Dr. Ley spreekt in Nederland De lucht rooiers van HOITIKA Het bonoeoproces (Vervolg van de voorpagina). DE RIJKSCOMMISSARIS. Na deze plechtigheid betrad de Rijkscommissaris, Rijksminister Dr. Seyss-Inquart het podium en sprak enkele woorden tot de vergadering. Hij wees erop, dat allen het vaan del dienen te volgen, want in het vaandel volgen zij den Führer. Hij beval hen aan, zich dit uur, dat hun de vaandel wij ding bracht, in de herinnering te bewaren, want hij, die deze wijding voltrokken had, behoorde tot den kleinen groep, die in dc Novemberdagen van '23 onder de bloedvaan gestre den had. Hij zeide vervolgens, dat ook zij een grootsche opgave had den. Immers, zij moesten hier, op dezen oerouden cultuurbodem hun nationaal-socialistische levensbe schouwing uitdragen en volgens hun beschouwing leven. Alleen op deze wijze konden zij het volk, te midden waarvan zij leefden, deze levenshouding duidelijk maken, en hen er toe overhalen. Deze opgave is niet gemakkelijk. De menschen moeten hier gewonnen worden. Doch het is een grootsche taak, want op deze wijze hebben zij deel in het vervullen van de groote taak, die de Führer op zich genomen heeft. De Rijkscommissaris wees vervol gens op de grootsche toewijding, waarmede de Duitsche soldaat, vooral deze winter onder schier onoverkomelijke moeilijkheden zijn taak vervuld had op een wijze, die pas de geschiedenis geheel en al op zijp juiste waarde zal weten te schattitn. Met het spelen der volksliederen en een krachtig „Heil Hitlcr" werd hierop de bijeenkomst gesloten. IN HET CONCERTGEBOUW. In het concertgebouw te Amster dam werd Zondagavond een groote gemeenschappelijke bijeenkomst gehouden van het Nederlandsche Arbeidsfront en het Deutsche Ar- beitsfront ter gelegenheid van het bezoek van den leider van het D.A.F., Dr. Ley. aan Nederland. Een stampvolle concertgebouw zaal, die zelfs op de balcons geen leege plaats toonde het blauwe zaaltje was eveneens gevuld ONDERLINGE «W A W VERZEKERIN63 MAATSCHAPPIJ TOTAAL VERZE KERD BEDRAG F 5 384 000.000.. (Vijf milliard driehonderd vier en tachtig millioen gulden.) BEDRIJFSSCHADE EN HUURDERVING. zij* twee oorlogsschaden waarvoor géén Rijksbij drage verleend wordt. Een verzekering in AFDEELING E der Maatschappij (verze kerd bedrag dezer afdee- ling: 168 millioen gulden!) is daarom van te meer be lang. Deze Afdeeling is ge vestigd te ROTTERDAM Meent 106 - Minervahuis Tel. 34572 Gevolmachtigden voor Amsterdam: FIRMA TOLLENAER Sc WEGENER Rokin 7579. Tel. 42006 Vraagt inlichtingen bij Uw ASSURANTIE BEZORGER heeft den Duitschen leider een ont vangst bereid, die klonk als een klok. Er was een enthousiaste stem ming, men juichte dr. Ley bij zijn komst, hartelijk toe en men heeft met diepe aandacht naar zijn in drukwekkende redevoering geluis terd en door een herhaald applaus zijn instemming getoond met de woorden van den redenaar. Ook de rede van den leider van het Nederlandsche Arbeidsfront, den heer Woudenberg, die bij zijn verschijnen met een stormachtig applaus werd begroet, verwekte geestdriftige bijvalsbetuigingen. Vele autoriteiten hadden vóór in de zaal plaats genomen. Tot hen behoorden: General-Kommissar Schmidt, de General-Kommissar für das sicherheitswesen und hö- here Polizeiführer S.S. Gruppen- führer Rauter. Mr. M. M. Rost van Tonningen, de burgemeesters van Amsterdam en Haarlem en verschil lende vertegenwoordiger der N S - D.A.P., N S.B., D.A.F. en N.A.F. WOUDENBERG SPREEKT Na een kort openingswoord ving de heer Woudenberg zijn rede aan. Op dezen lOen Mei, zoo zeide de heer Woudenberg, gaan onze ge dachten terug naar den lOen Mei dag twee jaren geleden, toen ook op een stralcndcn lentedag de vliegmachines boven ons ronkten en dood en verderf brachten. Op dien dag werden wij in gevange nissen gesmeten tegelijk met Duit sche kameraden. Daar in die ge vangenissen is een lotsgemecn- schap ontstaan en wij hebben na dien elkander in de oogen gezien en elkander beloofd: het. zal nooit meer gebeuren, dat menschen van één bloed elkander zullen bestrij den op deze wijze Uitvoerig ging de heer Wouden berg in op het streven van het Ne derlandsche Arbeidsfront, dat een zuiver Nederlandschen naam draagt en ook zuiver Nederlandsch is in zijn uitingen. Het Nederland sche Arbeidsfront is de ideale ge meenschap van alle werkers, een gcmccnschapsorganisatie, die het socialisme tot werkelijkheid zal maken. De Nederlaixdsche mensch staat met den rug tegen den muur. Hij heeft geen keuze. Hij kan slechts wcnschen dat Europa zege vierend uit den strijd te voorschijn komt. Wie iets anders wenscht is bereid tot economische zelfmoord en den ohdergang van zijn volk te aanvaarden. .Het woord Arbeids front legt verplichtingen op. Klassenstrijd kan nooit het socia lisme verwezenlijken. Immers so cialisme kan alleen zijn: het die nen van de gemeenschap door al len. Het zal voor Nederland nood zakelijk zijn tot volle ontplooiing van de volkskracht te geraken. Ook Nederlanders hebben zich in den strijd aan het Oostelijk front ingezet, waar thans beslist wordt over het lot van Europa. Zij zijn bereid hun leven te geven en too- nen zich daardoor inderdaad de beste socialisten die er bestaan. Immers zij geven meer aan de ge meenschap dan zij terug verlan gen. Dat alle Nederlandsche wer kers hun krachten samenbundelen in het Nederlandsche Arbeidsfront! Dr. LEY. Dr. Robert Ley, die vervolgens het podium betrad, sprak aller eerst eenige woorden van bezin ning op den lOen Meidag. Wij be grijpen dat deze dag voor Neder landsche menschen moeilijk is, zoo zeide spr. Toch echter was deze dag noodzakelijk en in de geschiedenis voorbeschikt. De oorlog van heden is geen oorlog tegen Nederland, Frankrijk, Noorwegen of de Balkan Het is geen oorlog van volken te gen volken, doch een strijd van na- tionaal-bewusten tegen het para- sietendom, zooals dat zich in het jodendom heeft geopenbaard. In Rusland is men erin geslaagd om in 25 jaar een oude cultuur te vernietigen en dit bolsjewistisch gevaar bedreigt thans geheel Euro pa en vanzelfsprekend ook Neder land. Wij hebben dit mooie land ge zien met zijn hoogstaande cultuur en wij bewonderen zijn schoonheid en zijn kracht. De Duitschers zijn niet gekomen om dit land te pla gen. Zij willen integendeel het Ne derlandsche volk, dat wij hoogach ten, helpen. De Rede van Mussert (Vdrvolg van de voorpagina). Ik hoop dat men dit vermaan zpl verstaan, daar, waar men ooren heeft om te hooren. Onze verwanten zijn daar in hun macht, hun verwanten zullen wij, zoo noodig, hier kunnen vinden. Ho pen wij dat dc te vereffenen reke ning zoo klein mogelijk zal zijn, want niet? ia erger dan strijd van volksgenoot tegen volksgenoot. De ware geest. Mijn kameraden, ik heb de zeker heid, dat ons volk een eervolle plaats zal kunnen innemen in het nieuwe Europa, dat het opgeroepen zal worden tot deelneming aan den opbouw daarvan, als het be zield zal zijn door den geest van het nationaal-socialisme, hetwelk ons reeds jarenlang heeft bezield. Ik ben ér volkomen van op de hoogte, dat er onder ons zijn, die wel het etiket nationaal-socialist dragen, doch in de praktijk geens zins daarnaar handelen. Zeker, zij doen afbreuk aan het ideaal, afbreuk aan het aanzien der be woging. Het eenige middel dat ik daartegen ken is, er niet over spreken en zelf oen beter voorbeeld geven. Nog moet ei veel geschieden. Het is bijna 33 jaar geleden dat Blériot er in slaagde om als eerste met een vliegtuig het Kanaal over te steken. Dat was een wonder van techniek, van durf en be kwaamheid. Wanneer men echter naast het door hom geconstrueer de samenstel van draden en latten en doeken, het moderne vliegtuig plaatst, schudt men het hoofd en vraagt men zich af, hoe het mo gelijk is, dat iemand zijn leven aan zulk een toestel heeft toever trouwd. Wij verkeeren met ons na tionaal-socialisme aan het begin stadium, zooals Blériot, en zijn vliegtoestel. Het is niet billijk te verwachten, dat de volmaaktheid nabij is. Veel tekortkomingen, veel fouten, dat kan niet anders. Maar groeien zal het cn de onvol maaktheden zullen geleidelijk kleiner worden, als de goede geest bij ons blijft. Dc geest van trouw, van een voud, van moed cn openhar tigheid moet ons bezielen en kracht moeten wij putten int de drie bronnen van het nati onaal-socialisme: het godsver trouwen, de liefde voor volk en vaderland en de eeibied voor den arbeid. Het lot der geschiedenis is hard, doch moet gedragen worden. Ne derland heeft zijn koloniën verlo ren. Slechts enkele tienduizenden echter hebben vroeger van deze ko loniën baat gehad. Tot die tiendui zenden behoorden zeer zeker niet de arbeiders. En het komt voor het herstel van de Nederlandsche volks kracht juist op de arbeiders en de boeren aan. Het oude stort ineen. De kapita listische wereld kraakt in zijn voe gen. Het goud wordt onttroond en hiervoor in de plaats treedt de ar beid. Amerika dat pronkt met een cul tuur, welke het van Europa heeft gestolen, poogt ons thans in dit opzicht de les te lezen en zijn heer schappij op te dringen. Wanneer Europa echter een eenheid gaat vormen zal Amerika spoedig in zijn schulp kruipen. Het zal noodzakelijk zijn, dat on dernemer en arbeider tot elkander worden gebracht. Immers zóó al leen kan de belangrijke taak die wacht, worden vervuld. Het Ar beidsfront maakt de samenbinding der krachten mogelijk cn zal dus moeten uitgroeien tot het alle wer kers omvat. Onder de geniale leiding van Adolf Hitier, zoo besloot Dr. Ley, zal Europa zegevierend uit den strijd treden. Napoleon werd door den Russischen winter bedwongen. Adoli Hitier heelt den Russischen winter overwonnen en daardoor de beslissing naderbij gebracht. Nutteloos vergoten bloed, Wij hebben een groot doel voor oogen: ons volk voor 19 gaan in 't nieuwe tijdperk dat aanbreekt, het den weg te wijzen naar een nieu we toekomst. Vele van on<ze voJks- genooten zien naar hetgeen achter ons ligt, houden zich bezig met verloren illusies: gelooven in won deren en wachten af. Anderen gingen nog verder, zij waren mili tairen in de Meidagen van 1910, trokken terug en gaven zich over toen er een Nederlands oh lager van honderdduizenden stond eij nu er geen leger meer is, willen zij vechten met een verzameling oude handwapens. Zij lieten hun leven zonder eenig nut voor ons volk te hebben kunnen doen. Wij nationaal-socialisten betreuren dit het diepst, want nutteloos vergotcr bloed is volksverzwakking. Eén weg voert uit het moe ras. Tegen vele volksgenooten in moe ten wij ons pionierswerk verrich ten. Wij zullen dit blijven doen naar eer en geweten. Wij zijn over tuigd, dat er maar één weg is uit het moeras naar den vasten grond. Die weg is tegen de vereeniging van het bolsjewisme, kapitalisme en jodendom, vóór het nieuwe Europa van nationaal-socialistische en fas cistische volkeren, die ons wereld deel in vrede niet elkander willen opbouwen. Dit nieuwe Europa wordt gevormd door Fuehrer en Duce, door hun volkeren en door allen, die daarmede solidair zijn. Apji dit nieuwe Europa moet ons volk deel hebben, of het moet ten ondergaan. Wij willen het niet zien ondergaan, wij willen het voorgaan op den weg naar herrijzenis. Het is jammei', dat er nog zoovelen zijn, die dit niet begrijpen, het doet ons soms pijn om te bemerken, hoe wij worden miskend, maar het zal ons geen duimbreed doen wijken van den weg, dien wij voor juist hou den. Als wij dat wel deden, wazen wij geen kerels. Moed en vertrouwen. In een tijd als de onze kan een volk alleen gered worden door een hecht verbond van mannen en vrouwen, die be zield zijn door één wil en be reid zijn dien door te drijven, zoo noodig tegen alles in. Zij vragen niet om erkenning, die komt later vanzelf. In meer dan 10 jaren van strijd en opoffe ring is dit verbond tot stand gekomen. Vandaag heb ik we derom ontelbare bewijzen ont vangen van den band, die ons bindt. Gij hebt mij daardoor ge sterkt. Vol goeden moed en vertrouwen gaan wij voor waarts voor volk en vaderland Het zal waarachtig wel gaan. Hou zee kameraden Italiaansch Weermaehtbericht ROME, 11 Mei (D.N.B.): Het hoofdkwartier van de Italiaansche weermacht maakt hekend: Aan het front van Cyrenaica werd vijande lijke artillerie doeltreffend bestre den. Twee vijandelijke vliegtuigen werden door ons luchtdoelgeschut getroffen en neergehaald. Eenheden der Duitsche en der Italiaansche luchtmacht vielen vliegvelden op Malta aan en veroorzaakten bran den van groote hevigheid en lan gen duur. Ook de militaire werken van La Valetta en een oorlogsbo dem in de haven werden het doel van een hevige aanvalsactie van onze bommenwerpers. Italiaansche jagers, die de bommenwerpers ver gezelden, hebben weer overwinnin gen behaald en acht Engelsche ma chines in luchtgevechten vernietigd Het totale aantal vijandelijke vlieg tuigen, dat gisteren door de lucht macht der asmogetndheden werd neergeschoten, bedraagt 17. Een van onze toestellen is niet terugge keerd. 220. Daar stond een bak met dampende nxais al klaar en terwijl ze gingen eten, klonk er buiten op eens een gegil, zoodat ze zich in de pap verslikten. Ze keken eens voor zichtig om een hoek en wat zagen ze? Een groot aantal van die bron zen broeders, die met pijl en boog aan het schieten waren op de co- cosnotcn. De pijlen staken links en rechts in den gi*ond en zaten dwèrs door de baarden heen. Een waarschuwing voor an deren. Het groote bonnenproces is, voor zoover de hoofddaders betreft, ten einde en zoo ooit, dan heeft deze zaak het publiek op waarlijk schrik wekkende wijze duidelijk gemaakt welk een gevaar voor het heele Ne derlandsche volk dreigt, indien ge- wetenlooze delicten, gelijk hier be dreven, niet. met alle krachten wor den tegengegaan. Bij de motivee ring van het vonnis werd door den voorzitter van het Deutsche Ober- gericht met nadruk gewezen op de ontzaggelijke hoeveelheden levens middelen, die aan de regelmatige distributie werden onttrokken en die in dit geval zoo groot waren, dat de algemeene voorziening der Nederlandsche bevolking er door in het ongereede zou kunnen gera ken. Het geheele geval heeft tevens op overtuigende wijze bewezen, hoe volkomen misplaatst de in breede kringen verspreide opvatting is, dat de zwarte handel en de verbo den handel in bonnon en distribu tiepapieren oorlogsverschijnselen zijn, welke in crimineel opzicht niet al te hoog mogen worden aan geslagen. Zulke inzichten zijn het geweest, welke in feite de geheele uitvoering van den misdaad moge lijk hebben gemaakt. Want alleen wanneer de dader kan verwachten, dat hij de onrechtmatig verworven goederen onmiddellijk met hooge winst kan afzetten, zal hij het risi co en de consequenties van zijn daad op zich nemen. Reeds herhaaldelijk is ten deze een beroep gedaan op het inzicht en het plichtsbesef van ieder af zonderlijk Nederlander. Aan drin- Onverstandig om te trachten op een rijdende tram te springen... en bo vendien verboden!! Artikel 31 We genverkeersregeling. Polygoon-Seym-Pax Holl. m HITLER: Het ware socialisme is de leer der meest harde plichts vervulling. MUSSERT: Wij verstaan onder „vaderlandsliefde" den wil om het Vaderland te dienen, wat geheel iets anders is dan aan het Vaderland te verdienen. FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 54 „Was je al zóó ver, toen wij van avond van villa Vredelust terug keerden Je zei daar bij die tram halte op het Frederiksplein immers op zoo pathetischen toon, dat je den dader vóór de laatste sneeuw ver dwenen was, zou hebben ontmas kerd! Of heb je na dien nog het een en ander ontdekt, wat je tot deze reconstructie van het geval aanlei ding heeft gegeven?" Sanders glimlachte eenigszins raadselachtig, „Wij hebben nadien immers nog de vingerafdrukken ge vonden weer een schakel In den keten, die mij nogal behoorlijk slui tend voorkomt... Alleen..." „Wat: alleen?" „Neen, daar ben ik het nog niet met mezelf over eens". „Ik weet al wat je zeggen wilde", zei dr. Jnrrians triomfantelijk. „Het ia je alleen nóg maar een raadsel wat Loucheur vanavond in mijn huis had te zoeken!" „U raadt het, dokter", bekende Sanders. „Gewoonlijk praat ik liever niet over dingen, die mij zelf niet ge heel duidelijk zijn, maar nu u den spjjker zoo precies op z'n kop slaat, moet ik het wel toegeven. Wat dunkt u daarvan?" „Mi8schien vermoedde hij, dat ik bewijzen tegen hem in handen had en dacht hij die door een inbraak in zijn bezit te kunnen krijgen..." ...„Maar waarom belde h(j u dan op?" „Tja", zei dr. Jurrians schouderop halend, „tenslotte is het niet moge lijk voor alles een verklaring te vin den. Misschien, omdat hij natuurlijk niets gevonden heeft en daarop langs een anderen weg wilde trachten iets meer te weten te komen. Het schijnt me, naar Ik uit hetgeen jij me over hem hebt meegedeeld, meen te mo gen opmaken, een zeer brutaal heer schap te zijn, dat voor niets terug deinst. Overigens vrees ik, dat onze tocht naar het Centraal station wel tevergeefs zal zijn. Denk je, dat hij, nadat hij het bedrog met het tele foongesprek heeft bemerkt, zich nog aan zijn afspraak zal houden?" „Honderd tegen een, dat hij dat niet doet, dokter, hoewel er natuur lijk ook nog een kleine kans is, dat hij u, bij uw onverwachte thuis komst niet heeft gezien. Uitgaande van de veronderstelling, dat hij met u telefoneerde, kan hij immers ook wel gedacht hebben, dat u, tijdens het telefoongesprek, een paar re chercheurs naar uw woning hebt ge zonden om een onbekenden indringer te arresteeren? Wij moeten in ieder geval het zekere voor het onzekere nemen en aan de invitatie gevolg geven. Dat wil zeggen, u natuurlijk, niet ik. U begeeft ziqh naar de twee de klas wachtkamer, waar het op dit uur wel niet druk zal zijn en daar kijkt u dan maar uit naar een op vallend Fransch type, correct ge kleed en klein van postuur. Ik zal op het perron een oogje in het zeil houden..." Het was twee minuten voor half een, toen dr. Jurrians het vrijwel geheel verlaten stationsgebouw bin nenging. Behalve een paar reizigers voor nachttreinen, bevond zich nie mand in de vestibule en de contro leur keek hem dan ook even ver baasd aan, toen hij met zijn perron- kaartje passeerde. Een minuut later betrad hij de tweede klas restaura tie, waar een slaperige kellner aan het buffet bezig was af te rekenen en een enkele bezoeker geeuwend achter een krant zat. Dr. Jurrians liep langs hem heèn oni hem wat nauwkeuriger op te nemen, maar die moeite was tevergeefs. Deze man zou ieder ander kunnen zijn, behalve de. heer Loucheur: hij was roodblond, woog minstens 90 kilo, had het uiter lijk van een veekoopman en droeg een leeren motorjas, welke hem al lerminst correct kleedde. In de aan grenzende wachtkamer „niet roo- ken" zat in een donker hoekje een bejaard echtpaar, dat op een, waar schijnlijk voorloopig nog niet ver- trekkenden nachttrein wachtte en dat was alles, wat op dit nachtelijk uur de tweede klas wachtkamer van het hoofdstedelijk Centraal station bevolkte. Een oogenblik later stond dr. Jur rians ook al weer op het perron, waar een treinsmid met een hamer tegen de assen van een reeks wagons sloeg, twee late kruiers, boven het lawaai, dat dit veroorzaakte uit, zich voor elkaar verstaanbaar trachtten te maken en een arbeider van het bagagedepót zijn motorlorrie handig in de richting van een goederentrein dirigeerde. In de verte naderde San ders. die echter bleef staan, zoodra hij den criminalist in het oog kreeg. „Niets?" vroeg hij, toen dr. Jur rians hem genaderd was. „Niets!" antwoordde deze. I „Het spijt me, dokter, dat ik u een vergeefsche reis heb laten maken. Er zal wel niets anders opzitten dan onze pogingen om vannacht nog met vriend Loucheur in contact te komen, te staken" „Ik vind het een zeldzaam dwaze geschiedenis, Sanders," antwoordde dr. Jurrians die het nu langzamer hand welletjes scheen te vinden. „Het moet me toch van het hart, dat ik een dergelijke zotte vertooning nog nooit heb meegemaakt! We loopen daar als politiemenschen maar achter den eersten den besten dilettant aan, die ons eenvoudig naar zijn pijpen laat dansen. Alle respect voor je speurdersgaven, maar ook aan mijn lijdzaamheid is tenslotte een grens!" „Ik kan me uw ontstemming vol komen begrijpen, dokter," antwoord de Sanders, die ook ditmaal het ver wijt van den criminalist rustig langs zich heen liet gaan. „Geloof me, m ij was het ook liever geweest, als we binnen vier-en-twintig uur langs we- tenschappelijken weg den dader had den kunnen ontmaskeren, maar dat bleek helaas niet mogelijk..." Dr. Jurrians voelde de hint en was zoo verstandig er niet op te rea- geeren. (Wordt vervolgd.) gende waarschuwingen, die geen twijfel lieten bestaan omtrent dc ernstige consequenties voor den da der, die zich op gewetenlooze wijze vergrijpt aan de belangen van het Nederlandsche volk als geheel, heeft het niet ontbroken. En bet is niet meer dan begrijpelijk, dat de voornaamste daders thans getrof fen zijn door de vollp zwaarte van de wet. Aan het hoofd van de ter dood veroordeelden staat de ambtenaar van het distributiekantoor, A. Thu- ring, die het in hem gestelde ver trouwen op de meest eerlooze wij ze heeft misbruikt en die zicli dit verraad met geld heeft laten beta len. Van Batum en de Vries zijn be kende figuren uit de Amsterdam- sclie onderwereld en hebben, even als Kcsseler, een der voornaamste inbrekers en de voornaamste dis- tribuant van de buit, alleen gehan deld uit snood winstbejag. Bij de Vries komt ddaar nog bij, dat hij beschikte over inkomsten, die zeer voldoende waren voor zijn levens onderhoud. De beide laatste ter dood veroordeelden, Abraham Pots en P. van Dieren, van wie de laat ste het type is van den sluikhande laar, hebben in grooten omvang handel gedreven in het gestolene en in enkele weken aanzienlijke geldbedragen bijeengebracht De bezettingsmacht heeft de plicht de openbare orde en het openbare leven in Nederland te beveiligen. Dit omvat de verplich ting zorg te dragen voor dc voed selpositie. Dit proces heeft ten duidelijkste bewezen, dat ieder, die de uitvoe ring van deze taak ernstig stoort, in het belang van het geheele Ne derlandsche volk met meedoogen- looze hardheid wordt aangepakt. Dit proces zij daarom voor alles een ernstige waarschuwing aan het adres van diegenen, die in hun zucht naar verrijking, zich als amb tenaar schuldig zouden maken aan eenzelfde misbruik van vertrouwen of die bereid mochten zijn op ge* wetenlooze wijze distributiepapie ren te koopen cn weer te verkoo- pen. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 13 MEI. Hilversum I. 415.5 m. 8.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B.N.O.Nieuwsberichten. 8.1a Gramofoon muziek.. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramo foonmuziek. 10.00 Amusementsorkest en pianosoli. 11.00 Voor dekleuters. 11.20 Gerard van Krevelen en zün orkest. 12.00 Ensemble Rentmeester. 13.40 Almanak. 12 45 B.N.O. Nieuws- en economische berichten. 13 00 Bij den Oldamster boer. 13.15 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuziek. 13.50 Gra mofoonmuziek. 14.00 Otto Hendriks en zijn orkest en gramofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Pianovoordracht. 15.50 Gramo foonmuziek. 16.00 Zondag 12 van den Heidel- bergschen Catechismus, lezing. 16 20 Voor de jeugd. ^7.00 Theo Uden Masman en zijn dans- orkest ropn.1. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 17.30 Nationale Jeugstormkwartier. 17.45 Theo Oden Masman en zijn dansorkest (opn.l. 18 00 Het P.T.T.- bedrijf en zijn toegewijd personeel. 18.15 Viool en plano. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: Economisch praatje over den land bouw. 19.10 Gramofoonmuziek. 19.15 De familie de Boer. 19.30 Melodie en poëzie. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, over een lijnverbinding met de studio be schikken. 20.15 Amusementsorkest en solist. 20.45 Gramofoonmuziek. 21.00 Omroeporkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten, 22.00 B.N.O.: Politiek praatje. 22.1024.00 Gramofoon muziek. Hilversum II. 301.5 m. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. (7.30—7.40 Boks- les). 8 15 Omroep-Opera-Orkest en solisten (opn.). 9.25 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen wijding. 10.16 Pianovoordracht. 10.40 Voor dracht. 11.00 Gramofoonmuziek. 12 00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 B.NO-: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Melodlsten en solist en pianospel. 14.00 Gra mofoonmuziek. 14 15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 Gramofoonmuziek. 16.00 Zang met pianobegeleiding. 10.30 Gramofoonmuziek. 17.00 Voor de Jeugd. 17,15 B.N.O.Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Orkest Malando en solist. 18.15 Gramofoonmuziek. 18.30 Van huis tot huis. 18 45 Gramofoon muziek. 19.00 Fluit en piano. 19 30 B.N.O Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Brabantsch praatje van den Dré. 20 00 le acte van de Opera „Fidelio". (Vanaf 20 15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 21.00 Als Je verre reizen doet. 21.15 Het Omroep-Opera-Ensembie en hef Omroep-Opera-orkest. 21.45 B.N.O.: Nieuws berichten. 22.00 Christelijke Oratorium Ver eeniging (opn.). 22.05—22 10 Avondwijding. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afwPlaatsverv van den Hoofdredacteur, Buitenland, Alg Reportage en Streeknieuws Fred Groot, Schapen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel der A. C van Kampen, den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2