met de egmonden li mm art apart Reisbureau "Noordzee" weer op 't oude stekkie art apart Sint Nicolaas in Egmond aan Zee kinderen in Egmond aan de Hoef op zondag a.s. Over-wegen St. Nicolaasfeest voor alle Sint Nicolaas op zondag a.s. in Egmond-Binnen KORT NIEUWS wij vernemen water Bloemsierkunst A. M. ZENTVELD Oproep aan de inwoners van Egmond a/d Hoef contact 21 NOVEMBER 1979 NUMMER 1429 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Ad verten tie-tarief losse plaatsingen 30 ct. pei ..im Bi.i kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Vorige week overhandigde de Zeeweggroep, die aktie voert tegen de aanleg van de verlengde Zeeweg, een studie aan het gemeentebestuur, waarmee zij reageert op het verzoek van burgemeester Kingma, gedaan tijdens de "wegenstructuuravond", die onlangs werd gehouden te Egmond-Binnen. Door "Stad en Landschap" werd toen een plan gelanceerd tot aanleg van wegen, met het oogpunt tot een oplossing te komen voor de verkeersproblemen in en rond de Egmonden. Van dat plan is o.a. de aanleg van de verlengde Heilooër Zeeweg een onderdeel. In het rapport "Over - wegen" van de Zeeweggroep worden alternatieven aangevoerd, die naar het inzicht van de aktie-voerders de aanleg van de Zee weg overbodig maken. Wel is men het eens met de aanleg van de rondleidings- weg om Egmond aan de Hoef, hoewel men het betreurt, dat ook hierdoor cultuurgrond verloren gaat. Kritiek wordt uitgeoefend op het rapport van "Stad en Landschap", dat alleen maar uitgaat van de aanleg van de Zeeweg zonder enig alternatief. Op de foto overhandigt Cees Olst- hoorn het rapport "Over-wegen" aan de gemeente-secretaris, de heer Th. Broersen. Eveneens ziet u op de foto Ron Ranzijn, Gerjan Zwaan en Alie Zomerdijk. De "Zeeweggroep" istotnu tqe de enige die op het plan van'Stad en Landschap" heeft gereageerd. DAT de kollekte voor de gehandicap te sporters, die door 15 dames van Egmondia en anderen werd gehouden, het bedrag van 2085,63 opbracht. Dat is bijna 350,- meer dan vorig jaar. D" organisatie van Egmondia is alle mede werkers en gevers zeer dankbaar; DAT de aanleg van een nieuwe vloerverwarming in de oudkatholieke kerk aan de Voorstraat deze week wordt voltooid. De kerk is er vier maanden voor gesloten geweest. De plechtige wederingebruikneming zal geschieden a.s. zondag 25 november om tc O O (IQ woensdag 21 4.50—17.00 donderdag 22 5.24—17.36 vrijdag (springtij) 23 6.02—18.15 zaterdag 24 6.41—18.58 zondag 25 7.25—19.47 maandag 26 8.18—20.48 dinsdag 27 9.25—22.04 woensdag 28 10.45—23.27 donderdag 29 11.58—12.20 (dood-tij) RESTAURANT ITALIANO ELLA OS TA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". Echte Hollandse DROOGBLOEMEN in meer dan 100 soorten Ook per bosje om op te hangen. Grote sortering opgemaak te DROOGBLOEMEN DECORATIES I Zijdebloemen ontbreken ook niet. Misschien 'n idee voor een leuke St. Nicolaas- surprise. Dagelijks verse sni|bloemen t St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen Telefoon 2075 Deelnemer St. Nicolaas- aktie Zijden bloemen v.a. 2,- Bloemstukjes vanaf 15,- Overigens kan Sint bij ART APART zijn keuze maken uit sieraden van goud, zilver, diamant, doublé, zijden bloemen, vazen, kandelaars, tin, kristal, porcelein en aardewerk, messing voorwerpen, lampen, scheepsklokken, -barometers, schilderijen en nog veel meer. Achterom 1 Egmond aan Zee Telefoon 4128 Iedere klant ontvangt een surprise I ingericht. Aan de balie kan men alle mogelijke inlichtingen verkrijgen ter wijl de besprekingen ook voortgezet kunnen worden in een zeer praktische hoek, die daartoe aan de zijkant van de balie is uitgespaard. 10.00 uur met een pontificale hoogmis, gecelebreerd door de bisschop van Haarlem, mgr. G. A. van Kleef. Alle belangstellenden zijn welkom; DATop donderdag 22 november a.s. een algemene bijeenkomst zal worden gehouden van alle Egmondse horeca ondernemers in "De Vergulde Valk", Voorstraat 190 te Egmond aan Zee. Aanvang 13.00 uur. Dit is op uitnodiging van de nationale bond "Horeca Neder land". Doel is om te komen tot een plaatselijke afdeling, om daardoor gezamenlijk initiatieven te kunnen ontplooien. Het voorstel tot oprichting zal tijdens de vergadering op tafel komen, terwijl er tevens een bestuur wordt benoemd; DAT de bewoners van "Heegemun- de" te Egmond-Binnen graag een geheel verzorgde middag, een cabaret programma, willen bijwonen, dat plaatsvindt in de Parkschouwburg te Hoorn. Hiervoor zoekt men nog meer belangstellenden. Daarvoor kan men zich aanmelden bij de heer C. de Rooy, kamer 117(boven). De feestmiddag vindt plaats op zaterdag 8 december en de kosten bedragen 6,— per persoon, direkt te voldoen. Om 12.30 uur komt de bus u ophalen vanaf "Heegemunde" en brengt u na afloop weer keurig thuis. Aan de feestmiddag werken o.a. mee: John Woodhouse, de Zangeres Zonder Naam en Nico Haak; DAT aan de Schoolstraat te Egmond aan Zee in het voorbije weekend twee pandjes zijn gekraakt, die gemeen telijk eigendom zijn. Ze stonden leeg en dat was voor de woningzoekenden moeilijk te verteren. Maandagmorgen kwam de politie op bezoek. De nieuwe bewoners konden een huurstortings- bewijs tonen, waarop de politie weer vertrok; DAT vrijdagavond weer een grote klaverjaswedstrijd plaats vindt in de kantine van Egmondia. Er blijken weer prachtige prijzen te winnen. Voor aanmelding leze men de advertentie; DAT in bar 't Swintje aan de Zuider straat te Egmond aan Zee op vrijdag avond a.s. Ierse volksmuziek zal wor den gebracht door de "Celtic Fields". In de advertentie in dit blad leest u er meer over; DAT ook te Egmond aan de Hoef een avondverkoop is speciaal voor St. Nicolaas. Zie de advertentie in cüt blad; DAT de wagen voor onderzoek Baar moederhalskanker op dinsdag 27 nov. om 14.30 uur bij het Kruisgebouw Hanswijk zal staan en niet om 15.30 uur zoals reeds eerder vermeld; De Stichting Jeugdbelangen te Egmond aan de Hoef organiseert weer net zoals voorgaande jaren een groot St. Nicolaasfeest voor alle kinderen in het dorpshuis Hanswijk. 'sMiddags om 2 uur wordt St. Nicolaas op zijn witte schimmel en met zijn Zwarte Pieten afgehaald vanaf het Karmelklooster m.m.v. muziekvereniging "Lamoraal van Egmont" en hij zal door het dorp worden geëscorteerd door de rijvereniging "De Princeruiters". De Sint zal worden verwelkomd in het dorpshuis en wordt om pl.m. 2.45 uur toegesproken door burgemeester J. Kingma. De Zwarte Pieten zullen zorgen dat het weer een geslaagde middag zal worden. Stichting Jeugdbelangen DAT de heer Van Beek uit Rhenen zaterdag op het strand voor de Werf, voor alle surfliefhebbers zijn trainings- surfboard op wielen zal demonstreren. U kunt uw eigen mast plus zeil mee nemen, zodat u het zelf op een van de meegebrachte boards kunt uitprobe ren. De demonstratie zal om 1 uur plaatsvinden, maar het doorgaan is uiteraard wel afhankelijk van de aan wezigheid van wind; DAT de gemeenteraad van Egmond bijeenkomt op maandag 26 november om 20.00 uur in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. De agenda vindt u in dit blad. Het college stelt voor om de opbrengst van de verkoop van de oude burgemeesterswoning te reserveren voor de bouw van een nieuw gemeente huis. Ook zal er een aantal abri's worden geplaatst, welke overdekte bushalten komen aan de Adm. de Ruyterweg, Zeeweg, Boul. Ir de Vassy, Wilhelminastraat, alle te Egmond aan Zee. Aan de Herenweg, Tiggellaan, Pr. W. Alexanderlaan en de Egmonder straatweg nabij de Sportlaan; DAT de Stichting Belangengroep Oud Egmond aan het gemeentebestuur een aantal voorstellen heeft gezonden, waarin een nieuw huisvestingsbeleid wordt voorgesteld, speciaal met het oog op hen, die hun woning in het rehabili- tatiegebied hebben moeten verlaten en daar graag weer terug willen keren. Zij voeren hun aktie onder twee motto's: "rehabilitatie, ook voor huurders" en "huurders uit hun krot maar niet opgerot"; DAT de siertuinenvereniging een lezing geeft onder de titel Botanische zwerftochten door ons land" met o.a. schitterende natuuropnamen uit Zuid- Limburg en de Noordhollandse duinen. De avond vindt plaats op dinsdag 27 november om 20.00 uur in het r.k. verenigingsgebouw te Egmond aan Zee. De toegang is gratis voor leden en eventueel een introducé; DAT Cees Broersen uit Egmond aan de Hoef van 25 november tot en met 30 december exposeert in Galerie Tholen te Bergen. In zijn werk komen we Noordhollandse landschappen tegen, ook uit Egmond en omgeving en reis indrukken. De galerie is geopend dinsdag tot en met zaterdag van 10.00- 17.00 uur en zondags van 14.00-17.00 uur; Enige inwoners van onze ge meentekern hebben het initiatief genomen tot de oprichting van een comité ter voorbereiding van de viering van 5 mei 1980. Aangezien het jaar 1980 wederom een kroon jaar is, vinden wij dat de viering van de Bevrijdingsdag ook hieraan aangepast dient te worden. De burgemeester heeft inmiddels zijn medewerking toegezegd door voor zitter van het comité te willen zijn. Ook u kunt meedenken en meewerken aan een zo goed mogelijke viering van de a.s. Bevrijdingsdag, als lid van een vereniging, organisatie, etc. of als partikulier. Hebt u belangstelling, kom dan op dinsdag 27 november a.s., om 20.00 uur naar her dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Namens het 5 mei 1980 comité i.o. J. Molenaar Achterom 1 Egmond aan Zee Zaterdag 24 november a.s. zal Sint Nicolaas met zijn Zwarte Pieten zijn intocht houden in Egmond aan Zee. Er zal om 13.45 uur gestart worden vanaf de Sporthal en aan zijn rondrit door ons dorp zullen verder medewerken "Lamoraal van Egmont" en de "Princeruiters". Om 14.00 uur zal de Sint op het Pompplein ontvangen worden door loco burgemeester G. Damstra, die hem namens het gemeentebestuur in Egmond aan Zee welkom zal heten. Het reisbureau is bijzonder smaakvol gestoffeerd door Dorresteijn's woning inrichting. Een patio volmaakt het geheel. Het pand werd gebouwd door aannemersbedr. De Graaff-Wittebrood terwijl het metselwerk werd uitgevoerd door metselbedrijf De Graaf-Admiraal. De bouwkosten bedragen pl.m. 250.000 en geen 5 ton zoals in een der dagbladen werd vermeld. Het interieur werd verlicht door installatiebedrijf H. Ko nijn, de verwarming is van Steeman, Castricum, het schilderwerk werd uit gevoerd door Koeman-de Boer, terwijl het sanitair werd aan gebracht door installatiebedrijf Wesselingh. "Meneer Bosman, kan ik het niet huren 7" Voor de kinderen van de kleuter scholen en de klassen één en twee van de lagere scholen is er in de Prins Hendrik-Stichting een feestmiddag ge organiseerd met een goochelaar, mu ziek en misschien Sint Nicolaas. De zaal gaat open om 14.45 uur en om ongeveer 16.45 uur is het afgelopen. Ouders kunnen helaas niet worden toegelaten. Voor de kinderen van de derde en vierde klassen van de lagere scholen zal om 15.00 uur in "Cinema 1000" een leuke film van Walt Disney worden vertoond. Kaartjes voor zowel de Prins Hendrik-Stichting als voor "Cinema 1000" worden via de scholen verstrekt. Voor de kinderen, die niet in Egmond aan Zee op school zitten en wel voor bovenstaande aktiviteiten in aanmer king zouden komen, kunnen kaartjes besteld worden onder telefoonnummer 3052.Gezien bovenstaande festiviteiten belooft het een gezellige middag te worden. Weet u waarom Sinterklaas zijn inkopen niet in Spanje doet? Omdat ART APART in Eg mond aan Zee zit. UNIEK I Scheepsgetijdenklok, geeft behalve de tijd ook aan wanneer het hoog en laag water is. Alleen deze week f 195,— I Die vraag stelde Piet Kareis bijna 12 jaar geleden aan de heer Bosman, die met zijn vrouw op een bankje zat tussen Egmond aan de Hoef en Egmond aan Zee. Piet liep daar te kuieren en besprak tijdens die wandeling met zijn vrouw plannen om in Egmond aan Zee een reisbureau te beginnen. Die vraag was de eerste stap, Bosman zette de tweede door na enige dagen ja te zeggen en zo is het begonnen. Vorige week verhuisde reisbureau Noordzee van de plaats waar voorh. ijssalon Pravisani zijn produkt aan de man bracht weer naar zijn oude stekkie. En dat feit werd feestelijk herdacht. Wie dacht het met wéér een bloemenzaak te doen te hebben, had het mis, hoewel de hoeveelheid wel voldoende was, om het enige tijd uit te zingen. Velen waren gekomen, om Piet en Atie Kareis succes te wensen in het gloednieuwe gebouw, dat nu prijkt op het hoekje van de Voorstraat/Bakkerstraat, waar voorheen kapsalon Bosman was gevestigd. De kapperszaak is ondertussen al weer zo'n twaalf jaar geleden gesloten. Het kontakt met de heer Bosman is nog bijzonder levendig, want hij was het, die uitgenodigd werd, om de deur te ontsluiten van het nieuwe "Noordzee^ waarmee hij het volgende tijdperk v/ dit bekende reisbureau inluidde. VelV» kwamen het echtpaar Kareis geluk wensen met de nieuwe aanwinst. Het reisbureau is bijzonder doeltreffend Atie, eerst niet zo enthousiast, wist dat Piet, die van kindsaf in het touringcarbedrijf was opgegroeid, zijn ideaal kon verwezenlijken en haar enthousiasme begon te groeien. Nu is reisbureau "Noordezee" niet meer denkbaar zonder haar. Gezamenlijk met haar man runt zij de zaak met grote perfektie en juist dat, plus de geweldige service, geeft dit bedrijf een geheel eigen plaats in de Egmondse samen leving. 't Is niet meer weg te denken. Gefeliciteerd en veel sukses. Zondag 25 november komt St. Nicolaas in Egmond-Binnen. Gelukkig kon de ondernemersvereniging van Egmond-Binnen hem daartoe weer bereid vinden. Nadat hij de nacht heeft doorgebracht in de abdij, begint hij om 11.00 uur zijn rondrit door het dorp, vertrek vanaf ingang Vennewatersweg. Begeleid door "Eensgezindheid" en de drumband zal hij tensl'/"; om 11.30 uur bij het dorpshuis arriveren, alwaar vele kinderen Tiiet de goedheiligman kennis kunnen maken en hem hun tekening kunnen laten zien. Als het weer slecht is, dan gaat de Sint het dorpshuis, dus het kinderfeest gaat in ieder geval door.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1