met de egmonden 1® si m Nieuwe pastor voor St; Adelbert-parochie Komt er een melkkarren-race KORTNIEUWSj wij vernemen Hoog water Veiling in de kerk contact 21 MEI 1980 - NUMMER 1455 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 1931 GC Egmond aan Zee losse plaatsingen 30 ct. per mm Telefoon 02206-1789 Bij kontrak! belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Met ingang van 1 augustus is het pastorloze tijdperk voor de Adelbert-parochie te Egmond-Binnen voorbij. Omstreeks die datum zal pastor Wim Klück uit Bussum er worden geïnstalleerd. Hij is geboren en getogen Bussumer en heeft de laatste tien jaar van zijn 24-jarig priesterschap aldaar gewerkt. "De Gooi- en Eemlander", het dagblad uit die streek schrijft, dat "de Bussumse paus gaaUvertrekken" en deze uitspraak heeft te maken met de vele aktiviteiten, die Wim Klück daar ondernam en waaraan hij zijn bijnaam heeft te danken. De kerk van Bussum ziet hem dan ook niet graag gaan. Zij missen in hem een priester, die niet alleen voorging in de eredienst maar het als een belangrijke taak zag, om het evangelie in werkelijke prak tijk om te zetten. Voor hem hield dat in, dat zijn streven er vooral op gericht moest zijn. om een goede samenwerking met de andere ker ken op te bouwen. Hij is o.a. bestuurslid van de Raad van kerken NaardenABus- sum, is voorzitter van de Stichting Bijzondere Huisvesting en onder houdt bijzondere banden met het aldaar gevestigde jongerencen trum 't Krogt, dat nogal eens onderwerp van gesprek in de gemeenteraad van Bussum blijkt te zijn, terwijl pastor Klück een goede filosofie bij de aanpak van de daar gerezen problemen mist. Pastor Klück houdt er van om "samenlevingsgericht" bezig te zijn. Hij onderhoudt ook kontakten met Amnesty International, de vereniging van Anonieme Alco holisten, de sociale diensten enz. "Zijn mening over de Bussumse gang van zaken stak hij nooit onder stoelen of banken" schrijft het blad. En over zijn oecumenische instelling: "Dat de kerken sarrgaa moeten werken vindt hij een gotue zaak maar van de verschillende tradities moet men voorlopig af blijven". Ie t Pastor Wim Klück is nu nog werkzaam als pastor-teamleider van de parochie St. Vitus, H. Hart, O.L. Vrotiwe en de Hilversumse Meent. Hij is bijzonder verheugd met zijn benoeming te Egmond- Binnen en is van plan om zich in het wel en wee van het Egmondse goed in te leven. Zijn belangstelling betreft niet alleen de kerk maar ook de politiek, al.s die te maken heeft met het welzijn van de mensen. Hij vindt dat je daar dan ook niet omheen kan. Het gaat hem om het in praktijk brengen van de tekst Mattheus 25, 31-46. waar staat: Want ik had honger en u gaf mij te eten, ik had dorst en u gaf mij te drinken, ik was vluchteling en u gaf mij onderdak, ik ging schamel gekleed en u gaf mij kleren, ik was ziek en u verzorgde mij, ik zat gevangen en u kwam mij bezoèken. En om dat alles in praktijk te brengen, staan voor hem vele wegen open, die misschien dan niet altijd genade kunnen vinden bij iedereen, maar wanneer is dat wel zo? Zo hebben we hem reeds leren kennen in een kort kontakt en ook uit zijn vraag, of er in Egmond een winkel was te vinden, waar.ze alles weten van aquariums en vissen, want dat is voor hem erg belang rijk. We hebben hem bevestigend geantwoord. G. A. Belleman Als alles goed gaat, wordt Egmond aan Zee binnenkort het toneel van een melkkarrenrace, een spektakel, dat om zijn curiositeit zeer veel belangstelling zal trekken. De race vindt plaats van vrijdag op zaterdag, 13 op 14 juni, start 's-middags om 14.00 uur, om pas te eindigen de volgende dag om 14.00 uur. Het is een marathon, die dag en nacht door gaat. In die wedstrijd zal men getuige kunnen zijn van een simpel gegeven, dat misschien daarom boeiend is. Een karretje op twee wielen wordt voortgetrok ken door één persoon, terwijl een ander in het karretje zit. Opvallend is daarbij ook, dat het geen "kinderspel" is. want de wedstrijd wordt verreden door volwassen kerels vanaf 18 jaar. Na een uur zal de inzittende voor de kar plaatsnemen terwijl de ander dan in het karretje gaat zitten. Na twee uur heeft dit duo rust en wordt hun race overgeno men door een ander tweetal van dezelfde groep. Aangezien een groep uit 6 personen bestaat, coach en reserves niet meegeteld, heeft elk duo vier üur rust, waarin zij voor de nodige versterking ^kan zorgen, om daarna het rit weer op te nemen. Voor deze wedstrijd geldt het aantal afgelegde ronden. De groep die het grootste aantal ronden heeft afgelegd, is winnaür. Ondertussen kan een groep premies verdienen, die tijdens de race worden uitge loofd. De route zal (waarschijnlijk) lopen vanaf het startpunt op het Pompplein via de Zuiderstraat, Burg. Eymaplein. Voorstraat, Pompplein. De wedstrijden wor den georganiseerd door de onder nemersvereniging "Eendracht", in samenwerking met de Horeca- vereniging Egmond. Er zullen totaal tien ploegen deel kunnen nemen. De wagentjes worden door de organisatie ter beschikking gesteld. Op deze wagentjes zal reklame gemaakt kunnen worden door de zaak, die zo'n ploeg sponsort. Opgave voor deelname kunnen gedaan worden aan de Horeca- vereniging. Het al dan niet door gaan van de melkkarrenrace hangt af van de deelname, maar voor zover het er nu uitziet, schijnt de belangstelling zeer groot te zijn. Het ligt ook in de bedoeling, om tijdens deze marathon een op wat kleinere leest geschoeide braderie te houden, waarvoor de opgaven bij de ondernemersvereniging bin nen worden verwacht. DAT dominee L. Prins van de Hervormde kerk te Egmond aan Zee zijn gemeente gaat verlaten. Hij is benoemd te Haarlem, alwaar hij geen volledig pastoraat meer aangaat maar een deeltaak op zich neemt, met de nadruk op de bejaardenzielzorg. Hoewel zijn be noeming te Haarlem definitief is, zal hij zijn taak daar eerst in september beginnen, zodat hij gedurende het seizoen nog hier werkzaam zal zijn. Dominee Prins was op 5 mei j.1. precies 40 jaar in het ambt en wordt in maart 1981 65 jaar. Hij voelt er niet voor om met emeritaat te gaan, hij vindt dal hij nog best vijf jaar mee kan en doet dat ook op een wat rustiger wijze. Bij zijn vertrek van hier zal tevens aandacht worden geschon ken aan zijn 40-jarig ambtsjubi leum, dat nu niet naar buiten is gevierd; DAT, om nog even bij de benoe ming van pastoraat te blijven, de parochie van st. Adelbert te Eg mond-Binnen binnenkort weer zijn pastoor zal krijgen. Het is de 49- jarige pastoor W. Klück uit Bus sum, alwaar hij tien jaar werk zaam is geweest. Het ligt in de bedoeling dat hij op 1 augustus wordt geinstalleerd, hoewel deze datum nog niet helemaal officieel is. Elders in dit blad geven wij nadere bijzonderheden over de persoon van pastoor Klück, die bijzonder gelukkig is met zijn benoeming in het Egmondse; DAT er zeer veel belangstelling bestond voor de faillissements veiling, die op maandag en dinsdag in "De Wering", het vroegere kindertehuis "Jozef", te Egmond aan Zee werd gehouden. Tijdens de kijkdagen in het weekend, hadden velen zich laten verleiden ondanks het mooie weer, om een dwaaltocht te maken door de gebouwen van het tehuis, waar de duizenden artike len lagen uitgestald. Niet alleen van "De Wering" maar ook goe deren van andere herkomst waren er te bekijken. Wat er met de gebouwen gaat gebeuren is nog niet bekend. Zoals bekend, valt het gebied waarop de gebouwen staan onder de bestemming "Kinder tehuizen" wat inhoudt, dat er niets anders kan begonnen worden. Maar deze bestemming heeft een meer beschermend karakter, een besluit, genomen door de gemeente Egmond, om grip te houden op ontwikkelingen aldaar. Het is dus best mogelijk, dat het terrein een andere bestemming, bijvoorbeeld woningbouw krijgt, wanneer een plan genade kan vinden bij het gemeentebestuur; DAT de dorpskern van Egmond- Binnen op de dagen 1, 2 en 3 augus tus weer op z'n kop staat, wanneer daar weer veel evenementen plaats zullen vinden in de Abdij laan en omgeving. Zonder nog op details in te gaan kunnen we reeds zeggen, dat er hinderniswedstrij den komen met een Amerikaans model fiets, de motorclub Egmond rijdt op een hindernisbaan en geeft demonstraties, natuurlijk komt er weer de grote baandraverij op de Herenweg, er komt een spectacu laire zeskamp, waarbij verschil lende groepen elkaar bestrijden en voor de jeugd zal de zeepkistenrace weer worden gehouden. De Boe- renkapel zal het geheel omlijsten; DAT het koffieconcert te Eg mond-Binnen, dat door "Eensge zindheid" werd gegeven op Hemel vaartsdag, zeer veel belangstelling trok. Zaal Swart was gezellig ingericht maar voor de aanvang van het concert bleek, dat er veel te weinig tafels en stoelen stonden, om de vele belangstellenden een plaatsje te geven. Maar dat was gauw opgelost. Hele gezinnen wa ren naar deze sfeervolle muziek wereld gekomen, om gedurende anderhalf uur te genieten van in hoofdzaak populaire muziek voor jong en oud, terwijl eencgeurend kop koffie en voor de jeugd een ander drankje het geheel tot een bijzondere aangelegenheid maak te, waaraan de minder ofiieiële sfeer zeer veel bijdroeg; DAT er dit jaar geen "Nacht van Egmond" plaats zal vinden. Deze nacht vond steeds plaats in het zwembad, alwaar en aantal groe pen zwemmers elkaar gedurende de gehele nacht bestreden, terwijl het gebeuren met allerlei aktivi teiten werd omgeven. Het evene ment is drie keer gehouden en trok in de vooravond steeds veel belang stelling. die echter begon af te nemen gedurende de nacht, om tenslotte nihil te zijn. Voor het personeel van het zwembad bete- tekende het echter voortdurend aktief zijn. De rompslomp er omheen zou nu echter te veel zijn, aangezien het personeelsbestand niet toereikend genoeg is, om aparte aktiviteiten te organiseren; DAT de jaarlijkse bejaarden- tocht van Egmond aan Zee plaats vindt op dinsdag 27 mei. 's-Mor- gens om 8.00 uur is het vertrek vanaf het o.k.gebouw aan de Julia- nastraat, terwijl de deelnemers van de bejaardentehuizen worden afgehaald. Het comité verzoekt de deelnemers om de deelnemers kaart zichtbaar te dragen; DAT de opbrengst van de koliek- te voor het Astamafonds te Eg mond aan Zee 1674,— heeft opgebracht. Het comité is allen, die aan dit resultaat hebben mee gewerkt, zeer dankbaar; Als je juf van je klas gaat trouwen, dan is dat altijd iets bijzonders, want dal maak je niet elke dag mee. Zo beleefden ook de kinderen dat van de St. Jozef school te Egmond aan de Hoef, toen de juf van de le klas, Marian van Domburg, in hel huwelijksbootje stapte, om tesamen met haar bruidegom Jan Borst uit Castri- cum, aan de grote reis te beginnen. Hel was stralend weer die dag, en daarom alleen al was het- een kleur rijk schouwspel bij de kerk te Egmond aan de Hoef, waar "haar" kinderen een erehaag vormde voor het bruidspaar. Het was groot feest en gelukkig voor de kinderen, blijft Marian op de St. Jozefschool, want kinderen, die je zo'n feestelijke verrassing bereiden, laat je niet zitten, letterlijk en figuurlijk niet. DAT de sporthal te Egmond aan Zee op le en 2e Pinksterdag is gesloten. Het zwembad is alleen le Pinksterdag gesloten en geopend op 2e Pinksterdag voor vrij zwem men van 08.30-12.00 uur; DAT van 19 mei tot en met 6 juni een spaaraktie wordt gehouden door de Rabobank. Iedereen die een nieuwe spaarrekening opent krijgt meteen een premie van 7,50 bijgeschreven. Voor reeds- spaarders bij de bank zijn er ook aantrekkelijke zaken, die in een advertentie in dit blad meer uitge sponnen worden. Het is zelfs mo gelijk om na een inleg het weer te kunnen voorspellen en hoe dat in zijn werk gaat, is voor ons een raadsel en voor spaarders een weet. U bekijkt het maar; DAT VVV "Egmond aan Zee" drukke tot zeer drukke Pinkster dagen verwacht en derhalve een dringend beroep doet op haar leden de vrije kamers, zomerhuizen, woningen, flats en appartementen zo spoedig, mogelijk bij het VVV- kantoor op te geven. Deze dringen de oproep geldt óók voor de logies- ontbijt-leden die met de voorjaars bussen hebben meegewerkt! DAT er weer een rommelmarkt en 'n fancy-fair wordt gehouden op woensdag 23 en donderdag 24 juli in het o.k. verenigingsgebouw te Eg mond aan Zee. Als u spullen heeft, neem dan even kontakt op met mevrouw E. Broek. tel. 2369, G. Gul, teil. 1555, M. Gravemaker, tel. 1348. H. Stam, tel. 3961, mevrouw Zwart-Vuil, tel. 2009 of met Truus van der Steen, tel. 1353, de laatste speciaal voor kinderspeelgoed; DAT het verkeer vanuit Egmond aan Zee zondag j.1. betrekkelijk snel kon worden afgevoerd, dankzij een effektieve verkeersregeling op alle kruispunten. Of de politie dit kan volhouden, hangt helemaal af van voldoende personeel en allerlei andere faktoren. Het parkeer- vraagstuk in Egmond aan Zee is groot. Het is nog geen seizoen, maar de problemen deden zich nu al weer voor, aangezien de par- keérterreinen al heel gauw vol waren. Het gevolg was, dat som mige straten nog maar heel nauw doorgang boden, omdat er aan beide zijden van de weg volop werd geparkeerd, op plaatsen waar par keren is toegestaan en op plaatsen waar het niet mag; DAT er in de Egmondermeer twee bushalten zijn bijgekomen, om de reismogelijkheden per open baar vervoer te vergroten, zo zegt de NZH. De halten zijn te vinden bij het dierenpension en bij de Klom penhoeve. Ze zijn buitep de rijbaan aangelegd, zodat het verkeer niet belemmerd wordt. DAT er van 24 t/m 26 mei door pater A. Reiners in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef een tentoon stelling wordt georganiseerd van Afrikaanse kunst, w.o. prachtig bronscpltuur van verschillende stammen uit Wesl-Afrika, oude maskers en gebruiksvoorwepen. Alles wordt le koop aangeboden en de opbrengst is voor de Missie in Afrika. De tentoonstelling is ge opend op 24 mei van 14.00-20.00 uur en 25 en 26 mei van 10.00-18.00 uur. Toegang vrij. woensdag 21 9.49—22.35 donderdag 22 10.54—23.41 vrijdag 23 11.59—12.44 (dood-tij) zaterdag 24 1.04-13.20 zondag 25 1.41—14.02 maandag 26 2.32—14.57 dinsdag 27 3.12—15.45 woensdag 28 3.57—16.25 donderdag 29 4.-38—17.04 Kuurcentrum "De Egmonden" aan de Marinestraat 3 wordt op zaterdag a.s. geopend. In het gebouw is een komplete inrichting ondergebracht, die helemaal in gesteld is op het fit voelen. In dit blad een extra aankondiging van de opening. De inhoud van de Wering is geveild. Vele belangstellenden kwamen op de koopjes af, die overal in het gebouw lagen ver spreid. De kijkdagen in het week end waren ook zeer druk. De prijzen, waren soms lang niet laag. Wat te denken van een koperen altaarbei, die wegging voor 430.—? Een bronzen luid- klok bracht 1000,— op. Een fotocopieerapparaat ging weg voor 430,—. De goederen in de Wering dateerden nog voor een groot deel uit de tijd, toen het huis nog "St. Jozef" heette en ten dienste stond van bleekneusjes, y 0 Pastor Wim Klück (Foto: Stevens)

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1