Als de Russen in Berlijn zijn 1 De lucht rooms van PROBLEMEN RADIOPROGRAMMA De zegeningen die Europa dan zonden wachten DE DROOM VAN STALIN. - STOCKHOLM, 11 Mei (A.N.P.) - Hier volgt de tekst van een artikel van Mar. Voigt in het tijdschrift „Nineteenth CenteryIn zijn rede van 23 Februari heeft Stalin het een en ander meegedeeld over zijn plannen met een overwonnen Duitschland. Wanneer hij verklaart dat hij het Duitsche volk niet met de Hitler-clique vereenzelvigt, ge bruikt hij bekende woorden. „Cli- que" is steeds een uitdrukking, die gebezigd wordt voor een politiek stelsel in een land, waarmede Rus land zich in oorlog bevindt. De. vernietiging van het te genwoordige Duitsche politieke stelsel is een Russisch oorlogs doel, dat in overeenstemming te brengen is met de Britsche oor logsdoelen, hoewel deze niet be reikt zouden zijn, wanneer slechts de heerschappij van Hit- Ier verdween. Doch men moet niet denken, dat, wanneer het Duitsche systeem als het resul taat van een Russischen oorlog ten val zou worden gebracht, de Russen de vorming van eenig ander systeem zouden toe staan. Een bezetting van Duitschland f 101Rusland zou niet slechts den val van het Hitler-despotisnie. de arrestatie of terechtstelling van de leidende nationaal-socialisten be- teekenen, doch zou de algcheele wijziging van.de tegenwoordige or de tengevolge hebben. Vele voor malige vakvereenigingsmenschen en vele schrijvers, rechtskundigen hoogleerarcn enz. zouden geëlimi neerd worden. Zelfs enkele der te genwoordige oppositioneelen, de geestelijkheid zonder uenigen twij fel en vele communisten zouden onderdrukt worden, met uitzonde ring van hen, die als „Quislings" zouden optreden. Stalin zou in dat geval het Duit sche volk onder Russisch oppertoe zicht stellen. Dit zou, zooals hij in zijn rede zeide, blijven bestaan doch onder een stelsel, dat een uit- breiding van het Sovjetsysteem zou zijn. Duitschland zou wellicht niet in de Sovjetunie worden opgeno men, doch het zou een Russisch dependance worden. Dat de Russen waarschijnlijk maatregelen zouden nemen om her bewapening door Duitschland te beletten, kan als zeker worden be schouwd. Deze voorzichtigheids- maatregel zou niet van dien aard zijn, als diegenen aanraden, welke in Engeland voor een grootmoedi gen vrede zijn of welke aan een an der Duitschland gelooven. Hij zou grondig en doeltreffend zijn. Wanneer de overwinning zoo vol komen zou zijn. dat Rusland zijn wil zonder tegenstand in Oost- en Midden-Europa zou kunnen door zetten, zou het Polen naar het Wes ten verleggen, de Oostelijke provin cies vaa Polen annexeeren en Po- len Duitsche grensgebieden geven wellicht geheel Oost-Pruisen en Silezien. Want ook Polen zelf zou een Russisch dependance worden wellicht een bondsstaat in de Sov jetunie. 'Men zou den Polen wel licht een bevoorrechte plaats geven om hen als instrument ter beheer- sching van Duitschland te gebrui ken. Van Britsch standpunt bezien zijn zulke vooruitzichten weliswaar niet idiëël, doch geconstateerd Mannen - en ook Vrouwen die de veertig zijn gepasseerd en lijden aan Rheumatisehe pijnen, moeten voorkomen dat ze de dupe worden van hun leeftijd. Met de jaren verslappen de bloedzuiverende organen, verzwakt ook de spijsvertering. Dan gaan zich onzuiverheden vormen in het bloed en die hoopen zich op. Zulke menschen moeten Kruschen nemen. Met Kruschen krijgen onzuiverheden in het bloed geen vat op het gestel, omdat ze regelmatig langs natuurlijken weg worden afgevoerd. Kruschen wordt over de heete wereld erkend als het middel tegen rheumatisehe pijnen en •Is voorbehoedmiddel tegen ontijdige ouder- domskwaaltjes. Bij Apothekers en Drogisten 1.47 0.76 0.41, uitsluitend in de bekende gele verpakking. moet worden, en wel met den groot sten nadruk, dat z ij oneindig te prefereeren zou zijn boven een Duitsche overwinning. Van Britsch standpunt bezien is het oneindig beter, de Russen aan den Rijn te hebben, dan de Duitschers. Wellicht is het gewaagd, zoo vei vooruit te speculeeren, doch zulke mogelijkheden liggen in de natuur der dingen, in de geografische structuur van het continent en in de geschiedenis, het karakter en in de wenschen der betrokken volken Wanneer de Russen in Berlijn zijn en hun politieke orde begin nen op te leggen, wellicht door een volksstemming, als in de Oostzee- staten, zou het Rijnland volkomen afvallen en een defensieve grens langs de Rijn scheppen. Dit zon de historische gelegenheid voor Frank rijk zijn, voor restauratie van het roomsche rijk en een unie met den nieuwen Rijnstaat, wellicht zelfs het antwoord op het tragische pro bleem, dat door het kwijnen van de Fransche bevolking wordt ge schapen. Nadat Voigt uiteengezet heeft, dat Engeland zich in enkele moeilijkheden bevindt, daar de Russen natuurlijk Litauen, Estland, Letland en Karelië wenschen te behouden, en dit in tegenspraak is met de At lantische proclamatie, waarbij hij den Russen toegeeft, dat het beginsel van de veiligheid bo ven het principe van het zelf beschikkingsrecht moet gaan, verklaart hij, dat het ondoel matig is, wanneer de Engel- schen zich tegen deze Russische aanspraken verzetten. Stalin als opperheersdher niet alleen over de milioencn - Russen, doch daarnaast over alle Duit schers en de bevolking der overige Europeeschef landen ziedaar het droombeeld van den man van 't Kremlin, .tviens daden er sedert vele jaren of) gericht zijn de wereld met zijn barbaarsclie doctrine's te vergiftigen. Stalin opperheenschor Stalin, de man, aan wiens handen zooveel bloed kleeft, de man die altijd werkte in de duisternis, Stalin. wiens naam ten eeuwigen dage identiek zal blijven met GePeOc- methoden, met massa-onderdruk king en godsdienstvervolging. Stel het geval, dat inderdaad de Sovjet-horden de Duitsche legei's onder den voet zouden loopen. Dat zou beteekenen een nieuwe inval der barbaren in do Westerscho wereld. Dat zou automatisch het einde beteekenen van datgene wat de Westersche volken in den loon der eeuwen aan cultuur en wel vaart gewonnen hebben. Het zou, in de meest volstrekte beteekonis van het woord, de ondergang van het avondland beteekenen. Nog beseffen velen niet het ont zaglijke gevaar, waarvoor. Europa gesteld was, toen de Duitsdhe le gers de Sovjet-Unie binnentrokken en nog weigeren velen te zien, dat hier een strijd gevoerd wordt niet tegen de legers van een normaal volk, doch tegen de machten der duisternis, tegen het Kwade, het welk gesymboliseerd wordt door sikkel en hamer. Nu de velden in de Sovjet-Unie steeds meer begaanbaar worden en nu de dag van het hernieuwde groote offensief nadert, nu mag men vurig hopen, dat het de Duit sche armeeën, en met hen de ver honden legioenen, zal gelukken in korten tijd de reeds gebroken macht van de Stalin-horden ver der- te breken. Nu mag men honen dat in deze maanden, die voor ons liggen, het einde zal komen aan den meest gigantischcn strik! die. de wereld ooit aanschouwde; de strijd tegen alles wat onedel, laag en dierlijk is. Het communisme is voor de Westensche wereld de verpersoon lijking van een vloekwaardig be staan en kneveling. Moge het Wes ten er ten eeuwigen dage voor bespaard blijven. Voetbalprogramma voor 14 Mei DE KAMPIOENSCOMPETITIE. HeerenvecjiAGOVV Eindhoven—Blauw Wit EERSTE KLASSE. District IV- HelmondRoermond (terr. NOAD) District V. Vclocitas Sneek. PROMOTIECOMPETITIE 2e klasae District I. DOS—de Volewijckers. District IL t Gooi—UW District III. Borne—Hengelo Go Ahead—Rheden District IV. VlissingenDe Baronie DNL. VVVBlcijerheide DISTRICT L 2e klasse A. RCHWFC West Frisiade Kennemers 2e klasse B. VolendamWatergraafsmeer Zeeburgiade Spartaan Promotiecompetitie 3e klasse. OVVO—Hollandia De wedstrijd HRCBeverwijk kan door omstandigheden geen door gang vinden. Promotiecompetitie it klasse. WW—IW. Reserve 2e klasse. V.S.V. 2—H.R.C. 2. Van alles wat uit dorp en stad Kindje gedood. Maandagmiddag is de 6-jarige Maaike, dochtertje van J. Achttien te Katwijk bij Hee- renveen door een landroller gedood Het kindje pakte de roller, die op den weg achter een boerenwagen werd meegevoerd vast, draaide daarna met den roller rond werd er door verpletterd. Man overreden en gedood. Op de Haulerweg bij Wolvega is de be jaarde heer M. Peereboom, die op den fiets was, toen hij van zijn fiets zou stappen en daarop viel, door een melkauto overreden. De heer P. was terstond dood. Inbraak te Westzaan. Door ver breking van een raam hebben in brekers zich "toegang verschaft tot de yerffabrieken Avis te Westzaan. 25 Balen shampoo, elk inhoudende 50 kg., werden vermist. De balen zijn over het dak weggesleept. At li ter de fabriek zijn sporen gevonden, zoodat de buit waarschijnlijk per schuit verder vervoerd is. Honderdjarige overleden. Dins dagmorgen is de oudste inwoonster van Maassluis, mej. de wed. Antje Booister, geb. Oudshoorn, in den ouderdom van honderd jaar en ze ven maanden overleden. Doodelijk ongeluk op stationsem placement. Op het stationsein- placement te Hengelo is Dinsdag morgen een ongeluk gebeurd, dat den 2G-jarigen ongehuwden leer ling-machinist J. G. Modderkolk, wonende te Hengelo, het leven heeft gekost. Bij het ontkoppelen van een defecte locomotief is de man tusschen de buffers bekneld geraakt, waardoor hij vrijwel on middellijk werd gedood. Oude man gedood. Dinsdagmor gen is in een perceel aan de Nieu we Ebbingestraat te Groningen, toen een kistje uit het dakraam zou worden neerglatcn, dit raam uit zijn verband gerukt en op straat gestort. De 81-jarige J. S., wonende in de Bankastraat te Groningen, die juist passeerde, werd door het gevaarte getroffen. Hij werd met zware verwondingen opgenomen en naar het academische ziekenhuis overgebracht, waar hij kort na aan komst aan de gevolgen is bezwe ken. Voor a.s. Zondag DE KAMPIOENSCOMPETITIE. A.D.O.—Eindhoven. Blauw Wit—A.G.O.V.V. EERSTE KLASSE. District V. L.S.C.Vclocitas. PROMOTIECOMPETITIE 2e KLASSE. District L R.C.H.D.O.S. District IL U.V.V.t Gooi. District IIL HengeloRheden Go Ahead—Borne. District IV. Blcijerheide—Maurits. DISTRICT L 2e Klasse B. De SpartaanHilversum. 221. Zonder baard zijn we verlo ren. Hier vlug, plak aan, en tège- lijk schieten. De bestuurder en de vliegenier hadden elk twee revol- gers, die verdeelden ze en op een teeken stoven ze alle vier naar bui ten en schoten in de lucht. De ge vaarlijke bezoekers waren zoo ver rast, dat ze halsoverkop wegvlucht ten. De Nederlandsche Vrijwilligers aan het Oostfront FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 65 „En wat denk je nu met dien kerel te doen? Ik zou dat individu toch zeker geen uur langer laten rond-1 loopen!" „We zouden hem kunnen arrestee ren, natuurlijk," zei Sanders peinzend, „maar meer dan inbraak kunnen we hem voorloopig niet ten laste leggen. En daarom gaat het niet. Ik moet eerst het volledige bewijsmateriaal in handen hebben, waaruit blijkt, dat hij schuldig is aan den moord in Villa Vredelust. Eerst dan..." „Maar man, tegen dien tjjd is hij er immers allang van door!" Ik zou toch in ieder geval m'n maatregelen nemen, dat hij niet kan ontsnappen!" „Dat gebeurt ook," stelde Sanders hem gerust. „Vannacht nog! Vriend Loucheur verlies ik van nu af geen moment meer uit het oog!" Beide heeren stonden nu weer op het Stationsplein. „Ik geef de voorkeur aan een korte wandeling, dokter," zei Sanders, toen zijn metgezel met een ultnoodigend gebaar het portier van den auto open de. „Laat u zich maar met den wagen naar huis brengen. Mijn taak is nog niet afgeloopen en die paar honderd meter naar het bureau zullen me op- frisschen." Dr. Jurrians hield niet lang aan. „Zooals je wilt," zei hij. „Ik begin langzamerhand naar m'n bed te ver langen. Morgenochtend kom ik nog wel even aan. Succes intusschen...!" „Dank u," antwoordde Sanders mechanisch en lang keek hij den weg rijdende auto na, alvorens zjjn wan deling te beginnen. Merkwaardigerwijze nam de in specteur der centrale recherche niet den kortsten weg naar het hoofdbu reau. Hij vermeed zorgvuldig het, zelfs op dit nachtelijk uur nog niet ge heel verlaten Damrak, doch lang£ de Haarlemmerstraat en de stille grach ten bereikte hij het Leidscheplein en en van daar begaf hij zich regelrecht naar zjjn geriefelijk ingerichte vryge- zellenwoning aan den Koninginneweg. Zijn weg leidde daarbij langs de villa van dr. Jurrians, waar alles reeds ln diepe duisternis was gehuld en niets meer aan de inbraak herinnerde. Na tuurlijk, de rechercheurs en Bartelink waren allang vertrokken en dr. Jur rians zocht in een welverdiende slaap vergetelheid van de vele ergernissen, welke hem dezen avond waren be reid. Sanders dacht er voorloopig echter niet aan dit voorbeeld te volgen. Bij zijn thuiskomst bereidde hij zich een sterke rumgrog en daarmee instal leerde hij zich in zijn clubfauteuil onder de gezellige schemerlamp, waar hij minstens nog een vol uur de eene sigaret na de andere rookte, diep in gedachten voor zich uitstaar de en van tijd tot tijd eenige onver staanbare woorden mompelde, zooals menschen plegen te doen, die veel al leen zijn en, by gebrek aan een auditorium, zichzelf als den belang stellenden toehoorder beschouwen. Aan een ander zou de inspecteur echter nooit hebben verteld, wat er in dit uur in zijn hoofd omging. Zelfs de weinige woorden, die verstaan baar waren, zooals „Maar waar om...?" en „Dat moet de reden zijn...!" waren niet voor andere ooren bestemd, maar toen hij einde lijk met een „Zóó is het!" opstond en zijn sigaret in het overvolle asch- bakje doofde, was er, ondanks deze van tijd tot tijd luide alleenspraak, toch niemand, die het Vredelust- Vervolg van Zaterdag. Leven zonder masker. Weliswaar moet men daarvoor de uiterste nauwkeurigheid betrach ten kunnen, maar wie eens een appèl, afgenomen door een Duit- schen onder-officier heeft meege maakt, die weet alles af van deze nauwkeurigheid, welke ieder stof je op den loop aangrijpt om iemand het Zondagsverlof in te houden. Daden te volbrengen in het geloof aan dingen, die boven leven en dood staan, leeren zich zelf tot da den te dwingen, dat is een deel van dat „andere". Het tweede echter is het leven zonder masker. Alle pose. alle schijn viel weg en slechts de naakte mensch bleef over, óf een dappere en goede kame raad, óf een stul? ellende. Hier kon men noch met goochel kunsten, noch met branie den dappere spelen, terwijl slechts de angst regeerde, geen omkoo- perij met kleinigheden uit pak jes van thuis met opge spaarde sigaretten waren in staat een niet aanwezig kame raadschappelijk gevoel te rnas- keeren. Nog iets leerde ons deze strijd in het Oosten: Wij hebben gebrek aan alles, wat een beschaafd mensch noodig heeft, te beginnen met een vlek'kelooze enveloppe tot aan on dergóed zonder luizen toe. Wan neer de keuken- en de fouragewa- gen een paar dagen wegblijven, dan blijven slechts twee mogelijk heden: lui zijn en'hongerlijden of zich inspannen en zoo lang zoeken ROME, 12 Mei. Het 710e com muniqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: Levendige bedrijvigheid in de lucht boven Noord-Afrika en de Middellandsche Zee. Er zijn bom aanvallen ondemoni^a op de ach- terwaartsche verbindingen van den vijand en op doelen op Malta. Ja gers der spilmogendheden hebben 4 vliegtuigen neergeschoten. Een onzer vliegtuigen is niet terugge keerd van een kruistocht boven zee. In het Oosten der Middellandsche Zee, ten Noorden van de Golf van Sollocm, hebben Duitsche gevechts vliegtuigen in opeenvolgende gol ven een eskader van vier Britsche torpedojagers aangevallen en drie er van tot zinken gebracht. Van de vliegtuigen, die deze schepen bege leidden, werden er twee neerge schoten. De verliezen, door de Brit sche luchtmacht op de Italiaansche operatietooneelen in de laatste vier dagen geleden, zijn daardoor tot 48 toestellen gestegen. Daarbij moeten talrijke andere vliegtuigen worden toegevoegd, die zeker op den grond zijn vernietigd of ernstig beschadigd. raadsel zóó goed begreep als de in specteur der centrale recherche, die beloofd had h.et te zullen ontsluieren vóór de laatste sneeuw van de daken verdwenen was... Toen Sanders ruim vijf uur later, volkomen uitgeslapen, alsof hq geen groot deel van zijn nachtrust tekort was gekomen, aar. de ontbijttafel zat, ratelde de telefoon en bij intuïtie voelde hij, dat een belangrijke tijding ditmaal zijn daktaak zou inleiden. Hij haastte zich dan ook naar het toe stel. Het was Bartelink, die hem op zijn kort „Hallo" merkbaar opge wonden toevoegde: „Inspecteur Lou cheur is dood!" „Wat zeg je? Loucheur dood?" Sanders was in zijn veeljarigen poli tieloopbaan aan verrassende mede- deelingen gewend geraakt, en hjj wist daarbij steeds op bewonderens waardige wijze te beheerschen, maar deze tijding greep hem toch zicht baar aan. „Wat is de oorzaak?" „Nog onbekend", antwoordde Bar telink. „Wij zijn zooeven opgebeld door een er andere bewoners van het huis in de Linnaéusstraat. Het dienstmeisje vond hem vanmorgen dood op den grond in de zitkamer. U gaat er zeker zelf onmiddellijk heen?" (Wordt vervolgd.) totdat men de noodzakelijkheden voor een maaltijd bij elkaar heeft. Anderen voor zich te laten weren, dat gaat op zijn hoogst één of twee maal. Voor de rest is men op zich zelf. aangewezen. Wie niet me wil doen, kan hoogstens met een voorgewen de rheumatiek naar een ziekenhuis verdwijnen. Of men jammert over het slechte eten, over weinig post, over koude, winderige wachten, waarbij de ooren en voeten bevrie zen, over luizen en vlooien, over de valschheid der Russen, óf men slaat zich door alles heen, manne lijk en zonder gemekker. Zoo was het waarschijnlijk ook in den wereldoorlog. Ook hij_ die lan- f;en tijd in de tropische rimboe ge- cefd heeft, weet dat: van .uit de verre verten leert men eerst de kui tuur en de beschaving op haar wer kelijke waarde taxeeren. Dingen, die heel gewoon zijn, zooals een schoon bed of een goed boek, wor den tot oogenblikkcn uit een be ter leven. De oorlog is niet de vernie tiger van het leven. Kort en goed, men zou de verwen de „Jeunesse Blasée" van de demo cratie een soldatentijd toewcnschen. Maar niet slechts dat, men weet, dat dat de eenige redding voor hen beteekent. De oorlog is niet te ver nietiger van het leven, zooals onze humanistische-pacifistische opvoe ding ons dat altijd voor oogen ge houden heeft. Integendeel, eerst in het veld wordt ons de waarde van dit leven helder bewust, eerst dóar kan men het nationaal-socialisme als levensleer ten volle leeren be grijpen. Bron der kracht. In het vaderland kan men veel schrijven over „de nieuwe or de", over het ware socialisme", over de nieuwe „wereldbeschou wing". Wij willen dit ijverig werken daar niet met een lach je beschouwen en ons daar ver boven verheven gevoelen. Wij weten echter, dat eerst dan in ons vaderland het juiste be grip voor de nieuwe wereld zal komen, wanneer een groot ge tal van jonge mannen aanwe zig zal zijn, die met de ijzeren taal van den oorlog bekend zijn. Zonder voorwaarden te stellen, ons gevend in vol vertrouwen, zijn wij Adolf Hitier als Führer tot op de slagvelden van het Oosten ge volgd en menig goed kameraad rust uit van den strijd onder de zwarte Russische aarde. In het vaderland hebben echter velen het hart vastgehouden: zullen deze „jonge avonturiers" niet door den afgrond verslonden worden, zij die zonder garantie en zonder be loften een Führer van een ander volk als soldaten volgen? Wij ant woorden: Wij hebben noch beloften noch garanties van noode. Hier in het Oosten vonden wij in ons zelf de bron van onze scheppende kracht. Wij weten, dat een nieuw, een door den Führer vereenigde Europa ons initia tief en ons werk noodig heeft en dat is ons voldoende. Wan neer wij eens terug keer en in het vaderland, dan zullen wij u toonen wat wij gewonnen heb ben: dat „andere" dat geschie denis maken zal in ons leven. Wij danken er den Führer voor, dat hij ons een plaats tusschen zijn soldaten inruimde. MUSSERT: Wij hebben tot taak het Vaderland aan de generatie die na ons komt, over te dragen beter dan wij het gevonden hebben. VAN DEN DAG TOONEELVEREENIGINGEN EN DE KULTUURKAMER. De lieer K. L. te Harenkarspel vraagt, of bestaande tooneelvereeni- gingen ook verplicht zijn zich aan te melden bij de Nederlandsche Kultuurkamer en of het mogelijk is door te spelen zonder aangesloten te zijn bij de Nederlandsche Kul tuurkamer. ANTWOORD: Als bestaande toó- neelvereeniging is men verplicht zich aan te melden hij het Gilde voor Theater en Dans der Nederlandsche Kultuurkamer. Laat men dit na dan zal men geen tooneelopvoeringen meer mogen ge ven. DONDERDAG 14 Mei". Hemelvaartsdag. Hilversum L 415.5 m. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramo foonmuziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Lezing: ..De viering van Hemelvaartsdag ln den loop der tijden. 9.50 De Melodisten (opn.). 10.30 Pianovoor- dracht. 11.00 Voor de kleutèrs. 11.20 Bach- cantate. 12.00 Ensemble Jonny Ombach. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economi sche berichten. 13.00 De landstand aan het werk. 13.15 Omroeporkest. 14.00 Het Amster- damsch Kamermuziekgezelschap en gramo- foonmuzlek. 14.45 Gramofoonmuziek. 15-00 Bert van Dlnteren en zijn orkest. 15.30 Vreug destonden aan zlekensponden. 16.00 Klanken uit de huiskamer. 16.20 Gramofoonmuziek. 16.30 Luisterspel: „Wij hebben den eersten prijs gewonnen". 17.15 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 17.30 Varia, gevarieerd programma. 18.00 Sport van den dag. 18.30 Varia, gevarieerd programma. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.; De wereld- meening uit vreemde kranten. 19,10 Omroep- Symphonie-Orkest, solist en gramofoonmuziek. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken). 20.45 De Tuinkunst in het stads beeld, causerie. 21.00 Cello en piano. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Mili tair overzicht. 22.1024.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 801.5 m. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gewijde muziek (opn.). 8.40 Gramofoonmuziek. 10.00 Studiodienst. 11.00 Altviool, fluit en harp. 11.20 Amabile-sextet. 12.00 Salonorkest. 12.15 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Orkest Malando en solist. 13.45 Gramo foonmuziek. 14.00 Operettenprogramma. 15.00 Zang met pianobegeleiding. 15.30 Voordracht. 16.00 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 16.30 Gramofoonmuziek. 16.45 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 17.30 Het Röntgen- StrOkkwartet en gramofoonmuziek. 18.30 Reportage Kegelconcours Ned. Omr. 18.45 Orgelconcert en zang. 19.15 Brandende kwes ties, causerie. 19.30 B.N.O-Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Wat Nederland schrüft. 20.00 Reportage van den N.S.B.-Landdag te Ter Apel. Vanaf 20.30 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.30 Gramofoonmuziek. 20.35 Storm over' de Mont Blanc.l ulsterspel 21.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.0522.10 Avondwijding. VRIJDAG 15 MEI. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Orgelconcert (opn,). 8.40 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 Recoco-octet (opn.) en gramofoonmuziek. 11.00 Voor dek leuters. 11.20 Ensemble Francis Keth. 12.00 Ensemble Willy Kok. 12.40 Alma nak. 12 45 B.N.O.: Nieuws- en economisch» berichten. 13.00 Productieslag. 13.15 Bert van Dlnteren en zijn orkest. 13.45 Bü den geboorte- en sterfdag van Hendrlck de Keyzer. 14.00 Bert van Dtnteren en zün orkest. 14.15 Gra mofoonmuziek. 14.30 Utrechtsch stedelijk or kest, solist en gramofoonmuziek. 16.00 Cyclus: „Het onze Vader". 16.20 Zang met pianobe geleiding en gramofoonmuziek. 16.55 Gramo foonmuziek. 17.15 B.N.O. Nieuws-, economischa en beursberichten. Ï7.30 Voor de Jeugd. 17.45 Gramofoonmuziek. 18,00 Sportwetenswaardig- heden. 18.20 Gramofoonmuziek, 18,35 Neer- lands stem van het Oostfront. 18 50 Binnen» landsch economisch praatje. 19.10 Gramofoon muziek. 19.30 Melodisten en soliste. Vanaf 20 15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio' beschikken. 20 15 Otto Hendriks en zijn orkest. 20 45 Luisterspel: „Joop en de stomme dieren". 21.00 Pierrot, gevarieerd programma opn.). 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Leidende staatslieden schrijven. 22.1024.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding, 10.15 Pizno- voordracht. 10.40 Haagsche straatnamen. 11.00 Concertgebouworkest (opn.). 11.30 Cello en piano. 12.00 Otto Hendriks en zün orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berich ten. 13.00 Tusschen de bedrijven, gevarieerd programma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Orgel spel, zang en de Bohémiens. 16.45 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O,Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Klaas van Beeck en zijn orkest. 18.15 De Heeren val. der Aa en Boom, zakenlieden aan het woord. 18.30 Re portage. 18.50 Orkest Malando cn solist. 19 30 B.N.O.Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. ,19.50 B.N.Ö.: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 20.00 B.N.O.: Engelscho ultzehding „Hollands Polltical Aspects". (Voor de Radio-Centrales: Gramofoonmuziek). Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken). 20.15 Viool, cello en plano. Ca. 20.50 Gramofoonmuziek. 21.00 Boekbespreking. 21.15 Viool en piano. 21.40 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramo foonmuziek. 22.0522.10 Avondwüding. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.) Plaatsverv 'van den Hoofdredacteur, Buitenland, Alg Reportage en Streek nieuws Fred Groot, Schagen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel der A. C. van Kampen, den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2