met de egmonden sfl® "Klein Rinnegom groot in aantal overnachtingen Stevig autootje li Lj^ortnieuwsJ wij vernemen Informatie-avonden Alternatieve Geneeskunde slaan goed aan Droogbloemen dekoraties A. M. Zentveld Alle kinderen vrijdag vrij van school Ouderschap is niet gemakkelijk "Lamoraal" organiseert weer haar braderie contact UITGAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B V Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Redactie en foto's: Gerard Belleman 24 SEPTEMBER 1980 NUMMER 1473 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink Het is geen kleinigheid om nu reeds de 20.000e overnachting te kunnen boeken, terwijl het jaar nog niet eens om is. Maar in de inmiddels door het gehele land en ver daarbuiten bekende jeugd herberg "Klein Rinnegom", die we kunnen aantreffen op een der mooiste plekjes van Egmond, werd dit aantal van de week volgemaakt. Voor de beheerder Johan Romeijn is dat een feit om trots op te zijn. Zijn jeugdherberg is sterk in trek en "Klein Rinnegom" wordt ook dikwijls opgezocht door jeugdgroepen, die er een studie-weekend komen doorbrengen, zoals in dit geval georganiseerd door de vier muziekorganisaties van Noord- Holland, de Koninklijke Nederlandse Federatie, de A.N.U.M., de F.K.M. en de N.F.C.M. Bijna 80 jongens en meisjes namen aan dit weekend deel en onder die 80 ging de leerling schuil, die de 20.000e nacht in de jeugd herberg vol zou maken. Het was Anouk de Graaf uit Heemskerk, die volkomen verrast kreeg te horen, dat zij dat heel toevallig zou zijn. Johan Romeijn zei in zijn wel komstwoord, dat aanhoord werd door verschillende genodigden, w.o. burgemeester Kingma en echtgenote, de kommandanten van de brandweer, de heren C. Blaau- boer en A. Druiven en verschil lende andere vertegenwoordigers van Egmondse organisaties, dat het aantal steeds in stijgende lijn was geweest. De 20.000 was mede tot stand gekomen om het feit, dat de jeugdherberg te Heemskerk was gesloten, waardoor het mo gelijk was, een aantal bedden over te nemen en in noodonderkomens van de jeugdherberg in te scha kelen, waardoor meerdere perso nen onderdak kon worden ge boden. Hij zei verder, dat het jeugd- herbergwerk op zich geen enkel probleem opleverde, dankzij de goede akkommodatie en de mede werking die alom werd onder vonden, waarbij hij veel waar dering uitsprak voor de leveran ciers, die hij soms op de meest onmogelijke tijden nog moest in schakelen, wanneer er plotseling meer gasten werden geboekt dan aanvankelijk verwacht. De medewerking van het ge meentebestuur zag hij eveneens als een onmisbare en welkome steun, hoewel hij toch deze kans waarnam om nog eens stevig de bel te luiden, de noodklok is misschien beter uitgedrukt, aangezien Rin negom, waar de jeugdhergberg is gelegen, nog steeds niet op de riolering is aangesloten. Het is daarmee dan ook behelpen op een onvoorstelbaar primitieve wijze, die zijn tijd al lang heeft gehad. Hij sprak dan ook de hoop uit, dat het gemeentebestuur binnenkort een gezond besluit zou nemen in het belang van een gezonde omgeving. Burgemeester Kingma gaf een overzicht van de groei van de jeugdherberg, die, toen de huidige beheerder hier zijn taak begon, dat was in 1971, 10.000 overnachtingen haalde. In 1978 werd de 15.000 bereikt terwijl er in lPjfc 18.000 werden geboekt. Nameri™et ge meentebestuur feliciteerde hij de heer en mevrouw Romeijn met dit resultaat, terwijl hij aan de 20.000ste, Anouk de Graaf, een presentje aanbood. Reeds gedurende tien jaar wor den de muziekweekenden in de jeugdherberg gegeven en wel twee keer per jaar. Er is altijd zeer veel belangstelling voor. Vanaf het begin heeft de bekende dirigent en komponist Henk van Lijnschoten de weekenden geleid, daarbij ge assisteerd door mevrouw De Koninge. Beiden mochten namens de Nederlandse Jeugdherbergen Centrale bloemen in ontvangst nemen. Aangezien het deze keer een feestelijk weekend was, wer den alle gasten getrakteerd op koffie en gebak, waarna de instru menten weer ter hand werden genomen, want weekend en feest mochten dan wel samen gaan, er moest ook gestudeerd worden. Dat was het doel van deze muziek- bijeenkomst in "Klein Rinnegom", waaraan 43 meisjes en 36 jongens uit geheel Noord-Holland deel namen. Alle instrumenten nemen de leerlingen zelf mee, maar het zware en omvangrijke slagwerk wordt elk jaar beschikbaar gesteld door "Eensgezindheid" uit Eg- mond-Binnen. DAT de zondagsscholen van Egmond aan Zee weer gaan star ten. Alle kinderen vanaf vier jaar zijn zondag 28 september a.s. om tien uur van harte welkom in de Trompschool (Ned. Herv. Zon dagsschool) en in het oud-kath. verenigingsgebouw (O.K. Kinder- kerk); DAT er op zaterdag 27 september een fancy-fair wordt gehouden op de St. Jozefschool aan de Wilhel- minastraat te Egmond aan Zee. Deze mini-kermis, die overigens vol staat met allerlei attrakties zowel binnen als buiten op het schoolplein, zal als elk jaar wel weer veel publiek trekken. Daar is het ook een beetje om begonnen, want met de opbrengst kunnen weer veel goede dingen worden gedaan. U kunt erheen van 11.00 tot 16.00 uur. Gewoon doen; DAT Wim Swart uit Egmond- Binnen zeer goed met paarden kan omgaan, wat o.a. blijkt uit het door hem behaalde kampioenschap van Nederland in de afdeling leerling pikeur; DAT de paardesport in de Eg- monden steeds levendiger vormen gaat aannemen, wat o.a. ook blijkt uit de wel unieke resultaten, die bij manege Groot aan de Herenweg te Rinnegom/Egmond aan de Hoef werden geboekt. Hier slaagden n.1. 37 kursisten voor het ruiterbewijs, allen opgeleid bij Manege Groot, met als leraren de heren H. Groot en Michel van Schaik. Niet een kandidaat werd afgewezen. De opleiding omvat bijvoorbeeld ken nis van de natuur, bomen, planten, ziekte- en voedingsleer en allerlei andere aspekten, die met het welzijn van paard en ruiter hebben te maken, zowel in theorie als de praktijk. De twee examinatoren waren over de opleiding zeer te spreken; DAT, om het nog even in herinne ring te brengen, de beide rekening nummers, waarop u uw bijdrage kwijt kan voor het afscheidscadeau van dokter Helle, luiden: Ned. Middenstands Bank nr. 65.13.23.606 en Rabobank nr. 3157.58.333. Vrij dagavond 3 oktober zal in de zaal van de Prins Hendrik-Stichting de afscheidsreceptie worden gehou den; DAT Jan Schuit te Egmond aan de Hoef aan de Technische Hoge school te Delft cum laude slaagde als stedebouwkundig ingenieur; DAT op donderdag 25 september a.s. "Het Witte Huis" te Egmond aan Zee zal worden heropend. Er heeft een ingrijpende verbouw plaats gevonden, maar "Het Witte Huis" is uiterlijk hetzelfde ge bleven, omdat het tenslotte als wit huis bekend staat, 's Avonds om Afgelopen dinsdagavond 16 sep tember is er in het dorpshuis in Egmond aan de Hoef een informa tie-avond over de alternatieve ge neeswijze begonnen. De avond, geleidt door P. Louwers, begon met een algemene uiteenzetting van de verschillende soorten van genees wijzen, gevolgd door een opsom- Ook bosjes om op te hangen Meer dan 100 soorten van de nieuwe oogst Veel zijden-bloemen, zijden-bloemstukjes, kamerplanten enz. enz. Dagelijks verse snijbloemen BLOEMSIERKUNST Albertsweg 27 - Tel. 2075 EGMOND-BINNEN ming over tal van in de alterna tieve geneeskunst gebruikte ge neesmiddelen of methodes. De ontspannen manier van vraag en antwoord over deze onderwerpen, schiep dan ook al gauw een sfeer waar iedereen zich in thuis voelde. De volgende avond wordt gehouden op dinsdag 14 oktober om 20.00 uur. Het is nog mogelijk om alsnog aan deze bijzonder interessante informatie cyclus mee te doen. De Dorpshuiscup Hoewel een aantal verenigingen hier zich al voor opgegeven heb ben, bestaat er voor de plaatselijke sportverenigingen de mogelijkheid dit alsnog te doen. De Dorpshuis cup wordt gehouden op 4 en 18 oktober ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan van het dorpshuis in Egmond aan de Hoef. Het is de bedoeling dat iedere vereniging meedoet aan zaalvoetbal, basket bal en volleybal. Het begint om 9.00 uur en eindigt om 13.00 uur. Inlich tingen en inschrijvingen: dorps huis, tel. 1492 of F. Thijssens, tel. 3754. Vrijdag a.s. hebben de leerlingen van alle Egmondse kleuter- en lagere scholen vrijaf. Dit geldt niet voor hun jufs en meesters, die dan de informatieve dag, georgani seerd door de onderwijsbegelei dingsdienst "Noord-Kennemer- land" in samenwerking met de schoolteams van "De Ark" uit Heiloo en de "De Ruyterschool' uit Egmond aan Zee, zullen bezoeken. Deze dag staat geheel in het teken van de nieuwe basisschool voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In 1983 zal de nieuwe wet op het basisonderwijs worden aangeno men. Dit betekent, dat er dan een geheel nieuwe school zal ontstaan. Deze informatieve dag zal een voorbereiding moeten geven op die nieuwe school. De inspecteur van het onderwijs, de heer A. H. N. Coster, heeft bovenstaande dag van harte bij het onderwijzend personeel aanbevo len, terwijl er ook vertegenwoor digers van het ministerie, het gemeentebestuur en de school besturen aanwezig zullen zijn. 's Morgens zal er in de "De Ruyterschool" gesproken worden over het schoolwerkplan, terwijl er 's middags gesproken wordt in groepjes over allerlei praktische oplossingen, die bij het vernieuwen van het onderwijs hun dienst en funktie kunnen hebben. Hopelijk zal deze dag ook bijdragen tot een vruchtbare samenwerking tussen alle scholen onderling, zodat niet ieder alleen in zijn eigen winkeltje werkzaam is. De Kruisvereniging "De Eg- monden" wil in Egmond aan de Hoef starten met een peulerpraat groep. Wij stellen ons voor ouders van kinderen in de leeftijd van anderhalf jaar tot drie jaar, om in kleine groepjes met elkaar van gedachten te wisselen over de ontwikkeling van uw kind. Als uw kind ongeveer l'/2-3 jaar is gaat het snel allerlei nieuwe dingen leren. U krijgt te maken met spel en speelgoed, een "lastige" eter, zindelijk maken, angsten, straffen enz. Deze dingen roepen nogal eens vragen op. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot Marjolein Stoffels, wijkverpleegkundige, telefonisch te bereiken onder nummer 02208- 5802, maandag t/m vrijdag van 12.30 tot 13.30 uur. 20.00 uur is iedereen welkom om een feestelijk glaasje te komen drinken en tegelijk het vernieuwde interieur in ogenschouw te nemen. De advertentie in dit blad vertelt er meer over; DAT vrijdag a.s. de bekende klaverjasdrives in "De Meerpaal" te Egmond aan Zee weer beginnen. Velen kennen het sfeertje, vele anderen kunnen dat leren kennen, door eens langs te stappen en deel te nemen. Het kan lekker ontspan nend werken; DAT de toneelvereniging "Spie gel' te Egmond-Binnen weer is begonnen met de repetities. De vereniging zou graag wat oudere leden in haar gelederen opnemen, vooral mannen. Toneelspelen is in de huid van een ander kruipen en daarin jezelf ontdekken. Er is bijna geen verkwikkender sfeer te be denken. Even praten met een van de leden, o.a. Engel Stam, Es doornlaan 22, tel. 2683 en u weet er al veel meer over. We kunnen nog meedelen dat "Spiegel" voor de jeugd reeds een stuk instudeert, dat op 13 en 20 december in zaal Swart wordt gespeeld en op 27 december in het o.k. verenigings gebouw te Egmond aan Zee; DAT de bejaardensoos "De Eg- monden" a.s. donderdag 25 sep tember weer begint in het o.k. verenigingsgebouw aan de Julia- nastraat 5 te Egmond aan Zee; DAT de damesvereniging "Jong geleerd is oud gedaan" uit de Prins Hendrik-Stichting nieuw leven is ingeblazen. Allereerst vond men de nr^n van de club niet van deze tijd leeft men nu gekozen voor ~iN" wat staat voor "Door OC'sioanning Eendracht Nastre- Maar eigenlijk betekent de n"». gewoon DOEN En dat is mMook van plan. Ook de heren zu^b de handen uit de mouwen gaan steken. Het doel van de club is gewoon lekker bezig zijn en daar mee wat te verdienen voor een jaarlijks uitstapje en voor aktie "beesten-spul". De Prins Hendrik- Stichting krijgt er, als de verbouw ing is voltooid, een mini-boerderij bij. Daar is geld voor nodig en de leden van "DOEN" vinden dat zij daar best ook wat aan kunnen doen. En gelijk hebben ze; DAT bowlingclub "De Zeester ren" voor ouderen nog deelnemers kan plaatsen. "De Zeesterren" beginnen maandag 29 september het winterseizoen en bowlen ver volgens elke maandag van 19.00- 21.30 uur. Voor vijftig jaar en ouder is dit een prachtige sport. Voor opgave bekijke men de advertentie in dit blad, terwijl u ook even kunt bellen met 2330 of 2820; DAT de Stichting Jeugdbelangen en de jeugdafdeling van Zeevogels deze week beginnen met een grote verloting, waarvoor u eerdaags wel loten aangeboden krijgt. Het is trouwens de moeite waard een of meerdere loten te kopen, want de prijzen zijn het waard. Tijdens de klaverjasdrive van 21 november t.b.v. genoemde verenigingen vindt de trekking plaats in "Het Rode Hert", die het geheel ook sponsort; DAT het Koningin Wilhelmina- fonds vanuit de Egmonden een belangrijke bijdrage heeft ont vangen. De kollekte bracht te Egmond aan Zee 5390,- op; te Egmond aan de Hoef 2471,- en voeg daarbij het bedrag van Eg mond-Binnen, dat wij vorige week reeds vermeldden 1815,10), dan blijkt dat er een kleine 10.000,- overgemaakt kan worden. Een uit stekende opbrengst derhalve, waarvoor het komitee allen die hebben meegewerkt zeer dank baar is; DAT Sonja van Hardeveld aan de Abdijlaan 5 te Egmond-Binnen een parfumerie-schoonheidssalon zal openen op woensdag 1 oktober a.s. In dit "Contact" deelt zij mee, waarin haar zaak rijkelijk is ge sorteerd. DAT, terwijl Dick en Willy Zentveld elders van een welver diende vakantie genoten, in hun zaak aan de Kerkelaan te Egmond- Binnen werd ingebroken. Een van hun kinderen, die bij de buren verbleef, ontdekte dat de ruit uit de winkeldeur was verwijderd. Bij hun thuiskomst kreeg het echtpaar te horen, dat er een grote partij rookwerk was verdwenen. Bij na dere beschouwing moet er voor ongeveer 5000,-- tot 6000,-- aan waren zijn verdwenen. De politie heeft de zaak in onderzoek maar tot nu toe ontbreekt elk spoor; DAT "Eensgezindheid" vrijdag 26 september a.s. een "rommel- historische"-avond houdt in zaal Swart te Egmond-Binnen. Alle medewerkers van de afgelopen tien jaar worden er verwacht. Het is een reünie, die een gezellig karakter krijgt, waarbij oude her inneringen de boventoon voeren. Aanvang 20.00 uur. Piet Veenstra, tel. 2167 en Herman Admiraal, tel. 3715, kunnen er alles over ver tellen. Men verzuime niet deze avond bij te wonen, want het kon dan wel eens zijn, dat u zeer veel mist. Heeft u het "Contact" van vorige week nog? Dan kunt u daarin nog veel lezen over deze avond; DAT voor het middenstands diploma zijn geslaagd: J. Imming en C. Kleijbroek uit Egmond aan de Hoef; M. Imming-de Graaf en A. Wijker uit Egmond aan Zee; E. Baltus, M. Bijnsdorp-Nijman, B. Melker, A. Swart en C. Wilms- Castricum uit Egmond-Binnen. Zij werden opgeleid aan de Midden standsavondschool De Dors te Heiloo. Inl. Th. Kaandorp, Zeeweg 2, tel. 072-332086. Zoals in ons vorige "Contact" is bekend gemaakt, houdt de brade rie-kommissie van "Lamoraal van Egmont" weer haar jaarlijkse braderie in en om ons dorpshuis op het Hanswijk. Nog mooier en groter dan voorgaande jaren. Komt u werkelijk even langs. Het is de moeite waard. Wij hebben weer beslag kunnen leggen op een grote sortering textiel en ondanks dat overal de prijzen stijgen, kunt u bij ons voor nog minder geld terecht. Let ook de laatste week ends op Radio Noordzee. Wij hebben de aktieve medewerkers van genoemde zender bereid ge vonden hun steun aan onze aktie te geven. Houdt dus vrij op zaterdag 11 en zondag 12 oktober a.s. Het zal u heus niet berouwen. Op zaterdag 27 september a.s. zullen in de Langedijk, u weet wel, de vier aaneengesmede dorpen, die tesamen 900 jaar bestaan en dat uitbundig vieren, stuntcrosswedstrijden gereden worden. Aan die wedstrijden zullen ook vier Egmondse crossers meedoen, die tesamen met vele anderen u de uien, wortelen en bloemkolen vermengd met de zware Langedijker klei, om de oren doen vliegen. Ondertussen worden de auto's, voor zover je nog van een auto kan spreken, voor die wedstrijd klaar gemaakt. Op onze foto ziet u een ogenschijnlijk gewone Audi, waar op enige reklame is aangebracht, o.a. van Johan Burger, bekend roestbestrijder en van het Kon- struktiebedrijf Van der Wel, welke beide bedrijven Abe Wittebrood sponsoren, van wie deze wagen is. Dankzij de goede zorgen van het konstruktiebedrijf en de daar wer kende Lex Ranzijn, is de auto van binnen geheel voorzien van een kooi van stalen buizen, zodat er nagenoeg geen kreuk in kan ko men. hoewel het plaatwerk daar gedurende de wedstrijd niet geheel vrij van zal blijven. Maar de konstruktie kan tegen een duwtje. Op de wagen zit de opvolger van Abe, zijn zoon Sven Eric, die tijdens de wedstrijd het liefst achterin mee zou rijden, maar dat kan niet, want op de plaats van de achterpassagiers is de radiateur bevestigd, aangezien die onder de motorkap te kwetsbaar zou zitten. Een vanuit de motor naar de radiateur lopende pijp zorgt voor extra koeling, terwijl een aange dreven vinnetje daar nog wat koeling aan toevoegt. Behalve Abe rijden ook Thijs en Cees Verduin en zijn broer George Wittebrood.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1