rietsThouw Butaroma Ciotnlitleiliiipreen. Veilingsvereeniging Langedijker Groenten Centrale DE SCHAGER MARKT Groote draverijen C. Bakker Kz., S. OUDT Polder Burghorn ROOSJES Het legioen valt aan Marktberichten Predikbeurten Nu ik U waf minder boter aflever, hèeft Butaroma op een verrassende ma» !er mijn taak overgenomen. Gesmol ten boter of Butaroma geen mensch, die het verschil proeft. WEE# EEN. ZUIVE* PRODUCT VAN W A SCHOLTEN - fOXHÖt Alkmaar VERGADERING RING VAN BOERENLEEBANKEN. 'In café Centra) vergaderde de Ring van Boerenleenbanken Alk maar en Omstreken. Een 17-tal ban ken waren vertegenwoordigd. Bij ontstentenis van den voorzitter werd de vergadering geleid door den heer A. Kooy te, H.I-Iugowaard. In zijn openingswoord heeft hij dankbare hulde gewijd aan de na- genachtenis van wijlen den voorz. van het bestuur der Centrale Bank G. W. Stroïnk. De secretaris, de heer S. Wage naar herdacht, in zijn uitvoerig jaarverslag het 25-jarig bestaan van den Ring, waarbij hij zelf zijn 25- jarig jubileum als scczvpenningrn. mocht herdenken. Hij dankt voor de hem gebrachte hulde. Tevens bracht hij verslag uit van de ge houden centr. ringverg. Uit de re kening van den penningm. bleek, dat de ontv. f 100.94 en de uitgaven f 69.08 hadden bedragen. Bij de gehouden bestuursverkie zing werden de heeren S. Wage naar. te Br. op Langedijlc en A. Kooy te Hugowaard herkozen. De directeur hoofdinspecteur, de heer Visser, lichtte daarna de be langrijkste posten van de balans .toe. Daaruit bleek, dat van de 720 bij de Centrale aangosloten Boeren- Seenbanken er 718 bij de Centrale hadden gedeponeerd een bedrag van rond f174.000.00, wat f68,000.000 meer was dan volgens de vorige •balans. Slechts 2 banken hadden een schuld bij de Centrale van rond f54000.De locale banken hadden ivoor 348 millioen aan spaargelden en in rek. crt. opgenomen, een aan zienlijk bedrag meer dan 't vorige jaar. Dit is niet geheel bij de C. B. terecht gekomen, daar voor rond 20 millioen aan effecten werd gekocht of in deelname in leeningen werd belegd. Voor de C. B. bestond de moeilijkheid al de opgenomen gel den rentegevend te beleggen. Ge deeltelijk geschiedde dit in Effec- jfcen en gedeeltelijk in Schatkistpa- pier, dat voor een bedrag van bij na 100 millioen op de balans voor komt. De heer Visser toonde aan, welke voordeelen het beleggen in Schatkistpapier heeft. De Effecten paraisseerdeh met ruim 33 millioen op de balans. Op langen termijn was pl.m. 24 millioen uitgezet. De reserve bedraagt f 4.950.000, terwijl onder crediteuren nog een reservobedrag zit, evenals in Vaste Goederen, die met f 1voorkomen. Voor Winstbel. is -f540.000 gere serveerd. Door de invoering van nieuwe belastingen, Ondernemers- belasting, Vennootschapsbel, en Vermogensbelasting, die een be langrijk percentage van de winst opeischen, zal het gereserveerde be drag ontoereikend blijken. Aan de band van enkele voorbeelden toon de de heer Visser zulks aan. Vervolgens gaf hij nog een uit eenzetting over de bedrijfsgroepen, waartnj de C. Bank en de locale banken worden ingedeeld, en hoe zij bij den Ned. Coop. Raad, als toezichthoudend instituut worden ondergebracht. Tevens heeft hij meegedeeld, waaraan de Banken zich t.a.v. den rentevoet hebben te houden. Na rondvraag volgde sluiting. LANGÊniJK. DISTRIBUTIE NIEUWS. De uitreiking van de bonkaarten 7e periode, welke geldig zullen zijn van 14 Juni t.m. 11 Juli zal geschie den in het tijdvak van 26 Mei tot en met 13 Juni. Tegelijk met deze kaarten zullen worden uitgereikt de aardappelkaarten EQ, EN en EG, welke evenwel geldig zijn van- 28 Juni—8 Aug. a.s. Indien per ge zinslid ten tijde van de uitreiking óver minder dan 30 Kg. aardappe len wordt beschikt, dient een for mulier MD 32 te worden afgehaald, hetwelk vanaf Vrijdag 21 Mei, aan de kantoren van den distributie- dienst te verkrijgen is. Dit formu lier dient bij de uitreiking van de bonkaarten 7e periode volledig in gevuld te worden ingeleverd. Met nadruk wordt er op gewezen, dat degenen, die vroege aardappe len verbouwen, geen recht hebben op aardappelkaarten. Eet afgeloopen jaar bevre digend verioopen. De prijzen van vroege aardap pelen en witte kool. Kostprijsberekening ge- wenscht. De producent dient goed te worden be loond. Het veilingsper centage met Yi vermin derd. De Woensdagmiddag in het lo kaal van den heer Rus te Heerhu- gowaard gehouden algemeene ver gadering van de Langedijker Groen ten Centrale te Broek op Langen- dijk werd door een groot aantal personen bezocht, waaronder wij opmerkten burgemeester Schel haas van Langedijk, burgemeester Sutman Meijer van Hcerliugowaard vertegenwoordigers van de zuster- veilingén te Warmenhuizen en Noordscharwoude, de heeren Dek ker en Kliffen, de heeren C. Wage naar en H. Stenneberg, vertegen woordigers van „de Koophandel", de heer Van Ilerwijnen, ambtenaar van den Plantenziektenkundigen Dienst, de heer Kleffen van het U.C.B., de heeren Witteveen, hoofd van de Chr. lagere tuinbouw school te Broek op Langendijk en Stuffcrs, tuinbouwonderwijzer te Koedijk en de heeren J. Bakker en A. Kaas als vertegenwoordigers van de transportarbeiders. Openingsrede Voorzitter. In zijn openingsrede heeft de voorzitter, de heer S. de Boer Kz., met waardeerénde woorden den overleden oud-rijkstuinbouwconsu- lent ir. Hazeloop herdacht. Voorts werd met waardeering gesproken pver den heer J. J. Klant, die tot voor kort het secretariaat heeft ge voerd op voorbeeldige wijze. De voorzitter betuigde dank aan de tuinbouwers voor de goede zor gen, welke deze steeds aan de pro ducten hebben besteed. Hij hoopte, dat het Ned. volk beseft en waar deert hetgeen de tuinbouw in het afgeloopen jaar heeft gepresteerd. Er waren wei moeilijkheden, maar door volharding is toch alles op zijn plaats gekomen. Uitvoerig stond de voorzitter stil bij het afgeloopen winterseizoen. Door de groote medewerking van Regeeringscommissaris en Ned. Groenten en Fruit Centrale is het verlies van groente tengevolge van de vorst, tot een zeer gering per centage beperkt gebleven. Daar voor betuigde spr. deze instanties hartelijk dank. De afzet van de ver schillende producten passeerde hier na.de revue, waarbij de verschillen de moeilijkheden t.a.v. het trans port enz. werden eblicht. De prijzen. De prijzen voor de vroege aardappelen zijn volgens den voorzitter te laag geweest, even als die voor de vroege witte kool. Dat de tuinder 2 ct. per kg. ontvangt en de consument 10 ct. per Va kg. zuurkool moet betalen, geeft wel grond voor de meening, dat de producent wel iets meer voor zijn kool had kunnen ontvangen. Hier bij kwam nog, dat de oogst van de witte kool zeer tegenviel. De wenschelijkheid van serieuze kostprijsberekeningen heeft de voorzitter met klem van re denen betoogd. Hij riep hier voor de medewerking der tuin bouwers in. In verband met de uitbreiding van de oppervlakte, welke met groenten beteeld mag worden, ried spr. aan, „gewoon te blijven doen" en niet boven z'n draagkracht groente te gaan telen. Vervolgens besprak de heer' De Boer de jubilea van de Prov. Com missie V. d. Veilingen en het Cen traal Bureau v. d. Veilingen en zijn voorzittex*. den heer Valstar. Hij sprak de beste wenschen uit. Ge memoreerd werd voorts het 25-jarig jubileum van de ver. Ons Belang te Hensbroek. Als bijzondere gebeurte nis noemde spr. nog de opening van de nieuwe sluis te Broek op Langendijk. De veiling als vertrouwens- instituut. Hoewel het veilen thans niet meer het veilen is, zooals wij dat steeds gekend hebben, is het toch gelukkig, dat wij dit apparaat heb ben, aldus dé voorzitter. Zoowel tot behoud van kwaliteit en sorteering en als centrale plaats voor den af zet der producten, maar ook voor het verkrijgen van vele benoodigd heden voor het bedrijf is het het ver trouwens-insituut, dat wij niet te licht mogen opvatten. Wat de uitkomsten van de bedrij ven betreft, de omzet heeft een be drag bereikt, waarvan in normale tijden gezegd kon worden, dat het een loonend bedrijf gaf, al zijn er nu wel bijkomstige omstandighe den. Spr. wekte tenslotte op, vol vertrouwen de toekomst tegemoet te gaan en evenals in het verleden met groote volharding en in eens gezinde samenwerking voort te werken. De voorzitter herinnerde aan de benoeming van burgemeester Schel haas tot burgemeester van Lange dijk, waardoor hij als voorzitter van het marktbestuur is kunnen aan blijven. Spr. hoopte, dat de Lange dijker bevolking begrip zal hebben voor de moeilijke taak, welke de heer Schelhaas heeft, en dat zij zal meehelpen om zijn zaak te verlich ten. (Applaus). Naar aanleiding van het jaarver slag legde de heer Jb. de Vries de nadruk op de passage t.a.v. de' te lage prijzen der producten en van den achterstand welke de tuinders pog steeds hebben, welke achter stand jnet deze prijzen nimmer wordt ingehaald. De voorzitter zeide, dat dit de aandacht van de Prov. Commissie heeft. De rekening van den penning meester, waarvan wij de cijfers eveneens reeds eerder vermeldden, werd op advies van de commissie goedgekeurd. Oe begrooting 1942 werd eveneens op de bekende cijfers goedgekeurd. Men besloot, de algemeene ver gadering in 1943 te Broek op Lan gendijk te houden. (Reserve Koe dijk). Veilingspercentage met V* verminderd. Het bestuur stelt voor, 'het vei lingspercentage over 1942 met te verminderen, vanaf 1 Jan. jl. Door den grooteren omzet stijgen de uitkomsten dermate, dat het be stuur, zonder schade te doen aan den financieelen toestand van den bond, de vrijheid neemt, dit. voor stel aan de vergadering te doen. Zonder e^nige besprekingen werd dit voorstelmangenomen. In de rondvraag deelde de voor zitter mede, dat in overleg met den heer Vair Zuijlen met een kleine uitbreiding van de nu reeds geda ne opgaven, een zoodanige boekhou ding kan worden verkregen, waar uit. de voor de kostprijsberekening benoodigde gegevens kunnen wor-: den geput. Voor de te betalen ej- tra kosten zal nog wel een regeling worden getroffen. In antwoord op een vraag, zeide de. heer Van Herwijnen, dat de ko- perpraeparafen voor aardappelbe sproeiing, welke thans verkrijgbaar zijn, ongeveer alle gelijkwaardig zijn. Misschien is het noodig een keer meer te sproeier: Burgemeester Schelhaas ant woordde op de vraag welke de heer De Groot te Heerhugowaard stelde, dat reeds opdracht is gegeven om bij de sluis te Broek op Langendijk een golfbreker aan te brengen. Door de tijdsomstandigheden is het wel iets gestagneerd. Namens de gasten heeft de heer Witteveen het bestuur hartelijk toe gesproken en' de beste wenschen voor de toekomst geuit. Ook burgemeester Sutman Meijer sprak de vergadering toe, er op wij zende, hoezeer de gemeente gebond- den is aan het lot van den tuin- houw Hij hoopte dat dit lot gun stig még zijn en dat de gemeente daarvan ook de vruchten mag pluk ken. Daarna sluiting. Warmenhuizen en Omstreken Er zal getracht worden te komen tot opslag van brand stoffen. Verbod van vl- rnsdragende aardappelen gewenscht. Aandrang op verhooging der prijzen van de tuinbouwproducten. De voorzitter, de heer K. Mole naar merkte op, dat de prijzen der producten behoorlijk zijn geweest. Over den omzet kan men tevreden zijn. Hoog zijn de prijzen echter niet. Het maximumprijzenstelsel heeft dit nadeel, dat misoogsten niet gecompenseerd worden door hoogere prijzen voor andere pro- 'ducten, zooals in andere jaren. We hebben een normale teelt en nor maal weer noodig voor goede uit komsten. Eèn ding is te bejamme ren. Wij kunnen niet met ons meerdere geld doen wat wij zoo gaarne zouden willen: de verbete ring van onze bedrijven. Er is ech ter genoeg achterstand in te halen. De vraag, of de veiling in dezen tijd nog een taak Leeft, beantwoord de èpr. bevestigend, al wordt er dan niet meer geveild. Als centraal punt voor den afzet van de produc ten is het de aangewezen plaats. Het ledental bedraagt 614 (610), deelde de secretaris mede. In het afgeloopen vereenigingsjaar zijn aan de veiling alhier ruim 2500 wa gons producten verhandeld, een be langrijke hoeveelheid. Financieel verslag. De balans per 31 Dec. 1941 sluit met een saldo aan activa en passi va ad f38.832.24 bij een saldo winst ad f4532.48. Winst- en verliesreke ning sluit op een bedrag van f 21.890.98 in debet en credit. Voorgesteld wordt het winstsaldo te verdeelen als volgt: Afschrijving op gebouw en terreinen f2000, di vidend 4 van het kapitaal f200, reserve f2.332.48. De begrooting sluit op een bedrag ad 123.100 aan baten en lasten. De omzet wordt daarbij gesteld op f 1.200.000.—het daarvan te heffen percentage op f22.050. De rekening over 1941 en de be grooting worden op advies van de commissie van onderzoek goedge keurd. Het veilingspercentage zal met ingang van 1 Juli a.s. met 1 wor- den verlaagd. Het bestuur werd ge machtigd, zoo nqodig weer tot ver hooging over te gaan. Dit zal wel niet noodig zijn, want tot nu toe is de omzet reeds f768000. Bij de gehouden verkiezing van een voorzitter werd de heer K. Mo lenaar herkozen met op een na al gemeene stemmen. Jaarverslag. Aan het jaarverslag ontleenen wij het volgende: De strenge winter, waarin zelfs de vorst niet bulten de hooischuren kon worden gehouden, heeft veel kwaad gedaan. De schade kon ten deele worden beperkt door verzen- dingtvan kool in bevroren toestand. De' omzet over 1941 bedroeg f 1.232.108,94. tegen f 1.033.484,54 in 1940. De verhoogde omzet is in hoofdzaak te danken aan uitbrei ding van de teelt en aan de góede opbrengst van de bewaarkool. Het begin van het seizoen was goed, rabarber bracht ten deele zeer hooge prijzen op. Door de droogte vielen de vroege aardaopelen niet mee, de prijs was niet in evenredig heid met de opbrengst. De late aardappelen waren beter. Indien de prijzen der uien niet hooger wor den gesteld, zal men dit artikel spoedig niet meer aan de veiling zien verschijnen. De prijs van witte kool was 50 ct. lager gesteld dan in 1940, wat onbillijk werd gevonden. De marge tusschcn 2 ct. voor den bouwer en 7 ct. in den kleinhandel was onbegrijpelijk groot. Voor Suc ces Witten, een mooi overgangs product tusschen gewone en Deen- sche witte, dient de prijs eveneens hooger te worden gesteld, wil liet niet verdwijnen. Van de bewaarkool waren prijs en opbrengst goed, door den stren gen winter was er weinig afval, zoo dat in April nog bewaarkool van prachtige kwaliteit kon worden verladen. Door de koude ontstond in Jan. en Febr. stagnatie in het vervoer. In de tweede helft van Maart ging het weer goed, zoodat de schuren op tijd ruim waren. Er werd 276 maal geveild zoo men het veilen mag noemen en 2 maal geïnventariseerd. Vergeleken bij 1940 nam de aan voer van roode kool toe met 187 wo gens tot 816 wagens, van gele kool met 11 wagons tot 133 wagens, van gewone witte met 188 wagons tot 426 wagons, van Deensche witte met 42 wagons tot 321 wagons, van late aardappelen met 15 wagons tot 230 wagons. De aanvoer van sla- boonen steeg met 40.000 kg. op 183.000 kg., die der vroege aardappe len nam echter af met 53 wagons tot 321 wagons. De finantieele positie der veiling bleef gunstig. In de veiling werd over de mid delste vaargoot een brug aange bracht. Op de statuten werd wederom de goedkeuring verkregen. Verschillende acties werden ge voerd, formulieren voor tal van ar tikelen afgegeven en er werd een boekhoudbureau opgericht om te komen tot een uniforme boekhou ding. (Rest morgen). KOEDIJK. GESLAAGD. Mej. N. A. Klomp is geslaagd voor diploma kleermaken c.a. der Gezellenafdeeling van de Avond vakcursussen der Ambachtsschool te Alkmaar. Ook slaagde haar broeder N. Klomp als motortechnicus aan de Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs met vijfjari gen cursus. Het betere weer kwam tot uitdrukking. Levendige handel en goede prijzen over de heele linie. Wel was Donderdag op de markt te zien dat het groeizamer weer is geworden. De handel in de kalf- lcoeien was goed te noemen, voor al voor de goede soort koeien werd een flinke prijs geboden. De hoog- sfe noteering was f580.In min der soort koeien mindere prijzen; deze laatste hielden wel wat tegen. De handel in geldekoeien was iets aan den kalmen kant. De notee ring ging hier tot f450.—. In pin ken was de handel matig tot f250.— De fokkalveren waren duur, ook al mede door de bonnen. Voor de Cen trale was weinig aangevoerd, In het. geheel aan koeien en pinken 67 stuks; verder 285 nuchtere kalveren en 3 schapen. Schapen, overhouders en lamme ren waren er veel. Gewone over- hóuders golden van f32f 40, over houders met 2 lammeren f 65f 78; schapen met 2 lammeren f SOf 100 en de lammeren f21f28. De han del was over het geheel vlug te noe men. Lammeren 816 stuks aange voerd. Er waren veel bokken en geiten, de handel was best, hoogste notee ring fSO.— De aanvoer van biggen komt ook weer aardig hij, deze werden ds'ur verkocht bij oen goeden handel Hoogste noteering f 40. Heel veel konijnen aangevoerd, deze lienen tot f 11.bij vluggen handel. Kippen waren er ook weer tot f4.50, eenden tot f 1.50 per stuk. Het was een gezellige, drukke markt met zeer veel bezoek. op het Gemeentelijk Sportpark te Alkmaar Zondag 24 Mei 1942 (le Pinksterdag) 4 Lange Baandraverijeii (waarbij 1 Haet met f1000.aan prijzengeld) en 1 Draverij over 800 Meter. Totaal aan prijzen f3600. Met attractie de Totalisator. BEZOEKT DEZE GROOTE SPORTMIDDAG. Heden overleed mijn Huisgenoot, de heer in den ouderdom van 85 jaar. Wed. H. SWAGER en Kinderen. Speketer, Harenkarspel, 20 Mei 1942. Getrouwd: G. SCHUIRINGA en F. A. J. MEIJER, die, mede namens wederzijd- sche Familie, hartelijk dank zeggen voor de belangstelling vóór en bij hun Huwelijk on dervonden. Westermiddenmeerweg H 20, Middenrheer, Mei 1942. Terstond gevraagd: flioke Huishoudster leeftijd 4045 jaar. bij bejaarde vrouw en 2 zoons. Inlichtingen bij L. TIMMERMAN; Petten. Zonder B. v. O. Meubelsloten, Meubelbeslag, Kisthengsels,. Kisthandvaten, houtschroeven. enz., enz. Brieven worden niet beantwoord. Techn. Bureau „Kamper", Laat 203, Alkmaar. VRIJBANK paardenvleesch met bon ZATERDAG 2 uur NIEUWE NIEDORP. op Woensdag 3 juni a.s. Aaneboden: eenige z. g. a. n. „Yampyr" en „Electrolux" Stofzuigers. Prijs 135 en f 45. - Techn. Bur. „Kamper", Laat 203, Alkmaar. Aangeboden 60000 Roode 30000 Gele en 20000 Witte Be- waarkoolplanten, onder glas geteeld. Direct te leveren. Af geharde planten. W. van Leij^ den, Bangert 337, Blokker. Koolland te huur. R. Beuke- ma, Ülkeweg B 59,Middenmeer Wegens teleurstelling ter stond gevraagd een gevorderd Bakkersleerling. Ch. de Vries, Breezand. Arbeiders gevraagd voor wiedwerk, bij H. v. Dalen, Stoomweg 44, Breezand. Te koop: Blauw kamgaren Pak, maat 50, z. g. a. n. bij F. Berkhout, Dijk A 233, Oudkar spel. Gevraagd: Schildersknecht door K. de Vries, Schilder, Noordscharwoude. Gevr. net Meisje, voor dag of dag en nacht. Br. ond. lett. H8 Bur. van dit blad. Te koop 50000 Roode Kool- planten, best soort van ont smet zaad, bij C. Kramer, Spek- eterspolder, Harenkarspel. Na een stellingoorlog tijdens de wintermaanden, komt er beweging in de Europeesche legers. Reeds werd in het zuiden van het Ooste lijk front het eerste offensief met succes bekroond. Binnen enkele weken zullen overal de dappere strijders tegen het bolsjewisme oprukken en dan zal ook het Ne- derlandsche legioen ten aanval trekken. Het legioen valt aan. Landge noot, daar dient gij bij te zijn, dat is uw plicht als goed vaderlander. Duizenden Nederlarfdsche man nen staan in het Oosten gereed. Duizenden zullen alsnog hun voor beeld volgen en tot deze laatste zult ook u behooren, mits u zich tijdig aanmeldt bij het Vrijwilligerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22, Den Haag. SCHAGEN, 21 Mei. Aanvoer: 34 geldekoeien (mage re) f 300450, 67 idem (vette) voor de Centrale, 30 kalfkoeien f 350 580, 48 pinken f 15O-250, 2S5 nuchtere kalveren voor de Centra le, 7 voor dè fok f 4055, 75 scha pen met 2 lammeren f 80100, 3 idem (vette) voor de Centrale, 94 overhouders f 3240, 816 lamme ren f 21—28, 51 bokken en geiten f 15-80, 72 biggen f 30—40, 338 konijnen f 1.2511, 8 kippen f 4.50, 4 eenden f 1.50. BR. OP LANGENDIJK, 21 Mei. Aanvoer: 1200 Kg. spinazie f 9, 3200 Kg. witlof f 15-20. NOORDSCHARWOUDE, 21 Mei. Aanvoer: 50 Kg. roode kool f 10.80, 1150 Kg. Deensche witte kool f7.S0 8000 bos rabarberf f 7, 1650 Kg. witlof: le soort f 20, 2e soort f 15, 265 Kg. spinazie f 79. ZONDAG 24 MEL Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorin. 10 uur, Ds. Kap- teyn. Collecte. Haringhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Biemen. Kolhorn, nam. 2.30 uur, Ds. Van Biemen. Óudesluis, zie Schagerbrug. WieringenVaard, voorm. 10.30 uur, de heer Kalis. 11.45 Zondags school. Eenigenburg, geen dienst. Burgcrbrug, zie St. Maartensbrug. St Maartensbrug, voorm. 10.30 u., Mej. A. Blom, Theol. Cande. Schagerbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Zuidscharwoude, voorm. 10.30 uur, de heer C. A'. Korndörffer. Koedijk, geen dienst. Opmeer, voorm. 10.30 ur, Ds. Kreb. Warmen'huizen, voorm. 10.30 uur, Ds. C. M. Vcenhuijsen van Eg- DISTRIBUTIE VAN ZEEP. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt be, kend, dat de geldigheidsduur dei' toewijzingen voor zeep met een ver valdatum, gelegen in het tijdvak van 15 Maart lot en met 15 Juni a.s. is verlengd tot en met 15 Juni DISTRIBUTIE VAN VER SNAPERINGEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de geldigheidsduur van de toewijzin gen voor suikerwerken en van die van chocolade met een verval4P- tum vóór 15 Juni 1942 is verlengd tot en met 30 Juni a.s. mond. Bevestiging van nieu we leden. Groet, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Geen Zondagsschool. Dirkshorn, geen dienst. Schoorl, zie Groet.. Oudkarspel, voorm.' 10.30 ur, Ds. Nell. Noordscharwoude, 's av, 7.30 uur, Ds. Nell. Winkel, nam. 3 uur. Ds. Koole. Doopsgezinde Gemeente. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, de heer E. Daalder, prop. te Amsterdam. Broek op Langendijk, geen dienst. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur en nam. 2.30 ur, Cand. J. v. d. Mye, hulp prediker. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Qand. Beneder. Schagerbrug, voorm. geen dienst. Nam. 2.30 uur ,in de Ned. Herv. Kerk) de heer F. van Rossum. Schagerbrug, Dinsdagavond 8 uur, bijeenkomst der Chr. Jongeman- nenvereen. in het Evangelisatie gebouw. Nieuwe Niedorp (Ned. Herv. Kerk) voorm. 10 uur samenkomst. Vrije Evang. Garef. Gem. Alkmaar (Doelenstraat 15), voorm. 10 uur, de heer A. Visser, van ÏJmuiden. 's Av. 5.15 uur, Ds. P. D. v. d. Togt van Zaandijk HAANDAG 25 HEL Ned. Herv. Gemeente. Zuidscharwoude, geen dienst.- Koedijk, voorm. 10.30 uur, de heer C. A. Korndörffer. Aartswoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Kreb. Bediening H Doon. Schoorl, voorm. 9 uur, Vroegdienst met de jeugd. Ds. Boeke. Groet, zie Schoort. Doopsgezinde Gemeente. Broek op Langendijk, voorm. 10 30 uur, Ds. P. Keummr van De P.ijp EvangeRsatie. Schagerbrug (in de Ned. Herv. Kerk) voorm. 10.30 uur, de heer F. v. Ros<mm. Vrije F,vang. Geref. Gem. Alkmaar (Doelenstraat 15). voorm. 10 uur, Ds. P. D. v. d tno-i

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3