Opletten is de boodschap G<JSL Zóó interneert Amerika Flitsen uit de hel van Long Ialand De met het diplomatenschip Drottningholra te Lissabon aange komen vertegenwoordigers van de Duitsche diplomatie en pers hebben het een en ander verteld over de behandeling van de Duitsche di plomaten en journalisten in de V.S., alsmede in de verschillende Ibero- Amerikaansche staten. De voormalige corrcspendent van het Duitsche nieuwsbureau te Was hington, K. G. Sell vertelde, dat de Duitsche diplomaten en journalis ten na het uitbreken van den oor log op 18 December in een hotel ver van Washington werden on dergebracht, Zij mochten eerst des ochtends in den tuin van het hotel wandelen en moesten reeds 's mid dags vroeg weer thuis zijn. De ge- interneerden zagen vijf maanden lang buiten hun lotgenooten geen mensch, en zij kregen slechts één dagblad. Het Zweedsche schip was in velerlei opzichten verouderd, mioeat noodig hersteld worden en was voor duizend passagiers veel te klein, zoodat ook de slechtste cabines en vele zalen vol waren. In Gtaatamala. Over de behandeling van de Duit- •chers in de Midden-Amerikaan- echo staten vertelden voorts de uit de betreffende landen teruggekeer de diplomaten. Toen de Duitsche gezant in Guatamala Reinebeck, met zijn staf het land had verlaten om in de Ver. Staten geïnterneerd te worden, werden in tegenstelling tot de plechtige verzekering van de regeering van Guatemala 116 al daar wonende Duitschers plotse ling gearresteerd en onder zeer on waardige omstandigheden op een schip geïnterneerd om vervolgens naar de Amerikaansche haven New Orleans vervoerd en laten in het kamp Blanding (Florida) geïnter neerd te worden. In San Domingo werden ongeveer 65 Duitschers geinterneerd. De Do- minlcaansche regeering weigerde om de vrouwen en kinderen van de geïnterneerden te ondersteunen. Bijzonder rigoureus trad de regee ring van Haiti tegen de daar wo nende Duitschers op. Ongeveer 1200 Duitschers werden in Fort National geinterneerd waar de huisvesting en verzorging in ieder opzicht on voldoende was. Gebrek san vitamine F bedreigt het uiterlijk van duizenden meisjes en vrou wen dit vitamine, dat uit vetten aan het organisme moet worden toegevoerd, 4s onmisbaar voor de jeugd van de huid! Hoevele vrouwen vragen zich niet af, Waarom haar teint achteruit gaat.hoevele anderen zoeken naar het middel, om haar jong teint jong te houden Hier is het «nmisbars middel. Vitamine F, rijkelijk verwerkt in Dobbelman'a Castella Crèmes. Voor een blijvend-jong, stralend en jeug dig teint 1 VITAMINE F-CRÈMES Ittl Ml (OM D|BBELM^N FIOOUCTJ ColumWa. Uit Columbia kwam gezant Dittler met zijn staf. Dittler had op de ondubbelzinnige toezeggingen van de Ver. Staten een groot ge deelte van zijn kolonie op zijn reis naar de Ver. Staten meegenomen. Toen zij echter in New York aan kwamen, werden dc leden van het gezantschap naar het groote verza- melkamp voor de diplomaten in White Sulphur Springs gebracht, terwijl men de Duitsche burgers niet alleen achterliet, doch zelfs de mannen van hun gezin scheidde. De vrouwen en kinderen werden gebracht naar het emigrantensta tion Elite Island bij New York, waar zij zwaar gebukt gingen on der de primitieve toestanden, ter wijl de mannen naar het militaire kamp Upton op Loagisland wer den gebracht, waar zij met inbegrip van den groepleider die een lichaamsgebrek had, tijdens de fel ste koude in armoedige tenten moesten slapen en waar zij alle werkzaamheden, waarin ook het schoonmaken der toiletten, zeil moesten verrichten. In Peru, In Peru werden niet alleen de rijksduitschers, echter met uitzon dering van den gezant, die men huisarrest gaf, alle leden van do Duitsche diplomatieke missie in een kamp ondergebracht, dat zich bevond in een streek waar de ma laria sterk heerschte en waar vijf personen door de malaria, en twee door de ropdvonk werden aangetast. Meer dan 200 personen moesten daar drie maanden lang verblijven tot zij van Callao deels naar New Orleans, deels naar San Francisco werden overgebracht. 120 Duitsche zeelieden en 56 Duitsche burgers werden naar San Francisco en van daar per trein naar Kennedy in Texas overgebracht, waarbij de raampjes van de coupè's gesloten en verduisterd waren. Na een tocht van drie dagen en vflf nachten werden de Rijksduit schers* in groepen van elk vijftig man op het station militair opge steld, waarbij zij geflankeerd wer den door „Texas Hangers", die voorzien waren van automatische pistolen. Op z*n Amerikaansch.... Dc voormalige leider van de D.N.B.-vertegenwoordiging in New York, Cramer, heeft eveneens.een uiteenzetting gegeven over de be handeling van de Duitschers in de Ver. Staten. De gearresteerden werden na een kort verhoor gefotografeerd voor het misdadigersalbum. Ook werden vingerafdrukken genomen. Vervol gens werden zij met gevangeniswa gens naar het immigratie-eiland Ellis-Island getransporteerd, waar zij werden ontvangen door soldaten met de bajonet op het geweer. Na nog eens verhoord en ge fotografeerd te zijn, nadat nog maals vingerafdrukken waren genomen, werden de gear resteerden in massakwartieren ondergebracht, waarin meer dan driehonderd menschen on der de primitiefste omstandig heden bijeen werden geperst. De voedselvoorziening was, naar Duitsche journalist mededeelde, onvoldoende. De kwartieren waren ontzettend vervuild, mogelijkheden om zich te wasschen en do sani taire installaties waren onvoldoende In veel internceringskampen wer den Duitschers bij de negers ge stopt. In New Orleans werd een Duitsche vrouw met prostituees, kindermoordenaressen en andere misdadigsters zonder eenige reden in de vrouwen gevangenis gewor pen. Voor het eerst in de geschie- nis der Ver. Staten zijn vrou wen en kinderen geinterneerd. Volgens verklaringen van de ge vangenen in het intorneeringskamp Upton op Long Island werd dit kamp unaniem een hel genoemd. Een groot percentage van do bewa kingsmanschappen met inbegrip FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 61 „Een sensatie, zooals we die in lang niet gehad hebben, Miel! Dr. Jurrians, de bekende polite-deskun- dige, dader van den moord in Villa „Vredelust". Wat zeg je van dat op schrift? Onderkopjes: Slachtoffer van een chanteur. De dader voort vluchtig. Gevaarlijk avonturier gearresteerd! De rest zal je zelf moeten schrijven „Je zult me met betrekking tot die rest toch eerst een en ander moe ten vertellen", meende Wils met een zucht, „want, eerlijk gezegd, is een groot deel van deze zonderlinge affaire mij nog lang niet duidelijk. Dr. Jurrians is de dader goed, dat bekent hij zelf en de motleven zijn nu ook duidelijk, maar de rol van Loucheur begrijp ik toch nog niet heelemaal. In de eerste plaats: Hoe wist Loucheur, dat Laméri naar Holland kwam om dr. Jurrians te chanteeren „Maar beste kerel, daar wist Lou cheur niets van. Dat is hem later pas gebleken. Het eenige, wat de Belg wist, was, dat Laméri naar Holland zou komen om een of ander duister zaakje op te knapen. Hoe hij dat wist, staat nog niet vaat, maar we mogen met eenige zekerheid aan nemen, dat hij daarvan op de hoogte is gesteld door een of ander lid van de bende, waarvan zoowel hij als Lameri deel uitmaakten. Hij is dus op het tijdstip, waarop de Parijsche trein zcu arriveeren, naar het Cen traal station gegaan om Laméri op te wachten en zoo mogelijk diens gangen na te gaan. Maar Lamérie arriveerde niet aan het Centraal station, omdat hij in den Haag was uitgestapt. Loucheur zal aanvanke lijk hebben gedacht, dat zijn bericht gever niet juist was ingelicht, maar toen hij Maandagavond van den moord uit de bladen kennis nam, begreep hij onmiddellijk dat Laméri in een val was geloopen. De vraag was echter wie die val voor hem had opgesteld en om dat te weted te komen heeft onze vriend Loucheur geen middel onbeproefd gelaten. Toen jij hem in Hotel Schiller voor het eerst signaleerde, was hij be reids met zgn nasporingen begonnen, ROME, 90 Mei: Het 718e com muniqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: Welgericht vuur van onze batte rijen heeft in de vijandelijke stel lingen in een sector aan het front in Cyrenaica branden van aanzien lijken omvang en tijdsduur veroor zaakt. Tijdens luchtgevechten zijn twee Britschc vliegtuigen door Duit sche vliegers neergeschoten, een derde is door ons afweergeschut vernield. Bij aanvallen op Bcnghazi door vijandelijke vliegtuigen zijn eenige huizen beschadigd. Er zijn vijf slachtoffers onder de Arabische bevolking. Een van onze duikbooten is niet op haar basis teruggekeerd. De bloedverwanten der opvarenden zijn op de hoogte gestold. Tijdens bomaanvallen van afdee- lingen Italiaansche en Duitsche vliegtuigen op Malta ontsponnen zich levendige luchtgevechten. Twee Spitfires en een Beaufighter werden neergeschoten door de ma chinegeweren van onze jagers, die geen verliezen leden. Een zeever* kenningsvliegtuig. dat ten Noord oosten van Pantellaria door twee vijandelijke jagers werd aangeval len, schoot er een noer, dwong den anderen zich te verwijderen en keerde op zijn basis terug, na zijn taak volbracht te hebben." Resultaten Amerikaansche vliegtuigindustrie ZÜRICH, 20 Mei (A.N.P.) Uit New York worden de volgendo resultaten van Amerikaansche vliegtuigfabrieken over het nfge loopen jaar gemeld: de Curtiss Wright Corp. boekte in 1941 een netto winst van '25.7 (v.j. 15.8) millioen, nadat een bedrag van 96.5 (v.j. 29.4) millioen dollar werd aangewend voor reserveering De omzet bedroeg in 1941 373.1 (v.j. 138.7) millioen, In vergelijking met 1938 steeg de productie met niet minder dan 1100 pet. Bij de doch termaatschappij de Wright Aero- nautlcal Corp. steeg de netto winst van 6.7 tot 10.3 millioen dollar, terwijl voor een bedrag van 43.6 (v.j. 11.7) millioen dollar aan do reserves werd toegevoerd. Voorts heeft deze maatschappij een spe ciale reserve van 4.1 millioen dol lar gevormd voor dc omschakeling van het bedrijf na den oorlog. De omzet van deze onderneming be droeg in 1941 208.4 (v,j. 67.5) mil lioen dollar. Engeland vlucht in goederen Stockholm, 20 Mei (ANP) Om een einde te makon aan de steeds toenemonde vlucht in de goederen heeft de Engolsche regeering vol gens Zweedsche berichten ook voor vervaardiging en verkoop van sie raden van allerlei soort, mot name echter van gezette diamanten en andere edelsteenen eon vergunning veroischt. Tevens werden maxi mum prijzen vastgesteld voor ver- lovings- en trouwringen, die vari- eeren van vijf tot tien pond ster ling. HITTEGOLF IN SPANJE. MADRID, 20 Mei (Stefani). In verschillende streken van Spanje heeft men plotseling te lijden on der een hittegolf. Te Granada be draagt de temperatuur 33 graden in de schaduw, te Albacete 34, te Cordova 32 en te Jaen 35 graden. van de officieren, waren Joden, die hun haat ^p de gevangen burgers botvierden. De commandent van het kamp zeide aan ch gevangenen dat er voor hen slechts twee wegen be stonden om uit het kamp te ko men, n.1. door een bepaling van de regeering of zoo dood als een oude hond. VoetAat Schagen-Always Forward en Hollandia-H.R.C. HRC 2-Zandvoortmeeuwen 2 Voor Maandag 25 Mei te wederom een belangrijk programma vastge steld, waarbij ook weer eenige onzer clubs geïnteresseerd zijn. Kampioenschap van Nederland. Zaterdag 23 Mei: ADO—Blauw Wit, Eindhoven—AGOWMaandag 25 Mei: Blauw Wit—ADO, AGOW— Heerenveen. Prom.-comp. 2e klasse. RCH de Volewijckers (wint Volewjjckers) Beslissingswedstrijd. Excelsior Neptunes op Spangen in Rotterdam, om uit te maken wie tegen 't Gooi en UW uitkomt. Promotie-comp. 3e klasse. Be verwijkO WC (wint OWO). Moest HRC aanvankelijk tegen de Boys spelen in Den Helder, door een pro test der Alkmaarders te het gewor den HollandiaHRC. De roodjakken weten wat dat beteekent. Een feit te het echter, dat de Hoornsche eenigs- zins teleurstellen in deze competitie, zoodat het de taak ie van HRC om, evenals OWO en de Boys, Hollandia te bedwingen, .ets wat men bereiken kan door hun geengelegenheid te geven hun spel te on'plooien. Een ge- l\j-spel ligt wel op den weg. Gaan bovenstaande wedstrijden om een plaats in de 2e klasse A. voor de tweede klasse B speelt TOG tegen DWV uit Nieuwendam, die nog maar kort geleden voor de eerste klasse speelde. De Nieuwendammers zijn het slachtoffer geworden van achter stand in de competitie, waardoor de concurrenten tegen clubs zegevier den, waarvan ze anders nimmer zouden winnen. Promotiecompetitie 4e klasse. Schagen ontvangt Always Forward uit Hoorn en ook dit beteekent voor de Schagenaars een wedstrijd van groot belang. Zij weten, dat de „Hoornschen" vrjj forsch spelen en hoewel dat een sterk wapen is, moet Schagen met zijn techniek de punten uit het vuur kunnen halen. Denkt er om, Schagenaars, deze thutewedstr.'d mag geen verliespun- ten opleveren. IVV ontvangt WW en zal door een overwinning bij bl\j- 225. Ze liepen dezelfde lange on- deraardsche gang weer terug en het ging nu gemakkelijker, omdat de gang naar zee afdaalde. Maar toen ze zoo wat halverwege waren geko men, hoorden ze geluiden achter zich. Zouden die rakkers ook heb ben durven afdalen? Ik smeet ze nog wel een betooverde baard in hun gezicht, meende Piet. Vlug ach ter die lange zuilen kunnen we ons verbergen. Vermelden w(j nog dat Ripperda, de hekkesluiter uit de afdeeling van Helder, reeds gedegradeerd te. 4e klasse A. AtlasBKC. Prom.-comp. res. Se klasse. HRC 2 speelt degradatie-wedstrijden tegen Alcmaria 2, OSV 2, de Zand- voortmeeuwen en OSV 3. (Waar schijnlijk echter'valt OSV 3 af, daar vanzelf anders met OSV 2 moeilijk heden komen.) Definitief te echter nog niets bekend! De roodjes openen met den wedstrijd op eigen veld tegen de Zandvoortmeeuwen. In het Oosten spelen nog om een plaats in de eerste klases: Rheden Hengelo en BorneGo Ahead, waar bij de bezoekende clubs wel zege vieren. Het Zuiden biedt Bleijerheide— Maurits en Helmond—Vlissingen. Hier winnen de thuisclubs wel. Het Noorden brengt Velocitas Emmen. Feyenoord heeft uitstekende reseryes B(J Feyenoord kunnen de suppor ters zingen: „Op de hoeken van de laan, zie je met groote letters staan, Feyenoord 2, A, 4, 5, 6, 7, staan bovenaan." Inderdaad was het liedje dan voor 100 proeent waarheid. Een unieke prestatie in de sportwereld. Duitsche aanval op de haven aan IJszeekust BERLIJN, 20 Mei (D.N.B.): Duitsche gevechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers hebben giste ren een aanval gedaan op de haven werken van Jokonga, aan de kust van de Noordelijke IJszee. De aan val leverde goede resultaten op. Bij een aanval op een sterk bezet vlieg veld, werden treffers geplaatst op geparkeerde vliegtuigen. Duitsche jagers schoten in luchtgevechten negen vliegtuigen boven dezen ge vechtssector omlaag. DE STRIJD ROND GHARKOF. Bern, 20 Mei (ANP) De mili taire correspondent van United Press meldt uit Moskou, dat vol gens de jongste berichten van het front van Charkof hot initiatief op de lijn Wolsjangsk—Choeroejef— Krafiiiograd is overgegaan op de Duitsche troepen. Duitsche diplomaten weer thuis Frankfort a.m., 20 Mei (DNB). De beide extra-treinen met de Duit sche diplomaten en dagbladcorres pondenten uit Amerika zijn hier hedenochtend uit Lissabon aange komen. - Staatssecretaris Von Weizsaoc- ker als vertegenwoordiger van hot ministerie van Buitenlandsche Za ken ,de chef van het protocol, ge zant von Doernberg, alsmede tal rijke vertegenwoordigers van staa» en party verwelkomden de torütT keerenden. Het volkssanatorium »Heilendoorn" bestaat 40 jaar Zaterdag 30 Mei zal het 40 jaar geleden zijn, dat het bekende volkssanatorium te Hellendoom werd geopend en een aanvang ge maakt kon worden met het prach tige werk der tuberculoeebestrij ding in deize schitterende omge ving. Het sanatorium te Hellen doom was het eerste sanatorium in Nederland en werd gesticht door de vcrecniging tot oprichting en exploitatie van volkssanatcuja voor borstlyders in Nederland. Werd in 1902 begonnen met 54 bedden, momenteel worden er pl. m. 230 patiënten verpleegd. TRAMONGELUK. ROTTERDAM, 20 Mei. De 61- jarige verzekeringsagent R. J. Be- large, te Rotterdam, die op 8 Mei door een motorwagen der R.E.T. op de Schiekade werd aangereden, is vandaag aan de bekomen verwon dingen overleden. LUK opgehaald OUDE-TONGE, 20 Mei. Van den 57-jarigen L. Holleman, die 6 Maart langs de rivierkant mosse len zou gaan zoeken en sindsdien vermist werd' ,is thans het stoffe lijk overschot gevonden aan den overkant der rivier, in de Steen bergsche Vliet. want den avond daarvóór heb ik hem reeds gezien, al wist ik toen nog niet met wien ik te doen had. Dien avond het was Maandag en de bladen hadden enige uren eerder van den moord meldinggemaakt ver schafte Loucheur zich toegang tot Vredelust met het doel aanwijzingen te verzamelen met betrekking tot den dader. Hij vermoedde niet zonder reden, dat de dader in de eerste plaats in de omgeving van Villa Vredelust moest worden gezocht. Dat een wild vreemde de tijdelijk onbewoonde villa als het terrein voor een misdaad zou kiezen, lag niet voor de hand en hij moet op dat moment stellig gedacht hebben, dat Lanter' naar' Holland was gekomen om zich in de zaak* Ubels te mengen. Hij zal dus aan vankelijk den notaris of van Op- weeghen van den moord hebben ver dacht, doch 't or "°rzoek in Van Qp- weeghen's schrijfbureau,, dat hij Maandagavond instelde, leverde daar voor geen enkel bewijs. Jouw ontdek king bij Schiller bracht de politie op zijn spoor en van die gelegen heid maakte hij handig gebruik voor een meesterlijke zet. Hij liet allen, die met eenige reden verdacht kon den worden aan den moord debet te ziin naar Vredelust komen en schiep zich daardoor de gelegenheid tot toe passing van eenmethode, welke reeds in het tijdperk van de renais sance tot het opsporen van de mis dadigers heeft geleid: de onverwach te confrontatie met het lijk. Als je daarover iets meer wilt weten, moet je er de novellen van Pierre Floren- tino maar eens op naslaan. De truc slaagde volkomen. Dr. Jurrians was degene, die het sterkst op de onverwachte verschijning van .het lijk' voor het raam reageerde. Lampe, de monteur was verbaasd, Ubels en van Opweeghen schrokken hevig, zooals elke andere man met niet al te sterke zenuwen zou zijn geschrokken, de huishoudster, juf frouw Keizer, 'el flauw van ontzet ting en toonde zich daardoor een waardig lid van het zwakke geslacht, maar dr. Jurrians' houding was op vallend. Ook mij is het niet ontgaan, dat hij een merkwaardige gelatenheid ten toon spreidde, maar in die ge latenheid was iets van den man, die een zeer pijnlijke herinnering, welke plotseling werd opgewekt, uit zijn gedachten trachtte te bannen en daarbij al zijn zelfbeheersching noo dig heeft om die gedachten niet te verraden. De wijze, waarop hij zich een paar maal met de hand over het voorhoofd streek ik weet niet, of het jou ook te opgevallen, Miel was typeerend voor den gemoedstoe stand, waarin hij op dat oogenblik verkeerde en het verlegen lachje, dat om zijn lippen speelde, was een, ten deele onbewuste poging om zich een houding te geven. Hij was de medicus, op wien een dergelijke dwaze vertooning geen in druk mocht maken, maar intusschen maakte de scène wel degelijk indruk op hem en zelfs te meer, omdat hij de bedoeling daarvan volkomen door zag. Je kunt gerust aannemen, dat hij blij was zich verder met de huis houdster te kunnen occupeeren en zelfs eenigen tijd het vertrek, waarin wij allen bijeen waren, te kunnen verlaten. Het is zelfs Bartelink, naar deze mij zooeven vertelde, opgeval len, dat dr. Jurrians ongewoon ner veus was, toen hij met hem de huis houdster naar haar kamer bracht, maar hy heeft er verder geen aan dacht aan geschonken „En jij?" interrumpeerde Wils den inspecteur. „Is het jou ook ont gaan „Over mijn aandeel ln deze zaak hoop ik je straks nog wat te ver tellen, Miel," ontweek Sanders de vraag van den reporter. (Woidt vervolgd.) OOK GIJ KUNT WELVAART EN ARBEIDSVREUGDE VINOEN DOOR WERK IN DUITSCHLANO Hi'DCT ".LOO'NC'N Uil F. DE k At.U fl'A"A.0'£ciW CUNS-TinE arbfiösvoorwaardên MUSSERT: Burgerlijke klassen- waan en proletarische klassen strijd, samen staan zij ons in den weg bij den opbouw der natie. STAATSLOTERIJ. Bij de trekking van 19 Mei zijn de hoofdprijzen der Staatsloterij als. volgt gevallen: f 1000 No. 9688, 12330, 10933. f 400 No. 1343, 2965, 19963. f 200 No. 13900, 17890, 19515. f 100 No. 4213, 5432, 6627, 7581, 7594, 12041, 16833, 20253, 20082. Trekking van 90 Mei. f 1000 No. 6303. f 400 No. 14278 18808 f 200 No. 196S 7171 9854 49806 2AM f 100 No. 6023 6565 6852 6924 7879 8670 9616 14058 19806 20862 RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 22 MZI. Hilversum I, 415,5 m. 8.45 Oramofoonmuzlek. 8.58 Ochtendgym nastiek. 7.80 Oramofoonmuzlek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten. 8.15 Kamermuziek (gr. pl.). 9 15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gra mofoonmuziek. 10.00 Zang en Guus Jansen en zijn solisten (opn.). 10.30 Omroeporkest (opa.). 11.00 Voor de kleuter». 11.30 Amablle-sextet. 12.00 Musette-orkest en soliste. 12,40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berich ten. 13.00 Productieslag. 13.15 De Melodlsten en solist. 14.00 Verkorte opera „n Trova- tore", (gr. pl.). 16,00 Cyclus „Het Onze Vader*' 16.20 Instrumenteel kwartet en gramofoonmu- zlek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberiohteiï. 17.80 Voor de Jeugd. 17.45 Gra- mofoonmuslek. 18.00 Het wekelljksche sport- praatje. 18.20 Gramofoonmuziek. 18.35 Ne£r- lands stem van het Oostfront. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: Binnenlandaoh economisch praatje. 19.10 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 19.30 Salonorkest. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Bert van Dinteren en zün orkest. 20.45 „De inbraak b(J den dierentemmer", luisterspel. 21.00 Ensemble Ombach. 21.45 B.N.O.: Nleuws- schrUven. 32.1024.00 Qramofoonmuziek. beriehten. 22.00 B.N.O.: Leidende staatslieden Hilversum II, 301.5 m. 8.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoon- muzlek. 8.45 Amusementsorkest en soliste (opn.). 9 30 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Orgelconcert. 10,40 „In en om Winschoten, hoofdstad van 't Oldambt en Westerwolde". 11.00 Zang, plano en gramo foonmuziek, 11.40 Gramofoonmuziek. 12.00 Bert van Dinteren en zün orkest. 12.45 B N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 „Tus- schen de bedrijven", gevarieerd programma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Orgelconcert. 18.15 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 16 45 Voor de Jeugd. 17.16 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Gerard van Krevelen en zün orkest en soliste. Als Intermezzo: Kin derkoor met pianobegeleiding. 18.15 De heeren van der Aa en Boom, zakenlieden aan het woord. 18.30 Reportage. 18 45 Theo Uden Mes man en zün dansorkest. Als lntermezzi: Piano spel. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spie gel van den dag. 19.60 B.N.O.: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 20.00 B.N.O.: En- gelsche uitzending: „Holland's Polltical As- pects". Voor de Radio-Centrales; Gramofoon muziek. Vanaf 30.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Cello en piano. 20.40 Boekbespreking. 20.55 Cello en plano. 21.15 Utrechtse!» Stedelijk Orchest (opn,). 2145 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gewijde mu ziek (opn.). 22.05—22.10 Avondwijding. Hoofdredacteur A R. Jonker (afwPlaatsverv van den Hoofdredacteur, Buitenland, Alg Reportage en Streeknieuws Fred Groot, Schagen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel der A. C van Kampen, den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2