HMonsecco VAHHOUTerVS, 8tëfdiging Nid. S.S. Max Blokzijl over zijn ervaringen h Ittclit nmrs vin H6ITIKA „Ik ben Nederlander in hart en ziel, en hij, die dit land kapot wil maken, zal in mij zijn grootsten vijand vin den." De hier aangehaalde uitspraak van Musscrt prijkte in groote let ters boven het met bloemen en lau rieren omlijste podium in de groote zaal van den dierentuin te 's-Gra- venhage, waar Max Blokzijl voor leen aandachtig gehoor, dat zich tot in de verste uithoeken der gaande rijen, zaal en rotonde uitstrekte, eenige van zijn vele ervaringen vertelde. Max Blokzijl, die met daverend applaus werd ontvangen, ving zijn toespraak aan mét de woorden: „geachte luisteraars". Hij verzocht dengenen onder hen, die hem wei eens door de radio gehoord heb ben. de hand op te steken. Aan dit verzoek, voldeden alle aanwezigen •n dat waren er zeker 2300. Hij herinnerde aan de 25 jaren, welke hij als journalist in Duitsch land had doorgebracht en aan de practische ervaring van het natio naal" socialisme, welke hij daar heeft verkregen. In Nederland constateerde hij bij zijn terugkomst hier te lande een ontstellend gemis aan konnis om trent de nationaal-socialistische 'bogmselen bij dc groote meerder heid van ons volk. Dit. feit heeft hem ertoe gebracht, aan de auto riteiten te verzoeken als radio spreker op te treden. Anonieme briefjes. Verder -deed spreker zijn hoor ders genieten van een bloemlezing uit dq vele anonieme briefjes die hij sindsdien heeft ontvangen. Voor hem staat vast, dat het Nederlandsche volk in overgroote meerderheid voor het nationaal-socialisme ge wonnen zal worden. Dat zal dan in de eerste plaats aan Mussert te danken zijn, want •als het Mussert niet zou ge lukken, dan zou spreker geen ander weten, die het wel zou kunnen bereiken. Evenals Mussert is spreker 'trotsch op zijn Nederlanderschap. Als goede Nederlanders kunnen wij de beste vrienden van de Duitsc.hers zijn. De woorden: „ik iben Nederlander in hart cn ziel is gearomatiseerd citroen, zuurpoeder. Bik carton. netje bevat een hoeveel heid, welke in geur en smaak overeenkomt met het sap van 20 citroenen en kost 50 ets. Neemt U 'n cartonnetje Limonsecco in gebruik. U zult er genot en plezier van hebben. cn hij die dit land kapot wil ma ken, zal ih mij zijn grootsten vij and vinden", zijn wel de mooiste, die hij ooit heeft vernomen. Geen enkele goede Duitscher ook zou wenschen. dat de Nederlanders Duitschers werden. In het nalio- naal-socialisme ziet spreker den sterken band, die beide volken kan binden. Alleen aan Mussert en de N.S.B. zal het te danken zijn, in dien het Nederlandsche volk straks uit liet dieptepunt, waarin het zich thans nog bevindt, weder naar boven zal komen. Meer dan 3 millioen ton Scherpe controle in de treinen Boete voor het reizen in een hoogere treinklasse. Meer dan tot heden het geval ge weest is, hebben de Nederlandsche Spoorwegen den laatsten tijd scher pe controle laten uitoefenen op het plaatsnemen door reizigers in een hoogere klasse dan die, waarvoor hun plaatskaarten geldig zijn. Het komt den laatsten tijd steeds meer voor, dat het publiek zonder verder ut te zien in een willekeu rige coupé plaats neemt en ontel bare nialen reeds is geconstateerd, dat er reizigers met le of 2e klasse plaatsbewijzen moesten blijven staan, terwijl 3e klasse reizigers plaatsen in de le en 2e klasse cou- pé's bezetten. In den loop van deze week zullen duidelijke cartons in de coupé's van alle treinen worden aangebracht, waarop staat aangegeven, dat de reizigers zich aan bijbetaling van ten minste f 1.50 of f3.bloot stel len, indien zij zich, zonder den con ducteur voor het instappen gewaar schuwd te hebben, in de le of 2e klasse bevinden, zonder een voor die klasse geldig kaartje. BABY IN TOBBE VERDRONKEN. Het 2-jarig dochtertje van de fa milie de Maan te Oudenbosch, is in een onbewaakt oogenblik in een tobbe water gevallen en jammerlijk verdronken. Berlijn, 19 Mei (DNB.) Van mi litaire-zijde verneemt het DNB: Sedert het bestaan van den oor logstoestand tussclien de spilmo- gendheden en de Vereenigde Sta ten, nl. 8 resp. 11 December tot nu toe hebben de Duitsche, Japansche en Italiaansche duikbooten -465 vij andelijke koopvaardijschepen met een gezamenlijkcn inhoud van meer dan 3 millioen brt. tot zinken ge bracht. Meer dan de helft van dit aantal bestond uit waardevolle tankschepen. Nieuwe ljslaodsche regeering Stockholm, 19 Mei (DNB.) De nieuwe IJslandsche regcering is, naar uit Reykjavik wordt gemeld, thans gevormd. Zij bestaat uit drie leden, die allen deel uitmaken van de zelfstandigheidspartij. Premier en Minister van Buitenlandsche Za ken is Olavur Thors, minister van Financiën en Justitie, Jacob Muel- ler, minister van Industrie, Eere-. dienst, Onderwijs Magnys Joensson De portefeuilles van Landbouw en Handel, alsmede andere kwesties zullen onder deze drie ministers volgens een opgesteld plan, ver deeld owrden. 10.000 bonnen in beslag genomen Een gestoorde telling. De Bossche politie heeft op het vermoeden, dat daar op groot- scheepsche .wijze in distributiebe scheiden werd gehandeld, een in val gedaan in een woning. Hoe juist dit vermoeden was bleek terstond. In de huiskamer waren een aantal personen bezig met het tellen van een zeer groo te partij bonnen. Meer dan 10.000 bonnen werden in beslag genomen. Vijf personen, waaronder twee Haar lemmers, zijn in arrest gesteld. Australië eischt vliegtuigen en schepen Voor hot te laat is. Naar Globereuter uit Melbourne meldt, schrijft Sir Keith Murdoch, de bekende Australische dagblad eigenaar en vroegere minister van voorlichting, in een artikel in de „Sydney Herald" o.a. het volgende: „Wij moeten er bij Washing ton op blijven hameren, dat wij vliegtuigen en schepen noodig hebben in veel grootere hoe veelheid en wij moeten Chur- chili verzoeken aan te dringen op een grooter aandeel van de Amerikaansche productie voor het empire. De opvatting van Churchill, dat de verder afgelegen gebieden met slechts lichte strijdkrachten behou den moeten worden, ten einde een anderen sector voor het offensief te kunnen bewapenen, beteekent, dat het te kostbare Libysche offen sief materiaal verbruikt werd, waarvan een vijfde deel Malakka had kunnen redden. Australië is te laken, omdat het jegens Groot Brit- tannië cn Amerika niet tot uiting heeft gebracht waaraan het werke lijk behoefte heeft." Vervolgens wijst Murdoch op de noodzakelijkheid, dat Australië meer vliegtuigen en'schepen krijgt cn hij voegt hieraan toe: „Veel zou er nog gezegd knnnen worden over den slag in de Koraalzee en over de verrassende uitwerking der door vliegtuigen aangerichte schade." Geallieerden „helpen" elkaar TOKIO, 19 Mei- (Afip): Het blad „Asahi Sjimboen" meldt, dat volgens berichten uit Sjanghai, Australische vliegtuigen b:j ver gissing een Amerikaanschen destroyer aanvielen voor de Austra lische kust. Het schip gaf tevergeefs signalen. De boot werd door bom men getroffen en zonk, nog voor zij Port Darwin kon bereiken. (Vervolg van de voorpagina). Na zich nog in het Duitsch lot den Reichsführer S.S. te hebben gewend, waarbij hij de verzekering gaf, dat het Ncderlandsohe volk niet slechts in het verleden tot iets groots - in staat was, doch ook nog heden over geestelijke cn lichame lijke eigenschappen beschikt, waardoor het onder goede leiding in korten tijd tot veel in staat zal zijn. Bede van den Reichsführer. Na in het kort de geschiedenis van de worsteling van de N.S.B. te hebben geschetst, zei hij o.a.: Gij hebt nu den -jeccl ge-zworen, die voor u vele tienduizenden S.S. mannen in het bijzonder Duitsche hebben afgelegd, den ouden eed der S.S., clie in vredestijd vele jonge S.S. mannen in het middernachte lijk uur den Führer zwoeren. In dezen eed, die ons allen om vat, ligt besloten, de trouw. Gij hebt gezworen aan den Führer, den Führer van alle Germanen, gij hebt die trouw gezworen als nationaal-socialistcn, gij hebt die gezworen als S.S.-mannen en daar mede hebt gij haar gezworen als volgelingen van uw leider, die u zelf den eed op den Führer heeft afgenomen. Met één zin kunt gij die steeds in uw hart verankerd voelep: het devies: „mijn eer heet trouw", is zoo vandaag uw devies geworden. Er is één ding dat nimmer verge ven kan worden en waarvoor de S.S.-man nooit op vergeving kan rekenen, en dat is ontrouw. Ik weet, dat gij allen hier zoo denkt gelijk wij zelf allen denken. De tweede deugd, welke in den eer ligt besloten is de dapperheid. Het is vaak niet zoo gemakkelijk dapper te zijn in den strijd met het. lot.,' dat wisten onze voorvade ren reeds. Maar zelfs de strijd met den vijand, die wellicht wat ge makkelijker valt, dan de strijd met het lot, is niet al te gemakke lijk. Tk' eisch van iederen' SS-man, van iederen Stuimmann, van ieder re giment, dat het aanvalt zoolang het bevel tot aanvallen is gegeven. Dan de gehoorzaamheid. Dat is voor den Ge-maan het moeilijkste punt. Gij hebt dezen eed vrijwillig af gelegd. Nimmer zullen wij in naam van den Führer iets van u verlan gen wat in strijd zou zijn met dien eed, met de wereldbeschouwing van het nationaal-socialisme, met de wet van ons gemeenschappelijk bloed, nooit cn te nimmer. Het gaat echter niet aan, dat een enkeling ooit op de gedachte komt om te vragen: Waarom is dit bevel gegeven? Neen, beste kameraden, er wordt gehoorzaamd, onvoorwaar delijk, zonder tegenspraak, zonder innerlijk verzet. Uit gehoorzaamheid alleen ont spruit de kracht,' waal-mede nien een continent vermag te ordenen. Met uw eed en met de woorden waarmede* uw leider de Nederland sche SS aan den Führer heeft opge dragen, neem ik u nu o« in de groote gemeenschap der SS, der ge- heelc Germaansche SS. En dan eisch ik nog iets anders van U. Ik verlang van U, dat het voor U een eerezaak zal zijn, voor de besten in de N.S.B. te gelden. In dienst, in trouw, in gehoorzaam heid en voorbeeldige plichtsvervul ling. Met den eed en de opname van vandaag in de gezamenlijke SS. hebt gij U met Uw geheel© leven verbonden aan onzen Fuehrer, Adolf Hitier. Niet iedere generatie van het geluk te beurt in een zoo grooten tijd te leven. Wat zal Japan doen...? ATTLEE WEET 'T NIET. STOCKHOLM, 19 Mei (D.N.B.) Het is zeer duidelijk dat het niet mogelijk is op iedere plaats, in het Verre Oosten voldoende strijdkrach ton te hebben, zoo zeide de plaats vervangende minister-president Attlee, volgens den Britschen be richtendienst in een verklaring over de strategische positie in het Oost-Aziatische Stille Zuidzeegc- biëd. Even onverstandig is het, zoo zeide Attlee verder, onze hoofdmacht in een bepaald eébied te concentreeren, voordat Japan zijn voornaamste doel verraadt. In Birma hebben generaal Alexander en zijn troepen tezamen met dc Chineesche strijdkrachten, zooals Attlee zich uitdrukte, een moedige strijd met de acht^Jioeden ge voerd. Het was voornamelijk een strijd, die beoogde den vijand te binden, teiwijl wij onze strijd krachten met vliegtuigen en sche pen via landwegen terugtrokken. Het is nog niet duidelijk, zoo zeide Attlee verder, of de Japanners hun aanval op China zullen voortzet ten of dat zijvIndic zullen aanval len. Wij moeten ons gereed houden voor beide alternatieven. Op het oogenblik versterken wij onze po sitie in den Indiscben Oceaan, doch de Japansche strijdkrachten zouden misschien ook in een andere rich ting kunnen vallen", n.1. Australië cn Nieuw-Zeeland. NEW YORK VERDUISTERT. La Guardia, de burgemeester van New York. heeft nieuwe maatrege len voor de verduistering genomen, die van Maandag af zullen worden toegepast. Deze maatregelen zijn vooral van toepassing op werk plaatsen der spoorwegen en scheeps werven en op de belangrijke fabrie ken van de stad. Nachtelijke sportfeesten, die in de openlucht worden gehouden, zijn thans eveneens verboden. 224. Door bijgeloovige vrees be vangen, liepen ze wat minder hard dan het plan was en dat werd de anderen hun redding. Ze wisten de opening van de gang te berei- keh, en voor een lieten ze zich aan den wortel omlaag zakken en net toen de eerste achtervolger bij de opening kwam, vlogen er vier too- venaarsbaarden uit het gat de lucht in. WAT DE „PRINS EUGEN" DEN BRITTEN KOSTTE BERLIJN, 19 Mei <D.X.B.): Het zware verlies, die de Britten bij bun vergecfsche aanvallen op de Prinz Eugcn op 17 Mei des avonds hebben geleden, is volgens de door het opperbevel der weer macht ontvangen rapporten nog grooter geworden. Duitsche jagers hebben n.1. nog 4 Britsche bom menwerpers neergeschoten. In totaal hebben de Duitsche ja gers dus in het kustgebied van Sta- vanger in luchtgevechten 23 vlieg tuigen neergeschoten, zoodat de Britsche luchtmacht op dezen dag, tezamen met het aantal neergescho ten vliegtuigen tijdens nachtelijke tochten, in totaal 60 vliegtuigen met meer dan 150 man vliegend personeel heeft verloren. 't Stormt in 't Lagerhuis LISSABON, 19 Mei (A.N.P.) Het Lagerhuis heeft vandaag de ontwikkeling van den oorlog cn de huidige positie der geallieerde strijdkrachten besproken. Reeds voor de opening van het eigenlijke debat ontstond een levendige dis cussie tussclien sir Stafford Crïpps en eenige leden van het Lagerhuis, die ontvreden zijn, dat Churchill slechts dan aan de débatten wil deelnemen, wanneer hij zulks nood zakelijk acht. Het lid van da Ar beiderspartij, Shinwell verklaarde, dat Churchill;Sn zijn hoedanigheid van minister van Landsverdediging aan het debat moest deelnemen. Cripps antwoordde, dat het parle ment erover moet kunnen oordee- len of zijn aanwezigheid noodza lcelijk is. Italiaansch Weermachtbericht ROME, 19 Mei: In zijn weer machtbericht no. 717 maakt. Het. Ita liaansche opperbevel het volgende bekend: In Cyrenaica werden eenige groo te vijandelijke verkennings-afdee- lingcn dooi- vooruitgeschoven ge: pantserde formaties verdreven. An dere vijandelijke verkenners wer den op de vlucht gedreven door 't vuur van onze artillerie. Ten zuid-oosten van "Mechili werd een vijandelijk detachement, onder bevel van een officier gevangen ge nomen. Ons luchtdoelgeschut, haal de twee Engclsche vliegtuigen om laag. Vijandelijke voertuigen wer den doeltreffend door onze verken ningsvliegtuigen beschoten, in liet woestijngebied. Tijdens luchtgevechten, die zich afspeelden boven Malta, vernietig den Duitsche jagers vier Spitfires. Een ander vijandelijk toestel van het type Bristol, waarmede een ma chine van de Italiaansche mariné een verwoedi gevecht leverde viel- teii Oosten van het eiland in zee. Van onze vliegtuigen is er een ver loren gegaan. FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 60 Tegen een onverwachte confrontatie met het lyk van zijn slachtoffer is zelfs een medicus niet opgewassen. Ik was degeen, die het sterkst op de plotselinge verschijning voor het raam reageerde, al heb ik dat aan vankelijk zelf niet willen erkennen. Reeds een paar uren later echter bleek me, dat ik verloren was. De sigarettenkoker, dien je, na de in braak op mijn schrijfbureau vond, was niet van Loucheur, maar van Laméri. Hij was daar waarschijnlijk opzettelijk door den Belg neerge legd, nadat hij hem uit mijn schrijf bureau had gehaald, om mij het be wijs te leveren, dat hij alles doorzien had. Bovendien bleek hij den hoed van Laméri, dien ik eveneens in mijn schrijfbureau bewaarde, te heb ben meegenomen. Van zijn chantage poging, welke hij onmiddellijk met de noodige doortastendheid inzette, uit vrees, dat. jij hem anders voor zou zijn, heeft hij echter niet veel succes gehad. Bij mijn thuiskomst vond ik een briefje, waarin hij mij adviseerde onmiddellijk bij hem te komen met de noodige contanten, daar hij zich anders genoodzaakt zou zien nog dezen nacht de politie van z\jn ontdekkingen in kennis te stel len. Teneinde mij een behoorlijken aftocht te verzekeren, was ik ge noodzaakt aan dit advies gevolg te geven. Ik slaagde er in hem tijdelijk onschadelijk te maken, iang genoeg om een behoorlijken voorsprong te verkrijgen. Ik beveel hem thans in jouw zorg aan; door zijn opsluiting gedurende een paar jaren zal de maatschappij voorloopig weer van uiterst gevaarlijk individu verlost zijn en door hem uit te leveren be wijs ik dan mijn laatsten dienst aan de Nederlandsche justitie, die ik gaarne langer; zou hebben gediend. Ook mijn vlucht is grondig voor bereid. Het is een fout van vele mis dadigers, dat zij geen of althans niet voldoende rekening houden met de mogelijkheid 'van een ontdekking. Hun pogingen om den dans te ont springen zijn gewoonlijk zeer primi tief en dientengevolge tot mislukking' gedoemd. Ook te dien opzichte heeft m'n practijk mij wat geleerd enik hoop thans dat geleerde in toepas sing te brengen. Gaarne had ik je het succes van een snelle ontknoo ping van het Vredelust-raadsel ge gund, zelfs al zou daarbij de speur- kunst een overwinning op de weten schap hebben behaald, maar nu ik er zelf zoo nauw bij betrokken ben, lijkt mij deze oplossing toch beter. Ik hoop, dat ik er in geslaagd ben je eenig inzicht te geven in de motie ven, welke hebben geleid tot een daad, die ik zelfs op dit oogenblik nog niet betreur. Wanneer dat inder daad het geval is en je daardoor de overtuiging is bijgebracht, dat in mijn "positie geen andere handelwijze mogelijk was. dan is tenminste het doel van dit schrijven bereikt en rest mij nog slechts je voor je verderen loopbaan van harte het beste toe te wenschen. t. a. t. Dr. J. W. Jurrians. Met een trage beweging legde in specteur Sanders de vellen papier, welke de bekentenis van dr. Jurrians bevatten, op zijn schrijfbureau. De brief scheen hem niet in het minst te hebben verrast en het merkwaar digste was wel. dat hij in het geheelJ geen haast maakte om van de vlucht van den politiedeskundige aan de betrokken instanties kennis te geven. Geruimen tijd staarde hij, het hoofd in de hand gesteund, voor zich uit. Daarna nam hij een potlood, waar mee hij sterren, kubussen en cylin- ders teekende op de blocnote, we'ke voor hem op tafel lag. ,,'t Is beter zoo..." mompelde hij, „We zullen hem voorloopig in die waan laten. De kranten zullen hem wel opheldering geven... 't Is anders geen pretje om aan deze zaak rucht baarheid te moeten geven, maar daar komen we helaas niet onder uit Hij nam de telefoon en liet zich met de afdeeling „Binnenland" van de „Mercuur" verbinden. „Hallo, Miel? Kom over een half uur op het hoofdbureau. Het raadsel „Vredelust" is opgelostWaarom ik je daarvan niet eerder in kennis heb gesteld? Beste jongen, het scherm is nog geen kwartier ge leden gevallen! Wat? Aanwijzingen omtrent den daderJa nee, eigenlijk niet. Enfin, dat zal ik je straks wel vertellen. Tot zoo!" Eerst daarna nam Sanders de maatregelen, welke men eerder had kunnen verwachten. Alle grens stations moesten van dr. Jurrians' vlucht in kennis worden gesteld -en de politiebewaking van Loucheur's woning aan de Linnaeusstraat moest worden vervangen door een post van rechercheurs, die opdracht kregen den Belg te arresteeren, zoodra deze tot bewustzijn zou zijn teruggekeerd. Toen Wils de kamer binnentrad, was hij echter met een ën ander zoover, dat hij zich geheel aan hem kon wijden. De reporter bleek nog eenigszins ontstemd, omdat Sanders hem dit maal voor het feit van de ontknoo ping plaatste en hem daarvan niet, zooals anders zijn gewoonte was, persoonlijk getuige had laten zijn. Hg wist echter, dat de inspec teur thans zelf min of meer was ver rast door de bekentenis van den dader, die nu eens niet had gewacht tot de politie hem die bekentenis ont lokte. „Lees dat eens," verzocht hij Wils, nadat deze nogmaals in korte be woordingen aan zijn ontstemming lucht had gegeven. „Misschien maakt het je oordeel wat milder!" Hij over handigde den reporter dr. Jurrians' brief en deze nam met steeds stggeri- de verbazing van den inhoud kennis. Een paar maal maakte hij aanstalten om iets te vragen, maar telkens kwam hij daar ook weer van terug en verdiepte hij zich opnieuw in de lectuur van deze, voor hem wel zeer verrassende biecht. Toen hij het epistel ten einde had gelezen en Sanders in de grootste verbazing aanstaarde, was deze het, -die het eerst het woord nam: (Wordt vervolgd.) Voel U weer krachtiger - méér fit envrij van Pijnen. Rheumatiek is 'n sluipende, sloopènde kwaal, die ge onder de leden hebt, vöör U hel weet. Dat doen kou of tocht, maar ook vocht of een kil huis. - De een krijgt deze be zoeking al jong, de ander op rijperen leeftijd, maar de oorsprong is altijd onzuiver bloed. - Kruschen is door zijn samenstelling hel bloedzuiverende versterkings-middel bij uit nemendheid. De zes minerale zouten waaruit Kruschen is samengesteld werken als een tonicum, ze oefenen een actieve, aan sporende werking uit op lever, nieren en gewanden. - Bij Apothekers en Drogisten 1.47, 0.76, 0.41Kruschen wordt uitsluitend verkocht in de bekende gele verpakking, MUSSERT: Ieder die zijn plicht doet, jaar in, jaar uit, moet tot slot en besluit niet worden uit geworpen als een uitgeknepen citroen, maar deelgenoot zijn in het leven der natie, in zijn te genspoed, maar ook in zijn voorspoed. RADIOPROGRAMMA DONDERDAG 21 MEI. Hilversum I, 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmu ziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Ensemble Joan Lancé (opn.). 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Pianovoordracht. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Kamermuziek (gr. pl.). 12.00 Orgelcon cert en zang. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 12.00 De landstand aan het werk. 13.15 Omroeporkest en solisten. 14.00 'Gooisch strijkorkest. 15.00 Bert van Dlnteren en z(jn orkest. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Zondag 13 van den Heidel- bergschen Catechismus. 16.20 Gramofoonmu ziek. 16.30 Omroepharmonie-orkest. 17.15 B. N. O.: Nieuws-, economische- en beursberich ten. 17.30 „Varia", gevarieerd programma. (18.0018.15 Sport en lichamelijke opvoeding). 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: De wereldmeening uit vreemde kranten. 19.10 Omroepsymphonie-orltest en solist. 20.10 Zang met pianobegeleiding' en gramofoonmuziek. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio be schikken i. 20.45 Naamcamouflage. 21.00 Om- roep-symphonle-orkest. 21.35 Grarnofo/fnmu- zlek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. 22.1024.00 Gramo foonmuziek. Hilversum II, 301,5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8 15 Gramofoon- muztek. 9.30 Arnhemsche Orkestvereeniging en solist (opn.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 „De blijde pinkstergedachte in de muziek en de beeldende kunsten", causerie (met gramofoon muziek). 10.30 Gramofoonmuziek. 10.40 Voor de vrouw. 11.00 Gramofoonmuziek. '11.20 Gerard Cebon en zijn orkest. 12.00 Frans Wou ters en'zljn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Orkest Malando en solist. 13.45 Voordracht. 14.00 Een strijk orkest en planosoli. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Zang en piano. 16.00 Revida-sextet. 16.45 Voor de Jeugd. 17,15 B.N.O.Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Viool, cello en plano. 18.30 Lezing „Bangkok, hoofdstad van Thnl- land en Oostersch Venetië". 18.45 Vaudeville orkest en solisten. 19.15 „Brandende kwesties", causerie. 19.30 B.N.O.Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Wat Neder land schrijft. 20.00 Otto Hendriks en zijn or kest. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Cen trales. die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20 40 „Geallieerden in Londen", luisterspel. 21.00 Gerard van Kreve len en zijn orkest en soliste (opn.). 21.45 B.N.O,: Nieuwsberichten. 22.O0 Gramofoon muziek. 22.05—22.10 Avondwijding. OOK GIJ KUNT WELVAART EN ARBEIDSVREUGDE VINDEN DOOR WERK IN DUITSCHLAND HU Q.CE L00NEN GOEDE" KAMEifA AOSCHAR GUNSTIGE ARBÈlDSlföORWAARODN Hoofdredacteur A. R. Jonker (af\y) Plaatsverv van den Hoofdredacteur. Buitenland. Alg Reportage en Streeknieuvvs Fred Groot, Sehagen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel der A. C. van Kampen, den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2