De laatste vergadering van de raad in 1980 GELUKKIGE KERSTDAGEN Het handbalveldje van Damstra maandag 29 december li t Een nieuwe gemeente vlag Komt Allen Tesamen Het Graaf Dirkplein te Egmond a.d. Hoef Wm Cornelis de Boer 'kort nieuws wij vernemen A. M. Zentveld Het slopen van de "Van Speykstraat" Geen uitbreiding bedrijfsterrein Egmond aan Zee Vanavond kerstzangdienst in sporthal Egmond (£2 dec.) De Oudej aarsuitgave verschijnt op uiterlijk vandaag, 22 november Drukkerij Belleman 22 DECEf.'BER N MMER 436 UITGAVE: DRUKKERIJ HELLEMAN B V Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmontl aan do Hoef Telefoon 02206 1201 Burg Kymaplein 2 1931 GC Egmond .<an Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-la rief. losse plaatsingen 30 cl per mm Bij kontrakt belangrijke redukt» en loto s: Gerard h» Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eellink De aankoop van het terrein ten noorden van de sporthal voor de aanleg van een handbal veld voor Egmond '74 en een oefen veld voor Egmondia had nogal wat voeten in de aarde. Apeldoorn van het CDA was verbaasd, dat het voorstel in de raad kwam. "We zouden eerst alle konsekwentiesdoorpraten" zei hij"en nu hebben we het over eet. jaar.j k»e iasi van 160.000,-, dit gaat ons te ver". Hij vond het koopkontrakt bovendien niet waterdicht terwijl hij de prijs voor een ruw stuk duinterrein van 9,- per meter veel te hoog vond. Hij wilde het voorstel terug wijzen. Hij kreeg V.d. Ende mee, die zich afvroeg of GS wel gepolst was over een toestemming om daar sport velden aan te mogen leggen. Me vrouw Zwart was dat met hem eens, aangezien de provincie niet staat te dringen om in duinterrein sportvelden te maken. Zij vond, evenals V.d. Ende, dat daarover eerst zekerheid moest zijn. Groot wilde een prijsvergelij king o.a. met de aanleg van de akkommodatie aan de Hogedijk, maar daartegen bleek het bestuur van de handbalvereniging bezwa ren te hebben, aangezien er zeer veel jeugdige leden zijn, die dan te ver uit de dorpskom hun sport moeten beoefenen. "Maar ik neem het voorstel niet terug" zei wethouder Damstra, "mij werd gevraagd, kom met een voorstel en dan zullen we wel zien, wat de mogelijkheden zijn". "Alle sportverenigingen hebben hun ak- kommodaties maar de handbal is nog steeds het stiefkind". Het blijkt, dat het colli %.niet bij de onderhandelingen over de prijs is betrokken maar dat een des kundige makelaar dat op zich heeft genomen. Damstra deelde mee, dat de PPD positief tegenover het plan staat maar dat de^pvincie niet direct staat te dringèw:* 'Bij de PPD weten ze al niet beter" zei hij, "daar praten ze al over het hand balveldje van Damstra". Iedereen was het er over eens, dat er een handbalveld moest komen, maar zowel V.d. Ende, mevrouw Zwart als Amerika dron gen er op aan in het koopkontrakt de clausule op te laten nemen, dat de koop niet door zou gaan, als de provincie toestemming tot aanleg zou weigeren. Met tien stemmen voor werd hier uiteindelijk toe besloten. Te Egmond aan Zee overleed geheel onverwacht. de heer Cornelis de Boer. Hij werd 52 jaar. Nog voor dit jaar teneinde is, werd onder zijn leven een streep gezet, voor Cock, zoals velen hem kenden, was 't welgedaan. Zijn leven kenmerkte zich door een geweldige dienstbaarheid. Zeer vele uren gaf hij aan zijn kerk, de r.k. kerk aan de Wilhelminastraat, waarvan hij in het kerkbestuur de zorg over de financiën had. Rustig ging hij zijn gang. altijd bereid om te helpen. Eens schreven wij: Hoe is het mogelijk, dat de schepper zo veel goeds in een mens kan verenigen." Op Cock zijn deze woorden volkomen van toepas sing. En dat kwam wel heel sterk tot uitdrukking door het geweldige medeleven, dat zijn vrouw en kinderen mochten ondervinden. Aan 't einde van dit jaar wensen we hun toe, dat zij daaruit troost en steun mogen putten, want hun leven gaat door. Gerard Belleman. DAT de eerstvolgende kursus alternatieve geneeskunde, te ge ven in het dorpshuis te Egmon aan de Hoef, zal worden gegeven op dinsdag 7 januari 1981: DAT ieder die stil wil staan bij de betekenis van Jezus' komst, wel kom is in de kerstnachtdienst, die opwoensdag24december'savonds om 11.00 uur begint in de Ned. Herv. kerk te Egmond aan Zee, aldus dominee L. Prins, die deze uitnodiging graag in onze kolom men vermeld ziet; DAT in tegenstelling tot andere jaren, toen het VVV-kantoor te Egmond aan Zee tussen kerst en nieuwjaar was gesloten, het kan toor dit jaar op de volgende tijden geopend is: woensdag 24 december van 9.30-12.30 uur; le en 2e kerst dag gesloten; zaterdag 27 dec. van 10.15-15.00 uur; zondag 28 dec. gesloten; maandag 29 dec. van 'n Kerstversiering of kerstboom Een gezellig en sfeervol kerstfeest gewenst door BLOEMSIERKUNST en medewerkers. U weet wel: hetadresvoor DAGELIJKS VERSE SNIJBLOEMEN Albertsweg 27 Egmond-Binnen Telefoon 2075 11.00-12.30 uur en van 13.30-15.00 uur evenals dinsdag 30 december; woensdag v. 11.00-12.30 u.; Nieuw jaarsdag gesloten; vrijdag 2 janu ari van 11.00-12.30 en van 13.30- 15.00 uur; zaterdag 3 januari van 10.15-15.00 uur; zondag 4 januari gesloten; maandag 5 januari van 9.30-17.00 uur. Men leze de adver tentie in dit blad; DAT door de gemeente op ver schillende plaatsen in de dorps kommen kerstbomen zijn ge plaatst. Een goed streven, want een beetje sfeer kunnen we in deze tijd best gebruiken. Maar bij de sporthal zijn al weer wat lampjes uit de boom verdwenen, misschien wel met de bedoeling om ze in eigen huis licht te laten spreiden. Maar het euvel is, dat het 24-volts- lampjes zijn en dat houdt in dat ze nergens bruikbaar voor zijn. Men kan ze dus beter laten zitten waar ze zitten, in de kerstbomen dus, die van iedereen zijn en niet van een of enkelen; DAT op le en 2e kerstdag, 25 en 26 december en nieuwjaarsdag het zwembad en de sporthal Egmond aan Zee zijn gesloten. In de kerst vakantie elke morgen van 8.30- 10.30 uur organiseert het zwembad spelaktiviteiten voor iedereen. Te vens op een morgen demonstratie van de duikvereniging Egmond (zie publikaties kassa zwembad). Tarief voor deze ochtenden f 1,25; DAT tijdens de raadsvergade ring van vorige week maandag twee raden aanwezig waren, de gewone raad (van 13 deze keer, afwezig J. Oud terwijl B. van Wijk geen raadslid meer is) en de raad van elf van de carnavalsvereniging 'n Hallefie Toe".'Het was de bedoeling, dat de raad van lef zich zou presenteren aan de vroede vaderen, waarbij dan een toepas selijk toespraakje door de burge meester zou worden gehouden. Maar je weet het maar nooit met de gewone raad en dat bleek ook hier, er gebeurde niets. Tenslotte be sloot prins carnaval, na met zijn raad van elf verre van carnava leske disputen aanhoord te hebben, om te vertrekken. En zo ge schiedde. Een magertjes alaaf kon er net nog af. maar het was zeker niet in carnavalsstemming. Later bleek, dat verschillende raads leden het niet passend vonden, wanneer de burgemeester een toespraak zou houden. Tja, daar kan je verschillende over denken, maar het zou misschien wel ver- rissend hebben gewerkt. De raad besloot tot het laten vervaardigen van een nieuwe gemeentevlag, die, als de vlag helemaal uitwappert, een op z'n kant liggend wapen van Egmond voorstelt, d.w.z. alleen de strepen (kepers) daarvan uitbeeldend. Een aardiger ontwerp, waarop het totale wapen stond afgebeeld op een ondergrond van twee horizontale banen, de een rood en de ander geel, werd afgestemd. Amerika had graag een vlag gezien, "die een eenvoudige huisvrouw of huisman - want die hebben we tegenwooordig ook - op haar of zijn naaimachientje in elkaar had kunnen zetten". Maar de nu gekozen vlag zou meer herkenbaar zijn, was het motief. Hoewel in november reeds begonnen zou worden met de sloop van de huisjes aan de Van Speykstraat, werd er nu door de raad een krediet uitgetrokken, om dat mogelijk te maken. De sloop kost 20.000,-. Tegelijk met de Van Speykstraat zullen twee huisjes aan de Noorderberg worden gesloopt, waarvan er vorige week zondag een verbrand is. Th. Groot drong sterk aan qp een terrein voor verzorgende be drijven bij Egmond aan Zee, want deze dorpskern valt op dit punt in de structuurschets buiten de boot. Hij achtte het belangrijk, dat er bij deze kern een terrein aangewezen zou worden, waar gewerkt kan worden. Zijn oog was daarbij gericht op uitbreiding van het terrein aan de P. Schotsmanstraat en indien niet mogelijk, op een ander plekje in of nabij de dorps kern. wilde daarover een uitspraak van de raad. Maar hij kon geen steun vinden bij de PvdA en bij het college. Met zeven stemmen tegen werd zijn voorstel teruggewezen. Hij kreeg zes stemmen mee, o.a. van het CDA, Gemeentebelangen en de VVD. Oud was afwezig. Op le Kerstdag, 's-middags om 2 uur wordt er in de St. Adelbertus- kerk te Egmond-Binnen een oeucu- menische kerstzang gehouden, waarbij iedereen van harte wel kom is. Medewerking zal worden ver leend door fanfare "Eensgezind heid", gem. koor "Crescendo", jeugdkoor "Jubal" en kinderkoor "Hosanna". Wij hopen dat velen, ouderen zowel als jongeren, gezien de medewerking en het programma, dit kerstgebeuren zullen bijwonen. Voor bejaarden en hulpbehoevende mensen, die deze kerstzang bij willen wonen en geen vervoer hebben, kunnen zich opgeven bij mevr. Verhoogt, tel. 2600 of mevr. Baltus, tel. 1130. Om 8 uur vanavond vindt in de sporthal 'n kerstzangdienst plaats, waaraan wordt meegewerkt door "Lamoraal van Egmont" en ver schillende Egmondse koren. Om kwart voor acht begint "Lamoraal" te musiceren. Men wordt verzocht tijdig aanwezig te zijn. Het welkom zal worden uit gesproken door burgemeester Kingma. Pastoor Blom zal de bijeenkomst besluiten. Voor deze uitgave moet al het materiaal binnen zijn Met uw Nieuwjaars-wens in het "Contact" bereikt u iedereen wenst u Gerard en Nel Jan Jaap Nel Gerda en Annie Nu vragen de bewoners om speelwerktuigen op het midden- terreintje, zoals reeds eerder ver zocht. Maar het collegevoorstel is tegen. Ook de aanleg van een negental parkeerhavens aan de westkant vindt het college te duur. Maar de raad is het helemaal niet eens met het collegestandpunt, dat alleen maar beoogt het instellen van eenrichtingsverkeer aan de noordkant, zodat sluipverkeer in de richting Egmond aan Zee wordt voorkomen. Toen voorzitter Kingma bemerk te, dat de raad het college méér afdwong dan het voorstel beoogde, wilde hij het naar januari verda gen. Maar daarover wilde de raad niet veel horen. V.d. Ende wilde de politie inschakelen over de ver keersregels, zich de miskleun her innerend van de aanleg van de ver keerslichten voor het gemeente huis, waarbij goede adviezen ter zijde waren gelegd, "zoals zijn zienswijze luidde. Tabernal kon ook geen waardering opbrengen inzake het beleid rond dit pleintje. "Vroeger was het westelijk ter- reintje speelplaats" zei hij, "maar dat hebben we verfraaid en daar door onbruikbaar gemaakt voor kinderen." Een gedachteschermutseling ontstond over het al dan niet instellen van een parkeerverbod op het plein. Het college vond dat dat niet kon, de raad had er geen enkel probleem mee om het wel te doen, omdat er negen parkeerhavens zouden komen. Ook om dat me ningsverschil wilde het college het voorstel verdagen. Maar dat zag V.d. Ende niet in, dat parkeer verbod al dan niet hoefde de rest niet op te houden vond hij en daarin kreeg hij steun van Amerika, die alle misère rond het pleintje wel wat al te dol vond. "Een parkeer verbod of niet, dat zien we later wel" zei hij en Tabernal adviseer de het college om het geld voor de uitvoering van de plannen uit het potje van het Hoogheemraad te halen. Daar bleek niemand moeite mee te hebben. De bewoners van het Graaf Dirkplein krijgen hun zin, hoewel ze er lang op hebben moeten wachten. In 1977 al dienden zij een verzoek in, om hun pleintje meer het idee van woonerf te geven, "maar al die tijd zijn bewoners aan het lijntje gehouden" zei Jan Apeldoorn. De raad vond, dat de gemeente in deze zaak volkomen fout was geweest.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1