met d m si li Oude huisjes voor de winter wind en waterdicht Jubilerend bouwbedrijf overstelpt door belangstelling Droogbloemen dekoraties A. M. Zentveld Fancy-fair St. Jozefschool Egmond aan Zee een groot sukses Vijf ramen tegelijk Hoog water KORT NIEUWS wij vernemen Dorpshuis Egmond aan de Hoef tien jaar "Het Witte Huis" ziet er goed uit Egmondse onderwijsdag een goede zaak contact 1 OKTOBER 1980 NUMMER 1474 UITGAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B V Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Redactie en foto's: Gerard Belleman Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct per mm Bij kontrakt belangrijke reduktïe Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink De familie Zwart aan de Duinstraat 3, om die maar met name te noemen en een aantal andere bewoners van gemeentelijke krotjes in Egmond aan Zee kunnen gerust zijn: Voor de winter zullen de noodzakelijke voorzieningen worden getroffen om tocht en lekkage, schimmel en niet sluitende deuren, stankoverlast en rottende kozijnen voorlopig weg te werken. Dit is het uiteindelijke resultaat van een langdurig debat in de raad, waarin men in wezen met z'n allen op dezelfde golflengte zat maar elkaar niet qirekt kon vinden. De familie Zwart had op haar verzoek tot herstel van de door haar bewoonde woning aan de Duinstraat 3 een onbevredigend antwoord gekregen, dat er op neer kwam, dat er geen reparatie mogelijk was, omdat de kosten te hoog zijn. De PvdA nam dit niet en de van de fractie deel uitmakende Ineke Braak-van Kasteel vroeg het woord, die haar in eerste instantie wat karig werd toebedeeld. Bob v.d. Ende van Gemeentebelangen vroeg het college wat te doen voor de winter. De mensen zolang onderbrengen in een caravan? Laten we astublieft geen commis sie benoemen want daaraan heb ben we niet veel. De heer Tabernal vond dat het college de hele zaak maar met een dooddoener had afgedaan, vond de opstelling van het college keihard en ongenuanceerd: we doen maar niets omdat de kosten te hoog zijn. Ook Th. Groot van het CDA stelde zich op dit standpunt. "We kunnen die mensen niet met die lekkage laten zitten" zei hij, "als je alleen naar rentabiliteit gaat kijken kan je met de sociale woningbouw wel stoppen". Wat moeten we doen? Voorzitter Kingma bleek overi gens te voelen voor al deze argu mentaties maar had zich eerst verdiept in de besluiten van de voormalige gemeente Egmond aan Zee, die er in het kort op neer kwam, dat het beleid er op was gericht de oude woningen te slopen of te renoveren. Ondertussen zou den maatregelen genomen worden tot nieuwbouw of waar mogelijk tot renovatie, al dan niet in gemeen telijk bezit. Ondertussen zouden gerichte klachten zoveel mogelijk verhol pen worden. Maar voor allerlei noodgevallen is er geen vervang ende woonruimte. "Wat moeten we doen" vroeg hij de raad. "Hadden we genoeg geld, dan konden we morgen nog de boel plat gooien". Toen de voorzitter anderen over deze zaak het woord wilde geven, zei Ineke Braak-van Kasteel: ,,'tls kras, ik had het woord", nadat Ook bosjes omopte hangen Meer dan 100 soorten van de nieuwe oogst Veel zijden-bloemen, zijden-bloemstukjes, kamerplanten enz. enz. Dagelijks versesnijbloemen BLOEMSIERKUNST Albertsweg 27 - Tel. 2075 EGMOND-BINNEN Dit zijn twee huizen, het rechter gedeelte. Duinstraat 3, bewoond door de familie Zwart. zij de discussies een tijdje over zich heen had laten gaan. Zij herkreeg het en zei, dat het antwoord van het college op haar brief om althans gedeeltelijke reparaties uit te voe ren een kategorisch nee was, terwijl zij met een berekening duidelijk wilde maken, dat er best iets kon gebeuren uit de huur opbrengst, waarop zij met een motie kwam, die inhield, dat er nog voor de winter de noodzakelijke stappen zouden worden genomen. Tabernal (VVD) wenste die mo tie niet te steunen, aangezien er geen begrenzing van bedragen genoemd werd. Ook wethouder Damstra verklaarde zich tegen maar Groot (CDA) zei, dat een huiseigenaar, in dit geval de ge meente, verplicht is tot noodza kelijk onderhoud. Hij zag wel iets in die motie, maar dan niet verder gaan tot het noodzakelijkste onder houd. Wethouder Damstra zag in, dat de raad in meerderheid wilde, dat er snel iets moest gebeuren en deed een voorstel om het college te machtigen een bedrag tot 100.000,- uit de reserve te halen om uit te geven voor die woningen die er slecht aan toe zijn. De PvdA wilde daarin mee omdat het uiteindelijk voor een groot deel op hetzelfde neerkwam. Maar aangezien hier een initiatief uit handen werd genomen, zat het er in, dat er ruggespraak gehouden moest wor den en er werd schorsing aan gevraagd. Op dezelfde golflengte? maar Na achtergrond overleg kwam mevr. Braak weer maar nu met een iets gewijzigde motie naar voren, die in een wat minder scherpe taal het college verzocht nog voor de winter de slechte woon omstandigheden te verbeteren van de bewoners van gemeentewoning en gelegen in het renovatiegebied van Egmond aan Zee tot een bedrag van 125.000,--; in de volgende vergadering met finan- cieringsvoorstellen te komen en daarnaast zo snel mogelijk over te gaan tot het aanvragen van subsi die voor tijdelijke instandhouding van woningen. Zij kreeg onmiddellijk steun van Groot, die aannam dat de PvdA niet anders voor ogen had dan de wettelijke voorzieningen. Wethou der Damstra veilde de motie echter niet aannemen maar wilde wel dat het college gemachtigd zou worden de nodige stappen te nemen. "Het college heeft er geen moeite mee om morgen te beginnen", zei hij. En toen Tabernal zich ook tegen de motie verklaarde en mét Damstra meeging, toen viel de opmerking in de raad: "Onbegrijpelijk, we zit ten op dezelfde golflengte". En Harry Amerika voegde er aan toe: "Ik konstateer alleen dat hier pogingen worden gedaan om met andere woorden aan te nemen wat de PvdA wil, maar ik heb er geen moeite mee". Hij wilde echter de motie in stemming hebben, w/A-op Taber nal dacht, "dat de F, WV zijn vlag op het besluit wilde piaatsen". En toen de stemming over de motie kwam, bleek hoe de raad zich in meerderheid met de standpunten van de PvdA kon vereggen: PvdA- CDA-Gemeentebelar inclusief wethouder GravemakJr vóór met totaal 11 stemmen en Tabernal, Oud en de wethouders Damstra en Luitjes tegen. Onbegrijpelijk? Het kwam allemaal wat ondui delijk over in de raad. Louter op onderdelen verschilde men van mening maar men was het alle maal met elkaar eens, dat er iets moest gebeuren. De stemming zegt in wezen weinig over de intentie, het bewoonbaar maken van huizen. Hier speelde factoren van be nadering maar ook van politiek hun spel en dat duurde anderhalf uur. Maar gelukkig, het doet er in wezen niet toe, er gaat iets ge beuren en nog voor de winter. Na afloop verklaarde burgemeester Kingma zich er gelukkig mee. G. A. Belleman Het was op de St. Jozefschool te Egmond aan Zee op zaterdag 27 september een drukte van belang. De lokalen hadden een totale verandering ondergaan door de diverse stands die er waren inge richt. De kinderen, maar ook veel ouderen hebben de weg naar de school goed kunnen vinden, getuige de grote belangstelling die er was voor deze fancy-fair. Wat vooral opviel was de gezellige sfeer, die er de hele dag is blijven hangen. Een vermoeid maar dankbaar organisatie-komitee kan dan ook na afloop zeer tevreden terug blikken op deze geslaagde dag, daar dit evenement geslaagd was. Het kon ook zeer tevreden zijn met het geldelijke resultaat van ruim 1650.-. Het organisatie-komitee wil dan ook iedereen heel hartelijk danken voor alle moeite en de belangstelling. Het denkt daarbij vooral aan de middenstand van Egmond aan Zee, die zo royaal met geschenken is geweest en aan de ondernemersvereniging "De Een dracht", die weer spontaan de kramen beschikbaar stelde. Tijdens het weekend was het politiebureau te Egmond aan Zee (weer) doelwit van onbekenden, die met bierflesjes vijf ramen stuk kogelden. Overal lagen de glas scherven, zowel binnen als buiten, zodat de opruiming daarvan wel enige tijd in beslag nam. Het is moeilijk te bepalen waar om het is gebeurd, bij de politie is altijd wel een aanleiding te vinden of helemaal niet. Op het politie bureau vraagt men zich ook af over het waarom. "We moeten ons werk doen" wordt daar gezegd "en dat zal voor sommigen soms minder aangenaam zijn". "Waarom niet eens een keer rustig komen praten, dat zou vorfr een beter begrip veel beter zijn". "Maar om in het donker maar met flesjes of stenen te gaan gooien bouwt helemaal niets op," aldus de dienstdoende mensen op het politiebureau. woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag 8.42—21.11 10.02—22.45 (dood-tij) 11.25-23.58 12.460.20 1.24—13.49' 2.09—14.36 2.43—15.10 3.20—15.40 3.58—16.13 Het zal de bouwers aan bouwbedrijf Gebr. Apeldoorn bv te Egmond- Binnen nog lang heugen, dat zij eens het 75-jarig jubileum vierden. Tijdens de zeer drukke receptie, die plaatsvond in de zaal van café Swart te Egmond-Binnen, heeft de familie Apeldoorn zeer vele handen moeten drukken. Voor de receptie begon, kreeg de zaal reeds het aanzien van een bloementuin, die zich tijdens het gebeuren steeds uitbreidde. De vele geschenken vonden ternauwernood nog een plaatsje. DAT het sportcentrum van Ge rard du Prie te Egmond aan Zee sinds maandag 29 september j.1. weer is heropend. Het is nu gevestigd aan de Voorstraat 132. Zoals bekend moest het centrum verdwijnen van de Boulevard, aan gezien het pand, waarin het was gevestigd wordt gesloopt, om plaats te maken voor een apparte mentengebouw. Het sportcentrum is dagelijks geopend. In dit num mer van het "Contact" staat een advertentie met allerlei inlichting en over de trainingsmogelijkhe den; DAT, om nog even een geheugen steuntje te geven, op vrijdag 3 oktober a.s. de afscheidsreceptie plaatsvindt rond het vertrek van dokter Helle. De receptie vindt plaats in de Prins Hendrik-Stich ting en begint om 19.30 uur, terwijl er voor die tijd een serenade wordt gegeven in de tuin van de stichting. Dokter Helle en zijn echtgenote worden door "Lamoraal van Eg- mont" opgewacht op het Burg. Eymaplein om 18.50 uur, waarna het korps de familie naar de Prins Hendrik-Stichting begeleidt, al waar de serenade wordt gegeven. In de Prins Hendrik-Stichting zal het echtpaar Helle een speciale ontvangst bereid worden, die nog vóór aanvang van de receptie plaatsvindt; DAT de PvdA op 8 oktober t.b.v. de vrouwelijke leden een jaar- Het is al weer tien jaar geleden, dat het dorpshuis te Egmond vergadering organiseert in het aan de Hoef voor het eerst haar deuren opende voor allerlei dorpshuis te Egmond aan de Hoef ^aktiviteiten, die sindsdien in de dorpskern Egmond aan de Hoef aanvang 20.00 uur. Voor de pauzi ^belangrijk zijn gegroeid. Zag men het aanvankelijk somber in zal er een aantal huishoudelijke voor voortbestaan van de andere ter plaatse aanwezige zaken behandeld worden en daarna akkommodaties, tenslotte ontstond er een soort natuurlijke vrouwe^"iTzuid-Amerika; b^euingsgraad, waarin het dorpshuis vooral stimulerend werkte m het ontstaan van indoor-sportveremgingen, die voor die tijd DAT oud-Hoever pater Antoo ^geen mogelijkheden hadden. Pepping, missionaris in Brazilië, Het dorpshuis is behalve in de weekends elke dag geopend en biedt aan velen mogelijkheden voor sport en ontspanning, het volgen van kursussen enz. Scholen maken ook intensief gebruik van de sportakkommodatie terwijl de voorzitter van het stichtingsbe stuur Frans Thijssens, met plan nen rondloopt voor uitbreiding, o.a. een betere toneelakkommodatie. Het geheel gaf de indruk, dat dit bedrijf zeer vele goede kontakten onderhoudt, terwijl het door de aanwezigheid van vele Egmond- Binners duidelijk op de voorgrond kwam, dat het in het dorp een zeer goede naam heeft te verliezen. De voorzitter van het Ned. Ver bond van Ondernemers in het Bouwbedrijf, de heer C. de Nip zei, dat het met dit bouwbedrijf goed praten was. Enkele woorden zijn genoeg, omhaal is niet nodig en zonder opsmuk wordt uitvoering gegeven aan elke opdrachten tot in de puntjes. "Dat is goed werken" zei hij. Pater Apeldoorn, lid van de familie en oud.Egmondzeeër - zijn vader moet vroeger eens een bedrijfje in Egmond aan Zee gehad hebben - "wat overigens niet zo goed ging" zei hij, bleek met de historie van het bedrijf goed op de hoogte. Met zijn ook 75-jarige leeftijd gaf hij vol vuur uitdrukking aan zijn dankbaarheid, omdat hij mede door Jan de Timmerman vroeger in staat werd gesteld om te gaan studeren. "Houdt de mensen aan 't werk" zei hij aan het slot van zijn betoog, "dan doe je 't goed," welke woorden een hartelijk ap plaus ontlokten aan de vele aan wezigen. In de zaal zagen we vele verte genwoordigers van collega-aan nemers, onder-aannemers, van de Samenwerkende Patroonsvereni ging S.P.V., architecten, gemeen tebestuur, terwijl ook verschil lende oud-personeelsleden van hun belangstelling blijk gaven. Een dia-presentatie vervaardigd door Nick Apeldoorn Cz., waarmee vele bouwwerken werden getoond, die in de loop der jaren door het bedri j f werden vervaardigd, gaf een goed overzicht van de aktiviteiten. Jos Apeldoorn Gz. was de tekenaar van een aantal portretten, voorstel lende de gebroeders Apeldoorn van voorheen. Het lag voor de hand dat beide presentaties bron waren voor levedige gesprekken. Daags na de receptie vond de feestdag plaats voor het personeel met hun echtgenoten. Het werd een komplete verrassing, 's Morgens vertrok het gezelschap per bus naar Alkmaar, alwaar scheep werd gegaan op het dubbeldek schip van Woltheus. Begunstigd door prachtig weer vond een ge zellige tocht plaats, die voorlopig eindigde aan de Zaanse Schans. N a dit bezoek werd het een groots feest aan boord, waar ondertussen een rijk voorzien koud buffet was geplaatst, terwijl de "scheeps- kapel" voorde muzikale omlijsting zorgde. Op de tafels prijkten bloem- stukjes met vaantjes, waarop het jubileum van het 75-jarige bouw bedrijf tot uitdrukking kwam. Alle dames van het gezelschap ont vingen een dienblad met inscriptie, herinnerend aan het feest, terwijl de heren 'n elektrische wekker kre gen, om de uitreiking waarvan wel enige hilariteit viel te ontdekken, want ook bij de Gebr. Apeldoorn komt er wel eens een te laat. tot ere-burger is gekozen van de stad Campo-Belo, alwaar hij 26 jaar werkzaam is geweest. Tijdens een plechtige zitting van de ge meenteraad aldaar werd de oor konde hem door de burgemeester van die stad uitgereikt; DAT de Egmondse vrouwen zich nog kunnen opgeven voor de VOS- kursus in Egmond, georganiseerd door de Culturele Raad van Noord- Holland en bestemd voor alle vrouwen. Er wordt o.a. aandacht besteed aan gezin, huwelijk, op voeding in een snel veranderende samenleving. Ook staat reklame- en konsumentenvoorlichting op het programma en de politiek in Ne derland (waar worden beslissing en genomen). De kosten bedragen f 27,50 voor 12 bijeenkomsten, voor kinderopvang kan worden ge zorgd. Informatie: telefoon 4102, 3543 en 3082; DAT de kinderboekenweek weer is begonnen, een week die duurt van 1 t/m 11 oktober. Bij boek handel Dekker te Egmond aan Zee krijgt men bij aankoop van een kinderboek het bijzonder leuke jeugdwerkje "Alle spiegels tover spiegels?" voor zeer weinig geld erbij. De advertentie in dit num mer vertelt er meer over; DAT Sonja van Hardeveld op woensdag 1 oktober (vandaag) haar parfumeriezaak opent aan de Abdijlaan 5 te Egmond-Binnen. Tot zaterdag 4 oktober is het er feest en bij aankoop van verschillende ar tikelen heeft zij verrassingen in petto, die alleen al een bezoek aan deze zaak waard zijn; DAT donderdag 2 oktober a.s. om 19.00 uur in het hele land weer de jaarlijkse "grote clubaktie" start, om verenigingen d.m.v. loten- verkoop een financieel ruggesteun- tje te geven. De dameszaalvoetbal- verenigingen De Teddy's en Eg mond Stars doen ook mee en elders in dit "Contact" leest u, dat ook 't Alf Elfie plannen heeft; DAT het komende weekend Eg mond-Binnen weer "op z'n kop staat", niet zoals gebruikelijk in augustus maar nu vanwege de kermis. In deze uitgave lezen we bijzonderheden over de kermis- aktiviteiten in café 't Haasje, café Tervoort en café St. Adelbert, waar ook "Katknuppelen" is, terwijl hel Kerkplein bruist van allerlei ker- misattraklies; DAT alle Egmondse scholen woensdagmorgen (vandaag dus) vanaf 11.30 uur vrijaf geven, omdat 's Middags vindt er een disco middag plaats van 14.00-17.00 uur voor de jeugd van 12-16 jaar. Op 10 oktober is er een discojongeren- avond vanaf 20.30 tot 23.30 uur voor 14 tot 18 jaar. Op 11 en 12 oktober neemt "Lamoraal van Egmont" bezit van het hele dorpshuis voor de jaarlijkse braderie. Op 14 oktober is er een gezellige middag voor de bejaarden met muziek, voordracht en film. Het programma loopt door tot 16 november, waarover we in d e volgende uitgaven mededeling doen. Het stichtingsbesuur, be staande uit Frans Thijssens, voor zitter en secretaris. Piet van Diepen, mevr. E. M. Verwayen, mevr. E. Burger, Theo de Vré, Herman Imming en Jan Hopman, doet zijn uiterste best om aan het tienjarig bestaan aparte aandacht te besteden. Wij komen daarop terug. Is er zaterdag veel sport te beleven, op andere dagen vinden er sociaal-culturele bijeenkomsten plaats, die wisselend belangstel lenden trekken. Voor sommige cursussen is de start wat moeilijk, andere daarentegen lopen uitste kend. Verleden jaar was er een exploitatietekort van 8000,-, een bedrag dat gunstig afsteekt bij veel soortgelijke instellingen in de re gio, hoewel het bestuur er naar streeft om tot een sluitende exploi tatie te komen. Aktiviteiten i.v.m. het tienjarig bestaan Is er op 4 oktober van 9.00 tot 13.00 uur een sportgebeuren, o.a. basketball, volleybal- en zaalvoet balwedstrijden tussen de diverse verenigingen, op 5 oktober is er een ontmoetingsochtend vanaf 11.00 uur voor alle gebruikers van het dorpshuis. Door ruimtegebrek moesten we verschillende gemaakte toto's laten vervallen. We hopen ze volgende week op te nemen. de onderwijzers gaan demonstre ren in Den Haag, aangezien zij het niet eens zijn met de bezuinigings maatregelen van de regering; DAT Radio Noordzee op vrijdag 3 oktober a.s. tussen 22.00 en 24.00 uur een terugblik geeft over het afgelopen seizoen. Hierin zijn al lerlei indrukken te beluisteren, terwijl er ook verschillende inter views worden uitgezonden; DAT bij de nationale kampioen schappen "Trekker-Trek" op 27 september j.1. in de Flevohof, de Egmondse trekker Bleu Angel van het Tractor Pulling-team Egmond het nederlands kampioenschap be haald heeft in de 4,2 tons klasse. Men heeft zich daarmee geplaatst voor de Europese kampioenschap pen op 18 oktober in het White City Stadium in Manchester, Engeland. DAT de muziekvereniging "La moraal van Egmont" graag boe ken in ontvangst neemt voor haar a.s. braderie. Even een telefoontje naar de heren Jac. Belleman, 1329, Jac. Burger, 1389 en Sj. Witte brood, 3879, en uw boeken worden opgehaald; DAT de Egmondse fotoclub "DEFA" een open dia-avond or ganiseert op vrijdag 3 oktober in dorpshuisDe Schulp" te Egmond- Binnen, aanvang 20.15 uur; DAT de Stichting Hart voor Egmond vol energie weer is begon nen. De eerste vergadering wordt gehouden woensdag 1 oktober (he denavond) in hel dorpshui? te Egmond aan de Hoef en vervolgens iedere le woensdag van de maand; DAT in de week van 6 tot 13 oktober de jaarlijkse kollekte zal worden gehouden t.b.v. de tbc- bestrijding in de ontwikkelings landen; Vorige week donderdagmiddag hingen er nog grote stofwolken in en om "Het Witte Huis" aan de Voorstraat te Egmond aan Zee. Vele handen maakten alles schoon en legden de laatste hand aan een grote verandering van het interi eur, terwijl de buitenkant ook ingrijpend werd opgepoetst. Wie 's avonds echter naarbinnen wipte - en dat deden er velen - stond verrast te kijken van de grote veranderingen die er hadden plaatsgevonden. Geen spoor meer van puin, stof en houtsplinters maar daarentegen een café met bar, aangekleed met veel gezellig hout, een smaakvolle verlichting en veel bloemen. Zelfs de waard en de waardin, Cor en Coby Blok, stonden van de verandering te kijken en met: hen de vele bezoe kers. De bar heeft veel ruimte ge vonden en is geplaatst in de richting van de voormalige biljart zaal, welke ruimte nu keurig aansluit op het geheel en tot dansvloer is veranderd. Overal staan gezellige zitjes, een open haard draagt bij aan de sfeer terwijl er ook een spelletje biljart gespeeld kan worden in de ruimte op de hoek van de Kerkstraat. Het is een volwaardig café, dat ook mogelijkheden biedt voor een bij eenkomst, vergadering of partij tje. 't Is goed te weten dat "Het Witte Huis" er is en dat het een traditie van jaren kent. 't Is tevens een stukje oud Egmond. dat op die hoek sfeerbepalend is. Vrijdag j.1. heeft in De Ruyter- school een informatieve dag plaatsgevonden over de nieuwe basisschool voor kinderen van 4 tot 12 jaar, die in 1983 zal moeten starten. Alle onderwijsgevenden uit de Egmonden hebben hieraan deelgenomen. "Een unieke ge beurtenis", zoals de heer Wiegers, het hoofd van De Ruyterschool, in zijn inleiding zei, "aangezien het nog nooit is voorgekomen, dat alle leerkrachten uit de Egmonden gelijktijdig bijeen waren". Tijdens het ochtendprogramma gaf de heer Timmermans van de Stichting Leerplanontwikkeling uitvoerig informatie over het nieuwe schoolwerkplan. Wie maakt het? Wat moet erin komen te staan? Hoe moet je beginnen, enz. Tussen de middag bood het gemeentebestuur aan alle deel nemers een lunch aan. Tijdens het middagprogramma konden de leerkrachten discussi eren over wereldoriëntatie, taal, rekenen, kreativiteit enz. Dit ge beurde in kleine groepjes. Deze geslaagde dag werd besloten met een drankje, waarbij nog eens gezellig gesproken werd over al lerlei onderwijskundige zaken, maar dan wat meer in de informele sfeer. Het werd een waardevolle dag, die beslist voor herhaling vatbaar is, mede dankzij de mede werking van de schoolteams van "De Ark" en "De Ruyterschool", de mensen van de onderwijsbege leidingsdienst en een groepje ou ders, die de inwendige 'leerkracht' op een uitstekende wijze verzorg den.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1