VOORZICHTIG WESTELIJKE KAMPIOENEN STELLEN TELEUR l!£c* Alkmaarsche Boys beginnen goed Eindhoven maakt een prachtige kans op het landskampioenschap na de fraaie overwinning op Blauw Wit. In het Noorden is Sneek bui ten gevaar gekomen, terwijl L.S.C. er heel wat rainjler gunstig voor staat. De Alkmaarsche Boys zijn de degradatiewedstrijden goed begon nen met een overwinning op Be verwijk. DE KAMPIOENSCOMPETITIE. Eindhoven gaat voort op den weg naar het kampioenschap en ver sloeg Blauw-Wit gisteren met 3—0. Heerenveen speelde wederom ge lijk, nu tegen A.G.aV.V., zoodat de Noordelingen thans twee punten achter zijn bij Eindhoven. De stand is: Eindhoven 3 3 0 0 6 A—0 Heerenveen 4 12 14 5-6 A.G.O.V.V,. 2 0 2 0 2 2—2 A.D.O. 2 0 111 2—3 Blauw-Wit 3 0 12 1 26 EERSTE KLASSE. Dtotrlet II. De beslissingswedstrijd Velocitas Sneek is in een gelijk spel geëin digd. Sneek is thans buiten gevaar, doch zijn stadgenoot L.S.C. staat er niet zoo mooi voor. Het zal a.s. Zon dag van Velocitas moeten winnen, daar gelijk spel reeds de oderste plaats, dus degradatiewedstrijden spelen, beteekent. PROMOTIE COMPETITIE 2e klasae. Distriet L Volewijckers heeft het in Utrecht tegen DOS niet verder kunnen bren gen dan een gelijk spel. Echter de Amsterdammers bezetten nog de bovenste plaats met 3 punten uit 2 wedstrijden. District IL 't Gooi is de degradatiewedstrij den begonnen met een gelijk spel ,(11) tegen UW. De tweede kam pioen uit de-tweede klasse is nog niet bekend, zoodat over het ver loop nog weinig valt te zeggen. District HL Hengelo behaalde op Borne een verdiende 31 overwinning. Go Vitamine F-gebrek loert, en bedreigt het «eint van tallooze vrouwenVitamine F ia het schoonheidsvitamine, dat door metten aan het organisme en de huid moet -worden toegevoegdzonder vitamine F •verliest de mooiste huid haar frischheid. Mèt vitamine F fleurt de saaiste, droogste huid weer op! Wacht niet, tot Uw teint verraadt, dat Cok U het slachtoffer is geworden van itamine F-gebrek. Pas Dobbelman's Castella Crèmes dagelijks toe, de schoon- tieidscrèmea met het rijke gehalte aan vitamine F! VITAMINE-F-CREMES Ahead wist in een spannenden wed strijd op het laatste oogenblik een overwinning te behalen op Rheden Het vermoeden rijst thans dat de strijd om een plaatsje in de eerste klasse zal gaan tuschen Go Ahead en Hengelo. District IV. In de Oostelijke afdeeling van dit district, moest VVV op eigen ter rein zijn meerdere erkennen in Bleijerheide, waardoor de span ning behoorlijk is gestegen. In de Westelijke afdeeling deel den Vlissingen en de Baronie de punten. Het wachten is hier thans op nummer laatst uit de eerste klasse. DISTRICT L Tweede klasse A. Hier vond alleen de onbelangrijke wedstrijd RCHWFC plaats, die in een gelijk spel (1—1) eindigde. Promotiecompetitie 3e klasse. Hollandia heeft het tegen O.V.V.O. niet kunnen houden en werd met een 31 nederlaag naar huis ge zonden. Alkmaarsche Boys is den strijd om de plaats in de tweede klasse te behouden, begonnen met een 2—C overwinning op Bever wijk, dat daarmede zijn tweede ne derlaag in de promotie te boeken kreeg. Derde klasse A. De beslissingswedstrijd voor de laatste plaats V.V.Z.Always For ward is geëindigd in een 3—2 over winning voor V.V.Z., zoodat voor ^fUI ZOU SOEO D^QBELM^N POODICT! DE W EDST Rl) D VAN DEN DAG Fraaie zege van Eindhoven In een fraai gespeelden wed strijd met vele fraaie momen ten behaalde Eindhoven op ei gen veld een verdiende over winning op Blauw-Wit. De eerste helft bracht een goed overwicht van Eindhoven. Blauw-Wit kreeg vrijwel geen gelegenheid om aan de Eind- hovensche druk te ontkomen. Bij een aanval stopte keeper Ferwerda met moeite een hard schot van Hessels. Het was evenwel uitstel van executie, want 4 minuten later brak de rechtsbuiten van Eindhoven v. d. Heyden op fraaie wijze door de Blauw Wit verdediging heen om daarna het leder over te geven aan Muilekom die op zijn beurt de Zeeuw in de ge legenheid stelde het eerste doel punt te maken (1—0). Dit doel punt stimuleerde Eindhoven tot nog grootere inspanning. Een misverstand tusschen Wilders en Rous leverde onge veer 10 miniuten voor de rust het tweede doelpunt op voor Eindhoven. Hessels, die in dezen wed strijd uitsetkend voldeed, plaat ste den bal naar Peeters, die daarop v. d. Heyden in de ge legenheid stelde te scoren (2M» Na de rust zette Blauw Wit terstond alles op alles om het verloren terrein te herwinnen. De wedstrijd kreeg hierdoor een meer evenwichtig karakter, waarbij beurtelings de doelen in ernstig gevaar kwamen. Een prachtige aanval van de rechtervleugel dor thuisclub, geleid door v. d. Heyden, werd besloten met een vliegend schot van Peeters. onhoudbaar voor keeper Ferwerda. Het doelpunt werd evenwel geannuleerd, daar bleek, dat Peeters buiten spel stond. Tien minuten voor slot for ceerde Hessels een snelle door braak. De Zeeuw ving het lfe- der op en plaatste den bal voor de voeten van v. d. Heyden, die hard inschoot (30). Met Eindhoven in den aanval kwam het enide van dezen wedstrijd. Voetbaluitslagen DE KAMPIOENSOOMPETITIE. HeerenveenA.G.O.V.V. 11 Eindhoven—Blauw Wit 3—0 EERSTE KLASSE. District T. VelocitasSneek 11 PROMOTIECOMPETITIE TWEEDE KLASSE. District L D O.S.—Volewijckers 2—2 District IL 't Gooi—Ü.V.V. 1—1 District HL BorneHengelo 1—3 Go Ahead—'Rfheden 3—2 District IY. VlissingenDe Baronie 33 V.V.V.Bleijerheide 13 DISTRICT L Tweede klasse A. R.C.H.W.F.C. 1-1 West FrisiaKennemers afg. Tweede klasse B. Volenidam—Wateigraafemeer 6—1 Zeeburgiade Spartaan 4—2 Promotiecompetitie 3e klasse. O.V.V.O.—Hol landa 3—1 Beverwijk—Al km. Boys 6—2 Derde klasse A. V.V.Z.Alw. Forward 3—2 Promotiecompetitie 4e klasse. V.V.W.—I.V.V. 6—2 Reserve 2e klasse A. V.S.V. 2-H.R.C. 2 afg. Always Forward nog een harde strijd te wachten is om in de der de klasse te blijven. Promotiecompetitie 4e klasse. Ook de tweede wedstrijd hoeft V.V.W. geen succes geibracht. Met 20 moest het de meerderheid van I.V.V. erkennen, zoodat Scha- gen en I.V.V. thans samen de lei ding hebben, met elk 2 punten uit één wedstrijd. Alkm. Boys winnen van Beverwijk De rood witte Alkmaarders heb ben het er in den eersten wedstrijd voor de promotie-degradatie-com petitie goed afgebracht en we kun nen er meteen aan toevoegen, dat de behaalde overwinning alleszins verdiend is. Overigens was de wed strijd meer spannend dan fraai, terwijl de zenuwen een groote rol speelden. Zoo miste Beverwijk zelfs een strafschop! Ongetwijfeld lag er nog een merkbaar verschil aan speelcapa- citeiten tusschen beide ploegen en het was slechts aan de verdediging van Beverwijk te danken, dat er geen meerdere doelpunten kwamen aan de Boyskant In hun aanval blonk de beken de Maanhout wel het meest uit. De Boys verloren de toss en trap ten tegen den wind af. Reeds dade lijk vallen de Boys aan, doch de gasthceren zijn op hun qui vive en voelen even later doelman Kramer aan den tand. Een kans voor het Boys-doel wordt onbenut gelaten, want het schot gaat langs het doel. Aan den anderen kant zien we de Grand met een scherp schot den onderkant van de lat raken. Het terugstuitende leer wordt nog net weggewerkt. -Bij een volgenden aanval schiet Appel rakelings naast. Na ruim een kwartier weer een aanval van de Boys: Goudsblom duikt voor het doel op en doelpunt onhoudbaar. (01.) Dan hebben de Bevewijkers pech met een schot tegen de lat en even later missen ze een strafschop. Meerdere hoekschoppen van Bever wijk volgen, zonder succes even wel. Na de rust maakt doelman Hoo- gerwerf een goed schot en een kopbal van Goudsblom onschade lijk en na eenige snelle aanvallen van Beverwijk, komen de Boys ook weer in den aanval. Een schot van Schenke wordt fraai gestopt tot hoekschop verwerkt. Het spelpeil zakt dan snel, maar de Boys beheerschen de situatie volkomen, zonder echter te doel punten. Er zijn dan nog slechts 5 minuten te spelen, als een goede aanval, geleid door Appel, waaruit de Grand tenslotte doelpunt (0—2 en daarmee de Boys in veiligheid brengt. Lotsy opvolger van dr. Prooye? Ter voorziening ln de vacature, ontstaan door het overlijden van Dr. van Prooye, zal het bestuur van den N.V.B. de vereonigingen de ge legenheid bicden, om condïdaten te stellen voor de verkiezing van een voorzitter. Deze candidaatstelling zal binnen, acht dagen moeten plaats vinden. Het N.V.B.-bestuur heeft met al- gemeene stemmen besloten den heer K. J. J. Lotsy hiervoor aan te bevelen. W.A. marcheert Nagenoeg geen uitvallers bij de lentemarsch. Onder groote belangstelling is op Hemelvaartsdag de door de W.A. uitgeschreven lentemarsch gehou den, waarvap het parcours voor W.A, en S.S. 30 km. cn voor P.0 en nevenorganisaties 25 km be droeg. De prijzen bestonden o a. uit bekers en medailles, wélke dooi den heerbapleider Fcenstra werden uitgereiktr De groep Voorburg van de W.A verkreeg den eersten groepsprijs Verder behaalden van de -W.A een vendel van de bereden afdeeling en het vendel Peter Ton resp den 2cn en 3en groepsprijs, terwijl het mu- ziekvendel een extra-prijs verwierf. De geheele marsch had een uit muntend verloop en er waren na genoeg geen uitvallers. Italiaansch Weermachtbericht ROME, 14 Mei (Stefani). Het Italiaansche weermachtsbericht luidt: Aan het landfront in Cyre- naica niets van beteekenïs. Duit- sche jagers hebben twee vliegtui gen neergeschoten. Een derde werd door'het afweergeschut van Beng- hazi neergeschoten bij een aanval, die geen schade te weeg bracht. Be drijvigheid van bomenwerpers en jagers der spilmogendheden- boven Malta. Bij gevechten verloor de Britsche luchtmacht 2 Spitfires. Aanvallen van Engelsche duikboo- ten op onze konvooien in de Mid- dellandsche Zee mislukten volko men. Nieuwe oproep van Bose DE LAATSTE ONAFHANKELIJK HEIDSSTRIJD VOOR INDIË BEGINT. (Vervolg van pag 1.) Mijn geheele leven, zoo vervolg de Bose, is een lange gelijkmatige, en voortdurende keten van verbe ten strijd tegen het Britsche impe rialisme. De Britsche propagandis ten die door de historische verkla ring van den Japanschcn minister president Tojo: „Indië voor de In diërs" bijna tot zwijgen gebracht waren, zijn thans weer op hun ou de argumenten teruggekomen. Ja pan, dat met Engeland en Amerika in oorlog is, is besloten het Engel sche en Amerïkaansche imperialis me in het Oosten uit te roeien. Het is de hoogste tijd dat 't Britsche imperialisme van de oppervlakte der aarde verdwijnt, opdat vijfhon derd millioen menschen zich weer in het leven en de vrijheid kun nen verheugen. De golf van Benga len en de Indische Oceaan zijn ook HITLER: De nationaal-socialisti- sche arbeider moet weten, dat de bloei der nationale'economie zijn eigen materieel geluk be teekent. MUSSERT: Zijn eer zal de arbei der terug hebben op den dag dat al diegenen volwaardige staatsburgers zullen zijn, die hun taak naar behooren ver richten. FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktifk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 56 „Natuurlijk! Zorg jij voor de for maliteiten. Het parket waarschuwen, dr. Jurrians, de Geneeskundige Dienst... En kom dan zelf ook!" Sanders liet zijn ontbijt verder on aangeroerd. Binnen vijf minuten zat hij in zijn snellen wagen, die hem dwars door de hoofdstad naar de Linnaeusstraat bracht. Twee agen ten van de dichtstbij gelegen politie post stonden bij het hek van den kleinen voortuin en brachten hun hand salueerend aan hun pet, toen zij den inspecteur ontwaarden. „Hoe laat zijn jullie van het geval in kennis gesteld?" informeerde hg haastig. „Tegen half negen, inspecteur antwoordde een hunner. „Het ia on middellijk doorgegeven aan het hoofdbureau". „Nog niemand boven geweest?" „Neen, inspecteur. We hebben op de recherche gewacht!" „Dank je!" Sanders spoedde zich het hek door. In het huis had men hem blijkbaar reeds zien aankomen, want nog vóór hij zijn hand naar de belknop had uitgestoken, werd de deur reeds open getrokken. Bij twee treden tegelijk snelde hij de hooge trap op. Boven in het nauwe portaal stond het vol menschen, die allen in angstige spanning de komst der po litie verbeidden. Mevrouw de Vries, de hospita, liep handenwringend het gangetje op en af, voor zoover de beperkte ruimte dat althans toeliet en de geheele familie Radersma van de lager gelegen verdieping, tracht te het daghitje te kalmeeren, dat de tranen over de wangen biggelden en steeds weer met luidere uithalen in een nieuwe huilbui losbarstte. Me vrouw Kardinaal, de hoogst bejaarde officiersweduwe, draafde, hevig be nieuwd naar meerdere details, achter haar buurvrouw aan en meneer Bak ker, de hoofdonderwijzer, die dezen ochtend zijn school scheen te verge ten, beijverde zich mevrouw de Vries en mèt haar de weduwe Kardinaal tot staan te brengen, hetgeen hem vooralsnog echter niet gelukte. Het was een dwaze situatie, waarin San ders onmiddellijk eenige orde tracht te te scheppen. Bjj zijn verschijning wendden de aanwezigen zich trou wens allen tegelijk tot hem, zoodat hij een goede kans kreeg om zijn gezag te laten gelden. „Behalve de familie de Vrie3 en haar huisgenooten moet ik iedereen vriendelijk verzoeken te vertrekken, tenzij een uwer waardevolle inlichtin gen kan verschaffen!" Een storm van protest steeg op en niemand maakte aanstalten het portaal te verlaten. „Komaan, wie is mevrouw de Vries? U? Prachtig! Zijn er nog meer gezinsleden? Niet? Uw echt genoot al vroeg op reis gegaan? Ah juist! En hier hebben we zeker het dienstmeisje? Kalm maar zus. hui len helpt niet. Ziezoo en nu de andere dames en heeren een "trapje lager!" Met zachten drang leidde de in specteur de zwerm hulpvaardige nieuwsgierigen naar de trap, hun verzekerend, dat hij hen zou laten roepen, zoodra dat noodig mocht blijken. Daarna volgde hij de hospita en haar dienstmeisje naar de salon, waar het verhoor kon beginnen. Het hitje vertelde, nog steeds snik kend, dat om acht uur ongeveer, toen ze, zooals steeds, het ontbijt op meneer Loucheur's kamer wilde brengen, haar kloppen onbeantwoord was gebleven. Het gebeurde wel eens meer, dat meneer nog sliep om dien tijd en ze was dus doodeenvoudig de zitkamer binnengegaan. Aanvankelijk was haar niets bij zonders opgevallen, omdat zij al haar aandacht schonk aan het ontbijt en zich voornamelijk tusschen het buffet en de tafel bewoog, maar toen zij de gordijnen wilde openschuiven, zag zij meneer Loucheur plotseling voor zijn stoel op den grond liggen. Het leek wel of hij van zijn stoel was afge gleden. Het meisje barstte in een nieuwe huilbui uit en van die gelegenheid maakte mevrouw de Vries gebruik om de verklaringen van haar gedien stige te bevestigen. Zij had plotse ling een gil gehoord en was daarop naar de kamer van meneer Loucheur gesneld, waar zij haar dienstmeisje in de grootste ontsteltenis aantrof. Het leed geen twijfel of de Belg was dood. Daar haar man reeds om half zeven voor zaken op reis was ge gaan, had zij de hulp van den heer Radersma ingeroepen en dez»- had, na een vluchtigen blik op het lijk te hebben geworpen, het vertrek afge sloten en de politie gealarmeerd. (Wordt vervolgd.* Chnrchills dreigement met den gifgas-oorlog LEUGENACHTIGE VOORWEND SELS ZEGGEN BERLIJNSCHE POLITIEKE KRINGEN. (Vervolg van pag. 1). Deze foruleermg is thans eens en voor altijd vastgelegd. Men kent, zooals dikwijls genoeg onder streept en met werkelijk weten schappelijke grondigheid bewezen is de methole van argumenteeren van den Britschcn oorlogsophitser. Hij heeft steeds leugenachtige voor wcndsels hij de hand gehad, wan neer het er om ging, een van zijn nieuwe misdaden in te leiden, Te beginnen met den veldtocht in Po len tot den huldigen dag heeft hij het nooit aan uitvluchten voor rijn wandaden laten ontbreken. Toen Churchill in Griekenland zich reeds zeer vroegtijdig in de mili taire gebeurtenssen inschakelde, geschiedde dit met den leugen van een z.g. „Duitsche invasie". Hij heeft, toen hij Irak overviel, een ..vijfde colonne" geconstrueerd. Hij heeft, toen hij den Franschcn Sy rië ontstal, in cynische leugen achtigheid beweerd, dat daar Duitsche valschermjagers waren. I-lij heeft zijn overval op het vreed zame Iran „gemotiveerd" met den leugen, dat de Duitschers daar voor hem vasten voet hadden \vU Ion krijgen. En, zooals hij voor iedere wandaad een nieuwen leu gen gereed had, zoo beweerde hij nog dezer dagen bij de actie tegen Madagascar. dat Japan dit eiland bedreigt, afschoon hij vrijwel in één adem Verrassenderwijze toegaf dat deze actie reeds lahgcn tijd geleden, op touw gezet was. Deze methode verschaft" een inzicht van vèrstrekende beteekenis, dat de wereld niet vergeten mag! Londen vergist zich! E-n nu seinde GlobeReuter in den nacht van Maandag op Dinf- dag het volgende bercht de wereld in: „Tot laat in den avond van Maandag was het Duitsche volk nog niet op de hoogte gebracht van de waarschuwing van Chur- chill, dat Groot-Brittannië tot dien gasoorlog in Duitschland zou over gaan, wanneer de nazi's gas tegen Rusland zouden gebruiken". Men vergist zich te Londen: Het Duitsche volk is van de misda dige methoden van den goweten- loozen misdadiger Churchill op de hoogte, zooals alle andere jonge volken, die zich op het oogenblik in den strijd tegen de systemen van den dikken oorlogswinstmakcr Churchill en den met hem ver bonden massamoordenaar Stalin bevinden. Doch deze jonge volken zijn soldatenvolken. Zij kletsen niet, zij laten voafr hun strijd voor de vrijheid en tegelijkertijd voor hun programma van vrede en vrijheid daden spreken. Deze volken zullen echter ook op deze nieuwe misdaad van Churchill, die. het ook in dezen oorlog vergoten bloed van zijn volk voor de bevrediging van zijn persoonlijke perverse am bities noodig heeft, op de juiste wijze weten te reageeren. Churchill heeft indertijd het eerst hevel gegeven, dat zijn luchtmacht zich uit vrees voor het eerlijke tweegevecht met den militairen te genstander liever aan de terrori seering van de burgerbevolking reeds onttrokken aan de controle van de Britsche heerschappij ter zee, en ondanks de inspanning van Chinccsche huurlingen om Birma voor Engeland te behouden, is Mandalav gevallen en zijn gealli eerde troepen uit Birma verdreven. Deur geopend voor Ameri- kaanschen overvaL Sinds ik de laatste maal het woord tot u richtte, hebt ge kun nen zien hoe de Britsche regeering, onder het voorwendsel den Japan- schen inval af te slaan, de deur opende voor den Amerikaanschen overval. Amerïkaansche diploma ten, Amerikaansche zakenlieden en Amerikaansche strijdkrachten over- stroomen thans Indië. Komt hier aan niet terstond een einde, dan zullen wij spoedig een nieuw ge vaar onder het oog moeten zien. De heeren van het Witte Huis en van Wallstreet hebben het Britsche wereldrijk tot de liquidatie genood zaakt en laatstgenoemden probee- ren met alle hun ter beschikking staande middelen het Britsche we reldrijk nog tijdens den oorlog vol komen onder hun controle te krij sen. Daar het Britsche wereldrijk met den dag meer afbrokkelt en het lot van Indië onzeker is, wil ik u er aan herinneren dat in Mei 1857 de eerste onafhanlcelijksstrijd van Indië begon. In 1942, 85 jaar later, zal de laatste onafhankelijkheids strijd van Indië beginnen. Het uur voor de bevrijding van Indië heeft geslagen. Wij Indiërs buiten Indië hebben ons op deze laatste phase van onzen nationalen strijd voorbe reid. Wij hebben ons niet alleen uitgerust voor den gewapenden strijd om ons geliefd vaderland te bevrijden, doch wij hebben ook alle voorbereidingen getroffen om de vraagstukken van den wederop bouw na den oorlog in het vrije In dië te regelen. De Azad Hincl Sangh zal als internationale organisatie aan uw zijde staan om te strijden en de vrijheid van Indië te verwer ven, alsmede het vrije Indië weer op te bouwen. moest wijden. In het bloed van de weerlooze vrouwen en kinderen, niet slechts op het continönt, doch ook in het Engelsche eilandenrijk, heeft deze ontaarde sadist gezwol gen. Hij weet met welke vreeselijke slagen de Duitsche luchtmacht de ze misdaad in de Britsche steden vergolden heeft. Hij weet dit wel iswaar alleen maar, omdat hij do ruïnes en bomkraters heeft gezien, omdat deze lafaard natuurlijk per soonlijk, met de whiskyflesch in de hand, in zijn geriefelijke schuilkel der zat, daar het lijden en de noo-1 den van zijn eigen volk hem im mers koud laten. Zou Churchill het wagen bevel tot den gasoorlog te geven, zooals zijn plan is, dan dient men te we ten, dat dit minderwaardige cr3a- tuur, dat door schelmenstreken aan het roer blijft, zelf aan den lijve j alle gruwelen zal ondervinden, die deze erbarmelijke lafaard van de veilige schuilkelders, waarvan hij 1 er alleen te Londen vier luxueus voor zich heeft laten inrichten, thans over de volken uit te starten denkt De wereld weet, dat Duitschland en zijn legers tot dusver dezen oor log gevoerd hebben met een ridder lijkheid, zooals het een soldaat be taamt, hoewel dit juist aan het Oostelijk front, in verband met de slinksche moordtactiek van den bolsjewistischen tegenstander, een extra zware moreele belastingproef beteekende. Zou Churchill zijn plan verwezenlijken, dan kan hij er ze- ker van. zijn, dat ook deze nieuwe gangsterstreek Duitschland niet on voorbereid zal vinden! RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 17 MEI. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.46 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Brandende kwesties, causerie (opn.). 8.30 Amusements orkest (opn.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Omroeporkest en solisten (opn.). 10.00 Ern stigs muziek (opn,). 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Fluit, clavecimbel en gramofoonmuziek. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.10 Orgelconcert. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 13,00 Uit het bloembollenland. 13.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest, en soliste. 14,00 Waarom leeren wij eigenlijk. 14.20 Na gedanen ar beid muziek en vroolijkheid. 15.45 Gra mofoonmuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Viool plano. 16.45 Gemengd koor „De Zingende Dletschers" en gramofoonmuziek. 17.15 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 17.30 Gra mofoonmuziek. 17.35 Duitsche taalcursus. 18.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 18.16 Het kwartier van den arbeid. 18.30 Otto Hendriks en zijn orkest. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: De wereldmeening uit den aether geplukt. 19.10 Gramofoonmuziek. 19.15 Als ik 't voor 't zeggen had. 19.30 Bonte avond. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Cen trales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Concertgebouw orkest en solist (opn.). 21.35 Gramofoon muziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. 22.10—24.00 Gra mofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 ,m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramo foonmuziek. 10.30 Lichte muziek (opn.j. 12.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek. 12.30 Haarlemsche orkestvereenlging en solist (opn.). 12.45 B.N.O.: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten. 13.00 Het Syl- vestre Trio. 13.40 Voor de Jeugd. 14.00 Om- roep-Symphonle-orkest. 14.35 Gramofoon muziek. 14 45 Bij de instelling der Gilden, lezing. 15.00 Het Omroep-Symphonle-Orkest. Ca. 15.50 Gramofoonmuziek. 16.00 Een Strijk orkest en gramofoonmuziek. 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 17.30 Orgelspel. 18.00 Programma overzicht. 18,15 Gramofoonmuziek. 18.30 De N.S.B. antwoordt. 18.45 Gramofoon muziek. 19.00 Orkest MaJande en solist. 19.30 •N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Praatje in Groningsch dialect. 20 00 Hier W.A. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 20.15 Gramofoonmuziek. 20.45 Bonte avond 21 30 Filmpraatje: Eén die er zelf bij was 21 45 B.N.O.Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoon muziek. 22.05—22.10 Avondwijding. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw) Plaatsverv van den Hoofdredacteur. Buitenland. Alg Reportage en Streeknieuws Fred Groot, Schagen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel der A. C van Kampen, den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2