Kerels gevraagd De stemming in de Vereenigde Staten De lucht rooms van HOITIKA Chefaro VERGADERING VAN DEN LANDSTAND. (Vervolg van pag. 1.) Er moet weer een sfeer komen van onder elkander thuis zijn, de tradities van het geslacht moeten voortleven, rangen en standen in het dorp dienen te worden opgehe ven. Men moet zich met de maat schappij bemoeien, opdat de maat schappij zich-niet met ons bemoeit. Men moet begrijpen wat de Duit- sche weermacht doet en offei't voor de Germaansche gemeenschap, nien moet inzien dat men eeuwige dank verschuldigd is aan de millioenen jonge kerels, die leven en vrijheid offeren. Ook de. Nederlandsche boe- renjeugd moet zijn deel hebben aan de eenwording van het Neder landsche volk, naast de stadsjeugd zal ook haar plaats open zijn in de Nationale Jeugdstorm. Het lijkt een steile berg die de jeugd te be klimmen heeft, doch met geestdrift, wilskracht en offervaardigheid zal de jeugd, overwinnen, en zoo haar deel hebbep in het vormen van een beter toekomstbeeld. DS. EGGINK besprak het bindend beginsel der jeugdbeweging en toonde aan dat dit nog steeds hetzelfde is als des tijds door Landbouw en Maatschap pij aangenomen. De landjeugd moet in liefde dienen, met de talenten haar door den Schepper gegeven. Dit is practisch christendom. Tus- schen dit agrarisch beginsel en volksch denken, het denken „in den nieuwen tijd" en tenslotte het na- tionaal-socialistaisch denken ziet spr. geen verschil, dit alles bevat dezelfde socialistische elementen. Door dit beginsel kan men de wereld dienen met alle eigenschap pen van het bevoorrechte Germaan sche ras, dat naast de drang naar individualisme, ook kent de begrip pen trouw, solidariteit en lotsver bondenheid. Practisch christendom is niet in strijd met den nieuwen tijd en verdraagt zich met het boer- eigen wezen van dep boerenstand. Spr. meent daarom dat boëren ge boren nationaal-socialisten zijn. Het moet niet meer zijn: „In ver dien", m^iar „ik dien", doch dat kan alleen wanneer er liefde is. Nadat spr. had aangespoord ondanks ver guizing en teleurstelling vol te hou den, te werken ook voor de stands eer van hen die er geen „dank je" voor zeggen, en eiken dag in eigen hart te kijken of men heeft geleefd naar zijn hoog beginsel, werd dit gedeelte van het programma met het gezamenlijk zingen van het jeugdlied jgesloten. Voor de pauze sprak nog de heer Ir. Koeman, die uiteenzette dat een krachtige landjeugd de beste waar borg is voor 'n gezonde samenle ving en den aanwezigen een „Durft te leven in eenvoud en eerlijkheid" toeriep. Na de pauze besprak Ds. Eggink op bijzonder fijne wijze, het boek van Jan Eekhout „Boer zon der God", de roman van het con flict der jeugd met de tradities van vorig geslacht. Het woord aan den boeren leider. De boerenleider Jan Saai noemde de strijd van de boerenjeugd zwaar omdat die wordt aangebonden tegen machten die in een andere sfeer leven. Toch moet de jeugd het spit af bijten, omdat deze tijd voor oude ren moeilijker te begrijpen valt. De jeugd heeft de toekomst, zij moet het wanbegrip wegnemen en het volk wakker roepen ,voor den tijd, welke nabij isl Zang en volksdansen. Dansers in Oud-Westfrïesch cos- tuum uit Purmerend cn een zang groepje zorgden onder leiding van den«vheer Swcers en Mevr. Leeuw voor prettige afwisseling. Met over gave werd gedanst; de zangers en zangeressen, die in één repetitie hun frissche liederen en canons hadden moeten instiideeren, lever den het beste bewijs dat als de jeugd wil, zij ook kan! Met een kort cn krachtig woord sloot de heer Bakker de bijeen komt, welke door de aanwezig heid van den heer Ufer van de Landwirtschaft, ook belangstelling van Duitsche zijde ondervond en welke behalve door jongeren ook doqr vele ouderen uit de provincie en afgevaardigden uit Friesland werd bezocht. Nieuwe tarieven voor buiteolandsche telegrammen 'S-GRAVENHAGE, 7 Mei. Met ingang van 1 Juni a.s. zullen de buitenlandsche telegramtarieven naar de thans bereikbare bestem mingen in ÉJhropa, Afrika, Zuid- Amerika en Azië gewijzigd worden, ingevolge de nieuwe telegraafover- eenkomst, 'gesloten tuskchen de Duitsche en de Nederlandsche ad ministratie. De wijziging beteekent een verhooging met ongeveer 22 Hier volgen enkele voorbeelden der nieuwe tarieven: Gewone telegrammen: naar Duitschland en aangehechte gebie den, per woord 11 cent, minimum 65 cent voor 5 woorden; naar Dene marken 14.5 cent (min. 5 woorden)"; naar Italië 16 cent; naar Noorwe gen 16,6 cent; naar Portugal 22,5 cent; naar Zweden 13,5 cent; naar Zwitserland 14,5 cent; alles met een minimum van 5 woorden. Uitvoerige inlichtingen, mede over brief- en beeldtelegrammen, verschaffen de' telegraafkantoren. De verjaardag van den leider der N.S.B. De uitslag van. de loterij. Zooals bekend, zal op verlangen van den leider der N.S.B., Ir. Mus- sert, zijn ^verjaardag op 11 Mei a.s. geen naar buiten tredend feestelijk karakter dragen, in verband met den ernstigen tijd dien wij beleven. De echtend en de middag zullen worden besteed voor ontvangst van diegenen, die gelukwenschen ko men aanbieden. De avond zal men doorbrengen in een door het „lot aan te wijzen kring. Hiertoe zijn 500.000 loten ver kocht éi 10 ct. per stuk. Tien prijs winnaars zullen den heelen dag 'de gast van den leider zijn.Onder hen wordt, -alweer bij loting, één hoofdwinnaar bepaald en iri diens kring zal de leider des «.vonds een rede houden. De 10 winnende nummers zijn in middels bekend geworden. Het zijh: 30.563 uit kring 97, te Steendereri, 145.164 uit kring 36, Den Haag (cen trum), 161.762 uit kring 67, Den Haag (Zuid); 250.489 uit kring 15, Kennemerland, 136.671 uit kring 53, Rotterdam Zuid, 125.369 uit kring 55, Hoorn, 418.568 uit kring 69, Ara sterdam (Zuid), 22.532, onderkling Huizen (N.-.H.), 448.563 uit kring 32, Den Haag (Oost) en 345.911 uit kring 101, Kampen. Uit deze wordt óp 8 Mei de hoofdwinnaar aangewezen. BENOEMINGEN BIJ DE N.S.B. UTRECHT. De leider der N.S. B., ir. A. Mussert, heeft benoemd tot gemachtigde voor opvoeding en onderwijs, prof. Mr. Dr. R. van Genechten en tot gemachtigde in bijzonderen dienst den heer E. J. Roskam Hzn. DE STORMTROEPEN VAN EUROPA In het Oosten, staan zij aangetre den, de stormtroepen van Europa. Zij slaan aangetreden om Europa te verdedigen tegen aanvallen van horden misdadigers, die onze Wes- tersche beschaving en cultuur be lagen. Deze stormtroepen bestaan uit de beste vertegenwoordigers 'van alle beschaafde landen van Europa, dappere, strijders, die na een held-, haftige" verdediging, in den streng-' sten Vinter sinds menschenheuge- nis, zich gereed maken den vijand te vernietigen. Nederlanders, tot deze stormtroe pen behooren ook onze mannen en ook gij behoort u in deze gelederen te scharen. Want niet alleen de Europeesche cultuur, maar ook de toekomst van ons land en volk staat op het spel. Als goed Nederlander is uw plaats daar waar het gevaar dreigt. Meldt u dus aan bij het Vrijwilligerslegioen „Nederland", Koninginnegracht 22, Den Haag. JPransche kolonel over het bolsjewisme memmen INSCHRIJVING VAN VOLKS TUINEN. 's GRAVENHAGE, Op grond van de „Bodempioductiebeschik- king 1942 volkstuinen" zijn alle volkstuinders verplicht vóór 12 Mei a.s. een aanvrage om inschrijving van hun volkstuin iri te dienen bij de Landbouw-Crisis-Organisatie. Als dé volkstuinder niet, of niet tij dig, aan deze verplichting voldoet, stelt hij zich aan moeilijkbeden bloot. Ragnild Hveger is niet „zwem-moe" Ragnild Hveger 'is niet, zooals men vaak hoort zeggen, „zwem- moc". Integendeel, zij oefent zich nog steeds en hoopt zelfs baar lijst van wereldrecords, die thans 43 be vat. tt)t op 50 te verhoogen. Al zou het haar niet lukken, toch kan men van een wondef spreken. Niet in een tak van de sport is het iemand mogelijk geweest, 43 wcreldrekords ♦e verwerven. Ragnild Hveger is thans 21 jaar, zoodat men nog wel m.ct meer verrassingen mag reke nen. Eienaardig is het, dat het haar tot heden nog niet is gelukt; de 100 meter crawl, die op naam van Willy den Ouden staat, te winnen, want alle 15 andere wereldrecords die men in crawl kan behalen, staan op "haar naam, ook de 100 yards. ROME, 7 Mei Het 705e weer- machtbericht luidt: Ten Oosten van Mekili werden vijandelijke pantserwagens door het geconcentreerde en doeltreffende vüur van onze artillerie gedwongen, terug (e keeren. Aanvallen.van vliegtuigen van de as op versterkingswerken cn instal laties op Malta veroorzaakten in het gebied der doelen felle branden cn hevige ontploffingen. Een overval, die Britsche elemen ten op het eiland Kufo, ten Zui den van Kreta trachtten te onder nemen, werd door ons garnizoen proyipt afgeslagen. „Rnsland meer ten achter v dan de wildste streken van den Snadan". PARIJS, 6 Mei (A.N.P.). De commandant van het Fransche le gioen vrijwilligers, kolonel Labon- ne, heeft in de Parijsche radio een schildering gegeven van den stnjd tegen het bolsjewisme, waarin hij zich met bijzonderen nadruk richt te tot die welgedane stedelingen", 'die in fauteuils naar de Engelsche radio zitten te luisteren, waar men hun lange geschiedenissen opdischt over beweerde heldendaden van de bolsjewieken. Kolonel Labonne ver klaarde: Rusland is een land, dat meen ten achter gebleven is dan de wildste streken van den Soedan, een land met een primitieve be volking, die in houten hutten woont, omgeven met een smerig heid, die een neger zou tegenstaan en met een levenspeil, dat gelijkt op dat van~de Parijsche bedelaars uit de ergste buurten. Omtrent zijn ervaringen in den strijd met de bolsjewieken ver klaarde hij letterlijk het volgbnde: „Zoodra zij hun kans schoon zien, loopen de rooden over en wel met een geestdrift., die bepaalde bewon deraars van het roode leger met verbazing zou vervullen". - Vooral deed hij een beroep op de jeugd, zich te scharen in de gele deren van het legioen. De Nederlandsche Volks- dienst zorgt ook voor Uw be langen: Sluit U dus aan als lid. TELEURSTELLING BIJ DE OORLOGSOPHITSERS. Onverschilligheid en onte- vredenheid onder de be- bevolking. LISSABON, 7 Mei (A.N.P.): De vroegere républikeinsche candidaat voor het presidentschap der Ver eenigde Staten, Wendell Willkie, publiceert een artikel in het Ame rikaansche blad Look", waarin hij zich erover beklaagt, dat hot den Amerikanen ontbreekt agn onrech te leiders. Men vertelt het volk niet de waarheid en het nieerendeel dei- Amerikanen is er nog altijd niet van overtuigd, dat het hun eigen oorlog is, die.thans gevoerd wordt. Deze uitlating weerspiegelt de te leurstelling van een berucht oor- logsqphitser,-die er niet bij kan, dat het Amerikaansche volk on danks de geweldige propagandisti sche inspanningen der oorlogsop- hitsende elementen, lethargisch te genover den loop der gebeurtenis sen staat. t De onverschilligheid van den ge middelden Amerikaanschen burger treedt ook naar buiten in de jong ste 'redevoering van Donald Nelson over toet sleepende verloop der oor logsproductie. Nelson ergert zich er over, dat de Amerikaansche vak- vereenigingen vasthouden aan haar moeizaam veroverde sociale rechten en heeft de afschaffing langs wettelijken weg aangekon digd van het betalen van over uren en van betaling voor arbeid op Zon- en feestdagen, indien de arbeiders deze beperkingen niet „vrijwillig" aanvaarden. Ook de waarnemend procureur-gene Aal, Thurman Arnold, klaagde de arbei ders aan van achteloosheid. De „New York Times", publiceert een bericht, waarin wordt meege deeld, dat de laatste weken niet minder dan 8.000 zeelieden van Amerikaansche schepen zijn gede serteerd. Hetzelfde blad maakt mel ding van het afkondigen van' 13 ge boden, waartoe de verdedigingsraad der stad Ventnor zich genoopt zag $om het hoofd te bieden aan de on verschilligheid ten aanzien van den oorlog." Van de Amerikaansche burgers wordt daarin geëischt, dat zij „hun mond houden, hun auto in de garage laten, alles geloovcn wat de regecring zegt, defensie-obliga ties koopen cn belasting betalèn". Voojts worden zij gewaarschuwd tegen hamsteren en wordt hun af geraden naar Washington te reizen om over rantsoenen te klagen. De politiek van Roosevel. heeft onder het Amerikaansche volk üe stoel weggetrokken waarop het zit, en het kussen waarop het des avonds zijn moede hoofd neer legt. De Amerikaan moet staan, marcheeren en vechten, zonder te weten waarvoor. 218. Terwijl de drie mannen binnen druk gingen zitten praten, •zwierf Piet nog zoo'n beetje rond het huis en zag opeens een boqm, waar cocq^snoten aan hingen. ITij UotiAat Programma voor Zoodag Kampioenschap #hn Nederland. EindhovenHeerenveen, AGOW ADO. Weer twee belangrijke wed strijden, waarbij de thuisclubs o.i. de meeste kans "hebben EERSTE KLASSE. Prom.-comp. District Hl. HefigeloGo-Ahead en Rheden-r- Borne. District IV. Maurits—VVV, de Baronie—DNL Vlissingen. Hierbij zij opgemerkt, dat de zes clubs in twee groepen van drie een competitie spelen, waarna de winnaars elkaar nog tweemaal ontmoeten, om uit te ma ken welke club eerste klasser is. Be slissingswedstrijd RoermondNtfad, terrein Helmond. District V. LSCSneek, ter rein Black Boysv Ook dit is een be slissingswedstrijd. Voor de promotie spelen Frisia en Emmen reeds hun revanche-wed strijd, waarbij Frisia nu moet win nen. 2e klasse A. De Boys en HRC zullen gaan uitmaken wie er alvast met de vampioenen der derde klasse kan béginnen. Vastgesteld is een halve competitie (onder sterk pro test dér betrokken vereenigingen) er wij voor om zqn benieuwd hoe men zooiets w'i regelen. Misschien wel precies zooals in he£ Zuiden, n.1. bijv. Hollandia—OWO op het ter rein van Bever Y/ijk en Beverwyk Hollandia op het OVVO-terrein. We zullen afwachten. In ieder geval kan één der 2e klassera a.s. Zondag sneuvelen, want een gelijk spel of een overwinning van HRC maakt de Boys zuur, terwijl een Alkmaar- sche overwinning HRC op de onder ste plaats brengt. Het zal spannen. West-Frisia is candidaat nummer dfie en tegen HBC hebben we moed oir op een puntenverdeeling te re kenen. De overige wedstrijden, t.w. SantpoortAlcm., De Kennemers ZFC en RCHWFC zijn niet meer van belang: Ten aanzien van Alkm. Boys HRC zullen we het standje even vermelden: West-Frisia 18 4 4 10 44—57 12 H.R.C. 19 4 4 11 26—48 12 Alkm. Boys 19 4 3 12 27—59 11 8e klas o A. WZ heeft nog één punt noodig, misschien dat dit tegen DTS kan woraen behaald. Zaandijk Succes en QSCKW zfjn nog slechts wedstrijden zonder beteeke- nis. Res. 2e klasse A. HRC 2 raakt et zoo goed in, dat' wjj haar tegen BI. Wit 3 ook wel een kans geven. Overigens is vooral OSV 2VSV 2 van belang, misschien zelfs nog WFC 2—HFC 2. Het tweede van Racing staat als volgt: H.F.C. II 18 5 5 8 15 3347 V.S.V. n 18 5 3 10 13 25—37 O.S.V. II 19 5 2 12 12 42—53 H.R.C. H 16 4 1 11 9 24—52 ONDERAFD. NOORD-HOLLAND. 1 D Wipkel 1Petten 1, 2 uur. 2 G. Geel Zwart 1Succes 2; Winkel 2EKC 2, 12 uur. 4 M. BKC 3Schagen 3, 11 uur; Dirkshorn 2Callantsoog 2; Barsin- gerhorn 2ZAP 2. de hoon in schudden klim men en al gauw rolde er een aan tal vruchten omlaag. Hij pakte er vier bij de lange haren en droeg de vracht naar huis. De goede naam, door sinds vele jaren in tal van landen verworveri, staat U er volledig borg voor dat ook haar theesurrogaat Teeletten van bijzonder •goede hoedanigheid is. Qsur smaaA dos- fynsts ochie th&e HELDERSCHE AFDEELING. Texel 1—HRC 5, 11 uur; HRC 3— Helder 4, 10 uur. Adsp. J. Schoorl aBergen a, 2 uur; CSV aDTS a, 11 uur. Adsp. M. Alcm. V. cKoedijk a, 10 uur; Alcm. V. dVrone a, 11.15 u.; DTS a—Petten a, 11.15 u.; DTS c— Berge) b, 10 u. Adsp. O. Succes aBKC a. 11 uur; Schagen aCallantsoog a, 11 u. Indien geen tijd vermeld beginnen de wedstrijden om half dris. FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche)' door UDO VAN. EWOUD. 51 Sanders schonk voorloopig nog maar zeer weinig aandaoht aan de sporen van de inbraak, „Op het oogenblik, dat u hier - arriveerde, moet zich iemand in de woning heb ben bevonden", zei hij, zoo overtui gend, dat dr. Jurriaris en de beide rechercheurs hem met groote jjogen aanstaarden. Eerstgenoemde maakte zich zelfs boos. „Maar m'n goeie man, hoe kom je daar nu toch bij Heeft je speurneus wéér het een of ander geroken, dat de aanwezigheid van den inbreker moet verraden? Ik geloof, dat we verstandiger doen eens rond te zien, of we "niets kun nen ontdekken, dat ons op het spoor van den dader brengt..." „Niet m'n neus, maar m'n 'ooren /hebben mij overtuigd, dat de indrin ger u heeft zien aankomen, dokter", artlwoordde Sanders kalm. „Kort na dat u het bureau had verlaten, bent u daar opgebeld door een onbekende, die naar mij bij onderzoek is geble ken, vanuit uw woning telefoneerde. Hij brak het gesprek plotseling af, vermoedelijk, omdat hij den auto zag aankomen. U hebt dus niemand ge zien?" •De drie mannen keken elkaar vra gend aan. „Wij hebben geen mensch gezien", antwoordde eindelijk een van de bei de rechercheurs. „De voordeur was dicht, maar we vonden het keuken raam opzij van het huis open ge schoven. Daar zijn de inbrekers bin nen gekomen'.'. „Voorloopig zullen we het er maar op houden, dat hieraan slechts één man debet is", antwoordde de inspec teur; „Is die telefoon daar op de stad aangesloten, dokter?" „Ja", antwoordde dr. Jurrians. ,,'t Is hef eerste, waar ik naar ge keken heb, omdat ik geen gehoor kreeg, toen ik opbelde. De schake laar in de hall beneden is omgezet. Dat zal mijn huishoudster wél ge daan hebben, toen zij naar bed ging". „Juist, dan is daarmee ook ver klaard hoé het kwam, dat u geen gehoor kreeg, toen u opbelde. De in breker heeft tijdens zijn operatie de telefoon eenvoudig van de haak ge nomen om niet gestoord te worden. Later heeft hij u vanuit deze kamer opgebeld, maar toen hij den auto zag stoppen, heeft hij het gesprek afge broken. Hij moet er in geslaagd zijn zich op een of andere manier te ver bergen, toen u het huis binnenging. Hoe bent u de woning binnen geko men?" „Wij zijn alle drie door het keu kenraam geklommen", antwoordde dezelfde rechercheur, die zooeveh het woord had gevoerd. „Toen we daar eenmaal waren, was aat eenvoudiger dan we weer terug gingen naar de voordeur". „Dan heeft de dader het huis in- tusschen langs den gewonen weg verlaten", concludeerde Saftders. „Ik vond de voordeur beneden open. De heeren zijn elkaar dus precies mis geloopen!" „Een ongelooflijke brutaliteit!" meende dr. Jurrians. „Eerst bij iemand in te breken en hem dan rustig uit zijn eigen woning op te bellen... Zooiets heb ik nog nooit meegemaakt! Wat wilde die man in 'shemelsnaam van me?" „Dat vertel ik u straks, dokter", antwoordde Sanders rustig. „Laten we nu eerst eens even kijken op welke wijze die vriend hier heeft huis gehouden. Wordt er iets vermist?" „Ik heb nog geen gelegenheid ge had ofh dat na te gaan", zei dr. Jur rians, die nu op zijn schrijfbureau toeliep om de daar aangerichte ver woesting nader in öogenschouw te nemen. Sanders vergezelde /riem. „Wacht u even, dokter, alyorens een en ander aan te raken", zèi hij. „Het schijnt dat onze vriend nogal wat vingerafdrukken heeft achter gelaten. Rondom het slot van het schrijfbureau, waar hij vermoedelijk met een breekijzer aan het werk is geweest, zie ik ze tenminste zoo al zitten. We zullen een mannetje van den dactyloscopisch^n dienst laten komen. Mag ik even van de telefoon gebruik maken?" „Ga je gang", bromde dr. Jurrians, die er wat hulpeloos bijstond, nu hij zelfs zijn eigen schrijfbureau niet bleek te mogen inspecteeren. „Een geweldige buit zal den dief overigens niet in handen zijn geval len", liet hij ér op volgen. „Meer dan twee driehonderd gulden heb ik niet in huis. 't Moet in een geldkistje zitten, dat ik in het bureau bewaari'. „We zullen straks zien", zei de in specteur, die ook nu weer als van zelfsprekend de leiding op zich nam, hoewel het zeker niet vreemd zou zijn geweest, als In dit geval de poli- tie-deskundige, die zich immers in zijn eigen woning bevond, de lakens eens had uitgedeeld. „Intusschen kunnen we misschien uw huishoud-, ster verhooren. 't Lij kt «me daarvoor hier een minder geschikte plaats; kunnen we naar beneden gaan? Hoe heet die gedienstige?" „Juffrouw van den Berg. Ik zal het goeie mensch wel ever* inlichten, want die is natuurlijk geheel over stuur. Het is waarschijnlijk voor het eerst, dat zij zooiets meemaakt". Dr. Jurrians had inderdaad een zeer tactvolle manier om de bejaarde huishoudster aan het praten te krrj- Sgen, zonder dat dit direct den indruk maakte van een verhoor. Hij ver zocht de juffrouw beneden in de salon een grog voo'r de heeren klaar te maken en toen zij deze serveerde, vroeg hij als terloops, of zjj niets van de inbraak bemerkt had. „Niets, maar dan ook totaal niets," verzekerde de huishoudster, die in middels kans. had gezien haar toilet wat" meer in overeenstemming te brengen met het onverwachte be zoek. Zij was, overtuigd, dat de dok ter wel niet voor 1 uur thuis zou komen, als gewoonlijk, wanneer zij alleen was, reeds om t.eo uur naar haar kamer gegaan, die op de tweede verdieping aan de achterzijde van het (Wordt vervolgd.) RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 9 MEI 1942. Hilversum I. 415,5 m. 8.45 Gramofoonmuziek. 6 50 Ochtendgymna stiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7,45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.15 Causerie „Brandende kwesties (opn.). 8.30 Gerard van Krevelen en zijn orkest, solisten en dameskoor „Aether- charme" (opn.). 9.15 Voor de huisvrouw! 9.20 Amusementsorkest en solist (opn.). 10.00 Ern stige muziek (opn.). 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Planovoordracht. 11.55 Gramofoonmuziek 12.00 Bert van Dinteren en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten. 13.00 Een waarschuwend woord aan alle IJselmeervlsschers. 13.15 Orkest Malando en solist. 14.00 Waarom leeren wij eigenlijk? 14.20 Na gedanen arbeidmuziek en vroolijkheid. 15.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Bijbellezing. 16.20 Cello en piano. 16.45 Pro Musica en gramofoonmuziek. 17.15 BNO: Nieuws- en economische berichten. 17.30 Gra mofoonmuziek. 17.35 Duitsche taalcursus. 18.00 Sylvestre trio. 18.15 Het kwartier van den ar beid. 18.30 Het Sylvestre Trio. 18.50 BNO: Nieuwsberichten. 19.00 BNO: De wereldmeening uit den aether geplukt. 19.10 Gramofoonmu ziek. 19.15 Als ik 't vbor 't zeggen had. 19.30 Gevarieerd Zaterdagavondprogramma. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Concertgebouworkest en soliste (opn.). 21,45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Mi litair overzicht, 22.10—24.00 Gramofoonmuziek Hilversum II.- 301,5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramo foonmuziek. 10.30 Lichte muziek (opn.). 11.20 Ensemble Jean Lancè. 12.00 Fluit, cello en piano. 12:45 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten. 13.00 Ensemble Jack der Kin deren en solist. 13.40 Voor de Jeugd. 14.00 Stedelijk orlcest van Maastricht en soliste. Ca. 14.40 Gramofoonmuziek. 14.45 Het kweeken van tomaten, causerie. 15.00 Stedelijk orkest van Maastricht en soliste. 15.45 Gramofoon muziek. 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 BNO: Nieuws- en economische berichten. 17.10 Orgelspel. 18.00 Programma-overzicht. 18.15 Reportage. 18.30 De N.S.B. antwoordt. 18.45 Amusementsorkest en solist. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den d^g. 19.50 B.N.O.: Praatje ln Groningsch dialect. 20.00 Hier W.A. Vanaf 20.15 alleen voor de Rgdlo-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Melodisten en solist. 20.45 Gevarieerd Zaterdagavondpro gramma. 21^30 Fllmpraatje. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 23.00 Gramofoonmuziek. 22.0522.10 Avondwijding. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afwPlaatsverv van den Hoofdredacteur. Buitenland. Alg Reportage en Streekriieuws Frod Groot, Schagen. - Binnen land en Stadsnieuws don Hel der A. C. van Kampen, den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2