met de egmonden Prins Hendrik-Stichting gedeeltelijk verhuisd li üit de lucht gegrepen wij vernemen A. M. Zentveld KERSTBOMEN St. Nicolaas- toneel groot sukses Ben van Wijk geen raadslid meer Hoog water contact 10 DECEMBER 1980 NUMMER 1484 UITGAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef i mm Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief: loSse plaatsingen 30 ct per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie Redactie cn foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink DAT er op donderdag 11 decem ber weer een container staat bij de "De Ruyterschool" te Egmond aan Zee. Hierin kunt u oud papier kwijt. Als u 1661 belt, dan wordt het ook weggehaald; DAT er ook een oud-papier- container komt op het Kerkplein in Egmond-Binnen, waar St. Adel- bert iedereen zeer dankbaar zal zijn, die de moeite n^emt het afvalpapier daarin te deponeren. Zaterdag staat hij er; DAT wij vorige week een adver tentie over een gratis grondige wintercontrole van Fiat-auto's te vroeg opnamen. Daarom nog even dit geheugensteuntje. Tot zaterdag 13 december van 8.15-17.00 uur kunt u terecht bij autobedrijf Chris Baltus bv, Jan van Kuikweg 146 te Heemskerk of Stetweg 66 te Cas- tricum en te Egmond-Binnen bij autobedrijf Stofberg, Herenweg 65. Het bericht is nog niet af, want ons werd tevens verzocht melding te maken van het feit, dat we met ingang van 1981 niet meer de naam "Chris Baltus" in zaalvoetbal- verband zullen tegenkomen, om dat de sponsoring wordt beëindigd; DAT het afgelopen weekend weer schade heeft op geleverd, voor verschillende inwoners. Bij lunchtaria New West van Cor en Ada Blok sneuvelden een groot spiegelruit en een ruit in een deur, nadat de heer Blok een aantal jongens had gesommeerd te ver dwijnen, aangezien zij metsneeuw- ballen reeds een windscherm had den beschadigd. De heer Blok moest maken dat hij binnen kwam Om twee uur 's-nachts gingen de ruiten er uit. De daders, afkomstig uitSchagen, werden gegrepen. Het zijn vermoedelijk dezelfden, die een aantal weken terug in de zaak eveneens moeilijkheden maakten, waarbij de heer Blok enkele ge kneusde ribben opliep; DAT er dit weekend werd inge broken bij juwelier Loek Valke- ring te Egmond aan Zee. Een halve trottoirtegel verbrijzelde een eta- lageraam en richtte grote schade aan. Een aantal sieraden is ver dwenen. Ook de o.k. kerk moest het weer ontgelden, ook hier was sprake van glasschade; DAT het traditionele Kerstcon cert in de Slotkapel te Egmond aan de Hoef gehouden wordt op zater dag 20 december. Nadere informa tie geeft de Stichting Culturele Belangen Egmont volgende week en door middel van affiches; DAT de toto- en lottoformulieren nr. 52 te Egmond aan de Hoef in verband met de Kerstdagen inge leverd kunnen worden op maandag 22 december tot 17.30 uur in Paula's Boetiek en bij Kapsalon J. Twisk; DAT de r.k. Bond van Ouderen te Egmond-Binnen een kaartmiddag organiseert in "Heegemunde" op donderdag 11 december a.s. om 14.00 uur. Iedereen is weer har telijk welkom; DAT er, te beginnen volgende week, weer verschillende Kerst- klaverjasdrives zullen worden ge houden. "De Meerpaal" zet een gezellige prijzentafel neer op 19 december en ,,'t Vlack" op 24 december. Volgende week een nadere mededeling, maar houdt u er alvast maar rekening mee; DAT Egmondia vrijdag a.s. kla verjast in de kantine op het sport park. De advertentie in dit num mer geeft meer inlichtingen. Ook te Egmond aan de Hoef kan men a.s. vrijdag klaverjassen en wel in 't Rode Hert. De baten zijn voor Zeevogels cn Stichting Jeugdbe- langen. Zie voor meer informatie eveneens de advertentie in dit blad; DAT het kinderkoor "De Der- pertjes" o.l.v. Truus v.d. Steen op zaterdag 20 december a.s. om 19.00 uur de Kerslmusical "Een on verwachte Kerst-In" voor het voet licht zal brengen in het o.k. verenigingsgebouw aan de Julia- nastraat 5 te Egmond aan Zee; DAT er op le Kerstdag een oecumenische Kerstzangdienst wordt gehouden in de kerk van St. BLOEMSIERKUNST St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen Telefoon 2075 MOOIE KERSTBOMEN vanaf ƒ9,50 Herenweg 25 - Tel. 1488 Egmond-Binnen Maak de Kerst dit jaar sfeervol met een echt ruikende SPARREBOOM Bij ons aanwezig in alle maten, vers gekapt en mooi van kleur, vanaf 8,75. OOK BLAUWSPAR EN AMORIKA OP KLUIT GEKWEEKT Verder alle Kerstartikelen bij ons verkrijgbaar Tien leerkrachten van scholen uit Egmond aan Zee hebben de kinderen van de basisscholen vo rige week maandag, dinsdag en woensdag een fijne avond bezorgd door met groot sukses het toneel stuk: "Het geheim van Pandolio" op te voeren. De kinderen hebben kunnen ge nieten van een spannende, maar ook vrolijk toneelstuk, speciaal voor hun leeftijd geschreven. In prachtige dekors, ook verzorgd door leerkrachten daarbij gehol pen dor ouderkomiteeleden en Frans Groothuizen, Werd uit de doeken gedaan hoe Pandolio de bewoners van het hele dorp wilde veranderen in kippen en hanen, maar dat dit uiteindelijk toch niet gelukte. Gelukkig maar, verbeeld je De regie was in handen van G. Jaspars. Adelbert te Egmond-Binnen, aan vang 14.00 uur. Iedereen is er welkom. Medewerkenden zijn "Eensgezindheid", "Jubal", "Ho sanna" en "Crescendo"; DAT het afscheidscomité voor dokter Helle met genoegen bekend maakt, dat er nog zoveel giften zijn binnengestroomd, dat hem der- behalve de hem aangeboden af scheidsreceptie ook nog een kleu- ren-tv kon worden aangeboden; DAT de commissie Financiën van de gemeente vergadert op 10 december a.s. in het gemeentehuis te Egmond aan de Hoef, aanvang 20.00 uur. Er komt een subsidie verzoek ter sprake van het FNV en van de bibliotheken; DAT op 10 december het Lange- dijker cabaret optreedt in "Hee gemunde" te Egmond-Binnen, aanvang 19.30 uur. Vanaf 60 jaar is iedereen welkom; Ben van Wijk, tot nu deel uitmakend van de fraktie van de Partij van de Arbeid in de Eg- mondse gemeenteraad, heeft om persoonlijke redenen zijn zetel beschikbaar gesteld. We zullen hem in de komende raadsvergade ringen dan ook niet meer aan treffen. Voor de fraktie van de PvdA kwam zijn ontslag onverwacht en dat zal het tevens zijn voor de 'andere raadsleden, die hem heb ben leren kennen als een beschei den en strikt rechtvaardig collega. Hij maakte deel uit van de raad sinds de twee gemeenten samen smolten tot één. Hij was tevens lid van de Commissie Financiën en van Sport, Cultuur en Recreatie. De eerstvolgende op de lijst van de PvdA is de heer C. Dekker. Pr. Beatrixstraat 6 te Egmond aan Zee. De heer Dekker heeft ambitie voor het raadswerk en zal een eventuele benoeming willen aan vaarden, maar moet nog enig voorbehoud maken, o.a. zal nog nader moeten worden bezien, of zijn werk een raadslidmaat schap toelaat. De eerste nieuwe vleugel van de Prins Hendrik-Stichting is gereed. Het is de zuid/west-vleugel, die vorige week maandag morgen voor de bewoners werd opengesteld. En dat betekende meteen een interne verhuizing. Voor de bewoners van de stichting was deze nieuwe woonmogelijkheid een openbaring. Verschil lenden van hen maakten dan ook van de gelegenheid gebruik, om er, zodra de afscherming tussen de nieuwe vleugel en het oude gangenstelsel was verwijderd, een wandeling te gaan maken. Vanuit de nieuwe vleugel kijk je nu in de daar tegenover liggende noord/west vleugel en daarbij valt onmiddellijk de geweldige ver andering op. Staande in een gang, die tussen de nieuwe kamers gelegen zeer warm aandoet, neemt men het grote verschil waar tussen de nieuwe en de oude situatie, een direkt waarneembaar verschil tus sen de warme, smaakvol beklede nieuwe afdeling en de kille, steriel- witte gang daar tegenover. Deze situatie zal echter niet lang meer duren, want dat gedeelte zal vol gens de planning in januari onder de slopershamer vallen, om na plm. een jaar ook vernieuwd onder de puinhopen vandaan te komen. Tegelijk met het in gebruik- nemen van de noord/west-vleugel, die ondertussen voor het grootste deel is bewoond, heeft de keuken een grondige modernisering onder gaan. Deze week komt er een eind aan de diepvriesmaaltijden, waar- nee de bewoners tijdens deze /erbouwwerkzaamheden zijn be diend, een noodmaatregel, die verstandelijk is aanvaard, omdat het niet anders kon. Een derper wil meer jus Een van de eersten, die zijn lieuwe kamer betrok was Engel /isser, zelf een meubelstuk zijnde 'an de Prins Hendrik-Stichting. Jij zat net aan zijn diepvries- naaltijd, waarover we meteen een iele verhandeling kregen te horen. ,'t Ken niet aars" zegt Engel, "as iie keeke in de poin legt, dan ken je l'er gien piepers koke". En terwijl hij, gezellig met een arm op tafel voorover leunend over zijn plateau-menu met zijn vork een smakelijk hapje bij elkaar pikt en naar binnen werkt, vertelt hij ondertussen over de samenstelling van dat voedsel, waarbij hem het meest dwars zit, dat er te weinig jus bij zit. "Kijk" zegt Engel, terwijl hij het in het schaarse bruine vocht drijvende stukje vlees opzij schuift, "d'er zit temet niks onger, aars neemt ik nag weldere 'n stikkie droog brood en dat doopt ik in de jus en dat smaakt best". Ze kenne op de televisie wel zegge, dat er genog bij zit, maar ze liegen 't, kijkt zelf maar". En hij had gelijk, voor Engel was dat te weinig. Maar 't leed is gauw geleden, de keuken is bijna klaar of werkt ondertussen al. 's-Morgens had Engel al aan een koordje getrokken en ineens klonk er eën stem uit de muur: "Recep tie, zegt u het maar". "Joi, wie ben jij" zegt Engel, "ikmotjouelegaar niet ebbe, ik trekt an dat toowtje maar 't licht doet 'tniet". "Maaru trekt toch aan 't koordje?", klonk de stem uit de muur. En Engel: "Ja, dat weet 'kwel, maar dat doet 'k voor 't licht". "Maar als u aan het koordje trekt; dan krijgt u de receptie". "O, zegt dat dan" zei Engel, "rare dinge allegaar". In een lange rij staan de lucht- generatoren op het dak van de nieuwe vleugel. Ze zijn vanaf de weg onzichtbaar door de ver diepte uitspanning in de dak- konstruktie. jus-loos maaltudperk ten einde... Een moment tijdens de trekking van de St. Nicolaasaktie in Egmond aan Zee. Wil Wiegers van het plaatselijk politiekorps kwijtte zich van die taak. Totaal dook hij honderden keren bijna onder in de papierwinkel, om er telkens weer onderuit te komen met een prijswinnaar. De prijzen zijn inmiddels nagenoeg alle bezorgd. Een prijs van 500,— ging naar de familie Dekker aan de Piet Heinstraat te Egmond aan Zee en naar de familie Straathof aan de Pr. Irenelaan te Egmond aan de Hoef. DAT er op pagina 2 in dit "Contact" een mededeling is ge plaatst ten behoeve van de uit gaven van het "Contact met de Egmonden" op maandag 22 de cember (Kerstuitgave) en maan dag 29 december Oudejaarsuit- gave). Vooral voor onze adver teerders en inzenders van teksten een belangrijke mededeling. Lees het goed en bewaar het! De Prins Hendrik-Stichting hoort net zo bij Egmond aan Zee als de vuurtoren "Jan van Speyk". Het zijn bouwwerken, die het gezicht van de plaats mede bepalen. Het is dan ook een gelukkige gedachte geweest, om het paleisachtige gebouw voor de toekomst veilig ie stellen. Heel goed is het ook gezien, om het hoofdgebouw in grote lijnen onaangetast te laten. Behoudens de noodzakelijke voorzieningen zal aan dat gedeelte weinig verande ren. Engel Visser aan de diepvries maaltijd in zijn nieuwe kamer, die nog niet ingericht was. De jus is wel wat weinig, vindt Engel. De direkteur, de heer F. Ziek en zijn staf houden zich dagelijks bezig met de veranderingen, die er in alle delen van het gebouw plaatsvinden. Veel wordt daarbij geimproviseerd en voor de admini stratie, de technische en de huis houdelijk dienst brengen de bouw werkzaamheden bergen werk met zich mee, die tussen de gewone dagelijkse gang van zaken uitge voerd dienen te worden. Veel wordt er vergaderd, zeer veel besproken en nog meer tot werk^V.ikheid gebracht en de eerste riv,tytaten zijn er. De bewoners van de eerste nieuwe kamers zitten riant. Ze zijn omgeven door veel komfort, ze kunnen onmiddellijk korist op nemen met de hulpdiensiM, elke kamer is voorzien van eigen toilet- en douchegelegenheid en een klei ne keuken, terwijl de echtparen over een extra kamer beschikken, die als slaapkamer is ingericht. In de gezellige gang zijn aparte zitgelegenheden en de warme stof fering werkt uitnodigend om daar van gebruik te maken. De hele vleugel is van een moderne luchtverversingsinstalla tie voorzien, die totaal onhoorbaar voor een gezond klimaat zorgt. In januari zal (Je volgende fase be ginnen, de sloop van de noord/west vleugel richting Voorstraat, waar van de opbouwwerkzaamheden on middellijk beginnen, zodra de ruimte daarvoor is geschapen. Wanneer deze vleugel gereed is, zal de derde en laatste fase zijn, de renovatie van de zuid/oost-vleugel, maar dan zijn we ondertussen aan het eind van het jaar 1982. 5.25-17.40 6.04—18.18 6.45—18.59 7.24—19.47 8.13—20.45 9.16—21.52 10.30—23.08 (dood-tij) 11.46 --.20 0.25—12.57 "Maar 't went wel oor" vond hij p ;1j zelf, "mooi is in ieder geval, dat ik «Bh nou met me wagetje zo de deer uit ken rije", met welke uitspraak hij doelde op de electronische instal- lfc,Y- Iso latie, waarmee de deurnaar buiten 'jÈÉj, k- nu is uitgerust. Voor Engel en verschillende andere bewoners is Jf§ï dat een grote vooruitgang.gj| Van onderdak tot gerieflijk thuis si Dit plaatje maakten we tijdens een repetitie van toneelgroep "Spiegel". Esmaralda, de draak en de Hiepnozems staan op het programma. Toneel, speciaal voor de jeugd op zaterdag 13, zondag 14 december 's middags om 3 uur en vrijdag 19 december, 's avonds om 7 uur, alle drie keer in zaal Swart te Egmond-Binnen. Zaterdag 27 december, 's mid dags om 3 uur in het o.k. verenigingsgebouw te Egmond aan Zee. Toegang f 2,—. woensdag donderdag, vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag I

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1