met de egmonden mm 1® Akkoord bereikt over bouwrijpmaken Slot II Zware betonpalen dragen nieuwe industriegebouwen droogbloemen nieuwe oogst A.M.ZENTVELD bij de "Flierefluiters" Vier zilveren jubilarissen Van onroerend goed of bedrijf 1 ULvU MAKELAARDII BV Egmond aan Zee Postbus 71 contact 29 AUGUSTUS 1979 NUMMER 1417 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman - Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Slot II is nog niet van de grond, maar in de raad van maandagavond kon burgemeester Kingma medede len, dat er die middag met de bouw onderneming een akkoord was be reikt over het bouwrypmaken. Een lichtpuntje dus, waarover de raad na afloop van de vergadering in be sloten kring nog meer inlichtingen kreeg. Waarom die inlichtingen be sloten moesten zijn, is niet bekend. Het blijft de raad hoog zitten, dat er nog steeds geen bouwplannen van de grond komen. Burgemeester Kingma had de leden tijdens het zomerreces graag willen terug roe pen, wanneer er zich rond Slot II verdergaande ontwikkelingen zouden voordoen, maar die bleven uit. Ambtswoning wordt verkocht. Het woningprobleem was ook oor zaak voor de vrij lange discussie rond de verkoop van de ambtswo ning aan de Egmonderstraatweg. Het college stelde voor te verkopen bij inschrijving. Harry Amerika zei, dat zijn fractie moeite met het voorstel had. "Er waren uit de raad geen initiatieven gekomen" zei hij, "maar wel van anderen". O.a. was er een verzoek om er kleine wooneenheden van te maken of een medisch cen trum. De voorzitter zei op al die opmer kingen, dat o.a. van de artsen geen nadere bedoelingen bekend waren. Het college achtte de situering van een gezondheidscentrum op die plek niet aanbevelingswaardig. De kosten van het maken van wooneenheden waren veel te hoog, zei hij, terwijl hij Groot toezegde, dat bij de beoor deling van de inschrijving de nor male regels in acht worden genomen, wat betekent dat de taxatieprijs bij benadering de verkoopsom zal zijn. Bob v.d. Ende wilde nog graag ter tafel brengen, dat het horige college met de woningzoekenden een hoop gevend gesprek had gehad, maar wethouder Damstra bestreed hem, "Het was dit college" zei hij, "maar men zag wel in dat het niet mogelijk was om kleine wooneenheden te maken". Het CDA zag ook veel in een medisch centrum maar niet op die plaats. Harry Amerika wilde tenslotte stemming, waarvan de uit slag in het voordeel van het college voorstel uitviel, 10 stemmen voor en 5 van de PvdA tegen. De woning wordt dus bij inschrijving verkocht. Gesprek over de braderie. Af en toe waren de gesprekken wat stekelig. Vooral V.d. Ende en Amerika zaten elkaar zo nu en dan in de haren. V.d. Ende vond dat er over een kleine verhoging van de marlg^elden veel te lang gepraat wer^Pvaarby hy doelde op het be toog van de heer Van Wjjk, die vond dat ook de ondernemersver eniging meer kon betalen voor de gemeentelijke diensten by de bra derie. praten we interessant" zei Bob v.d. Ende, de PvdA vindt een verhoging van de begroting met 125.000,voor Plan Slot H zon dermeer goed en nu praten we ellen lang over een paar kwartjes". Maar Harry Amerika vond dat hij alle proporties uit het oog verloor, waar op Jan Apeldoorn zei: "Welja, toch maar even de zwarte-piet toespe- H. Th. J. AMERIKA (PvdA) RESTAURANT ITALIANO ^%Ü^)ELLA^&0STA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". DE GROTE SORTERING IS WEER BINNEN bloemsierkunst Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen Dinsdags gesloten Op het industrieterrein te Egmond aan de Hoef werden vorige week de eerste palen de grond in geheid. Er was veel belangstelling voor deze eerste fase van de bouw van de complexen van bouwbedrijf Groot en konstruktiebedryf Van der Wel. Met een helm op het kleine jongens hoofd beklom de 7-jarige Ritske, zoon van de heer en mevrouw Groot, de omvangrijke heimachine en even daarna zette hy met een stevige greep de machine in werking. Voor zijn verwonderde ogen zag hij het zware heiblok omhoog gaan en neerdreunen op de betonnen paal, die langzaam maar zeker in de his torische bodem verdween. Dat had hij tenslotte maar gedaan. Even daarna werd hetzelfde karwei ge klaard door de 10-jarige Michiel, zoon van de heer en mevrouw Van der Wel en natuurlijk deed hij dat op de grond, waarop het bedrijf van zijn vader verrijst. Vele familieleden en belangstellen den waren van de verrichtingen ge tuigen. De zware klappen waren vreemde geluiden in Egmond aan de Hoef, want voor zover wij na kun- ien gaan, is heien hier praktisch nog niet voorgekomen. Maar de sa menstelling van de grond maakt het noodzakelijk. In verband met de op stelling van zware machines, zullen onder het bedrijf van Van der Wel belangrijk meer palen de grond in gewerkt worden. De eerste plannen voor een indus trieterrein te Egmond aan de Hoef dateren al van zo'n tien jaar gele den. Het lag dan ook wel voor de hand, dat de beide bouwers deze eerste fase met enige plechtigheid wilden onderstrepen. De klappen van de heimachine werden nadat de eerste palen waren verdwenen, door een flitsend vuurwerk besloten. By dit nieuwe begin horen bloemen, die mevrouw Van der Wel van haar echtgenoot ontving. Ritske is verwonderd dat hy zo'n zware machine in beweging krygt. Tijdens de maandag gehouden le denvergadering van toneelvereniging "De Flierefluiters" werden 4 leden in de bloemetjes gezet. Riek Hoog land, Bets Zwemmer, Iet Aberkrom en Klaas Stiemer werden gehuldigd omdat zij ruim 25 jaar lid zyn van do in 1946 opgerichte amateurtoneel vereniging. Het was voor hen en de leden een komplete verrassing toen voorzitter Focko Plantinga hen de bronzen speld en oorkonde van het N.C.A. (Nederlands Centrum voor Amateurtoneel) plus 'n fraai bloem stuk overhandigde. "De Flierefluiters" mag zich een bloeiende vereniging noemen. Zes uitverkochte zalen is jaarlijks het bewijs dat vele Egmonders deze ver eniging een warm hart toedragen. De jubilarissen hebben wel andere tijden gekend. Vooral met de op- v.l.n.r. Bets Zwemmer, Riek Hoog land, Iet Aberkrom en Klaas Stiemer komst van de televisie waren vele amateurverenigingen ten dode ge doemd. Ondanks de vaak halfvolle zalen bleef het enthousiasme en .daardoor "De Flierefluiters". En nog steeds zijn de kwaliteiten en talent van deze "oude rotten" van onschatbare waarde voor de vereniging. Wie her innert zich niet Bets Zwemmer in "Kniertje" in "Op Hoop van Zegen" en als "Eva Bonheur", Klaas Stie mer in "Het Chinese Landhuis" en als "doodgraver" in het in maart opgevoerde stuk "Toestanden en Testamenten", Riek Hoogland in schitterende rollen in "Gaslicht", "Bleke Bet" en "De Jantjes", Iet Aberkrom als "Moeder Overste" in "Bonaventura". Je zou er een boek mee kunnen vullen en wie weet ge- gebeurt dat nog eens Voor "De Fliereflui ters" was het een blijk van waarde ring voor hun jarenlange enthou siasme en inzet. Mede daardoor is "De Flierefluiters" geworden wat zij nu is. Vanaf deze plaats proficiat aan de vier spelers van het eerste uur en toi, toi, toi voor "De Fliere fluiters". len". Deze en andere opmerkingen geven een beetje de sfeer weer van de soms prikkelige stemming, die met de zaak op zich soms weinig uit staande had. Van Wijk zei dat de braderie sterk uitgegroeid was en dat de onder nemersvereniging dat niet voor niets deed. Wethouder Damstra zei, dat er binnenkort een gesprek met de ondernemersvereniging zou plaats vinden, om te bezien, hoe een en ander in de toekomst geregeld moet worden. Hij voegde er echter aan toe, dat de aanpak van de onderne mersvereniging door de gemeente niet verwezenlijkt zou kunnen wor den. G. G. DAMSTRA (WD) Wethouder Waarschijnlijk was deze reaktie gevoed door het kostenaspect op de achtergrond. Wethouder Damstra vervolgde: "De ondernemersvereni ging zal aan de organisatie verdie nen, op dit moment, maar als er èèn vereniging is, die andere vereniging en subsidieert, dan is dat de onder nemersvereniging". "Ik zou graag willen, dat u dat in uw overweging en betrok". Harry Amerika wierp tegen wet houder Damstra op, dat wanneer de gemeente meer geld zou krijgen uit de braderie, dat het gemeentebestuur op haar beurt daarmee weer kon subsidiëren. Wethouder Damstra bracht ook in het midden, dat er geen elektriciteitsrekening meer be taald behoeft te worden. (Zoals be kend heeft de ondernemersvereni ging dit jaar de verlichting weg ge laten uit het oogpunt van energie- besparig. red.). Voor de gasten is het besparing, red.). Voor de gasten is het Oud sneed dit aan. "Het is het groot ste evenement dat we aan de gasten kunnen bieden" zei hij, "wat de ge meente niet mèèr kost dan het ge deeltelijk schoonmaken van de straat". De rondvraag nog geen juiste vorm. In vorige raadsvergaderingen is gesteld, dat vragen voortaan schrif- telyk ingediend moeten worden. Hiervan was door verschillende raadsleden gebruik gemaakt, maar ze waren op papier zó omvangrijk, dat ze een veel langere studie be hoeven en niet zomaar even te be antwoorden zyn. En dit was volgens de voorzitter nu ook weer niet de bedoeling. had in een onmiddellijk onderzoek, waarbij met helikopters boven Eg mond aan Zee foto's waren gemaakt van de onhoudbare verkeerssitua ties, hiermede tevens antwoordend op een vraag van mevrouw Zwart, die maatreglen wenste ter opvol ging van de verkeersvoorschriften, waarvan de overtredingen overal on gestraft werden toegelaten. Van Wijk pleitte voor een meer effektieve voortgang inzake de ont wikkeling van een definitief biblio theekgebouw te Egmond aan Zee. Wethouder Luitjes dacht dat het nog wel tot 1982 kon duren, voor er re sultaten geboekt konden worden, vooral om dat er aan de bebouwing van het oude Agnesterrein nog niets was gedaan. "Misschien moeten we wel naar een andere voorziening uitzien" zei hij. Op 4 september is er een gesprek met Stad en Landschap en de bouw ondernemers over de ontwikkeling van Luilaantje en Dorp West, zo kreeg Bob v.d. Ende te horen, die tevens vier bejaardenwoningen wil de zien verrijzen op de plaats waar nu nog het VW-bureau staat. Wet houder Damstra kreeg tenslotte nog een principebesluit los, om in kleu terschool "Pandabeertje" een lokaal voor en peuterspeelzaal te bestem men. Mevrouw Wullems zag graag ook zo'n voortvarend besluit over de peuterspeelzaal in De Hoef, maar daar bleken nog wat problemen te liggen. f Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend, IlrtlRVC'-A MAL/TI I1DMI DU Marshallstraat 55 ^(02206) 2249 "Als het gaat uitlopen tot vragen die meer dan een bladzijde beslaan" zei de voorzitter, "dan gaat dat bui ten het reglement, vooral wanneer die vragen ons pas vrijdag bereiken". "En als zo'n lange vraag wordt ge steld, dan zegt een ander, waar gaat het ook weer over". Op een vraag van mevr. Braak over het verbodsbord bij de Berg straat kreeg zei ten antwoord van de voorzitter: "Ik ben de schuldige, maar waarschijnlijk is het al weer weg". Maar de bewoners hadden gedreigd om er hekken te plaatsen. Over het gehele verkeersvraagstuk deelde hij nog mee, dat een door hem persoonlijk verstuurde brief aan de Commissaris van de Koningin en aan andere instanties geresulteerd Het college maakte zich van die voorstellen wat al te gemakkelijk af, vond hij, bovendien ontbrak het de raad aan verdere informatie. Hij wilde het voorstel intrekken, tot dat er meer gegevens beschikbaar zou den zijn over bijv. een gezondheids centrum. Bob v.d. Ende betwijfelde of er wel genoeg onderzocht was om er kleine wooneenheden van te maken. Groot pleitte ervoor dat er bij de inschrijving een soepel beleid werd toegepast, waardoor de woning voor een redelijke prijs zou worden verkocht. B. L. J. VAN WIJK (PvdA) Telefoon 02206 - 29 79 Vond u het vandaag beter dan gister Morgen 2i|n we nog beter dan vandaag (ondanks dat het niet beter kan)

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1