met de egmonden f VVV Egmond aan Zee pakt de zaken voortvarend aan L P mm "De Flierefluiters" boeide met "Een zekere Hildegard' KORT NIEUWS wij vernemen Spiegel: "Gieren op 't veilig nest" Gerrit v.d. Pol ontving draagmedaille voor langdurige dienst Hoog water Paasconcert in de Slotkapel te Egmond a/d Hoef Egmonders toe Doe er wat aan Kinderen gaan het joodse Paasfeest vieren onroerend goed of bedrijf contact 26 MAART 1980 - NUMMER 1447 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct. per mm Bii kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: .Jan de Raadt Jaap Eeltink Volgende week woensdag 2 april, 's-avonds om 20.00 uur, zal de VVV Egmond aan Zee in het vernieuwde café-restaurant "De Egmonden" van de heer Van Balen aan de Sportlaan haar jaarlijkse ledenvergadering houden. Voor de vele VVV-leden is dit tegelijk een prachtige gelegenheid, voor zover zij die al niet gehad hebben, om het interieur van deze zaak te bekijken. Een bezoek aan deze VVV-vergadering is daarom alleen al de moeite waard. Maar het jaarverslag en de agenda, dat de VVV heeft verspreid, is nog meer aanleiding om deze vergadering te bezoeken. Zitten we in een tijd van achteruitgaande inkomsten en een teruglopend toerisme? Ja, dat is zo maar de VVV is niet van plan om het dan maar wat kalmer aan te doen. Integendeel! In het bestuur is een aktieve studie aan de gang om juist tegen deze problemen in een voort varend beleid te voeren, dat momenteel zijn vruchten afwerpt, door een grotere toename van de aanvragen vergeleken met dezelfde periode van vorig jaar. Opvallend daarbij is, dat het aantal Nederlandse aanvragen steeds meer toeneemt, terwijl het aantal aanvragen uit het buitenland zeker niet minder is. Dat is hoopgevend voor een goed seizoen. De reklamekampagne die de VVV voert, is dan ook zeer intensief. Mede dankzij de medewerking van het gemeentebestuur en van een op dit moment weer groeiend aantal leden, is de VVV daartoe in staat. Er zullen tijdens de komende leden vergadering in restaurant "De Eg monden" verschillende problemen de revue passeren. Een geheel nieuw punt dient zich daarbij aan en dat is een bespreking en een peiling van de meningen over een verregaande studie met de VVV's van Egmond-Binnen en Egmond aan de Hoef. Het gemeente bestuur ziet graag een groei naar één organisatie. Of dat in de praktijk uitvoerbaar is, is nog een open vraag. Maar op de komende vergadering hebben de leden het recht om hun visie te uiten. Voor het bestuur zal het van groot nut zijn, om te weten hoe de gedachten over dit punt zijn. De VVV's van de beide andere dorpskernen zullen zich er ook over beraden. Tijdens de afgelopen tien jaar zijn de werkzaamheden van de VVV sterk uitgebreid. Van een inlichtingenkan toor groeide het bureau aan de Voor straat uit tot een verkeersbureau, dat in de eerste plaats de belangen behartigt van de aangesloten leden. Daarbij komt een omvangrijk takenpakket, waaron der de Logies-Informatie-Dienst, die nu het gehele jaar doordraait. Werd daarmee een schuchter begin gemaakt in 1971, nadat de directrice mw. Runia in dienst was getreden en toen nog slechts 490 boekingen werden gedaan, nu werden in 1979 van deze dienst alleen al bijna 4500 boekingen verricht. Ook in de sfeer van de winterarragementen zit behoorlijk perspektief. In het afgelopen jaar werden 13775 overnachtingen geregis treerd, dit zijn overnachtingen die in de wintermaanden worden genoteerd. Het is dan ook opvallend, dat er tijdens de weekends dikwijls gasten in het dorp worden gesignaleerd, die in de meeste gevallen via de winterarrangementen- dienst van de VVV hier zijn onderge bracht. Bij de voorjaarsbusreizen was een lichte daling te konstateren. Dit vindt o.a. zijn oorzaak in een te klein aanbod van het aantal beschikbare bedden op dat moment. Het aantal verstrekte inlichtingen, telefonisch en schriftelijk, steeg van '78 tot '79 met bijna 1000 afhandelingen tot 8881 stuks. Deze week voert de VVV een intensieve ledenwerfkampa^ne. In elke brievenbus zal een informatiefolder rollen. Neemt u deze folder eens door, hij geeft een goed overzicht van de omvangrijke werkzaamheden. Eli Asser schreef het stuk "Een zekere Hildegard", een spel met veel woorden en weinig aktie. Dat vraagt van de akteurs zeer veel, om het gegeven gestalte te geven. Toevallig beschikt "De Flierefluiters" over men sen, die daar niet mee zitten, hoewel de keuze van het stuk riskant was. Maar men heeft het aangedurfd en men is geslaagd. De zekere Hildegard kreeg gestalte door subliem spel, dat flitsend onder ling op elkaar aansloot, want dat hadden ze bij "De Flierefluiters" goed begrepen. Doe het zo en anders maar niet.Zo kwam het dat we een verstrooi de kunstschilder gekarakteriseerd za gen door Cees van Pel, die zo uit een hutje in de duinen leek weggelopen te zijn. Hij was een uitstekend medium voor de paragnost Jaap Eeltink. die overigens zijn werk niet behoefde uit te voeren maar als raadselachtig figuur met zijn spel een belangrijke onder steuning gaf aan dat van Cootje Stam, die een miljfonairsdochter op de plan ken zette, waar het geld afdroop. Daartussendoor zagen we 'n ballerina, die in Ineke Bakker het figuur kreeg wat je ervan verwacht, aangevuld door haar medische student, die normaal als René Kleinveld door het leven gaat maar hier uitstekend in dat milieu paste. De miljonair Dirk Spoor (Theo Bakker) vormde met de kunstexpert Roeland Wenneker door Klaas Stiemer een onrustig tweetal, waartegen de heerlijke naïviteit van Emie, levendig gemaakt door Bets Zwemmer, prach tig afstak. Het heeft geen zin om het verhaal te gaan vertellen, wel om te zeggen, dat "De Flierefluiters" van een zeer moei lijk gegeven een boeiend stuk maakte, waarvan ui de inhoud zelf moet gaan zien. En dat kan op 26. 27 en 28 maart a.s. in "De Vergulde Valk". DAT gebleken is, dat over de gehele gemeente Egmond het "fout" parkeren met auto's hand over hand toeneemt. Het is dan ook om deze reden dat de plaatselijke politie binnenkort daarop een verscherpt toezicht gaat uitoefe nen. De politie hoopt echter dal dit berichtje alleen al voldoende zal zijn voor de "fouiparkeerders". Weet u, de kosten van een parkeerovertreding komen u op minstens 25,00 te staan. Dat zou toch zonde zijn! DAT overal in den lande 'n nationale boomplantdag zal worden gehouden op woensdag 26 maart, vandaag dus, maar niet in Egmond. Juist waren we van plan om daarover wat bijzonderheden te verzamelen, toen we in enige daaraan gewijde stukken van het landelijk komitee lazen, dat de boom plantdag in Egmond niet nu maar in oktober zal worden gehouden; DAT de V W E gmond aan Zee volgende week 2 april haar jaarvergadering houdt in de zaal van restaurant "De Egmonden" aan de Sportlaan. Deze week verspreid de VVV een huis-aan- huis folder, waarin een uiteenzetting wordt gegeven over het VW-werk, dat omvangrijke vormen aanneemt. De VVV vindt, dat eigenlijk elke Egmon- der erbij hoort en geeft daarvoor verschillende mogelijkheden aan. Leest u die folder maar eens, hij is de moeite waard; DAT tijdens een vergadering van de ondernemersvereniging van Egmond aan de Hoef de heer H. Scholten zijn voorzitterschap heeft neergelegd. De nieuwe voorzitter is de heer K. Steert van caravanbedrijf "Oase". De heer Scholten blijft wel deel uitmaken van het bestuur. Mevrouw Tr. de Goede nam afscheid van het bestuur, aange zien zij zich uit de zaak heeft ter' Af trokken. Van het bestuur kree^^ij een geschenkbon aangeboden van de VVV "Eendracht" van, Egmond aan Zee. Dat is niet zo vreemd, aangezien de samenwerking tussen de drie Egmondse verenigingen groeide is. In haar plaats werd in het bè.^lr gekozen de heer A. Visser van de Végé- zelfbediening aan de Herenweg; DAT de gymnastiekvereniging Achil- les van Egmond aan Zee haar jaarlijkse onderlinge wedstrijden houdt op zater dag 26 april. Alle lesuren van zowel maandag, dinsdag en donderdag wor den op die dag ingedeeld. De tijden worden nog nader bekendgemaakt in het "Contact"; DAT de reumakollekte te Egmond- Binnen en te Egmond aan de Hoef tesamen 2504,-- heeft opgebracht en te Egmond aan Zee 1372,76. Dit mooie resultaat is te danken aan de onbaat zuchtige inzet van de kollektanten, die hierbij dan ook hartelijk worden be dankt; DAT de peuterspeelzaal "De Troe- tertjes" te Egmond-Binnen nog enkele peuters in de leeftijd van 3 en 4 jaar kan opnemen. Lenie van Nimwegen van De Duinroos 5, tel. 2063, kan u er meer over vertellen; DAT de kinderen van de Boswaid- school de laatste weken hard hebben gewerkt aan het project "Onze kust". Zaterdag 29 maart van 10.00-12.00 uur willen zij voor iedereen die daar belangstelling voor heeft een tentoon stelling houden. U bent van harte welkom op de Boswaid, Pr. W. Alexan- derlaan 2 te Egmond aan de Hoef; DAT donderdagavond 27 maart om 20.00 uur een gezamenlijke bijeen komst wordt gehouden van de drie ondernemersverenigingen, van Eg mond in café 't Haasje te Egmond- Binnen. Er zal een lezing worden gehouden over bedrijfsvorm, o.a. firma of b.v. De inleiding zal worden gehou den door de heer W. J. Hochstenbach, fiscaal medewerker bij de Centrale Rabobank. Tevens komt de materie bedrijfsovername of -beëindiging aan de orde. Er worden vele ondernemers verwacht, waarbij ook de vrouwen, aangezien zij ook nauw bij de zaak van hun wederhelft zijn betrokken; DAT Huize Agnes nogal eens over last ondervindt van kinderen, die zich niet ontzien om in de direkte nabijheid De toneelvereniging Spiegel heeft afgelopen vrijdag- en zaterdagavond het publiek in zaal Swart laten genieten van het blijspel "Gieren op 't veilig nest". Dit blijspel van Harold Mc.P. Herson biedt de toeschouwers een avondje vol verwikkelingen en plezier. Het stuk speelt zich af in de ontvang en zitkamer van het hotel 't Veilig Nest". Via een advertentie probeert de wonderlij ke kruiswoordenpuzzelaar Tony Bryce, die daarnaast waard- barkeeper-kok is, het hotel in het najaar rendabel te maken door nog enkele gasten te trekken. Het is immers rustig in het najaar op een eiland in een meer, een ideaal oord om tot rust te komen. Die schijnbare rust wordt door een bijzonder stel gasten, een groepje misdadigers, gezocht om aan een ander soort "gezocht" te ontsnappen, terwijl voor het gemak de poet van de laatste misdaad is meegenomen. Kortom, ingrediënten zij n er genoeg door Harold Mc.P. Herson aangedragen voor de dolkomische verrassingen in het ver dere verloop. Op ditïoort gasten had de waard, door André Zentveld goed op toneel gezet, zeker niet gerekend en evenmin de wel oppassende en rust zoekende gasten van het hotel ver wachtten dit. Zonder iets ten nadele van de andere spelers te zeggen, wist vooral Peter Trompert in zijn belangrijke rol van Jack Gable, geen familie, het publiek te boeien. Overigens maakt Spiegel in dit blijspel wel waar, wat de opzet van de schrijver mede is geweest: een ander licht werpen op de geachte dames en heren van de misdaad. Ook aanstaande zaterdag 29 maart speelt Spiegel nog maals "Gieren op 't veilig nest" en wel om kwart over acht 's-avonds en opnieuw in zaal Swart. Een avond de moeite waard om te beleven. Gerard Beentjes van het huis of in de tuin ongerief te veroorzakenDaarbij is de bel ook meer dan eens het doelwit. De zusters vragen de ouders even een oogje in het zeil te houden en dat bericht geven wij hierbij door; DAT vanavond (woensdagavond) Marcel van Dam op bezoek komt in het o.k. verenigingsgebouw aan de Juiana- straat te Egmond aan Zee. Hij komt spreken over het huisvestingsbeleid landelijk, terwijl tevens het beleid in de, Egmonden aan de orde komt; DAT burgemeester Kingma in dit "Contact" zijn hart lucht over de verregaande vervuiling van de Egmon den en de vernielingen die worden aangericht in parken en plantsoenen. Op de voorpagina van dit blad vindt u Vrijdag a.s. zal afscheid worden genomen van meester Harry Meyer, die na een dienstverband van bijna 25 jaar wegens gezondheidsredenen zijn werk moet beëindigen. Voor zover het hem mogelijk is, maakt meester Meyer zich ondertussen verdienstelijk voor de voetbalvereniging Egmondia, want stilzitten ligt hem niet zo. Tijdens de voor hem belegde receptie op vrijdag 28 maart a.s. van 16.00-17.30 uur in de aula van de De Ruy terschool zal het hem niet aan belangstelling ontbreken. Zaterdagmorgen kwam de beman ning van het reddingsstation Egmond aan Zee van de KNZHRM in "De Vergulde Valk" bijeen om er getuige van te zijn, dat Gerrit vaii der Pol de draagmedaille kreeg opgespeld voor langdurige trouwe dienst bij het plaat selijk reddingsstation. Voor Gerrit van der Pol was dat 40 jaar officieel. Maar hoe ging dat vroeger? Voordat hij officieel bij de bemanning was ingelijfd, zorgde hij met zijn paardespan er al zo'n tien jaar voor. dat bpot en bemanning vlot konden komen. Hij nam het wel eens waar voor zijn vader, wanneer die er niet was. Tenslotte wist men niet beter meer of Gerrit hoorde er bij. Vroeger deed men dat niet zo officieel maar achteraf blijkt Gerrit er zo'n 50 jaar op te hebben zitten. Met het getuigschrift mocht Gerrit zijn onder scheiding in ontvangst nemen van de direkteur der KNZHRM Chr. v.d. Zweep, waarmee tevens officieel af scheid van hem werd genomen door de bemanning van het station, die van de huldiging getuige was. zijn brief, waarop wij hierbij gaarne nog even attenderen; DAT de raad van Egmond bijeen komt op ^aaandag 31 maart om 20.00 uur in iflVJorpshuis "De Schulp" te Egmond^fftnnen. De Volkshuisves tingsnota zal aan de orde komen terwijl ook de vaststelling van uitgangspunten bij de verkoop van gemeentelijke woningen in het rehabilitatiegebied onderwerp van gesprek zal zijn. De agenda telt 24 punten, die wel enige stof tot spreken zullen geven. Het is der halve de moeite waard om erheen te gaan; DAT op woensdag 2 april om 19.30 uur een modeshow zal worden gehouden in "Heegemunde" te Egmond-Binnen, waarbij iedereen welkom is. De kleding wordt geshowd door de inwoners; DAT er zaterdag a.s. een grote powerliftdemonstratie zal worden ge geven in 't Vlack te Egmond aan Zee. De sterkste man van Nederland, G. du Prie zal laten zien wat hij kan. De strijd gaat tussen de Alkmaarse formatie SSS en de Egmondse club Brutus. Aanvang 14.00 uur; DAT de oudste inwoner van Egmond aan de Hoef, de heer J. Burger is overleden. Hij werd 94 jaar. Vroeger bevoer hij de Hoevervaart met zijn vrachtboot. Voorzover wij ons kunnen herinneren vervoerde hij veel bouw materialen voor Ruigewaard. Op de plaats waar nu de Lamoraalweg be gint, keerde hij zijn boten. Daar was de Zwaaihoek. De oudste inwoner van Egmond is mevrouw M. L. Snijder-Van Ancfel, woonachtig in Huize Torenduin te Egmond aan Zee. Zij wordt in mei van dit jaar 98 jaar; woensdag 26 12.37—13.15 donderdag 27 1.11—13.56 vrijdag 28 2.14—14.41 zaterdag 29 3.02—15.15 zondag 30 3.33—15.43 maandag 31 4.02—16.12 dinsdag 1 4.35—16.43 woensdag 2 5 08—17.22 (springtij) donderdag 3 5.39—17.56 Het Noordhollands Kamerkoor van Klaas Venneker in de Slotkapel: Het is al bijna een onverbrekelijke kombi- natie voor het traditionele Paasconcert van de stichting "Culturele Belangen Egmont". Het concert zal plaatsvinden op donderdag 3 april en bij deze gelegen heid zal de bekende harpiste Sylvia Prinsen solistische medewerking ver lenen. Zij studeerde piano en harp aan het conservatorium te Den Haag en koos na haar eindexamen de harp tot hoofdinstrument, waarvoor zij nog enige tijd studeerde bij Phia Berghout. Sinds 1966 is zij soloharpiste bij het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Zij zal tijdens het Paasconcert in de Slotkapel optreden met werken van Ludw. van Beethoven en Nina Rota en na de pauze speelt zij de'sonate für Harfe van Paul Hindemith. Het Noordhollands Kamerkoor zingt werken van W. Byrd en Orlando di Lasso (Ave Verum) en drie chansons van Debussy. Na de pauze nog zes chansons van Hindemith. Aanvang 8 uur. Toegang 6 gulden, CJP-ers 65- plussers en kinderen 1,50. Voorver koop bij mevr. C. van Beek. Julianaweg 61. tel.2271: of bij de DHZ-zaak van J. Groot aan de Slotweg. Een vreemdeling in Egmond gevraagd naar zijn bevindingen. Mooi, heel mooi is de omgeving van de drie dorpen. Prachtige duinen, een fijn strand, fiets- en wandelmogelijkheden volop. Jammer dat de op zich aardige drie dorpen er zo onverzorgd uitzien. Je breekt je nek over de "hondennalatenschap", plantsoen tjes, zoals het lijkt in principe goed aangelegd, zien er op diverse plaatsen jeugdig ontredderd uit, enzovoorts, kortom geen leuk visitekaartje voor adspirant bezoekers. Inderdaad, het gemeentebestuur komt he laas ook tot de konklusie dat het de laatste tijd niet meer zo nauw genomen wordt met de zo in het belang van allen gewenste milieuvriendelijkheid. Honden lopen on danks een aanlijngebod los, vervuilen stoepen, speelterreintjes enz., vuilniszak ken worden, ondanks een daartoe ingesteld verbod, de avond van tevoren reeds buiten geplaatst met alle gevolgen van dien, kinderen spelen in openbare plantsoenen v*atds.yaak jonge aanplant doei. afsterven..* Mensen moet dit zo? Kunnen wij geza menlijk de leefbaarheid van onze dorpen niet garanderen. Heus dat hoeft en kan mijns inziens ook niet met streng politie optreden worden verkregen. Zelf moeten we dit doen. Het kost bijna geen inspanning maar geeft uiteindelijk wel voldoening. Een vriendelijk verzoek aan u, door u, heus het werkt. Ik reken gaarne op uw medewerking. BURGEMEESTER KINGMA Op Goede Vrijdag, 4 april, 's-middags om 2 uur vieren we met kinderen en belangstellenden het joodse seidermaal in de Gereformeerde kerk. Ds. Brinkman uit Alkmaar zal samen met de kinderen uitleggen waar het Paasfeest begonnen is en wat het christelijke Paasfeest voor ons bete kent. De kinderen van de jeugdclubs hebben de afgelopen weken al met dit onderwerp gewerkt en maakten teke ningen en collages, die ook in de kerk hangen. Ook verlenen zij op andere manieren hun medewerking. Vanzelfsprekend is iedereen har telijk welkom. We zingen ook veel, aan het orgel begeleid door de heer J. de Wit. Tijdens de drukke voorbereidingen voor de paasdagen is het belangrijk om samen met uw kinderen even stil te staan bij hetgeen aan dit feest vooraf gaat. U komt toch ook? De clubleiding Zaterdagmorgen werd in hel nieuwe appartementengebouw aan de Kenne- dyboulevard te Egmond aan Zee een modelwoning ter bezichtiging open gesteld door het Centrum voor Dienst verlening Vlieg-Bregman te Bergen. Wij gingen er even een kijkje nemen en troffen er een zeer ruime flat, die woonruimte bood aan twee tot vier personen. Het ingerichte appartement biedt alle komfort, zoals alle apparte menten in dit 42 wooneenheden tellende gebouw. De flats zijn voorzien van moderne keukens en kompleet inge richte badkamers. De koopprijzen va riëren van 169.000,- tol 338.500,- v.o.n. Eencarport wordt verkocht voor 4500,-. Gegadigden kunnen zich met genoemd kantoor in verbinding stellen. Ij van I Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend Heelt u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur I nFPfl MAKTI AADMI nu Watertorenweg 73 ST(02206) 2249 1 LJfL K, \J lYIAKtLAAKUIJ DY Egmond aan Zee Postbus 71

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1