Verlichting Adelbertcomplex elke woensdagavond in de voorstraat te egmond aan zee Ingezonden Trompschool Egmond aan Zee Groenvoorziening rond school in Egmond-Binnen Nieuwe urnenmuur Cinema 1000 donderdag special Uitslag ballonnenwedstrijd Koninginnedag Egmond-Binnen Ned. Rode Kruis afd. De Egmonden Het industrieterrein te Egmond aan de Hoef "CONTACT MET DE EGMONDEN" 3 20 JUNI 1979 NUMMER 1407 Egmond aan de Hoef, 18 juni 1979 AAN DE GEMEENTERAAD VAN EGMOND Ik stap niet vrijwillig op! Integen deel. Als het aan mij lag - en aan al mijn politieke vrienden - dan bleef ik aan als wethouder. Om verder te werken aan de oplossing van de vele problemen waarvoor Egmond én Egmonders zich zien geplaatst. Samen met anderen. Maar waar samenwerking ontaardt in tegenwerking, waar wantrouwen in de plaats komt van vertrouwen, waar wethouders het mikpunt wor den van politiek gesjoemel en drei gementen, daar wordt het werken in feite onmogelijk gemaakt. Een jaar heeft het geduurd. Na wethouder Jaspars is het nu mijn beurt. Groot is de invloed van het CDA. Groot binnen de raad. Groot buiten de raad. De VVD wil er niet omheen, Gemeentebelangen wil of kan het niet. De Partij van de Arbeid heeft aan anderen geen eisen gesteld. Geen persoonlijke en geen politieke. De fractie heeft als geen andere het college van burgemeester en wet houders gesteund, óók de CDA-wet- houder daarin. De Partij van de Arbeid heeft - fantsoenshalve - ge kozen voor wethouder Jaspars en daarmee tegen de CDA-fractie. De VVD deed of z'n neus bloedde. Ge meentebelangen was alleen maar goed voor een bloemetje Duidelijkheid in de politiek. Ieder een roep erom. Maar wie gedragen zich ernaar? Het CDA dreigt met een motie van wantrouwen. Ge meentebelangen zegt met CDA en WD te willen samenwerken, maar vergeet erbij te zeggen dat Amerika dan eerst moet opstappen, goed schiks of kwaadschiks. De WD zwijgt, alweer. Het dreigement is duidelijk ge-« noeg. Bij een eventueel volgend voor stel tot ontslag stemmen uitsluitend de PvdA-leden tegen. En daarmee is mijn lot bezegeld. Gezien het bovenstaande - en verder verwijzend naar de notulen van de raadsvergadering van 11 juni 1.1. - deel ik u mede ontslag te nemen als wethouder van de ge meente Egmond met ingang van 1 juli 1979. H. AMERIKA, wethouder. Wij hebben gehoord, dat het CDA alvast een en ander gaat overwegen tijdens een besloten ledenvergade ring op woensdag 27 juni in café 't Haasje te Egmond-Binnen. Redaktie Zij vinden dat zij 'n plaatsje in de met vooroordelen overspoelde geor dende maatschappij, mogen hebben. Het is het ware verhaal van de weergaloze Graig Russell, een tra vestiet van grote klasse, die moeite loos prominenten als Bettie Davis, Mariene Dietrich, Barbra Stxeisand, Mae West en noem maar op, imiteert qua stem, als qua houding en ge baar. Play back bestaat niet voor hem. Terecht kreeg hij in Berlijn, 1978, een Zilveren Beer als beste ak- teur, terwijl hij op het festival op de Maagdeneilanden tweemaal bekroond werd: als beste akteur en als beste aktrice. "Outrageous" of "Te gek", regie Richard Brenner bij ons in Egmond. Donderdagavond in "Cinema 1000". Zie advertentie op pagina 2. Mevr. G. F. de Weert-Meüer zal aan het einde van 't lopende school jaar haar taak als hoofdleidster van kleuterschool "Ketelbinkie" om ge zondheidsredenen moeten neerleg gen. Ook mevr. C. J. Goedel-v.d. Boogaard staat nog maar een paar weken voor de klas bjj de Tromp school, dit i.v.m. een a.s. gezinsuit breiding. Het bestuur en de oudercommissie van beide scholen stellen graag ie dereen in de gelegenheid om van beide dames "afscheid" te nemen, tijdens een informele bijeenkomst op 27 juni a.s. tussen 20.00 en 21.30 uur, in de aula van het schoolgebouw aan de Trompstraat te Egmond aan Zee. Tevens kan men dan kennis maken met de nieuwe hoofdleidster mej. T. de Klerk. Het scholencomplex te Egmond-Binnen is nog niet helemaal klaar. De groenvoorziening rond het complex vraagt nog aandacht en die werd er dan ook ruimschoots aan besteed tijdens de commissieverga dering van Openbare Werken. Er was een oorspronkelijke opzet maar die was te duur. Nu is ervan uitgegaan om de aanwezige beplanting zoveel mogelijk te handhaven en te kiezen voor een andere verwer kingsmethode. Alles bij elkaar kan dat 24.000,besparen en dat is niet niks. Oorspronkelijk zou de beplanting pl.m. 80.000,gaan kosten, nu f 56.000,hoewel er tijdens de vergadering toch nog behoorlijk aan de nieuwe begroting, ingediend door het Werkvoorzie ningsschap "Noord-Kennemerland", werd getrokken. De heer P. Ory, deze instantie ver tegenwoordigend, gaf 'n uiteenzetting over de opzet van de begroting. De heren Tabernal en Groot vooral von den dat de begroting toch nog aan de hoge kant lag. Groot was van mening, dat de gemeente beter zelf de gewassen in kon kopen, waardoor een belangrijke besparing kon wor den verkregen, ervan uitgaande dat "Noord-Kennemerland" op dezelfde basis inkocht als de gemeente zou kunnen doen. Want in de begroting was sprake van verkoopprijzen, die pl.m. 23% hoger lagen dan wanneer de gemeente zelf inkocht. Bovendien was men van mening, dat er in de begroting teveel ar beidsuren waren verwerkt voor ver schillende onderdelen, waarvan de geschatte tijd best korter kon. Ta bernal vond dat de beplanting mis schien wat eenvoudiger kon, het hoefde niet zo luxueus en vroeg zich af, of het r.k. schoolbestuur, die mede in de opzet was betrokken, later geen spijt zou hebben van deze opzet. Hoewel, hij wilde geen kritiek heb ben op het plan op zich. Men was echter een beetje huiverig voor de jeugd, men vroeg zich af, of de jeugd de aanleg naar waarde zou weten te schatten, waarop mevrouw Braak-* van Kasteel voorstelde, om ook een soort schooltuintje te maken, waarin de jeugd zelf aan het werk kon, waardoor ze meer bij het groeiproces werd betrokken. Daardoor wordt vanzelf meer waardering voor de natuur bijgebracht en zal eventuele vernielzucht achterwege blijven. Het bleek, dat de St. Jozefschool te Eg mond aan de Hoef daar ook om ge vraagd had. Op de prijs kan zeker 1000, vervallen als de opdracht snel komt, omdat er dan een keer fraisen niet nodig is. Dat was al een winstpuntje, terwijl de heer Ory naar huis ging met de opdracht, toch nog even het aantal arbeidsuren en de kosten daarvan uit te splitsen. In grote lij nen was men akkoord en misschien voigende week zal de opdracht kun nen worden verstrekt, waardoor het scholencomplex een mooie groene omlijsting krijgt met gewassen, die ook tegen een stootje kunnen, want dat is nodig in ons zeeklimaat. Op de begraafplaats te Egmond aan Zee zal een urnenmuur moeten worden bijgeplaatst, aangezien de bestaande muur bijna vol is. De belangstelling voor crematie is toegenomen. Het gevolg is, dat er meer capaciteit moet komen, om "asbussen", waarvan in de begroting sprake is, bij te kunnen zetten. Er is een plan voor de bouw van een urnenmuur met 84 nissen. Bij een raming van 10 bijzettingen per jaar, zou de capaciteit voor ruim 8 jaar voldoende zijn. Momenteel ligt het gemiddelde op vier a vijf. De kosten van de muur zal pl.m. 20.500,- gld. gaan bedragen. Met de opzet ervan is de gemeen telijke commissie akkoord. De heer Groot greep terug naar het oude plan van de aanleg van een nieuw kerkhof of uitbreiding van het be staande te Rinnegom, waarover nu pl.m. vijf jaar geleden een studie is gemaakt. Het bleek, dat dat rapport voorlopig "ter ruste" was gelegd, al dus de heer Luitjes, die het gesprek leidde wegens het afwezig zijn van voorzitter Amerika. Het oude plan zal toch weer eens uit de diepvries gehaald worden, want het ruimte gebrek op de begraafplaats in Eg mond aan Zee blijft een urgente zaak. ZUIVERHEID IN HET "ABNORMALE" Robin, gespeeld door Graig Russel, weet sinds zijn zestiende jaar dat hij homofiel is. Liza, door Hollis Mclaren, haar jeugd gedeeltelijk in een psychiatrische inrichting door gebracht, is schizofreen Liza trekt in bij Robin en moedigt zijn talent om bekende vrouwen te imi teren aan. Robin geeft zijn baan als dameskapper op, terwijl Liza met haar schizofrenie het staande houdt met alleen medicijnen. Er zün dit jaar veel kaartjes te rug gestuurd. Velen werden gevon den in Gelderland, maar ook vanuit DuitsL werden er verschillenden retou^, ^zonden. Het verste kaartje kwam uit Niedermeier. Hier volgt de uitslag: 1 Mark Twisk, 3 jaar, Herenweg 43d; 2 Jon- ny Tw^k, 6 jaar, Herenweg 43d; 3 BianJ^juur, 7, Abdijlaan 16; 4 Ed win Liefting, 7, Huisweid 9; 5 Chan- tal Mante, 4, Limmerweg 48; 6 Rik Zomerdijk, 9, Duinweg 12; 7 William Zomerdijk, 7, Duinweg 12; 8 Carl Beentjes, 10, Kerkplein 1; 9 Henk Beentjes, 11, Kerkplein 1; 10 Jan Baltus, 10, Herenweg 34B; 11 Patrik Tromp, 3, Weg naar de Bleek LA; 12 Caroline Kramer, 7, Doelen 15; 13 Marco Wetsteyn, 5, Huisweid 37. De prijzen kunnen worden afge haald op zaterdag 30 juni a.s., van 13.00 tot 14.00 uur bij C. Steeman, Esdoornlaan 10. Het Oranje-comité Als alles goed gaat, zal op dit punt enige verruiming komen in de bedrijfsvoering van de fa. Admiraal aan de Doelen te Egmond-Binnen. Dit bedrijf houdt zich namenlijk bezig met de verspreiding van allerlei bladen en niet alleen in de Egmonden. Het is eens begonnen toen de heer Admiraal een verspreiding overnam van een ander. Hij deed dat zo intensief, dat hij spoedig benaderd werd door allerlei uitgevers, waaronder die van de grote landelijke bladen. Bovendien werd hem verzocht ert zorg voor te dragen, dat de pakken kranten op de diverse bezorgadressen in Noord-Holland gedeponeerd zou den worden. Ook dit werk werd aan gepakt en met dezelfde attente uit voering als in de begintijd, toen er nog maar een enkel blad werd be zorgd. Ook het "Contact", dat u nu leest, wordt al jaren door de fa. Admiraal op punctuele wijze elke week weer in elke bus gedeponeerd. En het is op 1 juli precies 10 jaar geleden, dat de heer Admiraal daar mee begon. Het tweede lustrum dus. Aan de bezorging van bladen zit veel meer vast dan menigeen denkt. Er achter staat een waterdichte or ganisatie, die ervoor zorgt, dat ieder een op tijd zijn blad krijgt. Speciaal waar sprake is van abonnementen, moet een nog grotere accuratesse aan de dag worden gelegd. Boven dien moet alles snel gaan. Nu rijden er elke dag en elke nacht verschil lende auto's van de fa. Admiraal langs de weg, om te zorgen dat elke bezorger op tijd de bladen in huis heeft. Dat er voor al die werkzaamheden veel ruimte nodig is, laat zich ra den. De werkzaamheden worderi tot nu toe nog geheel in de achter het woonhuis gelegen schuur uitgevoerd maar dat kan niet langer. Gelukkig beschikt de heer Admiraal over een hoekje grond op de hoek Doelen/ Luilaantje en daar zag hij zijn kans. Na verschillende beraadslagingen ió men tot een goed plan gekomen en werd de procedure op gang gebracht om tot een bouwvergunning te ko men. Vorige week is de aanvraag zonder enige bedenkingen door de raad ge komen, zodat nu alle formaliteiten kunnen worden uitgewerkt om tot de uiteindelijke bouw te geraken van een geheel nieuwe bedrijfs ruimte, waarvan de opzet zo is ge kozen, dat het volkomen in het land schap past. Uitbreiding van de verlichting op het Adelbertsportcomplex "De Kwekerij" blijkt nog niet zo gemakkelijk als het aanvankelijk leek. Om die uitbreiding te verkrijgen is het noodzakelijk, dat er een nieuwe voedingskabel moet worden aangelegd, aangezien de kapaciteit van de huidige kabel onvoldoende is. De opbrengst van de kollekte in de Egmonden bedraagt 4.510,94. Hartelijk dank aan alle gevers en kollektanten voor hun giften en hun werk. Als u wilt weten wat wjj met dit geld doen, volgt hieronder een opsomming 50% van al onze afdelingsinkom sten dragen wij af aan het hoofd bestuur in Den Haag; 50% mogen wij zelf houden en verzorgen hiermee een reeks van aktiviteiten, zoals: Chronisch zieken of gehandicap ten een weekje op vakantie; Welfare-vrijwilligsters bezoeken wekelijks onze zieken en gehan dicapten om hen te helpen bij een zinvolle tijdbesteding; -- Jaarlijkse inzamelingen van bloedplasma; Jeugd Rode Kruis-week op de scholen; Lektuurvoorziening in onze kin dertehuizen; Informatiedienst bij rampen in binnen- en buitenland; Medewerking verlenen bij sport evenementen etc. Door uw giften, kontributie en do naties hopen wij al deze werkzaam heden te kunnen blijven doen. H. de Boer, secr. Helmlaan 2, Egmond aan Zee telefoon 02206-1991 En dat is een dure aangelegenheid. In de Commissie Openbare Werken zei de heer Th. Both, dat bespre kingen met het PEN tot die conclu sie geleid hadden. Men gaat zich er nu over beraden wat er verder te doen staat om toch tot uitbreiding te komen, maar vooralsnog ziet men daarin nog niet het lichtpuntje, wat Adelbert zo graag ziet. Uit een gesprek met Henk Beu kers, voorzitter van Adelbert, bleek, dat Adelbert een strook grond in gebruik wil nemen voor training, waarvoor het noodzakelijk is dat sommige lichten verplaatst dienen te worden. Er is sprake van uitbrei ding met een mast terwijl aan een andere mast de lichtcapariteit ver groot moet worden. Voordat er gebouwd kan worden op het industrieterrein te Egmond aan de Hoef( moeten er massa's puin geruimd worden, die diep in de grond steken. Niet alleen de voormalige zuiveringsinstallatie moest worden verwijderd maar sinds de oorlog stonden er nog steeds enkele bunkers, die uit zo'n massa beton bestaan, dat men slechts met zeer zwaar materiaal in staat is het puin te verwijderen. Aannemersbedrijf Min uit Bergen weet er echter wel raad mee en momenteel zijn de werkzaamheden zover gevorderd, dat hier en daar een pril begin gemaakt kan worden met de bouwwerkzaamheden. Aan nemersbedrijf Jan de Groot is het verst gevorderd. Er is ook een bouw vergunning afgegeven aan konstruk- tiebedrijf Van der Wel, die momen teel nog aan de Egmonderstraatweg zit en zich daar door ruimtegebrek in allerlei bochten moet wringen om het werk waar te maken. Gedeputeerde Staten heeft een verklaring van geen bezwaar atge- geven, waarop de gemeente de twee bouwvergunningen kon afgeven. On dertussen hebben nog zes bezwaar den beroep aangetekend ingevolge de wet AROB (Administratieve Rechtspraak Overheidsbeslissingen). Zo'n AROB-beroep wordt ingesteld bij de instantie, die de verklaring van geen bezwaar afgeeft, in dit ge val Gedeputeerde Staten, die naar aanleiding daarvan een hoorzitting heeft gehouden, waarbij niet één van de bezwaarden is verschenen. Hieruit volgt dat de bezwaren door die opstelling zijn ondergraven.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 3