Opnieuw pand gekraakt ^KORTJ^IEUWSj F.N.V. De Egmonden in werking Kerstfeest voor iedereen Idonde^gavondI iflDö sp""al1 I Gemeente legt illegale verbouw stil Fantasierijke bestrating in Plan Sportlaan wij vernemen '■CONTACT MET DE EGMONDEN"_j12 DECEMBER 1979 - NUMMER 1432 Onder dit na 'to vieren we ook dit jaar weer Kei eest met de kinde ren van de jeugdklubs op woensdag 19 december a.s. om 7 uur 's avonds in de Gereformeerde kerk. Na tuurlijk mag u ook dit jaar weer uw peuters en kleuters meenemen. Kinderen van de clubs spelen het Kerstspel "Immanuel" en Fred Smith. de meester die volgens veel kinderen zo goed vertellen kan, vertelt een span nend Kerstverhaal. De heer Joh. de Wit speelt weer op het orgel en de kerk is weer versierd met eigengemaakte kerstversieringen, Het is Kerstfeest voor iedereen. Vaders, moeders, opa's en oma's, broertjes en zusjes, maar vraagt u ook eens de buurvrouw of buurman of ze meegaan. Ze zullen er geen spijt van hebben. Om 8 uur is het afgelopen, zodat ook de kleinere kinderen nog op tijd naar bed kunnen. En natuurlijk is er weer voor alle kinderen een verras sing. Noteert u alvast? Woensdag 19 december 7.00 uur. De Clubleiding OBSESSION: BOEIENDE THRILLER Wie bereid is enkele onbevredigende kunstgrepen en onzorgvuldigheid in karaktermotivatie voor lief te nemen, ziet met OBSESSION een zeer onder houdende, bij tijd en wijle boeiende film waarin veel te genieten valt. Regie: Brian de Palma. «DAT er a.s. zaterdag 15 december een grote kienavond is in "De Klok" t.b.v. Handbal Egmond '74. Er kan een fiets gewonnen worden en tal van andere prijzen. Steunt de handbal en ga erheen maar vol is vol. Aanvang 20.15 uur. Men leze de advertentie in dit blad. Voorts roepen zij de raadsleden van de 4 Egmondse partijen, CDA, VVD, Ge meentebelangen en PvdA op. "van de woningnood geen politiek spelletje te maken over onze ruggen heen". Onder de krakers troffen we verschillende mensen aan, die reeds bij eerdere akties van het comité voor woning zoekenden waren betrokken. Zij zeiden, niets of niemand te willen benadelen terwijl ze bereid waren het pand te verlaten, wanneer het aan anderen, die nog langer op een woning wachten, ter beschikking gesteld zou worden. Tevens wilden zij kwijt, dat zij plannen hadden om nog meer akties uit te voeren, "wanneer er geen vrucht baarder woningbeleid zal komen ".'"We zijn het politiek geharrewar zat" aldus de nieuwe bewoners van Voorstraat 72. DAT de oudercommissie van de Bos- waidschool te Egmond aan de Hoef op donderdag 13 december om 20.00 uur een oudercommissievergadering houdt in de school; DAT met ingang van woensd.ag 12 december (vandaag) het vrouwencafé Egmond begint in café Beemsterboer te Egmond aan de Hoef. Het wordt elke tweede en vierde woensdag gehouden van 20.00-02.00 uur. Inlichtingen tele foon 1057; DAT op donderdag 20 december de jaarlijkse Kerstzangdienst zal plaats vinden in de sporthal te Egmond aan 2-ne, aanvang 20.00 uur. Hieraan wer- -yi vijf Egmondse koren mee plus ^amoraal van Egmont"; Laatste bericht: maandagavond heb ben de krakers het pand verlaten. DAT de vv Egmondia vrijdagavond weer zijn bekende klaverjasdrive houdt in de kantine op het sportpark. Men leze advertentie; Met deze aanhef presenteert zich een ogenschijnlijk nieuwe organisatie in Egmond. Echter dit lijkt zo. De afkorting F.N.V. staat voor de Federatie Nederlandse Vakbeweging, een organisatie die de belangen van de leden behartigt zowel materieel als inmaterieel. I)e F.N.V. telt landelijk méér dan 1 min. leden en is een paar jaar geleden landelijk ontstaan uit twee verschillende organisaties, n.l. het N.V.V. en het N.K.V. Ook in Egmond heeft de landelijke federatie plaatselijk gestalte gekregen, maarniet van de ene dag op de andere Een flink aantal\besprekingen tussen de bestuursdelegaties hebben duide lijkheid verschaft over de bedoelingen de aktiviteiten. de manieren van uit voering en de bestuurssamenstelling. Door het positieve verloop van de besprekingen was het tevens mogelijk de achterban van beide organisaties mee te krijgen voor de F.N. V.- gedachte. Er is een goede vertrouwensbasis gevormd voor een start, waarmee ca 1000 Egmondse leden worden gebun deld. De plaatselijke afdelingen, ge richt op hun eigen bedrijfstak of sector zullen gewoon door blijven werken. De F.N.V zal ondersteunend en coördi nerend optreden. Aktiviteiten I)e aktiviteiten hebben betrekking op -de woon- en leefsituatie van zowel het individuele lid. alsmede op zaken waar groepen leden mee te maken hebben. In dit laatste geval hoeven daar niet persé leden bij heirokken te zijn. in hel geval het voorzieningen betreft, die maat schappelijk zo belangrijk zijn dat er met kracht aan moet worden gewerkt. Het F.N.V. zal zich niet politiek kleuren, maar op basis van de beleids voornemens van het gemeentebestuur en andere laten blijken, in hoeverre naar hetinzicht van het F.N.V. de zaken Het pand aan de Voorstraat 72 te Egmond aan Zee, voorheen eigendom van de familie Eyma, is zaterdagmorgen gekraakt. Ongeveer twaalf mensen bewonen het pand, dat overigens zonder iets te forceren, betrokken kon worden. De achterdeur stond open. De kraakaktie werd uitgevoerd door leden van het "Egmonds comité voor woningzoekenden". De jonge mensen bevestigden na het betrekken van het pand aan de voorgevel een spandoek waarop duidelijk werd gemaakt, dat het huis gekraakt was. Ze hebben onmiddellijk geprobeerd kontakt op te nemen met de eigenaar, de heer Thesing van Thesing Vastgoed bv te Heiloo. Van zijn vrouw hoorden zij, dat het verhuurd was. Ook het politiebureau werd op de hoogte ge steld. Onlangs" werd" In het' pand ingebroken. De sporen daarvan waren nog duidelijk, o.a. werd toen een antieke wringer van de zolder via de trap naar beneden gegooid. Het ver nielde apparaat werd door de nieuwe bewoners zo aangetroffen. Zondagmorgen kregen zij bezoek van de commandant van politie, de heer C. Krijger, die vergezeld was van de eigenaren, waaronder de heer Thesing. Het gesprek verliep zeer gemoedelijk en de heer Thesing wist men te over tuigen, dat er niets aan het pand venield of veranderd zou worden. Een der kamers bleek inderdaad verhuurd maar deze is afgesloten. De heer Thesing overtuigde zich ervan dat deze kamer inderdaad niet door de krakers was betrokken. Maak van deze woning nood geen politiek spelletje De krakers van het pand legden uit, dat de opzet van hun aktie was, om opnieuw de aandacht te vestigen op de grote nood onder de woningzoekenden, die voor een groot deel ook nog uitgebuit worden door zomerverhuurders. Met de politie en de eigenaar bespraken zij een overlegmogelijkheid. Of dat er in zit, kwam er zondag morgen, tijdens het gesprek waar we getuigen van waren, niet duidelijk uit. Ook werd niet duidelijk welke plannen er met het pand bestaan. In een bij deze gelegenheid uitgegeven ^circulaire staat: "Wij zijn het wachten beu, met klem dringen wij er bij de leden van de gemeenteraad en andere instanties op aan haast te zetten achter de woning bouwplannen". DAT de gemeenteraad van Egmond in openbare vergaderingen bijeenkomt op vrijdag 14 december a.s. om 13.30 uur, waarin de algemene beschouw ingen rond de gemeentebegroting zul len worden gehouden. Het opvallende daarbij is altijd, dat de cijfers inhou delijk nagenoeg niet aan de orde komen maar dat elke politieke partij de begoting aangrijpt om te vertellen hoe goed hun visie wel is. Het kan erg lang duren maar het is wel interessant. Op dinsdag 18 december om 20.00 uur zal de behandeling worden voortgezet. Beide vergaderingen in "De Schulp" te Egmond-Binnen; DAT er ook op maandag 17 december door de raad wordt vergadert, ook in "De Schulp", aanvang 20.00 uur. Dit is een gewone raadsvergadering, tussen de begrotingsdebatten door maar de punten zijn niet minder belangrijk. Slot II komt aan de orde, het Slotpark en de subsisie voor de Stichting Sporthal. In BenW een heet hangijzer. Uit de commissie Financiën kwam ook geen afgerond advies dus de raad moet beslissen over 180.000,-- of/220.000,-. Het eerste wil.BenW geven, de stichting heeft het laatst genoemde bedrag no dig. In dit "Contact" een uitgebreid artikel waarin de visie van het Stich tingsbestuur wordt weergegeven; DAT er vrijdag a.s. bij De Ruyter- school te Egmond aan Zee een container staat waarin u uw oud papier kwijt kunt. Wanneer u 1661 belt of 3052, dan wordt het ook nog weggehaald; DAT dinsdagavond (gister) in Ruim telijke Ordening het ontwerpplan le herziening aan de orde kwam. De bezwaren kwamen uitvoerig aan de orde, die o.a. ook al besproken zijn in een hoorzitting. Zoals het er nu uitziet zal de definitieve vaststelling van het bestemmingsplan Kennedyboulevard in een extra vergadering op 4 januari kunnen plaatsvinden. Daarover volgt nader bericht; goed worden aangepakt. Het F. N.V. richt zich op het welzijn en welzijns voorzieningen en met name zaken als het wonen, onderwijs en gezondheids zorg. Het Egmondse F.N.V. is zich bewust, dat alle gewenste veranderingen niet alleen door haar kunnen worden be reikt en ook dat veranderingen altijd langer duren dart gepland. Het F.N.V. stelt, dat hoewel 1000 leden veel is, "dit aantal omhoog kan en moet, want de macht van het getal blijft een belang rijke peiler voor de werkzaamheden van de Nederlandse vakbeweging". Het pand staat al sinds een jaar leeg en de krakers zien niet in, waarom dit soort panden niet dienstig gemaakt kunnen worden voor hen die onderdak zoeken. Vooral met het oog op de komende beschouwingen in de gemeen teraad rond de begroting moet deze aktie worden gezien. De jongelui zijn bevreesd "dat er weer vele holle kreten worden gelanceerd, maar wij hoeven niet langer de weeklagen en medelij dende uitroepen over het -wonen in zomerhuizen te horen - doe iets aan die uitbuiting, raadsleden". Voor nadere informatie en vragen kunt u terecht bij de bestuursleden, die u bierbij op de foto ziet afgebeeld, van rechts naar links: A. Visser, voorzitter; G. Abbo, vice-voorzitter; W. Groen, 2e secretaris; R. Zoon, penningmeester; C. Scholten, secretaris; J. Zwart; R. Coevert; J. Yben; en als algemeen bestuurslid J. Admiraal. De bewoners van Plan Sportlaan te Egmond aan Zee zijn best te spreken over de voortgang van de bestrating en de wijze waarop die wordt uitgevoerd. Het werk ver loopt goed op schema en als het weer meewerkt, dan is de bestra ting eind februari gereed, waar mee voor de bewoners tegelijk een stuk overlast is verholpen. De uitvoering is volgens het woon erfprincipe, veel bol straatwerk, krap pe bochten en drempels, zodat er onmogelijk hard kan worden gereden. Er worden grijze, bruine, zwarte en rode steentjes verwerkt en midden in het plan liggen duintjes, die inmiddels zijn ingeplant. Op de vlakke gedeelten rondom die duintjes is zwarte grond opgebracht, waarop bosaanplantkomt. Binnen enkele weken is ook dat gereed. De Bomschuit krijgt een gewone straat met trottoir en parkeervakken. Tenslotte zal de Watertorenweg onder handen worden genomen. Tijdens de uitvoering van het werk kunnen velen niet met hun auto bij hun woning komen. Maar dat is van voorbijgaande aard en bij gemeentewerken is men goed te spreken over de medewerking van de bewoners. Door een vrijwel geruisloos ingrij pen van de gemeente werd een illegale verbouw aan de Boonak- kersteeg stop gezet. Onlangs ver scheen er een advertentie in een dagblad waarin twee pandjes door makelaar De Groot uit Heerhugo- waard te koop werden aangeboden te Egmond-Binnen, elk voor r 98.000,-. Het bleken een huisje en een schuur tje te zijn aan de Boonakkersteeg, die door twee mensen uit Tuitjenhorn en Waarland voor de helft van de prijs waren gekocht. De eigenaren besloten diegaal te verbouwen en gingen door. ook na de sommatie ontvangen te heb ben om te stoppen. Nadat er ook brieven waren binnen gekomen van buurtbewoners met de vraag aan het gemeentebestuur, waar om hier zomaar zonder vergunning mocht worden gewerkt, besloot men in t.e grijpen. Alle wanden, keukens, toi letten enz. werden verwijderd en opge slagen. Ondanks het feit. dat de gemeerfte verboden had. dat de bouw vallige pandjes, laat staan het schuur tje nog als woning zouden worden aangemerkt en als zodanig worden verkocht, ging men er met behulp van genoemde makelaar desondanks toe over. Boven het feit dat er geen vergunning was aangevraagd laat staan verstrekt, was hier sprake van misleiding, aldus werd van gemeentezijde meegedeeld.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 3