Ingezonden Ingezonden Ingezonden Maandag 25 augustus a.s. zal het door de TROS in Egmond opgenomen programma "Tour- ja tournee" worden uitge zonden. De uitzending is 's-mor- gens van 10.00-11.00 uur op Hilversum 1. Dit programma werd tijdens een showavond vastgelegd in "De Schulp" te Egmond-Binnen. Voor de op namen bestond veel belangstel ling. Op onze foto is presentator Jan Kok in gesprek met de oud- reddingsboot-schipper Cor van Pel. Engelse les voor beginners Wegens veel belangstelling beginnen wij weer met een kursus ENGELSE LES VOOR BEGINNERS Wij verzoeken hen die navraag hebben gedaan zich nu weer op te geven. Nieuwe kursisten kunnen zich eveneens aan melden bij de heer Ken Pettit, telefoon 02206-2016/3663. Deze kursus begint op woensdagavond 6 september van 19.30-20.30 uur (kursus- duur 1 jaar). (R-39R) 25 Jaar geleden kreeg mijn man van zijn opoe Blok in de Prins Hendrik-Stichting. 2 grote grijze porseleinen "onkies". Maar tijdens onze verhuizing van Alk maar naar Egmond zijn ze in 1000 stukjes gevallen. Omdat Jaap heel erg aan zijn "onkies" gehecht was, vraag ik: "Wie kan mij tegen redelijke vergoeding aan de zelfde porseleinen "onkies" helpen?" WILL. BUIS Pr. Hendrikstraat 39 - 1931 BJ Egmond WERP SEEW SLSS OP T STRdtC Reactie op "Egmond is Egmond niet meer", dal wij vorige week opnamen van A. G. Roest, Troel- stralaan 6, 3705 ER Zeist. Het "Contact met de Egmon- den" DURFDE uw stukje te plaat sen, want u kunt veel over de Egmonders vertellen, maar dat ze bang zijn kan niet gezegd worden. U schreef, dat Egmond de laatste 20 jaar zo veranderd is, noemt u mij één plaats die de laatste 20 jaar onveranderd is gebleven. Ook stoot u zich aan de tijden van winkel sluiting. Heeft u wel eens de uren geteld die de mensen per week maken? 80 uur is geen uitzonde ring en ze vinden het heel normaal dat ze hun gewone vrije dag en zondag niet nemen. koffie. Wel donders, het paviljoen is weggespoeld en de gemeente heeft toevallig geen blik pavil joens open getrokken. Egmond. waar ben je mee bezig? Je bent hét niet meer! Maak het goed, houdt winkels dag en nacht open. houdt die zee een beetje in toom. haal het vet van de stoelen en zet afthans meubilair bij het grof vuil. VVV-ambassadrices, zeg nooit dat je het nu nog niet kunt zeggen, maar zeg iets leuks tegen de gasten. Middenstanders, kom uit jullie bungalow en bevolk 's-avonds de straten om een bom melding te voorkomen. Voer weer "service" in je vaandel want dat is wat de gasten willen, hé, meneer Roest? Bij u thuis in Zeist is alles anders. Gelukkig maar. Jaap Eeltink "CONTACT MET DE EGMONDEN" 3 20 AUGUSTUS 1980 NUMMER 1468 vervolg van pagina 1: DAT zaterdag 23 augustus a.s., 's-avonds om 7.00 uur een selekt Adelbert-gezelschap zal voetballen tegen bekende Nederlandse top- schaatsers op het Adelbertterrein "De Kwekerij". Bekende namen zoals Piet Kleine, Co Giling en Jeen v.d. Berg zullen zorgdragen voor een sportief voetbalspel. De baten van deze wedstrijd zal zijn voor de nieuw te bouwen St. Adelbert- akkommodatie. Zie verder het stukje in 't "Verenigingsnieuws"; DAT in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef een jongerensoos van start gaat, in welk verband o.a. aandacht wordt geschonken aan speltechniek, alternatieve genees kunde, discussietechniek, spreek vaardigheid enz. In samenwerking met de LTB zullen allerlei kur- sussen worden gegeven. Vanaf 1 november is er iedere middag open huis, behalve op dinsdag, voor het leggen van een kaartje, biljarten enz. In oktober bestaat het dorps huis 10 jaar, zodat deze maand aan allerlei evenementen is gewijd, waaronder een Tiroler avond met de kleine kapel van "Lamoraal", een discobal, een boks/karate-de- monstratie, gymnastiekdemon- straties en nog veel meer. In november vindt er een huishoud beurs plaats; DAT is opgericht de stichting "Siriusreizen", die onder auspi ciën van de Intergemeentelijke Sociale Dienst te Alkmaar voor de bejaarden in de omgeving allerlei reizen organiseert op zeer betaal bare basis. Voor meer inlichtingen kan men zich wenden bij genoemde dienst aan de Rhijnvis Feithlaan 150, 1813 KV Alkmaar, tel. 072- 127088; DAT het middenstandsdiploma voor hen die zich zelfstandig willen vestigen, nog steeds als een onmis baar element beschouwd kan wor den, dit in tegelstelling tot de mening die bij sommigen leeft, dat de eisen voor vestiging anders luiden. Er is wel het een en ander veranderd. Het diploma omvat meer dan vroeger maar vraagt dezelfde studietijd. Het voert te ver in deze kolommen, om daar een uitgebreide uitleg over te geven. Beter kan men zich wenden tot de heer Th. Kaandorp, dir. midden standsavondschool te Heiloo, De Dors 2, tel. 072-332086; DAT er op donderdag 28 augus tus een open dag zal zijn in het Vormingscentrum te Alkmaar aan de Drechterwaard nr. 14, (Huis waard I)De gehele dag kan men zich er oriënteren op de mogelijk heden voor deeltijdonderwijs en dat is speciaal belangrijk voor hen die na hun Mavo-, Havo- en andere opleidingen zijn gaan werken. Ou ders en evehtueel toekomstige leerlingen zijn er de gehele dag welkom en natuurlijk iedere be langstellende. Er zijn veel leer- aktiviteiten, die uitstekend aan gepast zijn op een basisopleiding, terwijl er ook interessante kur- sussen zijn voor hen die niet direkt aan de slag zijn gekomen. Voor jongens en meisjes tot 19 jaar zijn de kursussen kosteloos terwijl er tevens reiskostenvergoeding mo gelijk is. Verdere informatie bij mevrouw L. Tames en de heer T. Dam, dagelijks bereikbaar tussen 9 en 17 uur, tel. 072-611034 en tijdens de open dag van 10.00-20.00 uur; VERVOLG "KORT NIEUWS" De ontwikkeling van de openbare bibliotheek in Egmond heeft in de laatste jaren grote vorderingen gemaakt, hoewel eT slteeds nog sprake is van noodvoorzieningen. Want Egmond probeert althans een toeristenplaats te zijn. Beste toeristen, wij zijn er van overtuigd dat wij als Egmonders op een bevoorrecht stukje van de wereld leven en wij vinden het fijn dat hier ook andere mensen komen, maar gedraagt u zich als toerist op een normale manier dat is voor ons allemaal prettiger. Want als je bv. als Egmonder op je fietsje inkopen hebt gedaan, en door een van onze smalle straatjes rijd, dan wordt je weg vaak versperd door toeristen en als je dan een opmerking maakt, krijg je te horen: "Maar wij zijn met vakantie". U ziet, het valt van beide kanten niet mee. Noorderstraat 5 Egmond aan Zee IS EGMOND, EGMOND NIET MEER? Aan het eind van mijn 14-daags verblijf in Egmond aan Zee heb ik toch even de behoefte te reageren op het ingezonden artikel van de heer A. G. Roest uit Zeist. Smidstraat 9 Egmond aan Zee P.S. Als u de moeite neemt, om iets langer te zoeken, zijn er gerust nog wel betaalbare vakantiever blijven te vinden, maar dan na tuurlijk niet aan de Boulevard. Alles is anders Terug van een verregende va kantie, moet het lekker zijn je beproefde hart te kunnen luchten. Zelfs de heer Pelleboer wordt verweten dat hij een verhouding zou hebben met moeder natuur. Misschien toch wel aardig, dat wisselvallige weer. Hebben we tenminste reden tot klagen want dat is immers onze aard. Als naast al die regen en wind het gehuurde flatje voor de modale portemonnee te gortig blijkt; de koelkast niet onder het nulpunt komt; de verwarming het laat afweten; het meubilair rijp is voor grof-vuil; de terrasdeur last heeft van winderigheid en de keuken stoelen druipen van het vetJa, dan heb je echt reden tot klagen. Maar goed, je probeert er toch iets van te maken. Je haalt iets lekker bij de bakker, een borreltje bij de slijter, althans, dat was de bedoe ling. Maar de winkels zijn al dicht. Dan maar naar bed. Gelukkig, de bedden zijn goed. De volgende morgen bij het krieken van de dag blijkt de zomerzon naarstig zijn best te doen om van de zomer 1980 nog iets te maken. Op naar zee en strand om in een paviljoen met volle teugen te genieten van een lekker bakkie In al die jaren die ik nu in Egmond kom, heb ik praktisch nog nooit problemen gehad om een huisje te huren. Met Pasen of als dit beter uitkomt met Pinksteren, rijden wij naar Egmond en binnen een paar uur hebben wij (man, vrouw en 2 kinderen) een onder komen. Wat betreft de prijzen van de tuinhuisjes ben ik het volledig met de heer Roest eens. 400,- a 500,per week is gewoon te duur voor de ongerieflijke en soms zeer middelmatig geoutilleerde huisjes. Ik kan mij de teleurstelling van de heer Roest ook best begrijpen, wanneer hij a raison van 750,- per week een smerig en niet in goede staat zijnd appartement betrekt. Toch geloof ik dat je aan zijn ervaringen niet "Egmond totaal" mag ophangen. Van vrienden en kennissen van mij, die ook in Egmond op diverse plaatsen ge logeerd hebben, heb ik toch diverse goede reakties ontvangen. Ik zet echter vraagtekens bij de passage over de prijs van de "drankjes". Wanneer ik bij Bad Zuid 1,75 voor een frisdrankje of pilsje betaal en 2,- voor een wijntje, dan weet ik niet waar die 3,- of 4,- méér per drankje vandaan komen. Wanneer ik daar naast ook wel eens aanmeer in een dicht bij het Pompplein gelegen cafeetje, dan kan ik u verzekeren dat daar de prijs 1,25)landelijk gezien, beslist niet hoog is. U ziet, het is zeker niet allemaal negatief al moeten de ervaringen van de heer Roest niet helemaal als incidenteel weggewuifd worden. Ton Kamps Prins Hendrikstraat 2, 6576 AE Ooy De Tijdverdrijfslaan krijgt een nieuwe asfaltlaag. Misschien be grijpen we het niet goed, maar de asfaltweg, die er ligt, is helemaal In Egmond aan Zee o.a. is de bibliotheek gevestigd in dit houten noodgebouw op het Eymaplein. Voor een definitieve voorziening is het streefjaar 1982 in gedachten en het is daarom noodzakelijk dat er gereserveerd wordt, om dan geld om handen te hebben. Daarom werd er door het gemeentebestuur 50.000,- toegevoegd aan de reser vering voor dit doel. Dan schrijft u, dat de Egmonders in een bungalow wonen die ze met hard werken, maar van het geld van de toeristen gekocht hebben. Hard werken geloof ik graag, maar als het alleen van de toeristen zou zijn, gingen wij de overige negen maanden met vakantie. En als uen uw vrouw ieder 80 uur per week willen werken, dat is dan wel 160 uur, dan kunt u misschien ook wel een bungalow kopen. En als ik uw brief zo lees, dan heb ik zo'n groen vermoeden dat u wel méér mee neemt van thuis dan een paar flessen drank, zodat wij alleen de lege flessen mogen opruimen. Maar om u gerust te stellen, de meesten wonen heel gezellig boven of naast hun winkel, hoewel een zakenman in Egmond aan Zee meestal duurder moet kopen, om dat er geen andere woning voor hem beschikbaar is. Hij en zijn vrouw moeten er echter lang en hard voor werken, om de zeer zware lasten op te brengen. Ik wens u evengoed nog heel veel prettige vakanties toe, al dan niet in Egmond aan Zee. P. van Pel-de Boer Ook ik ben de laatste 10 jaar zo'n 7 a 8 maal in Egmond aan Zee op vakantie geweest. Heb dan uiter aard niet die 20-jarige ervaring van V de heer Roest. Toch meen ik dat de j teneur van zijn verhaal te negatief voor Egmond is. Het isbegrijpeUik'* dat het de laatste'weken niet mèer zo druk is in Egmond. Scholen zijn reeds begonnen, voeg daarbij de! reeds afgelopen bouwvakvakantie en daarnaast ook de vroege vakan- tie van onze Oosterburen, dan geeft dit aan, zij het misschien ten dele, dat het dit jaar een kort seizoen is geweest, waardoor de drukte wat tegenvalt. De openingstijden van de win- kels zijn inderdaad afgenomen. Toch vind ik dat er, ondanks die inkrimping, voldoende tijd over blijft om uw inkopen, ook nog op zondag, te kunnen doen. Die in perking van de openingstijden, misschien ook wel iets te maken met de winkelsluitingswet, vraagt natuurlijk een aanpassing van ons toeristen. Een aanpassing waar van je je kunt afvragen of de j service inderdaad aan het terug- lopen is. niet zo slecht. Bovendien gaat er weinig verkeer langs, terwijl het drukke verkeer in het weekend er wordt geweerd, althans vanaf Eg mond aan Zee. Misschien is het toch beter om het geld, dat be stemd is voor deze weg te besteden aan de Kromme Hogedijk.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 3