met d gmonden 1® Dorpskern Egmond aan Zee een bouwplan met veel vrijheid Het carnaval is gevierd mm KORT NIEUWS wij vernemen Komen hier appartementen PARTIJ VAN DE ARBEID MARCEL VAN DAM Hoog water Als er ergens gerenoveerd moet worden, dan is het hier. Het ontwerpbestemmingsplan voor de dorpskern van Egmond aan Zee werd vorige week ten doop gehouden. Het kindje wordt echter niet zo gemakkelijk geboren, wanneer we tenminste de opmerkingen beluis terden van de comissie ruimtelijke ordening. Maar de geestelijke vaders van Stad en Landschap dachten er nogal luchtig over. In principe komt het plan er op neer, dat de oude situatie van nagenoeg geheel Egmond aan Zee gehandhaafd dient te worden "maar er is wel sprake van een ruim jasje" zoals dat tijdens de vergadering werd gezegd. Er mag bij bepaalde bouw en verbouw "zelfs afgeweken worden van de voorgeschreven goothogte", met welke uitdrukking de vrijheid in het plan min of meer omschreven is. Er kan dus niet zo veel. Let wel, het plan omvat niet alleen de zeer oude kern van Egmond aan Zee maar het gehele dorp van het westen naar het oosten tot ongeveer de lijn Prins Hendrikstraat en van zuid naar noord, waarbij de lijnen net om de kindertehuizen zijn getrokken. Alles wat ten oosten en ten zuiden van deze lijnen ligt, valt er buiten, evenals het noordoostelijk dorpsdeel. "Het plan doet niemand de stropdas om" Het plan is zo opgezet, dat degene die wat wil "niet meteen de stropdas wordt omgedaan". Dit zijn woorden van Nico Andriessen, de architect waarmee oud- Egmond nauw verwant is. Zijn woorden spreken wel een zekere vrijheid uit maar tegelijk een beperking. En dat was de verschillende com missieleden niet ontgaan. In z'n opzet kon het ontwerp wel door de beugel maar o.a. volgens Th. Groot was het teveel een inventarisatie van de be staande situatie. Volgens hem was er teveel op ingevuld hoe alles er nu uitziet en dat was dan meteen maar het nieuwe plan. Van Wijk van Stad en Landschap zei, dat dit de wens van het college was: woning moest woning blijven, terwijl de horeca-bestemming niet uitgebreid mocht worden. Daar had men wel vrede mee maar niet met het voorschrift, dat een woning, ingeklemd tussen horeca bedrijven alleen woning mag blijven. Daar is de bewoner van dat pand ook niet mee gebaat, temeer daar anderen niet zo graag gaan wonen tussen twee horeca-bedrijven in. Het pand is derhalve zeer moeilijk te verkopen of te verhuren. kritisch gehandeld moeten worden". Maar Groot dringt er sterk op aan, dat aan de vraag naar kleinere wooneen heden meer tegemoet moet worden gekomen en hij ziet in de opzet van dit plan daarvoor geen afdoende oplossing. Egmond aan Zee is niet overal hetzelfde De heer Oud ziet een groot gevaar schuilen in de grootschaligheid van het plan. Hij vindt, dat de regels te algemeen zijn voor het gehele dorp. Het gaat volgens hem niet op om dezelfde voorschriften te handhaven in allerlei dorpsdelen, omdat de karakters in het dorp onderling te sterk van elkaar afwijken. Oud Egmond is heel iets anders dan bijvoorbeeld het oostelijk dorpsdeel. Bovendien zag hij niet in, waarom de kindertehuizen ook weer in dit plan geregeld moeten worden, terwijl er juist een beslissing daarover genomen is. Wanneer er bezwaren tegen dit plan worden gemaakt, staat ook de bestem ming kindertehuizen tegelijk op de helling. Ook is hij het niet eens met het verkeerscirculatieplan, dat de leven digheid in het dorp teveel aan banden legt. Oud Egmond Oud Egmond is een wezenlijk ander deel van het dorp. In het nu ontworpen plan wordt nagenoeg alles op één hoop gegooid. Egmond aan Zee is één groot bestemmingsplan. Dat kan veel goeds inhouden maar het is sterk de vraag of er voldoende recht wordt gedaan aan die dorpsdelen, waar zondermeer an dere maatstaven gelden. DAT het plan duingebied in de commissie ruimtelijke ordening goed is ontvangen maar men pleitte er wel voor, dat er voor de zomerhuisbewo ners, die daar moeten verdwijnen, een soepele regeling wordt gehanteerd en niet eerder voor er een goede verva y ende mogelijkheid is aangewezen, ui het algemeen geldt er een termijn van vijf jaar, waarin diverse zomerhuizen uit het betreffende duingebied ver dwenen moeten zijn; DAT er weer voorbereidingsbesluiten genomen moesten worden voor de delen Slot I, Luilaantje/dorp West en oude Egmonderstraatweg, omdat deze ge bieden nog niet in bestemmingsplan nen zijn geregeld. Wel wordt er voor ge pleit, zo spoedig mogelijk tot een definitieve regeling te komen, aange zien de bewoners in deze gebieden .steeds op hogere kosten komen, wan neer zij een plannetje willen uitvoeren, waarvan dan artikel 19 moet worden toegepast; DAT de gemeenteraad van Egmond bijeen komt op maandag 25 februari, 's avonds om 20.00 uur in het o.k. verenigingsgebouw aan de Juliana- straat te Egmond aan Zee. De agenda vermeldt 32 punten, die voor een groot deel snel onder de hamer zullen doorglijden. Er zal gepraat worden over diverse aanschaffingen. Er zal geld worden uitgetrokkken voor een verkeersregelinstallatie voor voetgan gers op de Herenweg te Egmond aan de *\Hoef, voor plantsoenmachines voor geme gemeentewerken, voor een vrachtauto, een opzetzoutstrooier, een veegma- chine, een nieuwe aanhangerpomp voor de brandweer enz. Voorts zijn er veel punten, die te maken hebben met aanvragen van scholen, met kampeer terrein Noord en verschillende voor bereidingsbesluiten. Men leze de offi ciële aankondiging in dit blad; DAT een aantal meisjes in Egmond aan Zee samen de club "Graag ge daan" vormen. Zij heten Aslrid, Gerda, Annemiek en Anita. Zij willen graag boodschappen voor u doen op dinsdag en vrijdag na half vier en ook op zondag. U kunt ze bellen op de nummers 1474, 1184 en 2029. Hun moeders nemen de berichten wel op. Wat u hun er voor geeft, sparen ze voor Unicef. Ze hebben al f 33,60, welk bedrag ze geteld hadden om dit berichtje te kunnen betalen. Maar dat hoefde niet. "Nu hebben we nog voor niets geteld ook" was hun reactie. Enfin, laat u de meiskes maar wat boodschappen doen, dan moeten ze binnenkort nog meer tellen voor Uni cef; contact 20 FEBRUARI 1980 NUMMER 1442 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Advertentie-tarief 1931 GC Egmond aan Zee losse plaatsingen 30 ct. per mm Telefoon 02206-1789 Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink DAT er een overeenkomst zal worden gesloten met de heer Jac. Belleman tot grondruil van een stukje gelegen aan de Schoolstraat, nu eigendom van de heer Belleman tegen een stukje grond, gelegen ten zuiden van zijn pand, grenzend aan het industrieterrein en nu nog eigendom van de gemeente. De bedoeling is om hier autoboxen te bouwen; Verhoudingsgewijs is de wo ningnood in Egmond 4 keer zo groot als in de rest van ons land. Over deze onaanvaardbare toestand houdt de VANAVOND (20 februari) een openbare ledenvergade ring in het Oud-Katholiek Ver enigingsgebouw te Egmond aan Zee, aanvang 20.00 uur. Als inleider is hierbij aanwezig Lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. ledereen is van hartp welkom (R-17B) woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag 20 6.52—19.00 21 7.32—19.37 22 8.11-20.32 23 9.06—21.48 24 10.21—23.14 (dood-tij) 25 11.45—12.20 26 0.36-13.02 27 1.41—14.08 28 2.33—14.55 De boerderij van Van der Pol heeft zijn langste tijd gehad. Vroeger kende Egmond aan Zee verschillende boerderijen, die hier en daar zich midden in het dorp bevonden. De laatste is de boerderij aan de Zuiderstraat, maar het pand is verkocht en zal niet meer cis zodanig worden voortgezet. In de Egmondermeer is een nieuw vervanget.ü bedrijf gebouwd, dat eerdaags in gebruik wordt genomen. Op dit plekje aan de Zuiderstraat zijn nu appartementen gepland, waarvoor een apart uitwerkingsbesluit moet wor den genomen, want in het gemeente bestuur is men niet zo voor de bouw van appartementen. Hoewelmen denkt er nu ook wat genuanceerder over, want kleinschalige wooneenheden kun nen een oplossing betekenen voor kleine huishoudens. En daarvoor moeien ook mogelijk heden aanwezig zijn. Ze zullen waar schijnlijk niet kunnen beantwoorden aan de eis van een kubieke meterinhoud van 250, zodat hier in afwijking van het bestemmingsplan, dat overigens in ontwerp is en dus niet definitief, gebouwd zal moeten worden. Wanneer de boerderij voor de vlakte gaat, is nog niet bekend. RESTAURANT ITALIANO v PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezel lig uit eten in een sfeervolle omgeving". DAT de brugdienst, die zondag 24 februari a.s. om 19.00 uur in het hervormd gebouw, Trompstraat 2 te Egmond aan Zee, begint, als thema zal hebben: De vijand - wat is dat? Na de vertoning van de film "Leven en sterven", waarin slachtoffers van de atoombomaanvallen op Hiroshima en Nagasaki aan het woord komen, zal er 'n gesprek over bovengenoemd thema zijn; DAT, hoewel de realisering van het plan Noordlob nog ver van ons vandaan schijnt te zijn, er momenteel voort varende studie wordt gemaakt van de bebouwingsmogelijkheden. Er is een opzet gemaakt waarin gesproken wordt over 540 woningen, onderverdeeld in 256 woningwetwoningen, 153 premie-koop woningen en 131 vrije sectorwoningen. Door de PvdA is een economische berekening gemaakt, waarvan het resultaat is, dat het aantal woningen en in het bijzonder het aantal woningwet woningen hoger kan. Bestudeerd wordt of die mogelijkheid erin zit, waarbij deze verkenning wordt betrokken; Het is een volslagen onmogelijkheid om de juiste sfeer weer te geven van het carnaval, dat alom in de Egmonden om zich heen heeft gegrepen, speciaal in Egmond aan Zee en Egmond aan de Hoef. Ook Egmond-Binnen pikte een graantje van de leut mee. Niet iedereen ligt het om carnaval te vieren, omdat velen eigenlijk niet weten waarom. Voor de kinderen waren de leukste momenten, toen ze in vreemde uitdossingen over de weg mochten gaan, begeleid door "Lamoraal van Egmont", die zelf ook onherkenbaar was. DAT er twee roeiriemen uit een boot werden vr jtpjderd, die op het parkeer terrein sAaa -te Egmond aan Zee. Misschien wel om te voorkomen dat een ander ze zou stelen. Ze kunnen bezorgd worden bij de familie Belleman aan het Eymaplein, die graag de zorg over eigen riemen wil overnemen; DAT de kath. bond van ouderen a.s. donderdag 21 februari in "Heege- munde", samen met de bewoners daar, een klaverjasmiddag belegt. Er is ook gelegenheid om de pandoeren of te biljarten; DAT Adrie van Niekerk, de bekende banketbakker van Egmond aan Zee, benoemd is tot examinator bij de voortgezette opleiding van banket bakkers. Langs d;2 wegen liepen allerlei vreemde figuren, terwijl op de achter grond de mensen van de organisatie een oogje in het zeil hielden. In Egmond aan de Hoef was dat de stichting Jeugd- belangen en te Egmond aan Zee de "Eendracht" met ,,'t Allef Ellefie". De beide carnavalsverenigingen "De Doorzakkers" en ,,'t Allef Ellefie" hebben hun beste beentje voorgezet om iedereen in een gezond feest te betrek ken en daarin zijn ze geslaagd. Ook de zieken van de Drie Egmonden in het ziekenhuis werden bezocht en in de feestelijkheden betrokken. Te Egmond aan Zee werden Toos en Jan de Groot van de Kerkstraat door Prins Carnaval gehuldigd voor hun geweldige inzet voor de aktie Wereld kinderen, een Nederlandse vereniging ter bevordering van hulp aan het kind in nood. Een indrukwekkend moment, waardoor het echtpaar volkomen ^verd verrast. In beide dorpskernen droeg burge meester Kingma de sleutel van het dorp aan prins Carnaval over. In Egmond aan de Hoef werd op dat moment prins Carnaval vervangen door een kleine prins en prinses. Wel of niet kleinere wooneenheden Volgens het college moet er ook een halt toegeroepen worden aan de ontwik keling van winkels met daarboven appartementen. Mevrouw Zwart zag dat wel zitten en vond, dat het plan voor 90% aan de wensen van de bewoners beantwoordde, hoewel ze de apparte menten niet zo gek vond, speciaal voor mensen, die wat kleiner wilden gaan wonen, die tendens neemt steeds meer toe. Maar het moesten dan huurappar- tementen zijn en geen dure verkoop panden. Met die gedachte zat zij op de lijn van Groot, die de norm, dat een wooneen- heid minstens een inhoud van 250 m3 moest hebben, zoals het voorschrift luidt, niet zag zitten. Volgens hem was dat lang niet overal mogelijk. Ook zijn er veel mensen die gewoon wat kleiner willen gaan wonen. Tevens zijn er, die graag op hun plekje willen blijven en van een groot pand twee willen maken, om zich betere en betaalbare mogelijk heden te verschaffen. Voorzitter Luitjes zegt toe te onder zoeken, of uitzonderingen op die regel mogelijk zijn, "maar er zal bijzonder Het gebied rond de oud-katholieke kerk en aan de Zuiderstraat is anders dan het dorpsdeel vanaf de Tromp straat naar het oosten. De heer Oud ziet dat danDok niet helemaal zitten en hij pleit voor een spoedig gesprek met Oud Egmond. De medewerking is door de groep opgezegd, wanneer hun plan, een spoedige rehabilitiatie van het oude gebied niet spoedig ter hand wordt genomen. Het ligt voor de hand, dat tegen één groot plan, zoals dat nu in ontwerp gereed ligt, meer bezwaren kunnen worden ingebracht dan tegen een klein plan, dat de situatie ter plaatse regelt. Het gevolg is, dat het ene dorpsdeel moet wachten op de afhandeling van bezwaren, die ingebracht zijn tegen de ontwikkeling van een ander plek en dat kan veel oponthoud met zich mee brengen. We hebben sterk de indruk dat dit plan nog wel eens de nodige voetangels en klemmen inhoudt en dat het daarom niet zomaar wordt geaccepteerd. Op vallend is dat de raad onlangs er voor was om alle kleine bestemmingsplan nen op één hoop te gooien. We zouden er over kunnen discussiëren of dat wel zo goed was. Van kinderen maak je de mooiste plaatjes. Toos en Jan de Groot werden door Prins Jan II onderscheiden voor hun onbaatzuch tig werk voor de aktie "Wereldkinderen".

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1