UnOX Sxlracl 8 8 RADIOPROGRAMMA Veel smaak en aroma in een klein fleschje Pieter Slingerland Jacob van der Werf, l I. Bakker g 1. Bakker-Kreijgar 8 Cornelia Johanna Maria Permanent Wave VRIJDAG A S. lste bediende Alkmaar D.A.W.'S FEESTAVOND. De Alkmaarsche Waterratten ihebben een voor hen belangrijke week ingezet met een onderlingen feestavond in de zaal van Koeken bier aan den Kennemerstraatweg. Een belangrijke week, omdat Don derdag a.s. de groote nationale zwemfeesten in de Overdekte ge houden worden. De feestavond zelf was in de eer- ete plaats bedoeld, om het polo kampioenschap prettig te herden ken en in de tweede plaats, om de heele D.A.W.-aanhang nog eens bij elkaar te hebben. In beide opzich ten is de avond geslaagd. De voor zitter, de heer Boxem, maakte van de gelegenheid gebruik, om het al oude lid Caarls, die kort geleden in het huwelijksbootje stapte, geluk te wenschen en namens D.A.W. bood hij mevr. Caarls een schemerlamp aan. Caarls zelf% als goed D.A.W.-er, bleef niet achter en stelde *n fraaie wisselbeker beschikbaar voor een polo-tournooi. Wat het feestprogramma betreft, dit werd verzorgd door eenige le den van de Heilooër Revue-Club en door een groep van S.A.V. (V. D. uit Alkmaar). Beide partijen hebben hun best gedaan en zijn er in geslaagd, om een sterk vari- eerend programma ten tooneele te brengen. LANGED1JK. NIEUWE PRIJZEN 'GROENTEN EN FRUIT. Met ingang van Dinsdag 12 Mei zijn voor de tuinbouwproducten weer nieuwe veilingsprijzen vast gesteld. Van de koolsoorten komt alleen de witte kool nog op de exportlijst voor en wel met f 7.80, de overige koolsoorten zijn op de binnenlandsche prijzenlijst opgeno men: roode kool met f 10.S0 en gele kool met f 10.10; savoye kool (schelk) f 14 per 100 Kg. Glaskoolrabi boven 7 cm f S van 4^7 cm f 6.40; peen zonder lof on- gewasschen 51—200 gram f 6.60; 201—500 gr. f 5-50 en boven 500 gr. f 4.70 per 100 kg. Gewasschen peen 2050 gr. f 10.80 p. 100 Kg. .raap stelen f 14, spinazie f 12, prei, bo ven 10 mm f 10.S0, tot 10 man 7.60, rabarber f 10 per 100 Kg. Kropsla (glas) minstens 15 Kg. p. 100 st. f 7. van 13—15 Kg. f 5.50, kropsla, gelichte en natuursla minstens 17 Kg 17 p. 100 st. f7 en v. 15—17 Kg. f 5.50 per 100 st. Kaskomkommcrs v a. 50 Kg. p. 100 st. f 23, van 45— 50 Kg. f 17.50 en van 35-^-45 Kg. f 11.50; platglaskomkommers v a. 75 Kg. per 100 st. f 27, van 65—75 Kg. f 24, van 55—65 Kg. f 18 en van 45—55 Kg. f 12 per 100 stuks. Ra dijs (glas) f 2.80, natuur f 2.50 per 100 bos. Uien (witte) f 8.20, roode f 9.40, knolselderij boven 10 c.m. f 15, van 810 cm f 14 en varr 08 cm f 12 per 100 Kg., hossel der ij 1 6.50 per 100 bos bospeen (glas) f 19 per 100 bos; sla, dunsel en snij- f 20, postelein f 25, peter selie f 7.50 (p. 100 bos), andijvie» f 20, koolrapen f 4.70, boonien f ,80, vroege aardappelen f 21, tomaten 1 70, nieuwe stookdruiven f 300, aardbeien f 300, kersen f 300 per J00 Kg. meloenen f 200 p. 100 st. Niet genoemde producten behou den de laatstgepuibliceerde maxi mumprijzen. Voor aardappelen en peren dienen de prijzen, vermeld in de circulaire van 10 April te worden gehandhaafd. Ten aanzien van de kwaliteits- eischen van rabarber wordt ver meld, dat deze moet zijn getoonen in bossen van V-fa Kg., terwijl het blad kort, tot op pl.m. 5- cm. moet worden afgesneden. Dit product dient per Kg. te worden geveild. j NEDERL. TUINDERSBOND. i Opgenomen in den Landstand. Het Hoofdbestuur van den Ned. Tuindersbond bericht in een circu laire aan de leden, dat bij beschik king van den Landstand de Ned. Tuindersbond met ingang van 15 April j.1. is opgelost in den Ned. Landstand, hetgeen zeggen wil, dat de Nederl. Tuindersbond heeft opgehouden te bestaan. DE STAND DER TULPEN. We hebben ons licht eens opge stoken bij een deskundige naar den stand der tulpen en de daarmee samenhangende oogstverwachtin- gen. Men deelde ons daarbij mee, dat de stand heel wat te wenschen overlaat: de wortels zijn slecht ont wikkeld, en de stengel is kort ge bleven. Bij een oppervlakkige be schouwing lijkt de stand nog niet zoo ongunstig, doch bij nadere be schouwing blijken de oogstver- wachtingen niet hoog te worden gespannen. DE ONGEMAKKEN VAN COMBI NATIE. We vernemen, dat de kerkelijke instanties van Koedijk, met welke gemeente Zuidscharwoude is ge combineerd, zich niet hebben ver- eenigd met de keuze van beroep van een predikant, die door Zuid scharwoude werd begeerd. Men zal nu naar een ander uitzien. ANDRé DU LANCELLE EXPERIMENTEERT. Zuidscharwoude. De bekende André du Lancelle heeft Zaterdag avond in de zaal van den heer P. Kramer alhier een uitstekend ge- slaagdè demonstratie gegeven. De avond begon voor het publiek niet erg aangenaam, doordat de heer Du Lancelle, wegens bijzonder re omstandigheden anderhalf uur op zich moest laten wachten. Begonnen werd met het geven van beschrijvingen van voorwer pen, welke door verschillende per sonen werden getoond aan den ge- blinddoekten „helderziende." Het grootste gedeelte van den avond werd besteed aan het geven van inlichtingen over personen waarover de aanwezigen gaarne be richt wilden hebben. Het is te he grijpen, dat men met belangstelling zal vernemen, of de mcdcdeelingen welke de heer Du Lancelle deed, waarheid zullen bevatten. H ARENKARSPEL 75-JARIG BESTAAN GER. KERK. Bixkshorn. Donderdag j.1. heeft de Gereformeerde Kerk alhier haar 70-jarig bestaan herdacht. Nadat Ds. Greving in den morgendienst een herdenkingsrede had uitgespro ken, waren 's middags weer tal van gemeenteleden, benevens vele genoodigden in het kerkgebouw aanwezig tot bijwoning van de her denkingssamenkomst. 't Was we derom Ds. Greving die leidde. Na te zijn voorgegaan in gebed en een gedeelte te hebben voorgelezen uit den 116den Psalm, heette hij ver schillende afgevaardigden welkom. In 't bijzonder de hceren burge meesters van Harenkarspel en St. Maarten, den kerkeraad en kerk bestuur van de Ned. Herv. Kerk te Dirfcshorn, de oud-predikanten Ds. Feenstra uit Scheveningen en Ds. Bouma uit Noordwijk aan Zee, Ds. Bosma als vertegenwoordiger van de classis Alkmaar en vele ande ren. Na een kort woord werden verschillende ingekomen, brieven voorgelezen. Hierna verkoeeg de heer J. K. Slot het woord als voorzitter der commissie van beheer. Bij een ju bileum past een cadeau, en de commisise meende geen beter ca deau te kunnen aanbieden, dan de kerk en de kerkekamer van binnen grondig te laten opknappen. I-Ict daaftoe benoodigde bedrag was door de gemeente spontaan bijeen gebracht. De restauratie, we'.ke verricht is door den heer Jan Ko ning uit Schagen, naar het ont werp en onder leiding van den heer Krimp, eveneens uit Schagen, heeft het aanzien der kerk zeer verfraaid. De grauwe muren zijn helder wit geworden, terwijl hel verdere interieur een groene tint heeft gekregen, waardoor het kerk gebouw een warme aanblik heeft gekregen. De woorden van dank aan het adres van den heer Ko ning waren zeker verdiend, even eens die aan het adres van den heer Krimp voor het werk, dat hij geheel belangeloos heeft verricht. Als blijk van waardeering bood de heer siot den heer Krimp een paar fraaie boekwerken aan. Vevolgens gaf de heer L. Doekes een overzicht over de afgeloopcn 25 jaar, na eerst nog even te heb ben stilgestaan bij de stichting der kerk in 1867. De. beer Doekes heeft zich doen kennen als historie schrijver bij' uitnemendheid. Hier na werd het woord gevoerd door Ds. Feenstra en Ds. Bouma, die als oud-predikanten hun gelukwen- schen aanboden. Ds. Bosma uit Krabbendam sprak namens de classis Alkmaar, terwijl afgevaar digden uit de naburige gemeenten eveneens het woord voerden. Bur gemeesters Nolet en Kooiman spra ken als hoofden der gemeenten warme woorden van sympathie. Alle sprekers werden door Ds. Greving keuring beantwoord. Aan 't einde ging Ds. Bouma voor in dankgebed. Het 75-jarig bestaan der kerk is op waardige wijze gevierd, en het is ongetwijfeld een dag geworden uit met gouden letters in het his toriefcock zal worden opgeteekend. HOOGWOUD. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Erna, dochter van Ernst Felusch en van Grietje Zweep, Geer truida Maria, dochter van Theodo- rus Klaver en van Wilholmina Ma ria Blauw; Cornelia Catharina, d. van Simon Rinkel en van Catha rina Maria Groen; Simon, zoon v. Simon Glas en van Aaltje Appel; Nicolaas Joseph, zoon van Theodo- rus op den- Kelder en van Martha Josephina Johanna Ligthart; Jo- hannes Wilhelmus, zoon van Ja- cob Berkhout en van Johanna Beers Cornelis Gerardus Maria, zoon van Cornelis Sijvert Paauw en van Pe- tronella Appel; Johannes Gerar dus, zoon van Nicolaas Jonker en van Neeltje Rinkel; Adriana, d. v. Marinus Hameling en van Janna de Pooter; Jan Cornelis, zoon van Hen drik de Groot en van Dieuwertje Kuin. Ondertrouwd: Gerrit Sijm, oud 26 jaar, van beroep tuinbouwer, wo nende te Andijk en Elisabeth Mans handen, oud 24 jaar, z. ber., te Hoogwoud; Arie van der Meer, oud jaar, landarb-, en Lena Oprei, oud 27 jaar, z. ber., beiden te Hoog woud; Meijert Grooter, oud 23 jaar. veehouder en Marijtje Leeuw, oud 22 jaar, z. ber,, beiden te Hoogwoud. Reinder de Hert, oud 22 jaar, van beroep tuinder, wonende te Hoorn en Trijntje Slagter, oud 22 jaar, zon der beroep, wonende te Hoogwoud. Johannes Cornelis Los, oud £6 jaar, van beroep landbouwer, wonende te Den Helder en Geertje Zander, oud 23 jaar, zonder beroeep, wonen de te Hoogwoud. Dirk Ruiter, oud 25 jaar, van beroep tuinder, wonen de te Nibbixwoud en Niesje Hoek, oud 22 jaar, zonder beroep wonen de te Hoogwoud. Johannes Groen, oud 23 jaar, van beroep tuinbou wer, wonende te Opmeer en Engel- bertha Dekker, oud 23 jaar, zonder beroep, wonende te Hoogwoud. Wi- ro Schoenmaker, oud 26 jaar, van beroep tuinbouwer, wonende te Ur- sem en Margaretha Kaijer, oud 22 jaar, zonder beroep, wonende te Hoogwoud. Lambertus Buskèr, oud 30 jaar, van beroep bakker, wonen de te Oude Niedorp en Grietje Groot, oud 26 jaar, zonder beroep, wonende te Hoogwoud. Getrouwd: Meijert Grootes en Marijtje Leeuw. Johannes Cornelis Los en Geertje Zander. Johannes Groen en Éngelbertha Dekker. Reinder de Hart en Trijntje Slag ter. Theodorus Hoogland cn Anna Agatha Schilder. Arie van der Meer en Lena Oprei. Wiro Schoenmaker en Margaretha Kaijer. Uoeital SCHOORL I—ALKM. BOYS III, 1—3. S.V.V. speelde Zondag wjn eer sten degradatiewedstrijd tegen Alkm. Boys III. Beide elftallen de den hun uiterste best, al lieten ze zich in het vuur van het spel nog al eens verleiden tot minder oor bare handelingen. Het duurde maar even of de gas ten hadden de leiding, 0—1. Schoorl werkte hard, was steeds in den aan val, maar het zou een half uur du ren voor de gelijkmaker kwam met een prachtschot van P. Duin. 11. Schoorl had echter geen geluk: toen even hierna keeper Oud met den bal kwam te vallen en dezen liet glippen, waren de gaster er als de kippen bij en met een klein tikje was het 12. Vlak voor de rust kregen de Boys nog een penalty te nemen, maar de doelverdediger stopte schitterend. Na de rust hetzelfde spelbeeld. De voorhoede van S.V.V. was de zwakke plek, de verdediging was uistekend. Nog eenmaal wisten de gasten te scoren en met 13 kwam het einde. D.T.S. 1—V.V.Z. 1. 4—0. Met een regelmatige 40 over winning op V.V.Z., heeft D.T.S. gis teren de competitie besloten en daarmee tevens haar uitstekende eindspurt voltooid. Uit de laatste drie wedstrijden werden zes punten behaald, zoodat een behoorlijke plaats op de ranglijst wordt inge nomen. Met den wind in den rug had D.T.S. voor de rust steeds het beste van het spel, maar een flater van den Zaanschen doelman hielp hen aan het eerste doelpunt. Even later speelde een back on handig terug op zijn keeper, waar van Rootjes een dankbaar gebruik maakte. V.V.Z. was niet bij machte om het D.T.S. moeilijk te maken. Na een snellen ren zette Eecen den bal netjes voor, Rootjes zag Bos vrij staan en toen deze het leder kreeg, suisde het onhoudbaar voor Jen DINSDAG lt MEI. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmusiek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.0( B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Politiek week- praatje (opn.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.00 Gerard van Kreve len en zijn orkest en solist. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische belich ten. 13.00 Voor de Jeugd. IJ.16 Melodisten en solist. 14.00 Arnhemsche Orkestvereenlging, solist en gramofoonmuziek. 16.00 Zieken troost. 16.20 Gramofoonmuziek. 16.45 Voor de Jeugd. 17.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 17.30 Otto Hendriks en zijn orkest. 18.00 Voor de stouw. 18.15 Gramofoonmuziek. 18.35 Neerlands stem van het Oostfront. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: Ge sproken blnnenlandsch overzicht. 19.10 Gra mofoonmuziek. 19.30 Amusementsorkest solisten. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Bert van Dinteren en zijn orkest. 21.00 Gramofoonmuziek. 21.15 De kuil van een ander, luisterspel. 21.45 B N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Mili tair overzicht. 22.10—24.00 Rhythmisch kwin tet (gr. pl.). Hilversum II. 301.5 m. 6.458.15 Zie Hilversum T. 8.15 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.40 Vroeger en nu. 11.00 Trio Knibbeler en gramofoonmuziek. 12.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest en gramofoonmuziek. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 14.00 Gramofoonmuziek. 14.30 De lichte Toets. 15.30 Voor de zieken. 16.00 „Het eenstemmige lied in Brahms' oeuvre", causerie met gramofoon- platen. 16.30 Gramofoonmuziek. 16.45 Orgel concert. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Omroeporkest. 18.15 Boekbespreking. 18.30 „In een dorp groeit de kameraadschap". 18.50 „Kolfjes naar hun hand", gevarieerd programma (opn.). 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Praatje in Zeeuwsch dialect. 20.00 B.N.O.: Engelsche uitzending' „Holland and the economie reorganisation". (Voor de Radio-Centrales: Gramofoonmuziek). Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken. 20.15 Pianovoordracht en zang en piano (opn.). 20.50 Viool, altviool en cello (opn.). 21.00 Mevrouw van Straten wil het naadje van de kous weten. 21.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 21.45 B.N.O.: Nieuws berichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.05 22.10 Avondwijding. derden keer in het V.V.Z. doel. V.V.Z. was in de tweede helft meer in den aanval, maar een vol komen gemis aan productiviteit maakte eiken aanval onschadelijk. Een enkele maal 'moest Kos ingrij pen en dat deed hij best. Bos maakte nog een»goed deel- punt, dat werd afgekeurd wegens buitenspel, doch tien minuten la ter benutte Rootjes een voorzet van De Waard en zoo werd het toch 4—0. VERVOERVERBOD HERKAUWEN DE DIEREN EN VARKENS NAAR EN UIT DE VIER NOORDELIJKE PRO VINCIËN. Op 29 April j.1. is een besluit af gekondigd in de Nederlandsche Staatscourant, waarbij werd verbo den het vervoer van rundvee, scha pen, geiten, en varkens naar en uit: a. het gebied, begrensd door den noordelijken oever van den Rijn, den oostelijken oever van den IJsscl en het Iveteldiep en de kust van het IJsselmecr, de Waddenzee, Lauwerszee en Eems tot de Duit- sche grens; b. de eilanden Vlieland, Terschel ling, Ameland, Schiermonnikoog en Rottumeroog. Deze maatregel is ingesteld om het gevaar van mond- en klauw zeer zoo veel mogelijk te beperken. Transport van herkauwende dieren en varkens uit de genoemde gebie den dus vanuit de noordelijke pro vincies naar het zuiden kan wor den toegestaan, mits bij het ver voer over de ingestelde zonegrens geleidebiljetten getoond kunnen worden. Bovendien moet het ver voer geschieden per spoor of over een der hieronder genoemde plaat sen of overgangswegen: Over den Afsluitdijk, over de ha vens Stavoren, Lemmer of Zwolle, langs de voetbruggen te Kampen Zutphen, Deventer, Doesburg of Westervoort, door middel van het Kaaterveer te Zwolle. Geleidebil jetten voor rundvee, schapen en geiten kunnen aangevraagd wor den bij de marktvertegenwoordi- gers of bij de plaatselijke bureau houders. De vervoerbewijzen voor varkens uitsluitend bij de plaatse lijke bureauhouders. Ook varkens beneden 25 kg. moeten bij de over schrijding van de ingestelde zone door vervoerbewijzen gedekt zijn. De uitgereikte geleidebiljetten dienen door den op het geleidebil- jet als „geadresseerde" vermelden persoon binnen 24 uur na den ver koop van de desbetreffende dieren, doch in ieder geval uiterlijk binnen 14 dagen na den datum van afgifte opgezonden worden naar de Be drijfsorganisatie voor Vee en Vleesch, Laan van Meerdervoort 53 te 's-Gravenliage. Deze geleidebil jetten zullen uitsluitend worden af gegeven in het gebied ten noorden van de hiei boven aangegeven grenslijn. Voor het vervoer uit het zuiden naar het noorden worden geen geleidebiljetten afgegeven dan bij hooge uitzondering, waar toe men zich onder opgave van re denen dient te wenden tot de Be drijfsorganisatie voor Vee en Vleesch. MESTCONTRACTEN EN HUIS SLACHTING VARKENS. De Landhouw-Crisis-Organisatie voor Noord-Holland maakt bekend, dat, behalve de in.de persberichten van 11 en 17 April 1.1. genoemde yarkenshandelaren, ook nog zijn aangewezen voor aanvragen van niestcontractèn de volgende var kenshandelaren: J. van Lieshout, Ruigoord 29, Halfweg H.v. d. Ree, Spieringerweg 327, Vijfhuizen A. Halff, Voorstraat 10, Egmond aan Zee P. Moeyes, Wijk B 42, Spanbroek K. Mulder C 49, Hoog woud Tj. de Geus, Twislc, J. de Lange, Westeinde 10, de Rijp S. Bijl, Wognumsche Buurt 9, Alk maar E. Hoogland, Alkmaar A. de Lange, 177 A, Schermerhorn W. Piket, Alkmaar M. Beste man, Burgerbrug Th. Schermer, Bakkum Joh. A. Huyg, IJweg 655, Vijfhuizen H. Burger, Velser- weg 134, Sloterdijk Jac. de Wit, v. Ewijckskade 5, Anna Paulow- na G. J. Brinkman, Blauwe Arends Pad 1, Zaandam H. Onos Kanaalstraat 61, Lisse L. de Groot, M 96, Midwoud J. W. Ven del, Friescheweg E 57, Oudorp P. Silver, H 66, Hoogwoud Teun Halff, Kerkstraat 4, Egmond aan Zee. Gegadigden voor een mestcon- tract annex huisslachting in Noord- Holland, dus ook zij, die zich abu sievelijk direct tot de Landbouw- Crisis-Organisatie hebben gericht, dienen zich te wenden tot de in de beide persberichten en de hierbo ven genoemde varkenshandelaren. DISTRIBUTIE VAN TABAK. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart vestigt er nog maals met nadruk de aandacht van alle detaillisten in tabakspro ducten op, dat zij de hup op de in geleverde T-bonnen, als voorschot verstrekte hoeveelheden, welke zij dus tegen inlevering van toewijzin gen van den fabrikant of grossier hebben ontvangen, tot 17 Mei a.s. niet mogen verkoopen of afleveren. Zij mogen derhalve slechts de oude voorraden en de hoeveelheden, die zij eventueel nog van de grossiers ontvangen, zonder dat zij hiervoor toewijzingen hebben ingezonden, verkoopen. Grossiers mogen de ta baksproducten, die zij bij de fabri kanten tegen inzending van toewij zingen hebben betrokken, slechts tegen inontvangstneming van .toe wijzingen verder verkoopen en af leveren. Na 17 Mei is het verkoopen of af leveren van tabaksproducten door detaillisten uitsluitend toegestaan tegen inontvangstneming van de alsnog geldig te verklaren bonnen van de tabakskaart of sigaretten- kaart dus niet tegen reeds inge nomen of nog in te nemen T-bon nen. Dit geldt derhalve zoowel voor het van den ouden voorraad op 17 Mei a.s. nog aanwezige restant als voor alle na 21 April ontvangen hoeveelheden. Iedere handelwijze in strijd met het bovenstaande is verboden en strafbaar. Voorts zal zoowel bij grossiers als detaillisten, steekproefsgewijze wor den gecontroleerd, of zij de ontvan gen voorschotten aan de hand van de in hun zaak aanwezige voorra den en van de door hen ontvangen bonnen en toewijzingen nog kun- Ho» gemakkelijk ts een extract in het gebruik. In enkele druppels ls de kracht van een groote hoeveelheid grondstoffen vastgelegd. Wilde zelfs niet een held van. Jules Veme een essence vinden, die alle voedsel zou vervangen? Het zou practisch zlfn, maar ons het ge noegen van een smakelijk maal ontnemen. Unox doet het beter. UNOX EXTRACT ls een essence, die den maaltijd niet overbodig, maar wel des te smakelijker maakt. Enkele •druppels uit den flacon zetten kracht bij aan,den smaak van de gerechten. Heden overleed in het Academisch Zie kenhuis te Utrecht, tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze lieve Zoon, Broeder en Verloofde. in den ouderdom van 27 jaren. Heemstede: J. J. SLINGERLAND- Waale. Schagen: J. J. SLINGERLAND. J. H. SLINGËRLAND- Boontjes en Kind. Heemstede: WILLY. TREES. Utrecht: F. M. ROOZENBOOM Heemstede, 8 Mei 1942. De begrafenis vindt plaats op Dinsdag 12 Mei te één uur op de Algem. Begraafplaats te Heemstede. Geen kaarten. Heden overleed plot seling, in den ouder dom van 75 jaren, onze lieve Vader en Behuwd- vader, C. C. LOGGERS— van der Werff. G. G. LOGGERS. Wieringerwerf, 9 Mei 1042. Geen bezoek. CO(X)OiOCX}CX)CX)CX) a Den 17en Mei zijn on- K q ze Ouders, o en Q10 jaar getrouwd. 0 O ceooof^ociooiooiocK) Namens de Kinderen. Wieringerwaard, Mei 1942. Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje, die bij het H. Doopsel de namen ontving van J. KAGER. P. KAGER—Truijman. Westfrieschedijk C 27, Barsingerhorn, 9 Mei 10*2. VOOR DE PINKSTER? Compleet 12.50. Twee dames gelijk f 4JS0. C. J, Breeuwer—Rijkenber® Keizerstraat U - Den Helder. H.H .VEEHOUDERS! Geen levering voor Centrale op Woensdag, doch op J. ZWAAG. Gevragd voor direct; Banketbakkerij K1STEMAKER, Loet, Schagen. nen verantwoorden. Indien hierbij zou blijken, dat het totaal van de hun als voorschot verstrekte hoe veelheden, uitgedrukt in rantsoe nen minder bedraagt dan de som van den in hun bezit zijnden voor raad, bonnen en toewijzingen, even eens in rantsoenen uitgedrukt, zul len tegen den betrokken handelaar administratieve maatregelen wor den genomen, ongeacht een even tueel tegen hem in te stellen straf vervolging. Het is daarom van het grootste belang, dat de handelaren van ie dere in hun zaak geconstateerde on regelmatigheid, waaruit een tekort kan ontstaan, hetzij diefstal of ver lies van voorraad, bonnen of toe wijzingen, hetzij andere omstandig heden, onmiddellijk aan den Plaat selijken Distributiedienst en aan de plaatselijke politie opgave doen, in dien zij zulks verzuimd hebben en ook indien de onregelmatigheid aan eigen schuld te wijten blijkt te zijn, kan in geval van vaststelling van een eventueel voorraadtekort bij het nemen van maatregelen in de meeste gevallen met de vermissing geen rekening worden gehouden. INSCHARING VAN VEE. Aangezien het voorhanden of in voorraad hebben van rundvee, schapen, etc. zonder dit in een vee boekje te registreeren, verboden is, vestigt de L.C.O. voor Noord-Hol land er de aandacht op, dat het bo venstaande ook geldt voor inge- schaard vee, J_, Derhalve zullen de inscharings- bedrijven in het bezit moeten zijn van een veeboekje en zullen zij zich, voor zoover zulks niet reeds is geschied, alsnog moeten organisee- ren bij de Landbouw-Crisis-Organi- satie. Verder is het noodzakelijk, dat de eigenaar van het inscharingsbedrijf het veeboekje van den eigenaar van het vee afteekent. zoowel bij ontvangst als bij afgifte van het vee; een en ander onverminderd de verplichting van den eigenaar van het vee om het veeboekje van het inscharingsbedrijf af te teekenen. Mocht het veeboekje niet vol doende ruimte geven om al het vee te registreeren, dan zijn voor deze bedrijven inlegvellen voor de vee boekjes te verkrijgen bij den Cen- tralen Crisis-Controledienst te *s-Gravenhage. DISTRIBUTIE VAN SINAAS APPELEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, clat gros siers gedurende het tijdvak van 11 t.m. 15 Mei a.s. alle opplakvellen met bonnen 3-04 en 4-04 Reserve, aangewezen voor sinaasappelen bij de Plaatselijke Distributiediensten moeten inleveren. Voorts dienen zij de bonnen 3-12 en 4-12 Reserve, eveneens aangewe zen voor sinaasappelen bij de dien sten in te leveren in het tijdvak van 11 t.m. 15 Mei a.s. of in dat van 18 t.m. 22 Mei a.s.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3