met de egmonden maandag 22 december maandag 29 december ml® Brand aan de Noorderberg F Hoog water wij vernemen Egmondse koren en "Lamoraal van Egmont" in Advents- en Kerstzangdienst Grote postduivenshow te Egmond- Binnen Uit delucht gegrepen De Kerstuitgave van "Contact" verschijnt op uiterlijk woensdag 17 december binnen De Oudejaarsuitgave verschijnt op uiterlijk maandagmorgen 22 december KERSTBOMEN )#T A. M. Zentveld 145 NELIS/ Ybaltus/ Ml art apart art apart W M- contact UITGAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Redactie en foto's: Gerard Belleman _17 DECEMBER 1980 NUMMER 1485 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink Een gigantische massa zand is door weer en wind op de weg gestoven. Zomaar gratis voor niks wordt het aangevoerd en voor de duur geld afgevoerd. Velen vragen zich af, waarom dat zand niet wordt aangewend om bijvoorbeeld het terras van Lido uit te breiden, daar een trottoir weer aan te leggen en misschien de Boulevard te verbreden. Ja, waarom eigenlijk niet. Als men elders wat wil, moet er duur zand worden aangevoerd en hier ligt 't al. De moeite waard om over na te denken. woensdag 17 11.46—12.20 donderdag 18 0.25—12.59 vrijdag 19 1.38—14.02 zaterdag 20 2.37—14.53 zondag 21 3.23—15.38 maandag 22 4.03—16.18 dinsdag 23 4.48—17.01 woensdag 24 5.32—17.46 (springtij) donderdag 25 6.16—18.39 [^J^ORTNIEUW^ DAT de raad van Egmond voor de kerstdagen nog één keer bijeen komt enwel op donderdag 18 de cember a.s. in het dorpshuis te Egmond-Binnen, aanvang 20.00 u. In deze vergadering zal de struc tuurschets weer ter tafel komen, waarbij o.a. ook gesproken wordt over het bedrijfsterrein te Egmond aan Zee. Er zal waarschijnlijk een besluit vallen over het instellen van eenrichtingsverkeer op het Graaf Dirkplein, maar het college gaat niet mee met de wens van de bewoners, om de middenberm van het plein tot kinderspeelterrein aan Omstreeks half zes zondagmor gen werd de brandweer gealar meerd voor een dreigende uit slaande brand aan de Noorderberg 11 te Egmond aan Zee. Beide korps onderdelen rukten met groot mate rieel uit. De brand werd ontdekt door een inwoner, Rob Visser, die omdat hij de slaap niet kon vatten, een nachtelijke wandeling had gemaakt langs het strand. In de buurt van zijn zomerwoning aan de Wilhelminastraat aangekomen, zag hij een grote rookconcentratie in de richting van de Julianastraat, om even later te ontdekken, dat het pand Noorderberg 11 brandde. Vlug waarschuwde hij de bewo ners, die inmiddels zelf reeds door door de rookontwikkeling wakker tvaren geworden. Hoofdbewoner Henk Kok vertelde, dat hij mis schien net een kwartier sliep. Hij lad met zijn vriend Engel Visser log wat plaatjes gedraaid en deze bleef wegens het slechte weer ook bij hem op de bank in de woonka- kamer slapen. Die rust duurde niet lang. Beiden deden nog pogingen om het vuur te blussen, maar dat greep zo snel om zich heen, dat zij ijlings het pand moesten verlaten. In de haast waarin alles moest gebeuren, ver gat hij zijn gebit mee te nemen en wat extra kleren, terwijl Engel Visser barrevoets naar buiten vloog. Zijn schoenen en de be zittingen van Henk Kok gingen verloren, evenals een ameuble ment van Ron Langedijk, dat er tijdelijk was ondergebracht en andere bezittingen, waaronder een encyclopedie. De laatste was ver zekerd maar Henk Kok niet. Het pandje brandde totaal uit. De brandweer had het vuur echter snel onder controle en wist te voorkomen, dat het nieuwe huis van Fred Kolk, dat slechts ge scheiden door een zeer smal steeg- te wijzen, aangezien er een fraaie beplanting aanwezig is; DAT er een raadsvoorstel is tot aankoop van een stuk duinterrein ten noorden van de sporthal te Egmond aan Zee. Dit terrein kost 124.500,- en is eigendom van de erven Six. Het is de bedoeling, om op dit terrein in de toekomst de buitensportvoorzieningen uit te breiden. Hoe, dat moet nog nader worden bekeken; DAT de heer C. Dekker als opvolger van het aftrede*^iraads lid B. van Wijk is aan^wezen Ondertussen is bekend, dat hij de raadszetel aanvaardt, zodat in de komende raadsvergadering zijn "geloofsbrieven" worde^onder zocht, waarna hij in 1 w eerst volgende vergadering tot lid vand e raad wordt beëdigd; DAT de raad gaat beslissen over het aanschaffen van een gemeente vlag, die er als volgt uitziet: twee horizontale banen, de bovenste geel en de onderste rood en in het midden het wapen van Egmond, De Hoge Raad van Adel had voor gesteld, een vlag te maken waar van de omschrijving als volgt luidt: "vluchtgekeperd van twaalf stukken, geel en rood; de punten van de kepers wijzen in deze omschrijving naar de broek"; DAT de stichting Sporthal Eg mond een exploitatietekort voor 1981 voorziet van 276.062,40. De gemeente is echter van oordeel, na een berekening van de afdeling financiën, dat het tekort omstreeks 248.000,- zal zijn. Voorgesteld wordt nu een subsidie van 228.000,- te verlenen, terwijl het tekort van 20.000,- gedekt moet worden uit door de stichting te nemen maatregelen, hetzij bespa ring, hetzij tariefsverhoging; DAT de ouderbijdrage in het schoolzwemmen van 36,75 per kind omhoog moeten tot 41,65. Dit verschil acht het college te groot en stelt daarom voor niet verder te verhogen dan tot 40,--. Dit voorstel zal er desondanks niet gemakkelijk doorkomen, aange zien de vorige verhoging in 1979 tot f 36,75 reeds een moeilijke be slissing was; DAT de sluitingstijden van de postkantoren op 24 en 31 december worden vervroegd. Op 24 decem je, nagenoeg tegen het verbrande pand staat, enige schade opliep hoewel de vrij sterke westenwind recht in de richting van het huis stond. De oorzaak kan kortsluiting zijn, maar het is ook niet uitge sloten, dat een gaskachel de bron is. Ondanks het stil alarm waren vele buurtbewoners op de beenwaarbij het opviel, dat in het bedreigde huis van de familie Kolk alles in diepe rust bleef. In de loop van de morgen bleek, dat Fred Kolk die nacht bij zijn vrouw in het ziekenhuis ver bleef, waar hun zoon Pascal ge boren werd. De huisjes aan de Noorderberg maken deel uit van het renovatie- gebied van Egmond aan Zee. Het ligt in de bedoeling, dat de huisjes gaan verdwijnen of worden gere noveerd, hoewel dat laatste niet waarschijnlijk is. Verschillende van de huisjes zijn niet meer bewoond. Onder het motto "Komt allen tezamen" zal op maandag 22 december a.s. voor de vierde maal in de sporthal te Egmond aan Zee een grote advents- en kerstzangdienst gehouden worden. Dit inmiddels tot traditie verheven evenement kan men, gezien de massale deelname van koren, orkest en belangstellenden en de veelzijdigheid van het programma, met recht een Egmondse muziek-manifestatie noemen. Hoewel de koren en "Lamoraal" zich afzonderlijk en gezamenlijk zullen laten horen, is de eerste opzet, er een echte zangdienst van te maken en de aanwezigen veel vuldig te laten zingen. Er staat dan ook een groot aantal kerstliederen op het programma. De aanwezige koren zullen enkele werken a capella zingen. In samenwerking met "Lamoraal" wordt o.a. uit gevoerd het Spaanse kerstlied "Fum Fum Fum" en het machtige "Rejoice in the Lord alway" van Rathbone. "Lamoraal" laat zich verder horen in de mooie Pavane van Gabriël Fauré, de Air uit de Watermusic van Haendel en in Priere a Notre dame van Boëll- mann. Het r.k. jongerenkoor uit Egmond aan de Hoef zal twee nummers uit zijn repertoire zing- gen. Burgemeester J. Kingma zal de aanwezigen welkom heten, ter wijl pastoor G. Blom het slotwoord en dankgebed zal uitspreken. De grote belangstelling, waarin deze zangdienst zich in het ver leden steeds mocht verheugen, zal ook dit jaar weer gerechtvaardigd zijn, want de voorbereiding van koren en orkest is langdurig en intensief geweest. De akoestiek van de sporthal, die bovendien een sfeervolle kerstaankleding krijgt, is uitstekend. De aanvang is acht uur, maar omdat "Lamoraal" al een kwar tier voor de aanvang stemmige rniuziek speelt, is het de moeite waard reeds eerder aanwezig te zijn. Bejaarden en zij die slecht ter been zijn, kunnen worden gehaald en thuisgebracht. Neemt u daar voor even kontakt op met Belleman Electro, tel. 1862, tot zaterdag 20 december. De postduivenverenigingen "De Toekomst" en "Egmonds Lucht post" houden onder de naam "De Kust" hun jaarlijkse tentoonstel ling op 20 en 21 december a.s. in café 't Haasje te Egmond-Binnen. üok dit jaar is weer gekozen voor vier kategoriën, d.w.z. oude doffer, oude duivin, jonge doffer en jonge duivin. Tevens worden alle le prijs winnaars van 1980 geshowd. Totaal 263 duiven. Keurmeester is de heer Kesselaar uit Zaanstad. In het kader van deze tentoon stelling heeft de kommissie voor diverse attrakties gezorgd. Zo dingt iedere bezoeker van de tentoon stelling geheel gratis mee om een draagbare televisie te winnen. Zo wel zaterdagavond als zondag draait het rad van avontuur en is er ook een grote verloting met pE2ghtige prijzen, o.a. een dames- e. .y ren rij wiel, stereo-radio, voet balspel, enz. Op zaterdagavond vindt een verkoping van jonge duivenbonnen plaats onder leiding van Piet Brakenhof. Deze verkoping is u- nJf^/in Noord-Holland. De kom missie hoop dat velen een kijkje komen nemen, daar buiten de tentoonstelling de gezelligheid hoogtij viert. Tot ziens in café 't Haasje te Egmond-Binnen. ber te Egmond aan Zee open tot 15.00 uur; Egmond aan de Hoef tot 12.30 uur en te Egmond-Binnen tot 12.00 uur. Op Oudejaarsdag 31 december: Egmond aan Zee en Egmond aan de Hoef open tot 12.30 uur en Egmond-Binnen tot 12.00 uur. Advies: knip dit stukje uit, u kunt er baat bij hebben; DAT de tweede kursus "anders eten" een maand is uitgesteld. De kursus begint nu donderdag 8 januari van 9.00-11.30 uur en ver volgens op 15, 22 en 29 januari en 5 en 12 februari. Aanmelden telefoon 1513 of 1309; DAT zij die in dit jaar lid zijn geworden van de kruisvereniging "De Egmonden" en hun kontri - butie nog niet hebben voldaan, verzocht worden dit alsnog zo spoedig mogelijk te doen. Wilt u nog inlichtingen, het sekretariaat is Voorstraat 58, tel. 1746; DAT de Meerpaal a.s. vrijdag avond in kerstsfeer is tijdens de klaverjasdrive, die daar dan wordt gehouden. Het kan er gezellig worden. De prijzen hebben natuur lijk veel met de kerst te maken; DAT in café Tervoort vrijdag avond een kerstdrive wordt gehou den t.b.v. St. Adelbert. De speciale kerstprijzen zullen daar niet ont breken. DAT Sjaak en Marian Houtenbos te Egmond aan Zee hen, die hun kerstbomen ontvreemdden, een gelukkig kerstfeest wensen, 't Is geen advertentie die we hier neer schrijven maar de nuchtere ver melding, dat de kerstbomen, die klaar stonden voor hun handel, in het afgelopen weekend voor een groot deel met kluit en al in de nacht verdwenen. Je kunt er blij mee wezen; DAT de Egmonden in de ko mende weken voor het oude jaar weer naar oliebollen zullen ruiken. Geen belangrijk bericht zult u zeggen, daarin hebt u gelijk, ware het niet, dat de plaatselijke bak kers u de stank en overlast willen besparen, aangezien zij ze leveren in grote hoeveelheden. U leest hun reklames er maar op na. Dit bericht brengen we tegelijkertijd met een aktie van de scoutinggroep De Geuzen, die weliswaar domi cilie hebbend te Alkmaar, veel jongensleden van de Egmonden herbergt, die in de komende dagen ook oliebollen willen verkopen om hun kas te spekken. Oudejaars avond kan dan ook traditioneel gevierd worden; DAT er vrijdagavond een kien- avond in kerstsfeer wordt ge houden in "Het Witte Huis" te Egmond aan Zee. De reisvereni- ging organiseert het en ons is verteld, dat wild en gevogelte als troef op tafel komt; DAT er zeven tientjes zijn ont dekt, die in de St. Nicolaas-aktie te Egmond aan Zee 25,-- waard waren. Ze werden ingeleverd door mevr. IJben, Boulevard Ir de Vassy: mevr. Groen, Gravestraat; mevr. Prins, Rooseveltstraat en A. Koelink, Pr. Hendrikstraat, allen te Egmond aan Zee en door E. Groot. Slotweg (2x) en familie Pepping, Tijdverdrijfslaan te Eg mond aan de Hoef; DAT in verband met de feest: dagen 'n wijziging is gekomen in het ophalen van het huisvuil. Zie de advertentie in dit blad (pagina 2): DAT zondag 21 december a.s. 's-avonds om 7.00 uur in de Slot kapel het kerstfeest van de kinder- kerk wordt gehouden. Belangstel lenden van harte welkom; DAT de bus voor de feestavond naar Hoorn op donderdag 18 de cember a.s. om 18.00 uur vertrekt vanaf Heegemunde en om 18.15 uur vanaf Torenduin: Voor deze uitgave verwachten wij uw advertenties, Kerst/Nieuwjaarswensen en tekstbijdragen Voor deze uitgave moet al het materiaal binnen zijn Met uw Kerst/Nieuwjaars-wens in het "Contact" bereikt u iedereen vanaf 8,75 Maak de Kerst dit jaar sfeervol met een echt ruikende BLAUWSPAR vers gekapt, blijft langer mooi In alle maten verkrijgbaar en ze zijn nu betaalbaar Verder alle Kerstartikelen bij ons verkrijgbaar BLOEMSIËRKUNST St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen Telefoon 2075 15 Handsinaas- appelen 2,50 20 grote Mandarijnen 2,50 Kg. Spruiten ZAAI- f TUIN- ZADEN ARTI KELEN Herenweg 25 - Tel. 1488 Egmond-Binnen Va* met zo'n flonkerend briljanten sieraad van zijn die dagen rond kerst lang zo donker niet er zijn al hangers van goud met briljant vanaf 98,50 ook bijzonder veel keus uit zilveren sieraden. egmond aan zee achterom 1 (t.o. pol.-buro) tel. 4128 b.g.g. 1760 wij wensen iedereen prettige feestdagen toe MOOIE KERSTBOMEN vanaf ƒ9,50 Herenweg 25 - Tel. 1488 Egmond-Binnen DAT Hart voor Egmond zich erg boos maakt op B en W i.v.m. een verkeersvoorstel over het Graaf Dirkplein, dat totaal niet beant woord aan de wens van de bewo ners; DAT café St. Adelbert te Eg mond-Binnen gaat vlotbruggen op zaterdag 20 en zondag 21 decem ber, aanvang 4 uur. Een half varken is de le prijs. De adverten tie zegt er meer over; DAT ook café 't Vlack een grote kerstklaverjasdrive houdt en wel op 24 december. Wild en gevogelte is des deelnemers deel. Lees de advertentie.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1