met de egmonden Nieuwe wegen rond Egmond De Noordlob blijft nog wel even zo liggen k mm 1® ^ÖRTNÏÊÜWS] onroerend goed of bedrijf IDE CO MAKELAARDIJ BV Egmond aan ZeePostbus 71 contact 12 SEPTEMBER 1979 NUMMER 1419 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Advertentie-tarief 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink DAT Egmondia weer een gezellige klaverjasdrive houdt op vrijdag a.s. in de kantine op het sportpark. Het begint om 20.15 uur. Men be- kijke de advertentie i.v.m. de voor inschrijving; DAT "Het Witte Huis" te Egmond aan Zee zijn seizoendrives omzet in najaarsdrives, want dat moet Mei, aangezien men het niet nam, Jftt er zomaar gestopt werd. Ook daarover iets meer in de adver tentie; DAT de jonge zwanen uit de vijver op het Burg. Eymaplein zijn ver dwenen. Ze zijn niet ontvreemd, ■aar Gemeentewerken heeft het pluimvee op advies van de heer Kooy, die het natuurreservaat het "Zwanewater" nabij Callantsoog beheert, daarheen overgebracht. Voor zes grote zwanen is er op het Eymaplein te weinig ruimte en dat zou onvrede tussen de dieren veroorzaken. Het ouderpaar is kin derloos achtergebleven maar dat schijnt het niet te deren. Men ver wacht in het voorjaar van 1980 weer nieuw zwanekroost; RESTAURANT ITALIANO ELLA OS TA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezel lig uit eten in een sfeervolle omgeving". Het valt de gemeente Egmond niet mee, om in de Noordlob huizen van de grond te krijgen. Gedeputeerde Staten hebben Egmond laten tob ben, want een eerste economische verkenning, nu twee jaar geleden, hebben zij wel bekeken en bespro ken, zelfs de belofte gegeven, dat zij na vier ntó3nden zouden ant woorden of ze de opzet al dan niet zouden meewerken, maar al wat cr kwam was een stilzwijgen. DAT het niet alleen op het Eyma plein maar ook elders in de Eg- monden stil is geworden. De zo mergasten zijn weg, hoewel er, aangelokt door het mooie weer, toch nog veel najaarstoerisme is. Op het strand is echter een over vloed aan ruimte, waarvan de toeristen die hier nog verblijven, volop kunnen genieten. Wel moe ten zij het doen zonder de akkom- modatie van de strandbedrijven, aangezien zij er voor moeten zor gen, alles binnen is voor de na jaarsstormen losbreken; DAT een windhoos vorige week oy het noorderstrand schade veroor zaakte aan verschillende zomer huisjes. Het gebeurde juist op het moment dat het 'Contact' ter perse ging, zodat wij het vorige week niet meer op konden nemen; DAT de klaverjaskompetitie in café Tervoort te Egmond-Binnen voor het vijfde jaar gaat plaatsvinden. Het eerste lustrum dus van een zeer suksesvolle aktie, die steeds wordt gehouden voor een plaat selijke vereniging; DAT Gcerdina Zwaan van de Prins Bernhardstraat 16 te Egmond aan Zee aan de MTS te Schoonhoven slaagde als graveur/zetter. Dit bij zondere beroep vraagt zeer veel inzet en kreativiteit, om van een halffabrikaat een kostbaar sieraad te maken. Geerdina studeerde er vier jaaf voor en met groot suk- ses. Gefeliciteerd; DAT de commissie openbare werken vanavond woensdag 12 september om 19.30 uur vergadert in het ge meentehuis te Egmond a.d. Hoef. Er is o.a. een voorstel ter bespre king over de dorpsgebruik te Eg mond-Binnen. (Het punt op de hoek Albertsweg/Herenweg). De heer Bokhorst van "Stad en Landschap" he?^ in die tussentijd ook verschillei:||P keren moeite ge daan om iets wat op een mening leek, los te krijgen, maar het lukte hem niet. Th. Groot wist zich te herinneren, dat er ooit eens een briefje is geweest, waarin zo tussen neus en lippen zou zijn opgemerkt, dat het duinterrein maar moest blij ven liggen zoals het ligt. De heer Mors zei echter, dat dit een opmer king was geweest, die nooit op schrift is gesteld. De commissie ruimtelijke ordening, waarin dit gesprek plaatsvond, wist er niet goed raad mee. J. Oud vond het niet goed, dat er na het verstrij ken van de genoemde vier maanden niet eens door het gemeentebestuur was geinformeerd en wilde nu, na het verstrijken van de twee maan den, zoals die nu in het tweede ver zoek om adhesie waren genoemd, direct informeren. "We zullen op een andere toer moeten" zei Oud, willen.we in 1984 bouwen. Mevrouw Zwart wilde een eerder voorstel van de PvdA, 'waarin een berekening was gemaakt, die op een lager bedrag aan rentelasten uit kwam, ter kennis brengen van GS. Voorzitter Luitjes was het er niet mee eens, bestreed ook de bereke ning van de PvdA, die volgens hem geen voordeel opleverde, terwijl Groot opmerkte, dat een meerder heid van de raad de tweede econo mische verkenning had goedgekeurd. "Als de PvdA het toch zou doen, dan zou zij de rol gaan spelen van een meneer Lind in Alkmaar en dat bouwt niets op", aldus Groot. Weinig nieuws over Slot II. We dachten over Slot II iets meer te horen, de agenda vermeldde _dat, maar er valt helaas geen nieuws te vertellen. In besloten kring zijn er getallen genoemd, geen aanvangs datum, die voor de wachtenden op dit moment wel het belangrijkst is. Want nog langer wachten kost geld en je hebt er ook geen huis mee. "Er wordt nu een exploitatie-opzet gemaakt", zei de heer Luitjes, "het enige wat we nog moeten doen, is het type woning kiezen". Hoewel er over de kavelprijs nog niet veel viel te zeggen, werd er langdurig over gepraat. Groot vond alleen de koopsom van een huis be langrijk, "wat voor grondkosten er onder een vrije bouwwoning komt, is het ons een zorg" zei hij. Mors bestreedt hem die mening, want de kavelprijs was wel degelijk belang rijk, vond hij. Maar Groot wilde met "Wilma" alleen maar praten over de koop som van een huis inklusief grond. "Maar de kosten van bouwrijpmaken en andere door de gemeente te ma ken kosten komen erbij" zei de heer Verruimingsfase 1: Aanleg ver lengde Heilooër Zeeweg, aansluitend op de bestaande Zeeweg, die zich na 100 meter splitst in de doorgaande weg en een weg naar het noorden, achter Egmond aan de Hoef om met aansluiting op de bestaande Hoever- weg naar Alkmaar; Verruimingsfase 2: De weg achter Egmond aan de Hoef om wordt in noord-westelijke richting doorge trokken naar de Herenweg in de richting Bergen; Verruimingsfase 3: De in noord westelijke richting aangelegde weg wordt afgetakt naar het westen voor de noordelijke ontsluitingsweg door de duinen naar een nieuwe strand- afslag. De uitgangspunten voor de boven omschreven wegenstructuur worden zeer uitgebreid beschreven in het rapport van "Stad en Landschap" en zullen volgende week woensdag 19 september worden behandeld tijdens een openbare bijeenkomst in "De Schulp" te Egmond-Binnen, die om half acht begint. wij vernemen Volgende week woensdag, 19 sep tember, 's avonds om half acht, zal in "De Schulp" te Egmond-Binnen een uiteenzetting worden gegeven over het toekomstig wegenplan rond Egmond. Onmiddellijk daarmee ver bandhoudend is de verkeerssituatie in Egmond aan Zee en in de dorps kern van Egmond aan de Hoef, waar de Herenweg en de Slotweg volgens het rapport van 'Stad en Landschap' dermate zwaar door het verkeer worden belast, dat er sprake is van een verpaupering van de oude dorps kern. Als dit zo doorgaat, zal de toe komst voor Egmond aan de Hoef er slecht uitzien. En aangezien beide wegen niet voldoende capaciteit hebben, om de verkeersstroom van uit Egmond aan Zee en er naar toe soepel te verwerken, ontstaan er in beide dorpskernen opstoppingen, die het leefmilieu ernstig bedreigen. En dit wordt in de toekomst nog erger, wanneer er niet ten spoedigste in grijpende maatregelen worden ge nomen. Het bovenstaande is niet nieuw, er is de laatste jaren veel over ge- geschreven en de laatste maanden leek het geschrijf een climax te be reiken, hoewel dat in het verleden ook wel gebeurd is. "Stad en Landschap": „I)e Zeeweg moet". Het rapport van "Stad en Land schap" gaat uitvoerig in op de be staande situatie en draagt oplos singen aan om de beide dorpskernen te ontlasten. Men heeft 'n wegaanleg geprojekteerd, die in fasen moet wor den uitgevoerd. Die fasen hangen af van de behoefte, want wanneer de aanleg van een bepaalde weg, bijvoorbeeld ten oosten van Egmond aan de Hoef, reeds een verbetering betekent, dan zal nog worden ge wacht met de uitvoering van de volgende fase. pen, zoals verschillende keren dui delijk naar voren is gekomen. Daarom zit Egmond aan Zee nog met een geweldige verkeersoverlast en ook Egmond aan de Hoef raakt steeds meer verstikt, want de aanleg van de Zeeweg zou enkele jaren ge leden reeds zijn begonnen op het daarvoor klaarliggende tracé. Er is waardering op te brengen voor de (milieuvriendelijke) uitgangspunten van die bezwaren, maar zegt het rapport van "Stad en Landschap": "als aangenomen wordt: laat maar I zoals het is, dan verpauperen de Aanleg in fasen. Hoe ziet het rapport de toekomst? Welnu, er wordt op vier tekeningen aangegeven, hoe men zich die voor stelt. De bestaande situatie is be kend. Naar Egmond aan Zee moet al het verkeer over één weg, de Egmonderstraatweg. Het wordt aan gevoerd door de Slotweg, de Zeeweg en tenslotte de Herenweg. Vanuit Egmond aan Zee komt alles weer terug over die ene weg, de Egmon derstraatweg, naar de Herenweg, waarop omstreeks die tijd zich zeer veel verkeer beweegt. Het gevolg is geweldige opstoppingen. Maar het rapport gaat er vanuit, dat welke oplossing er ook bedacht wordt, één punt belangrijk is en niet is weg te denken: dat is de verleng ing van de Heilooër Zeeweg. Ge beurt dit niet, dan heeft elke andere aanleg buiten de dorpskern van Eg mond aan de Hoef geen zin. En juist de aanleg van de verlengde Zeeweg ontmoet bezwaren bij de aktiegroe- dorpskernen en dat is in strijd met de huidige visie op het woonmilieu, dus ondenkbaar om dat te accep teren". Er zijn aktiegroepen, die er niet over denken om het maar te laten zoals het is, zij dragen alternatieven aan maar deze komen in het rapport van "Stad en Landschap" niet voor. Mors. Voorzitter Luitjes beeindigde het gesprek: "We zijn nu al een huis aan 't bouwen" zei hij, "en dat is helaas nog niet aan de orde". Luilaantje/Dorp West voor het grootste deel sociale bouw. Ook aan de westkant van Eg mond-Binnen stagneren de plannen nog. Jarenlang klinkt het bouwplan Dorp West/Luitlaantje eenieder be kend in de oren, terwijl sommigen zich afvragen waai dat plan dan moet komen. Daarom namen we vo rige week een foto op van een deel van het gebied. Het andere deel ligt langs de omleidingsweg. En die ligging is in een uitvoerig rap port van "Stad en Landschap" dan ook aanleiding tot vele opmerkingen over de noodzakelijke geluidswal. Het gesprek in de commissie RO ging in hoofdzaak over de soorten woningen met op de achtergrond de betaalbaarheid voor de meeste be woners. Er is 20% beschikbaar voor vrije bouw, aldus het voorstel van BenW. Als het haalbaar is, moeten er 50% woningwetwoningen komen, terwijl mevr. Zwart er voor pleitte, dat de premiekoopwoningen voor het grootste deel in de A-kategorie (goedkoop) zouden vallen, dus van de overgebleven 30% het liefst 20% A en 10% B (premie-duur). Jaap Oud zat zich een beetje op te winden: "We hebben weer een dogma gehoord" zeil hij, "maar het gaat om woningen en als we eens een andere verdeling moeten ma ken, om het plan te kunnen finan cieren, dan moeten we zo snel mo gelijk handelen". "Als we zo blijven hakketakken, dan gebeurt er niets, ik ben dat dogmatische spelletje zat". Voorzitter Luitjes probeerde een wat rustige redenatie te bewerken en zei, wel eens een opmerking ge hoord te hebben, dat de maandlasten van een premiewoning soms even laag en ook nog wel lager waren dan van een wopingwetwonirvg. Grogk kon zich daarin 'helemaal vinden en bestreed het standpunt van me vrouw Zwart, dat al zouden de lasten gelijk zijn, er toch altijd onderhouds kosten e.d. bovenop kwamen. Maar mevrouw Zwart hield vast aan haar voorstel en wilde het eerst in de raad hebben. "En het college heeft het juist eerst naar de com missie verwezen om aan de raad ad vies te geven" merkte Groot op. Na dat ook Piet Bakker van Gemeente belangen verklaarde zich te kunnen verenigingen met het voorliggend voorstel, zonder daarin verandering gen aan te brengen, omdat hij an ders vertraging zag, besloot de meer heid tot de voorgestelde differen tiatie. Er kan nu verder gepraat worden met de bouwers/aannemers, waarvan Hollandhousing zich heeft terugge trokken. Voor mevr. Zwart was het niet helemaal duidelijk wie de ei genaars waren "en dat moeten we op zlï minst weten" zei hij, "willen we een samenwerkingsverband tot stand brengen." Zaterdagmorgen kreeg de hr. J. Schalk wijk van drankenservice Centraal een fles wijn aangeboden. Dit lijkt op water naar de zee brengen, ware het niet dat mevrouw Jongmans, die u op deze foto ziet, er een bijzondere reden^voor had. Zij is namenlyk enthousiast doe- het- zelver op het gebied van wjjn maken cn daarvoor gebruikt zy geen druiven maar bloesems van rozen, paarde bloemen enz.. Voor de werkwijze had zij een kenner nodig en dat is de heer Sehalkwyk. Aangezien zy zeer veel ge leerd had van zijn adviezen en zowaar een appetijtelijk wijnproduct wist te be reiden, vond zy 't op z'n plaats, om de eerste wyn aan hem te overhandigen. En dat deed zij in dc winkel van de heer Schalkwijk, van welk moment wy bij gaand plaatje maakten. f Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur van Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend. K Dorp West Egmond-Binnen

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1