met de egmonden <$Qella^£tosta li DIS) VVD afdeling De Egmonden LJKORTNIEUW^J wij vernemen Van onroerend goed of bedrijf MAKELAARDIJ BV' Egmond aan ZeePostbus 71 Hoog water Gerard du Prie sterkste man van Nederland Bibliotheek Egmond-Binnen 12 november a.s. open J. C. J. van Speyk- biljart-tournooi Egmond aan Zee 'De Kattebel" afgebrand il contact 7 NOVEMBER 1979 - NUMMER 1427 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Ad verten tie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman- Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Het bestuur van nodigt u hierbij uit voor de openbare vergadering te houden op donderdag 8 november '79 in restaurant "De Vergulde Valk", Voor straat 90 te Egmond a. Zee. Aanvang 21.15 uur. GASTSPREKER: burgemeester J. Kingma. (R-5D) Vorige week vrijdag bracht Olof Baltus zijn boek "De Duinroos" ten tonele in Egmond aan Zee. Bij boekhandel Dekker waren velen aanwezig, waaronder zijn vaderen moeder, terwijl de schrijver een hoofdstuk voorlas uit zijn eerste DAT de ouderkommissie van "Kleu terduin" en "Van Speyk" in de Van Speykschool aan de Pastoor van Kleef- straat te Egmond aan Zee een speel goedbeurs organiseert op dinsdag 13 november van 20.00-22.00 uur. Speel goed, dat niet stuk is, kan op donderdag 8 november van 15.30-16.30 uur, vrijdag 9 november en maandag 12 november van 15.15-16.15 uur worden ingebracht. Uitbetaling geschiedt op vrijdag 16 november van 15.15-16.15 uur. U ont vangt dan 50% van de opbrengst, de andere helft komt ten goede aan de school en zal besteed worden voor de aankoop van een nieuwe stencil-in- brandmachine; DAT er op zondag 11 november een oogstdankdienst wordt gehouden in de Gereformeerde kerk, aanvang 10.00 uur. De dienst wordt georganiseerd door de oud-katholieke en gereformeer de kinderkerken. Fruit en bloemen kunnen zaterdag 10 november van 11.30 12.30 uur gebracht worden in het o.k. verenigingsgebouw of 's middags van 2- 4 uur in de gereformeerde kerk; DAT de ouders er op wordt gewezen, om de kinderen van de afbraak van de Prins Hendrik-Stichting te Egmond aan Zee weg te houden. Er bestaan grote gevaren door vallend beton, stenen, enz., terwijl door glasscherven en betonijzer ook lelijke verwondingen kunnen ontstaan. Bovendien zijn er gaten gevallen, die verscholen onder het puin grote gevaren met zich meebrengen; DAT vorige week een zeil van een op het strand staande boot is gebruikt, om een in het zand vastzittende auto weer vlot te krijgen. Resultaat: het zeil is totaal vernield en onbruikbaar geworden. Voor de eigenaar van de boot, Ant. Stam uit de Schoolstraat 6 te Egmond aan Zee, betekent dit een schade van f 400,—. De politie weet niet wie de dader is maar misschien kan dit berichtje helpen; DAT de damesvereniging "Ons Genoe gen" van het bejaardencentrum "To renduin" op 13 en 14 november haar 10e bazar houdt in genoemd tehuis. Deze altijd weer gezellige bazar kunt u bezoeken op dinsdagmiddag van 3-5 uur en 's avonds van 7-9 uur, evenals op woensdag, terwijl dan 's avonds om 8 uur de verloting wordt gehouden; DAT de kollekte voor de geestelijk gehandicapten in de Egmonden bijzon der goed is geweest. In Egmond-Binnen was de opbrengst f 1164,03; in Egmond aan de Hoef f 1225,15 en te Egmond aan Zee f 1971,03. Een totaal voor de Egmonden dus van f 4350,21 en dat is f 900,— meer dan vorig jaar. Het comité is allen, die aan dit resultaat hebben meegewerkt zeer dankbaar; DAT in het bestuur van de woning bouwvereniging "St. Joseph" enkele veranderingen zijn gekomen. De secre taris, de heer J. Klaver is afgetreden evenals de heer H. Zomerdijk, die het onderhoud behartigde. De heer Klaver werd opgevolgd door de heer L. Ranzijn, Pr. Beatrixlaan 65 te Egmond aan de Hoef, terwijl de heer J. Schouws, Doelen 11 te Egmond-Binnen de heer Zomerdijk opvolgt. Het voorzitter schap is in handen van Th. Dijkman, Herenweg 43 te Egmond-Binnen, de penningmeester is de heer J. Apel doorn, Herenweg 71 te Egmond-Binnen en eveneens lid van het bestuur is de heer Zoon, Julianaweg 45 te Egmond aan de Hoef; Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend. |1'li i i/ri 11nnil DW Marshallstraat 55 '^35(02206) 2249 DAT de heer G. Jaspars vorige week herdacht, dat hij 12y2 jaar geleden benoemd werd tot hoofd van de St. Jozefschool te Egmond aan Zee. Het feest is vanzelfsprekend op school niet ongemerkt voorbij gegaan, terwijl ook het schoolbestuur en de oudercommis sie extra aandacht aan dit jubileum hebben gewijd tijdens een avond die bijzonder gezellig is verlopen; In de avonduren van zondag j.I. brandde het zomerhuis "De Kattebel", gelegen in de duinen van jhr. Six van Wimmenum ten noorden van Egmond aan Zee, tot de grond toe af. De jachtopziener, de heer J. de Waard, zag rook uit het gebouwtje komen en waarschuwde rentmeester G. v.d. Pol, die op zijn beurt de brandweer op de hoogte stelde. In middels sloegen de vlammen naar buiten en het huisje was niet meer te houden. De door middel van het stil alarm gewaarschuwde brandweer van Egmond-Binnen en de hoef, later ge assisteerd door Egmond aan Zee. hoefde weinig uit te richten. Gevaar voor de omgeving was er niet, want door de aanhoudende regenval was de duinvegetatie zeer nat. Bijgaande foto maakten wij, toen de brandweer besloot om het vuur onder een laag schuim en zand te bedekken. In de felle vuurzee lagen drie gasflessen, die door de verzengende hitte reeds lang ontploft zouden zijn, als ze nog gevaar op hadden kunnen leveren. De brandweer kon daarom aannemen, dat ze leeg waren of dat het gas reeds eerder was ontsnapt. Van het huisje is niets overgebleven. Het was eigendom van de heer A. J. Brouwer uit Liende bij Thiel. Het stond er ongeveer 16 jaar, terwijl het 5 jaar in zijn bezit was. Aangezien het buiten het in de toekomst te bebouwen noordlobgebied ligt, zal hij waarschijnlijk kunnen herbouwen. Over de oorzaak is niets bekend. 5.41—17.58 6.24—18.40 7.07—19.26 7.54—20.'12 8.42—21.08 9.44—22.20 11.02—23.39 (dood-tij) 0.17—12.20 0.51—13.21 DAT het damesvoetbal steeds meer in de belangstelling komt te staan. Zo lazen wij in "De Zeevogel", "zelfs het medium van Egmond is aktief gewor den" en vervolgens: "Twee weken terug stond er zelfs een foto in het "Contact" van de dameswedstrijd Zee vogels - Adelbert". "Dat dit stimuleert is zeker". Voor ons als redaktie van het "Contact" is dit aanleiding om te vermelden, dat de sportfoto's te danken zijn aan Gerard Belleman Azn., die, als hij zelf niet moet voetballen, hier en daar op de Egmondse velden zijn plaatje maakt. We zijn blij voor hem, dat het wordt gewaardeerd, zoals we toevallig lazen; DAT er een ontspanningsvereniging voor alleenstaanden is opgericht in 't Witte Huis te Egmond aan Zee. De vereniging draagt ook de naam van 't Witte Huis en heeft ten doel, om in een gezellige sfeer een stuk ontspanning te bieden en mensen met elkaar in kontakt te brengen bij een muziekje en een glaasje. Bij de entree betaalt met zijn lidmaatschap, want dat is een voor waarde, die door de leden zelf op prijs wordt gesteld. Elke zondagmiddag vanaf 4 uur kunt u er heen en het duurt tot 9 uur. Men leze de advertentie; RESTAURANT ITALIANO PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving" boek. Hierna Schaften zich velen een exemplaar aan, terwijl Olof Baltus elk boek signeerde, dat de toonbank bij boekhandel Dekker passeerde en dat waren er die middag veel. Van de heer Dekker vernamen wij, dat het boek bijzon- veneens onderwerp van gesprek. De huur van de gebouwen door de biblio theken zal gebaseerd worden op de diverse investeringen, zodra deze in stellingen over een definitieve huisves ting beschikken. Voorgesteld wordt ook om aan de VVV Egmond-Binnen een bedrag van f 4150,— te geven, zonder terugbetalingsverplichting, voor de in richting van een nieuw kantoor; DAT de kruisvereniging De Egmonden haar jaarvergadering houdt op dinsdag 20 november a.s. in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Naast het zakelijke gedeelte zal afscheid worden genomen van een aantal bestuursleden, waaronder de heer J. van Balen. De heer Van Balen is voor de samenvoe ging van de twee "oude" kruisvereni gingen jarenlang voorzitter geweest van de kruisvereniging "Het Wit-Gele Kruis te Egmond-Binnen; DAT op zaterdag 10 november de nieuwe Prins Carnaval zal worden voorgesteld door de "Doorzakkers" te Egmond aan de Hoef in café Beemster- boer. Dat gebeurt om 11.11 uur precies tijdens een gemoedelijke avond bij muziek van het duo "Jan en Jan", terwijl tussendoor een aantal prijzen gewonnen kan worden tijdens een kien spelletje. De avond is voor de leden en de toegang is gratis. U kunt nog lid worden voor slechts f 5,- door u op te geven bij o.a. Guus de Waard, Pr. Beatrixlaan 63. tel. 1692; Adrie Belle man, Julianaweg 56, tel.1329 oi bij Gerard Vermeeren, Tiggellaan 50, tel. 2663; DAT bakkerij Bosman te Egmond aan Zee deze week een nieuw broodprodukt in de winkel brengt, waarvoor alleen puur natuur wordt aangewend en niets meer dan dat. Het brood blijkt één brok gezondheid te zijn, dat om zijn sublieme kwaliteit wordt aanbevolen en niet alleen door kenners. Voor dit "soja- volkorenbrood" worden alleen plant aardige produkten verwerkt, geen grammetje dierlijk vet komt er in voor. Wie zijn wij, om over een brood te schrijven? We laten de bakker himself aan het woord in zijn advertentie, waarvoor u de binnenpagina's van dit "Contact'maar hoeft open te slaan om er meer van aan de weet te komen. "Proefondervindelijk kunt u het zelf vaststellen aan uw ontbijttafel; DAT de prijswinnaars bekend zijn van de in juli j.1. door drumband Van Speyk georganiseerde ballonoptocht. De win naars zijn Boris Biskamp (Dld) 380km, Diane Afink 330 km en Hanke Dekker 290 km. Zij hebben inmiddels van de sponsor (NMB-bank) bericht ont vangen; Aan de Boulevard in Egmond aan Zee woont de sterkste man van Nederland. Gerard du Prie bevestigde zijn titel voor de ogen van kijkend Nederland en bracht de naam Egmond aan Zee in duizenden huiskamers op het moment dat de vroede vaderen van deze gemeente in een raadsvergadering bijeen waren om te praten over een Luxaflex in een van de scholen. En daar moesten we noodzakelijk bij lijn, zodat zijn prestatie ons door de :ieus werd geboord. De kranten hebben vol gestaan van zijn prestaties en we plaatsen hier nog eens het portret van de man met wie het goed garen spinnen ^ïs en die je niet tegen je in het harnas JÉmoet jagen. Gerard loopt met plannen ^ond om een sportschool te beginnen, zoals wij onlangs vermeldden. Waar schijnlijk zullen we daar binnenkort meer van horen. DAT de reddingsboot "Ubbo" zater dagmorgen vroeg zee koos voor een oefening. Intussen werd de weer naar de loods gebrachte bootwagen onder handen genomen voor enige repara ties, zodat het mes aan twee kanten sneed. Bij elkaar een geslaagde en dubbelnuttige oefening; DAT de bloemenverkoop t.b.v. het missiewerk van Hoever dorpsgenoot pater Antoon Pepping in Brasilië een groot succes werd. De opbrengst was f 1162,-. Het akteicomité is iedereen zeer dankbaar, die aan dit resultaat hebben meegewerkt. De leden daarvan vinden het jammer dat ze sommige straten niet hebben kunnen bezoeken, omdat de voorraad op was; DAT de voetbalvereniging Egmondia zich volgende week inspant voor de nationale stichting sport gehandicap ten. Egmondia doet dat door middel van een kolletje huis aan huis, om zo hun sportbro ^rs en zusters, die min der goed uit ^P«-oeten kunnen dan de Egmondia-leden zelf, wat meer moge lijkheden te geven. Een doel dat het geven waard is. DAT maandr.^'2 november a.s. ook te Egmond-Bin een St. Nicolaasaklie gaat beginn».^' waarvoor een groot aantal aantrekkelijke prijzen beschik baar is die gewonnen kunnen worden door in Egmond-Binnen. U ontvangt dan een lot bij elke f 5,- aankoop. Vanmorgen werd op het strand even ten noorden van Egmond aan Eindelijk is het zover. Maandag 12 november a.s. van 19.00 tot 22.00 uur is de bibliotheek open. Meteen op de eerste dag kunt u uw boeken ruilen, maar neemt u er wat meer tijd voor, dan kunt u rekenen op koffie en de zeer jonge lezers op limonade, want het is een beetje feest. In deze feeststemming kunnen wij natuurlijk geen boetes opleggen, wan neer u boeken terugbrengt die u langer dan drie weken in uw bezit heeft. Dat willen wij volhouden LotSt. Nicolaasop 5 december. Behalve op de 12e zullen de openingstijden niet wijzigen. Middels een enquete onder de lezers hopen wij de meest geschikte openingsuren te vinden, deze enquete kunt u in de komende maand verwachten. Tot ziens in de nieuwe bieb. Zee een stier aangetroffen. Het dier is in de nacht aangespoeld en is vermoedelijk in volle zee over boord gezet van een veetransport, tijdens welk transport de stier is overleden. De heren Cör van Pel en Cees Zwart hebben het kadaver tot voor het dorp gesleept vanwaar het in de loop van de middag werd afgevoerd. 0*> initiatief van de heer B. Hagen beek van 't Witte Huis te Egmond aan Zee wordt op 7,9 en 10 november (even tueel ook nog 11) o.l.v. B.V. Nova Vita het Van Speyk-tournooi gehouden. Deelgenomen wordt door P. Liefting (350 car. AK. 38/21C. van Hooff (300 car. AK 38/2), P. Kraayevanger (300 car. AK 38/2)J. Ligthart (300 car. AK 38/2)H. Foeken (300 car. AK 38/2)J. Visser (200 car. AK 38/2)R.de Wit (200 car. AK 38/2), J. Dekker (200 car. AK 38/2). Aanvang 7 en 9 november om 19.00 uur en 10 november 12.00 uur. Dit is het 25e biljart-tournooi in 't Witte Huis, een jubileum waaraan wel enige aandacht zal worden besteed. DAT bij de Amerikaanse loterij in "Heegemunde" nog wat prijzen zijn blijven liggen. De nummers zijn: 5,11 27, 29, 41, 46, 144, 150, 169, 173, 182, 198 207,237, 238, 256, 295 en 305; DAT de Stichting Jeugdbelangen en Zeevogels een loterij houdt t.b.v. hun vereniging; DAT de commissie financiën van de gemeente op woensdag 7 november (is vanavond) vergadert op het gemeente huis, met welke vergadering om 19.30 uur wordt begonnen. Er wordt gespro ken over de vaststelling van de tarieven strandverpachting 1980, zomerhuisjes, volkstuintjes en de midgetgolfbaan; ook komt de bijdrageregeling inzake de braderie van de ondernemersvereni ging op tafel. De huurbedragen van de sportterreinen en tennisbanen zijn e- der goed verkocht wordt. En hoe wordt het ontvangen? Welnu, zon der dat het een maatstaf is, wijzen we op twee ingezonden stukken in dit nummer van het "Contact". woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag y£' BÈ, m

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1