met de egmonden We doen het met elkaar niet goed" <p Brand in Egmond aan Zee Gelukkig hij is er weer ml® I® tömtj ■m IDEE Eterij "De Bomschuit" Hotel "Sunny Home" A. M. Zentveld H^jpg water Uit de lucht gegrepen ^KORTNIEUW$^ Kinderen van Egmond aan Zee willen een ijsbaan contact UITGAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B V Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Heef Telefoon 02206-1201 Burg Eymaptein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Redactie en foto's: Gerard Belleman 3 DECEMBER 1980 NUMMER 1483 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 et per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie Layoul en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink 99 De raadsvergadering van vorige week deed vermoeden, dat de maandagmiddagvergadering van 1 december j.I. wel enig vuurwerk zou afschieten, maar dat bleef uit. Wel was er de geprikkelde stemming, zoals we die kennen van deze bijeenkom sten.Normaal voor de Egmondse raad, helaas. Opbouwende woorden waren er weinig, kritiek was er des te meer. Jammer, erg jammer, dat de gemeentelijke pólitiek zo gevoerd wordt. Maar zolang men in de raad van Egmond meent zich verdiensten te kunnen verzamelen door kritiek te uiten op elkaar, dan zal het nog wel een tijdje zo blijven voortsukkelen. Nadat het college geantwoord had op de vragen, die vorige week over de begroting waren gesteld, wezen de fraktieleiders van alle vier partijen erop, dat ze ver schillende antwoorden misten. Het college had dus zijn huiswerk niet goed gemaakt, vonden zij. De raad vond, dat het college veel vragen omzeilde, niet konkreet beant woordde of om de zaak heen draaide. Wethouder Luitjes kreeg op dit punt harde kritiek van Tabernal te incasseren, omdat zijn vraag, of door al het oponthoud van Slot II de premiewoningen nog onder de regeling van 1980 zouden vallen, niet werd beantwoord. Voorzitter Kingma zei, dat vandaag (1 dec.) de beslissende dag was, waarop Wilma over de nakoming van het kontrakt kon antwoorden. "Als Wilma vandaag geen antwoord geeft, dan pakken we hem aan" zei hij. "We wijken geen mm van de voorwaarden af". Het werd er niet duidelijker op, temeer daar de voorzitter mee deelde. dat hem diezelfde morgen een juridisch advies was gegeven, nog niets over de zaak los te laten. Tenslotte begonnen er twee dingen door elkaar te lopen, toen hij zei, "dat Groot door die jongens was aangezocht om hun zaken te be hartigen". Dit bleek te maken te hebben met de zelfbouwers. Apel doorn protesteerde tegen deze opmerking en Groot: "Neem mij niet kwalijk, ik zit hier als fraktie- leider van het CDA". Duidelijkheid naar de burger Amerika (PvdA)"We deden op het college en de raad een beroep om de wijze van werken op een andere manier te bedrijven en andere procedures te volgen, zodat de mensen meer belangstelling zouden kunnen opbrengen voor de gemeentelijke inspanningen. We kunnen niet ieder zijn zin geven maar we kunnen luistèren naar elkaar". Op die woorden had hij geen enkele reaktie van het college gehoord in haar beantwoording. De PvdA had ook gepleit voor een beter funktioneren van het senio renconvent, "om zo goed mogelijk naar de burger over te komen". "We kunnen het konstateren" zei hij, "we doen het met elkaar niet goed". Evenals V.d. Ende had hij kritiek op het feit, dat de raad onwetend werd gehouden over het te han teren puntensysteem bij de wo ningtoewijzing. Niet alleen de com missie maar ook de burgers had den het recht daartoe, vond hij. De voorzitter zei, dat het systeem in de notulen bekendgemaakt was maar dat de burgers het systeem niet hoefden te kennen, waarop me vrouw Zwart reageerde: "Endatis openheid van bestuur". Amerika zei belangstelling te hebben voor de suggestie van het CDA, dat het college het gemeen telijk takenpakket eens op tafel zou leggen. "Als de mensen niet be grijpen waar we mee bezig zijn. dan kunnen we er beter mee ophou den". Motie van Gemeentebelangen Na herhaald aandringen kreeg V.d. Ende het er door, dat de motie van Gemeentebelangen, waarin aandacht wordt gevraagd voor een verkeersregeling op de knelpunten Herenweg/Egmonderstraatwegen Egmonderstraatweg Sportlaan met een lichtinstallatie in studie zal worden genomen. Tevens zal de parkeervoorziening te Egmond a. Zee onder de loupe worden ge nomen. Deze vragen lagen vorige week al op tafel terwijl er nu door het college niet op werd geantwoord. Dit ontlokte V.d. Ende scherpe kritiek. Eerder kreeg P. Bakker van de voorzitter te horen, dat hij niet beloofd zou hebben er nu op in te gaan. P. Bakker wist zeker, dat hij dat wel zou doen. Voorzitter: VpP R.TABERNAL (VVD) "draaierij "Dat ontken ik pertinent". En na veel geharrewar zei V.d. Ende: "U begrijpt ons niet of u wilt ons niet begrijpen". Ook bracht V.d. Ende de onroe rend goedbelasting ter sprake, "die steeds meer als sluitpost van de begroting geldt". Nadat Taber nal nog zijn gram had gespuid jegens de wethouder van R.O. (Luitjes), wiens beantwoor ding van zijn vragen "op een onaangename manier op hem wa ren overgekomen" terwijl hij de wethouder op één onderdeel zelfs van "draaierij" beschuldigde, kreeg de fraktievoorzitter van het CDA (Groot) het woord. Evenals de andere frakties drong hij sterk aan op herhuisvesting van het gemeentelijk apparaat. Niets voelde hij voor de sugge«| van Amerika, om de gereservec! e ton voor de gemeentelijke herhuis vesting naar de bibliotheek over te hevelen. Toen Amerika nem een paar keer interrumpeerde, zei hij: "Er is er weer een bezig j- een puinhoop van te maken". I Apeldoorn drong aan op een vroegtijdige financiële opzet voor 1982, aangezien het te laat zou zijn, als de begrotingsgesprekken voor dat jaar zich zouden aandienen. Deze opmerking deed hij in het kader van noodzakelijke bezuini gingen voor de toekomst. Vragen en onbevredigde antwoorden wa ren herhaaldelijk aan de orde. Over de bebouwing van de Noord lob zei wethouder Luitjes tenslotte na herhaaldelijk aandringen van de raad. dat GS wel gezegd heeft, dat er gebouwd mag worden maar alleen voor inwoners. Dat geldt evenzo voor het Plan Luilaantje/ Dorp West. "Het betekent echter niet dat er groen licht is gegeven om te gaan bouwen" Wethouder Gravemaker zowel als wethouder Damstra belichtten de gestelde vragen over res- pektievelijk financiën en openbare werken. In de voorbereiding van de op den duur aan te leggen riolering te Rinnegom begint nu schot te komen. Een voorstel van Amerika om de 80.000,-- verhoging voor de onroerend goedbelasting uit het wegenfonds te halen werd weg gestemd. Veel werd er tegenge- sputterd om een bedrag van 143.000,- te besteden aan her taxatie van de panden. Het college voorstel werd aangeBbuden. Een bedrag van 50.000,- werd op voorstel van Tabernal uit de plano logische voorbereidingskosten voor de wegenstructuur gehaald terwijl V.d. Ende dat niet bereikte om een bedrag van 27.000,- eruit te krijgen, dat besteed moest worden aan de prov. recr. commissie. Hij vond dat weggegooid geld. Dam stra: 'Als u besluit dat deskundige Deelman kan vertrekken, dan heb ik er vrede mee"Maar de rest van de raad was het niet met V.d. Ende eens. Tenslotte werd er nog gestemd over het PvdA-voorstel om de 100.000,- voor herhuisvesting van het gemeentelijk apparaat over te hevelen naar de bibliotheekvoor ziening. Maar dat voorstel haalde het niet door tien tegenstemmen en vier van de PvdA voor. van St. Nicolaas 'n Geschenkbon voor 'n Noors buffet 13 DECEMBER A.S. HOUDEN WIJ EEN NOORS BUFFET Telefoon 1368 Tijdens een nachtelijke brand, die vorige week plaatsvond, werd de timmermanswerkplaats van de firma De Graaff-Wittebrood aan de Marinestraat te Egmond aan Zee nagenoeg geheel verwoest. De brand werd om pl.m. 00.15 uur door een voorbijganger, die zijn hond uitliet, ontdekt, nadat hij een kwartier eerder reeds een geur van brandend hout had waargenomen, maar daarop geen aandacht sloeg. Bijna aan het eind van zijn ronde nam hij sterke rookontwikkeling waar uit de timmermanswerkplaats en even daarna zag hij, dat het interieur in brand stond. Hij waarschuwde onmiddellijk de brandweer, die binnen vijf minuten met groot materieel aan wezig was. Inmiddels was het vuur door het dak heengebroken, maar door het krachtig optreden van de brandweer kon worden voorko men, ,dat het zich uit kon breiden naar het woonhuis en naar de garage, waarin meer dan tien auto's stonden gestald. De auto's, waarvan het grootste deel was afgesloten of op het stuurslot stond, konden met vereende krachten naar buiten worden gewerkt. Na ruim een half uur was het vuur zover ingesloten, dat de brandweer van Egmond-Binnen kon inrukken. Het korpsdeel van Egmond aan Zee heeft nog ge ruime tijd werk gehad aan de nablussing. De oorzaak van de brand is niet bekend. Ondanks het stil alarm, waar de brandweer zich van bedient, warer. er veel toe schouwers op de been om de blussingswerkzaamheden waar te nemen. Grote sortering BLOEIENDE KAMERPLANTEN Ook voor de Sint vele leuke dingen om kado te doen Op vrijdag en zaterdag a.s. als St. Nicolaas-surprise voor iedere cliënt een GRATIS KAAPS VIOOLTJE BLOEMSIER KUNST Albertsweg 27 - Tel. 2075 EGMOND-BINNEN Sint Nicolaas is weer in de drie Egmonden gearriveerd. Vorige week kwam hij al in Egmond-Binnen, alwaar hij na zijn intocht getuige was van een gezellig kinderfeest, dat door honderden kinderen werd bezocht. Natuurlijk lagen er weer de nodige traktaties klaar, waarvoor de Egmondbinner zakenmensen zoals vanouds weer hadden gezorgd. In Egmond aan Zee werd de goedheiligman ook reeds vorige week gesignaleerd. Groot was ook b ir weer de belangstelling, zowel van klein als groot. Sint Nicolaas heeft na zijn intocht weer ver- sch'hende bezoeken afgelegd, o.a. óo. ',in de bejaarden van Huize Agnes en aan het grote kinderfeest dat plaatsvond in de zaal van restaurant "De Egmonden". En afgelopen zondag zagen we hem te Egmond aan de Hoef zijn triomfale intocht maken. Overal werd hij muzikaal ingehaald. Was dat te Egmond-Binnen door "Eens gezindheid in Egmond aan Zee en Egmond aan de Hoef zorgde "Lamoraal van Egmont" en rij ver. "De Princeruiters" daar voor. Ook te Egmond aan de Hoef werden alle kinderen met een groot kinderfeest verrast en natuurlijk waren er ook hier attrakties. De kinderharten kloppen weer sneller en wellicht ook dat van de ouderen, die zich weer als belangrijke hulp van de Sint met de verrassingen tijdens het huiselijk Sinterklaas feest belast zien. woensdag 3 0.52—13.16 donderdag 4 1.45-14.04 vrijdag 5. 2.30—14.45 zaterdag 6 3.08—15.32 zondag 7 3.43—15.56 maandag 8 4.20—16.30 dinsdag 9 4.53—17.04 woensdag (springtij) 10 5.25—17.40 donderdag 11 6.04—18.18 wij vernemen DAT op 10 december het Lange- dijker cabaret optreedt in "Hee- gemunde" te Egmond-Binnen, aanvang 19.30 uur. Vanaf 60 jaar is iedereen welkom; DAT de veiling, die vorige week door de voetbalvereniging St. Adel- bert te Egmond-Binnen werd ge houden. niet plaatsvond in ,,'t Haasje", zoals we per abuis ver meldden maar in café Tervoort. Waarvan akte; DAT het Vrouwengilde afdeling Egmond-Binnen op 10 december a.s. gaat bowlen in Egmond aan Zee. Er wordt gespeeld van 21.00- 22.00 uur en de leden worden verzocht op tijd aanwezig te zijn. Kosten 5.- p.p.; DAT Radio Noordzee het a.s. weekend geen uitzendingen ver zorgt: DAT de Commissie Onderwijs op 8 december a.s. in het raadhuis te Egmond aan de Hoef bijeenkomt. Aanvang 20.00 uur. Agendapunt o.a. ingebruikneming schoolloka len aan derden; DAT de commissie Financiën van de gemeente vergadert op 10 december a.s. in het gemeentehuis te Egmond aan de Hoef, aanvang 20.00 uur. Er komt een subsidie verzoek ter sprake van het FNV en van de bibliotheken; DAT de verhuizing in de Prins Hendrik-Stichting maandag is be gonnen. Vanaf die dag wordt de nieuwe vleugel kamer voor kamer in gebruik genomen. Volgende week vertellen we daar meer over. Egmond aan Zee heeft weinig of geen zoet water en dus kan koning winter ook niet zorgen voor een spiegelgladde ijsbaan, waar de derper kinderen zo naar ver langen. "Maar als het gemeente bestuur een beetje wil meewer ken" zo dachten zij, "dan zit misschien toch de kans er in, dat we van de winter in eigen omge ving kunnen schaatsen". Die gedachte begon in de kinder hoofdjes vaste vormen aan te nemen en het besluit werd geno men. om naar de burgemeester te gaan en hem te vragen, om een stuk terrein onder water te zetten, zodat koning winter zijn werk zou kunnen doen De burgemeester moet er toe in staat zijn, want velen hebben hem tijdens een brand met een brand spuit zien werken en een brand spuit is HET middel, om een ijsbaan té maken. De kinderen waren dus aan het goede adres. Van hun bezoek aan burgemeester Kingma maakten we bijgaande opname en hieronder nemen we nog een briefje op. dat een aantal kinderen aan het "Contact" stuur de. Het luidt als volgt: AAN HET "CONTACT" Wij kinderen uit de Zuid hebben honderd-elf handtekeningen ver zameld. Deze zijn vooreen ijsbaan die wij graag willen hebben, het liefst bij de terrasflat. Maar we moeten nu eerst nog toestemming hebben van de PWN. Vrijdag 28 november om 16.00 uur werden we bij de burgemeester verwacht, die het zelf ook een goed plan vond. omdat hij zelf ook een verwoed schaatser is. Wij wachten op het antwoord van de PWNMaar wij vechten door Met heel veel dank aan mevr. V.d. Plas. Elles Kuvener. Astrid Visser, Sandra Visser. Marcel v. Pel, Bettina Broek. Daniël Gouda, Niels Gouda, Paulien Verleun. Henk Groen. Esmaralda Wassenaar. Volkert de Jong en Ronald Jonkees.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1