met de egmonden mm li Subsidies ter sprake in gemeentelijke commissie 55 jaar is een hele lange tijd Egmond-Binnen wandelde weer vier dagen De eerste vleugel van de Prins Hendrik- Stichting nadert voltooiing KORT NIEUWS Vijftig jaar op 't zelfde plekje wij vernemen STOMERIJ KERNER Boerenkapel met lekkere oude deunen contact 13 AUGUSTUS 1980 NUMMER 1467 UITGAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink 't Is nog even wennen in de gemeentelijke discussiecommissies, waarin de stukken voor de raadsvergadering van te voren worden doorgelicht. We kunnen nog spreken van zomeren vakantiesfeer, waarin alles op een lager pitje is gedraaid, maar binnenkort dient de eerste raadsvergadering zich aan en dan dienen de praatstukken behandelklaar te zijn. De commissie financien deed vo rige week zijn best, om reeds enige lijn te brengen in een aantal subsidieverzoeken, die van ver schillende kanten waren binnen gekomen. Een verzoek namens de ouder commissieleden van de diverse scholen om geldelijke steun voor een cursus voor die ouders, zodat ze beter in staat zijn om mee te praten over allerlei zaken, zal het wel niet halen. De meerderheid in de commissie was er niet voor, behalve de PvdA. B en W vond het peil van de ouders voldoende terwijl een ander bezwaar maakte, omdat er een te groot verloop in zo'n commissie is, zodat er cursus sen moeten worden blijven gege ven. Er werd echter wel opge merkt, dat er een bepaalde angst zou kunnen bestaan bij sommige ouders, dat hun kennis tekort schiet en zich daardoor niet be schikbaar stellen. Waarschijnlijk zal zo'n situatie door een bepaalde instruktie vanuit de gemeente op te lossen zijn. De twee Egmondse reddingbri gades, De Robben en de E.R.B., kunnen nog niet zomaar over de door hun gevraagde subsidies be schikken. De Robben heeft naar verhouding groter tekort dan de E.R.B., welke brigade veel groter is. De commissie wil graag wat meer duidelijkheid over bepaalde aanschaffingen en de noodzaak daarvan. Ook gingen er stemmen op over samenwerking van beide brigades, pet neemt niet weg, dat er in de gemeente veel waardering bestaat voor het werk van beide brigades, waarbij bepaalde zaken niet dwingend zijn voor te schrij ven. Toch was men algemeen van mening, dat er bezuinigd moest worden, maar dat hangt ook weer af van nadere gesprekken, waaruit meer duidelijkheid moet komen. Er gingen ook stemmen op over een fusie van beide brigades. De voetbalvereniging St. Adel- bert wil graag zijn verlichting uitbreiden maar ook hier moet eerst meer duidelijkheid komen, omdat met niet uit de gegevens kon opmaken, in hoeverre er sprake was van zelfwerkzaamheid van de leden en het bedrag dat daarmee gemoeid was ter verlaging van de kosten. Ook de verwarming, waar op Zeevogels zit te wachten volgens de commissiegegevens, bracht wat financiële verwarring. Er was voorheen reeds geld uitgetrokken, maar niet duidelijk was, of aan die toekenning al uitvoering was gege ven. Het blijkt, dat enige jaren terug reeds een besluit is gevallen om f 11.000,-- beschikbaar te stellen aan Zeevogels voor de aanleg van verwarming in de kleedkamers. In de kantine zou heteluchtverwar- ming komen. Tot op heden is er nog niets gebeurd en het geld berust nog bij de gemeente. De situatie is nu echter zo, dat er dringend een nieuwe verwarming moet komen. Het geld zal dan ook binnenkort wel opgesoupeerd worden en of het bedrag van f 11.000,- nog voldoen de is, valt te betwijfelen. Zondagavond, een rood avondzonnetje gooit zijn avondlijke stralen over het groene land van Egmond-Binnen. Een huis aan de Limmerweg 3, ervoor bloemen» links een grastapijt en erachter een gezellige tuin, waarin groente wordt gekweekt en waaruit verse vitaminen zijn geplukt. Daarachter een stukje bouwland en in vol blad staande bomen en als achterste dekorstuk staat daar de St. Adelbertabdij. Dit is het plekje, waarop het gouden bruidspaar W. Admiraal/P. M. Admiraal-Zuidervaart woont, al vijftig jaar lang. DAT a.s. vrijdag de finale partijen van de Sporthalcup wor den gespeeld. Aanvang 19.30 uur. Hoewel het nog zomer is, is de training en de competitie voor het winterseizoen inmiddels gestart; DAT op maandag 18 augustus a.s. de TROS-radio opnamen gaat maken voor het programma"Toer ja Toernee" in het dorpshuis "De Schulp" te Egmond-Binnen. De avond begint om 20.30 uur en is op vertoon van een toegangskaart, die gratis is te verkrijgen, toeganke lijk. De avond wordt gepresenteerd door Jan Kok. Er zullen verschil lende bekende Egmonders aan het woord komen tijdens de sprekers- hoek en tijdens intervieuws. Ver der werken aan het programma mee Benny Neyman, Margriet Eshuis, de fanfare "Eensgezind heid" en de Michael Mill Compag nie o.l.v. Peter Bochem. De kaar ten zijn verkrijgbaar bij het dorps huis en bij de drie Egmondse VVV's; De producent van het programma is Koos Huisman; DAT de ponyclub Heiloo e.o. op zaterdag 16 augustus een concours hippique organiseert op hun ter rein aan de Vennewatersweg tussen Heiloo en Egmond-Binnen. Er wordt gestart door 200 pony combinaties. Er is springen en dressuur. In de pauze optreden van de mini-majorettes uit Heiloo, dat zal ongeveer om 12.30 uur zijn. De toegang is gratis. Parkeer gele genheid is er voldoende; DAT radio "Noordzee" de ko mende drie weken niet in de lucht zal zijn wegens reorganisatie De liefhebbers van deze zender m dat zijn er velen—zullen tot vn, .ag 5 september geduld moeten oefe nen. Vanaf die dag is de zender weer te beluisteren met een kom pleet nieuw programma in stereo; DAT er op zondag 31 august ;&Jn Egmond aan de Hoef een fietstlrnt wordt georganiseerd waaraan groot en klein kan deelnemen. De route voert langs de mooiste plek jes. Deze tocht wordt gehouden ia het kader van de festiviteiten rond het 10-jarig bestaan van de volley balvereniging "Relax". De komen de dagen volgt een uitnodiging en inschrijfformulier met nadere ge- gevens. Succes voor de leden van de E.R.B. Zondagmiddag j.1. namen een aantal leden van de E.R.B. deel aan een zwemprestatie-tocht, de "Zeemijl van Bloemendaal". Jan Blok van de Egmondzeeër Red- dinsbrigade slaagde er in om op de eerste plaats te eindigen. De drie andere Egmondse deelnemers, Maarten Groen, Bert Visser en Brenda de Goede werden resp. derde, vierde en zesde, een zeer knappe prestatie van deze E.R.B. leden. Het afgelopen week-end had de brigade druk werk, door de zeer sterke stroming in de trekgaten Zaterdagmiddag haalden men bin nen een half uur zeker veertien personen uit zee. Later werd.door de brigade verzocht niet meer in deze muien te gaan zwemmen. Wup van Trijn, zoals ze hem in Egmond-Binnen kennen en zijn vrouw zitten gezellig te praten met Jaap Weijers en zijn vrouw, die elke zondagavond trouw komen kaarten, maar het gouden bruids paar gaat ook andersom naar de familie Weijers. 't Is een traditie, waar niet vanaf wordt geweken. Het werd deze avond wat later voor de eerste kaarten werden geschud, want bij het plaatje wat we kwamen maken hoort ook een praatje over vroeger, hoe de brui degom het grootste deel van zijn leven werkte op de melksuikerfa briek in Uitgeest, nagenoeg elke dag heen en weer fietsend. Al vertellend steekt hij zijn zoveelste shaggie op, waarvan hij nog sma kelijk kan genieten. Humor is hem niet vreemd en ineens zit hij met zijn verhaal heel ver in het verleden, toen hij nog niet eens getrouwd was en als lid van Eensgezindheid zijn nootjes meeblies. Hij herinnert zich nog als de dag van gister toen hij van de dirigent, de "ouwe Piet Kuis" (dan weet elke oudere Egmond-Binner wie er bedoeld wordt) op z'n donder kreeg, omdat zijn hond de partitu ren had verscheurd. "En als we op concours moesten vroeg ie aan mij om me stil te houden'herinnert hij zich nu "want noten lezen kon ik niet. Nee, daar kon ik me niet op beroemen, maar als ik roem, roem ik op mijn zwakheid, om met St. Paulus te praten". Als hij zich echter ergens op kan" beroemen, dan is het zijn gevoel voor humor, want het was een bijzonder gezellig gesprek. Het echtpaar Admiraal houdt van gezelligheid en daarvan mogen wat hun betreft velen mee genieten. Toen hij tachtig werd, huurde hij ëen zaal van het dorpshuis af, want anders konden de bezoekers niet zitten en je moet op z'n minst toch een stoel aanbieden. Dat zullen ze aan velen doen, wanneer ze op 20 augustus a.s. hun gouden feest vieren. Om 14.30 uur is er een dankdienst in de Adelbertuskerk waarna er van 17.00-18.30 uur gele genheid is om het gouden paar te feliciteren in café Swart. Onze felicitaties alvast vanuit dit Con tact en we spreken de wens uit dat er nog vele aan toegevoegd wor den. Vorige week vrijdag gingen we even bij de fam. Kiers langs aan de Zeeweg 19 te Egmond aan Zee, want we hadden een tip gekregen dat de heer en mevrouw Kiers vijfenvijftig jaar getrouwd zijn. En hoewel ze daar wel geen extra aandacht aan zouden schenken, was iedereen die dat wilde van harte welkom om een glaasje te komen drinken. Nu ging het ons echt niet om dat glaasje met inhoud, maar als je met dat stel ga praten, dan zit je echt niet om een woordje verlegen terwijl dit bruidspaar zelf ook geen leemte in het gesprek laat vallen. Hun vitaliteit is van het onver woestbare soort. Mevrouw Kiers straalt met haar drieentachtig jaren nog een blakende gezondheid uit en de heer Kiers heeft ook nog niet te klagen. En dat doen ze dan ook niet, ze vinden dat ze daar geen enkele reden toe hebben. In hun huisje aan de Zeeweg leven ze hun gelukkige leventje en kijken terug op een welbesteed aantal jaren. Mevrouw Kiers zat tot voor kort in het bejaardencomi té en ze vond nu de tijd gekomen dat jongeren zich maar eens moes ten inzetten voor de bejaarden. Geel haar eens ongelijk? Beiden hebben zich jarenlang gegeven voor hun kerk, de ned. hervormde HOOGWATER zie agenda pag.6 Zomeravondconcert "Lamoraal" in Egmond aan Zee De muziekvereniging "Lamo raal van Egmont" zal op vrijdag 15 augustus a.s. een Zomeravond concert verzorgen te Egmond aan Zee. Het orkest zal op het einde van de Voorstraat/begin Pompplein plaatsnemen. Aanvang is om 20.00 elke woensdag bij u voor de deur. Vrijdag het goed weer retour! De auto niet gezien, dan bellen: tel. 02290-32618 Op het Pompplein te Egmond aan Zee speelde zaterdagavond de boerenkapel uit Callantsoog. De lekker in het gehoor liggende muziekwerkjes pasten helemaal bij de uitmonstering van het in westfries tenu gestoken gezelschap. Dit gezellige optreden konden de gasten van Egmond aan Zee best waarderen en zij waren dan ook met velen opgekomen om even mee te genieten van het ongekunseld optreden van dit uit twaalf man bestaande gezelschap, dat op het stenen podium van het Pompplein in hun folkloristische kledij een aardige attraktie vormde. Zij speelden er op uitnodiging van de VVV en wanneer het weer het toelaat en het schema van de optredens van de kapel nog een gaatje laat zien bestaat de mogelijkheid dat zij nog eens in dit seizoen optreden. kerk. Door het organiseren van allerlei aktiviteiten hebben zij een belangrijk steentje bijgedragen aan het goed reilen en zeilen van hun kerk. Ze deden het met grote ijver en er was niet te gauw wat teveel. Op hun huisje staat de naam "Vita Nova", waarmee ze maar willen zeggen, dat leeftijd niet zoveel zegt als het er om gaat, dat er steeds weer wat te vernieuwen is. Bijna een jaar hebben ze Egmond tijdelijk verruild voor Rotterdam, want een zuster brak haar dijbeen en daar moest gehol pen worden. Dat doe je dan met je drieëntachtig jaren, terwijl de heer Kiers t zijn tachtig jaren er ook niet tG#>nop zag. Jezelf geven voor anderen stond en staat nog steeds in hun banier geschreven. Het was bijzonder plezierig om daar een glaasjjj^p te drinken. De traditionele wandelavondvièrdaagse van E gmond-Binnen trok weer vele deelnemers, zowel groot als klein. Elk jaar weer weet de evenementencommissie van Egmond-Binnen vele enthousiaste wande laars te interesseren, hoewel dat ook weer niet zo vreemd is. Want de route loopt door de mooiste plekjes in de omgeving en al wandelend loop je daarvan te genieten. Het weer was deze keer uitstekend. Er werd over verschillende af standen gelopen maar het was geen wedstrijd, het ging gewoon om een plezierige wandeltocht, waaraan iedereen mee kon doen, zelfs al zat je in een rolstoel, want er zijn altijd wel liefhebbende ouders en anderen, die het karretje voortduwden, zoals een van de deelnemers ervaarde, die met een gebroken been zat. De deelnemers komen niet alleen uit Egmond-Binnen, de laatste jaren is er een toenemende belang stelling te constateren uit de omge ving, zoals Limmen en Castricum, terwijl ook deelnemers uit Alk maar en Bergen onder de wande laars werden gesignaleerd. Iedere wandelaar ontving na afloop een boeketje bloemen, terwijl "Eens gezindheid" voor een feestelijke afsluiting zorgde door een wande ling door het dorp te maken. Aan de wandelvierdaagse was ook een medaille verbonden, die de herin nering aan het jaarlijkse evene ment levendig houdt. Na afloop was er geen "blaren- bal" zoals in voorgaande jaren de gewoonte was, aangezien voor velen de volgende dag weer als normale werkdag doorgaat en dan kan je het eenmaal niet zo laat maken. In november zal de eerste nieuwe vleugel van de Prins Hendrik- Stichting te Egmond aan Zee in gebruik worden genomen. De bouwwerkzaamheden aan de zuid westelijke vleugel vorderen goed en verlopen precies volgens sche ma. De dakbedekking is reeds aan gebracht en binnenkort zal dit stuk nieuwbouw ook winddicht zijn. De afwerking vergt ook wel enige maanden en zal tegelijkertijd plaatsvinden met de ziekenafde ling, die niet is afgebroken maar wordt gerenoveerd. De nieuwe vleugel omvat 37 een-persoons kamers en 5 echtparen-kamers. De bewoners die het langst in de Prins Hendrik-Stichting wonen, hebben als eersten mogen kiezen voor verhuizing naar de nieuwe vleugel. Momenteel zijn alle ka mers verzegd. Het spreekt voor zich, dat de afsluiting van de eerste bouwfase en de ingebruikname van de nieuwe vleugel met enige feestelijkheid gepaard gaat. Bij een rigoreuze verbouwing die het gebouw van de Prins Hendrik Stichting ondergaat, valt een inwendige verbouwing van kleinere omvang minder op. De bar van de Prins Hendrik Stichting is aangepast aan de eisen des tijds zoals men dat pleegt te noemen. Ofschoon een borreltje overal wel smaakt moet het toch voor de stamgasten goed toeven zijn in de vernieuwde bar, waarin veel hout is verwerkt en de diverse herrinneringen aan het zeemansleven het interieur verfraaien. Een trek aan de antieke scheepsbel boven de bar kost je 'n rondje maar dat zal menig schipper aan de stuurlui aan de wal overlaten.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1