rietsThouw Biifaroiiia Gentrileïiilingnriiin. DE LANDSTAND IN SCHAGEN Predikbeurten Groote draverijen C. Bakker Kz., S. OUDT Polder Barghorn' ROOSJES Marktberichten Nu ik U wat minder boter aflever, heeft Butaroma op een verrassende ma.'er mijn taak overgenomen. Gesmol ten boter of Butaroma geep mensch, die het verschil proeft. VEER EEN ZUIVER PRODUCT VAN r W. A. SCHOLTEN - FOXHOl SCHAGEN VERGUNNING VERLEEND. Aan Emil Moretti is vergunning [verleend tot het geven van een voorstelling voor de jeugd in den Muziektuin der gemeente. BOUWVERGUNNING. Aan den' heer S. Groo.tes is ver gunning verleend tot het inbouwen van een keujten aan zijn hofstede aan de Nes. VERBETERING. Aan de Secretarie dezer gemeen te zal een brandvrije kluis worden gebouwd. BENOEMD. Tot lid van het bestuur en het 'dagelijksch bestuur van het Mid- denstandsborgstellingsfonds is als vertegenwoordiger dezer gemeente in de plaats van den heer J. Cor- y^issen, benoemd de heer M. Wis- wekerke, wethouder. AANGEWEZEN. Tot gedelegeerd lid van het be stuur van de landbouwhuishoud- school te Schagen is voor deze ge meente, in de plaats van den heer J. Cornelissen, aangewezen de heer S. Grootes, wethouder. VERGUNNING HINDERWET. Door den Commissaris dezer pro vincie is ingevolge de Hinderwet vergunning verleend tot het uit- •breiden van de inrichting tot ver werking van vee en vleesch in deze gemeente. De boerenleider Saai en burgemeester Kaan spre ken. Het doel van dezen avond, aldus de heer Leeuw, propagandaleider van den Landstand, in zijn ope ningswoord tot de propagandaver- gadering, Donderdagavond in the ater Royal gehouden, is een beter inzicht te geven in wat de Land stand is, wat hij doet en hoe hij rijn doel denkt te bereiken. De eerste spreker, burgemeester Kaan, uit Wieringerwaard, onder streepte deze woorden en legde vast dat de verantwoordelijkheid van den Landstand voor het welzijn van het Nederlandsche volk zeer groot is, verantwoordelijkheid, welke in de wet is vastgelegd. Ieder die me dewerkt aan het productief maken van den Nederlandsclien bodem be hoort tot den Landstapd en ook de visschers zijn bij den Landstand ingedeeld. De Landstand heeft tot taak de eer van de standgenooten op te houden en de matcrieele be langen te dienen. Het staatstoe zicht op de organisatie wordt uit geoefend door den Secretaris-Gepe- raal van den Landbouw. Hadden de oude landbouworganisaties dit al les nu niet kunnen bereiken? Het antwoord hierop is, neen, de oude L. O. waren bezield met de ver deeldheid en hokjesgeest, welke heelemaal al niet meer passen in het raam van dezen tijd. Iedereen, die realiteit b.ezit, weet toch dat de uitslag van de nu gaande wereld- strijd niet twijfelachtig is en dat Nederland zich daarna volledig zal moeten richten op samenwerking met Duitschland. Niettemin wil spr. toch hulde" brengen aan de oude L. O., voor wat zij voor den boeren stand in zijn geheel hebben gedaan. Hierna behandelde de heer Kaan nog de. afdeelingen .productie" en stelde de beteeken is van cle dorps boerenraden in het licht. In den Landstand wordt van onder af ge bouwd, niet meer wordt voor den boer in Den Haag geboerd. De moeilijkbeden De veehouderij ondervindt nog zeer veel moeilijkheden tengevolge van de Omstandigheden en dit is dan ook weer de hoek waar de slagen vallen. Toch is vandaag nog gebleken, dat juist de veeteelt voor ons land van zulk een enorme beteekenis is. De slechte weersomstandigheden zijn oorzaak dat het vetransoen verlaagd moet worden, willen we voor a.s. winter nog eenige voor raad hebben. De afzet van vee gaat nu via de Rundveecentrale, maar, het moet gezegd worden, de prijzen zijn veel te laag en deze veeafzet vormt voor" veel boeren de sluitpost. Wij proheeren nu al het moge lijk om hierin verbetering- te bren Rftn. Hot gaat echter tenslotte ook niet om het belang van de organisatie „De Landstand",, maat om dat der boeren. De idéé ieder voor zich, paste wel in den demo.-liberalen tijd, doch nu niet meer. Speciaal behandelde spr. daarna de verhouding in den Landstand, welke- in Noord-Holland onder zijn leiding staat en schetste de samen stelling dier afdeeling gefundeerd op het leidersbeginsel. Do leider beslist, (joch zal nooit dictator zijn. De rond hem gegroe peerde raad dient hem uitvoerig van advies. Rij de behandeling van de afd. „Volk en Bodem", memoreerde spr. cle prachtige rede die de pre sidente van den Bond van Boerin nen en andere Plattelandsvrouwen thans ook aangesloten bij den Landstand, mevr.. Bosker-De Haan, voor de radio heeft gehouden. Volk en bodem zorgt voor de cultureele ontwikkeling van den mensch op het platteland, maar ze zal b.v. ook meer invloed trachten te krijgen in Pacht- en Hypotheekbureaux. Afd. 3 de voedselvoorziening, of wel marktordening is nog buiten den Landstand, daar de oorlogsom standigheden het 't meest logisch maken, dat dit nu staatstaak is, wil het goed marcheeren. Spr. wees in dit verband op de be gripsverwarring die er op 't oogen- blik bij velen heerscht ï.z. deze kwestie. Het is niet zoo, dat de Landstand wat over de maatrege len te zoggep heeft, hij kan hoog stens probeeren invloed uit te oe fenen op die provinciale instanties die den voedselcommissaris van advies dienen. In de toekomst ligt hier echter een groote taak. Spr. deed een beroep op den gehee- len landbouwvoorlichtingsdienst, van hoog tot laag.om zich achter den Landstand te scharen, omdat een belangrijk programmapunt juist is de voorlichting sterk uit te breiden. Er zijn er nog die zich afzijdig houden, maar de toekomst zal ze ker leeren, dat die vakgenooten die niet meewerken, zichzelf en hun stand benadeelen,. en dan zou het wel eens kunnen zijn dat toch de noodige maatregelen genomen worden, buiten hen om,' maar dan konden ze wel eens niet aller in stemming hebben. (Applaus). Hierna heeft de boerenleider Saai een- rede gehouden en o.a. medege deeld, dat in de Staatscourant is afgekondigd dat de Landstand tha'ns. een eigen verordeningsblad krijgt en tuchtrechtelijke maatrege len kan' nemen. Scherpe critiek is uitgeoefend op sommige boeren in de Wieringermeer, die hun oogst versjacheren en die spr. niet aar zelde „tuig" te'noemen. Wij komen hierop morgen nader terug. ANNA PAULOWNA. APOLLO-BIOSCOOP. Breezand. Arbeidsvreugde, ka meraadschap, uiterste plichtsbe trachting en verantwoordelijk heidsgevoel jegens elkaar zijn het geheim van de successen, die de clanstroep van Jenny Ilill overal boekt. Maar ook hier, als op veler lei ander gebied, wekt het succes afgunst op en de concurrentie maakt van niet altijd even eerlijke middelen gebruik om den goeden gang van zaken te storen. Zoo wordt een jonge man, Har- vey Swington er op uitgestuurd om tweedracht tusschen de meisjes te zaaien. Het lukt hem niet. Maar later worden toch drie meisjes van de troep weggelokt en als nog een ander ziek wordt, schrijft Nor- ma, de captain-girl aan Jenny Ilill, dat zij er niet meer tegenop kan. liet gaat mis met de troep. Jenny reist, naar Stockholm, waar brand uitbreekt. De meisjes worden ge red door Harvey Swington, die al lang het verkeerde van zijn handel wijze heeft ingezien en zich nu door zijn moedig gedrag rehabiliteert. Met verwarde haren, gescheurde kleeren en zwart van roet zullen-de meisjes toch dansen, want, zegt Jenny Hill: Noch de schmink, noch de costumes zijn de oorzaak van het succes, doch slechts ijver, door tastendheid en gemeenschapszin. Vergadering van Hoofd ingelanden Polder Het Koegras Donderdagmiddag vergaderden de hoofdingelanden van den Polder Het Koegras in Bellevue. Na de opening door den voorzitter, den heer J. J. Verfaille, die alle aan wezigen welkom heet, leest de secre taris, de heer C. Taylor, de notulen. Deze worden zonder op of aanmer king goedgekeurd. Vervolgens is aan de orde de goed keuring van de rekèning en verant woording over 19 1. De in de vorige vergadering ingestelde commissie tot nazien der bescheiden heeft inmiddels rapport van haar taak uitgebracht en daar alles ir orde werd bevonden, stelt zij aan de vergadering voor den secretaris-penningmeester onder dank te dechargeeren. Hiermede kunnen de hoofdingelanden zich vereenigen. Daar de rondvraag niets oplevert, kan de voorzitter daarop tot slui ting Yan de vergadering overgaan. Warmenhuizen en Omstreken Er zal getracht worden te komen tot opslag van brand stoffen. Verbod van vi- rusdragende aardappelen gewenscht. Aandrang op verhooging der prijzen van de tuinbouwproducten. De voorzitter, de heer K. Mole naar merkte op, dat de prijzen der producten behoorlijk zijn geweest. Over den omzet kan men tevreden zijn. Hoog zijn de prijzen echter niet.' Het maximurnprijzenstelsel heeft dit nadeel, dat misoogsten niet gecompenseerd worden door hoogere prij/.en voor andere pro ducten, zooals in andere jaren. We hebben een normale teelt en nor maal weer noodig voor goede uit komsten. Eèn ding is te bejamme ren. Wij kunnen niet met ons meerdere geld doen wat wij zoo gaarne zouden willen: de verbete ring van onze bedrijven. Er is ech ter genoeg achterstand in te halen. De vraag, of de veiling in dezen tijd nog een taak heeft, beantwoord de spr. bevestigend, al wordt er dan niet meer geveild. Als centraal punt voor den afzet van de produc ten is het de aangewezen plaats. Het ledental bedraagt 614 (610), deelde de secretaris mede. in het afgeloopen vereenigingsjaar zijn aan de veiling alhier ruim 2500 wa gons producten verhandeld, een be langrijke hoeveelheid. Financieel verslag. De balans per 31 Dec. 1941 sluit met een saldo aan aqtiva en passi va ad f88.832.24 bij een saldo winst ad f4532.48. Winst- en verliesreke ning sluit op een bedrag van f21.890.98 in debet en credit. Voorgesteld wordt het winstsaldo te verdeelen als volgt: Afschrijving op gebouw en terreinen f2000, di vidend 4 van het kapitaal f200. reserve f2.332.48. De begrooting sluit op een bedrag ad f23.100 aan baten en lasten. De omzet wordt daarbij gesteld op f 1.200.000.het daarvan te heffen percentage op f22.050. De rekening over 1941 en de be grooting worden op advies van de commissie van onderzoek goedge keurd. Het veilïngspercentage zal met ingang van 1 Juli a.s. met 1 wor den verlaagd. Het bestuur werd ge machtigd, zoo noodig weer tot ver hooging over te gaan. Dit zal wel niet noodjg zijn, want tot nu toe is de omzet reeds f768000. Bij de gehouden verkiezing van een voorzitter werd de heer K. Mo lenaar herkozen met op een na &1- gemeene stemmen. Jaarverslag. Aan het jaarverslag ontleenen wij het volgende: De strenge winter, waarin zelfs de vorst niet buiten de> hooischuren, kon worden gehouden, heeft veel kwaad gedaan. De schade kon ten deele worden beperkt door verzen ding van kool in bevroren toestand. De omzet over 1941 bedroeg f 1.232.108,94, tegen f 1.033.484,54 in 1940. De verhoogde omzet is in hoofdzaak te danken aan uitbrei ding van de teelt en aan de goede opbrengst van de bewaarkool. Het begin van het seizoen was goed. rabarber bracht ten dèele zeer hooge prijzen op. Door de droogte vielen de vroege aardaopelpn niet mee, de prijs was niet in evenredig heid met de opbrengst. De late aardappelen waren beter. Indien de prijzen der uien niet hooger wor den gesteld, zal men dit artikel spoedig niet meer aan de veiling zien verschijnen. De prijs van witte kool was 50 ct. lager gesteld dan in 1940, wat onbillijk werd gevonden. De marge tusschen 2 ct. voor den bouwer en 7 ct. in den kleinhandel was onbegrijpelijk groot. Voor Suc ces Witten, een mooi overgangs product tusschen gewone en Deen- sche witte, dient de prijs eveneens hooger te worden gesteld, wil hel niet verdwijnen. Van de bewaarkool waren prijs en opbl-engst goed. door den stren gen winter was er weinig afval, zoo dat in April nog bewaarkool van prachtige kwaliteit kon worden verladen. Door de koude ontstond in Jan. en Febr. stagnatie in het vervoer. In de tweede helft van Maart ging het weer goed. zoodat de schuren op tijd ruim waren. F,r werd 273 maal geveild zoo men het veilen mag noemen en 2 maal geïnventariseerd. Vergeleken bij 1940 nam de aan voer van roode kool toe met 187 wa gens tot 816 wagens, van gele kool met 11 wagons tot 133 wagens, van gewone witte met 188 wagons tot 426 wagons, van Deensche witte met 42 wagons tot 321 wagons, van late aardappelen met 15 wagons tot 230 wagons. De aanvoer van sla- boonen steeg met 40 000 kg. op 183.000 kg., die der vroege aardappe len nam echter af met 53 wagons tot 321 wagons. De finantieele positie der veiling bleef gunstig. In de veiling werd over de mid delste vaargoot een brug aange bracht. Op de statuten werd wederom de goedkeuring verkregen. Verschillende acties werden ge voerd, formulieren voor tal van ar tikelen afgegeven en er werd een boekhoudbureau opgericht om te komen tot een uniforme boekhou ding. (Rest morgen). Alkmaar VERGADERING RING VAN BOERENLEEBANKEN. In café Central vergaderde de Ring van Boerenleenbanken Alk maar en Omstreken. Een 17-tal ban ken waren vertegenwoordigd. Bij ontstentenis van den voorzitter werd de vergadering geleid door den heer A. Kooy te H.Hugowaarcl In zijn openingswoord heeft hij dankbare hulde gewijd aan de na- genachtenis van wijlen den voorz van het bestuur der Centrale Bank G. W. Stroïnk. De secretaris, de heer S. Wage naar herdacht in zijn uitvoerig jaarverslag het 25-jarig bestaan van den Ring, waarbij hij zelf zijn 25- jarig jubileum als secr.-penningm mocht herdenken. Hij dankt voor de hem gebrachte hulde. Tevens, bracht hij verslag uit van de ge houden centr. ringverg. Uit de re kening van den penningm. bleek, dat de ontv. f 100.94 en dé uitgaven f 69.08 hadden bedragen. Bij de gehouden bestuursverkie zing werden de heeren S- Wage naar te Br. op Langedijk en A. Kooy te Hugowaard hei-kozen. De directeur hoofdinspecteur, de heer Visser, lichtte daarna de be langrijkste posten Van de balans toe. Daaruit bleek, dat van de 720 bij de Centrale aangesloten Boeren leenbanken er 718 bij de Centrale hadden gedeponeerd een bedrag v.an rond f174.000.00, wat f68.000.000 meer was dan volgens de vorige balans. Slechts 2 banken hadden een schuld bij de Centrale van rond f 51000.—De locale banken hadden voor 348 millioen aan spaargelden en in rek. crt. opgenomen, een aan zienlijk bedrag meer dan 't vorige jaar. Dit is niet geheel bij de C. B. terecht gekomen, daar voor rond 20 millioen aan effecten- werd gekocht of in deelname in leeningen werd belegd. Voor de C. B. bestond de moeilijkheid al de opgenomen gel den rentegevend te beleggen. Ge deeltelijk geschiedde dit in Effec ten en gedeeltelijk in Schatkistpa pier, dat voor een bedrag van bij na 100 millioen op de balans voor- Komt. De heer Visser toonde aan, welke voordeelen het beleggen in Schatkistpapier heeft. De Effecten paraisseerden met ruim 33 millioen op de balans. Op langen termijn was pl.m. 24 millioen uitgezet. De reserve bedraagt f 4.950.000. terwijl onder crediteuren nog een reservebedrag zit, evenals in Vaste Goederen, die met f 1— voorkomen. Voor Winstbe.1. is f540.000 gere serveerd. Door de invoering van nieuwe belastingen, Ondernemers- belasting, Vennootschapsbel, en Vermogensbelasting, die èen be langrijk percentage van de winst opeischen, zal het gereserveerde be drag ontoereikend blijken. Aan de hand yan enkele voorbeelden toon de de heer Visser zulks aan. Vervolgens ygaf hij nog een uit eenzetting over de bedrijfsgroepen, waarbij de C. Bank en de locale banken worden ingedeeld, en hoe zij bij den Ned. Coop. Raad, als toezichthoudend instituut worden ondergebracht. Tevens heeft ,hij meegedeeld, waaraan de Banken zich t.a.v. den rentevoet hebben te houden. Na rondvraag volgde sluiting. WINKEL GESLAAGD. Op het deze week te Amsterdam door de stichting „De Makelaars- kamer" afgenomen examen behaal de onze plaatsgenoot, G. Molenaar het diploma der makelaardij in on roerende goederen, uitgereikt door bovengenoemde stichting. W1ERJNGEN Gevondeni Een stoffen dames handschoen en een paar sleuteltjes. Inlichtingen gem. bode. ZONDAG 24 MEL Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kap- teyn. Collecte. Haringhuizen, voorm. 10.30 uur. Ds. Van Bïemen. Kolhorn, nam. 2.30 uur, Ds. Van Biemen. Oudesluis, zie Schagerbrug. Wieringerwaard, voorm. 10.30 uur de heer Kalis. 11.45 Zondags school. Huisduinen, 12.15 en 13.45 uur. Zondagsschool. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Wichen. Zendingscollecte. Geen Zondagsschool. Callantsoog, voorm. 10.45 uur, de heer B. Broekman van Alkmaar. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Middenmeer, voorm. 10 uur, Ds. Meijer Drees. Doopbediening. Wieringenverf, nam. 2.30 uur, Ds. Meijer Drees. Oosterland, voorm. 10.30 uur, JDs. Van Beek. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Eenigenburg, geen dienst. Burgerbrug, zie St. Maaftenshrnc St Maartensbrug, voorm. 10.30 u.. Mej. A. Blom, Theol. Cande. Schagerbrug, voorm. 10.30 uur, Ds Witkop. W'nkel, nam. 3 uur, Ds. Koole. Dirkshorn, geen dienst. Koedijk, geen dienst.' op bet Gemeentelijk Sportpark te Alkmaar Zondag 24 Mei 1942 (le Pinksterdag) 4 Lange Baan draverij en (waarbij 1 Haet met f1000.aan prijzengeld) en 1 Draverij over 800 Meter. Totaal aan prijzen f3600. Met attractie de Totalisator. BEZOEKT DEZE GROOTE SPORTMIDDAG. Heden overleed mijn Huisgenoot, de heer in den ouderdom van 85 jaar. Wed. H. SWAGER en Kinderen. Speketer, Harenkarspel, 20 Mei 1942. Getrouwd: G. SCHUIRINGA en F. A. J. MEIJER, die, mede namens wederzijd- sche Familie, hartelijk dank zeggen voor de belangstelling vóór en bij hun Huwelijk on dervonden. Westermiddenmeerweg H 20, Middenmeer, Mei 1942. Terstond gevraagd: flinke Huishoudster leeftijd 40- 45 jaar bij bejaarde vrouw en 2 zoons. Inlichtingen bij L. TIMMERMAN, Petten. Zonder B. v. O. Menbelsloten, Meubelbeslag, Kisthengsels, Kisthandvaten, houtschroeven, enz., enz. Brieven worden niel beantwoord. Techn. Bureau „Kamper", Laat 203; Alkmaar. VRIJBANK paardenvlecsch met bon ZATERDAG 2 nar NIEUWE NIEDORP. op Woensdag 3 Juni a.s. Aaneboden: eenige z. g. a. n. „Yampyr" en „Electrolux" Stofzuigers. Prijs f35 en f45. - Techn. Bur. „Kamper", Laat 203, Alkmaar. Aangeboden 60000 Roode 30000 Gele en 20000 Witte Be- waarkoolplanten, onder, glas geteeld. Direct te leveren. Af geharde planten. W. van Leij- den, Bangert 337, Blokker. Koolland te huur. R. Beuke- ma, Ulkeweg B 59,Middénmeer Wegens teleurstelling ter stond gevraagd een gevorderd Bakkersleerling. Ch. de Vries, Breezand. Arbeiders gevraagd voor wiedwerk, bij H. v. Dalen, S'toomweg 44, Breezand. Te koop: Blauw kamgaren Pak, maat 50, z. g. a. n. bij F. Berkhout, Dijk A 233, Oudkar spel. Gevraagd: Schildersknecht door K. de Vries, Schilder, Noordscharwoude. Gevr. net Meisje, voor dag of dag en nacht. Br. ond. lett. H8 Bur. van dit blad. Te koop 50000 Roode Kool- planten, best soort van ont smet zaad, bij C. Kramer, Spek- eterspolder, Harenkarspel. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, cle heer E. Daalder, prop. te Amsterdam. Broek op Langendijk. geen dienst. Geref. Kerk. Schagen, voorm 10 uur en nam 2.30 ur, Cand. J. v. d. My'e, hulp prediker. Kolhorn, voorm. 10.30 uur en nam. 3.30 uur, Ds. Visch.^ Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. Benedcr. Schagerbrug, voorm. geen dienst Nam. 2.30 uur ,in de Ned. Herv Kerk) de heer F. van Rossum. Schagerbrug, Dinsdagavond 8 uur. bijeenkomst der Chr. Jongèman- nénvereen. in het Evangelisatie gebouw. Nieuwe" Niedorp (Ned. Herv. Kerk) voorm. 10 uur samenkomst. Breezand, voorm. 10 uur en nam. 3-30 uur, de heer Boon. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10.30 u., de hr P. J. Ternee van Don Helder. Nam. 4 uur, de heer A. Vries, van Den Helder. Vrije Evang. Geref. Gem. Alkmaar (Doelenstraat 15), voorm 10 uur, de heer A. Visser, van TJmuiden. 's Av. 5.15 uur, Ds. P. D. v. d Togt van Zaandijk MAANDAG 25 MEI. Ned. Herv. Gemeente. Zuidscharwoude, geen dienst. Koedijk, voorm. 10.30 uur, de heer C. A. Korndörffer. Aartswoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Kreb. Bediening H. Doop. Schoorl, voorm. 9 uur, Vroegdienst met de jeugd. Ds. Boeke. Groet, zie Schoorl. Hippolytus/hoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Broek op Langendijk, voorm. 10.3G uur, Ds. P. Keuning van De Rijp Evangelisatie. Schagerbrug (in de Ned. Herv Kerk) voorm. 10.30 uur, de heer - F. v. Rossum. Vrije Evang. Geref. Gem. Alkmaar (Doelenstraat 15), voorm 10 uur, Ds. P. D. v. d. Togt. DE SCHAGER MARKT Het betere weer kwam tot uitdrukking. Levendige handel en goede prijzen over de heele linie. Wel was Donderdag op de markt te zien dat het groeizamer weer is geworden. De handel in de kalf- koeien was goed te noemen, voor al voor de goede soort koeien werd een flinke prijs gehoden. De hoog ste noteering was f580.—. In min der soort koeien mindere prijzen; deze laatste hielden wel wat tegen. De handel in geldckoeion was iet" aan den kalrnen kant, Tc notor ring ging hier tot f 450. -. In pin DISTRIBUTIE VAN ZEEP. De Secretaris-Generaal van het Departemènt van' Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt be, kond. dat de geldigheidsduur der toewijzingen voor zeep met een ver valdatum, gelegen in het tijdvak van 15 Maart tot en met 15^ Juni a.s. is verlengd tot en met 15 Juni a.s. t DISTRIBUTIE VAN VER SNAPERINGEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en irisscherij maakt bekend, dat de geldigheidsduur van de toewijzin gen voor suikerwerken en van die van chocolade met een vervalda tum vóór 15 Juni 1942 is verlengd tot en met 30 Juni a.s. ken was de handel matig tot f250. De fokkalveren waren duur, ook al mede door de bonnen. Voor de Cen trale was weinig aangevoerd. In het. geheel aan koeien en pinken 67 stuks; verder 285 nuchtere kalveren en 3 schapen. Schapen, overhouders en lamme ren waren er veel. Gewone oven- houders golden van f 32f40, over houders met 2 lammeren f.65f78; schapen met 2 lammeren f80—f 100 en de lammeren f21f28. De han del was over het geheel vlug te noe men. Lammeren 816 stuks aange voerd. Er waren veel bokken en geiten, de handel was best, hoogste notee ring fSO— De aanvoer van biggen komt ook weer aardig bij, deze werden duur verkocht bij een goeden handel. Hoogste noteering f 40. Heel veel konijnen aangevoerd, deze liepen tot. f 11.bij vluggen handel. Kippen waren er ook weer tot. f4,50, eenden tot f 1.50 per stuk. Het was een gezellige, drukke markt met zeer veel bezoek. SCHAGEN, 21 Mei. Aanvoer: 84 geldekoeien (mage re) f 300450, 67 idem (vette) voor de Centrale, 30 kalfkoeien f 350 580, 48 pinken f 150250, 2S5 nuchtere kalveren voor de Centra le. 7 voor de fok f 40—55, 75 scha pen met 2 lammeren f 80100, 3 idem (vette) voor de Centrale, 94 overhouders f 3240, 816 lamme ren f 2128, 51 bokken en geiten f 15-80, 72 biggen f 3A-40, 338 konijnen f 1.2511, 8 kippen f 4.50, 4 eenden f 1.50. BR. OP LANGENDIJK, 21 Mei. Aanvoer: 1200 Kg. spinazie f 9, 1200 Kg. witlof f 1520. NOORDSCHARWOUDE, 21 Mei. \anvoer: 50 Kg. roode kool f 10.80, "50 Kg. Deensche witte kool f7.80 "'^00 hos rabarherf f 7, 1650 Kg. "PW: le soort f 20. 2c soort f 15; ;'G'i Kg spinazie f 7—9.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 5