met de egmonden mlm galerie art apart li Versnelde nieuwbouw gemeente-woningen art apart Enkele puntjes uit de raad: Bazar in "Heegemunde' groot succes KORT NIEUWS Egmondse schoolkinderen gaan bomen planten Hebt u hulp nodig? Klop dan even aan 3 kamer- planten v.J 10,-- A. M. Zentveld Oud-Egmonds bedrijf Alleman doet het goed Hoog water brengt expositie in het teken van derp art apart contact 29 OKTOBER 1980 NUMMER 1478 UIT(JAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 et per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie Redactie en foto's Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltirik Zeer langdurig stond de raad maandagavond stil bij het probleem van de gemeentelijke huurwoningen te Egmond a. Zee, die zo langzamerhand slapeloze nachten beginnen te veroorzaken. In ieder geval werd het middernacht, toen er uiteindelijk een streep werd getrokken onder dit zich voortslepende gesprek. Zoals bekend diende de PvdA in de vorige vergadering een motie in, om de gemeentelijke woningen nog voor de komende winter voor een bedrag van 125.000,-- van noodverbanden te voorzien. De raad aanvaardde de motie, maar intussen was het college na ingewonnen adviezen tot de conclusie gekomen.dat de kosten minstens 200.000, - zouden bedragen en dit vond men "geld in de Noordzee gooien". Het college wenste ook de motie van de PvdA niet uit voeren en kwam met een nieuw plan, dat er in het kort op neer komt, om de hoogst noodzakelijke voorzieningen te treffen en ondertussen zeer snel de bouw van een vijftiental nieuwe huizen te verwezenlijken, die dan voor de winter van 1981/82 klaar moeten zijn. De F!vcjA hield vast aan,haaf motie, om nu nog de "noodverban den" aan te leggen voor/125.000,--, zoals vorige keer besloten, want zei mevr. I. Braak-van Kasteel, "on dertussen zijn namenlijk de be woners van die krotten al weer blij gemaakt met een dooie mus, als de raad niets doet, als die niet vast houdt aan die motie, is die mus morsdood". Wethouder Luitjes zowel als burgemeester Kingma hielden een vurig pleidooi, om het college voorstel te volgen. Bovendien zou de goedkeuring, om 125.000,- uit te mogen geven, nog enkele maan den op zich laten wachten, onder tussen zou er niets gedaan kunnen worden. Het gevaar zit er ook in, aldus het college, dat door het uit geven van dat geld de subsidie zou komen vervallen voor krotoprui ming, waardoor nieuwbouw extra duur zou worden. Mevr. Braak: "We hebben het over noodverbanden". De heer Amerika baseerde zich op een uit spraak van de Raad van State, dat het aanbrengen van noodverban den verplicht is. Hij betwijfelde of de nieuwe woningen er voor eind 1981 zouden staan. De heer Groot (CDA) stelde zijn partij heel dichtbij de gedachten- gang van de PvdA met zijn voor stel, om de kosten van reparatie af te wegen tegen de kosten van vervangende woonruimte, o.a. ca ravans en het potje van 125.000,-- daaraan te besteden, terwijl er ondertussen nieuw wordt gebouwd. Hierop wilde Amerika even rugge spraak houden en de vergade ring werd tijdelijk geschorst. Bijna wethouders crisis Hierna zei hij: "Wat het college wil, daaraan hebben we weinig houvast, woningen bouwen als luchtkastelen, dat is in Egmond nog nooit vertoond". Hij hield vast aan de uitvoering van de motie, dus voorzieningen treffen voor 125.000,-, ondertussen het voorstel van het CDA bestuderen, desnoods daarover in een spoed vergadering beslissen en dan even tueel het PvdA-voorstel intrekken. Volgens hem was het voordeel, dat beide plannen ingediend konden worden, zodat men over drie maanden weer niet te laat was, wanneer er onverhoopt geen toe stemming zou afkomen. Het CDA kon hier best in mee gaan en Groot voegde er aan toe, om intussen reeds naar vervang ende caravans om te zien en alle investeringen tot een minimum te beperken. De oude huisjes aan de Van Speykstraat oaan in november verdwijnen. Ër komen 5 nieuwe woningen voor in de plaats. Maar wethouder Damstra legde ineens min of meer een bom op tafel. Hij herinnerde er aan, dat het college met zijn voorstel de motie van de PvdA naast zich neer had gelegd en wanneer die wel aange nomen zou worden, "dat er dan morgen wel eens drie wethouders op straat zouden staan". Amerika: "Maar de raad bouwt niet meer dan een veiligheidsklep in". En Groot: "En ik dacht vijf minuten terug dat we er uit waren". Taber- nal: "Ik stel voor om te ver-dagen" want hij vond hef. nu wel wat al te raar gaan. Maar tenslotte draaide het toch op een stemming uit over de meest verstrekkende voorstel, dat van de PvdA, luidend: Het voorstel van BenW in studie nemen plus de aanvulling daarop van het CDA en het inzetten van de motie-proce*- dure. Op dit laatste onderdeel zag het CDA zich verplicht om af te haken, evenals de andere partijen, aangezien men geen wethouders crisis in deze situatie kon riskeren. Uitslag 5 (PvdA) voor en 10 stemmen tegen. De raad wil aan de Vennewaters- weg een fietspad. Alle partijen waren het daar over eens, hoewel er nog enkele problemen liggen, aangezien de weg gedeeltelijk ei gendom van het Hoogheemraad is en van de gemeente Heiloo. Beide schijnen niet veel voor het plan te voelen; Amerika had kritiek op het college inzake haar standpunt over de overcapaciteit bij een op het bedrijfsterrein gevestigd bedrijf (Groot) terwijl andere bedrijven in de Egmonden om bedrijfsterrein verlegen zitten; Slot II verkeert nog steeds in een besprekingsfase. Er is nog geen beschikking van de provincie, die het licht volledig op groen zou kunnen zetten voor de bouw van een aantal woningen in de sociale sfeer; Een aantal subsidie-aaanvragen werd steeds met tien tegen vijf (PvdA) stemmen afgewezen, aan gezien zij niet een direct Egmonds belang diende, zoals in het college voorstel stond te lezen. Een aan vraag van het C.O.C. haalde het echter wel met de voorstemmen van de PvdA, Gemeentebelf|-zen enTabernal van de VVD.staJ L-7. De heer Tabernal motiveerde zijn standpunt, dat het landelijk ge middelde voorkomen van horno- sexualiteit van pl.m. 15% ook in Egmond opgeld doet; Mevrouw Wullems kon gee^kjl- doende steun vinden bij de^Tad voor haar pleidooi tot subsidiering van de opleiding van oudercom missieleden. Het zou een bedrag van pl.m. 2500,-- gaan kosten. De stemming was tien tegen vijf; Het besluit tot aanschaf van een nieuwe vuilniswagen moet nu wor den genomen, aldus wethouder Gravemaker, om hem binnen vier maanden geleverd te krijgen. An ders duurt het nog 8 maanden. Het gaat om een bedrag van 245.000,-- en dat was voor de raad even te veel, om zomaar ja te kunnen zeggen. Het CDA wilde eerst wel eens kosten vergelijkingen zien en zo dacht ook de PvdA. De VVD wilde het DAF-chassis bestellen en wat later beslissen welke installa tie er op gebouwd zou worden. Het CDA-voorstel werd met steun van de PvdA aangenomen, 8-7. De jaarlijkse bazar in bejaarden centrum "Heegemunde" te Eg- mond-Binnen kan wederom in het gouden boek worden bijgeschre ven. Vanaf het begin liep het al goed, toen pastoor Kluck, die deze keer de opening voor zijn rekening nam, met een grote heggeschaar een lint doorknipte, waarmee hij zijn eerste officiële daad ver richtte. Hij houdt van een gijntje en daarom moest het wel even anders gaan. Hij maakte meteen maar van de gelegenheid gebruik door te zeggen, dat hij meer bejaarden huisbewoners in zijn kerk zag dan jongeren. Dat vond hij jammer, Foto: Nico Apeldoorn want juist met de jongeren wilde hij graag kennis maken. Met veel humor kweet hij zich van zijn taak, waarna hij de stands in de feestelijk versierde zaal in ogenschouw nam. Het succes van de bazar is door het enthousiasme van de deelnemers succesvol ver lopen, niet in het minst door George Weijers, die met zijn rad van avontuur weer behoorlijk zijn draai had gevonden. Het organi serend comité dankt allen die zich hebben ingezet voor dit bejaarden- werk. de kas is weer aardig aan gevuld, zodat weer het een en ander gedaan kan worden. wij vernemen DAT de voetbalvereniging St. Adelbert te Egmond-Binnen zijn jaarlijkse veiling houdt op zater dag 22 november in café Tervoort te Egmond-Binnen. Diverse at- trakties, zoals rad van avontuur, gratis loterij en meer aantrek kelijkheden zullen deze avond weer dat lekkere gezellige sfeertje ge ven; DAT de voetbalvereniging Eg- mondia op vrijdag a.s. weer gaat klaverjassen in de kantine op het sportpark. Iedereen kan meedoen. De advertentie in dit blad vertelt er meer over; DAT de Kruisvereniging De Eg monden zijn algemene ledenver gadering houdt op woensdag 12 november in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Goed om het nu alvast te wetenen voor de leden en voor de vereniging, waarvoor de belangstelling doorgaans niet zo groot is, dan alleen in tijd van nood. Toch zou u daar eens heen moeten gaan; DAT er vorige week, in de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in de B&W supermarkt. Een bedrag van 2110,-- aan wisselgeld wordt vermist terwijl van een van de werknemers, de heer Dekker, een portemonnee met 200,-- werd ontvreemd. Een zich In het Slotpark te Egmond aan de Hoef zullen op donderdag 6 no vember honderden boompjes wor den geplant door de kinderen van de Egmondse scholen. Het is een uitgestelde boomplantdag, die el ders in het land reeds eerder is gehouden maar hier meer prak tisch nut heeft wanneer het in te planten park daarvoor klaar zou liggen. Om 13.30 uur verzamelen de kinderen zich bij het dorpshuis te Egmond aan de Hoef, waar van daan naar het Slotpark wordt gewandeld. Wethouder W. Grave maker zal de kinderen toespreken op het "eerste rondje" van de slotruine, waarna allen zich naar het in te planten terrein begeven. Hier zal de wethouder de zg. "ge meenteboom" planten, waarna al len zijn voorbeeld volgen. Na de planterij gaan de kinderen weer naar het dorpshuis waar nog wat gezellig nagepraat wordt bij een glaasje limonade. Ook is er een ontspanningsfilm. Alle leerlingen ontvangen een herinnering aan deze dag. De door de kinderen gemaakte werkstukjes zullen in de -portzaal tentoongesteld worden. Deze week wordt door de PTT huis-aan-huis een informatie ver spreid, die handelt over gezins verzorging en bejaardenhulp, waarover u zondermeer kunt be schikken. Velen zijn van mening, dat men lid moet zijn van de organisatie, die onder de naam "Stichting voor gezinsverzorging en bejaardenhulp Noord- Kenne- merland" in deze regio werkzaam is, dus ook in de Egmonden. Maar men behoeft helemaal geen lid te zijn, om van de aangeboden diensten gebruik .te maken, zo staat er in deze infor matie te lezen. Iedereen die echt hulp nodig heeft, kan zondermeer om die hulp vragen. Er is per jaar zelfs een groot aantal hulpuren over. De informatie, die u deze week in de bus krijgt, vertelt meer over de mogelijkheden. Het is goed om die informatie bij uw zieken fonds- of verzekeringspapieren te bewaren. Het kan van pas komen. Voor Egmond is het adres- Wilhel- minastraat 14, tel. 1671, Egmond aan Zee. in de portemonnee bevindende foto lag nog op dezelfde plaats. Ook in de Vezo Super werd ingebroken. Hier is een bedrag van 1459,-- spoorloos en twee sloffen sigaret ten. Vermoedelijk hebben de die ven zich toegang verschaft via het dak van de gebouwen, waar bij de Vezo een raam werd geforceerd en bij B§W een deur. Van de daders ontbreekt nog elk spoor; DAT er in de Drie Egmonden 16 nieuwe maar kleinere glasbakken worden geplaatst. Zij vervangen de gele glascontainers, die hier en daar staan opgesteld. Door de grotere hoeveelheid bakken zal men in het vervolg een kleinere afstand behoeven af te leggen om van het overtollige glas af te komen. De bakken worden iedere week geleegd. Door het verzame len van het glas zijn twee zaken gediend: 't is milieuvriendelijk en het gewicht bij de verbrandings ovens van het aangeboden vuil is minder en dus goedkoper; DAT in Egmond aan Zee een kookcursus "Anders eten" is ge start in samenwerking met "huis houdelijke voorlichting". Bij vol doende deelname kan er nog een cursus gegeven worden op de donderdagmorgen, terwijl daarna weer een avondcursus start van 6 lessen op maandag 26 januari 1981. Kosten voor 6 lessen 40,--. In lichtingen en opgave: telef. 1513; DAT de siertuinenvereniging op maandag 8 november naar de grote nationale bloemen- en plan- tententoonstelling te Aalsmeer gaat. De ledenprijs is bij inleve ring van de kortingbon uit "Groei en Bloei" 9,--, leden zonder bon betaIvgjg/ 14,- en niet-leden 17,-. Aanmelden: G. Stam, Wilhelmina- straat 18, Egmond aan Zee, tel. 2330. De siertuinenvereniging gaat op vrijdag 31 oktober de prijzen uit- reikei^an de winnaars van de tuin en b^wibakkeuring en dat ge beurtm het dorpshuis te Eg-mond aan de Hoef, 's-avondsom 20.00 uur door burgemeester Kingma; DAT de PTT te Egmond aan Zee een brief ontving van een Duitse gast, waarin deze zijn dank uit sprak voor het keurig bezorgen van zijn post. Voor de PTT een aardig pluimpje; Deze week: Dagelijks verse snijbloemen - Meer dan 100 soorten droogbloemen - Bij ons kunt u ook uw eigen bakje/vaasje e.d. met droogbloemen laten opmaken BLOEMSIERKUNST Albertsweg 27 - Tel. 2075 EGMOND-BINNEN DAT de kollekte in de Egmonden voor de geestelijk gehandicapten opbracht te Egmond aan Zee 1906,71; te Egmond-Binnen 1050,37 en te Egmond aan de Hoef 1222,11. Totaal 4179,19. Het comité is allen die aan dit resultaat hebben meegewerkt zeer dank baar; DAT het missiethuisfront van pater Pepping op vrijdag 31 okto ber weer haar jaarlijkse bloemen verkoop zal houden. Vanaf 19.00 uur kunt u iemand aan de deur verwachten. Het comité hoopt op eenieders medewerking; DAT Radio Noordzee na vele technische problemen, het in het komende weekend weer gaat pro beren. Doordat de apparatuur het liet afweten zweeg Noordzee een drietal weken. Enkele radio-fana ten hebben vele uurtjes opgeofferd om de zender weer in de Egmondse ether te laten klinken. Hopenlijk voor deze enthousiastelingen eh voor de trouwe Noordzee-fans wordt de 102 MHz FM weer luisterrijk; DAT vrijdag 31 oktober a.s. weer een klaverjasdrive wordt gehou den t.b.v. Stichting Jeugdbelangen en Zeevogels. Er zijn weer prach tige prijzen beschikbaar gesteld door Elly en Moos van "Het Rode Hert": De naam Alleman is voor vele Egmonders een begrip. Was die naam vroeger in Egmond bekend als de aanduiding, waarachter de waarachtige kleermaker schuil ging, nu vertelt die naam in wezen nog hetzelfde, zij het dat alles op een bij de tijdse leest is geschoeid. Vroeger was dat in wezen niet anders, ging het toen om het sterke pak van pilo of machester, achter welke namen zware stoffen schuil ging, die nagenoeg onverslijtbaar was, nu gaat het om mode en stijl, hoewel de kwaliteit niet uit het oog kan worden verloren. Daarom gaat dat bij Alleman in Heiloo, waar dit mannen- en jong ensmodehuis zich aan de Stations weg 61 bevindt, allemaal heel sterk samen. Ze kunnen daar niet om hun kleermakersoog heen, dat hebben ze van hun voorouders meegekre gen en dat verloochent zich niet Deze prachtige zaak nu, die vele Egmonders als de vertrouwde klank van vroeger onuitwisbaar ingekerfd hebben gekregen, heeft weer een verandering ondergaan, een verbetering, die toch nog mogelijk bleek, hoewel dit mode huis reeds een schier onuitputte lijke kollektie biedt. De familie Alleman dacht daar nog weer Hierbij nemen wij een foto op van het oude plekje aan de Slotweg te Egmond aan de Hoef, waar het eens allemaal begon, nu 101 jaar geleden. Het pandje staat geleund tegen het witte huis van de familie Bult en staat er samen met dat huis en de hele omgeving aldaar his torie te schrijven. In dit huisje begon Jan Alle man. In de raad van maandag kwam de sloop ter sprake. Het wordt niet gerenoveerd. anders over en besloot tot een ingreep, die deze zaak nog meer in de belangstelling zal brengen. Het lag dan ook voor de hand, dat er een feestelijk tintje zou worden ge geven aan deze uitbreiding, die van durf getuigt. In dit "Contact" wordt in een advertentie meer vertelt over hun zaak. woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7.32-19.45 8.26—20.48 9.33—22.09 10.48-23.34 (dood-tij) 0.06 -.20 0.48—13.08 1.40—14.00 2.22—14.41 2.57—15.17 van één t/m eind november vindt u bij een kollektie specifiek egmondse dingen. originele derper duinsleetjes, gemaakt van massief eiken hout. als de winter het laat afweten vormen ze met wat planten een prachtige decoratie. kanten bazuinties. als u ze niet meer draagt zijn ze ingelijst een sieraad aan de muur. kollektie granaten sieraden. antieke gravures van egmond en omgeving. zeefdrukken van typisch egmondse hoekjes, elk in een beperkte oplage van slechts 50 exemplaren, handgenummerd en gesigneerd. toch zijn ze er al vanaf 35,— per stuk, kompleet met lijst en passepartout. etsen van maarten langbroek, die alle lof te boven gaan. schilderijen over egmond. kleine, maar erg chique schilderijtjes met gedroogde duinflora. en natuurlijk onze scheepsmodellen en instrumenten: bijv. de getijdenklok om precies te weten wanneer het hoog en laag water is. achterom 1 (t.o. pol.-buro), egmond aan zee telefoon 4128 b.g.g. 1760 dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1