met de eg monden art apart expo sitie L.P. Lamoraal van Egmont kroon op 75 jaar mm 1® KORT NIEUWS Opbrengst uitstekend voor "Eensgezindheid" Egmond op z'n kop Hoog water Bloemsierkunst "llona" zei het met rozen Enige moeite doen om schoon schip te maken, is best de moeite waard contact 4 JULI 1979 NUMMER 1409 Uitgave; Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman - Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink tiger jaren. Het geheel wordt be sloten met een gezamenlijk optreden van het orkest met de gelijknamige drumband van "Lamoraal van Eg- mont" n.1. "Marche de la Libération", waarmee zij onlangs tijdens een T.V.-programma debuteerde in "Bij ons in Egmond aan Zee". Vele arrangementen zijn van de hand van Frans Alleman. Hoe kan het ook anders, hij dirigeerde "La moraal" naar de hoogste afdeling, "Superieur". Frans Alleman en zijn orkest blijven nuchter bij 'n der gelijk staaltje van vakmanschap. Zij repeteren iedere dinsdag, voor eigen vermaak en voor 'n volgend concert, b.v. voor a.s. zaterdag, openlucht concert met gelegenheid voor een dansje op het Pompplein te Egmond aan Zee. De Jubileum L.P. is door middel van voorinschrijving nagenoeg uit verkocht. Dat is jammer, want ie dere Derper, Hoever of Binder zou deze plaat in z'n bezit moeten heb ben. De oplage is beperkt, maar voor degene die dit juweeltje niet heeft, een troost: 'n Ieder is hartelijk wel kom bij de live-concerten. Dat het er velen zullen zijn is duidelijk, "Lamoraal van Egmont" gaat ge woon door. Vakmanschap is Meester schap, dat geldt al 75 jaar voor "Lamoraal van Egmont". Gefeliciteerd Jaap Eeltink Enkele dagen tevoren werd de plaat reeds uitgereikt aan het echt paar De Goede, dat zijn 55-jarig huwelijksfeest vierde. De heer De Goede is vroeger jarenlang lid ge weest van het corps en velen hebben van zijn muzikale kwaliteiten pro fijt getrokken. In de komende weken zullen de platen tegen inlevering van de coupons thuisbezorgd wor den. Op de nummers van die cou pons zijn de volgende prijzen ge vallen: de le prijs, 'n stereo-pickup, G. de Graaf, Egmond aan de Hoef; 2e prijs, visstoel met hengel, L. Bak ker, Egmond-Binnen; 3e prijs, skip pybal, Michiel Wittebrood, Egmond aan Zee; 4e prijs, barbecue, Jan Nieuwenhuïzen, Egmond a, de Hoef; 5e pijs, fles jenever, Piet Pepping, Egmond aan de Hoef. wij vernemen DAT "Lamoraal van Egmont" op zaterdag a.s. een concert zal ver zorgen op het Pompplein. Voor de gasten is het belangrijk te weten, dat dit corps in de hoogste regio nen speelt van amateurmusici, de afdeling "Superieur". Het muziek gezelschap biedt dit concert aan bij gelegenheid van haar 75-jarig bestaan. De entourage van het Pompplein is voor zo'n concert uitermate geschikt, hoewel wel af hankelijk van het weer. Maar op timisme heeft het altijd nog ge wonnen. Na het concert, dat onder leiding zal staan van Frans Alle man, speelt de "Kleine Kapel" van "Lamoraal van Egmont" dansmu ziek en daarbij worden alle aan wezigen uitgenodigd om deel te nemen aan het openluchtbal, dat daarna zal volgen. Het concert begint om 20.00 uur; DAT i.v.m. de ophanden zijnde bouw werkzaamheden van de Prins Hen drik-Stichting de Wertheimvleugel geheel is ontruimd. De bewoners daarvan zijn ondergebracht in de Oostvleugel beneden; RESTAURANT ITALIANO IELLA IÜosta PIZZERIA Lopplein 3 - Egmond aan Zee Croon 1701. .Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". Egmondse kunstschilder Bob Denneboom organisator is van de jaarlijkse kunstmarkt te Bergen, die op het Plein iedere vrijdag wordt gehouden vanaf 's middags 4.00 uur tot 's avonds 10.00 uur. Meer dan 20 kunstenaars nemen er aan deel. Tevens is er voor de jeugd een paint-in-klei- in, die onder zeer deskundige lei ding staat; DAT ook op zaterdag 7 juli de zaal- voetbalvereniging Derp United een kienavond houdt in restaurant "Speeltuin De Egmonden", Sport- laan 2. Aanvang 20.30 uur; DAT er van zondag 8 t.m. zondag 15 juli een open badgasten-tournooi tennissen plaatsvindt op het ten nispark "De Duinpan" te Egmond aan Zee. De deelname is voor vol wassenen en jeugd; DAT vanaf heden ingeschreven kan worden voor de "dikke banden- race" tegen een inschrijfgeld van 25,— bij "Het Rode Hert" te Eg mond aan de Hoef en te Egmond aan Zee bij "De Kooperen Visch". Dit spektakel vindt plaats op de grote wielerdag van 31 juli. Ama teurrenners zijn van deelname uit gesloten. Het gaat dus om gewone huis-, tuin- en keukenwielrijders op gewone fietsen, tourfietsen mag ook maar zonder tubelessbanden. Deze "renners" mogen ook gespon sord worden inclusief reclame. Premie-commissaris is Gerard Bielfeldt, Marshallstraat 79, tel. 1384; vervolg pagina 8 houdt t/m 22 juli een in het o.k. verenigings gebouw, julianastraat 5 egmond aan zee. dagelijks geopend 19.00-22.00 uur, zat. en zon. 14.00 - 21.00 u. DAT bij de Trompschool afscheid werd genomen van twee lerares sen, t.w. mevr. G. F. de Weert - Meijer en mevr. C. J. Goedel-v.d. Boogaard. Nieuwe hoofdleidster bij de kleuterschool "Ketelbinkie" wordt mej. T. de Klerk. Bij de St. Jozefschool nam afscheid me vrouw Ditte Greeuw-de Ridder; DAT dc fancy-fair en rommelmarkt, ondertussen aangevuld met een speelgoedmarkt t.b.v. de o.k. kerk te Egmond aan Zee er staat aan te komen. Alles vindt plaats op 25 en 26 juli in het o.k. vereni gingsgebouw aan de Julianastraat 5. Voor zo'n evenement zijn aller lei spullen nodig, die weliswaar onder de categorie "rommel" val len maar in veel gevallen op uw zolders of in uw schuurtjes voor komen als door u niet meer ge bruikte artikelen, die voor u geen waarde meer hebben maar voor een ander wel. Welnu, geef even een berichtje aan Gerrit Gul, Churchill-laan 2, tel. 1555, en hij haalt het bij u weg. Uw bent er gratis af en de kerk heeft er wat aan en die ander die het koopt; DAT de visclub "Bjj Nacht en Ontij" op vrijdag 6 juli een strandvis- wedstrijd houdt om 19.30 uur. Er wordt verzameld bij "Lido". De prijsuitreiking is in café 't Vlack. Er schijnt nogal aardig zee-aal ge vangen te worden; DAT de Hans wij kertjes te Egmond aan de Hoef vakantie hebben tot 23 augustus, op welke datum zij weer met hun repetities beginnen in het dorpshuis, 's middags om 4.30 uur; DAT op woensdag 4 juli de Konink lijke Marine met zijn Tamboers en Pijpers zal optreden te Egmond aan Zee met een mars vanaf het parkeerterrein Boulevard Zuid, via de Zeeweg en de Adm. de Ruyter- weg naar de Prins Hendrik-Stich ting. De aanvang is 20.45 uur ter wijl om 21.00 uur een kleine tap toe wordt gegeven in de tuin van de Prins Hendrik-Stichting; DAT op zaterdag 7 juli om 15.00 uur een schatgraafwedstrijd wordt ge houden bij Bad Welgelegen, voor paviljoen De Zilvermeeuw. Iedere deelnemer vanaf 6-12 jaar krijgt altijd een presentje Voorzitter Rinus Druiven overhandigt officieel de eerste jubileum-L.P. aan dirigent Frans Alleman. Het was een trotse voorzitter, die dinsdagavond 26 juni j.I. enkele exemplaren van dc langspeelplaat "75 Jaar Lamoraal van Egmont" overhandigde aan verschillende "ijveraars achter schermen". Terecht trots, want het resultaat van maandenlang repeteren, voorbereidingen en tenslotte de opnamen, is een schitterend werkstuk van amateurs. We schrijven "amateurs", maar bij het beluisteren van de plaat waant men zich op een concert van beroepsmusici. Dit kiankjuweel, voor zien van een fraaie hoes waarop zowel 'n stuk geschiedenis van "La moraal" als een beknopte beschrijving van dc gespeelde werken staan vermeld, bevat een zeer gevarieerd bouquet. Met speelgoedinstrumenten als vo gelfluit, koekoek en toeter is het menuet van de kindersymfonie van Leopold Mozart een humoristische opening. Een virtuoos stuk fanfare muziek is de ouverture "Rossiniana" met een bewonderingswaardige be werking van "Een scheepje in de haven landt" als hoofdthema, ge volgd door een aangrijpende aria van Bach "Bist du bei mir". Lichtvoetig, statig, schilderachtig, elegant en snel is de volgorde (ge noemd op de hoes) van de vijfdelige suite "Divertissement Espagnole". De "B"-kant van de plaat laat iets lichtere muziek horen, waarvan de mars "Jubelklange" zeer toepasselijk is voor het 75 jaar jonge korps. Ver rassend is 't aandeel van "De Kleine Kapel" o.l.v. Martin Wittebrood, een zeer gewaardeerd onderdeel van "Lamoraal". In "Trumpets Wild" to nen drie jeugdige solo-cornettisten, t.w. Leo Alleman, Marco Druiven en Leo Stam, hun grote kwaliteit. 'n Brok jeugdsentiment komt naar boven bij het beluisteren van "South of the Rio", een selectie var^Zuid- Amerikaanse schlagers ui^afr' der- 75 jaar muziekvereniging Lamoraal ENIGE WENKEN De rommelmarkt van "Eensgezindheid" te Egmond-Binnen, die zaterdag 30 juni plaatsvond, trok zeer veel belangstelling. Het weer was dan ook uitstekend, niet geschikt voor het strand en ook niet om thuis te blijven zitten. Derommelmarkt was dan ook een aange name gebeurtenis, waar velen cp af kwamen. Het was er gezellig druk en nagenoeg alle stands deden goede zaken. Het "telcentrum" had de hele dag druk werk en naarmate de dag vor derde, steeg het bedrag, waarmee 'n kroon gezet werd op het werk, dat in de weken daarvoor door de "Eensgezindheidmensen" tijdens vele uren was verzet. Na afloop van de rommelmarkt werd alles meteen opgeruimd maar door de goede ver koop was er deze keer minder af te voeren dan alle voorgaande keren. Het netto-resultaat is nog niet he lemaal bekend, maar het ziet ernaar uit, dat de kas van "Eensgezindheid" een belangrijke aanvulling heeft ge kregen en daar ging het om. Met het geld kunnen weer veel goede dingen worden gedaan in het belang van het muziekonderwijs te Egm.- Binnen. Hoe goed de stoelen nog zaten, die op deze markt in alle modellen aanwezig waren, demonstreert deze foto. Zelfs al zit je met een been in het gips, ook daarvoor was er een geschikte stoel. woensdag 4 11.59— 0.33 (dood-tij) donderdag 5 1.07—13.— vrijdag 6 1.35—13.59 zaterdag 7 2.33—14.59 zondag 8 3.24—15.54 maandag 9 4.10—16.39 dinsdag 10 4.5617.27 woensdag 11 5.41—18.12 donderdag 12 6.28—18.58 (spring-tij) In verband met het weekend op 3, 4 en 5 augustus enige wenken voor deelname aan de wielerronde voor de jeugd. Er wordt gereden in twee leeftijdsgroepen, 13-14 jaar en 14-15 jaar. Iedere groep bestaat uit vier personen, waarvan één meisje. Men rjjdt dus in en voor een bepaalde, groep (sponsor), men mag eenmaal teen joker inzetten voor dubbele punten. De nacht-fakkeltocht voor oudere deelnemers is een estafetteploeg (sponsor) langs een met fakkels ver- licht parcours. Men rijdt per groep van 4 deelnemers, waarvan 1 vrouw. Men mag geen lid zijn van een atletiekvereniging, om ook anderen een kans te geven. Voor beide wed strijden opgeven bij Nico van der Molen, Luilaantje 20, tel. 1425, waar men verdere gegevens kan verkrij gen. Wacht niet te lang om teleur stelling te voorkomen. Organisatie "Egmond op 'n Kop" Publ. ond.ver. Eendracht (R-39) Vorige week opende Bloemsierkunst "llona" aan de Voorstraat 130 te Egmond aan Zee. Jarenlang zijn op dit plekje bloemen verkocht door Janus Schuit, zijn vrouw en buisgenoten. Er is dus niets n-euws onder de zon maar wel is nieuw, hoe Bouke en Yvonne Hendriks de zaak aangepakt hebben. Maak je met bloemen alleen al een kleurrijke zaak, de inrichting geeft aan het geheel een nog sfeervoller aanzien. En daaraan is de vaardige hand van dc vader van Yvonne niet vreemd, want die heeft zich gedurende zeer vele jaren onledig gehouden met timmeren en daarin weet hij zeer veel smaak te leggen. Wie nu deze zaak binnenstapt - en dat zijn er ondertussen al heel wat geweest zal daarvan opkijken. Ze zeggen het daar met bloemen en dat deden de nieuwe eigenaars op de openingsdag ook, door elke bezoeker een llona aan te bieden, een donkerrode roos, waarnaar deze bloemenzaak is genoemd. Veel succes.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1