„DE MASCOTTA" CINEMA DE HAAN Marktberichten Uw naaimachine defect? incasso- en Woningbureau A. SLEUTEL Jz. BÉUNIE VAN LEERLINGEN, OUD LEERLINGEN EN LEERAREN VAN DE U.L.O.-SCHOOL. Het is een goede gedachte ge weest van het hoofd der ULO- school, den heer Dulletnond en de drie heeren van het voorbereiden de comité, de heeren P. Kist, G. van Rijn en H. Kuiper, om ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan van de U.L.O.-school te Noordschar- ■woude een réunie te organiseeren, van de leerlingen, oud-leerlingen, leeraren en oud-leeraren van de school, opdat men zich de vele aangename en ook wel eens onaan gename uren, welke men in de school heeft doorgebracht, nog weer eens voor den geest kan halen," al dus de heer P. Kist in zijn wel komstwoord bij het begin van de bijeenkomst, welke Zaterdagavond in Concordia" te Noordscharwou- de werd gehouden. Hij kon een zeer groote schare jonge, niet meer heel jonge, en menschen, die nog niet oud willen worden genoemd, ver welkomen. In het bijzonder gold dit welkomstwoord den heer Jans- sonius, die vanaf de oprichting tot voor eenige jaren aan het hoofd van deze school heeft gestaan. Dat allen nog een zwak plekje in hun hart hebben voor dezen uitsteken den onderwijzer bleek wel uit het applaus, waarmee de aanwezigen snet de woorden van den heer Kist instemden. Voorts werden welkom gcheeten de burgemeester van Lan gedijk, de heer Schelhaas, oud-bur gemeester Wijnveldt, de inspeceur y. h. L. O. in de inspectie Den Hel der, de heer Feringa, oud-secretaris Heinders, het onderwijzend perso neel, hei voormalige personeel en talrijke leerlingen en oud-leerlin gen, die van heinde en verre naar Noordscharwoude waren getogen om dit gezellig samenzijn bij te wonen. De heer Janssonius heeft hierna een herdenkingsrede gehouden, waarin hij zijn vreugde uitsprak over deze bijeenkomst, welke de ibaiid tusschen leerlingen onderling, maar ook tusschen leerlingen en onderwijzers nauwer aanhaalt. Op humoristische wijze heeft spr. ver schillende schoolervaringen verteld waarna hij een kort overzicht gaf van de groei van de school. Toen in 1921 de deur van de school „op een kiertje openging", kwamen daar door de eerste 20 leerlingen binnen in de ULO-sehool, welke de pri meur was voor deze omgeving. Zelfs Alkmaar had nog maar slechts 'n ULO-school voor meisjes. Spr. schetste de tegenwerking, wel ke men in het begin had te over winnen van de zijde van de burge rij: „Meister, die joöng en moidjes hoore om de West', zeide eens een burger tot spr. Toch groeide de school geleidelijk. In een gloedvolle rede, waarin hij het nut van het voortgezet onder wijs uitvoerig behandelde en wees op de groote plaats, welke de school inneemt in het leven, feliciteerde de heer Feringa den burgemeester met het jubileum van deze school. Oud-burgemeester Wijnveldt zei- de thans nog meer respect te heb ben voor de durf en voortvarend heid, waarmede indertijd tot de stichting van de school is besloten. Eerst was er tegenwerking, later was het een mode: mijn kind gaat naar de ULO-school. Dit is nu ge lukkig ook voorbij. De burgemeester van Langedijk, 'de heer Schelhaas, die zich, tenge volge van de samenvoeging van de Langedijker gemeenten, als een nood-adres beschouwde, waaraan de gelukwenschen werden overge bracht, droeg deze hulde over aan degenen, die haar verdienen: de gemeentebesturen van Zuid- en Noordscharwoude en Oudkarspel. Spr. huldigde de onderwijzers van voorheen en thans. Het is góed, dat thans de dankbaarheid opkomt. Onder applaus der aanwezigen deelde spr. mede, dat op zijn pro gram staat de stichting van een nieuwe ULO-school voor Langedijk. In verband met de omstandighe den, waarin wij thans verkeeren is het moeilijk te zeggen, of dit spoe dig verwezenlijkt zal worden. Spr. hoopte, dat men over vijf Jaren, bij het 25-jarig bestaan, een nieuw ge bouw zal hebben. Het zal aan hem niet liggen. Nadat de heer Bullemond had uiteengezet, wat het doel was van deze bijeenkomst, het stichten van een vereeniging van oud-leerlingen van de ULO-school, werd overge gaan tot het afwerken van het feestprogramma, dat geheel gevuld werd door het optreden van leden en oud-leden van de ULO. Het was een goed geslaagde avond; vele vriendschapsbanden zijn verstevigd Ongetwijfeld zal men tot de stich ting van een vereen, van oud-lcer- lingen komen. Al zou het alleen maar zijn om de gezellige avonden. DE N.V.D. AAN HET WERK. Het buurtschapsihoofd van den Nederl. Volksdicnst maakt bekend, dat degenen, die gebruik wen schen te maken van de uitzending van moeders gedurende de zomer maanden naar tehuizen, zoowel in Nederland als in Duitschland. zich kunnen aanmelden en inlichtingen kunnen verkrijgen ter gemeentese cretaric afd. Sociale Zaken te Zuidscharwoude. De N.V.D. stolt huishoudelijke hulpen beschikbaar in gezinnen waar de moeder, hetzij door afwe zigheid, hetzij door bevalling of ziekte, haar taak niet kan waar- De eerste groote laamereamarkt op Texel De eerste der zes groote lainme- renmarkten, die jaarlijks te Texel plaats hebben, is gistermorgen ge houden. Zooals wij in een voorloo- pig bericht reeds mededeelden, was de aanvoer pl.m. 1000 stuks minder dan we dat in de laatste jaren gewoon zijn: er werden in totaal 1501 stuks aangevoerd. De oorzaak van dezen geringen aan voer moet gezocht worden in het feit, dat de veehouders hun lam meren, bij den slechten stand der weilanden, nog niét zwaar gepoeg beoordeelden om te worden afge zet. Nu er een weinig regen is ge vallen, laat de grasgroei zich beter aanzien. De prijzen waren zeer goed, ze liepen van f 24 tot f 31, de hoogste markt, f31, wérd ge maakt door den heer D. Eeiman n.b. Oosterend. Vorig jaar liepen op de eerste markt de prijzen van f 21 tot f 30. De totale aanvoer bestond uit. 4 koeien f 385—675, 75 kalveren f 25 45, 14 schapen f 40—66, 1152 lam meren f 2430, 18 biggen f 22— 36. Voor den Politierechter BEROUW NA DE ZONDE. De 18-jarige opperman uit Heer- hugowaard M. M., was, klein van stuk, onder de toonbank bij den winkelier Kooij doorgekropen en had uit een doosje f 3.50 weggeno men. Verd. werd als lui voorgesteld en had bij een baas, waar hij twee dagen werkte, de eerste dag vier ontbijtkoeken geconsumeerd en eenige cacao weggenomen. Dus het kwaad zat er al eerder in. Hij be loofde veel beterschap en toonde spijt. De Officier eischte 30 gulden of 10 dagen, waarop verd. opmerk te: „nou, dan maar tien dagen, want geld heb ik niet." De politie rechter was milder en maakte er 20 gulden of 6 dagen van. nemen. Aanvragen kunnen worden gericht aan de afd. Sociale Zaken der gemeentesecretarie te Zuid scharwoude. Hulpkrachten, die bereid zijn tegen betaling of gratis de huis houdelijke werkzaamheden als bo venbedoeld te verrichten, worden uitgenoodigd, dit ten spoedigste schriftelijk aan het buurtschaps- hoofd (adres burgemeester te Noord scharwoude) rriede te deelen. De Laagedijker Groentenveilingen Zoowaar was er in de afgeloopen week nog een prijsverhooging in gevoerd voor verschillende stapel producten. Zoo was de prijs van de roode kool gebracht op f 10.80, zoo dat de verhooging f 0.50 bedroeg; die van gele' kool was opgevoerd tot t 10.10, alzoo ook met f 0.50 en die van de witte kool was met f 0.40 verhoogd tot f 7.80. Van deze pro ducten werd hier echter niets meer aangevoerd, zoodat de Langediiker tuinders van de prijSverhoogingen niet hebben geprofiteerd. Ook van de andere producten was d« aanvoer niet groot: het was hier stille tijd. Rabarber werd in kleine hoeveelheden aangevoerd en bracht f 10 per 100 kg. op, een knappe prijs zeggen de tuinders. Dit product be hoorde voor deze week onder de groep, waarvan, indien de aanvoer voldoende groot is, om levering voor export mogelijk te maken, 50 pet. voor bedoelde levering moest worden bestemd. Aan beide veilingen verscheen nog wat witlof, die alle voor goede kwaliteit werd afgenomen. Er wa ren partijen bij, waarvan minder dan 15 stuks 1 kilo wogen en waar voor f 20 per 100 Kg. werd betaald cn ook partijen, waarvan meer dan 15 stuks in een kilo gingen. Daar voor werd f 15 uitbetaald. Koolrabi werd in grootere hoe veelheid aangevoerd dan de vorige week. Er werd f 6.40 voor betaald. Dan kwam er nog wat spinazie, waarvan de prijs geleidelijk lagel- is geworden. Deze week werd aan de aanvoerders f 12 per 100 kg. uit betaald. Ofschoon de Ned. Groenten- en Fruitcentrale aan de veilingen op dracht gaf, den aanvoer der pro ducten zóó te regelen, dat deze el- ken dag ongeveer even groot was, en met aandrang op de noodzake lijkheid daarvan wees, is het resul taat niet afdoende geweest. Om te voorkomen dat een regeling van bovenaf wordt opgelegd, en alzoo te bevorderen, dat deze materie in handen der veilingen blijft, heeft het Centraal Bureau der Veilingen, de voornaamste veilingleiders op geroepen, om dit onderwerp in al len ernst met hen te bespreken. HEERHVGOWAAfW FRAUDULEUS GESLACHT. De slager C. te Heerhugowaard is Vrijdag jl. betrapt op het frau duleus slachten van een rund. De slager is in arrest gesteld. NOGMAALS FRAUDULEUS VLEESCH. Wegens het frauduleus slachten van een varken is Vrijdag jl. R., woonachtig te Heerhugowaard be trapt. VERDWENEN. De 28-jarige landhouwersknècht H. M., sedert Maart bij de wed. Wa terdrinker ann den Rustenburger- weg in dienst, is sedert Zaterdag middag verdwenen. Hij heeft een rijwiel van een der huisgenooten medegenomen, hetwelk intusschen door de politie is opgespoord. LEVERING NUCHTERE KALVEREN. De Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch maakt bekend, dat met ingang van Vrijdag 15 Mei nuchte re kalveren niet meer geleverd kun nen worden aan de Firma Zcndijk te Olst, maar dat dit met ingang van bovenbedoelden datum kan ge schieden aan Bakhuis Clba N.V. te Olst. DISTRIBUTIE WAS VER SNAPERINGEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt in verband met de distributie van versnaperingen be kend,* dat detaillisten de van con sulenten ontvangen bonnen in de tweede week van iedere distributie periode en in de week na afloop van de distributieperiode bij de Plaatselijke Distributiedienstcn die nen in te leveren ter verkrijging van toewijzingen voor chocolade werk en toewijzingen voor suiker werk. Zij dienen de bonnen voor chocoladewerk en die voor suiker werk in veelvouden van 10 stuks, met een minimum van 20 stuks op afzonderlijke opplakvellen MD 18 geplakt en met afzonderlijke ont vangstbewijzen MD 201, in te leve ren. De bonnen waarop naar keuze chocoladewerk of suikerwerk ver krijgbaar is, kunnen naar keuze van dén detaillist tezamen met een van beide andere bonnen opgeplakt worden. Restantbonnen kunnen tot een maximum van 9 stuks in de eerste AiAletLeJk Hitier Jugend contra Nederlandsche Jeugdstorm De Boschloopkampioenschappen, welke Zondagmorgen in Den Haag georganiseerd werden door de Be- fehlsstelle van de Hitier Jugend in Nederland, zijn een sportfeest van bijzondere kwaliteit geworden. Niet alleen, dat de verrichte prestaties van deze jeugd opmerkelijk waren, doch meer nog door de belangstel ling welke voor deze wedstrijden werd getoond van de zijde der Duit-% sche en Nederlandsche autoriteiten. Het was een uitgelezen gezelschap, dat de gast was van den Rijkscom missaris, rijksminister Seys In- quart. Onder hen bevonden zich Rcichsführer-SS en chef der Duit- sche politie Himmler, Obergruppen- führer Heydrich, Gruppenführer Rauter, de leider van de N.S.B. ir. A. A. Mussert inet den hopfdstor- mer C. van Geelkerken en vele vooraanstaande figuren van de Hit- Ier Jugend en den nationalen Jeugdstorm. Voor den Nationalen Jeugdstorm waren deze wedstrijden van groot belang, daar het hier voor de eerste maal in dezen tak van sport tot een samentreffen kwam met de Hitier Jugend, om elkanders krachten op zuiver sportleven grondslag te me ten. Voor onzen Nationalen Jeugd storm is deze krachtmeting lang niet slecht uitgevallen, gezien de bereikte resultaten. Zoowel op de 2.000 als op de 3.000 meter werd een eervolle plaats ingenomen door de ploeg, welke van den Jeugd storm deelnam. Hierbij kwam voor al de groote kracht naar voren van het Zuiden. Na afloop van de wedstrijden had de officieele huldiging van de prijs winnaars en de prijsuitreiking plaats, hetgeen door den rijkscom missaris persoonlijk geschiedde met een hartelijke toespraak. Uit deze korte toespraak bleek duidelijk het hartelijke medeleven van den Rijkscommissaris voor hun werk en sportieve streven. Tot be sluit van dezen fraaien ochtend was de jeugd verder nog de gast van den Rijkscommissaris, waarbij zij zich de heerlijke ververschingen, welke gul werden uitgedeeld, goed liet smaken. De voornaamste uitslagen luid den: 3.000 meter: Vergelijkingswed strijd: 1. Groep gewest Amsterdam van den Nationalen Jeugdstorm, 2. Bann 935 H. J. Den Haag. 2.000 meter: Vergelijkingswed- strijd: 1. Groep Gewest Limburg vari den Nationalen Jeugdstorm, 2. Bann 933 H. J. Overijssel; 3. Ge west Brabant van den Nationalen Jeugdstorm. 1.000 meter: Vergelijkingskamp: 1. Bann 940 Limburg; 2. Bann 944 Groningen en 3. Bann 937 Amster dam, alle van de H. J. ZWAAG. 18 Mei. Veilingsvereen. „Bangcrt en Om streken". Spinazie I 5.20—12, postelein f 25, peulen f 1.98, witlof f 1220, radijs f 2.50-2.80. rabarber f 10, andijvie f 20, sla f 5.60—7, bloemkool f 28, komkommers f 23, selderie f 6.50, aardbeien f 2.40—3, asperges f 65—90, koolrabi f 6.40— 8 raapstelen f 14, Gratiool f 45 WARMENHUIZEN, 18 Mei. Aanvoer: 6200 Kg .rabarber f 10. NOORDSCHARWOUDE, 18 Mei Aanvoer: 16800 Kg. rabarber f 10. 200 Kg. spinazie f 12, 600 Kg wit lof, le soort f 20, 2e soort f 15. PURMEREND, 19 Mei. Aanvoer: 680 koeien: 200 vette koeien voor de levering, gelde koeien f 345465, melkkoeien 450 -620, 8 stieren v. d. levering. 1000 nuchtere kalveren: voor de slacht v. d. levering, voor dé fok f 32—46 13 vette varkens voor de levering, 16 magere vorkens f 29—56, 110 biggen f 18—34, 670 schapen f 43 —66, 290 bokken f 18—75, 380 lam meren f 22—28, 75 pinken f 175 f 250. week na de volgende distributiepe riode worden ingeleverd, tezamen met de bonnen, welke gedurende die periode geldig waren. Detaillisten, die in verhouding tot hun omzet een te gering voor schot hebben ontvangen, zullen een aanvullend voorschot ontvangen op basis van het aantal bonnen, dat zij in het tijdvak van 26 tot en met 29 Mei a.s. zullen inleveren. Grossiers kunnen in het tijdvak van 26 tot en met 29 Mei a.s. een voorschot ontvangen, dat gelijk is aan dat, hetwelk zij ontvangen heb ben in het tijdvak van 20 April tot en met 15 Mei, tegen overlegging van de gedurende laatstgenoemd tijdvak van de distributicdiensten terugontvangen ontvangstbewijzen MD. 257. DISTRIBUTIE VAN KAARSEN. De Secretarie-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat detaillisten de door hen ont vangen bonnen ,22" der petroleum- kaarten „"S" en „T", welke aange wezen zijn ter verkrijging van één rantsoen kaarsen, geplakt op afzon derlijke opplakvellen bij de Plaat selijke Distributiediensten dienen in te leveren, ter verkrijging van toewijzingen voor kaarsen. De in levering dient te geschieden in veelvouden van 10 stuks met een minimum van 40 stuks, met een ontvangstbewijs MD 201. Indien een detaillist het minimum van 40 stuks niet kan bereiken, kan hij maxic maal 39 bonnen bij zijn grossier in leveren. Grossiers dienen de ontvangen toewijzingen voor kaarsen eiken Maandag bij de Plaatselijke Distri butiediensten in te leveren. De inle vering dient te geschieden in een enveloppe MD 258 met een ont vangstbewijs MD 257. De van detail listen ontvangen consumentenbun nen kunnen zij iederen Vrijdag bij de distributiediensten inwisselen in veelvouden van 100 stuks en met een minimum van 100 stuks. ORGANISATIE VAN HET BEDRIJFSLEVEN. Aanmeldingsplicht bi] de Bedrijfs groep Koopvaardij. Bij beschikking van de Organisa tie-commissie voor het Bedrijfsleven van 19 Februari 1942, Ned. Staats courant van 25 Februari 1942, No. 39, is ingesteld' de Bedrijfsgroep „Koopvaardij" met de vakgroepen „Zeescheepvaart" en „Kustvaart". Hierbij zijn verplicht zich aan te melden alle in Nederland gevestig de ondernemingen (natuurlijke en rechtspersonen), welke zich bezig houden met het zeescheepvaartbe drijf en het kustvaartbedrijf. Aan de ondernemingen, welke bij de Bedrijfsgroep bekend zijn, wor den aanmeldingsformulieren toege zonden. Ondernemingen, welke geen for mulieren mochten ontvangen heb ben, gelieven zich eigener beweging tot het Secretariaat van de Bedrijfs groep „Koopvaardij", Stationsweg 135te 's-Gravenhage, te wenden. DISTRIBUTIE VAN TABAK. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt het volgende bekend inzake de distri butie van tabaksproducten. le. De detaillisten zullen in af wijking van de reeds verstrekte mededeelingen in de gelegenheid worden gesteld w e k e 1 ij k s in plaats van eens in de vier weken de door hen ontvangen bonnen, tegen toewijzingen in te wisselen. In verband hiermede dienen zij de door hen in de wee'k van 1724 Mei ontvangen bonnen van de tabaks- kaart en van de sigaretten kaart op afzonderlijke opplakvellen MD 18 te plakken. Per vel moeten honderd bonnen worden geplakt. Ken even tueel restant moet in een veelvoud van 10 stuks op een afzonderlijk opplakvel worden geplakt. Het aantal overblijvende bonnen van de tabakskaart, dat ten hoogste ne gen stuks mag bedragen, kan nog in de week van 31 Mei6 Juni wor den ingeleverd. Indien een detail list geen veelvoud van 10 bonnen van de sigarettenkaart ontvangt, mag hij het restant, dat ten* hoogste negen stuks mag bedragen in de week na afloop van den geldig heidsduur, tezamen met de bonnen van de tabakskaart inleveren. Be halve in dit geval mogen geen bon nen van de sigarettenkaart teza men met bonnen van de tabaks kaart worden ingeleverd. De detail list moet deze opplakvellen teza men met twee ontvangstbewijzen, namelijk één voor de bonnen van de tabakskaart en één voor de bonnen van de sigarettenkaart bij den Plaatselijken Distributiedienst inle veren op den voor hem vastgcstel- den inleveringsdag. De detaillisten, wier inleveringsdag op Maandag, 2den Pinksterdag valt, dienen de door den Plaatselijken Distributie- dienst hieromtrent uit te geven pu blicatie te raadplegen. 2e. Ten gevolge van de thans in gevoerde regeling, dat de bonnen wekelijks in plaats van, zooals vroe ger werd medegedeeld, eens in de vier weken, tegen toewijzingen kun nen worden ingewisseld, wordt een veel snellere bevoorrading verkre gen. In verband hiermede zal het tweede voorschot, dat in de week van 17—24 Mei aan detaillisten zou worden uitgereikt, niet worden ver strekt, dat daar de detaillisten dit tweede voorschot in het geheel niet noodig hebben,. Ten behoeve van cle detaillisten, die belangrijk min der T-bonnen hebben ontvangen, dan het aantal normale afnemers bedraagt, is een regeling getroffen, waardóór aan hun bezwaren tege moet wordt gekomen. De' Plaatselij- W1ER1NGEN DINSDAG 21 MEI, half acht (precies) geven de OPERET TE ZANGERS van CARRé, Amsterdam, een model opvoe- x*ing van Een komische operette in drie bedrijven, m. Truce Speyck, Rob Milton, Jan Kiveron en vele anderen. Prijzen der plaatsen: f2.50, f2, f 1.50, bel. inbegr. Plaatsbespreken k 10 cent vanaf Woensdag 20 Mei, iede ren morgen van 11—12 uur aan de cassa. De Leider van den Distribu tiedienst ZÏJPE N.H. maakt be kend, dat bij de diverse winke liers enz. weer een bekendma king is aangebracht betreffen de: le. Omruiling inlegvellen. 2e. Uitreiking bonkaarten 7e periode en aardappelkaar- ^ten (waaronder begrepen die aan zelfverzorgers). 3e. Uitreiking kaarten voor z war en, zeer zwaren en langdurigen- of nachtar beid. 4e. Uitreiking bonnen zeep voor „vuilen" arbeid. 5e. Uitreiking bonnen voor melk voor „giftigen" ar beid. 6e. Uitreiking kaarten voor brandstoffen voor het stookseizoen 1942—'43. 7e. Uitreiking extra rantsoe nen voor tuinders. 8e. Na-uitreiking bonkaarten 6e periode en Tabaks- en Vcrsnaperingenkaarten. 9e. Nieuwe regeling voor de uitreiking van schoenen bonnen. De Leider van den Distri butiedienst Zijpe N.H., P. BANDSMA. Ieder, die is gedagvaard voor den tuchtrechter wegens over schrijding teeltvergomiing, ne men de gegevens mee en ko men a.s. WOENSDAGMIDDAG ten raadhuize. De Boerenleider, J. ZIJP Jr. Wij herstellen alle mer ken en systemen. Onze uitstekend inge richte werkplaatsen zijn. van de modernste werk tuigen voorzien. Ook re* paraties aan naaimachi nehoutwerk als: kasten en blokken, enz. worden door ons uitgevoerd. Eerste Alhmaarsche Naaimathinihnh A. HILDERING ZAADMARKT M-«S TEL. H75 NIEUWE LAAGZIJDt SCHAGEN. Laat Uw huishuren door ons intasseeren vlua en noodkoop. Verloren, Zondag gaande van Noordscharwoude daar -Sta tion een nieuwe blauw-grijs ge ruite Heerensjaal. Terug te be zorgen aan R. Tromp, van Fo- reestweg 8, Julianadorp. Merrie gevraagd voor moeder loos veulen, bij J. de Veer, Schagerweg, Middenmeer. Gevraagd een moederloos Veu len bij P. J. Vlam," Burgerbrug. Te koop twee beste Schram men, bij J. A. Mooij, Wierin- gerwaard. ke Distributiekantoren zullen met deez omstandigheid bij het uitrei ken van toewijzingen in de week van 2430 Mei rekening houden, zoodat het geen zin heeft ter zake nog brieven te schrijven of klachten in te' dienen. In het algemeen zijn echter de aan detaillisten verstrekte voor schotten ruim voldoende, om aan de vraag van hun afnemers te kun nen voldoen 3e. De detaillisten, die minder dan 20 T-bonnen hebben ontvangen en die dientengevolge niet als de taillist zijn ingeschreven, terwijl het aantal van hun geregelde afne mers hen wel voor inschrijving in aanmerking doet komen, zullefi alsnog worden ingeschreven en een voorschot ontvangen, indien zij in de week van 24—30 Mei ten minste 40 bonnen van de tabakskaart bij den Distributiedienst kunnen inle veren. 4e. Tevens zijn maatregelen ge nomen, waardoor het voorschot van die detaillisten, die een te hoog voorschot hebben ontvangen, door dat zij meer T-bonnen inleveren, dan het aantal normale afnemers bedraagt, binnenkort op een nor male basis zal worden terugge bracht. 5e. De grossiers dienen zich op Maandag 18 Mei tot den Plaatselij ken Distributiedienst te wenden voor het ontvangen van een twee de voorschot. Dit voorschot zal het dubbele bedragen van hetgeen hun als voorschot bij de inwisseling van toewijzingen tegen verzameltoewij- zingen in het tijdvak van 21 April tot 15 Mei is verstrekt. De grossiers moeten hiertoe alle in hun bezit zijnde ontvangstbewijzen MD 257, die zij in het tijdvak van 20 April tot en met 15 Mei 1942 van den Distributiedienst hebben tprnornV vangen, overleggen. 6e. Grossiers kunnen de van hun afnemers ontvangen toewijzingen op de voor hen vastgestelden inle veringsdag tegen verzameltocwij- zingen inwisselen.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3