met de egmonden sfl® Zo was het vroeger Als Egmondse ouderen niet willen is de jeugd de dupe li Theresia Kleuterschool moest het ontgelden Twee jubilarissen bij de "Flierefluiters" KORT NIEUWS Hoog water contact 3 SEPTEMBER 1980 NUMMER 1470 UITGAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink Egmond-Binnen mag dan van oudsher een agra rische gemeenschap zijn, wie denkt dat vroeger iedereen op het land werkte, heeft het mis. Er waren ook toen nijvere zakenmensen, die met hun handel het hoofd boven water trachtten de houden, daarbij er niet tegenop ziend, om metde schaarse inkomsten ook nog een omvangrijk gezin groter te laten groeien. Vroegerw was dat eenmaal zo en niemand vond dat vreemd. Zij die het niet zo zagen zitten op het land, dreven hun handeltje in kleine knusse winkeltjes en keken er soms helemaal niet tegenaan, om zich van modern vervoer te voorzien. En zo reden de eerste T-Fordjes ook in Egmond-Binnen vrolijk tuffend rond. Links op de foto zien we Cees Klaver in de cabine zitten en achter het stuur Klaas Apeldoorn. Beiden hadden trouwens als chauffeur bij de NACO al veel ervaring opgedaan. Het zou beu! kunnen zijn, dat we de voorkant van een NAC-rtuus zien op deze foto, want vroeger zagen ze er eeivniet tegenop, om even een ommetje te maken langs vrienden en bekenden, hoewel dat misschien wel wat overdreven overkomt in dit geval. Maar het plaatje nader beschouwend, zien we naast de auto Annie Liefting staan, die onlangs de vernieuwde zaak nog heropende van haar zoon Hans, die met zijn vrouw Sjaan op hetzelfde punt aan de Krijt, dat u op deze foto ziet, een traditie voortzet, die begon in 1928. Naast Annie Liefting staat haar man Jan Zentveld met een transportfietsom de waren uit de vroegere kruidenierswinkel aan de vrouw te brengen. Leunend tegen de muur staat haar zuster Trijntje Liefting. Tijdens de jaarlijkse ledenver gadering huldigde toneelvereni ging de "Flierefluiters" twee trouwe leden. Het zijn Nel van Baar en Cees van Pel die hun vereniging nu ruim vijfentwintig jaar trouw zijn. Op 30 augustus 1955, de vereni ging bestond toen pas negen jaar, tekenden zij voor hun amateur toneel en sinsdien hebben zij vele rollen gespeeld. Nel van Baar speelde maar liefst dertig rollen terwijl Cees van Pel zevenendertig creaties op de Egmondse planken vertolkte. In vijfentwintig jaar hebben bei den veel toneelervaring gekregen, waaraan nieuwe spelers zich nu kunnen optrekken. Wanneer in maart 1981 "De Flierefluiters" haar 35-jarig bestaan viert met een jubileumstuk, zullen ongetwijfeld Nel en Cees hun rollen spelen. Voor de zoveelste keer. Zij kunnen de "Flierefluiters" en de "Fliere fluiters" kunnen hen niet missen. Tijdens de feestelijke vergade ring oYitvingen de jubilarissen het bronzen N.C.A.-insigne met de daarbij behorende oorkonde en een fraai bloemstukje van de vereni ging. Wij voegen daar gaarne onze felicitaties aan toe. wij vernemen DAT er op donderdag 4 septem ber a.s. in de gemeentelijke com missie voor Sport, Cultuur en Recreatie zal worden gesproken over het verzoek van de voetbal vereniging Zeevogels te Egmond aan de Hoef tot aanleg van centrale verwarming in de gebouwen op het sportcomplex, terwijl tevens de overname van de gebouwen door Zeevogels van de gemeente ter sprake komt. De kantine is reeds van de vereniging, het gaat hier dus om de kleedkamers. Bij de andere Egmondse voetbalvereni gingen bestaat dezelfde vorm van eigendom, hoewel Adelbert graag zijn houten kleedkamers binnen kort vervangen zou willen zien door nieuwe. Deze vereniging vraagt al lang om extra verlichting en uit breiding van het complex. Ook zal <le overname worden besproken van het lenniscomplex "De Duin pan" door de tennisvereniging Egmond aan Zee. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeen tehuis en is openbaar; DAT pastoor Blom van de oud- katholieke kerk te Egmond aan Zee. met ingang van 26 augustus j.1. is benoemd tot Deken van het Deke naat Haarlem van de oud-katho lieke kerk. Door deze benoeming treedt er voor de o.k. parochie van Egmond aan Zee geen pastoors wisseling op, aangezien hij zijn pastoraat hier zal blijven ver vullen; DAT de bejaarden van de Eg- monden er op attent wordem ge maakt, dat er door ziekte 'n 2-pers. kamer is vrij gekomen voor de vakantiereis van 27 september tot De jeugd zit omhoog, staat zogezegd in z'n hempie, als er geen ouders zijn, die jonge sporters willen begeleiden. De besturen van de Egmondse voetbalverenigingen zitten er nog meer mee. Dat zijn mensen, die hemel en aarde bewegen, om de honderden voetballers hun balletje te laten trappen. Maar de bestuursleden breken zich het hoofd over het vraagstuk, hoe al die elftallen te begeleiden. Begeleiding is een grote nood zaak, zonder dat wordt er niet gevoetbald. Het is niet het pro bleem van de jeugdige voetballers maar van hun besturen en van de ouders van al die jongens. Sterker nog, het is het probleem van een hele gemeenschap, want het is niet nodig dat een eigen spruit meevoetbalt om toch de helpende hand te bieden. Egmondia vraagt sportieve der pers, mensen die wat over hebben voor de jeugd, die zich zo graag wil uitleven op het groene gras. Het bestuur alleen kan het niet, er is hulp nodig en daarvoor hoeft men helemaal geen kijk op voetbal te hebben. Ook Zeevogels te Egmond aan de Hoef zit met het probleem. Ook daar dreigen elftallen terug getrokken te moeten worden, wan neer er geen mensen komen, die zich spontaan beschikbaar stellen om een jeugdgroep te begeleiden. Bij St. Adelbert te Egmond- Binnen het zelfde laken 'n pak. Een prachtig elftalletje mag tot nu toe niet aan de kompetitie deel nemen, als er niet gauw een oplossing komt. Al die jongens kijken naar de ouderen, die weg blijven en het hen daardoor on mogelijk maken, dat zij hun jeug^ dige krachten kunnen meten met sportgenoten van elders. Ouders, ouderen, allen die nog wat op hebben men een machtig stuk jeugdwerk in de eigen leef gemeenschap, trek enkele uurtjes uit voor dit doel. Laat de tv de tv, zeg desnoods die wandeling af, maak dat autotochtje op een an dere dag, deel uw tijd een klein beetje anders in, Iaat desnoods een plannetje schieten, wat dat dan ook was en stel een paar uurtjes be schikbaar aan de jeugd van uw eigen dorp. De voetbalbesturen van Egmondia - tel. 3094, van Adelbert - tel. 1187 en van Zeevo gels - tel. 2629, zullen u met open armen ontvangen. G.A.Belleman en met 4 oktober naar hotel ,,'tNije Huss" te De Lutte bij Oldenzaal. Zij die deze reis graag mee willen maken, gelieven zich zo spoedig mogelijk op te geven bij mevr. E. A. Dekker-Pluimgraaff, Voor- straaW45 te Egmond aan Zee, telefoJC4625; t lei DAT de redaktie van het Contact vele verzoeken bereiken van vere nigingen van builen Egmond om lid te worden. Deze verzoeken komen *- vooral van zangvereni- gingeW/ij menen te weten, dat er in Egn&nd ook gebrek bestaat aan leden bij de diverse koren, maar desondanks willen wij zanglief hebbers niet het verzoek onthouden van o.a. het Alkmaars Mannen koor "Orpheus", dat binnenkort 75 jaar bestaat. Een specifiek man nenkoor dus, waarvoor men zich kan melden bij C. Schoof, Hiemer- waard 152, tel. 072-610796. Ook de Heilooër Operettevereniging o.l.v. de Egmonder Wim Noteboom vraagt sopranen, tenoren en bas sen, hoewel alten ook welkom zijn. Men kan inlichtingen inwinnen bij F. Hogerheyde te Heiloo, tel. 072- 334275; DAT in "De Meerpaal" te Eg mond aan Zee een uitgebreid programma gaat beginnen van klaverjaskompetities, biljartwed strijden, waaronder h "Drie Egmonden-tournooi", dat elk jaar weer voor veel spanning zorgt. In dit "Contact" staat een over zichtelijke advertentie opgenomen die alle datums zoveel mogelijk vermeldt. Het is goed om daar even rekening mee te houden, want ontspanning in een gezellig sfeer tje kan een mens goed doen; DAT ook in Egmond-Binnen de zesde klaverjaskompetitie begint op 5 september in café Tervoort ten bate van de sportverniging St. Adelbert. De datums zijn 19 sept., 10 en 24 okt., 7 en 21 nov., 19 dec., 2, 16 en 30 januari, 13 en 27 maart en 17 en 24 april. Zie verder de advertentie in dit blad; DAT in het kader van het 10-jarig bestaan van het dorpshuis te Egmond aan de Hoef er op 4 en 18 oktober een aantal basket-, volley en zaalvoetbalwedstrijden worden georganiseerd. Het tournooi gaat in zee onder de naam "Dorpshuis cup". Verenigingen die hieraan mee willen doen worden verzocht zich op te geven bij de heer A. Aelbers, beheerder van het dorps huis, telefoon 1492 of bij F. Tijs- sens, telefoon 3754; DAT er in de Egmonden weer onderzoek zal worden gedaan naar het voorkomen van baarmoeder halskanker. In Egmond aan Zee vindt dat onderzoek plaats op 16,23 en 30 september; te Egmond- Binnen op 1 en 7 oktober en te Egmond aan de Hoef op 14,15,21 en 22 oktober. Het onderzoek is be stemd voor de leeftijdsgroepen, die geboren zijn in 1927, '30, '33, '36, '39, '42 en '45. De eigen bijdragen in de kosten zullen 15,bedragen. woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag 6 7 8 9 10 11 11.29—23.58 (dood-tij) 0.5513.20 1.31—14.13 2.38-15.14 3.29—16.01 4.11—16.36 4.50—17.13 5.24—17.43 5.58-18.18 (spring-tij) Tijdens het weekend heeft een aantal jongelui de Theresia-kleu- terschool aan de Zeeweg te Eg mond aan Zee tot doelwit gekozen. Aan de achterkant werd een regen pijp verwijderd. Vervolgens ver schafte men zich toegang tot het dak, waar een kap van een ont- luchtingspijp werd vernield om vervolgens door die pijp een hoe veelheid smurrie naar beneden te gooien, met als gevolg een ont zettende smeerboel in en om de toiletten. De leidsters van de school ont dekten de "verrassing" maandag morgen. Volgens omwonenden worden er 's avonds en in de weekends dikwijls jongelui op het terrein van de school en op het dak gesignaleerd. Buren hebben meer dan eens gepoogd de jongelui te verwijderen maar bij herhaling verschijnen ze weer, terwijl het in het donker dikwijls moelijk is waar te nemen of zij zich achter de school bevinden. De hoofdleidster heeft de politie gevraagd een oogje in het zeil te houden. Op de foto de gevolgen van het optreden van de vernielzuchti- gen in het afgelopen weekend.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1