De Boulevard wordt weer breder Braderie 1980 Tachtig uur van Egmond Maaike bedankt "CONTACT MET DE EGMONDEN" 3 11 JUNI 1980- NUMMER 1458 en. Maar dat gebeurt niet. Het blijft een Egmondse aangelegen heid en daarmee uit. Zondagmiddag, rond half zes, ik was net begonnen om alvast de eerste regels voor het "Contact" op papier te zetten, toen een klein meisje iets door de brievenbus probeerde te frommelen. Nu glijden er veel papieren door de bus, als het "Contact" weer de aandacht vraagt. Het duurde even voordat het velletje op de mat viel. Maar nu werd meer dan anders mijn aandacht getrokken en even daarna zag ik dat het een icm-uiiig was. Voor de deur stond de 3-jarige Maaike de Graaff. Ze had de tekening net gemaakt. "Voor wie is ie" vroeg ik. "nou jij mag 'm hebben" zei ze. Bedankt hoor Maaike, ik heb je naam er onder gezet en de tekening in het "Contact" afgedrukt. Dankzij jou ging ik met plezier met mijn werk verder. G. A. Belleman De braderie is weer begonnen en trok de eerste avond reeds zeer veel belangstelling. Tientallen kraampjes staan weer opgesteld langs de Voorstraat en op het Pompplein. De gezellige sfeer werkt als een magneet op de gasten, de inwoners en op de omgeving, waar de woensdagse braderie van Egmond aan Zee als een traditie bekend staat. Sinds de eerste braderie van 1968 is het reeds het 13e jaar, waarin dit evenement gestalte krijgt. Het niet meer weg te denken zomeravond-gebeuren geeft Egmond aan Zee een gezelligheidsstempel, die door vele duizenden op prijs wordt gesteld. De organiserende ondernemersvereniging "Eendracht" besteedt er elk jaar weer veel zorg aan, waarbij de "Eendracht" de onmisbare steun van de gemeente krijgt, speciaal ook waar het gaat om het schoonhouden van de straten. "Egmond is eigenwijs", dat wisten ze ook al verderop, maar gelukkig legden ze er bij uit, dat ze bedoelden, "dat Egmond leeft op een geheel eigen manier, een geheel eigen wijze" zogezegd. Dan mag je eigenwijs genoemd wor den. Maar in dat van nature eigen wijze Egmond weten ze weer eens wat. "Radio Noordzee" kent ene Peter van Holland en die gaat afscheid nemen. Hij doet dat niet zonder geschenk aan zijn geliefde zender. Hij is dan ook van plan om een marathonkrachtinspanning te ontketenen, die voor "Noordzee" geld in het laadje moet brengen. Op vrijdag 13 juni om 12.00 uur nestelt hij zich met zijn geluidsapparatuur in het restaurant van speeltuin "De Egmonden", zet zijn eerste plaat op, schraapt zijn keel ondertussen om niet meer zijn mond dicht te houden voor de klok van acht uur 's-avonds heeft geslagen op maan dag de 16e juni. Hij houdt alleen zijn mond dicht, wanneer de mu ziek weerklinkt en daar kun je nog gezellig op dansen ook. "In Egmond hebben ze 't niet lekker". Dat dachten ze trouwens toch al in de omgeving en het mooiste is, ze trekken zich er in Egmond nog niets van aan ook. Nou, dat zal dan wel, we wisten trouwens niet dat de omgeving er zo over dacht, maar er is weinig aan te doen, dus waarom zou je je het dan aantrekken? Neem nou het aanstaande weekend. We weten ondertussen bliksemsgoed, dat we een "Radio Noordzee" hebben. De zender zendt trouwens elk weekend zelf over de daken, dat hij springlevend is. Maar nu halen ze het daar in hun hoofd, om 80 uur achter elkaar de disc- jockey uit te hangen. Tachtig uur achter elkaar mu ziek, die, als dat even mocht haperen, aan elkaar gepraat wordt y tot de volgende plaat, want stel je f' f 'jiï voor dat het even stil is. Er is //7T ^V; trouwens één geluk, het wordt niet 0 y V -- uitgezonden. Dat kan ook niet want 6 y heel Egmond zou een tik oplopen, V l\ jf. en daar zitten we nou ook weer niet l- - om te springen. Onze beminnelijke "Radio Noordzee" zou veel meer fans hebben, als de uitzendingen tot ver over de polders het groene achter land binnen zouden kunnen dring- En wanneer zaterdagavond Reij- er Wijn met zijn draaiorgel "De Kleine Ruth" ten tonele verschijnt, dan wordt het feest kompleet. Ondertussen zal Peter pogen voor zijn "Ródio Noordzee" zoveel mo gelijk sympathie te oogsten, waar bij hij geassisteerd wordt door een fantasierijke fanclub, die graag bijdragen voor de aktieve zend- fanaten noteert. Ga heen en geniet er van Zo denk je dat er in Egmond geen kop meer bij kan en zo bedenken ze weer ens wat, waar nog eens talloze bezoekers op af te komen. Maar gezellig is het. Goed, Eg mond heeft een zandgeel strand, mosgroene duinen en een hemels blauwe zee, die het zomaar van nature kreeg toebedeeld. We zeg gen hier: dank u wel. "Maar we moeten de natuur een handje helpen" zeggen ze bij "Radio Noordzee", "dat doet een vrouw ook'"Met onze aktiviteiten maken we het nog Egmondser dan het al is, nog mooier dus". Dus derpers, hoevers en binders, dag- rekreanten en verblijfsrekreanten, Egmond en "Radio Noordzee" kreatief en rekreatief, komt, niet en luister, maak de record poging in restaurant "De Egmon den" zoveel mogelijk mee. Je zult er het strand en de zee door vergeten als dat zou Jcunn^^ G. A. Belleman Toen tijdens de novemberstorm van 1976 een groot deel van de duinen werd weggeslagen, verdween tevens het trottoir langs de Boulevard, waardoor het noodzakelijk werd een nieuw wandelpad aan te leggen, daar waar de rijbaan lag. Het gevolg was, dat het verkeer geweerd moest worden en een betrekkelijk smal wandelpad overbleef. Ondertussen zijn de duinen weer wat aangegroeid en men kon weer aan verbreding gaan denken. Verrassend voor velen werden ,de verbredingswerkzaamheden vorige week door Gemeentewerken aangepakt en binnenkort zal het resultaat zijn, dat er weer een breed wandelpad bewandeld kan worden. De laatste weken lager nogal wat opgestoven zand. Dit werd niet verwijderd met het oog op de komende werkzaamheden, waarvan u hier op de foto een beeld krijgt. Het hek is reeds verzet en ondertussen zijn de beslratingswerk/aamheden in volle gang. Ondertussen blijft hel verkeer op de Boulevard een groot probleem. Duizenden auto's wringen zich door een veel te smal pad, als gevolg van de verwijzing naar het strand via de Sportlaan. De Voorstraat is wegens de afsluiting verderop voor doorgaand verkeer afgesloten, terwijl omleiding via de Prins Hendrikstraat naar het Zuiden ook op problemen stuit, hoewel aan die kant van het dorp meer parkeer- mogelijkheden zijn. Egmond aan Zee zit met een groot probleem. Velen zijn tegen de aanleg van een extra weg, die natuurlijk ook extra parkeerruimte vraagt. Vele anderen zijn voor de aanleg van een nieuwe weg. Door de voor- en tegenstelling blijven plannen onuitge voerd liggen en de moeilijkheden nemen toe. Egmond aan de Hoef blijft met geweldige verkeersopstoppingen zitten en voor vele strand- bezoekers wordt Egmond aan Zee minder aantrekkelijk. WAAR BLIJFT DE OPLOSSING

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 3