met de egmonden Grote rommelmarkt in E gmond-Binnen op zaterdag 5 juli 1980 Miss-Egmond verkiezing in "Lido" m® Oudleerlingen drukten meester Berdee de hand li KORT NIEUWS 2,50 per kg STOMERIJ KERNER Duinen fietstocht vanuit Egmond a. Zee Hoog water contact UITGAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B V Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 '080 M' IMMER 1461 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink Voor de 10e achtereenvolgende keer zal de muziekvereniging "Eensgezindheid" uit Egmond-Binnen op zaterdag 5 juli a.s. een rommelmarkt organiseren. De opbrengst van deze markt wordt door "Eensgezindheid" aangewend voor de vervanging van het instrumentarium en de opleiding van jeugdige muzikanten. De leden van het organisatie-komitee hebben er alles aan gedaan om de markt te doen slagen. Tal van attrakties dragen er toe bij om de sfeer ronduit gezellig te maken. Het Kerkplein in Egmond-Bin nen zal die dag tot een marktplein worden omgetoverd. De 'rommel' die door "Eensgezindheid" te koop wordt aangeboden is zo uiteen lopend van aard dat het eigenlijk te ver voert dit alles te vermelden. Een greep uit de door de Eg- Een beeld van de rommelmarkt in 1979. mondse bevolking geschonken spullen zal duidelijk maken dat er voor de echte snuffelaars "wat valt te halen in Egmond-Binnen". Wat o.a. te denken van kleding, schoei sel, meubilair groot en klein, een pony met veulen, schapen met lammeren, potten en pannen, fiet sen en bromfietsen, radio's en tv's, schilderijen, boeken, kortom er is van alles. Ook zij die niets kopen zullen een bezoek aan de markt in Egmond- Binnen niet tevergeefs maken. Een aantal attrakties bieden gelegen heid tot vermaak en het winnen van mooie prijzen. Zo zal er onder meer gelegenheid zijn tot vlotbrug gen, ballengooien en het werpen van pijltjes (darts)Voor de klein sten is er een kinder draaimolen en een klein rad van avontuur waarop "altijd prijs" wordt gegeven. Voor de ouderen is er gelegenheid om te schieten in een schiettent, maar tevens kan men meedingen naar de fraaie prijzen bij het rad van avontuur. Ook is er een speciale verloting met eveneens mooie prijzen. Zij die een rit op een pony een geliefde bezigheid vinden, kunnen in Eg mond-Binnen ook terecht. Op de markt is er tevens gelegenheid voor een dronk en een hartig hapje. Een bar onder de naam "Ares Corner", een barbecue en e'A pannekoekkraam kunnen op cf gebied geweldig van pas komen?"" De markt wordt geopend door burgemeester Kingma. die deze handeling om 10.00 uur 's-morgei jfr zal verrichten. Eenieder is welke in Egmond-Binnen op zaterdag 5 juli en het organisatie-komitee hoopt dat er een gezellige en geslaagde markt zal zijn. Tenslotte is het een 2e lustrum. wij vernemen DAT J. L. M. Bakker te Egmond aan Zee zijn doctoraal examen behaalde in de economie aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam. Zijn zus Loes be haalde het, einddiploma van de Sociale Academie, eveneens te Amsterdam; DAT de zaalvoetbalvereniging "Derp United" kienavonden orga niseert in speeltuin "De Egmon den" op de zaterdagen5,12,19en26 juli en 2 en 9 augustus. De avonden beginnen om 20.30 uur; DAT bij het instituut Dompvloet te Heiloo slaagden voor de exa mens Associatie SMK machine- schrijven de dames L. Bakker uit Egmond aan Zee en C. Schutte uit Egmond-Binnen. Eveneens uit Eg mond aan Zee de heer C. Barten; DAT de technische dienst van de gemeente nieuwe lantaarnpalen Dagelijks verse aardbeien speciaal donderdag, vrijdag en zaterdag! Herenweg 25 - Tel. 1488 Egmond-Binnen "Ik kreeg vanmiddag een prachtig versierde streep onder mijn loopbaan" zei meester P. C. M. Berdee in de aula van de school te Egmond-Binnen, waar hij en zijn vrouw vorige week het middelpunt waren tijdens de afscheidsreceptie, die daar was belegd door de oudleerlingen. Er waren er velen gekomen, om die streep te trekken. Daaronder was ook Jan Apeldoorn, de voorzitter van het afseheidskomitee, die de handel en wandel van meester Berdee gedurende zijn aktieve periode nog eens duidelijk omlijnde. Meester Berdee was onderwijzer in hart en nieren. 35 jaar lang. "maar nog belangrijker is" zei Jan Apeldoorn, "u was 35 jaar lang een Egmond-Binner". Met enkele rake bewoordingen schetste hij het vuurveterskarakter van deze le raar. die vele kinderen zag komen en weer velen zag gaan, om tenslotte na verschillende jaren weer onderricht te geven aan de kinderen van zijn vroegere leer lingen. Spreker prees zijn opstelling tussen de bevolking van Egmond- Binnen. "Hij durfde op de kerk banken te gaan staan om te zeggen: "Ik ben een akkeloor". waarmee hij nogmaals een streep trok onder een karaktertrek, waar uit onverbloemde taal sprak, zodat iedereen precies wist waar hij aan toe was. En aangezien de heer Berdee graag zijn gedachten aan het papier toevertrouwt, mocht hij een schrijfmachine in ontvangst ne men. terwijl zijn vrouw in de hulde werd betrokken door een boeket bloemen, die zij toe kon voegen aan menig geschenk, aangeboden door de oudleerlingen. De lueht van een poepie Burgemeester Kingma prees de heer Berdee voor zijn inzet, niet alleen voor de school maar speci aal ook voor de Egmond-Binner gemeenschap. Hem was ter ore gekomen, dal hij veel hield van muziek en zang en hij drong er bij het nieuwe hoofd op aan, dat vooral op school voort te zetten. De inhoud van het afscheidslied, dat eerder door de kinderen van de plaatste in de Pr. Marijkelaan en de Pr. Irenelaan uit Egmond aan de Hoef; DAT "Hart voor Egmond" haar achtste periodeverslag liet ver schijnen dat handelt ove de akti- viteiten van januari tot en met juni 1980. In het verslag wordt ge schreven over het streekplan; de kommunikatie met de gemeente; het fietspadenplan; de historie enz. "Hart voor Egmond" laat verschillende kritische geluiden horen, ook adhesiebetuigingen, want daarvoor hebben de mensen achter "Hart voor Egmond" ten slotte een open oog. Het verslag is de moeite waard om door te lezen en het aardige ervan is, dat het in kort bestek nog eens het geheugen opfrist; DAT waarschijnlijk deze week de dokumentatie verwacht kan worden over Slot II, zo werd ons van de zijde van het gemeente bestuur meegedeeld. Twee weken geleden plaatsten wij ook reeds een soortgelijk bericht, maar door verschillende ons onbekende oor zaken bleek bouwer "Wilma" niet in staat de lang verbeide dokumen tatie te verstrekken; DAT in de week van 21 t/m25juli weer de bekende zwemvierdaagse wordt gehouden. De afstanden zijn voor kinderen 250 meter en voor ouder dan 12 jaar 500 meter. Deze afstand dient in deze 5 dagen 4 maal gezwommen te worden. Kos ten 7,50 p.p. Met de voorberei dingen is reeds begonnen. Het belooft weer een grote happening te worden; DAT er 's-avonds nog diverse uurtjes vrij zijn in de sporthal. Wilt u tennissen, zaalvoetballen, bad minton spelen e.d., een telefoontje (nummer 2196) is voldoende. Zie ook de agenda van de sporthal: DAT aan de Abdijlaan te Eg mond-Binnen verschillende bloem bakken werden omgekeerd. Het zelfde gebeurde op het nieuw aangelegde dorpspleintje aan de Herenweg. Ook werden vernie lingen aangericht aan lantaarn palen, die net drie weken terug zijn geplaatst aan de Van Oldenborgh- weg. Vijf lantaarnpalen kon men nog herstellen, terwijl er drie totaal werden vernield en ver vangen moesten worden. De scha de bedraagt ongeveer 2500,--; DAT er in het kader van de zomerevenementen vorige week spuitbalwedstrijden plaatsvonden in Egmond aan Zee. De tuin van de Prins Hendrik-Stichting was het dekor, waar velen genoten van het natte schouwspel, dat door de deel nemers zeer fel werd gespeeld. De brandweer van Egmond aan Zee leverde weer de noodzakelijke medewerking en de leiding was weer in handen van de VVV. "Windhoek" was gezongen, had burgemeester Kingma aangegre pen en daaruit had hij de sfeer geput, die meester Berdee op zijn schooi handhaafde. Daaruit ci teerde burgemeester Kingma: "De tijd van griffels en leien, van klompen in rijen, dat is grijs verleden, die tijd komt niet weer. De lucht van een poepie, de smaak van een snoepie, 't is over, voorbij en dat doet u wel zeer Dit lied, waarvan de auteur ons helaas niet bekend is maar wel op de "Windhoek" gevonden zal moe ten worden, had tijdens het af scheidsfeest voor de kinderen zo veel sukses, dat het ook door de oudleerlingen massaal nog eens werd gezongen. De heer Berdee mocht van burgemeester een ge schenkbon in ontvangst nemen. Als zandkorrels "De tijd loopt mij als zand korrels tussen de vingers door" zei meester Berdee, waarmee hij wil de uitdrukken, dal hij zich bij lange na niet verveelde. De schrijf machine was een bijzonder wel kom geschenk, aangezien hem het schrijven niet zo goed afgaat. "Ik ben een gelukkig mens" zei meester Berdee "en ik moet eerlijk zijn, ik ben ook een beetje trots". Hij was verrast, dat zovele oud leerlingen hem niet waren ver geten. "Ik heb een fantastische herinnering met mij mee te dragen en het is gelukkig geen adieu". "Ik hoop nog lang in deze gemeenschap te mogen verblijven" besloot hij. En deze laatste woorden kregen nog meer betekenis, toen zeer velen van hun belangstelling voor hun oud-meester blijk gaven, waaruit een goede herinnering sprak aan een aantal gelukkige schooljaren. Elke grote, bekende badplaats in Europa heeft elk jaar een Miss verkiezing. Als het aan Ab den Iseger ligt staat vrijdag 11 juli vanaf 21.00 uur Egmond aan Zee goed op zijn kop. "Waarom zou Egmond >yet in het rijtje van vermaarde badplaatsen thuis horen" zo meenl0j: en daarom houdt hij die vrijdagavond in het "Lido" en het er onder gelegen "Club Romanoff" een grandioze Miss Egmond-verkiezing. Op die manier wordt een traditie in ere hersteld en de ronde miss voor de profronde "De Nacht van Egmond'^tp 29 juli op eerlijke wijze gekozen. De winnaressen tijdens een vorig jaargehouden Miss-verkiezing Noord-Holiand. Niet alleen kleding maar ook: tapijten gordijnen tafelkleden suède dekbedden reparatie Tel. 02290-32618 Zaterdag 5 juli a.s. organiseert toerclub "Le Champion" vanuit Egmond aan Zee fietstochten door hei Noordhollands Duinreservaat over afstanden van 25 en 50 km. Aan deze tochten welke in eigen tempo verreden kunnen worden, kan iedereen deelnemen. Vertrek ken kan men tussen 9.00 en 12.00 uur vanaf speeltuin "De Egmon den", Sportlaan 2. Het inschrijfgeld bedraagt f 3,-- terwijl tevens een duinkaart ver plicht is. Deze zijn apart aan de start verkrijgbaar. Na afloop ont vangt men ^en herinneringsvaan. De uitgezette routes door het Noordhollands Duinreservaat zijn zeer fraai en worden gereden aan de hand van een duidelijke route beschrijving. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Cees Lans bergen, Assendelft, tel. 02987-1474 's-avonds. woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag 2 juli 3 4 5 6 7 9 10 7.33—20.01 8.17—20.48 9.03—21.40 10.03—22.39 11.14—23.47 0.28 (dood-tij) 1.01—13.42 2.14—14.50 3.21—15.48 Het is al weer heel wat jaartjes geleden dat er met het nodige sukses in ons dorp een Miss verkiezing werd gehouden. Toen vorig jaar een, overigens lief en knap meisje zomaar werd aange wezen als ronde-miss voor de wielerronde, heb ik het besluit genomen dit jaar hiervoor een speciale verkiezing uit te schrijven om alle meisjes die het leuk vinden een dergelijke titel in de wacht te slepen daartoe een eerlijke kans te geven", aldus Ab den Iseger. En Egmond heeft er op deze manier een extra attraktie bij. Daar is men overigens best over te spreken. Dat blijkt wel uit de vele positieve reakties die Albert mocht ontvangen na zijn oproep om financiële, materiële en organi satorische steun. Er is bovendien nog iets aparts aan deze Miss verkiezing. Er zullen namelijk twee des kundige jury's aanwezig zijn om de deelneemsters te beoordelen. Or ganisator Den Iseger: "De dames kunnen overigens overal vandaan komen. Daarover mag geen mis verstand bestaan". Er zijn inder daad twee jury's samengesteld want zowel in het restaurant 'Lido' als in dancing "Club Romanoff" vindt de verkiezing plaats. Een dubbele, onafhankelijke en dus extra aantrekkelijke beoordeling voor de deelneemsters en na tuurlijk het publiek. Naast de ere-titel van Miss Egmond 1980 zijn er tal van fraaie prijzen te winnen. De hoofdprijs bestaat uit een vakantiereis met een eindbestemming die in overleg met de winnares wordt bepaald. Voor de winnares van de tweede plaats staat er een fraaie portable televisie te wachten en nummer drie krijgt een Orlane make-up-set ter waarde van 400,-- aangebo den. De plaatsen 4 t/m 10 leveren kleding-waardebonnen op en prachtige kadoos. Voor inlichtingen en inschrij vingen kunnen belangstellenden bellen telefoonnummer 02206-1577.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1