met de egmonden L li mm Zo was het vroeger n Raad aanvaardt motie Van der Ende Faasweekend 6en7april. ^ORTNIEUWSj wij vernemen contact 2 APRIL 1980 NUMMER 1448 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 A d verten t i e -t a rief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belieman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Toevallig weer een bakkerijplaatje uit Egmond aan Zee voor de winkel van bakkerij P. v.d. Schinkel. De bezorgers staan klaar om te gaan venten met hun broodkarren. Deze foto dateert vermoedelijk uit 1926, toen er nog bomen stonden langs de Voorstraat. Van linksnaar rechts zien we Cor Baltus, die zijn wijk later overgaf aan Jan Baltus, beiden ventten te Egmond aan de Hoef. Joop Baltus Jzn. zou later een winkel vestigen aan de Herenweg, waar ook brood van Van der Schinkel werd verkocht en nog. Naast hem met de fiets Huib Konijn, later badexploitant. Dan mevrouw Van der Schinkel, Joop Stentrop, Piet v.d. Schinkel, die het bedrijf overnam van Jan Koeman, rechts van hem zijn zoons Jan en Gerrit en helemaal rechts Gerrit Gorter. In de dakkapel Lies Vuil en Betje Prins die daar werkten. De raad van Egmond pikt het niet, dat het provinciaal bestuur zomaar een kras heeft gegeven door de bouwplannen Luilaantje/Dorp West te Egmond-Binnen. Ook het onbenullig optreden van Van der Knoop tijdens de voorlichtingsavond over de ontwikkeling van Noord Kennemerland, waarin hij zondermeer zei, dat hem de plannen niet bekend waren, neemt men niet. Is men geneigd te aanvaarden, dat deze gedeputeerde niet persoonlijk met alles op de hoogte kan zijn, op z'n minst had hij zich dan globaal kunnen verdiepen in het wel en wee van de Egmonden, alvorens zijn schreden naar het dorpshuis te E gmond aan de Hoef te richten, om daar te komen vertellen, hoe het met de ontwikkeling van het Egmondse in de toekomst is gesteld. B. v.d. ENDE (Gemeentebelangen) Maar voor die avond was al gebleken, dat er in het rapport over de ontwikkeling van Noord-Kenne- merland zondermeer staat, dat de dorpskern van Egmond-Binnen niet meer mag uitbreiden, terwijl er nota bene al jaren over wordt gesproken, dat Plan Luilaantje/ Dorp West in een praktische volg orde tot ontwikkeling moet komen na of tegelijk met Slot II, om aan de schrijnende woningnood enigszins het hoofd te bieden. Het was daarom dat Gemeente belangen een motie indiende, die voorgelezen door Bob v.d. Ende, met instemming door alle fracties werd aanvaard. De inhoud is in grote lijnen een fel protest tegen de verhouding van het Provinciaal bestuur en spreekt daarover het onaanvaardbaar uit. Bovendien wordt erop aangedrongen dat ge noemd plan zo snel mogelijk in procedure wordt gebracht. Gevoelige knauw De opstelling van gedeputeerde Van der Knoop zou haast kunnen leiden tot wantrouwen van de raad in de burgemeester. Van der Knoop beweerde publiekelijk, dat ge noemde plannen niet bekend wa ren. De burgemeester en het bloemen houden van /"'y^g.MENSEN. LEUKE PAASDEKORATIES DEZE WEEK: ORCHIDEE opgemaakt in een vaasje 4,50 Dagelijks verse snijbloemen. Alles voor de tuin. BLOEMSIERKUNST A. M. ZENTVELD St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen Telefoon 2075 DAT café "Het Witte Huis" te Egmond aan Zee door de heer Haagebeek is overgedragen aan Cor en Cobie Blok. Cobie Blok is al vele jaren werkzaam in "Het Witte Huis". Zij kent de praktijk op haar duimpje en zij en haar man hebben het plan het bedrijf op de bekende voet voort te zetten. In het najaar zullen zij enige veranderingen aanbrengen waarna aan de over- name extra aandacht zal worden gegeven; DAT, om nog even in de café sfeer te blijven, ook in café "De Meerpaal" van Jan en Wil Mooy aan de Zuiderstraat iets veran derd. Hoewel het niet in de bedoe ling ligt, dat de heer en mevrouw Mooy zich uit het bedrijf terug trekken, dragen ze wel de dage lijkse leiding over aan hun zoon Gert en Anja, die met assistentie van zoon Henk er het beste van hopen te maken; DAT er donderdag a.s. i.v.m. Witte Donderdag geen bejaarden- soos is in het o.k. gebouw aan de Julianastraat, aangezien het ge bouw dan gesloten zal zijn; DAT in Egmond aan de Hoef weer medewerkers van het Kerke- veilingkomitee op pad zijn om giften voor de veiling van 10 mei te noteren. Zoals u weet is de op brengst bestemd voor onderhoud van het r.k. kerkgebouw, maar tevens voor diverse jeugdafdeling en en jeugdwerk. Omdat er veel voorbereidend werk aan zo'n vei ling zit, verzoekt het komitee u vriendeijk bij voorbaat iets te bedenken, zodat de medewerkers maar één keer bij u hoeven aan te bellen DAT op donderdag 3 april a.s. café-biljart ,,'t Slot" geopend zal worden aan de Slotweg 32 te Egmond aan de Hoef. Jan en Thea van Loenen zullen het café gaan voeren en schenken een openingsglaasje op genoemde don derdag van 20.00-22.00 uüi DAT het drie-Egmonden biljart- tournooi donderdag a.s. zal worden voortgezet in "De Meerpaal" te Egmond aan Zee tussen "De Meer paal" en "Het Rode Hert"; DAT de VVV Egmond aanZee vanavond, woensdag 2 april zijn algemene ledenvergadering houdt, waarbij ook niet-leden welkom zijn. Voor deze vergadering uit heeft de VVV een ledenwerfaktie gehouden met een huis-aan-huis folder, waarin diverse VVV-werk- zaamheden uitgebreid werden ge bracht. Deze folder hield tegelijk een uitnodiging in voor alle die belangstelling hebben voor de VVV. De vegadering wordt gehou den in het vernieuwde restaurant "De Egmonden" aan de Sport- laan; DAT "Art Apart" op 5 april weer geopend wordt. De winkel in het Achterom 1 is geheel vernieuwd en uitgebreid met een galerie. De eerste expositie toont maritieme aquarellen van Ad M. Oudes, die ook de aquarel van de "Drente" heeft gemaakt. Tevens zijn er scheepsantiek en prachtige scheepsmodellen. Bovendien is er een l*root aanbod in scheeps- benolagdheden, zoals barometers, klokken, lampen enz. Niet alleen maritieme zaken zijn er verkrijg baar maar ook vele andere exclu sieve voorwerpen in porcelein, hardgegoten tin, houten beelden, kortom ga er eens kijken, 't Is de moeite waard; DAT er op dinsdag 22 april een lezing over "voeding" zal worden gehouden door mevr. J. Krijger- Wisse, voedingsdeskundige en re dactrice van o.a. het maandblad "Bewust". De lezing zal plaats vinden in het o.k. verenigings gebouw. Nadere advertentie volgt; DAT de fusie tussen "Gezins verzorging" en "Maatschappelijk Werk" in Bergen, Egmond en Schoorl, een feit is geworden. Er is grote behoefte aan bestuursleden, waarvoor gegadigden uit de drie kustdorpen worden opgeroepen. Aangesloten bij de nieuwe stich ting zijn de o.k.kerk van Egmond aan Zee, de gereformeerde kerken van Egmond, evenals de hervorm de gemeenten en de roomskatho- lieke kerken. Ook het gemeente bestuur neemt deel aan de nieuwe opzet. De heer G. Diepgrond maakt o.a. voor Egmond deel uit van het bestuur. Hij is de huidige voor zitter van de interkerkelijke stich ting Maatschappelijk Werk. Bin nen een half jaar dient er een nieuw bestuur te worden samen gesteld. Zij die interesse hebben kunnen zich opgeven bij de heer H. E. Garling, Heereweg 243 te Schoorl; DAT de uitkijktoren op het duin nabij de speeltuin het weer heeft moeten ontgelden. Vorig jaar is de nieuwe toren uit staal opgetrokken. Men heeft het nu gepresteerd om twee liggers van de leuning van de eerste omloop los te maken, waar voor zelfs enkele stalen bouten werden doorgezaagd. De liggers werden naar beneden gegooid. Hierdoor ontstond een levensge vaarlijke situatie, aangezien men er niet op rekent dat dit houvast is verdwenen. De boven op de toren geplaatste bank is met stalen voeting en al verdwenen. De hard houten leuningen moeten stuk ge hakt zijn, want daarvan vond Gemeentewerken resten aan de voet van de toren. Inmiddels is het hek op de eerste omloop weer hersteld terwijl de bank voorlopig nog niet geplaatst zal worden. Het kan gewoon niet, zeggen ze bij Gemeentewerken; DAT de Simavi-kollekte te Eg mond aan Zee 1743,39 heeft opgebracht. Een mooi resultaat, dat nog meer waarde heeft, omdat de kollektanten zich niet lieten afschrikken door het koude weer. Aan hen en aan alle gevers na mens het komitee zeer veel dank; DAT Radio Noordzee niet uit zendt op Goede Vrijdag en tijdens de Paasdagen. Dinsdagavond 1 april om 20.00 uur wordt er lichte klassieke muziek uitgezonden met o.a. het Ave Maria van Gounod; DAT gebleken is, dat over de gehele gemeente Egmond het "fout" parkeren met auto's hand over hand toeneemt. Het is dan ook om deze reden dat de plaatselijke politie binnenkort daarop een ver scherpt toezicht gaat uitoefenen. De politie hoopt echter dat dit berichtje alleen al voldoende zal zijn voor de "foutparkeerders". Weet u, de kosten van een parkeer- overtreding komen u op minstens 25,-- te staan. Dat zou toch zonde zijn! college moesten dat in het open baar horen, zonder daarover eerst geinformeerd te zijn. Onmiddellijk is hierop door bur gemeester Kingma persoonlijk en door het college op gereageerd. In de brieven is op z'n zachtst gezegd verbazing uitgesproken en uiteen gezet hoeveel keer er over genoem de plannen is gesproken. Burgemeester Kingma stelde dan ook in de raad dat de bewering van Van der Knoop, als zou hij over genoemde plannen niet of nauwe lijks hebben gesproken, een "ge voelige knauw zou kunnen geven in het vertrouwen van de raad ten opzichte van de burgemeester". Uiteindelijk heeft een en ander tot resultaat, dat het college op 18 april een gesprek heeft op het provinciehuis te Haarlem. Enkele korte raadstrekjes Het aantal binnengekomen aan vragen voor een premie A of B woning in Plan Slot II is op dit moment 118. De Nota Volkshuis vesting werd, zij het met enkele kanttekeningen over het percen tage woningwetwoningen, dat men graag hoger zag. Maar ook de PvdA zag zijn doelstellingen gro tendeels verwezenlijkt. Er was een "Ontroerende" eenheid op het punt van de sociale bouw. Bob v.d. Ende zei nog, dat Van der Knoop had toegegeven, dat Slot II door hem verkeerd was behandeld, welke bewering door Harry Amerika werd bestreden. Eensgezind was de raad tegen het voorstel van BenW, dat er geen woonwagens geplaatst konden worden in de gemeente. De raad vond zelf nu volwassen te moeten denken en de mogelijkheid wel te geven. Het voorstel van BenW werd dus teruggewezen. "Ontroe rend" was ook de eenheid over het besluit de verkoopsprijs van de rehabilitatiewoningen belangrijk te verlagen, zoals we reeds eerder vermeld hebben. vanaf 5 april kunt u weer alle zeilen bijzetten naar art apart na een rigoureuze verbouwing gaat art apart weer open. als openingsstunt bieden wij aan: 1 set bestaande uit een scheepskwartsulde, -barometer, -thermometer voor 112,50 óf 3 zilveren tientjes! de galerie van art apart opent met een expositie maritieme aquarellen van ad m. oudes. ook is er een grote kollektie scheepsantiek en scheepsmodellen. ii u nog veel meer mooie, naast de zeezaken vindt eksklusieve dingen bij art apart achterom 1 (t.o. pol.buro) egmond aan zee - tel. 4128

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1