S. I LITTERIT KAMPEI NH. Braine boonen nette Huishoudster ROOSJES Marktberichten MfJJsTE DE BEER, geven U bierbij kennis van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben Woensdag 8 Juni a.s. te Hippolytushoef. Parklaan 7B, Wieringen, 20 Mei "42 Molgerdijk 17, \m\im Verdronkenoord 59 Telef. 4416 - Alkmaar. M aehi neschr ij ven Stenografie Handelscorrespondentie Ned. en Mod. talen Boekhouden Handschrift verhetere* Zie lijst van geslaagden onder stadsnieuws. J. v. i VLIET, Expeditie. Oudesluis is Telefonisch aangesloten on der »o. 266 nat Wieringerwaard K 2241. vor de zaai, boven 5 kg. uit sluitend op bestelbon, 7. A ATM ATS, Boven een kg. op bestelbon, Gebrs. Broersen Zaad teelt- en Zaadhandel, HARENKARSPEL. Tel. 266 K 2269. Gevraagde bij weduwnaar met 1 kind, In melkzaak. P. ROEMER, Dam- pad 58, Zaandam. Te koop Zware Ondergrondsch Ploeg (nieuw), en 12009 vcaepe Witte Koolplanten. M. Blauw, Heerhugowaard, Tel. 224. Te koop een prima Hand- naaimacibine, naait sch,, prijs 50 gld. Adres: M. Dekker, B 103 Middenweg, Heerhugowaard Z. Te koop; Twee x. g. a. n. Toerfietsen en een Damesrij wiel, alles op nieuwe banden, bij C. Peerebooro, Basserweg A 57, Heerhugowaard. Te koop een De meerok, 1 mantel, kleine maat, mantel pakje, 14 a 16 j., jongensjasje, 3 4 j., jurkjes, nieuw en ge dragen, .1 tot 6 j., damesjapon- nen, 1 wieg. Bij J. Paneras, Nes H 9, Schage». Te koop Bamecdfirial, nieu we band, £8x3, een gebruikte band 26 x 2, 2 spiegels, tafel. Jb. Bellis, M 85, Petten. Baode Bewaarkoolplanten te koop bij K. de Geus, Groenveld, Tel. 206, Dirkshorn. Ter overname aangeboden Amerik. Orgel, met 12 registers en subbas f 125. Br. onder lett. SE11 Bur. van dit blad. Te koop alle soorten Poot- zegels. Te bevragen onder lelt. GB33 Bur. avn dit blad. Te koop gevraagd Lintzagen kl form., 30—50 dm. Br. ir. No. 69 Adv. Bureau J- -Stuif bergen Wz., Castricum. Keurig onderhouden Ameu blement te koop gevraagd (cra- pauds). Adres: Ital. Zeedijk 112, Hoorn. Te koop een Heerenrljwlel, i 52fK>. Lauriegtraat 18, Scha- gem Te koop; 2 goede Fornuizen, .en een beste Sportkar voor paard met Cotl. assen. J. Kok, Zijdewind 19£, Te koop 15690 Herfst Wille, 5000 vroege Re ode Koelplacteu. Adres: "K. J. "Wagenaar, no. 22, St. Paneras. Aangeboden 6 Paarden v. d. hooi bouw, proefhoerderii voor landbouwwerktuigen. Wierin- germeer, Tel. W'waard 212. Te koop 3 persoon6 Tandem, op beste banden, in prima staat, ook te huur en een Auto buitenband, 32 x 6 zwaar. - A. Slikker, Oudesluis. Te koop twee zee goed els nw. Heeren en Damesfietsen Tevens Philips Radio, en 2 pr. Heerenscho^enen, maat 44. bij Klaas Groet, Wieringerwaard, Tel. 298. Te koop een Dresseerkar m. Collings patent assen. D. Blaauboer, Ruige weg B 6, Bur- gerbrug. Gevraagd Koolland, per wa gon of per H.A. A. Bakker «Cz., Zuidscharwoude, Tei. 588. Flinke Bakkersknecht ge vraagd bij Firma A. v. Egmaoad en Z., Burgerbrug. Alleenst. weduwn. (veehou der) vraagt nette fihrishoudster, 40—£0 jr., uit hoeren- of burger stand. Br. lett. N9i Boekh. Gebrs, Groot, Nieuwe Niedorp. Gevraagd een nel Meisje voor dag of dag en nacht» zelfstan dig kunnende werken, bij W, Bruin, Kerkweg 7, Anna Pau- lwvna. Gevraagd een Meisje voor 2 a 3 d, per week. Adres te bevra gen bij van Zandwljk's Adver tentie Bur., WieringemaardL Gevraagd in Schagen per t Ayg. te huur 1 2 kamers, m. gebruik van keuken. E. C. Doorn, tijd. adres F. Kruit, de Schouw, Laagtijde, Schagen. 2 nette heeren, leeftijd 21 en 23 u zoeken kennismaking met i nette Hamos. Brieven en fo to's op eerewoord retour, onder letter CK Bur. va dit blad. Aangeboden a Verten. A. J. v. Rijswijk, Twee wegen A 117, Wieringerwaard. Maaien, Hooien of onver schillig welk ander werk ge zocht door drie Drenthenaren, die alle boerenwerk goed ver-, staan. Adres: G. v. d. Weide, Sehutstraat 65, Hoogeveen (Dr.) Te koop gevraagd Eiken Or gel met veel registers, Eiken Piano. Ook gewone orgels en piano's. Aanbiedingen met prijs en merk aan D. Bruin, Broek op Langendijk 528. Alkmaar diefItal van autobanden. In het begin van de vorige week werd bij de recherche alhier aangifte gedaan van diefstal van vier autobinpen- en buitenbanden. Na een nauwgezet onderzoek mocht het baar gelukken de ban den op te sporen en in beslag te nemen, terwijl de dader is aange houden en ter heschikking van de Justitie is gesteld. EEN JUWEELEN OORKNOP. Enkele weken geleden verloor êon inwoonster dezer gemeente een juweelen oorknop. Zij vervoeg de zich een dezer dagen bij een juwelier hier ter stede, j teneinde een bijpassenden oorknop te laten aanmaken. Deze juwelier hl eek in het bezit te zijn van den verloren oorknop en hem te hebben gekocht van een inwoner uit Amsterdam. Door de recherche is de oneerlijke vinder te Amsterdam ongesoooril tegen hem is proces-verbaal cno-e maakt terzake van verduistering. DJSFSTAL WAN TER BEWER KING ONTVANGEN GOEDEREN. Door dmi directeur van een al hier gevestigde onderneming is aangifte gedaan van diefstal van aan hem ter behandeling toever trouwde goederen. Tegen den da der, een inwoonster van Langedijk, is proces verbaal opgemaakt. DE ZWIJNTJESJAGERS BLIJVEN IN ACTIE. Enkele weken geleden huurde 6en onbekend persoon -bij een rij wielhandelaar alhier een fiets «onder dat hij het rijwiel op den Vastgestelden tijd terugbracht, «oodat verduistering werd vermoed Een dezer dagen is de oneerlijke huurder, die zich het rilwiel had toegeëigend, te Eindhoven aauge houden en op transport gesteld naar Alkmaar. Hij legde een vol ledige bekentenis af. Tegen hem is terzake van verduistering proces yerbaal opgemaakt. Tegen een inwoner van ÏTeiloo Is proces verbaal opgemaakt ter zake van rijwieldiefstal te Alk HEEBHVGOWAABI) MUZIEK VEREENIGING H.U.G.0. VERGADERDE. •Maandagavond vergaderde de Muziekverecniging II.U.G.O. in het repetitielokaal bij den heer K. Rus: pe nieuwe voorzitter, de heer F pijn, opende de vergadering en lichtte toe, waarom deze vergade ring eerst thans werd gehouden. Het verslag- van den penning meester bloek gelukkig mee te val len. Hoewel de fioantieele positie .verleden jaar moeilijk was, was er dit jaar., ondanks alles geen achter uit- doch zelfs een kleine vooruit gang te constateeren. Do commissie welke de kas had nagezien, adviseerde tot goedkeu ring. Het jaarverslag was kort, maar zakelijk en gaf een goed beeld van het afgeloopen jaar. Er werd in ge klaagd over slecht bezoek aan de concerten. Men hoopte echter toch op een opleving in de muziek, een jhoop, die gewettigd werd door den uitslag der gehouden actie tot le denwerving. Deze actie had 12 nieu we leerlingen opgeleverd en de kans bestaat, dat nog enkelen zul len volgen, zoodat over eenigen tijd wellicht tot de vorming van een jeugdcorps kan worden overgegaan. Gaarne "zou men ook nog enkele oitd-leden zien terugkomen. Besloten werd om zoo eenigszins mogelijk dit jaar een concours te bezoeken. Bij de rondvraag kwamen enkele huishoudelijke zaken en een aantal grieven ter sprake. Het bestuur zegde toe aan een en ander de noo- dige aandacht te zullen schenken. In zijn sluitingswoord sprak de voorzitter dank uit aan de heeren Ploeg en Bas, die als bestuursle den waren afgetreden, in het bijzon der tot eerstgenoemde, die jaren aanéén de functie van penning meester had vervuld. HA BENKABSPEL. 40 JAREN POLDERBESTUURDER. Waarland. Qp 21 Mei 1912 is het 40 jaren geleden dat de heer P. Smit als 28-jarige jongeman door de Stemgerechtigde Ingelanden van den Waarlandspolder werd ge kozen als lid van het Dag. Be stuur van dien polder. De heer Smit heeft steeds met zorg de belangen van den land- en tuinbouw in den polder behartigd. Hij was ook niet afkeerig'van nieu wigheden en bij bijzondere verbete ringen als het bouwen van een schutsluis, het verdclckeren van den molen, e.d. gaf hij zijn volle medewerking. Het behartigen van de polderza ken is in de familie van den heer Smit niet vreemd, want bladerende in de oude notulenboeken, zien we dat reeds in 1845 de overgrootva der van den jubilaris werd geko zen als molenmecster van den pol der, en in 1831 de grootvader even eens tot molenmeestcr. De jubilaris welko in zijn ge- heelen zittinggtijd van 40 jaren bij na nooit een vergadering beeft ver zuimd van don polder, zal zijn ju bileum echter niet thuis in den pol- dor, waar hij al dien tijd heeft ge woond mogen vieren, omdat hij kort geledon voor een operatie in het ziekenhuis moest worden opge nomen. Niettemirt zal het hem deze dagen niet aan- belangstelling ont breken en wij wenschen hem een spoedig herstel toe. maar gepleegd. Hij werd aange houden op het moment toen hij trachtte het gestolen rijwiel van de hand te doen, BELEEDIGINGEN. Tegen een tweetal inwoners van Alkya'aar is proces verbaal opge maakt terzake van beleediging. "EXAMEN STENOGRAFIE EN MACHINESCHRIJVEN. Voor het op 13 Mei jl. te Alkmaar gehouden examen van de vcreom- ging van leeraren in stenografie en machineschrijven te 's-Gravenhage slaagden de volgende candidaten: v'oor kantourgl.enog.rafe in ue Fransche taal: mej. A C. C. Vennik; voor kantoorstenagrafe in rift üuitsche taal: mej. J. M. Coolegem; voor kantoorstenogrnfe in de Nederl. taal: de dames R. v. d. Laan te Schermerhoru en J. J. v. Zand bergen te Oudorp, alsmede de hee ren K. Oud te Oudkarspel en C. W. Keysper voor handelstypist(e) in de Nederl. taal: mej. G. A, Éinwach- ter te ICeiloo en de heer A. S. de Lange. voor kantoójrtypist(£) in de Ned. faal: de dames M. L. Post- ma, M. Muntjewerf en J. Geertsema te Ileiloo, T. J. Stammes, M. M. Koevoets en M. Wilbrink te Bergen, J. V. Vennikte I.immen, N. Vin- ke en J. v. d. Molen te Broek op Langendijk, C. Tcutscher te Castricum, J. A. Weiier, A. J. v. d. Brink, E. G. Pels. C. J. Sprenger, A. Madderbm, A. Plas, J. P. Honijk en G. E. Leguit, alsmede de heeren W. P. Boldewijn te Koedijk, P. Keppel, K. Oud en C. Kujlboer, alle drie te Oudkarspel, G. Eikelenboom te Castricum, P. J. Modder te Heiloo, T. M. Bakker, II. N. Erkan.p, R Buisman,, A. Iloogcarspe] en A. Klaassen; voor kantoortypiste (diploma A) de dames M. J. Duin- ker te Castricum, J. Kops te elliloo T. Mantel te Schermerhorn en L. Klisters; voor kantoprstenograaf (dipl. B) de dames F. ter Borg te Ileiloo, M. J. Duinker, R. de Groot en C. Teutscher, alle drie te Castri cum, W. Jonkman, D. Andriese, T. Besteman, N. Nool, J. Schéurs en S. Sprenger, alsmede de heeren G. Eikelenboom te Castricum en J. Kort, Allen, waarvoor geen woonplaats is genoemd, wonen te Alkmaar. hoogwoud UITVOERING „VLIEGERS VROUWEN". Voor een talrijk publiek heeft de toonecj vereeniging .Harmonie" Zondagavond een uitvoering gege ven in de zaal van café Liehebber. Opgevoerd werd het tooneelspel „Viiegersvrouwen" van Jan van Ees en H. Bakker. De vereeniging heeft van deze uitvoering veel werk gemaakt en slaagde er in een juiste vertolking van het stuk te geven. Het voetlicht, dat anders door het ontbreken van een scha kelbord nog al eens te wenschen overliet, was nu goed en ook de aaukleeding van het tooneel gaf, zooals we dat ook bij andere uit voeringen van „Harmonie" gewend zijn, oen wel verzorgden aanblik. De geluidsinstallatie, die speciaal voor deze uitvoering was aange bracht, voldeed goed en tijdens de pauze tusschen de bedrijven werd voor een vroolijk stukje muziek gezorgd. Na de uitvoering sprak de heer C Kuiper, voorzitter van „Harmo nie", woorden van dank tot dege nen, die tot het welslagen van deze uitvoering hadden medege werkt, en richtte hierbij nog sno riaal het woord tot den heer P. de Wit, die in deze uitvoering een gastrol vervulde. Namens het publiek dankte de heer P. Donker voor het door de tooneelvereeniging ten gehoore ge brachte en wees hierbij op het. feit dat de vereeniging niet minder dan vier bruidegoms onder hare leden telt. Nadat de heer Kuiper een twee de voorstelling voor a.s. herfst had aangekondigd, was het einde van deze welgeslaagde avond aange broken. (Steenihovcn), SINT PANCBAS. „DE TUINBOUW". Maandagavond vergaderde „De Tuinbouw" in het lokaal van den heer Bouvvstra onder leiding van den heer Jb. de Vries, De voorzitter memoreerde de bij zonder strenge winter. Toch begin nen de producten zich te ontwikke len en gaan de tuinders door voor de voedselvoorziening -te zorgen. Van den heer van Herwijnen is een schrijven ingekomen om gezamen lijk piramide te bestellen, ter be strijding van de draaihartigheid. Bestellingen zullen worden opge nomen bij den secretaris. Van den commissaris voor niet- commercieele vereenigingen is een schrijven ontvangen, waarbij de laatste bestuursverkiezing, toen in de plaats van den heer Roos de heer Schuur werd verkozen, ongel dig verklaard. Intusschen is de heer Roos weer in het bestuur vertegen woordigd, wel niet volgens regle ment, of statuten, doch als toege- wezone door bovengenoemde ver eeniging. Naar aanleiding van de vraag in denzelfden brief, of de vereeniging op economischen grondslag is ge vestigd, is het reglement opgezon den. De behandeling van den beschrij vingsbrief geeft weinig stof tot be sprekingen. Door den voorzitter wordt opgemerkt, dat in het jaar verslag tot uiting komt, dat de ver hoogde omzet geen meerdere wel vaart ul brengen. HerjUftlng *an INSCHRIJVINGEN IN HET HAN DELSREGISTER VAN 12 MEI TOT 19 MEI 1*42. Nieuwe in§chrijvingen: Alkmaar: N.V. Dagblad voor Noord-Holland i.o. Vpordam 9, uit geverij-drukkerij. Wicringermeer: Proefbedrijf voor Landbouwwerktuigen en Landar- beidsmethoden. Bestuurswijzigingen'. Zijpe: Coöperatieve Boerenleen bank „Burgerbrug", Burgerbrug A 36. Langedijk: Coöp. Boerenleen bank Noordscharwoude II, Dorps straat, A 46. Andere wijzigingen; Alkmaar; C. Rentenaar, Rochda- lestraat 3, melkhandel, overgegaan aan J. v. d. Veen. Anna Paulowna: Coöperatieve Land- en Tuinbouwers Aankoop ver. annex malerij. Breezand, Zand- vaart 33, statutenwijziging, wijzi ging handelsnaam en verplaatsing naar Den Helder. Bergen: P. van Diepen, Coinot- weg 2, stucadoor, overgegaan aan fa. Weel. van Diepen en Zoon. Ha'onkarspel; M. Uff, Dorpsstraat B 22, winkelier in kruidenierswa ren, koffiehuishouder en drogiste rij-artikelen, overgegaan aan a. m. Kossen te Schagen, Zijpe: G. Timmerman, Petten M 28, Brandstoffenhandel, overge gaan aan J. Timmerman, Kruide nierszaak (manufact. en huishou delijke art.), overgegaan, aan fa. G, Timmerman. de kostprijzen zal hiervoor noodig zijn. De heer Kloosterboer antwoordt hierop, dat dit wordt gedaan door den Landstand. Hierna sluiting. POLITIE. Gevonden: een beige dames por- tememnaitje; een beste gevoerde werk jekker. Verloren: een donker rood da- mestaschje met inhoud. wabmknhuizen. VERGADERING „VISCHLUST" Zondagmorgen vergaderde de hongelsportver. „Vischlust" in café P, de Heer te Schoorldam. DO voorzitter, de heer T. Rempt, opende de vergadering en betreur de de geringe opkomst. De secretaris Jn, Jongeling las vevolgcns de notulen. Eveneens volgde het jaarverslag. De penningmeester C. de Boer gaf rekening cn verantwoording over het afgeloopen jaar. Na gehou den controle adviseerde de heer J. Middelburg tot goedkeuring te kun nen overgaan. Alzoo geschiedde. De heeren Jn. Jongerling en C de. Boer werden bij acclamatie tot bestuursleden herkozen. Voorts is besloten om 4 wedstrij den te organiseeren, waarvan de eerste zal worden gehouden op Zon dag 7 Juni a.g. Alp leden van de commissie tot aankoop van prijzen zijn gekozen de heeren C. de Bopr, P. Rempt en Jn. Jongerling, reserve D. de Vries. Rondvraag. Een voorstel werd ge daan om voortaan 'n oppasser aan te stellen bij de rijwielen en de bei de controleurs een ruimere vergoe ding te geven. Dit voorstel vond aller goedkeu ring en hierdoor moest dan de con tributie met 2 cent per week wor den verhoogd. Besluit aangenomen. SINT MA ABTEN. DE TUINBOUWVERRENIGING VERGADERT. Eenigenburg, Dinsdagavond ver gaderde de tuinbouwver. „De Noord West" ten lokale van de wed. H. Visser alhier. Na opening volgde lezing en goed keuring dor notulen. Medegedeeld werd dat door secr. aan de vereen, te St, Maarten 100 paar klompen was besteld en dat de beptelde aard appelkratten rondgebracht werden en de prijs per stuk was f 0.75. Voorts dat tot heden nog weinig animo bestond voor de te houden landbouwboekhouding. Gelegenheid lot opgave voor het sluiten van een huurcontract bestaat bij den heer K. Kalf. De kosten hiervoor zijn pl.m. f 80. Het hierna behandelde financi eel verslag der centr. vereen, werd goedgekeurd en de beschrijvings brief voor de alg, verg. gaf geen slof tot bespreking, zoodat de afge vaardigden hiervoor vrij mandaat verkregen. Als zoodanig werden ge kozen de heeren W, Meijles, K. Kalf, J. Nottelman en C. Kos," met als pl.v. $e heer C. Filmer. Bij de" rondvraag vroeg de heer C. Kos of het mogelijk was dat in de toekomst de afzetregeling der kool evenzoo kon gebeuren als in hot afgeloopen seizoen. Zal op de alg. verg. worden besproken. Hierna sluiting. LANGKOU K GESLAAGD. Voor het diploma machineschrij ven van de Vereen, v. Leeraren in Machineschrijven en Stenografie slaagden onze plaatsgenootcn de heeren P. Keppel .en C, Kqilboer. ZWAAG, 20 Mei. Veilingsvereen, „Bangert en Om streken". Spinazie f ó,50—9, postelein f 20, peulen f 1-25» witlof f 12—20, radijs f 2.20. rabarber f 9. andijvie f 1518. sla f 4.g0—6, idoemkool f 13—30, komkommers f 20, selderie f 4.90—5.50, aardbeien f 2—2.30, asperges f 70—170, raap stelen f 12, Provisiepeer f 23—46. WARMENHUIZEN, 20 Mei. Aanvoer: 3900 Kg- rêiwtar l 9- CURSUS VOOR MEIMCONTRO- LEURS TE HOORN. De jaarlijksche cursus tot oplei ding van melkcontroleurs voor rundveefokv^reenigingen, zuivelfa brieken en melkinrichtingen, welke yan begin Oetober 15)41 tot half Mei 1942 vanwege het Rijkszuivelconsu- lentsehap Noord Holland is gege ven, werd tot het einde gevolgd door 46 leerlingen;'bovendien werd een dergelijke .c,uraus gegeven aan 8 oudieerlingen van de Rijk^anri- bouwwi ttterschool te Scha gen. Na afgelegd eindexamen, waarbij de Ztii ve i eommissi e verte ge n wo o r d i g d was, Icon op 19 Mei aan 49 deelne mers het diploma worden uitge reikt, o.a. aan; If. Biemoid. Wierin- ferwaard; O. Bouwman, Wognum; Feitsma, Wieringermeer; S. G. Frankfort, Alkmaar; D, J. Huisman Stom petoren; J, de Jager» Alkmaar C. Kieft, Oudorp; A. Koopman, Bur- aertirug; C. J. Kreuger, Binn»iw:* zend; L. Lijnes, Warder; J. Oost- woud Wijdenes, Abbekerk; F. Pop- ma, Twisk; J. H. Prins, Schoorl W. Pijper, Alkmaar'. W. J. G. Boe per, Texel; C- J. Rol, Wieringer waard; C. G, Stapel 'Jz., Sijbekars- pel; XI. V eens tra» S.tompe toren; P, Vink. Middelie; W, Vis, St. Maar tensbrug K de Wilde. Alkmaar; Mej. G. T. Zeeman, CaTlantsoog; J. Zuidema, Alkmaar. Voei&ol „SCHAGEN" NIEUWS. Programma voor Maandag 25 MeL Promotie-degradatie ie kl N/VN. Schagen I—Always Forward l Aanvang 2.39 uur. Doel; J. I. Slikker. Achter: H. Middelbeek A.' de Wit Midden: G. C. Anneveldt S. Groo- T S/'lioo.rl Voor, D. Sc hoor 1, j. v. d. Be», G. J. Boontjes, R. y. Haren, P. Stam. Res.: P, Biesboer (doe!), G. Anne veldt (achter) en Th. de Weger (midden), Schagen 3—Callantsoog 2. Aanvang L— nnr. Doel; W, Domper, Achter: C. Slikker, P. Slik. Midden; H. Nabe.r, T, Morawsard, Jb. Molenaar. Voor: C. de Jager, Th. van Rooy, C. v. Haren, I. van Bruggen, Joh. Franzen. Bes.: I, Berkhouwer, A. Houtkoo- per en Jb, Schoort. VERVOER VAN ONGESCHILD TEENHOUT EN VERHA~~DE> LEN VAN MANDENWERK. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat bij bestuursbesluit van de NederJandsche Akkerbouwcen- trale is bepaald, dat bet vervoer van ongeschild teenhout, geschikt voor de vervaardiging van manden en ander vlechtwerk en behoorende tot de soorten Amerikaantjes of zwarte driebast, voortaan slechts is toegestaan, indien dit vervoer plaats vindt onder dekking van een door of vanwege de Nederlandse]^ Ak- kerbouwcentraie afgegeven geieïde- biljet. Voorts is bepaald, dat voor het verhandelen e» afleveren van luxe- en huishoudelijk mandenwerk voortaan geen vergunning van den Directeur van genoemde Centrale meer behoeft te worden verkregen. INVOERING VAN KLASSE C2. De Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch maakt bekend, dat met jngang van Dinsdag 26 Mei 1942, voor de classificatie van koeien, ossen en stieren een nieuwe klasse C 2 wordt ingevoerd, gelegen tus schen de klassen C en D. De klasse C zal voortaan klasse C 1 worden genoemd. In de nieuwe klasse C 2 zullen worden ingedeeld dieren, die niet voor de klasse C 1 in aanmerking komen, doch een dusdanige consti tutie hebben, dat zij evenmin als O-dieren kunnen worden aange merkt. Het aanhoudinggpercentage bedraagt bij de klasse C 2 tenmin ste 48 Voor in de klasse C 2 ingedeeld vee zijn de volgende prijzen vast gesteld; voor rundvee, aangevoerd op de slachtveemarkten te Amster dam, Alkmaar, Rotterdam, Hilver sum, Haarlem, 's-Grevephage, Hoorn. Purmerend, Schagen,, Delft, Leiden, Utrecht en Gouda: 9.37 0,46 per kg, levend gewicht, en voor rundvee, aangevoerd op alle andere slachtveemarkten f 0,37—6.38 per kg. levend gewicht, TEELT VAN GROENTEEADEN. De Productieco.innussaris voor den Tuinbouw en de Opftteelt te s-Gravenhage maakt bekend, dat het telen en verhandelen van alle soorten van groentezaden voor ei gen rekening (waaronder ook de zgn. vrije teelt) slechts is toegestaan aan hen, die In het bezit zijn gesteld van een erkenning als teler van groentezaden door den Nederiand- schen Algemeenen Keuringsdienst voor Groentezaden. Een verzoek om deze erkenning moet worden aange vraagd op een formulier, dat bij ge noemden Dienst te Heiloo verkrijg baar is. Behalve deze erkenning moet ieder, die grpentezaden voor eigen rekening wil telen en verhandelen als georganiseerde zijn aangesloten bij de NederJandsche Groenten- en Fruiteentrale, alsmede in het bezit zijn van een door deze Centrale af gegeven geldige vergunning tot het tclep «n/,of verhandelen van zaden Aanvragen om aansluiting als ge organiseerde bij genoemde Centrale on voor bedoelde teeltvergunning «oeUB wpxdea inctOiend bij de Afdeeling Tuinbouw van de Provin ciale La ndbouw-Crisis-Örganisat ie. Zij die groentezaden telen in op dracht en voor rekening van een door de» N,A,K,G. erkenden en bij de Nederlandsche Groenten- en Fruiteentrale aangesloten zaadteler- handelaar (zgm contractteelt) be hoeven geen erkenning of teeltver gunning te bezitten, mits de desbe treffende overeenkomst door de Ne derlandsche Groenten- en Fruiteen trale is goedgekeurd. ALGBMEENE INVENTARISATIE VAN LAND- EN TUINBOUW 1942. De Landlxjuw-Crisis-Organisatie voor Noord-Hol]and maakt het na volgende bekend. De jaarlijksche algemeene inven tarisatie van land- en tuinbouw zal dit jaar plaats vinden in het tijd vak van 26 Mei tot en met 6 Juni 1942. Naast de gewone gegevens, wel ke elk jaar gevraagd worden, zal deze inventarisatie ook nog een op gave inzake aardappelrassen en landbouwwerktuigen omvatten. In tegenstelling met de voor gaande jaren zullen thans in iedere gemeente één of meerdere zitda gen gehouden worden, waarop de georganiseerde uitgenoodigd wordt te verschijnen. Plaats, dag en uur, waarop de gevraagde gegevens verstrekt kun nen worden, zal nader door aan- plak-biljetten op de hiervoor be stemde plaatsen en gemeentelijke aanplakborden worden bekend ge maakt. Alle aangesloten leden van de Landbouw-Crisis-Organisatie als mede niet-aangeslotenen, die eeni- ge der gevraagde gegevens hebben te verstrekken, zijn verplicht aan deze oproep gevolg te geven. Weigert men de gevraagde inlich tingen te verstrekken, of doet men onjuiste opgave, dan stelt men zich ingevolge de inventajisatie-beschik- king 1942 bloot aap een tuchtrech telijks lemigUiH. DISTRIBUTIE VAN TABAK. Dg Directeur van het Rijksbureau voor Tabak- en Tabaksproducten, daartoe gemachtigd door den Se cretaris-Generaal yan het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt hekend, dat in verband met de regeling, op grond waarvan detaillisten reeds na 1 week verkoop van tabaksproducten hun verzamelde consumentenhon- nen bij de plaatselijke distributie kantoren tegen een toewijzing kun nen inwisselen, waardoor zij in de gelegenheid worden gesteld reeds dan hun bestellingen te plaatsen, de op 18 April jl. in de dagbladen opgenomen minimumgrenzen voor rechtstreeksche levering van ta baksproducten door fabrikanten aan detaillisten zijn opgeheven. ADRESWIJZIGINGEN NJLC, EN NJLC.A. De NederJandsche Akkerbouw- centrale (N.A.C.) en de Nederland sche Inkoop Centrale van Akker bouwproducten (N.I.C.A.) maken bekend, dat de Juridische Afdee ling va» het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd, welke afdeeling de juridische aan gelegenheden op het gebied van den akkerbouw (waaronder begre pen de verwerkte akkerbouwpro ducten) behandelt en de Afdeeling Prijzen en Algemeene Handelsaan gelegenheden zijn verplaatst van Bezuidenhoutscheweg 15 naar het gebouw van de Bataafsche Import Maatschappij, Wassenaarscheweg 80, 's-Gravenhage, Tel, 183456, in- terlocaal letters DDD. Vgn de Afd. Boekhouding is de onderafdceling Administratie van de bonnen-rekeningcourant van toe wijzingen en van aan derden toe- behoorende voorraden akkerbouw producten, verplaatst van Jnn Pie terszoon Coenstraat 26 naar Hekke- laan 197. Tel. 183540, interlocaal letters EEEE,

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3