Marktberichten N. Spits B RIN10 „ADELBORST" Ugoldmann ROOSJES Alkmaar INSTALLATIE MR. JSu W. HOL- STEIN ALS AMBTENAAR O.M. In tegenwoordigheid van ver schillende leden van het personeel van kantongerecht en arondisse- nientsrechtbank had Vrijdagmorgen de installatie plaats van den nieu wen ambtenaar, mr. A. W. Holstein Aanwezig waren voorts mr. Wyn- ne en rnr. de Groot, die geregeld als plaatsvervanger (hebben gefun geerd. De kantonrechter, mr. Boerrigter. wenschte hem medfe namens griffie er. parket geluk. Spr. was ver heugd dat een eiiud was gekomen aan de bestaande vacature en hij dankte ook de veeschillende plaats vervangers, in het bijzonder mr. de Groot, die tal var* werkzaamheden had verricht, mei het gevolg, dat geen achterstand was ontstaan. Mr. Holsteïn dankte voor de vriendelijke woorden, die aan zijn adres waren gewicht, en sprak de hoop uit, dat de samenwerking een hoogst prettige nou zijn. Van zijn zijde zou hij zijni krachten inspan* ren om hiertoe, te geraken. LAATSTE BETfiTHOVENCONCERT DH.O.V. De H.O.V. besboot haar Beethoven- cyclus te Alkïnaar met de uitvoe ring van het vioolconcert in D groote terts ep. de 3e symphonie in Es groote terts, de Eroïca. Dit laatste concert werd weer gedirigeerd door Marinus Adam, die van deze-beide zoo overbeken de werken «en uitstekende weer gave bracht. De solist was Tan Bresser. Zijn vertolking van het vioolconcert was in het eers/te deel, het Allegro, wat. mat, en de groote toon, die we eenige weiken geleden, van Gijs Beths in het vioolconcert van Brahms Vioorden, ontbrak. Doch het Larghetto speelde hij subliem, en ook in het stralende Prondo gaf hij zich geheel en al, zoodat, mede door de uitmuntende begeleiding van het orkest, deze deelen ten volle tok hun recht kwamen. Dit was eveneens het geval met de symphonie na de pauze, die door Adam geheel uit het hoofd werd gedirigeerd. Hij wist hierin door zijn ewergieke leiding alles uit het orkest te halen, wat er in zat, en voorefl de zwaarmoedige Marcia Gunèmre werd uitstekend en boei end gespeeld. De waardeering van het publiek, die bleek uit het en thousiaste slotapplaus, was dan ook. geheel op zijn plaats. (K. Eriks) NED.-DUITSCHE KULTUURGE- MEENSCHAP. Wisselwerking tnsschen de Nederlandsche en de Duit- sche kunst in den loop der Voor de werkgemeenschap Alk maar van de Nederlandsch-Duit- sche Kuituurgemeenschap hield Donderdagavond de heer Dr. F. A. J. Vermeulen een inleiding over bo venvermeld onderwerp. Mr. J. H. Meyer deelde mede dat hij vóór de zomervacantie hier de Kameropera hoopte te krijgen, wel ke „die Entführing aus dem Se rail" ten gehoore zal brengen. Hij geeft dan het woord aan Dr. Vermeulen, die er op wijst, hoe aan de spits van iedere cultuur altijd de kunst staat. Deze geeft vorm aan gedachten of gevoelens uit de voAks ziel, waarvoor geen andere open baringswijze mogelijk is. Men leert een volk dan ook het best keainen uit zijn kunst. De toevallige aan wijzigingen on derhevige politieke grenzen van een land, geven niet het domein van zijn kunst aan. Kunst is de uiting van een volksgeest. De cau- ses permanentes van kunst zijn vroeger wel genoemd ras, bodem, en klimaat. Als levensruimte van de Neder- duitsche of Dietsche sjlram komen in aanmerking de lage landen langs de zee van de Eems tot de Somme en de eerste kunst komt op in de 15de eeuw omstreek». Staatkundig behoorde de landstreek voordien tot het Duitsche RijÉk, kerkelijk tot Keulen. De kunstuitingen uit de periode vóór de 154e eeuw zijn dan ook feitelijk Duihjch en in het bij zonder Rijnlandsoiie. Het ontwaken van het saamhorigheidsgevoel da teert uit de 15d« eeuw en gelijktij dig ontwikkelt zich hier een natio nale kunst. Het allerscherpste beeld geeft ten dezede bouwkunst, om dat hier het meest noodige uit het dagelijksch lurven tot uitdrukking komt. Deze eigenaardige beteekenis van de houwkunst is al te dikwijls uit het oog verloren in perioden van ontaarding, gelijk we die de laatste 2 eeuwen in Europa hebben gekend. I>e democratisch-liberale verwildering, die inzette met de Fransche. revolutie heeft juist ten aanzien van de bouwkunst, de kunst d/er samenwerking, ontwrich tend gewerkt. Sprcjkor vertoonde vervolgens een serie lichtbeelden. Een hartelijk applafcis was sprekers verdiend loon. KOEDIJK. LAN GEDIJ K 3S JAAR HUWELIJKSTROUW. Donderdag was het 55 jaar gele den, dat J. Oosterman en E. Ooster man— Scheltis in het huwelijks bootje stapten. Vijf en vijftig jaren van hard werken zijn voorbij gegaan doch er is nog steeds een levenslustig paar tje over en beiden hopen het 60-ja- rig jubileum nog te belc'ven. Velen gaven van hun belangstel ling blijk door hun aanwezigheid, ook burgemeester Pesman, anderen deden het per brief. Het is voor de beide oudies een onvergetelijke dag geworden. DISTRIBUTIENIEUWS. De uitreiking van de bonkaarten 6e periode (waarbij tevens uitge reikt zullen worden brandstoffen- kaarten, tabaks- cigaretten- en ver- snapèringskaartcn) zal plaats heb ben op onderstaande dagen. Zij die wegens het gebruik van graan uit eigen oogst, het verrichten van huisslachting of het bezitten van melkvee op Dinsdag 28 of Woens dag 29 April hadden moeten vei*- scnijnen, dienen aan dezen oproep geen gevolg te geven. In de O. L. school te Zuidschar- woude: Inwoners van Zuidschnr- woude: Maandag 4 Mei a.s. van 9.30 10.30 zij, wier geslachtsnaam be gint met de letters C tm. G; van 10.30—12.30 H tm. K; 2-3.30 A en B; 3.30—4.30 L tm. P. Dinsdag 5 Mei a..s.: 9.3011 R tm. T en 11—12.30 U tm. Z. Inwoners van Noordscharwoude Dinsdag 5 Mei 23.30 A en B; 3.30 —4.30 C t.m. G. Woensdag 6 Mei: 9.3012 H tm. K: 1.30—3 L tm. R; 3—4.30 S tm. Z Meegenomen dienen te worden: Stamkaarten, inlegvellen, oude brandstoffenkaarten J. K of L (in gelegd in de stamkaart van het „Hoofd"), textielbon P, T, BB, of JJ (deze bon in bijbehoorende stam kaart gelegd) Toeslagkaarten voor zwaren en zeer zwaren arbeid kunnen op Maandag 4 cn Dinsdag 5 Mei we derom worden afgehaald' door de genen, die den door hen verrichten zwaren arbeid nog steeds verrich ten, aan het distributiekantoor te Zuidscharwoude, onder overleg ging van hun stamkaart. Werkne mers dienen hiertoe hun stamkaart bij hun werkgever in te leveren, waarna deze zal zorgdragen voor het afhalen van de kaarten. Deze oproep geldt niet voor tuinders (zelfstandige -bazen of -knechts). Hiervoor volgt een aparte bekend making. Textiel. Met ingang van 1 Mei kunnen geen speciale vergunningen meer worden aangevraagd voor winterjassen en wintermantels tot 1 November a.s. Schoenen. Aanvraagformulieren voor schoenen worden in de maand Mei uitsluitend afgegeven op de volgende dagen. Kringkantoor Zuidscharwoude: Inwoners van Noordscharwoude op Dinsdag 5 en Woensdag 6 Mei van 9—12Yz uur. Inwoners van Zuidscharwoude op Dinsdag 12 en Woensdag 13 Mei van 9—12/^ Pudkarspel (voorma lig gemeentehuis) inw. v. Oudkar spel op Maandag 4 cn Donderdag 7 Mei van 2'/j4% u.; Broek op Langendijk (voorm. ge meentehuis): inw. v. B. o. L.diik op Woensdag 6 en Woensdag 13 Mei s. van 2!/241/?. u. Alleen zij, die dringend om een paar schoenen ver legen zijn, kunnen in aanmerking komen voor bon I. Men dient deze indeeling zorg vuldig te bewaren. Buiten deze data worden geen formulieren afgegeven Rijwielbanden. Formulieren voor rijwielbanden dienen schriftelijk ge durende de eerste 10 dagen van de ze maand te worden aangevraagd. Hierbij dient dan tevens te worden medegedeeld, waarvoor het rijwiel waarvoor de banden worden aange vraagd, wordt gebruikt. „GERT' JUBILEERT. Op den eersten Mei vierden twee ingezetenen van de gemeente Lan ge dijk hun zilveren jubileum. Te Noordscharwoude herdacht de heer G. van Loenen zijn 25-jarig dienst verband bij de firma Vroegop (Gebr. Deutekom) aldaar. Het heeft de fa milie van Loenen niet aan belang- selling ontbroken. Op dezen dag is duidelijk tot uiting gekomen, hoe groot de vriendschap is, welke Gert zooals hij in, de wandeling aan de laadplaats steeds wordt genoemd, in die kwarteeuw hoeft verworven. Een schat van bloemen vulde de woonkamer 's morgens al vroeg en er kwamen telkens opnieuw blijken van belangstelling. Het hoogtepunt van Van Loenen's feestdag zal wel geweest zijn de toespraak, waarme de de oudste firmant de heer P. Deutekom, 's morgens in het kan toor 'der firma, de gevoelens der firmanten heeft vertolkt. Een gou den horloge met inscriptie en een enveloppe met inhoud waren de stoffelijke blijken van de zeer groo te waardeering, welke zij, en te recht, den jubilaris toedragen. Ook de handelaren bleven niet achter. Behalve een mooi bloemstuk, over handigden zij van Loenen een en veloppe met inhoud. Dat er zeer veel aanloop was dien dag, behoeft geen betoog. Te Oudkarspel vierde de heer S. Sneekes zijn zilveren jubileum bij den houthandel Ecccn. Ook den heer Sneekes is dezen dag niet on opgemerkt voorbijgegaan. Als hout- rijder heeft hij al die jaren met zijn trouwe viervoeters (hij hield het maar bij de paarden) de klanten van de firma in wijden omtrek van hout voorzien. Hij is dan ook een bekende persoonlijkheid. Dat is ook dezen dag gebleken. Een groot aan tal felicitaties heeft hij mogen ont vangen, terwijl ook hier bloemen de tolk waren van veler gevoelens. Van den patroon ontving de jubila ris een gouden horloge met inscrip tie, terwijl hem tevens de medaille en het getuigschrift voor 25-jarigen trouwen dienst van de Mij. v. Nij verheid en Handel werd overhan digd. Het personeel bood den heer Sneekes eenige meubelstukken aan. WONINGEN VOOR HELDERSCHE VLUCHTELINGEN. Broek op Langendijk. Thans ligt ten gemeentehuize van Langedijk i een besluit tot onteigening van een aantal perceelen bouwterrein ter ROME, 3 Mei (Stefani): In zijn weermachtbericht no. 701 maakt het Italiaansche opperbevel het vol gende bekend: In C3"renaica hebben Duitsche ge vechtsvliegtuigen een groote con centratie gemechaniseerde strijd krachten van den vijand aangeval len, waaronder zich tal van pant serauto's bevonden. Een groot deel daarvan werd ernstig getroffen en eenige tientallen geraakten in brand. Tijdens een luchtgevecht werd een Curtiss machine neerge schoten. De bombardementen op Malta werden voortgezet. Een Spitfire werd omlaag gehaald. De vijand ondernam des nachts een aanval op het eiland Rhodus en het ei land Leros. Er werd lichte schade veroorzaakt; niemand werd ge deerd. Een Britsch vliegtuig werd getroffen en viel in zee ten Zuid oosten van Leros. In de zone van den Piraeus cn in de omgeving van Athene liet een F.ngelsch vliegtuig eveneens een klein aantal bommen vallen, eenige huizen werden be schadigd; een burger werd gedood, vijf werden gewond. inzage, voor den bouw van een twintigtal arbeiderswoningen. De ze perceelen zijn gelegen in het Zuidelijke gedeelte van het opge spoten land aan het Zuideinde van het dorp, waar een gemakkelijke toegang tot de woningen kan wor den gemaakt en het bouwterrein meteen voor verdere bebouwing ont sloten wordt. OMZET LANGEDIJKER GROEN- TENCENTRALE. Broek op Langendijk. De om zet van de veilingsvereen. Langedij ker Groenten Centrale te Broek op Langendijk was in de maand April f 387.204.71, tegen f 219.735.37 in de zelfde maand van het vorige jaar. Een vermeerdering van f 165.000. Deze. stijging van den omzet is voor een groot gedeelte een gevolg van de grootere aanvoeren, welke men in de afgeloopen maand te verwel ken heeft gekregen. Van roode be waarkool bijv. was de aanvoer 1151 Ion tegen 646 ton in de maand April 19-41. Alleen van gele kool was de aanvoer gedurende de af geloopen maand iets geringer dan in April 1941, nJ. 280 ton tegen 316 ton. Van de overige producten wa ren de aanvoeren als volgt: breek- peen 25.975 Kg. (v.j. 1.3100 Kg.); uien 4950 Kg. (8642 Kg.); bieten 7100 Kg. (45.850 Kg.); knolselderie 1575 Kg. aardappelen 31.250 Kg. radijs 1555 bos (725 bos); knollen 1050 Kg. witlof 3124 Kg. (3900 Kg.); sla 2500 krop spinazie 8372 Kg.'(50 Kg.); ramme nas 1050 Kg. raapstelen 460 Kg. (115 Kg.); rabarber 135 Kg (3158 Kg.); prei 3340 Kg.) KOLF WEDSTRIJDEN. Zuidscharwoude. De Onderlinge Kolfwedstrijden, welke door de brandstoffenschaarschte van dezen winter werden uitgesteld, zullen, naar we vernemen, weldra begin nen en wel na de wedstrijden van de Noord-Hollandsche.. VEILINGSOMZET NOORDER. MARKTBOND. Noordscharwoude. De omzet van de veilingsvereeni- ging Noordermarktbond alhier, was gedurende de maand April f596.291.56, tegen f388.401.39 in de zelfde maand van het vorige jaar. Een vermeerdering alzoo van bijna f208.000.—. ZWIJNTJE GEJAAGD. Noordscharwoude. De zwijntjesjagers laten zich door het jaar gevangenisstraf, dat hun boven het hoofd hangt, niet erg af schrikken. Zaterdagmorgen werd het rijwiel van een hulpbesteller der P.T.T. uit Oude Niedorp, die aan het station alhier post kwam afhalen, toen het even onbeheerd stond, meegenomen. Je moet maar durven. OVEREENSTEMMING VOOR BEROEP. Zuidscharwoude. Tusschen de betrokken kerkelijke colleges van Zuidscharwoude en Koedijk, wel ke, naar men weet gecombineerd zijn, is volledige overeenstemming verkregen, ook over wat de finan- cieele zijde van het vraagstuk be treft, om tot het beroepen van een predikant over te gaan in plaats van een godsdienstonderwijzer, die de laatste jaren in de gemeente vóórging. Z IJl'b VERGADERING „LAATSTE EER. St. Maartensbrug. De onderlinge begrafenisver. te Zijpe „De Laatste Eer" hield haar 16e jaarvergade ring in café Kossen alhier. Voorz. was de heer W. Blaauw. In het jaarverslag werd o.m. be kend gemaakt, dat in het afgeloo pen jaar 38 begrafenisdiensten wer den verricht, waarvan 16 voor le den en 22 voor niet-leden. Het bestuur zal het vervoerspro bleem in behandeling nemen. De heer v. od. Sluys brengt na mens de fin. comm. verslag uit Spr. constateert dat de ver. zich in goe den welstand bevindt cn 1172 leden telt. De ontv. over 1941 bedroegen f 3312.50, de uitgaven f 3116.58. Dit geeft een overschot over dat boek jaar van f 195.92. De rekening wordt goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen W. Brouwer en W Zee- imfn. Voor de fin. comm. werd J. Veuger benoemd.. Do vergadering was tamelijk goed bezocht. AANWIJZING VAN HOUT VOOR GENERATORBLOKJES. De Directeur van het Rijksbureau voor Hout maakt bekend, dat met ingang van 1 Mei 1942 zonder ver gunning is verboden: a. Het verkoopen van loofhout, dat overeenkomstig de bekendma king van den Directeur van het Rijksbureau voor Hout van 10 Maart 1941 (Nederlandsche Staatscourant van 10 Maait 1941 no. 48) in aan merking komt om te worden be werkt of verwerkt tot brandhout, ook voorzoover het bestemd is ter voorziening in de normale brand houtbehoefte van den kooper. b. Het verkoopen van alle hak hout, voorzoover hiervoor niet geldt de dispensatie voor hout, be stemd voor takkenbosschen. Het verkoopen van vrucht- boomen. d. Het verkoopen van alle boe- rengeriefhout. Ten aanzien van hout, bestemd voor takkenbossen blijft de dis pensatie gehandhaafd. Ten aanzien van grienclhout geldt het Griend- houtbesluit V.V.O. 1942 (Ned. Staats courant 17 en 18 April 1942 no. 74). Een vergunning tot het verkoopen van hakhout, vruchtboomen en boeréngcriefhout zal alleen dan door den Directeur van het Rijks bureau voor Hout worden verstrekt indien aan de bij de kapvergunning gestelde voorwaarden tot het afle veren van afvalhout, geschikt voor de vervaardiging van houtblokjes bestemd voor gasgeneratoren, is voldaan, hetgeen moet blijken uit de inzending van een geteekend copie-contract met de Inkoop Cen trale Generatorhout U.A. te Am sterdam over de bij de kauvergun- ning aangewezen hoeveelheid. Ten aanzien van vóór 1 Mei 1942 verleende kapvergunningen en op drachten tot gedwongen kap blij ven, in zooverre niet reeds op de kapvergunning het aan de Inkoop Centrale Generatorhout te leveren kwantum afvalhout is aangewezen de terzake door den Directeur van het Rijksbureau voor Hout gegeven voorschriften van kracht, volgens welke aan genoemde Inkoop Cen trale per M3. hout moet worden af gestaan: 130 kg. voor eikenhout, 120 kg. voor populierenhout, 190 kg. voor beukenhout. 130 kg. voor iepenhout, kg. voor naaldhout/miinhout, 180 kg. voor hout N.A.G., 120 kg. voor naaldhout van 18 cm en op borsthoogte. DISTRIBUTIEREGELING VOOR BRUIKBAAR IJZER. Het Rijksbureau voor IJzer en Staal vestigt er de aandacht op, dat het koopen, verkoopen en in het algemeen het gebruiken, ver bruiken, bewerken en/of verwer ken van bruikbaar ijzer is verbo den, indien daartoe geen schrifte lijke vergunning is verkregen. Deze vergunningen worden verstrekt in den vorm van toewijzingen, zooals gebruikelijk voor nieuw materiaal. Voor nadere bijzonderheden wor den belanghebbenden verwezen naar hun contingentbcheerders als mede naar de betreffende vakbla den. INLANDSCHE SCHEERWOL. De aandacht van de schapen- houders wordt er op gevestigd, dat het ingevolge het bepaalde in de Wolbeschikking 1939 no. 2 verbo den is wol, geschoren van inland- sche schapen, te koopen, te verkoo pen, af te leveren, te be- of verwer ken. te doen be- of verwerken, als mede te vervoeren of te doen ver voeren, zonder schriftelijke ver gunning van den Directeur van het Rijksbureau voor Wol en Lompen. Voorts zijn de schapenhouders op grond van genoemde beschik king verplicht alle in hun bezit zijnde scheerwol binnen een door genoemden Directeur te bepalen ter mijn te verkoopen en af te leveren aan door dezen Directeur aan te wijzen personen of lichamen. Het tijdstip en de plaats, waarop, resp. de namen der personen of li chamen waaraan, de wol zal die nen te worden afgeleverd, alsmede de prijzen, waartegen de afleve ring zal dienen te geschieden, zul len nader worden bekend gemaakt. De af te leveren wol zal zich in be hoorlijken staat moeten bevinden. Bij niet-nakoming van het boven: staande stellen belanghebbenden zich bloot aan de toepassing van sanctiemaatregeleri. KANTONGERECHT BH TE ALKMAAR De meeste delinquenten, die voor den Kantonrechter moeten verschij nen, achten de gang naar het ge recht blijkbaar niet de moeite waard. En zoo waren er dan van de 64 gedaagden slechts 4 verschenen. Dunne melk en waterig brood. G. II. H„ bakker te Oudorp en J. P. Sch., melkverkooper te St, Maar ten, hadden zich te verantwoorden voor het feit, dat ze 't publiek, dat tóch al karig met levensmiddelen wordt bemeten, niet datgene had den geleverd, waarop het recht had. Verdachte H. had brood gehad met een te licht gewicht aan dro ge stof. Sch. was aangetroffen met melk, die ca. 1,75 vet bleek te be zitten. De eerste gaf het delict toe en wees op de bekende bakkers- .moeilijkheden van dezen tijd. Sch. verschool zich achter zijn vrouw, die haast had gehad om weer thuis te lcomen bij de kinde ren en die de laatste kliekjes uit de bussen maar bijeen had gedaan. Verdachte gaf toe, dat een dergelij ke gewoonte altijd in het nadeel was van de laatste, klanten. De nieuwe ambtenaar meende soortgelijke delicten streng te moe ten aanpakken en requireerde, wijl beide verdachten geen blanco straf lijst hadden, tegen H. f30 of 15 da gen, tegen Sch. f35 of 20 dagen. Bei den zagen hun delict afgekocht met f30. WIJZIGINGEN PRIJZENBESCHIK- KINGEN TURF. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel. Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend dat in de Nederlandsche Staatscou rant van 30 April 1942 is afgekon digd een wijziging van de Prijzen beschikking Turf no. 2 en van de Prijzenbeschikking Turf no. 3. Deze wijziging heeft betrekking op de in de Peel geproduceerde aanmaak turf van groot formaat Voor deze aanmaakturf, waarvan het formaat zoodanig moet zijn, dat 1 kub. meter ten hoogste 300 stuks, goed gestuwd kan bevatten, zijn thans de volgen de prijzen vastgesteld: Bij levering af veen (maximum- vervenersprijs) Onverpakt f 11.50 per 1000 stuks. Verpakt f 0.34 per pak van 20 groote of 25 kleine turven. Bij levering aan verbruikers 'maximum detailprijs): Onverpakt f23.50 per 1000 stuks. Verpakt f 0.59 per pak van 20 groote of 25 kleine turven. Genoemde detailprijzen gelden al leen voor het gebied ten zuiden van de groote rivieren: de Riïn, Lek Nieuwe Maas en Nieuwe Waterweg Voor vervoer van aanmaakturf uit de Peel naar het gebied benoorden de groote rivieren zullen geen ver- voervergunningen meer worden verstrekt. Bovenbedoelde wijziging van de Prijzenbeschikking Turf no 2 en no. 3 is dus niet van invloed op den detailprijs voor aanmaak turf benoorden de groote rivieren welke prijs derhalve gehandhaafd blijft op f20.— per 1000 stuks. ZWAAG, 1 Mei. Veilingsvereen. „Bangert en Om streken." Spinazie f 16—20, pos telein f 35, uien f 6.20—7.80, prei f 7.30—10.40. roode kool f 10.30. wit lof f 12—20, breekpeen f 5.30, radijs f 33,70, rabarber f 15—18, andijvie f 20, sla f 8—9.50, selderie f 5.80, raapstelen f 20, koolrabi f 7.60 schorseneeren f 12,'winterjan f 23 -45. W ARMENHUIZEN, 2 Mei. Aanvoer: 2500 Kg. rabarber f 18. BEKENDMAKING. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord-Holland te Alkmaar maakt bekend, dat met ingang van heden de georganiseerden van ver schillende gemeenten zich tot een anderen Plaatselijken Boreauhou- der moeten wenden, dan tot nu toe het geval was. Georganiseerden e.a in de ge meenten: Zijpe, Schagen, Barsin- gerhorn. Winkel, Nieuwe Niedorp, St. Maarten, Harenkarspel, War- menhuizen, en Oude Niedorp ver voegen zich bij den PJ3.H.: K. D. de Haan, Loet E 191 te Schagen. Georganiseerden in de gemeen ten: Andijk, Enkhuizen, Urk, Bo- venkarspel. Grootebroek, Iloogkar- spel. Venhuizen, Wijdenes, Schel linkhout, Blokker. Zwaag, West woud en Hoorn hij den P.B.H.: C. J. Broersen, Lutjebroek L 210. Georganiseerden in de gemeen ten: Berkhout. Avenhorn, Ouden dijk, Beets en Beemster bij den P.B.H.: J. Euwen, Schoolstraat 121 B te Midden-Beemster. Georganiseerden in de gemeente: Akersloot bij den P.B.H.: A. Jan sen, Noordervaart D 38, te Stompe- toren. Georganoseerden in de gemeente Cudorp bij den P.B.H.: A. Tesse- laar, Basserweg A 74 te Heerhugo- waard. Georganiseerden in de gemeen ten: Heemskerk, Beverwijk, Velsen, Haarlem, Heemstede, Bennebroek. Bloemendaal en Zandvoort bij den P.B.H.: P. A. Cornet, Meerstraat 66 (Vereen. Veilingen Kennemerland en de Vrije Veiling) te Beverwijk. Georganiseerden in de gemeen ten: Uitgeest, Krommenie. Wormer- veer, Jisp. Wormer, Assendelft. Westzaan, Zaandijk. Koog a. d. Zaan en Zaandam bij den P.B.H.: G. De neken, Stationsstraat 3, Koog a. d. Zaan. Voor de georganiseerden in de overige, niet genoemde, gemeenten is niets veranderd en vervoegen zij zich. evenals vroeger, 1 ij den hun bekenden P.B.H Ook voor inlevering van granen, peulvruchten enz., wende men zich tot den P B.H.. die voorheen reeds hiervoor was aangewezen. INSTELLING BEZOEKUREN. De Nederlandsche Visscherijcen- trale deelt mede, dat bezoekers met ingang van 4 Mei a.s. slechts wor den ontvangen: des voormiddags van 11—12 uur en des namiddags van 14.30—16 uur. Des Zaterdags kunnen geen be zoeken worden afgewacht. Daar de mogelijkheid zeer groot is, dat men tijdens de vastgestelde bezoekuren niet meer geholpen zal kunnen worden, doet men goed steeds te voren een schriftelijke of telefonische afspraak te maken. Heden overleed, na jen kortstondige onge steldheid, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer C. Hos Mz. in den ouderdom van 73 jaar. Uitgeest: M. S. HOSde Vries. Doorn: Tr. VAN DER BOOM- Hos. H. VAN DER BCOM. Sains du Nord: (Frankrijk): J. M. HOS. J. M. R. HOS— Dendin. CHRIST1NA HOS Geen bloemen. Uitgeest, 2 Mei 1942. Langebuurt 29. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 5 Mei, om 3 uur, op de algem. be graafplaats te Uitgeest. ARTS - WIERINGERWAARD. Dinsdag afwezig Te koop: 1 z. g. a. n. Tom- fiets, Magneet met banden, l Gierpomp, 325 c.m. 1 Miele Stof zuiger, 1 nieuwe Zakopheffer, 1 dubbel werkende Vleugel- pomp, 1 slijpmachine voor riem kracht, 1 12 Volts electra motor tje, E.M.I., 3 prima gasstellen, W. Halbersma, Winkel, Tel. 282. Staan ter dekking op de Ma ria Jacoba Hoeve te Heerhugo- waard, de git zw. witv. stamb. Premie en W.P.C. Hengst f Verwierf in Gr. het kampioen schap. benevens le en 2e pr. Conc. en Boerenwagen en le en 2e pr. prov. en fokpr. Werd op- de jl. geh. keuring te Hoofd dorp voor 3 j. g.g.k. en in de A klasse geprimeerd. Zwartbr. stamboek hengst m. k. met achter w. s. Heeft extra gangen en fokt uitstekende veulens. Deze 6 j. hengst werd reeds 3 j. geprimeerd. Dekgeld „Brinio" f42, „Adel borst" f32. Gust gebleven paar den f5 reductie. Dekuur kan besproken wor den Zondags tot 12 uur. Beleefd aanbevelend, GEBR. KUIPER, Heerhugowaard. Tel. 296. Staat ter dekking bij C. SCHOEN, hoeve „Schil derde Stolpen, post 't Zand. de beroemde kampioen Premie- en W.P.C. hengst donker vos, smalle bles, ach ter witte voeten; is in fokkerij noch in verrichtingen te eve naren. Enkel op de Centrale Keuring 1939 der Prov. Utrecht behaalde Ugoldmann met zijn. nakomelingen 17 premiën, waaronder twee eerste en een tweede, in 1941 zijn er zes doch ters opgenomen als stermer rie; bovendien is de hengst buitengewoon mak, zoowel in omgang als in tuig. Dekgeld f42.—. Zondags tot 12 uur. Pen sion voor merriën f0.50 per dag. Tel. Schagerbrug K 2247—-Ml. Verloren: Een Portemonnale met inhoud, o.a. lijnoliebonnen, gaande van Burgerbrug naar Eenigenburg. Gaarne terug bij J. Renooij, Burgerbrug. Voor direct gevraagd flink Dienstmeisje. J. Bobeldijk, Schilder, Lutjewinkel. Gevraagd, half Juli een Ba ker, Br. onder lett. H Bur. van dit blad. Gevraagd Meisje voor de mor genuren. D. Leguit, Hoep B 185, Schagen. Biedt zich aan tegen 1 Juli nette Dienstbode, voor dag en nacht. Goed kunnende koken en werken. Oud 33 jaar. Liefst te Schagen. Brieven onder lett. WG17 Bur. van dit blad. Wie ruilt een Jongensfiets, 7 k 8 jaar, voor een klein model heerenfiets zonder banden geen bezwaar. Te koop een Droog- rek, en zoo goed als nieuwe 2 persoons Kano. bij H. Fijnheer, Timmerman, Winkel. Te koop: Een zoo goed als nieuwe Auto-ped, op nieuwe luchtbanden. Magnusstr. C 137, Schagen. Te koop: 1 Platte Wagen, dr. vermogen 1000 kg. en 4 zware Wagenassen, bij S. Vethman Jz., Lutjewinkel. Te koop vier jonge Foxter- riers, van beste rattenvanger. - J. Kooij, Barsingerhorn. Te huur gevraagd: Gemeubi leerde Woning, in Den Helder, door klein gezin. Br. lett. FW Bur. van dit blad.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3