Bakkerij Oude PTT-gebouw wordt gesloopt Prettige kerstdagen en gezond 1981 wenst u toe! I I w Een woonwagenlokatie in Egmond maar we weten nog niet waar Het winkeltje van mevrouw Vervloet De koers kwijt Reclame-zuilen Vitdelvuht gegrepen "CONTACT MET DE EGMONDEN" i 22 DECEMBER 1980 NUMMER 1486 T] De raad besloot tot sloop van het oude PTT-gebouwtje aan de Egmonderstraatweg, hoewel er verzoeken waren binnengeko men, o.a. van de duikvereniging Egmond, om het als opslagplaats te gebruiken. Tabernal wou dat voornemen nog wegpraten, maar daar begreep burgemeester Kingma niets meer van, aangezien de raad voorheen eensluidend voor sloop was en het daar voor had aangekocht. Het gebouw wordt voor 6.000,- gesloopt, De aankoop was 24.000,-. Het stukje grond zal tenslotte worden beplant om het daar aanwezige plantsoen te verlengen. Zeer lang stond de raad stil bij de gunning van de taxatie van per celen als grondslag voor de ORG- belasting. Een partikulier taxatie bureau was goedkoper maar door inschakeling daarvan zou de afde ling financiën zeer veel werk krijgen en dat kan niet. Jan Apeldoorn stond er echter op, de offerte desondanks goed te bestu deren om een korrekte zakelijke afhandeling te verkrijgen. Mevrouw Zwart drong er ten slotte op aan, om in het "Contact" te vermelden, wanneer er, aan welke instelling dan ook. een vergunning was afgegeven om te colporteren, aangezien zij de in druk had, dat er soms van kwalijke inzamelingspraktijken sprake is, op voorwendsel dat een goed doel de begunstigde is. Achteraf blijkt er soms van oplichting sprake te zijn. Komt u eens kijken in onze zaken Voor de feestdagen hebben wij voor u: goed gevulde stollen moscovische tulbanden Boter-amandel banket en vergeet u vooral niet onze alom bekende KERSTPUDDING Vanwege de landelijke bakkersregeling zullen a.s. zaterdag 27 december onze zaken zowel in Egmond aan Zee als in Egmond aan de Hoef de GEHELE DAG GESLOTEN ZIJN (v 5: 8? SF Doorkijkje op toekomstig woonwagenkamp? Vervuld van goede voornemens tegen het eind van het nieuwe jaar besloot de raad, dat er een woon wagenlokatie in Egmond moet komen, maar de plaats is nog onbekend. Het aanwijzen van de lokatie is een opdracht van Pro vinciale Staten. Het college noemde in haar voorstel vier plekken, in volgorde van voorkeur: 1 het terrein van het Hoogheemraad op het industrie terrein te Egmond aan de Hoef; 2 het parkeerterrein ten posten van de Pr. W. Alexanderlaan in de Hoef; 'n terrein aan de Limmer- weg, hoek Kruiskroft en 4 een terrein aan het Luilaantje, beide laatste te Egmond-Binnen. De raad verschilde sterk van mening over deze plaatsen en er waren zelfs twee schorsingen noodza kelijk voor achtergrondberaad. Op een vraag van V.d. Ende antwoordde de voorzitter, dat de filosofie achter deze mensenver huizing integratie in de bevolking was, "maar dat de woonwagen bewoners zelf liever bleven zitten waar ze zitten". De PvdA stelde zich achter het voorstel van het college, voorkeur dus voor het industrieterrein aan de Lamoraal- weg, het waarom kwam er niet uit.De andere fracties wilden de bevolking bij de plaatsbepaling betrekken. Na een schorsing ver tolkte wethouder Luitjes, zij het wat verward, het nader bekeken collegevoorstel. De raad bleef in raadselen ge huld. Wilde het college nu de voorkeur handhaven of niet? Na aandringen bleek, dat het bereid was, die voorkeur te laten varen. Amerika vond echter dat B en W haar werk goed gedaan had en hij vond, "dat hij het college tegen de raad in bescherming moest ne- men". Tabernal zei, dat het college de deskundigheid van de raad onderschatte, toen de voorzitter veronderstelde, dat er door de bevolking misschien wel zestien plaatsen aangewezen zouden kun nen worden. "In al onze wijsheid zouden we een beslissing kunnen nemen over een goed voorstel uit de bevolking", uitte Tabernal zich sarcastisch en er zou een burger kunnen zijn, die niet alléén zaagsel in zijn hoofd heeft," met welke uitdrukking hij zich voorstander toonde van inspraak op dit punt. Tenslotte besloot de raad, na nog eens duidelijk het gewijzigde standpunt van het college aan hoord te hebben, dat Egmond in principe woonwagens toelaat, zon der de voorkeur uit te spreken over de plaats. Zoals u weet steunt het Wereld Natuur Fonds de natuurbescher ming op wereldniveau. Ook in ons land zijn verschillende projecten die regelmatig financiële steun krijgen van het WNF. Denkt u maar eens aan het behoud van onze Waddenzee en aan de zeehonden crèche in Pieterburen. Er wordt van alles gedaan om geld bijeen te brengen. Heel be langrijk hierbij is de opbrengst van de verkoop van allerlei "Panda artikelen" via stands en "winkel tjes". Ook kunt u aan het fonds bijdragen door donateur te wor den. In deze regio is het WNF in middels al aardig bekend ge worden en velen hebben ook al de weg gevonden naar het "winkel tje" van mevr. Vervloet, Graaf Dirkplein 3 in Egmond aan de Hoef, om daar leuke cadeautjes voor verjaardagen of de kerst te kopen en daarbij dus het WNF te steunen. Ons comité wil alle mensen die op enigerlei wijze hun medewerking en/of steun gegeven hebben graag via deze weg daarvoor bedanken. Mocht u nadere infor matie willen hebben, belt of schrijft u dan naar: WNF-comité "Alkmaar-Bergen e.o.", secr. El zenlaan 32, Bergen aan Zee, tel. 02208-4852. Overal is wat vóór en overal is wat tegen te zeggen. We laten dan hier maar in het midden, hoe mooi of lelijk de reclame-zuilen zijn, die overal in de Egmonden als paddestoelen uit de grond verrijzen. Nut hebben ze wel, wanneer het gaat om de weg te vinden in het Egmondse gebied. Een plattegrond met straatnaamregister helpt daarbij 'n handje. 't Is overigens minder aardig voor de bank op deze foto, dat de postgiro pal voor de deur komt vertellen, dat je een "thuisbank" hebt als je maar postgiro hebt. Ze zullen het zich op de bank wel niet aantrekken, want tenslotte is het zo, dat je met plaatselijke banken altijd nog beter uit de voeten kan. De auto die aanleiding was, om hiervan een plaatje te maken, moet wel enige schade hebben opgelo pen. Het gebeurde vorige week en in het voorbijgaan legden we de schade op de gevoelige film vast. Bij nadere beschouwing van de foto valt het op, dat er onmisken baar naar een bepaalde auto wordt verwezen. De omgereden ve'r- keerspaal wijst in die richting terwijl een andere pijl volmaakt gericht staat op een links ge parkeerde auto. De pijl op dat bord heeft bij nader inzien echter ee^i andere funktie en wijst dus loutër bij toeval naar het vermeende "corpus delicti", dat het achterdf bezien niet was. We hadden onze eigen auto zonder erg op dat plekjè geparkeerd. Toch wel een aardig toeval.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 3