Adverteren in dit blad doet het Woonruimte in Egmond zo goed mogelijk verdelen Vervolg KORT NIEUWS Hoog water "CONTACT MET DE EGMONDEN" 3 6 FEBRUARI 1980 NUMMER 1440 Vanaf woensdag 13 februari a.s. opent Galerie De Kapberg haar deuren voor "Egmondse amateurs", waar o.a. tekenwerk is te zien van onze medewerker Jaap Eeltink. Bekende en minder bekende Egmonders in krijt en potlood zond hij in voor deze tentoonstelling. (Zie ook "Wij vernemen"). van pagina 1 DAT het het volgend weekend weer gonst van de carnavalsaktiviteiten, waarover nu reeds enkele en volgende week veel publikaties worden opgeno men. Dan zal het feest zijn met de Rodeo Boys in "De Meerpaal", duo Ab Glas m de "Paal", de Doorzakkers in ,,'t Rode Hert" en bij Beemsterboerem met 't Alf Elfie in "De Klok", om zomaar wat te noemen. Let er maar op, keuze genoeg; DAT er vanaf maandag a.s. in de drie Egmonden glascontainers zullen wor den geplaatst, speciaal bestemd om ledig glaswerk, dat geen geld meer opbrengt maar wel overlast veroor zaakt, op afdoende manier kwijt te kunnen. De containers worden door de dienst gemeentewerken neergezet te Egmond aan Zee op het oude Agnes- terrein, te Egmond-Binnen bij super markt Gaarthuis en te Egmond aan de Hoef waarschijnlijk op het parkeer terrein voor het gemeentehuis. De inwoners worden verzocht van die containers gebruik te maken; DAT het vernieuwde restaurant "Speeltuin De Egmonden" van Ben van Balen aan de Sportlaan, zondag a.s. officieel heropend zal worden. Het bedrijf heeft een intense verandering ondergaan waarvan men zal opkijken. Volgende week zondag 17 februari willen Ben en zijn vrouw IEDEREEN van het nieuwe interieur laten genieten, waartoe zij in het volgende nummer van het "Contact" een bekendmaking laten opnemen. Koffie en gebak zal voor u worden neergezet, om deze feestelijke gebeurtenis extra aroma te geven. Let op de aankondiging van volgende week; DAT Nelis Baltus aan de Herenweg 25 te Egmond-Binnen volgende week een geheel nieuwe zaak zal brengen in aardappelen, groenten en fruit. Daar toe heeft hij zijn schuur radicaal verbouwd. Ook zijn bekende arsenaal zaaizaden en tuinartikelen krijgen in deze zaak alle ruimte. Volgende week zal er meer worden bekend gemaakt; DAT zondag 10 februari a.s. om 14.00 uur een nieuwe tentoonstelling zal gaan draaien in "De Kapberg" te Egmond aan de Hoef. Dan zuilen er werkstukken worden getoond van Egmonders, die in vrije tijd zijn vervaardigd. Naar ons werd meegedeeld, zijn er zeer opmer kelijke uitingen van kunstzin te bewon deren, die door middel van deze tentoonstelling aan een breder publiek bekend worden. Derpers, Hoevers en Binders nemen er aan deel. Zondag middag kunt u er dus. heen en vanaf woensdag t/m zondag in de daarop volgende weken; DAT de B&W supermarkten, zoals die ook in Egmond aan Zee gevestigd, overgegaan is naar De Boer's supers, een concern dat reeds 39 van dit soort zaken exploiteert. De heer J. van Weert, eigenaar van het bedrijf, moest om gezondheidsredenen afhaken. Voor zover bekend, blijft de zaak in Egmond aan Zee onder dezelfde naam door draaien; DAT op zaterdag 16 februari het kindercarnaval te Egmond aan de Hoef wordt gehouden. Om 13.15 uur vertrekt de optocht vanaf het dorpshuis. Na de optocht is er een feestmiddag in het dorpshuis, waaraan Ben Sierhuis zijn medewerking verleent. Kaartverkoop van 11.00-12.00 uur aan het dorpshuis. "Lamoraal van Egmont" en "De Doorzakkers" werken aan de optocht mee; DAT in Egmond aan Zee de carna valsoptocht wordt gehouden op zondag 17 februari, start op het plein aan de Zuiderstraat, achter het Burg. Eyma- plein om 14.00 uur. Vooropgave hoeft niet. Er zijn mooie prijzen te winnen. Medegewerkt wordt door "Lamoraal van Egmont" en door Prins Jan II met zijn raad van elf; DAT Wim Noteboom, leraar aan de St. Jozefschool te Egmond aan de Hoef, dezer dagen zijn 12»/2 jarig jubileum vierde. Het feest viel op zijn verjaard^ en het zat er dus dik in, dat het voorop kinderen en feestdag werd. Deze onder wijzer, die een en al muziek is, staat er bij zijn kinderen zeer goed op. Zijn aktiviteiten zijn niet in kort bestek te beschrijven, terwijl we, met die van zijn vrouw Ria erbij, een hele krm^ nodig zouden hebben. Zij zijn opiR februari 12'/2 jaar getrouwd, waarover een advertentie in dit blad meer vertelt; DAT er op vrijdag 8 februari ook een klaverjasdrive wordt gehouden ten bate van Zeevogels in ,,'t Rode Hert". Op diezelfde dag zal er ook geklaverjast worden bij Tervoort in Egmond-Bin nen, hier ten bate van Adelbert. Zie de advertenties. DAT "Hart voor Egmond" een schrij ven aan het gemeentebestuur heeft gericht, waarin verontwaardiging wordt geuit over het verwijderen van een drietal bomen op het Graaf Dirk plein, waaronder een ongeveer dertig jaar oude zee-den. Bij navraag bleek het werk onderdeel te zijn van een tien jaar oud plan. Maar daarmee is "Hart voor Egmond" het helemaal niet mee eens, want ondertussen zijn er nieuwe voorstellen gekomen waaraan geen aandacht is geschonken. Volgende week komen we hierop nader terug; Wie veel geld heeft, zal zich over woonruimte weinig problemen behoeven te maken. Maar als het anders ligt - en dat is voor de meesten zo - dan wordt het verhaal er niet beter op. Met die achtergrond werd er in de gemeentelijke commissie breedvoerig gediscussieerd. Voorzitter Kingma heeft zich de zorgen rond de woonruimte persoonlijk toegemeten en met de vertegenwoordigers uit de F.gmondse raad besprak hij een maatregel, die inhoudt, dat de gemeente meer grip moet krijgen op de verkoop en de prijzen van woningen, en de rechten daarop van de Egmonders. De prijsgrens wil de gemeente stellen op f 260.000,—, alle huizen daaronder vallend zullen door een gemeentelijk taxateur naar waarde worden geschat en in overleg met een taxateur van de verkoper de prijs vastgesteld. Het CDA en de VVD, en ook Gemeen tebelangen. willen die prijs lager stellen, zo rond de f 190.000,maar voorzitter Kingma zag op die manier teveel huizen naar niet-Egmonders verdwijnen, aange zien men met die prijs er dan net even boven zou gaan zitten. Daar waren Groot en V.d. Ende het niet mee eens, aangezien Egmonders over het algemeen geen huizen kopen rond de drie ton. Mevrouw Wullems wilde de grens van f 260.000,wel doorgevoerd zien, temeer daar het bij een lagere grens vrij gemakkelijk is, om ook nog wat geld door te schuiven, wat niet op papier wordt vermeld. Uitgaande van de gedachte achtergrond, dat de sociale bouw mede tot stand kon komen door de vrije sektor- bouw. die nu eenmaal veel duurder is, vond de heer Oud het niet helemaal eerlijk tegenover de bezitters van duurdere huizen, dat zij qu te gebonden worden in hun verkoop. Maar hiermee was Kingma het niet eens, aangezien altijd de koop prijs gehaald zou kunnen worden. Me vrouw Wullems vond, dat juist die sektor zeer veel winst maakt op de verkoop, zij zag er geen bezwaar in, om de grens op f 260.000,te handhaven. Het komt er in principe op neer, dat een huis beneden genoemde grens aan Egmonders te koop moet worden aange boden en als het na bijvoorbeeld drie keer adverteren niet lukt, dat er dan in wijdere omgeving kopers gezocht mogen worden. Het puntensysteem wordt meer toege past maar ondervindt elders ook veel tegenstand, temeer daar jonge mensen gewoon nog niet in staat geweest zijn om punten te vergaren en het ook niet zullen doen, aangezien ze juist op een huis wachten, om verdere stappen te doen. Het is een kringloop, waar nog geen uitweg in zit. zodat dit probleem nog niet uit de wereld is. Ook het puntenyerdeelsysteem inzake de toewijzing van woningen aan wachten den op de woningüjst houdt nog veel problemen in. De gemeente wil dat, om tot een betere verdeling te komen. Tot nu toe ging de langstwachtende voor terwijl ook de urgentie gewicht in de schaal legt. Nu wil men leeftijd, al dan niet gehuwd zijn en economische gebondenheid zwaarder laten wegen en daarvoor punten toekennen. Maar hierbij komen jonge mensen wel in het nadeel vindt de heer Oud, zelfs niet Egmonders kunnen volgens hem met dit systeem vóór Egmonders bevoordeeld worden. Ook Van der Ende zag in dit systeem voorlo pig geen heil. Het echtpaar Groot-Pepping te Egmond aan de Hoef zagen we vorige week met dit aparte wagentje ter kerke rijden. Wat was er aan de hand? Welnu, ze waren 40 jaar getrouwd en als we dan terug gaan naar 1940, dan was de gewoonte om met paard en wagen het traditionele zondagse ritje te maken geen opzienbare gebeurtenis. Nu wel, vandaar dat we dit plaatje maakten, want we zijn 40 jaar verder. En we plaatsen het tegelijk met onze felicitaties, die wij hopen te herhalen als ze 50 jaar getrouwd zijn. woensdag 6 7.07—19.08 donderdag 7 7.44—19.46 vrijdag 8 8.18—20.28 zaterdag 9 8.56—21.22 zondag 10 9.49—22.32 maandag 11 10.58—23.49 (dood-tij) dinsdag 12 12.22—13.08 woensdag 13 1.12—13.42 donderdag 14 2.23—14.45

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 3