Jan Stikvoort40 jaar bij Veltkamp bv Zomeravondconcert in Ned. Herv. kerkte Egmond-Binnen Reddingsbrigade "De Robben' vraagt nieuwe leden Drumband-concours met een enkele bui Bericht van de "Hanswijkertjes' Start nieuwe VOS-kursussen in Egmond in 1980 - ml JKBÊKÊ WÊÈÊBÊÊmmk. Je kijkt je ogen uit in "De Kapberg' Hoog water Ingezonden Ingezonden KORT NIEUWS 'CONTACT MET DE EGMONDEN" 29 AUGUSTUS 1979 NUMMER 1417 Het moet goed werken zyn by bv Kunststof- en Metaalwarenfabriek Veltkamp te Egmond aan Zee. 't Is een van die degelyke bedrijven, waar werknemers het met gemak veertig jaar volhouden. Waren we daar in april 1978 getuigen van, toen F. W. v.d. Net jubileerde, vo rige week zagen we hoe Jan Stik- voort in de bloemetjes werd gezet. De jubilaris wilde er eigenlijk niets van weten, voor hem was het een vanzelfsprekende zaak, dat je blijft werken waar je goed zit, dus feestelijkheden vond hij niet van toepassing. Maar daar dachten de directeur H. Veltkamp en het perso neel anders over. Het jubileum van Jan Stikvoort kon niet zondermeer voorbij gaan en daar had de jubila ris zich maar bij neer te leggen. Hij heeft het waarschijnlijk nog nooit zo zwaar gehad. Maar dat viel tenslotte allemaal best mee, want het feest werd ge vierd in de fabriek, waartoe 'n hoek je was ingericht inclusief een bar, vanwaar elk zijn drankje naar keuze kreeg toebedeeld. Het voltallig per soneel was er bij aanwezig en tevens enkele oudgedienden, waaronder de heren Groot en De Graaf, die reeds afgezwaaid zijn. De heer Veltkamp sprak lovende woorden over de jubilaris, die zich als stempelmaker in het bedrijf ver dienstelijk maakt. Jan Stikvoort heeft het bedrijf zien groeien, hij maakte het reeds mee in Amster dam, toen er nog van geen kunststof sprake was en hij ging mee naar Egmond aan Zee, toen het bedrijf aan de Pieter Schotsmanstraat nu al weer 30 jaar geleden werd gevestigd. De heer H. Veltkamp wenst de jubi laris geluk. De heer Veltkamp onderstreepte tenslotte zijn woorden met een en veloppe met inhoud. Namens het personeel bood de heer A. Röpke zijn collega een trap aan, een ge schenk waarmee hij zeer veel werk kan doen. Even later werden de ge schenken nog eens bloemrijk aan gevuld door Ada van het kantoor, die evenals mevrouw Veltkamp van de huldiging getuige was. Voor Jan Stikvoort zijn werkzaam heden bij Veltkamp te Egmond aan Zee voortzette, was hij als 14-jarige jongen in 1939 reeds bij het bedrijf in dienst gekomen te Amsterdam. De metaalwarenfabriek werd daar 54 jaar geleden gesticht door de va der van de huidige directeur, de heer M. J. Veltkamp, die 4 jaar ge leden is overleden. Dat is de reden, waarom het 50-jarig jubileum van het bedrijf niet is gevierd. Het doet de stichting "Culturele Belangen Egmond" deugd, te kunnen mededelen, dat ook dit jaar een zo meravondconcert wordt georgani seerd in het pitoreske kerkje van de Nederlands Hervormde Gemeente te Egmond-Binnen. Aangepast aan de grootte van het kerkgebouw zal het concert worden verzorgd door de sopraan Greet Aa- nen, begeleid door de gambaspelers Piëta Gardien en Simon Plat. Deze laatste bespeeld bovendien ook het clavecimbel. Een gamba is een knie viool, een soort cello dus. In het Italiaans betekent het "been"). De volledige naam voor dit instrument is ook wel "viola da Gamba". Op vrijdag 3.1 augustus, wanneer dit concert zal plaatsvinden, worden werken uitgevoerd van o.a. Dow- land, Morley, Sweelinck en Marais. Het concert begint om 20.30 uur de toegang bedraagt 5,CJP-ers en kinderen en 65+ers krijgen 1,50 korting. In de pauze is koffie te ver krijgen met de bekende koek. U kunt alvast kaarten reserveren bij mevr. C. van Beek, Julianaweg 61 te Eg mond aan den Hoef, tel. 2271 of bij de DHZ-zaak J. Groot op de Slotweg. Jongens en meisjes, die dit jaar 14 jaar of ouder worden, kunnen zich opgeven tot lid van de reddingsbri gade "De Robben" te Egmond-Bin nen. De brigade heeft uitbreiding nodig en vraagt jonge mensen, die zich in willen zetten, die gemoti veerd zyn, om mee te werken aan een zeer dynamische taak, die in de toekomst steeds uitgebreider wordt. Het spreekt voor zich, dat er een gedegen zwemopleiding aan het lid maatschap is verbonden, die volko men kosteloos onder deskundige lei ding in het zwembad te Egmond aan Zee elke donderdagavond wordt gegeven. Voor het lidmaatschap is het zwemdiploma A als entree ver plicht. De brigade is uitgerust met modern materiaal, waarmee de nieuwe leden ook geleerd wordt om te gaan. Jonge mensen, die voor deze taak voelen, kunnen zich opgeven bij Nel Wesselingh, Abdijlaan 3 te Egmond- Binnen, telefoon 2562. Op 23 augustus j.1. is de jeugd- operettegroep "De Hanswykertjes" gestart met de repetities voor een nieuwe musical, waarvan de eerste uitvoeringen zullen plaats hebben op 26 en 27 januari 1980 in het dorps huis te Egmond aan de Hoef, en, als alles goed gaat, nog een aantal uit voeringen in de regio. Alhoewel wij u de titel van de nieuwe musical nog niet kunnen en willen verklappen, belooft het weer een grandioos sukses te worden. De produktie en regie zijn wederom in handen van de heer Th. de Vré en de repetitor is als vanouds de heer W. Noteboom. Momenteel bestaat de groep uit zo'n 40 jongelui, maar er kan nog een beperkt aantal aan toegevoegd worden. Dus jongelui, vooral jongens, als je 9 jaar of ouder bent en je hebt belangstelling, kom een kijken bij de repetitie op donderdag van 16.30-17.30 uur in het dorpshuis in Egmond aan de Hoef. Wil je eerst wat meer informatie, bel dan naar mevr. J. P. Bras, tel. 1872. Tot ziens. Zondag vierde het drumbandcon cours in Egmond aan Zee haar 3e lustrum. Drumband "Van Speyk" heeft een jarenlange ervaring opge bouwd, hetgeen een vlot lopend pro gramma mogelyk maakte. Het twij felachtige weer weerhield velen er van om het muziekfestijn te bezoe ken. Dankzij een goede samenwer king met Egmondia, de Egmondse reddingsbrigade en het Rode Kruis Alkmaar kan drumband "V. Speyk" mét honderden muziekfanaten terug zien op een welbestede dag. Gezien de enthousiaste reakties op de eerste VOS-cursus in Egmond, gehouden van januari tot mei dit jaar in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef, zullen ook in 1980 weer 2 kursusscn georganiseerd worden door de Kulturele Raad van Noord- Holland. Vrouwen die belangstelling voor een dergelijke kursus hebben, wordt aangeraden zich hiervoor snel op te geven. De reden om dat snel te doen is, dat gemeente en rijk in verband met subsidie-aanvragen, volgende maand al moeten weten hoeveel deelneemsters er precies zijn. Wat is een VOS-kursus ook al weer? VOS staat voor "Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving" en is als kursus bedoeld voor die vrouwen, die meer willen weten over de veranderingen in gezin en samenleving. Programma-onderwer pen zijn o.a.: "de vrouw als partner": - rolverdeling tussen man en vrouw; - het werk van man en vrouw; - wat kies je voor je geld; - wat doe je als je er alleen voor komt te staan; "de vrouw als opvoedster": - de vrouw in het gezin; - vrouw en op voeding; - ouders en school; "de vrouw als burgeres"; - politiek in Nederland; - wat gebeurt er op het gemeentehuis; - hoe lees je de krant? De kursus is bestemd voor vrouw en van alle leeftijden met lagere school en eventueel een of twee jaar voortgezet onderwijs. Wie belang stelling heeft voor de kursus, die uit 12 wekelijkse bijeenkomsten be staat van ongeveer 2 uur, kan bellen naar de telefoonnummers 4102 en 3543. Daar kunt u ook nog meer informatie krijgen. vc woensdag 29 8.40—21.01 donderdag 30 9.23—21.47 vrijdag 31 10.17—22.48 zaterdag 1 11.28—23.58 zondag 2 0.56—13.00 (dood-tij) maandag 3 1.36—13.57 dinsdag 4 2.46—15.03 woensdag 5 3.40—16.07 donderdag 6 4.27—16.56 Tot en met 16 september vindt in "De Kapberg" te Egmond aan de Hoef een zeer aparte tentoonstel ling plaats, die menigeen zal boeien. Niet misschien om wat er wordt weergegeven, maar wellicht meer nog om de 'manier waarop. Over smaak kunnen we eindeloos twisten zonder eruit te komen. Maar daar gaat het hier ook niet om. Wat "De Kapberg" nu brengt, kan men niet onderbrengen onder dat ene woordje "smaak", daarmee komt men er niet uit. We vinden nu het werk uitgestald van Kees Schrijver, die geen beeldend kunstenaar van be roep is maar gewoon gek is op spel letjes. Hij is er als het ware van bezeten en waar hij spel in ziet, daarvan zal menigeen opkijken bij het aanschouwen van zijn werk. Hij bespeelt als het ware de ruimte waarin zijn werk te zjien met gedeel ten van papieren waarop oneindige reeksen cijfers, die in tabellen keu rig zijn geordend. Centraal staat de wereldkaart, waarop hij met gekleurde spelden de politieke stand van zaken, althans naar zijn inzicht, heeft geordend. "Het zaaltje lijkt een beetje op een centraal stembureau" zegt de scri bent van "De Kapberg". Hij betiteld het niet als kunst maar als een krea- tief idee, dat toch de moeite waard is om te bekijken En dat is goed van De Kapberg"-organisatie. Anders gesteld is het met het werk van Hans Landsaat. Dat is kunst. hoewel niet iedereen het er mee eens zal zijn. Maar dat is misschien het aantrekkelijke van de kunst. Hij maakt zeefdrukken, zeer abstract werk, waarbij de titel gelukkig ver telt, wat hij ermee bedoelt weer te geven. Op het reclame-affiche voor deze tentoonstelling zien we een af beelding van zijn werkstuk, dat is getiteld "Brug met laaghangende wolk". Wij geloven dat niemand op het idee zou zijn gekomen, om daar in een brug met laaghangende wolk te zien. Maar dat zou waarschijnlijk ook verkeerd geweest zijn. Want Hans bedoelt helemaal niet duidelijk te zijn met zijn werk, hij wil door een innerlijke gedrevenheid zijn gevoelens tot uitdrukking bren gen, die zich bij hem afdoende ont wikkelde via herhalingen in het beeld naar de vorm dié hij nu heeft gekozen. Hij noemde dit soort werk dan ook beeldrijm. Het is als een gedicht, dat in het begin echt niet mooi over wil komen. Maar wanneer men het telkens weer herleest en dat morgen en volgende week ook nog eens doet, dan kan het tenslotte mooi worden. Sterker nog, je kunt re verliefd op worden en dan is alles mooi. Misschien vergaat het u ook zo als u dit werk bekijkt. En dan kunt u tevens ook werk van deze kunstenaar bekijken, dat wél met een oogopslag duidelijk ver telt wat het is, want ook die periode heeft Hans Landsaat gekend. In "De Kapberg" dus aan de Slotweg nr. 17 te Egmond aan de Hoef. Geopend woensdag t.m. zondag van 12.30 - 17.00 uur. VIJFSTIGSTE SPECIAL MET DRIE REGISSEURS A.s. donderdag draait Ad de Wit zyn vijfstigste special. Dit wordt "gevierd" met de Italiaanse film "Boccaccio 70", een satyrische co- medie. Liefst drie regisseurs z(jn verantwoordelijk voor deze film. Visconti regisseert Romy Schnei- der, Felline regisseert Anita Ekberg en De Sica regisseert Sophia Loren. De meningen over de kwaliteit van deze film verschillen, maar geldt dat niet voor iedere film? Laten we het houden op "dubieus amusement". door het Egmonds Comitee voor Woningzoekenden GEACHTE LEZERS, Zoals in de regionale pers is aange stipt, hebben wij kommentaar op en kele uitlatingen van wethouder Dam- stra, inzake de burgemeesterswoning, tijdens de gemeenteraad van afge lopen maandag. Het schijnt dat wij in een uitvoerig overleg begrip hebben getoond over de financiële onmogelijk heid tot verbouwing van de ambts woning in 1- of 2-persoons huishou dens. Dit is een onjuiste voorspiegeling van zaken. Er zijn in het onderhoud met B en W namenlijk wat uit de lucht gegrepen bedragen genoemd, duizend gulden huur per maand, waar wij door overdonderd werden. De door ons genoemde mogelijkheid van subsidie werd al te licht van tafel geveegd. De andere mogelijk heid om door zelfwerkzaamheid van Egmondse bewoners de kosten te drukken, zou onderzocht worden. Met grote verbazing lazen wij in de krant het voldongen feit dat het col lege tot verkoop wilde overgaan. Voor ons leidt dit tot de conclusie dat onze suggesties niet deugdelijk genoeg zijn onderzocht. Als wij ons niet vergissen, handelt het Egmonds college in het geval van de burgemeesterswoning niet vanuit een noodsituatie op woongebied.! Enige maanden geleden hebben we een nieuwe burgemeester gekregen. Maar is hij alleen aangesteld voor de bewoners van Egmond aan de Hoef? Want hij houdt alleen daar spreekuur op elke maandag van 10- 12 uur, dus Egmond-Binnen en Eg mond aan Zee tellen niet meer mee, die zijn uitgeschakeld. Zou het niet beter wezen, als de burgemeester bijv. op woensdag van 9.00-12.30 uur spreekuur zou houden in het voormalige gemeentehuis te Egmond aan Zee? Daar is een grote spreekkamer voor hem, waaraan voor duizenden guldens is verbouwd en nu zetelt gemeentewerken daar. En op vrijdag zou hij spreekuur kun nen houden in De Schulp te Eg mond-Binnen. Op die manier is het voor oudere mensen nog om te doen om de burgemeester te spreken te krijgen, maar dat is nu uitgesloten. Bovendien zijn de paar uurtjes voor drie dorpen veel te weinig. Want al staat de burgemeester hier 30 jaar, op die manier leert de Eg mondse bevolking hem nooit kennen, want je kunt niet met hem in con tact komen. Ik hoop dat aan het verzoek van een inwoner van Eg mond aan Zee enige aandacht zal worden geschonken. W. Abie, Egmond aan 7~~ wij vernemen DAT er een openbare commissiever gadering van ruimtelijke ordening plaatsvindt op donderdag 6 sep tember, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Egmond aan de Hoef. Op het moment van het schrijven van deze vermelding was nog niet bekend, welke punten er behan deld worden. Die hopen wij vol gende week op te nemen; DAT het appartementengebouw "De Graaf van Egmont" open huis houdt op vrijdag 7 september van 17.00-19.00 uur. Het nieuwe ge bouw ligt aan de Boulevard te Eg mond aan Zee op het punt waar voorheen hotel "Zeehuis" stond; DAT woensdagavond (vanavond) al weer de laatste braderie te Egmond aan Zee zal plaatsvinden. Hier mee wordt een serie van 13 avon den afgesloten, dat vele tiendui zenden mensen op de been bracht. Tegelijk zal met deze avond ook in "De Meerpaal" het laatste woensdagavond optreden plaats vinden van het Duo Klaas Dijk huis, waarmee Jan Mooy gedu rende de braderie-avonden in haakte op de braderie-aktiviteiten; DAT vorige week enkele lantaarn palen van hun plaats werden ge licht. Dat gebeurde op het Pomp- plein en nabij het busstation. In middels is de schade zoveel mo gelijk weer hersteld; DAT op zaterdag en zondag, 1 en 2 september een missietentoonstel ling wordt gehouden in 't Rode Hert te Egmond aan de Hoef. 't Is een soort derde wereld tentoon stelling, waarop men ook kan ko pen. Er zijn artikelen uit China, Thailand, de Philippijnen, West- Afrika, India, Tanzania, Egypte en uit andere landen. U kunt de ten toonstelling bezoeken zaterdags v. 10.00-20.00 uur en 's zondags van 10.00-17.00 uur; DAT John Apeldoorn uit Egmond- Binnen veertien dagen geleden trouwde met zijn Oostenrijkse bruid en daarna is geëmigreerd naar Oostenrijk, alwaar hij te Grinzen nabij Innsbrück een pension is begonnen. U hoeft er dus niet van op te kijken, als u op vakantie zijnde geconfronteerd wordt met Egmondse service; DAT het niet meer nodig is om aller lei lekkere dingen te laten staan om toch slank te worden. Geen Egmonds nieuws zült u zeggen en. daarin hebt u gelijk, ware het niet 1 dat u het zelf proefondervindelijk kunt beleven tijdens de cursus "Samen Slank", waarmee u kunt kennis maken vanaf woensdag 29 augustus elke woensdagmorgen om 9.30 uur in het dorpshuis "Hans- wijk" te Egmond aan de Hoef. Mevrouw M. Steenstra (tel. 02510- 35680) geeft dan uitleg. Het ver plicht u helemaal tot niets. "Een gezamenlijk gesprek - met lotge- noten - werkt zeer ontspannend" zegt zijden daarin kan zij weieens helemaöl gelijk hebben. In de ad vertentie in dit blad wordt er meer over gezegd; DAT op donderdag 6 september een open dag zal worden gehouden in het nieuwe gebouw van het vor mingscentrum "Alkmaar" aan de Drechterwaard nr. 14 te Alkmaar (Huiswaard I, pl.m. 15 minuten lopen vanaf het station). Ouders en belangstellenden zijn welkom en ook jongeren van 15-18 jaar, die na Mavo of lager beroepsonderwijs belangstelling hebben voor vor mingsonderwijs, waarin zeer veel mogelijkheden zijn, gericht op de aanleg van ieder persoonlijk. De cursussen zijn kosteloos. Dagelijks kunt u bellen tussen 9 en 5 uur nr. 072-611034 om meer inlichting en. Tydens dc aktie voor bootvluchte lingen op zondagavond, waren ook de Egmondse kerken geopend. Hier een foto van de o.k. kerk te Egmond aan Zee, waar ook de giften in ont vangst werden genomen. Het totaal bedrag, dat in de vier kerken van Egmond aan Zee werd ontvangen bedraagt 5074,15. Te Egmond aan d. Hoef waar de rk kerk voor dit doel was, geopend evenals in Egmond- Binnen waren de opbrengsten resp. 2800,— en 1800,—. Uit de gemeen te Egmond kwam derhalve een be drag van 9674,15 byeen.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 3