mm N a j aarsbraderie "Lamoraal van Egmont" te Egmond a.d. Hoef Wachtmeester Smit nam afscheid DRUKKERIJ BELLEMAN VOOR DEGELIJK DRUKWERK Erasmus Ensemble in de Ned. Herv. Kerk te Egmond aan Zee Hoog water 'O W - Het is weer kinderboekenweek Bibliotheek Egmond-Binnen gaat verhuizen "CONTACT MET DE EGMONDEN" 3 10 OKTOBER 1979 - NUMMER 1423 In verband met het 75-jarig jubileum van de muziekvereniging "Lamoraal van Egmont" wordt er dit jaar een speciale "Jubileum Braderie" gehouden in het dorpshuis te Egmond a.d. Hoef, op zaterdag 13 en zondag 14 oktober a.s., aanvang 14.00 uur. Het geheel wordt weer opgevrolijkt door de attrakties buiten op het plein van plaatsgenoot C. Braak. De braderie is geheel aangepast aan het 75-jarig jubileum van "Lamoraal" en er zijn dan ook speciale jubileum- prijzen in een geweldige overvloed, ('t Is voor de 5e keer dat deze braderie wordt gehouden, dus voor het komitee óók een lustrum) Er is een schat aan prijzen te winnen. Prachtig speelgoed ('t is weer gauw St. Nicolaas), een schitterende kol- lektie textiel, een prachtige fiets als hoofdprijs bij het "Vlotbruggen", boe ken van allerlei slag voor een spot koopje, schieten om mooie prijzen. Voor de kinderen zijn er weer speciale attrakties. Niet te vergeten het "Rad van Avontuur" met voorzitter Jac. Belleman en z'n onvermoeide mede werkers. De prijzen die u bii't Rad kunt winnen zijn niet te vergelijken met die van voorgaande jaren. Een gezellige sfeer vindt u in de speciale "Theetuin" waar u even kunt uitrusten van uw rondgang onder het genot van een kopje koffie of glaasje. Egmonders en niet-Egmonders, toont uw belangstelling. Door uw medewer king steunt u tevens een prachtig werk in Egmond, namelijk het mogelijk maken van goede en mooie muziek. Dit alles ten bate van de muziekvereni ging "Lamoraal van Egmont". "Zoals de Zon de Bloemen kleurt, Zo kleurt Muziek ons leven" Mede omdat Egmond één gemeente is, organiseert de stichting "Culturele Belangen Egmond" voor het eerst een concert in de Ned. Herv. Kerk te Egmond aan Zee. Het bekende Eras mus Ensemble uit Rotterdam zal op vrijdag 19 oktober om 20.30 uur een zeer interessant programma brengen. De bezetting van het ensemble be staat uit: Peter Goedhart, bariton, Everhard Spelberg, hobo en Wim Sprayt, gitaar. Het programma voorde pauze begint met een sonate in a.moll. van G. F. Telemann, waarna de prachtige bariton van Peter Goedhart enige liederen zal vertolken van Tho mas Morley, Henry Purcell, Benjamin Britten en J. B. Lully. Het eerste gedeelte wordt besloten met de sona- tino voor hobo en gitaar van Barna Kovéts. Na de pauze is het programma gewijd aan de beroemde Spaanse dichter Fre- derico Garcia Lorca, met het prachtige "RomanceroGitano", op muziek gezet door de eveneens beroemde componist Mikis Theodorakis. Garcia Lorca was een groot lyrisch dichter. Zijn "Roman- cero Gitano" (1928) is daarvan het meest geslaagde monument. Zijn be trokkenheid met zijn land en volk heeft hij met de dood moeten bekopen: op 19 augustus 1936 werd hij tijdens de Spaanse Burgeroorlog door de Guarda Civil doodgeschoten. Tijdens de uitvoering van de "Ro- mancero Gitano" krijgen de bezoekers zowel de Spaanse- als de Nederlandse tekst van dit mooie gedicht. De organi satie hoopt van harte dat velen de weg naar de Ned. Herv. Kerk te Egmond aan Zee zullen weten te vinden. Voor verkoop: mevr. Tol, Tramanplein 2 te Egmond aan Zee, tel. 1832; mevr. C. van Beek, Julianaweg 61, Egmond aan de Hoef, tel. 2271. woensdag 10 6.48 - 19.07 donderdag 11 7.32 - 19.50 vrijdag 12 8.22 - 20.44 zaterdag 13 9.23 - 21.52 zondag 14 10.38 - 22.59 maandag 15 0.03 -12.20 dinsdag (dood-tij) 16 0.37 - 13.16 woensdag 17 1.41 - 14.12 donderdag 18 2.29 - 14.47 OP het Dorus Rijkersplein te Egmond aan Zee verrijzen een aantal kleine woningen voor bejaarden of voor onvolledige gezinnen. De bouw vordert gestadig, maar het zal wel 1980 worden, alvorens de eerste bewoners hier kunnen intrekken. - rim. :jh; y Sm DE werkzaamheden aan de Hoeverweg van Egmond naar Alkmaar leveren vooral voor fietsers nogal problemen op. Het is om de veiligheid van hen begonnen, dat het fietspad wordt verlegd, maar tijdens de aanleg is de onveiligheid verhoogd. Dit mag voor de hand liggen, we kunnen ons echter niet aan de indruk onttrekken, dat met de onveiligheid wel eens wat al te gemakkelijk wordt omgegaan. Ook het wegdek van de autorijweg vertoont soms zeer onveilige obstakels. Voorzichtigheid is dus geboden. De jaarlijkse kinderboekenweek is weer van start. Op de St. Jozefschool te Egmond aan de Hoef leidde men de boekenweek in met de al bijna tradi tioneel geworden boekenmarkt. Vele ouders met hun kinderen waren vrijdagavond dan ook naar de school getogen om daar de nieuwste uitgaven op het gebied van de kinderboeken te bewonderen. Ook waren er o.a. een pottenbakker, een sneltekenaar en een Hindelopenschilder aan het werk te zien, die naast de boeken veel belang stelling hadden. De kinderboekenweek duurt tot en met 13 oktober, dus op naar de boekenwinkel. Ongeveer zeven jaar geleden kreeg de rijkspolitie te Egmond versterking door de benoeming van wachtmeester Jan Smit uit Oudorp, welk dorp toen geannexeerd werd bij Alkmaar. "Wie is Smit?" vroegen ze zich hier af, toen ze hoorden dat hij kwam. "Nou, dat is Smit van de Friese brug" en toen wist iedereen het. Want wachtmeester Smit heeft bijna 25 jaar lang het verkeer bij de Friese brug geleid in Alkmaar, tot nu 7 jaar geleden. Toen mocht hij kiezen en hij koos Egmond en daar is hij nog steeds gelukkig mee, ook nu hij afscheid heeft genomen. Vanaf maandag 5 novemoef wordt de bibliotheek gevestigd in de voormalige kleuterschool aan het Kerkplein. In ver band met de verhuizing zal de biblio theek gesloten zijn van 19 oktober tot 4 november. Op de uitleendagen 15, 17 en 18 oktober kunnen tweemaal zoveel boeken als gebruikelijk worden meege nomen. De feestvreugde om de verhui zing willen wij graag met u delen. Daarom zullen in de maanden oktober en november van dit jaar geen boetes worden opgelegd, wanneer boeken lan ger dan 3 weken in bezit zijn. Hij is met funktioneel leeftijdsont slag, zoals dat heet in politiekringen en hem werd een afscheidsfeest bereid in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef, waar vele kollega's waren opgekomen, om hem 'n hand te geven. De waardering van zijn collega's werd tot uitdrukking gebracht in woord en geschenk, terwijl ook de komische noot niet ontbrak, zoals uit de foto blijkt, waarbij wacht meester Smit een worst krijgt omge hangen door de voorzitter van de personeelsvereniging, de heer Riet man, waarmee hij benoemd werd tot een soort onbezoldigd ereveldwachter. Burgemeester J. Kingma sprak de waardering van het gemeentebestuur uit voor het taktvolle optreden van wachtmeester Smit, in welke woor den overste Stokreef zich helemaal kon vinden. Namens de groep zei opper Nannes in Jan Smit een goed kollega te gaan missen, die gelukkig wel in de buurt bleef en dat kan altijd gezellig zijn. Wachtmeester Krijger bood de fami lie Smit symbolisch strandstoelen aan, want daar krijgen ze nu tijd voor, vond Sen hier. En als het weer in de ekomst een beetje wil meewerken, dan kan de familie Smit daar volop van genieten, want strandliefhebbers zijn het. Nog vele gezonde jaren. oud dege/perUji'

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 3