Distributienieuws Nieuwe bonnen roovirs van HÖITIKA Zuid-Afrika basis der geallieerden Geldige bonnen vo«r voedingsmiddelen Voor de volgende week zijn aan gewezen de bonnen nr. 26 voor ■brood, vleesch en aardappelen waarbij het aardappelrantsoen blijft vastgesteld op K.G. per week. Verder zijn voor het tijdvak van Zaterdag 17 Mei tot Zaterdag 13 Jurii verkrijgbaar de gewone rant soenen suiker op bon 299, jam of 250 gram suiker op bon 303, bloem op de bonnen 301, 305, 309 en 313, rijst op de bonnen reserve 417 en 418, peulvruchten of havermout op bon 307, gort op bon 311, vermi celli of maizena op bon 315, kaas op de bonnen 298, 302, 306, 310 en 314, en melk op de bonnen 26 t.m. 29. Voorts geeft van 17 tot 25 Mei bon 26 van de boterkaart recht op het koopen van boter en bon 26 van de vetkaart op boter, margarine of vet. Nieuwe bonkaarten De Distributiediensten der ge meenten, waar men in het bevol kingsregister is ingeschreven, zul len tegen overlegging van de stam kaart en in ontvangstneming van een bon van 't inlegvel, gedurende het tijdvak van 25 Mei tot en met 13 Juni a.s. op nader te bepalen tijd stippen de bonkaarten voor voe dingsmiddelen 7e periode 1942, be nevens nieuwe aardappelkaarten, welke gebruikt zullen worden van 28 Juni tot en met 8 Augustus a.s., uitreiken. De diensten zullen uitreiken: Aan houders van een inlegvel KI of LI, een bonkaart K104 of L104, benevens een aardappelkaart EN, welke de nummers 33a, 34a, 36a tot en met 39a bevat, van elk nummer twee bonnen. Aan houders van een inlegvel K2 of L2 een bonkaart K 204 of L 204, benevens een aardap pelkaart EP. welke drie bonnen met dezelfde nummers als de EN-kaart bevat. Aan houders van een inlegvel K 3 of L 3 een bonkaart K 304 of L 304, benevens een aardappel kaart EN. Aan houders van een inlegvel K4 of L4 een bonkaart K 404 of L 404, benevens een aardappel- kaart EG, welke één bon van de op de EN-kaart voorkomende num mers bevat. Houders van L-inlegvellen zullen ditmaal geen toeslagkaarten voor aardappelen ontvangen. Voorts zul len ditmaal aardappeltelers wel een aardappelkaart ontvangen, met uitzondering van die telers, die vroege aardappelen verbouwen. De distributiediensten zullen de brood-, respectievelijk vleeschkaar- ten van zelf verzorgers voor brood of vleesch inhouden, evenals de melkkaarten van kinderen van melkveehouders. De aandacht wordt er op geves tigd, dat zij, die geboren zijn in de maand Juli van de jaren 1921, 1928 en 1938, hun inlegvelleri moeten ruilen, vóór zij hun bonkaarten in ontvangst nemen. Beachuit alleen voor kinderen en zieken 'S-GRAVENHAGE, 15 Mei. De Secr.-Gen. van het Dep. van Land bouw en Visscherij maakt bekend, dat met ingang van 17 Mei beschuit uitsluitend verkrijgbaar zal zijn voor kinderen van 0 tot en met pl.m. 3 jaar. Op de bonkaarten voor voedingsmiddelen 6e periode 1942 K 403 en L 403, komen te dien ein de bonnen voor met het opschrift „Beschuit". Voorts zal men beschuit kunnen verkrijgen op de met „één" rantsoen beschuit" gemerkte rant- •oenbonnen. Tegen afgifte van brood- en bloembonnen zal men met ingang van genoemden datum dus geen be schuit meer kunnen koopen. Wel kan men echter op de beschuitbon nen in plaats van 75 gram beschuit desgewenscht 100 gram brood of een rantsoen gebak betrekken. Toast, waaronder begrepen de z.g. „Weerter beschuit", en scheepsbe schuit, vallen niet onder de be schuitdistributie en zullen derhalve verkrijgbaar blijven op brood- en bloembonnen. Weer havermout op den bon Gedurende de distributieperiode van 17 Mei tot en met 13 Juni a.s., geeft bon „307 Algemeen" naar keu ze recht op het koopen van 250 gram peulvruchten of 250 gram ha vermout. Zooals bekend is gedurende eeni- gen tijd geen havermout meer ge distribueerd, doch zijn in plaats daarvan peulvruchten beschikbaar gesteld. Hierin is dus thans in zoo verre wijziging gebracht, dat naast peulvruchten ook havermout ver krijgbaar zal zijn, zij het slechts in beperkte mate. Het betreft hier na melijk den verkoop van restant- voorraden. N.AD. Zomerkampen Aanmelding nog mogelijk. 's-GRAVENHAGE, 16 Mei. Buiten het groote aantal kampen van den Nederlandsohen Arbeids dienst, waarin op Maandag 1 Juni a.s., de diensttijd van vijf en een halve maand voor vele jonge Ne derlanders aanvangt, zal de N.A.D. nog een tiental andere nieuwe kampen in bedrijf stellen en wel op 1 Juli. Van Woensdag 1 Juli t.m. Zaler dag 12 December 1942 zullen ook in deze „zomerkampen" arbeids- dienst-afdeelingen worden gele gerd, waarvan de leden gezamen lijk den eeredienst aan hun land en volk zullen verrichten en on derling een kameraadschap vor men. Ten aanzien van deee tien kam pen is de aanmelding nog t.m. 2 Juni mogelijk voor die ongehuwde Nederlanders, die den leeftijd van 17, doch nog niet dien van 24 jaar hebben bereikt. Bovendien wordt een beperkt aantal plaatsen beschikbaar ge houden voor hen, die in aanmer king wenschen te komen voor een aanstelling in openlbaren dienst of bij het bijzonder onderwijs gil die na 31 December 1919 zijn ge boren, terwijl zij de minimum leeftijdsgrens voor arbeidsmannen (17 jaar) hebben bereikt. Dit ge schiedt daarom, aangezien, krach tens het op 1 April 1942 in de Staatscourant gepubliceerde Ar beidsdienstplichtbe-sluit aan de bovenbedoelde sollicitanten, voor zoover zij den leeftijd van achttien jaar hebben bereikt, van ovérheids wege de eisóh wordt gesteld, dat zij hun Arbeidsdienstplicht hebben vervuld. De aanmelding, .tot vrijwillige dienstneming in den Nederland— schen Arbeidsdienst kan gescbie^ den bij de aanmeldingsbureaux in Amsterdam, Apeldoorn, 's Gra- venhage, Groningen, 's Hertogen- bosoh en Utrecht, bij de gemeen tehuizen of bij de arbeidsbureaux. 222. De kluizenaar riep: Pak de baarden en volg me, vlug! Ze ko men stellig met nog meer terug. Al hollende trachtten ze de baar den om te doen, maar Piet kon de zijne niet vastkrijgen en liep ten slotte met dat ding achter op zijn bol, terwijl de haren achter hem aan fladderden. De ziekte-uitkeering bij bevalling De ziektekassen geven in lichtingen. 's-Gravenhage, 15 Mei. In de ziektewet is sinds een half jaar de bepaling opgenomen, dat aan de echtgcnoote, alsmede aan de doch ters, stief- en pleegdochters van den verzekerde, die in diens gezin leven, bij bevalling een bijdrage in de kosten der bevalling, groot f 55 wordt toegekend. Uit de praktijk blijkt, dat vele personen, die op deze uitkeering recht hebben, niet weten, tot wicn zij zich moeten wenden. Daarom zij nogmaals medegedeeld, dat boven vermelde personen zich, tot het verkrijgen van de 5.5 gulden, dienen te richten tot de ziekenkas, waar bij de werkgever van den persoon, in wiens gezin de bevalling plaats vindt, is aangesloten. De naam en het adres van deze ziekenkas staan vermeld op een kaart, welke in elke ónderneming is opgehangen. Herhaaldelijk gebeurt het, dat men zich wendt tot een andere zieken- En de zegeningen daarvan voor de bevolking. Berlijn, 15 Mei (ANP). De Ame- rikaansche radiostations houden zich den laatsten tijd bezig met het Amerikaansche voornemen om van Zuid-Afrika een groote basis der geallieerden te maken. Het ver luidt, dat een half millioen Ame rikaansche soldaten daar opgeleid kan worden, die dan duizenden mij len dichter bij het midden en verre Oosten zouden zijn om daar aan te vallen. De chef van de Amerikaan sche missie in Noord Afrika, gene raal-majoor Rissel Maxwell, heeft onlangs ten aanzien van de taak van Amerikaansche troepen in vreemde landen woordelijk ver klaard: „Hun taak is den strijden den troepen van de andere gealli eerde landen, die wezenlijk strij den, hulpdiensten te verleenen. In Berlijnsche politieke kringen verklaart men naar aanleiding hier van, dat deze uitlating zeer duide lijk aantoont, welke plannen Roose- velt met Zuid-Afrika heeft. Nadat reeds het eerste Amerikaansche grondpersoneel daar is aangeko men, heeft de Amerikaansche pre sident het grandiose plan om Zuid Afrika door een zwerm sprinkha nen van een half millioen Ameri kaansche soldaten kaal te laten vreten. Men kan zich voorstellen, hoe het er dan in dit betreurens waardige land zal uitzien, nadat er nu reeds een noodlottige schaarsch te aan alle gebruiksartikelen, ja zelfs aan zoo kenmerkend Afri- kaansche levensmiddelen als sui ker, tarwe en boter bestaat. Wat verder de tegenwoordig heid van een half millioen Ame rikaansche soldaten voor een half millioen Zuid-Afrikaan- sche vrouwen en meisjes be- teekent, dat is wel op ÏJsland en in Australië overduidelijk gebleken. Dit is de zegening van de plannen van Roosevelt om de wereld gelukkig te ma ken, nl. dat zijn ruzie makende, dronken soldaten den vrouwen en meisjes van kleine volken het leven moeilijk maken, ter wijl de zonen en mannen van deze kleine volken op buiten- landsche oorlogstooneelen voor de egoistische machtslusten van Roosevelt moeten sterven. ROME 15 Mei. Het 713de com muniqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: In Cyrenaica gevechten tusschen patrouilles. Afdeelingen Italiaan sche en Duitsche vliegtuigen heb ben overdag en des nachts vliegvel den op Malta gebombardeerd. Bij een gevecht werden 8 Engelsche vliegtuigen neergeschoten. Agrarisch nieuws De »Mo11e" goedkooper BERLIJN, 15 Mei. De A.N.P.-cor- respondent meldt: Rijkscommissa ris Fisclvböck, heeft de harten aller Duitschers en niet het minst der Berlijners gestolen, door te bepalen, dat met ingang van heden de bier- prijzen met 4 Pfennig per liter ver laagd worden. De in Berlijn gebrui kelijke „Molle" wordt alzoo een Pfennig goedkooper. i dan op deze kaart is aangege ven, hetgeen niet alleen onnoodig werk veroorzaakt, doch groote ver traging geeft in de uitkeering, die juist zoo goed van pas komt. Bij de aanvraag verzuime men vooral niet den naam en het adres van den werkgever, waarbij de ver zekerde in dienst is, op te geven. ARBEIDSVOORWAARDEN LAND ARBEIDERS IN NOORD-HOLLAND Tusschen de werkgeverscommis sie voor den Noord-Hollandschen landbouw en vertegenwoordigers van den Nederlandsohen Bond van Arbeiders in het landbouw-, tuin bouw- en zuivelbedriif heeft deze week te Alkmaar een nieuwe be spreking plaatsgevonden ter vast stelling van loonen en arbeidsvoor waarden voor 1942/43. De bespre kingen werden gevoerd aan de hand van een van arbeiderszijde opge steld concept contract. De bespre kingen zullen a.s. Zaterdag worden voortgezet. De verwachting bestaat dat overeenstemming zal worden verkregen over de afsluiting van een provinciale overeenkomst, ech ter met een verdeeling van de pro vincie Noord-Holland in een 7-tal loongebieden. ARBEIDSVOORWAARDEN TUIN BOUWBEDRIJF NOORD HOLLAND. Na gehouden besprekingen tus schen een werkgeverscommissie voor den Noord-Hollandschen tuin bouw (groente- en fruitteelt) en ver tegenwoordigers van den Neder- landschen Bond van Arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zui velbedrijf is overeenstemming ver kregen over loonen en arbeidsvoor waarden voor 1942/43, Onder nadere goedkeuring van het College van Rijksbemiddelaars werd besloten het loon.van de vol waardige mannelijke arbeiders van 21 jaar en ouder vast te stellen voor de vaste arbeiders op f25, voor de seizoenarbeiders op f26 en voox de losse arbeiders op f27 per week. Van de jeugdige ax-beiders zal het loon zijn: op 20-jarigen leeftijd 90 19-jarigen leeftijd 80 18-ja- rigen leeftijd 70 en 17-jarigen leeftijd 60 van het loon van vol wassen arbeiders. De normale ar beidsdag zal in het tijdvak 20 Maart tot en met 31 October zijn van 6—6 of van 7—7 en in het tijdvak 1 No vember tot en met 19 Maart van „licht tot donker" met een dagelijk- schen rusttijd van 2 uur, terwijl de arbeid op Zaterdag in het zomer tijdvak 1Y> uur en in het wintertijd- vak 2^ uur korter zal zijn dan op de overige werkdagen. In het tijd vak 1 Juni tot en met 30 September kan zoo noodig 1 uur- langer wor den gewerkt, echter niet op Zater dag en tegen het normaal geldende uurloon. De overeenkomst bevat verder artikelen inzake betaling oveniren, Zondagsarbeid. doorbeta FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 57 Er werd gebeld. Het hitje ging naar de trap om aan hèt touw te trekken en keerde eenige oogenblik- ken later terug met Bartelink en een jongen medicus van den Genees kundigen Dienst. Daarop begaven allen zich naar de zitkamer van Lou- cheur, welke door mevrouw de Vries met een plechtig gezicht werd ont sloten, doch slechts door de drie mannen werd betreden. Sanders in specteerde het vertrek en de medicus boog zich over het ljjk, maar bijna onmiddellijk richtte hij zich weer op. „Hoe lang moet die man al dood zijn?" wendde hij zich tot Sanders, die juist de verbinding met de slaap kamer aan een onderzoek wilde on derwerpen. „Een paar uur waarschijnlijk", antwoordde deze. „Waarom vraagt u dat?" „Omdat hg net zoomin dood is als u en ik. Vanmiddag is hij vermoede lijk weer springlevend!" Met een paar stappen was San ders bij „het lijk". „Een zware verdoovlng ik denk door middel van een injectie. Hier, voelt u die pols maar eens..." Sanders voldeed mechanisch aan aan het verzoek, maar hij spaarde zich de moeite den polsslag vast te stellen. Zijn gedachten waren elders. „Een hoop herrie voor niets!" bromde de dokter. „Een vrouw is nu eenmaal direct overstuur, als zij iets ongewoons ziet. We behoeven dien man niet eens mee te nemen; h\j zal hier ook wel bijkomen". Sanders was naar het raam ge gaan en staarde peinzend naar bui ten. Een heldere winterzon bevrijdde zich van een vaalgrijze wolk en wierp haar eerste stralen op de nog met eenige sneeuwresten bedekte daken aan den overkant. „Een mooie boel!" viel Bartelink den medicus bij. „Het parket ge waarschuwd en dr. Jurrians..." Langzaam keerde S'anders zich om. „Wie heeft dr. Jurrians gewaar schuwd?" vroeg hij, kwasi belang stellend. „De telefonist zou hem opbellen", antwoordde Bartelink. „Op dr. Jurriam behoeven we niet te wachten", verzekerde Sanders, op elk woord den klemtoon leggend. „Die komt niet...!" Een brief. Vijf dagen geleden was een onbe kende man vermoord in Villa Vre delust... Omtrent den dader ontbrak alle aanwijzing. Verdenkingen gin gen uit naar mr. van Opweeghen, die zijn verblijf te Parijs zoo plotse ling had afgebroken, naar diens huis houdster, ofschoon daartoe weinig reden bestond cn naar den auto-mon teur, Hendrik Lampe, die geen be hoorlijk alibi kon opgeven en er van 07 de hoogte waj geweest, dat zich tijdelijk niemand in de villa bevond... Die verdenkingen waren ongegrond gebleken. Daarna volgde jhp. Ubels, de min of meer lichtzinnige notaris, die zich in een van zijn zwakke oogenblikken had laten verleiden tot het plegen van malversaties en ten slotte Louch-ur, de internationale charlatan, die zich elders waarschijn lijk reeds aan dozijnen delicten van meer of minder ernstigen aard had schuldig gemaakt, die niet tegen een inbraak en stell'g ook niet tegen een moord opzag, wanneer het er om ging zijn doel te bereiken, den ge- wetenloozen chanteur, die tot alles in start was, maar nu zelf,-, zij het slechts v«or een paar uren, onscha delijk was gemaakt... Rechercheur Bartelink overdacht dit alles, 'rv.-j.jl hjj met den ambu lance auto van den Geneeskundigen Dienst naar de stad terug reed, na dat hjj met den medicus den be dwelmden Loucheur op bed had ge legd en hem verder aan de zorgen van diens hospita had toevertrouwd. Ook Loucheur, de man, die zoovelen reeds te slim was afgeweest en met grenzenlooze brutaliteit ook de po litie om den n had weten tv. leiden, onschadelijk gemaakt... Doe. wien? Door dr. Jurrians...? „Dr. Jurrians Is niet thuis", zei het dienstmeisje, dat inspecteur Sandjrs, die van de Linnaeusstraat rechtstreeks naar de woning van den politiedeskundige was gegaan, te woord stond. „Ach meneer Sanders....'" Juf frouw van den Berg stak haar hoofd om de tochtdeur van de hall om daarna geheel te voorschijn te ko men. „Ik keek even, wie er was... Ik ben wat voorzichtiger geworden sinds vannacht... Nee, de dokter is niet thuis. Hij is vanmorgc al heel vroeg vertrokken. Een dringende aangelegenheid, zei hij, maar hij had een brief voor u. Dien heb ik een half uur geleden aan het hoofdbu reau laten Bezorgen. Hebt u hem nog niet ontvangen?" (Wordt Vervolgd.) ELK DER VOLGENDE RONNF.N GEEFT RECHT OP T KOOPEN VAN 17 Mei Lm. 23 Mei 1M2 26A brood 26B brood 26 beschuit 26A vleesch 26B vleesch 26A aardap. 26B aardap. 4 rants. brood of rants. gebak 1 rants. beschuit, brood of gebak 1 rants. vleesch of Vj. rants. vl.waren Wx Kg. aardappelen K Kg. aardappelen 17 Mei t.m. 13 Juni 1942 299 algem. 303 algem. 301,305,309, 313 algem. 4-17,4-18 res. 307 algem. 311 algem. 315 algem. 298, 302. 306, 310. 314 algem. 26A t.m. 29A melk 26B t.m. 29B melk 1 Kg. suiker 500 gram jam of 250 gr. suiker 1 rants. bloem, brood of gebak 250 gr. rijst 250 gr.peulvr./hayerm. 250 gr. gort 100 gr. vermic./maizena 100 gram kaas VA liter melk 1% liter melk 19 April Lm. 13 Juni 1942. 288 algem. 1250 gram koffiesurrog. 17 Mei t.m. 25 Mei 1942 26 boter 26 vet \Vi rant. boter I& rants. boter/marg./vet Beschikbaar per persoon 0 t'm 4 t/m 114 t/m| vol- I een- 3 jaar 13 jaar 20 jaar wass. hcid in tijdvak van één week 4 V/4 Vu 2 18 22 18 VI, VI, 2'/a 2'/, 33/i 2'/» '/2 rants. rants. kg kg in tijdvak van vier weken 1 1 1 1 kg 500 500 500 500 gram 4 4 4 4 rants. 500 pram 250 250 250 250 gram 250 250 250 250 gram 100 100 100 100 giam 500 500 500 500 gram 28 14 liter 7 7 liter in tijdvak van acht weken 250 250 250 250 gram in tijdvak van 9 dagen rants. rants. DIVERSE ARTIKELEN. Tijdvak 16 petroleum 01 t/m 05 B.V. brandst 01 K.F. brandst. 293 algemeen J zeep J toiletzeep U textiel (mann.) 2 L. pretroleurri 1 eenli. bi'andst. 1 eenh. brandst. (geen anthr.) 1 rants. zeep 1 rants. zeep 75 gr. toiletz. 80 50 gr scheerzeep I Apr. 1942 II Mei 1942 1 Mei 1942 1 Mei 1942 1 Mei 1942 1 Mei 1942 1 Mei 1942 31 Dec. 1942 30 Apr. 1943 31 Mei 1942 31 Mei 1942 31 Mei 1942 31 Aug. 1942 OPMERKINGEN: Niet meer geldig: Na Zaterdag 16 Mei: 24 Brood, Vleesch. Aardappelen. Boter en Vet. 277 t.m. 287, Algem., 289 t.m. 291 Algem., 294 Algem. 4-09. 4-10 Reserve (Rijst). 21 t.m. 24 Melk. Verlengd: t.m. Zondag 31 Mei: 211, 228, 272 Algem. (Zeep). G, H, I Zeep, Toiletzeep. 24 Boter en Vet voor aflevering Slaolie. 3-12. 4-12 Reserves (Sinaasappelen). ling loon op Christelijke feestda gen en voor de vaste arbeiders 6 vacantiedagen met behoud van loon en voor de losse arbeiders voor elke maand onafgebroken dienstverband bij denzelfden werkgever een halve dag vacantie. Van alles wat uit dorp en stad Lijk opgehaald. Uit de leemput ten te Gilze Reyen is het lijk opge haald van een 62-jarigen man uit Breda. Zijn naam is nog niet be kend, daar zijn persoonsbewijs ge deeltelijk vernield was. Landbouwer onder zijn egge ge raakt en gedood. Toen de land bouwer Jac. V. Zandvliet te Kruis land met een egge naar zijn land reed, kwam hij door een ongelukkig toeval in een sloot terecht, met de egge op zich. Hij werd daai'bij zoo ernstig gekwetst, dat hij korten tijd later aan de gevolgen overleed. Ongeval met doodelijken afloop. Bij het verrichten van werkzaam heden is te Horst (L.) de 57-jarige dakdekker P. Thielen van een hoogte van 10 meter gevallen, ten gevolge waarvan hij naar het zie kenhuis te Venlo moest worden overgebracht, waar hij is overleden, De overledene was gehuwd en va der van 9 kinderen. RADIOPROGRAMMA ZONDAG 17 MEI. Hilversum I, 415,5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.16 De zin van het boer zijn. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.00 B.N.O. Nieuwsberichten. 9.15 Gramofoonmuziek. 10.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.30 De stem 5.8. 11.45 Neèrlands stem van het Oost front. 13.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en popu lair actueel praatje. 13.15 De Nederlandsche Motetvereenlging. 12.40 Uit Berlijn: Het Duit sche Volksconcert. 14.00 „Mimi', muzikaal pro gramma. 14.45 Gramofoonmuziek. 15.00 Luis terspel „Jack Johnson contra het recht". 15.8C .Abenteuer lm Atlantik", operette. 16.50 Gra- mofoonmuziek. 17.00 Zondagmiddagcabaret. 17.45 B.N.O.Sportuitslagen en Oostland- praatje. 18.00 Gramofoonmuzlelc. 18.15 Sport van den dag. 18.45 Gramofoonmuziek. 18.50 .N.O.: Nieuwsberichten. 19.10 „Der Frcl- schütz", opera. In de pauze: Gramofoonmu ziek. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Oen trales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken). 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. 22.10 —24.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301,5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 9.15 „Zoo'n gewone ploeg", luister spel voor de jeugd. 9.45 Voor de jeugd. 10.00 Voor den kerkgang klinkt de lofzang (opn.). 10.30 Studlodlenst. 11.45 Psalmen en geestelijke liederen (opn.). 12.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 12.15 Frans Wou ters en zUn orkest. 12.45 Een soldaat spreekt tot de jeugd. 13.00 Gramofoonmuziek. 13.06 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders?" 13.20 Bert van Dlnteren en zijn orkest. 14.00 Nederland sche schrijvers spreken over eigen werk. 14.20 Koor der Nederlandsche Mozartvereeniglng. Utrechtsch Stedelijk Orchest en solisten. In de pauze: Gramofoonmuziek. 16.20 Kwintetcon cert. 17.00 Duitsche taalcursus. 17.25 Een stem die verklonk. 17.30 Voordracht. 17.45 De Melo- dlsten en solist. 18.30 „24 uur Londen", actueél klankbeeld. 19.00 Theo Uden Masman en ziln dansorkest. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Militair weekoverzicht. 20.00 B.N.O.: Engel sche uitzending: „Dutch News Reel". Voor de Radio-Centrales: Gramofoonmuziek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Gevarleer^ avondprogramma. 21 45 F.N O Nieuwsberichten. 2".0022.10 Gramo- foonnvie*. MAANDAG W MCI. Hilversum I. 415,6 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmu ziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramofoon muziek. 10.00 Omroeporkest en soliste (opn.). 11.00 Voor de kleuters, 11.20 Sylvestre Trio. 12.00 Planovoordracht en gramofoonmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 13.15 Clarlnet, plano en gramofoonmuziek. 13.45 Gramofoonmuziek, 14.00 Otto Hendriks en zijn orkest en gramo foonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Viool en plano. 10.00 Bijbellezing. 16.20 Viool en plano. 16.45 Luisterspel voor de jeugd. 17,15 B.N.O.: Nieuws-, economische'- en beursberich ten. 17.30 De Melodisten en soliste. 18.00 Land- mans Lust. 18.30 De Melodisten en soliste. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00B.N.O,: Internationaal economisch praatje. 19.10 Con certgebouworkest, solist en gramofoonmuziek. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio be schikken). 20.35 100-jarig bestaan van het Keulsche mannenkoor. 20.50 Gramofonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Politiek praatje. 22.10 U raadt wat wij draalen. 23.10—24.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301,5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramo foonmuziek. 10,40 Aan de bron, 10.50 Zang met pianobegeleiding. 11.20 Reportage. 11.30 Viool, altviool en cello. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en econo mische berichten. 13.00 Amusementsorkest, so list en gramofoonmuziek. 14.00 Zang en piano. 14.30 Gramofoonmuziek. 15 00 Gerard van Krevelen en zün orkest en soliste. 15.45 Luls- terflits „De wereldburger". 16.00 Omroepor kest en Orkest Malando en solist. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Op bezoek bij onze nationale vogel, de aal scholver. 18.00 Zang met pianobegeleiding. 18.30 Het Jodenvraagstuk. 18.45 Gramofoonmu ziek. 19.00 Orgelconcert en zang. 19.15 Politiek weekpraatje. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19,50 B.N.O.: Frlesch praatje over actueele vragen. 20.00 Orgelconcert en zang. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Orkest Ma lando en solist. 20.45 Muzikale actualiteiten van de week. 21.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmu ziek. 22.05—22.10 Avondwijding. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw) Plaatsverv. van den Hoofdredacteur, Buitenland, Alg Reportage en Streeknieuvvs Fred Groot, Schagen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel der A. C. van Kampen, den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2