met de egmonden ml® 'Ronde van Egmond'werd spectaculair wielercircus QÖRTNÏÊÜWS IS) Egmond op z'n kop bracht scala van evenementen Over de kop KI. Lampe keek terug op vijftig jaren Hoog water «IfltlUl wij vernemen contact 8 AUGUSTUS 1979 NUMMER 1414 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman" Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink DRUKKE WERKZAAMHEDE VOOR DE ERB Het afgelopen weekend, met mooi strandweer bezorgde de E.R.B. handen vol werk. Vrijdag, zaterdag en zondag moest de reddingsbrigade door middel van lijnreddingen handelend optreden, toen, verrast door de sterke stroom zwemmers in moeilijkheden raakte. In alle gevallen kon erger worden voorko men. Naast deze werkzaamheden vroe gen ook weer diverse kinderen, die hun ouders op het volle strand waren kwijtgeraakt weer aandacht en verzor ging. Een Duitse badgast bood als dank aan de reddingsbrigade een enorme hoeveelheid gebakken vis, gerookte pa ling en iets te drinken aan, na een aktie waarbij zijn vrouw was betrokken. Een roerig weekend waarin de reddingsbri gade weer haar waarde heeft bewezen. RESTAURANT ITALIANO tyELLA %J#OSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". Teleloon02206 - 29 79 Vond u het vandaag beter dan gister Morgen zijn we nog beter dan vandaag (ondanks dat het niet beter kan). DAT op 13, 14, 15 en 16 aug. een avondvierdaagse wordt gehouden te Egmond-Binnen. Start elke avond om 19.00 uur vanaf het VVV kantoor. Deelname ƒ3,-, tot 14 jaar jaar 1,50. Duinkaarten zijn verplicht en zijn ver krijgbaar bij de VVV, alwaar u zich vanaf 18.00 uur kunt inschrijven. Iedere finalist ontvangt een herinneringsme daille. Op de laatste avond staat er een bloemenwagen bij café 't Haasje; DAT Cor Mooy, de bekende fotograaf van de verenigde noordhollandse dag bladen, op zijn racefiets in botsing kwam met een overstekende voetganger. De vrouw werd daarbij licht gewond. Cor echter moest met een beenbreuk en een heupbreuk in het ziekenhuis worden opgenomen; DAT de politie nog steeds het spoor volgt van de daders van de roofoverval op het postkantoor te Egmond aan Zee, die vorige week woensdag plaatsvond. Zoals bekend drongen twee overvallers binnen, gewapend met een pistool,, waarmee zij twee schoten losten. Buiten zat een derde in een auto te wachten. De daders losten twee schoten en dwongen de bezoekers, in dit geval opticien Jan Bakker en een duitse toerist op de grond te gaan liggen. Een der beamb ten werd gedwongen de kluis te openen terwijl de anderen onder schot werden gehouden door een der daders, die op de balie stond, zodat hj beide kanten kon overzien. Binnen enkele minuten was alles achter de rug en verdwenen de overvallers met een flink bedrag en een kist met postzegel. De auto w«d in de loop van de morgen in Limmen gevonden; DAT dat Gymn. ver. Aktief weer van start gaat met de verschillende lessen. Zie voor aanvangsdata het bericht onder verenigingsnieuws.< DAT op maandag 13 augustus in het gemeentehuis te Egmond aan deHoef de commissie oderwijs vergadert, aanvang 20.00 uur: Zondagmorgen om kwart over zes reed een auto met grote snelheid over het afgesloten deel van de Voorstraat en daverde zonder vaart te minderen over de drempel voor café De Klok. Deze drempel werd hem noodlottig. De wa gen nam een luchtsprong, sloeg over de kop, ramde enkele betonnen palen van plm. 30 cm dikte, die als luciferhoutjes afknapten, schoof vervolgens enkele bloembakken op een hoop, waarvan er een aan scherven sloeg en stond tenslot te weer in de rijrichting van waar hij was gekomen op zijn wielen, die overi gens alle kanten uitwezen. De bestuur der bleek door slaap overmand en stapte ongedeerd, weliswaar hevig ge schrokken, uit de auto. De inhoud van een gereedschapskist lag om hem heen verspreid. Gelukkig alleen vrij veel materiele schade. Op dat vroege uur waren er nog geen voetgangers, wel Leö Liefting die aan het Pompplein woont. Met zijn camera maakte hij bijgaand plaatje. GAARTHUIS SUPERCUP TOURNOOI De finaleavond is een enorm succes geworden. Ondanks Egmond op z'n kop waren er plm. 600 badgasten. De pupillen van Mooyeveld waren 1 een spannende wedstrijd de sterk ste, 4-3, later versloegen zij ook Schuit met 9-1, waardoor zij le wer den in hun poule. Volop spanning ook bij de junioren Boendermaker en Schuit, die in de laatste minuut met 6-5 won. In deze poule was Gaarthuis al winnaar. Bij de dames veroverde Gaarthuis een 6-1 over winning op Mooy/Baltus, waardoor zij eerste werden dankzij een beter doelsaldo dan Boendermaker, die 2e werd.Bij de veteranen ook felle strijd, Boendermaker won verdiend met 7-5. De topper was camping Mooy/Baltus en Schuit, beide teams stonden met 6 punten aan kop. De ploegen hielden elkaar goed in even wicht. Vlak voor tijd scoorde Mooy Baltus het winnende doelpunt, met 7-6 werd Schuit geklopt. Bij de sen. had Gaarthuis veel moeite met Schuit maar won uiteindelijk toch met2-3. Gaarthuis had 7 punten en nog niet genoeg voor een eerste plaats. Mooyeveld-Mooy/Ealtus moest win nen en deed dat met 6-4 waardoor zij ook op 7 punten kwamen maar hun doelsaldo was veel beter dan Gaarthuis zodat Mooyveld winnaar werd. Na afloop overhandigde dehr. Gaarthuis de grote cup en de vele andere prijzen. Dank werd gebracht aan J: Duinmeijer en D. Buter voor hun inzet. Dank ook aan de redactie van het Contact met de Egmonden voor de berichtgeving. In de 38 ge speelde wedstrijden zijn 453 doel punten gevallen. Verloting: nog af te halen: rose 1657 1755 1776. Blauw; 771 89 en 437. Groen 1787. Afhalen bij camping BBoendermaker. A. Boendermaker Sinds dinsdag 31 juli 1979 kan Egmond aan Zee terugzien op een groots wieler-cvenement. Het moet voor de initiatiefnemer Henk Sterk en de organisatie een opluchting geweest zijn toen om vijf uur 's mid dags de zon zich waf schuchter door de wolken liet schijnen. Want aan de voorbereidingen voor een dergelijk spektakel zijn heel wat uurtjes voorafgegaan. Hun inzet en enthousiasme werd beloond. Naar mate de avond vorderde groeide het publiek tot een menigte van zo'n vijftienduizend koppen. "Het Witte Huis" was 's morgens al tot "Permanence" omgewijd, wat zoveel betekent als dat vandaaruit alles werd geregeld. Rondom het parcours stonden diverse stalletjes met verfrissingen en "wieler-souve- nits". Om 7 uur opende de amateurs deze nacht van Egmond. Toen de z.g. "dikkebandenrace" begon ging het werkelijk op een circus lijken. De microfonist of liever de "opper stalmeester" Chr. Delbressine voelde die sfeer zeer goed aan. Om half tien kwam het echte werk op de weg en daar was het publiek toch voor gekomen. Hoewel wereld kampioen Gerrie Kneteman niet bij de deelnemers vermeld stond was ook hij aan de start, tot vreugde van de vele fans. Ook Joop Zoetemelk was er ondanks zijn verwondingen aan z'n arm. Hij was 's middags be trokken geraakt bij een auto-ongeluk nabij Parijs, Toch wist hij hier in Egmond een negende plaats te be reiken. Grote winnaar werd "De Kneet". In de eindsprint verslóeg hij zijn ploegmakker Van Vliet, met wie hij in de koers uit het peleton ontsnap, te. Door de intense strijd van deze "grote" profs bereikte de Nacht van Egmond een schitterend hoogtepunt De ronde-miss Dina Langedijk, zij kuste onvermoeibaar door. De men sen van Egmondia die de gehele avond de kassa's bevolkten hadden een ondankbaarder baantje, maar kweten zich uitstekend van hun taak. Zij hadden de opdracht om er niemand onbetaald door te laten. Logisch, want een evenement van deze grootte kost veel geld. De E.H.B.O.-post, bemand door leden van de Reddingsbrigade, behoefde niet in aktie te komen. Hopenlijk is deze Nacht van Egmond het begin van een jaarlijks terugkerend eve nement. Het komt Egmond aan Zee ten goede. Jaap Eeltink Dit week-end stond Egmond-Binnen weer op z'n kop, figuurlijk wel te verstaan want de Egmond-Binners ble ven dit jaar met beide benen op de grond. Met een scala van evenementen vierden men dii jaar het eerste lustrum van "Egmond op z'n kop". Was de hoofdschotel in 1975 het spektaculaire paalzitten, in 1976 schommelzitten en het jaar daarop de 24-uurs autoped race gevolgd door de sensationele tienkamp, dit jaar deed men het iets kalmer aan. Men ging terug in de tijd met een "oude-ambachten-markt". Op vrijdag en zaterdag hadden diverse ambachts lieden het druk met o.a. smeden, klompen maken, manden maken, spin nen, drukken en portrettekenen. Voor de allerkleinsten was er de draaimolen terwijl zij ook voor klandizie zorgde bij de snoeptent en de "prijzentrein". Woensdag 8 aug. om 4.39 en om 17.09 Donderdag 9 aug. om 5.28 en om 17.57 Vrijdag 10 aug. om 6.13 en om 18.44 (Springtij) Zaterdag 11 aug. om 7.00 en om 19.29 Zondag 12 aug. om 7.47 en om 20.15 Maandag 13 aug. om 8.33 en om 21.02 Dinsdag 14 aug om 9.24 en om 21.51 Woensdag 15 aug. om 10.21 en om 22.53 Donderdag 16 aug. om 11.30 Ap van Dam ging echter nog ver der, bü een kerst hoort ook kerst- versiering, dacht hjj en hjj haalde alle gekleurde ballen, slingers, eng elenhaar, klokken en sterren uit de mottenballen en versierde daarmee zjjn bar. H\f haalde ook wat kerst platen onder de stapel uit en weldra klonken de stemming accoorden door zijn etablissement. Even daarna stapten zijn niets vermoedende gasten binnen om zich aan een pilsje te zetten en ook zij werden meteen in kerstsfeer ge bracht. Een verrassing derhalve die bijzonder op prijs werd gesteld en bovendien was de vrede ermee ge diend. De vele bezoekers begroeten elkaar met een vrolijk kerstfeest, bij welke wens we ons bij het maken van deze foto gaarne aansloten, want tenslotte blijft het het gehele jaar Kerstmis, zegt men in de kerstdagen. Ap voegde de daad bij het woord. Naast deze rustgevende markt vond op vrijdagavond een wieler-ronde plaats voor de jeugd die werd afgesloten door een nachtfakkeloptocht. Deze fakke- lende estafetteloop maakten van de duistere straten van Egmond-Binnen een sprookjesachtig decor. Zaterdag middag was de Herenweg, voorzien van een laagje duinzand, met hekken afge zet voor verkeer. Hier werd de traditio nele kortebaandraverij gereden. Zondagmiddag was de Abdijlaan ge vuld met vrolijke polka's en walsen van de Egmondse Boerenkapel v. Eensge zindheid. Om 12 uur maakten de muzikanten plaats voor een zeepkisten race. Vele voertuigen, waaronder zeer vernuftige bouwsels maar ook hoestbui en op 4 wielen kwamen aan de start. Zorgden de zeepkisten al voor hilariteit, Clown Akkie, die de race presenteerde deed erJÉhg een schepje bovenop. Na alle vooi^-eidingen en de inzet van vele naamlozen kan de organisatie van hou ding. verandejen om volgend jaar op nieuw op hun kop te gaan staan. Dat ze doorgaan staat als een paal boven water. De bekende slager van de Voorstraat, Klaas Lampe, keek vorige weekterug op vijftig jaren derp. Een vreemd figuur, die onder de betiteling Abraham door het leven gaat en verschijnt bij vele vijftigjarigen, zat rustig op zijn stoep aan een borreltje, met een geweer onder zijn arm. En dat duidt op het voorzitter schap van de schietvereniging Prins Hendrik, welke functie Klaas al jaren bekleedt. Het lag voor de hand, dat zijn verjaardag reeds in de eerste minuten van de nieuwe dag werd ingezet en daarbij waren verschillende schutters aanwezig. Hoe lang het feest duurde, weten we niet en waarschijnlijk sommi ge schutters ook niet. We hebben het maar niet gevraagd. Er zijn huisvrouwen en huisvrouwen. De een heeft al haar tijd nodig voor kinders en huishouden terwijl ande ren er ttfd bjj vinden om er een hob by op na te houden. Zo een is Ineke Zentveld, wonende met man en kinderen aan de Marshallstraat 87 te Egmond aan Zee. Als man en kinderen de deur uit zijn, de vaat_ is gedaan, pakt zij naald en draad en tovert nostalgische poppen te voorschijn. Ze heeft het in d'r vingers. Zonder enige opleiding hiertoe weet zij van wat afgedankte materialen en klei de meest kunstzinnige poppen te creëren. Zelfs wanneer de familie Zentveld de koffers pakt om van 'n vakantie te gaan genieten, gaat het koffertje met frutseltjes, lapjes etc. mee. Want stilzitten is zonde van de tijd. }n de huiskamer van Ineke en Gerrit is de aanwezigheid van talent duidelijk zichtbaar. Lampen, gor dijntjes, kussens en noem maar op, alles is "hand-made". In het piep kleine Egmondse winkeltje ,,'t Ol- •stertje" heeft Ineke een passend verkoop-punt gevonden om haar kreaties aan de man te brengen, want voor niets gaat de zon op en kunst moet betaald worden. Verschillende fraaie exemplaren zijn daar reeds van eigenaar ver wisseld. Met het verdiende geld wor den dan weer stofjes, kraaltjes en klei gekocht, want bij het maken van 'n pop is de volgende al weer in haar gedachte. DAT de heer Tjibbe Nooitgedagt op 102-jarige leeftijd in de Prins Hendrik Stichting te Egmond aan Zee is overle den. Hij was de oudste inwoner van Egmond. Sinds 5 oktober 1970 verbleef hij hier ter plaatse. Nog onlangs heeft hij het nieuw ingerichte scheepsmuseum heropend, dat in de PHS is te bezichti gen is. Donderdag 9 augustus zal hij te Groningen worden begraven: Het weer was voor Appie van Dam van de bekende bar „'t Swintje" aan de Zuiderstraat aanleiding om aan Kerstmis te denken, met welke gedacht hij niet alleen gestaan zal hebben, want velen hebben hun winterkleren maar te voorschijn gehaald. Daar kan je in deze dagen baat bij hebben.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1