met de egmonden li Veel belangstelling voor pater Van Zwieten Dienstencentrum geopend "Eensgezindheid" geeft donateursconcert Vervolg tentoonstelling 'Egmonders' verrassend Een grote stip voor opperwachtmeester Nannes E gmond-drie-ade in jeugdherberg "Klein Rinnegom' Bedenkelijke praktijk KORT NIEUWS water Hoog wij vernemen contact 5 MAART 1980 NUMMER 1444 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Ad verten tie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bi.i kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink zocht zich in te spannen om tot een bibliotheek in Egmond-Binnen te ko men. Over deze voor hem vreemde materie moest hij toen wel even nadenken maar hij kon nu verklaren, er echt geen spijt van te hebben, dat hij de qpdracht aanvaardde. Met trots kon hij deze middag een kopieerapparaat "onthullen", dat ten geschenke was gegeven door de plaat selijke St. Vincentiusvereniging, die altijd nog wat geld in kas heeft van vroegere aktiviteiten en zich o.a. ook bezig hield met het bibliotheekwerk. Deze vereniging deed veel goede dingen in het vroegere Egmond-Bin nen, o.a. door het geven in natura. Het doet bijna anekdotisch aah, maar in de oude annalen staat geschreven, dat een melkboer eens één polshandschoen kreeg zonder vingers, om geld te kunnen wisselen. Twee handschoenen waren niet nodig, want de andere hand kon hij in zijn zak houden. Maar dit terzijde. Van de hand van Paulien de Boer was een kunstzinnig plastiek aanwezig, dat zij cadeau gaf aan de peuterspeelzaal. De drie aparte afdelingen, de VVV, peuterspeelzaal en bibliotheek kregen van het gemeentebestuur een klok, terwijl er verschillende andere atten ties op de afdelingen prijkten, waarmee deze feestelijke middag extra werd onderstreept. Genoemde instellingen kunnen elk over een riante ruimte beschikken, waarin het werk voor de gemeenschap van Egmond-Binnen goed tot zijn recht kan komen. Ook de VVV heeft een grote sprong voorwaarts gemaakt. In deze afdeling prijkte aan de wand een aantal oude foto's van het vroegere Egmond- Binnen, toen er nog van nog geen VVV sprake was. Deze foto's, eigendom van Nico Apeldoorn, trokken veel belang stelling, terwijl de diverse afdelingen van het dienstencentrum door veel Egmond-Binners werden bekeken. Na het succes van vorig jaar wat betreft ons "Open Huis", dat wij toen in samenwerking met diverse Egmondse verenigingen en ook particulieren gehouden hebben, zijn wij van plan ook in 1980 weer een weekend te organiseren. Ook dit jaar zijn er nu al weer vereni gingen en particulieren die hun medewerking verlenen. Mocht u als vereniging gebruik willen maken van de gelegenheid zich aan de buitenwereld meer kenbaar te maken, dan kan dit tijdens dat weekend. Ook particulieren worden weer in de ge legenheid gesteld hun kreatieve gaven bij ons tentoon te stellen. Het weekend zal worden gehouden op 19 en 20 april a.s. onder de naam: "Egmond-drie-ade", welke naam is gekozen, omdat deelnemers verwacht worden uit de drie Egmonden. Wilt u zich opgeven voor dit weekend of wilt u eerst nog meer inlichtingen, bel ons dan: Jeugdherberg "Klein Rinnegom", telefoon 2269. RESTAURANT ITALIANO PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". Vorige week namen wij een huwelijksadvertentie op uit Eg mond-Binnen, die per telefoon werd doorgegeven. Naderhand bleek, dat het een "grap was, het genoemde paar wist nergens van. De opdrachtgever heeft zijn ware naam en adres niet genoemd, voor ons lag het voor de hand, dat het de bruidegom zelf was. Het gevolg is, dat genoemd paar veel overlast heeft ondervonden, terwijl de anonieme op drachtgever zijn kinderachtige gedrag door een ander, in dit geval onder getekende, laat betalen. Wij nodigen hem uit, het advertentie bedrag van ƒ34,50 te betalen en we hopen dat hij de sportiviteit kan opbrengen, />m aan genoemd stel zijn excuses aan te bieden. G. A. Belleman, red. "Contact" o De viering rond het 40-jarig priesterfeest van pater A. van Zwieten te Egmond aan Zee kreeg een uitbundig karakter, toen na de druk bezochte kerkdienst van zon dagmorgen, "Lamoraal van Eg- mont" stond aangetreden, om de jubilaris een aubade te brengen. De kerkdienst werd sfeervol bege leid door het parochieel dames- en herenkoor. Zaterdagmiddag was een groot gezelschap bijeen gekomen in het nieuwe dienstencentrum van Egmond-Binnen, het voormalige "Hum- melhonk", om er getuige van te zijn, dat burgemeester Kingma door het openen van een kast met drie deuren, het gebouw symbolisch in gebruik stelde. Het was goed gevonden van de drie besturen van de openbare bibliotheek, de VVV en de peuterspeelzaal, om de opening op deze wijze te laten geschieden. Vanachter het eerste deurtje toverde burgemeester Kingma de sleutels te voorschijn, om vervolgens de andere deurtjes te openen. 's-Middags trok de receptie, die werd gehouden in de vernieuwde zaal van restaurant speeltuin "De Egmonden" zeer veel belangstelling. Ook hier trad het dames- en herenkoor weer op. De jubilaris mocht zeer veel felicita ties in ontvangst nemen, die in de meeste gevallen van een geschenk vergezeld gingen. De glazen zaal van het dorpshgis te Egmond aan de Hoef was vol maandag avond, toen er een uiteenzetting werd gegeven over de ontwikkeling van Kennemerland-Noord. Achter de tafel o.a. de gedeputeerden Van der Knoop en Van Dis. Door de raadsleden werden vragen gesteld, o.a. over plan Luilaan- tje en Dorp West is opgenomen. Van der Knoop: "Wij vinden het niet passen en we wisten van het bestaan niet af". En die bewering werd fel bestreden en terecht. Zaterdag 8 maart a.s. zal "Eensge zindheid" te Egmond-Binnen weer haar jaarlijkse donateursconcert ge ven in zaal Swart, aanvang 20.00 uur. Zo'n avond behoeft eigenlijk geen aan beveling, wel misschien voor hen die er nog nooit zijn geweest, 't Is aan te raden nu wel een bezoek te brengen aan zaal Swart en dit uitmuntende korps te beluis teren. Onder een voortvarend be stuur en onder leiding van haar deskundige dirigent zal "Eensge zindheid" en het tamboerkorps weer een avond brengen, waarop u met volle teugen kunt genieten van een zeer gevarieerd programma. Lees ook de advertentie in dit blad. In de Egmondse café's zijn home- train-wedstrijden losgebroken die zich uitstrekken tot 28 april op elke maan dagavond. Op de valreep scholen we dit plaatje van de start in de Kooperen Visch. Aan kop staat Paal 38, gevolgd door de Kooperen Viseh en Old Inn. Onder de aanwezigen zagen wij de wethouders Damstra, Luitjes en Gra- vemaker namens het gemeentebe stuur. Pastoor en mevrouw Blom vertegenwoordigden de o.k. kerk van Egmond aan Zee, terwijl dominee Prins en zijn echtgenote van de her vormde kerk aanwezig waren. Ook pastoor Van den Berg en zijn vrouw van de o.k. kek van Den Helder waren gekomen om pater Van Zwieten, die alom bekendheid geniet, met zijn jubileum te komplimenteren. Veel Egmonders uit de drie Egmond- dorpen drukten de jubilaris de hand terwijl er ook velen van elders gekomen waren als vertegenwoordigers van verenigingen en instellingen, waarvoor de jubilaris overal in den lande werk zaam is geweest en die hem niet waren vergeten. Ook op de St. Jozefschool werd de jubilaris in de bloemetjes gezet, daar hü ondanks zijn 69 jaren, in de begeleiding van de projekten nog steeds aktief is. Pastoor en mevrouw Blom feliciteren de jubilaris. maar, nummer 2330 dus en u weet er alles van; DAT er op donderdag 6 maart om 14.00 uur een klaverjasdrive wordt gehouden in huize Heegemunde waar aan alle 65-plussers kunnen deelne men: DAT op dinsdag 11 maart om 19.30 uur in Heegemunde een opera in twee bedrijven wordt opgevoerd door een sopraan, bariton en strijkorkest onder leiding van Ada Knop-Kleymeer; DAT er pl.m. 60 lampjes zijn verdwe nen van het rad van avontuur, dat bewaard wordt in Het Gebouw van de Ned. Herv. kerk te Egmond aan Zee. Het zijn zeer aparte lampjes, die niet meer verkrijgbaar zijn. Men vraagt zich af waar ze zijn gebleven. Piet Wijn van de Voorstraat 20 wacht gaarne uw tip af, die kan leiden tot de -opsporing van de lampjes; DAT de glascontainers nu ook te Egmond-Binnen (De Krijt) en te Eg mond aan de Hoef (Slotweg) staan opgesteld. Deze containers zijn voor afvalglas. De Dienst Gemeentewerken zou gaarne zien dat de café-restaurant- en hotelhouders ook van deze con tainers gebruik maken; DAT Niek en Tiny Tervoort van café Tervoort aan de Abdijlaan te Egmond- Binnen deze week hun derde lustrum als "café-paar" vieren, nadat ze het van Aggie overnamen. Dit laten ze niet ongemerkt voorbij gaan, zodat u zater dagavond om 20.30 uur wordt verwacht. Er is muziek, en een gratis verloting. Men leze de advertentie in dit blad; DAT er gedurende de maanden maart en april een verkoping is van handwerken in de Buismanzaal van de Prins Hendrik-Stichting, elke maandag van 14.30-16.30 uur. De club "Jong geleerd, oud gedaan" o.l.v. mevrouw Knoppers maakte de handwerken en de dames zeggen erbij, dat de kwaliteit uitstekend is en de prijzen billijk, "op dat eenieder tevreden zij"; DAT zaterdag 15 maart a.s. het jaarlijkse donateursconcert plaats vindt van de muziekvereniging "Lamo raal van Egmont" in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Nadere bijzon derheden hieromtrent volgen in de editie van het "Contact" van volgende week: DAT de basketball-vereniging B.C. Egmond op vrijdagavond 7 maart een grote kienavond organiseert in het dorpshuis "De Schulp", de aanvang is 19.30 uur. DAT tijdens de bijeenkomst over het streekplan Kennemerland-Noord dui delijk naar voren kwam, dat het bestemmingsplan Luilaantje Dorp West door de provincie niet wordt gesteund. Wethouder Luitjes bestreed fel de bewering van V.d. Knoop, dat het plan niet bekend zou zijn. Luitjes zelf heeft het in een regioberaad nader toegelicht, in aanwezigheid van Van der Knoop. 5 5.59—18.16 woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag 6.35—18.49 7.12—19.15 7.37—19.47 8.05—20.31 8.53—21.38 10.14—23.05 11.53—24.20 (dood-tij) 0.39—13.27 Het vervolg van de tentoonstelling door Egmondse amateur kunstenaars startte zondagmiddag in Galerie "De Kapberg", waarbij velen aanwezig waren. Fluitspel en het voordragen van enkele gedichten maakten het allemaal nog kunstzinniger. Onder het genot van een drankje werd met volle teugen genoten van het ingezondene. Over smaak valt niet te twisten maar ik vond deze tentoonstelling verrassender dan de eerste. De aquareltechniek van Cees Ooster- baan is benijdenswaardig. Met weinig "kleur" weet hij stemmingen te schep pen om te snijden. De schilderijen van Cees Broersen, eveneens aquarellen zijn daarentegen zeer kleurrijk. Juist omdat deze werken naast elkaar wor den gëexposeerd is het aardig om het verschil te zi ;n. Ook de aquarel "stilleven met pop" van Ron van Vleuten vroeg mijn aandacht. De olieverf is op deze tentoonstelling ook rijk vertegenwoor digd, waarbij vooral het werk van Frans Groothuizen opvalt. Met krach tige streken modelleert hij de verf tot rake typeringen, van het Hollandse landschap tot de even echt Hollandse koeien. Klaas Stiemer heeft meer oog voor kleine details. Zijn "kat voor het venster" (olieverf) heeft zelfs iets Wilmink-achtigs. Zeer onopvallend, in een hoekje van de galerie, hangen twee miniatuurtjes in ecoline voorstellend "trolletje" en "orgeltje" van Wim Dorst. Zij vormen een grappige tegen stelling t.o.v. het grotere werk van bijvoorbeeld Max Hofer die met ge mengde technieken fraaie komposities laat zien. Hoe je brons laat leven laat mevrouw A. Kraakman-van Kan zien middels een schitterende kerstgroep die al eerder was te bewonderen in de Egmondse abdij. Truce Thier boet seerde levensechte klei-figuren, zoals de drie soldaten met de titel "Op weg naar de dood", waarbij ik hun glimlach wel wat sinister vind. Al met al is er veel te bewonderen. Naast bovengenoemden is werk te zien van Frans Groothuizen jr., Suzanne de Zwart, Theo de Vré, Marijke Burges, mevrouw Zwaan, Klaas Brands, Dieter Broek, F. Hilbers, Philippe Hopman, Hans de Vries, Carolijn de Vries. Jaap Olbers, Els Bleijs, Niels Zwart, Dennis IJkel, Ben ten Berge en André Zent- veld. U kunt deze tentoonstelling gaan zien tot en met 16 maart a.s. De Galerie is geopend van 12.30 tot 17.00 uur, woens dag t/m zondag. Warm aanbevolen. Jaap Eeltink DAT in "Het Witte Huis" te Egmond aan Zee de finales le klas libre worden verspeeld. De biljartfinales zijn daar maandag al begonnen en zetten zich voort op woensdag (vandaag), vrijdag en zaterdag. De wedstrijden worden georganiseerd door het district Alk maar; DAT zaterdag a.s. de container weer op het Kerkplein staat te Egmond- Binnen. Van 9-13 uur kunt u daarin weer oud papier kwijt. Als u daarvoor geen gelegenheid hebt, zet het dan langs de weg, want dan komt men het per auto bij u weghalen; DAT de commissie onderwijs een openbare vegadering houdt op maan dag 10 maart, 's-avonds om 19.30 uur in het gemeentehuis te Egmond aan de Hoef; DAT de ondernemersvereniging Eg mond aan de Hoef haar jaarvergade ring houdt op donderdag 20 maart in "Het Rode Hert" te Egmond aan de Hoef, aanvang 20.00 uur. De bestuurs leden mevr. Truus de Goede-Butter en de voorzitter H. J. Scholten treden die avond uit het bestuur. De overige bestuursleden treden periodiek af maar zijn herkiesbaar. Zoals bekend heeft mevr. De Goede zich uit de zaak teruggetrokken. De voorzitter H. Schol ten heeft plannen met zijn zaak, waar door hij teveel in beslag genomen wordt en dat is voor hem een van de redenen om zijn funktie vakant te stellen; DAT er vorige week een verkeerd telefoonnummer in het artikel over de opgave voor een bloemschikkursus is geslopen. Het moet zijn 2330. Of er nog plaats is weten we niet, want het aantal telefoontjes ter informatie van het juiste nummer was groot. Belt u het In zijn toepasselijke speech bena drukte hij de steeds verder groeiende samenwerking tussen de verenigingen en de drie Egmonden. In Egmond- Binnen heeft deze samenwerking gere sulteerd in dit fraaie resultaat, ove- rig€£^~ de hand gewerkt door de om._^f.gheid, dat de kleuterschool "Huinmelhonk" een fraai onderdak heeft gekregen in het nieuwe school gebouw aan de Herenweg. Van de nood is hier een deugd gemaakt. Namens de drie verenigingen dankte de voorzitter van de bibliotheek, de heer J. B. Kramer, het gemeente bestuur en alle aanwezigen voor hun belangstelling. Hem werd eéns ver- De post Egmond wordt momenteel bemand door 11 korpsleden en dat betekent een onderbezetting van 3 man, aangezien organiek 14 mensen, bepaald door het bevolkingsaantal, hier werk zaam behoren te zijn. Het tekort laat zich nog veel sterker gelden in het seizoen, wanneer de bevolking meer dan verdubbeld is. Zijn de gevolgen daarvan al moeilijk in de hand te houden, speciaal de sterke toename van het verkeer en de meer dan hopeloze parkeertoestanden baren de politie veel zorg. Geruime tijd wordt er gesproken over uitbreiding van het korps, maar dat heeft tot nu toe weinig resultaat opgeleverd. Opperwachtmeester P. C. Nannes, postcommandant van de Rijks politie te Egmond, is met ingang van 1 maart benoemd tot vervangend groepscommandant van de groep Bergen en bevorderd tot adjudant. Onder de groep Bergen ressorteert ook de post Egmond, waarvan de heer Nannes commandant was. Deze funktie is in de post Egmond nu vakant en het is nog niet bekend wie zijn opvolger zal zijn. De bevordering van de heerj^annes ging niet ongemerkt. Zijn E_Jji>ndse collega's vonden het op z'n plaats, om daar extra aandacht aan te schenken. De adjudantenstip, die gewoonlijk als klein onderscheidingsteken op de rë- vers van een politieman prij kt, lieten zij tot buitengewone proporties uitgroeien en het resultaat van dit stuk"/, lijver doe-het-zelf-werk werd zaterfiifmor- gen in zijn afmeting van meer dan een halve meter middellijn aan de dakgoot gehangen ten huize van de familie Nannes aan de Egmonderstraatweg te te Egmond aan de Hoef, alwaar de zilveren schotel geruime tijd in het zonlicht hing te blinken.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1