename, maar de^És in Rinnegom niet het geval. Herwordt dus hoog tijd dat er afdoende maat regelen worden genomen. Op zondagmorgen 24 juni a.s. zal de Egmondse muziekvereniging "Eensgezindheid" zich wat ongebruikelijk, maar daarom niet minder leuk, aan het publiek presenteren. Er zal die dag n.I. een zogenaamd "Nomaden-concert" plaatsvinden. Om 11.00 uur ongeveer zal een openlucht "mini-concertje" worden gegeven in de Abdijlaan ter hoogte van het Krijt. Wanneer dit optreden is beëindigd trekt het gezelschap muzikale "nomaden" marcherend naar de volgende concertplaats, bij bejaardentehuis 'Heegemunde', alwaar het 2e concertje zal plaatsvin den. De optredens duren per concertje ongeveer 25 minuten. Door zowel de drumband als het fanfare-orkest wordt vrolijke marsmuziek uitge voerd. Ook populaire muziek zal er te beluisteren zijn. Nadat bij "Hee gemunde" het "mini-concertje" ach ter de rug is, trekt het Egmondse orkest, voorafgegaan door de drum band richting Fazantenlaan om het laatste concertje te verzorgen. Het evenement zal om ongeveer 12.40 u. afgelopen zijn. Bij slecht weer wordt het evene ment afgelast. "Eensgezindheid" or ganiseert dit evenement om dichter bij haar publiek te komen. Zij tracht dit doel te bereiken door het pu bliek op te gaan zoeken in plaats van het publiek naar hun aktiviteiten te laten komen. o%a aterdag 30 juni organiseert de vereniging een tot traditie uitge groeid evenement in Egmond-Binnen namelyk de jaarlijkse rommelmarkt. De aanvang hiervan is 10.00 uur. O xTÉ,londerdagavond 5 juli zal "Ee?.3gezindheid" (wanneer de om standigheden en het weer dat toe laten) een "Zomerconcert" organi seren. Dit vindt plaats in de Abdij- laan te Egmond-Binnen. De aanvang hiervan is gesteld op 20.00 uur. bijv. in evenementen, waarmee hij internatoniaal bekende personen naar Egmond gaat halen. De kosten liegen er dan ook niet om, zodat om toegang tot het circuit te krij gen, een circuit, uitgezet door de straten van Egmond aan Zee, en tree betaald moet worden. Maar om grote wielrenners aan het werk te zien, zoals Zoetemelk, Kuiper, Thaler, Braun, Godefroot, Van Impe om er zomaar een paar te noemen, moet dat geen bezwaar zijn. Ook zal een groot aantal a- mateurs elkaar bestrijden om de DAT op 25 en 26 juli een fancy-fair en rommelmarkt wordt gehouden in het o.k. verenigingsgebouw aan de Julianastraat 5 te Egmond aan Zee. Door de enthousiaste mede werking en gaven in het vorig jaar, is de rommelmarkt van toen een groot succes geworden. De orga nisatie hoopt weer op u te kunnen rekenen, speciaal nu al met het cog op verhandelbare spullen. U heeft er misschien zelf niets meer aan en een ander wel. Geeft u dan even een berichtje aan Gerrit Gul, Churchill-laan 2, tel. 1555 en het wordt bij u weggehaald. De op brengst is dit jaar voor de nieuwe verwarming van de kerk; DAT "Eensgezindheid" te Egmond- Binnen op zondag 24 juni a.s. een "Nomaden-concert" houdt, dat om 11.00 uur begint. Zoals bekend vindt zo'n concert buiten plaats en op verschillende punten van het dorp. Het weer is dus belangrijk en bepaalt tevens het doorgaan; DAT de brug in de Krommedijk te Egmond aan de Hoef vernieuwd moet worden. Men is het er niet over eens hoe de beschadiging is ontstaan, de een is van mening dat het door het te zware landbouw- verkeer komt, terwijl een ander raadslid het wijt aan slecht onder houd. Hoe dan ook, er moeten maatregelen getroffen worden, want de brug doet geen dienst meer in de toestand zoals die er nu bijligt. Volgens de begeleidings brief is de schade ontstaan door het wijken van de landhoofden. De totale kosten van een nieuwe brug, in de stukken duiker ge noemd, bedragen 32.000,Dit bedrag zal gezamenlijk door ge meente en het waterschap "Het vervolg pagina 8 Ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan organiseert het Jonge renkoor uit Egmond aan de Hoef een festival. De bedoeling van dit gebeuren is wat onderling kontakt te krijgen met de koren uit de om trek. Aan dit festival werken mee de koren uit Alkmaar (Pius X), Zuid-Schermer, Heiloo (Mogojoko), Linimen, Akersloot en Egmond aan de Hoef.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1