F eest bij echtpaar De Groot-Groen Onderwatersport in het zwembad "De Doorzakkers", een typische gezelligheidsvereniging om bij te horen Ingezonden "CONTACT MET DE EGMONDEN' I 3 3 OKTOBER 1979 - NUMMER 14L2 Om nu al in carnavalssfeer te komen, moet je je wel even van je dagelijkse beslommeringen los zien te scheuren, ook om dit artikel te schrijven hoewel de naam "De Doorzakkers", waaronder de Hoever carnavalsvereniging "gebukt" gaat, anders doet vermoeden dan ze suggereert. Want deze vereniging is het er juist om te doen om van carnaval een feest te maken voor iedereen, ook voor hen dus die helemaal niet van doorzakken houden. Sterker nog, de koplopers van de doorzakkers is het helemaal niet om doorzakken te doen maar gewoon om gezond plezier, waarbij, omdat het een carnavals vereniging is, uitbundige vrolijkheid heel best hoog in het vaandel geschreven mag worden. "Egmond aan de Hoef moest zo nodig carnaval vieren" zegt Cees Baay. "Niets op tegen, integendeel, maar beter is dat het wat geregeld wordt, het gaat er niet om om je vol te laten lopen, het gaat om een goed feest". Daarom zal dan ook op de "ellefde van de ellefde" om 00.11 uur 's-nachts Prins Carnaval worden gekozen, die met zijn Raad van Elf, waarin het unieke ver schijnsel zich voordoet van vier vrou welijke raadsleden, het officiële carna valsfeest van februari 1980 gaat voor bereiden. Een gezellige aanloop vooraf "De Doorzakkers" begint reeds op zaterdag 20 oktober met een dansavond in Het Rode Hert voor de wat oudere leden. Het wordt een gezellige ouder wetse avond noem het ballroomdan- sen, in ieder geval geen modern ge-' spring. De toegangskaart wordt ruim schoots vergoed door consumptiebon nen, m.a.w. geen extra kosten. Zo doet de vereniging dat. Het is een eerste kennismaking met carnavalssfeer. Daarna volgt op zaterdag 10 novem ber een kienavond met rad van avon tuur in café Beemsterboer. Toegang gratis voor alle leden en deze avond wordt 's-nachts om 00.11 uur bekroond met de prinsverkiezing. Op zaterdag 26 januari is er een grote feestavond voor alle leden in Het Rode Hert, weer met dezelfde service van de vereniging. Op zaterdag 16 februari breekt het feest eerst goed los. Want ondertussen heeft de Prins met zijn Raad van Elf niet stilgezeten. Vast staat nu al, dat er dan een jongerenavond wordt gegeven met uitbundig carnavalssfeer in aan wezigheid van de carnavaleske hof houding. Op zondag 17 februari is er een besloten avond voor de wat oudere leden in Het Rode Hert, waarbij prachtige prijzen zijn te winnen voor de gekostumeerden, die voor negen uur binnen zijn. Voor de slotavond van dinsdag zal tussendoor op maandag een carnavals avond plaatsvinden voor iedereen, ook dus niet-leden, terwijl op dinsdagavond de slotavond is voor alle leden, waaraan Lamoraal van Egmont zal meewerken. Deze avond zal een zeer verrassend slot krijgen. Voor de ouderwetse dansavon den zullen uitnodigingen uitgaan naar o.a het kerkkoor, de vrouwenvereni gingen enz. Het is de bedoeling van de carnavals vereniging, dat iedereen de mogelijk heid krijgt om carnaval te vieren maar ook om te kunnen genieten van gezel lige en sfeervolle avonden. Het is echter belangrijk om lid te zijn, want dan verzekert u zich van deelname aan alles wat de vereniging organiseert. U kunt zich opgeven: a. door storting van f 5,00 (per persoon) op de rekening van de carnavalsvereniging De Doorzakkers bij de Rabobank, rek.nr. 3157.47.714; b. opgave bij G. Vermeeren, Tiggellaan 50, tel. 2663; mevr. G. de Waard, Pr. Beatrixlaan 63, tel. 1692; Adri Belle man, Julianaweg 56, tel. 1329. Ook zij die reeds eerder als lid waren ingeschreven, gelieven zich weerop te geven. Bedenkt u wel: vooraf lid worden betekent mogelijkheid tot deel name aan alles, ook reeds aan de feest avonden in oktober en november. Stel het dus niet uit, 't is gezellig om er eens ongedwongen uit te zijn. Het echtpaar De Groot-Groen, in de wandel Gerrit en Grietje geheten, vieren zondag a.s. hun vijf-en-vijf lig jarig huwelijksfeest, een jubileum om wel even bij stil te staan. Dat doet ze dan ook met hun kinderen, klein- en achterkleinkinderen en allen die hen willen feliciteren op die dag van 16.00-18.00 uur in het o.k. verenigingsgebouw. Maar dankzij de uitstekende verzor- harte gefeliciteerd en we hopen over ging, ook door zijn nu al 55 jaar aan zijn vijf jaar weer bij jullie aan de tafel te zijde staande bruid, kan hij van het zitten om een plaatje te maken bij het leven genieten, met haar, zijn kinderen, briljanten feest, klein- en achterkleinkinderen. Van Het was Meivin Blok, die effe 'n vissie kwam brengen, want z'n vader was net binnengekomen. "Leg maar neer me jongen" zei Grietje, "komt hier, dan krijg je wat" en even daarna ging Meivin weer tevreden huiswaarts. Daar leven ze voor, tot vrede van elkaar en van anderen "en als je daarbij nog zoveel liefde ontvangt van de zusters hier" zegt Grietje, "dan zijn we maar best af". "Onze buurvrouw - zo noemen we haar - want ze hebt zo'n aardige naam - is zuster Theogonia, 't zijn allemaal gezellige mensen hier" zegt Gerrit de Groot, die zich gelukkig zeer goed voelt, ondanks dat hem het leed niet bespaard is gebleven. We zochten hen even op in hun kamer met prachtig uitzicht op de duinen in Huize Agnes te Egmond aan Zee. Gerrit de Groot was waarachtig thuis, hoewel zijn kleinzoon Philip hem even bij de Werf vandaan moest halen, want de zee trekt hem elke dag. Dat ligt voor de hand, als je er 35 jaar op hebt rondgezworven. Zijn vrouw Grietje had een handwerkje onderhanden en ter wijl we zaten te praten, stapten een jongen binnen. Elke donderdagavond van 22.00-23.00 uur oefent een aantal duikers in het zwembad te Egmond aan Zee. Daarbij treffen we mensen aan, die gebruik maken van professionele duikapparatuur en van de eenvoudige snorkelapparaten. De laatsten zijn leerlingen, die eerst zo vrij mogelijk in het water moeten worden, alvorens ze aan het grote werk gaan beginnen. We schrijven over de onderwater sportvereniging Egmond, kortweg O.S.V. Egmond geheten, die zich in een grote belangstelling mag verheugen. Er is zelfs zoveel liefhebberij, dat er momenteel een ledenstop is ingevoerd maar men kan zich wel opgeven, om na 1 januari geplaatst te worden en dat kan gebeuren bij de O.S.V. Egmond, post bus 60,1930 AB Egmond aan Zee. Er wordt een totaalopleiding gegeven onder deskundige leiding, terwijl ook de duikvereniging IJmond zijn medewer king verleend. Aangezien veiligheid mede hoog in het vaandel staat geschre ven, maakt men gebruik van de advie zen van de Nederlandse Onderwater sportbond, waarbij de vereniging is aangesloten. Er wordt momenteel gewerkt met materiaal dat eigendom is van de leden, maar het is de bedoeling dat de vereniging een eigen materiaalbezit opbouwt, waarvoor een fonds wordt gevormd, terwijl men rekent op een subsidie van de gemeente. Een volle dige duikuitrusting kost pl.m. f 4000,00 en dat is geen kleinigheid. De deelname staat echter open voor iedereen. De enige eis die wordt gesteld is dat men redelijk goed kan zwemmen en een goede lichamelijke gezondheid heeft. Elk jaar is er een strenge medische keuring. De opleiding begint met het leren omgaan van de snorkel, waarna wordt doorgegaan met persluchtapparatuur. In december zal de eerste deelnemer een proef van bekwaamheid afleggen voor het behalen van het brevet. Duikers met volledige uitrusting in het zwembad te Egmond aan Zee staan klaar, om de situatie onder water eens rustig te bekijken. Wat er zoal nodig is om het onder water geruime tijd uit te kunnen houden. Brandweermannen zijn gewend om met perslucht om te gaan. Dat is niet alleen raadzaam bij brand maar ook onder water. Vandaar dat dit drietal zich ook bekwaamt in het duiken. VERVOLG KORT NIEUWS van pagina 1: Nadat Peter in een ziekenhuis te Alkmaar is behandeld, is hij over gebracht naar het Binnengasthuis te Amsterdam, waar men over de appara tuur beschikt om optredende kompli- katies te kunnen opvangen. Ons werd meegedeeld, dat hij het, gezien zijn zware kwetsuren aan het onderlijf, redelijk goed maakt; DAT de eerste Brugdienst van de Gere formeerde Kerk en de Hervormde Kerk op zondag 7 oktober wordt gehouden om 19.00 uur in het Hervormd verenigings gebouw. Thema: "Wie niet wil werken, zal ook niet eten"; DAT de jaarlijkse huis-aan-huis-kollek te voor de TBC-bestrijding uitgaande van "Sonnevanck"-"Zonnegloren" in de week van 8 tot 14 oktober zal worden gehouden. Wij hopen dat een ieder gul zal geven, zodat deze inzameling, evenals voorgaande jaren, een goede opbrengst zal hebben. De organisatie heeft nog enkele kollektanten nodig, telefoon 3301; DAT Charlotte Glorie, leerling van de st. Jozefschool te Egmond aan de Hoef op zaterdag 6 oktober in het tv- programma "Stuif eens in" van 4.30- 5.30 uur, haar ervaringen zal vertellen hoe zij met haar handicap toch normaal de lessen op school kan volgen; DAT er vrijdag a.s. de hele dag een container staat bij De Ruyterschool waarin men oud papier kan deponeren Diegene die het niet kan brengen, kan De Jong. tel. 2528, bellen. Het wordt dan bij u weggehaald. DAT op 4 oktober a.s. een vergadering van de Commissie Financiën wordt gehouden, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. In de laatste "Contakkies" wordt het verkeersprobleem ten onrechte terug gebracht tot de ene weg: de Egmonder- straatweg. Onjuiste gevolgtrekkingen in het laatste "Contact" hangen daar mee samen. Met dat laatste zal ik beginnen: - 1 auto per 3 a 4 seconden over steken 8 sec. Bij de genoemde eenheid, van verkeersintensiteit is de konklusie onjuist dat de voetganger in levens gevaar verkeert. 1 Auto per zeven seconden geeft een gemiddelde weer, waarin de drukte en stille momemten zijn samengebracht. De verkeerssnel heid wordt er niet mee aangegeven. Als het verkeer stil staat bij voorbeeld heeft elke auto meer tijd nodig dan vier seconden om te passeren. De voetgang er kan rustig oversteken. - Op de informatie-avond is over ver breding van de Egmonderstraatweg (ten behoeve van fietsers) niet gespro ken. Dat kan nog komen. Over sloop is alleen gesproken in verband met eert vergroting van het kruispunt Heren-; weg/ Egmonderstraatweg. - De Noordelijke randweg werd door deskundigen afgeraden, omdat dat extra verkeer zou aantrekken, waar door de voorgestelde oplossingen voor een deel teniet werden gedaan. I at extra verkeer lokt geen dagjesmensen. Verre van dat. Alle nota's van de deskundige buro's stellen dat het knooppunt in de ver keersafwikkeling het kruispunt is. Egmonderstraatweg/Herenweg. De Egmonderstraatweg zelf kan de ver keersintensiteit wel aan. De nieuwe voorgestelde wegen zouden ook geen breder profiel moeten krijgen dan de Egmonderstraatweg. De oplossing voor dat kruispunt-knel punt, door dezelfde buro's aangedragea bestaat uit een scheiding van het Noord-- Zuid-verkeer en het Oost-Westverkeer: oostelijke randweg om de Hoef, ver lengde Heilooërzeeweg. De vraag is nu of dat laatste nodig is. Uit de cijfers van de deskundige nota's blijkt m.i. dat de Noord-Zuidweg het kruispunt Egmon- derstraatweg-Herenwegvoor^ngeveer de helft ontlast. Waarom wordt dan nog de verlengde Zeeweg voorgesteld? Nergens wordt daarvoor een argument gegeven dat rekening houdt met de ontlasting van het kruispunt door verwijdering van het N.Z.-verkeer. Met de oostelijke rand weg wordt De Hoef ontlast en de verkeersafwikkeling uit Egmond aan Zee gaat dan sneller: Egmond aan Zee ontlast. Dan hebben we toch wat we willen? De verschillende nota's spreken el kaar op het punt van de verlengde Zeeweg tegen. Een circulatieplan voor Egmond aan Zee waarin de Egmonder straatweg en de Heilooërzeeweg voor de afwikkeling moeten zorgen, spreekl de nota voor De Hoef tegen, waarir alleen (weer één weg) de Heilooër zeeweg daarvoor zorgt. Wordt dar straks Sportlaan doorgetrokken naai de verlengde Zeeweg? Als oplossing voor de ontlasting var De Hoef en voor de verkeersafwikke ling uit het Derp is de verlengde Zeewei dus overbodig. Als je hem toch aanlegt zo zegt de nota Egmond aan Zee, zal d< aantrekkelijkheid van het Derp toene men. Dus, op je klompen kan je dar aanvoelen, komt er meer verkeer(cha os) De ene oplossing N.Z. om de Hoe wordt dan teniet gedaan. Tel uit j< winst! Konklusie: N.Z. om de Hoef is prima maar geen nieuwe toevoerwegen naa: Egmond aan Zee, of noordelijk daar van. Hoogstens als dóór he Noordlob de parkeercapaciteit vai Egnond aan Zee toeneemt en het noor delijke strand verder wordt ontsloten (meer verkeer) zou de Zeeweg ver lengd kunnen worden aansluitend op d< Egmonderstraatweg, ter hoogte van d< oude burgemeesterswoning. Ben Braa Pr. Beatrixstraat4, Egmond aan Zee Lees de laatste "Contakkies" nog eens maar dan goed. (Redaktie).

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 3